مشاوره رایگان

02128111107

دوره پیش دانشگاهی در اتریش چگونه است؟

دوره پیش دانشگاهی در اتریش چگونه است؟

دوره پیش دانشگاهی در اتریش چگونه است؟ کلیه دانش آموزان پس از گذراندن دوره ی دبیرستان و کالج در امتحانات نهایی شرکت می نمایند و پس از کسب موفقیت درامتحانات نهایی موفق به کسب مدرک برای ورود به دانشگاه خواهند شد؛ افرادی که دراین دوره از امتحانات موفق شوند دانش آموختگان دبیرستان خواهند شد. درصورتی که دانش آموزان خارج از کشور اتریش برای تحصیل در اتریش اقدام نمایند، ابتدا می بایست یک دوره یک ساله به منزله ی تحصیلات پیش دانشگاهی را بگذرانند و پس از آن برای ادامه تحصیل در اتریش اقدام نمایند.

و همانطور که بیان کردیم برای دانشجویانی که تقاضای ادامه ی تحصیل در اتریش را دارند می بایست همان رشته که خواهان ادامه ی تحصیل درآن رشته می باشند را انتخاب نمایند به گونه ای که در کشور خود در همان رشته تحصیل کنند، در واقع دانش آموز پس از انتخاب رشته ی مورد نظر خود و قبولی در آن رشته در دانشگاه می تواند اقدام به ارسال درخواست مبنی بر ادامه تحصیل در اتریش را نماید. در مورد هزینه تحصیل در اتریش می توان بیان نمود که هزینه آن ارتباط کاملا” مستقیمی با نوع دانشگاه دارد.

آنچه در این مقاله میخوانید :

در ذیل با انواع دانشگاه در اتریش آشنا خواهید شد.

در اتریش دانشگاه ها به سه گروه:

۱) دانشگاه دولتی
۲) دانشگاه خصوصی
۳) دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه های دولتی دارای رتبه و بار علمی بسیار بالاتری نسبت به سایر دانشگاه ها در اتریش می باشند و تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش رایگان می باشد و یا تحصیل درآن با پرداخت مبلغ ناچیز امکان پذیر است و از جمله بزرگترین علت هایی که سبب استقبال بی نظیر تحصیل در آن شده تحصیل رایگان در اتریش و نیز بالا بودن بار علمی اینگونه دانشگاه ها در اتریش می باشد.

میزان شهریه درمقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری دانشگاه های دولتی حدودا ۷۶۰ یورو می باشد که البته اخذ این شهریه در دانشگاه ها متفاوت می باشد به گونه ای که در برخی از دانشگاه ها این شهریه اخذ نمی گردد و یا در برخی دیگر پس از دو ترم و با در نظر گرفتن شرایطی شهریه پرداختی به دانشجو عودت داده می شود.

دانشگاه های علمی کاربردی هنر وین دارای ظرفیت ۱۸۰۰ دانشجو می باشد که دانشجویان هم از داخل اروپا و هم از خارج از اروپا برای تحصیل به این کشور مهاجرت می نمایند. دوره ها و رشته های آموزشی در این دانشگاه بسیار متنوع می باشد و می توان بیان نمود که این دانشگاه اکثر متقاضیان در رشته های هنر را شامل می شود، رشته های تدریس شده در این دانشگاه شامل معماری، نقاشی، گرافیک، مجسمه سازی، عکاسی و انواع رشته های طراحی شامل طراحی صحنه، مد، گرافیک، تبلیغات، چشم انداز، طراحی های صنعتی، رسانه ای، طراحی پارچه، صنایع دستی می باشد. وجود انواع علوم هنری در این کشور سبب شده که تحصیل در اتریش به عنوان مهد هنر و کشوری که همراه با آموزش های علمی و کاربرد دقیق آن در جامعه بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته باشد.

در ذیل با انواع دانشگاه در اتریش آشنا خواهید شد.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت تحصیلی به اتریش

دانشکده های هنر وین

  • ۱) دانشکده معماری

  • ۲) دانشکده هنرهای زیبا و رسانه

  • ۳) دانشکده طراحی

  • ۴) دانشکده حفاظت و مرمت

  • ۵) دانشکده علوم هنری

  • ۶) دانشکده هنر و تکنولوژی

همانطور که بیان شد یکی از دانشگاه های موجود در وین دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی می باشد. در ذیل درباره پیدایش موسیقی در کشور اتریش که پس از آن سبب شد موسیقی به عنوان یکی از مباحث علوم هنری در تحصیل در اتریش واقع گردد توضیح می دهیم:

این دانشگاه از جمله بزرگترین دانشگاه های موسیقی در جهان به شمار می رود، در سال ۱۸۱۲ توسط برخی از زنان کنسرت خیریه ای برگزار گردید که همین کنسرت سبب شد تا افراد زیادی به موسیقی علاقه مند گردند و این اقدام سبب تاسیس هنرستان موسیقی در سال ۱۸۱۷ جزء مباحث تحصیل در اتریش گردید، به گونه ای که در سال ۱۸۵۱ تحت حمایت دولت قرار گرفت و این اقدامات سبب شد تا این هنرستان در سال ۱۹۹۸ به دانشگاه تغییر یابد به گونه ای که در حال حاضر بیش از ۸۰۰ معلم که هر کدام از آنها به تعداد بیش از ۳۰۰ هنر آموز آموزش های لازم در حیطه آموزش موسیقی را به علاقمندان این رشته ها تدریش می نمایند.

نکات قابل توجه تحصیل در اتریش در دانشگاه های هنر

از جمله نکات قابل توجه تحصیل در اتریش می توان به قدمت تاریخی و هنری دانشگاه های هنر در اتریش اشاره نمود. دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی اتریش شامل ۲۴ موسسه و ۲۰ ساختمان می باشد؛ تمام دروس تدریس شده در این دانشگاه شامل آموزش موسیقی های سنتی و مدرن، جامعه شناسی موسیقی، انواع موسیقی، مدیریت و … می باشد که جهت فارغ التحصیلی دانشجو می بایست تمام دروس لازمه اخذ شود. وجود معلمان مجرب و ایده آل و نیز دانشجویان کاوشگر و محقق در این دانشگاه آن را به یک دانشگاه ایده آل در زمینه آموزش موسیقی در جهان تبدیل نموده است.

قدمت این دانشگاه به بیش از ۱۰۰۰ سال می رسد، کنسرت های بی نظیر در سالن کنسرت سبب شد تا تلفیقی از سیستم های تاریخی به همراه سیستم های صوتی هنری در این دانشگاه وجود داشته باشد. سالن Schlosstheater Schonbrunn از جمله قدیمی ترین سالن های تئاتر در این دانشگاه محسوب می گردد و همه ساله پذیرای جمع کثیری از دانشجویانی که برای تحصیل در اتریش به اتریش مهاجرت نموده اند می باشد.

شرایط دریافت پذیرش تحصیل در اتریش

۱) تمام متقاضیان باید شرایط تحصیل در رشته و یا مقطع مورد نظر را داشته باشند، به عبارتی دیگر متقاضی می بایست در رشته و مقطع مورد نظر مشغول به تحصیل باشد. .

۲) متقاضی می بایست شرایط دریافت ویزای تحصیلی اتریش را از سوی دولت داشته باشد.

۳) ارسال تمام مدارک ترجمه شده به سفارت اتریش در ایران، وزارت امور خارجه و دادگستری جهت اخذ تاییدیه از مراکز فوق.

۴) مهم ترین مبحث جهت اخذ پذیرش تحصیل در اتریش داشتن مجوز خروج از ایران می باشد.

مراحل اخذ پذیرش تحصیل در اتریش

۱) در مرحله اول ابتدا می بایست دانشجو علاوه بر ارسال تقاضای خود مبنی بر اخذ پذیرش تحصیل در اتریش نسبت به ارسال مدارک تحصیلی خود و گواهی عدم منع تحصیلی وی به همراه گواهی اشتغال به تحصیل که به زبان انگلیسی و یا آلمانی ترجمه شده باشد اقدام کند و پس از آن به تایید وزارت امور خارجه اتریش در ایران و دادگستری رسیده باشد.

۲) در مرحله بعد از ارسال درخواست، سفارت اتریش در ایران گواهی پذیرش به همراه گواهی تمکن مالی و نیز گواهی تاییدیه رزرو محل سکونت را مبنی بر اخذ پذیرش تحصیل در اتریش به متقاضی ارائه می نماید.

۳) در مرحله سوم سفارت اتریش در ایران تمام مدارک متقاضی را جهت صدور اجازه اقامت تحصیل در اتریش به اداره مهاجرت در اتریش ارسال می نماید.

۴) در مرحله نهایی و پایانی سفارت اتریش با در خواست اقامت دانشجویی توافق می نماید و متقاضی می تواند ویزای خود را از سفارت اتریش دریافت نماید و به کشور اتریش مبنی بر تحصیل در اتریش سفر نماید.

اقدامات پس از ورود به اتریش

۱) اولین مرحله و اولین قدم پس از ورود به اتریش ثبت اطلاعات محل سکونت است، که می بایست پس از تکمیل شدن اطلاعات سکونتی فرم یا به امضای صاحبخانه و یا به امضای مسئولان خوابگاه برسد.

۲) پس از ثبت اطلاعات محل سکونتی نوبت به ثبت نام در دانشگاه مورد نظر جهت تحصیل در اتریش می رسد که دانشجو می بایست با در دست داشتن مدارک لازم جهت ثبت نام در دانشگاه خود اقدام نماید.

۳) پس از ثبت نام در دانشگاه نوبت مراجعه به شرکت بیمه می باشد که می بایست دانشجو تمام روند بیمه خود را پیگیری نماید تا به عنوان یک دانشجو که جهت تحصیل در اتریش ، اقامت اتریش را دارد بیمه گردد.

۴) دانشجو می بایست یک حساب جاری و پس انداز جهت امور مالی خود در اتریش داشته باشد بنابراین لازم است تا پس از ثبت نام نسبت به افتتاح حساب بانکی خود اقدام نماید.

۵) و اما آخرین مرحله ای که می بایست یک دانشجو انجام دهد اخذ ویزای یک ساله دانشجویی جهت تحصیل در اتریش است که در این صورت می بایست مدارک لازم به همراه دفترچه حساب پس انداز که دارای موجودی حداقلی ۸۰۰۰ یورو می باشد را جهت اخذ ویزا به همراه داشته باشد.

نحوه ارسال مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

و لازم به ذکر است که مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیل در اتریش را می توان علاوه بر ارسال به صورت پستی به صورت دستی نیز ارسال نمود .

اخذ استاد راهنما

تحصیل در اتریش در تمام مقاطع تحصیلی تابع قوانین و مقررات مخصوص به خود می باشد که در این صورت جهت اخذ پذیرش تحصیلی می بایست متناسب با قوانین و مقررات موجود اقدام نمایند به عنوان مثال تحصیل در اتریش در مقطع دکتری و یا اخذ تخصص های گوناگون ، مشروط به سپری نمودن مراحلی می باشد، از جمله این مراحل یافتن استاد راهنما و یا همان Supervisor می باشد که دانشجو پس از اخذ استاد راهنمای مربوطه در رشته خود توسط استاد راهنما به دانشگاه معرفی شود.

اخذ استاد راهنما کار دشواری می باشد و انجام هماهنگی های لازم جهت یافتن استاد راهنمای مناسب مستلزم در نظر گرفتن قوانین و مقررات خاصی می باشد که می بایست از یک موسسه مهاجرتی جهت انجام پیگیری های لازم کمک گرفته شود.

یک گام تا کسب موفقیت

اخذ ویزای تحصیلی اتریش در مقطع دکتری به شرط استفاده از یک موسسه مهاجرتی معتبر می تواند به آسانی به ۸۰ % برسد و در این صورت دانشجو به آسانی می تواند در مقطع دکتری در کشور مورد نظر خود تحصیل نماید.

لازم به ذکر است که اخذ ویزای تحصیلی در مقطع دکتری نیازمند داشتن مدارکی می باشد که جهت اطلاع از مدارک می توانید به صورت رایگان با مشاوران مهاجرت با ما در تماس باشید.

۱) مقطع کارشناسی

مدت زمان تحصیل در اتریش در این مقطع حدودا ۳ سال می باشد و هزینه هایی که جهت تحصیل در اتریش در این مقطع می بایست صورت پذیرد از ۱۰۰ تا ۳۸۰ یورو متغیر می باشد، زمان شروع به تحصیل در اتریش بهمن و یا شهریور می باشد، امکان استفاده از خوابگاه در این مقطع وجود دارد، امکان اشتغال به کار هم برای دانشجو وجود دارد و دانشجو می تواند همزمان با ادامه تحصیل خود به کار مورد نظر خود در ساعات معین شده مشغول شود.

مکان هایی که دانشجو می تواند در آنها به کار مشغول شود خوابگاه، کتابخانه، رستوران دانشگاه و یا شرکت های خصوصی می باشد و از جمله نکات بسیار حائض اهمیت آن امکان اقامت پس از تحصیل در این مقطع تحصیلی است و دانشجو می تواند متناسب با رشته خود نسبت به انتخاب دانشگاه خود اقدام نماید، حداقل میزان معدلی که دانشجو می بایست داشته باشد ۱۵ می باشد.

دانشجو می بایست علاوه بر دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و کارنامه قبولی در کنکور رشته مورد نظر خود و یا ثبت نام در دانشگاه مورد نظر خود نسبت به اخذ ویزای تحصیلی اقدام نماید.

  1. ترجمه مدرک های وی
  2. هزینه ی ارسال مدارک
  3. Application Fee زمانی که پذیرش به متقاضی تحویل داده می شود حداکثر 31 خرداد می باشد.
 

۲) مقطع کارشناسی ارشد

مدت زمان لازم جهت تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد ۲ سال است. زبان تحصیل در اتریش در این مقطع آلمانی می باشد و این در حالی است که رشته هایی نیز وجود دارند که زبان آنها انگلیسی است. زمان شروع به تحصیل بهمن یا شهریور هر سال است و آخرین زمانی که تمام متقاضیان می توانند اقدام نمایند آبان می باشد. امکان استفاده از خوابگاه برای متقاضیان وجود دارد و نکته حائز اهمیت اینکه امکان استفاده از شرایط بورس و نیز شهریه رایگان نیز وجود دارد. امکان اشتغال به کار برای تمام متقاضیان وجود دارد و محل هایی که دانشجو می تواند در آنها به کار مورد نظر خود مشغول شود کتابخانه، خوابگاه، رستوران دانشگاه و یا شرکت های خصوصی می باشد. امکان اقامت پس از تحصیل در اتریش نیز وجود دارد.

 دانشگاه هایی که متقاضی می تواند در آنها به تحصیلات خود بپردازد متناسب با رشته مورد نظر متفاوت خواهد بود. دانشجو می بایست جهت ادامه تحصیلات خود در اتریش علاوه بر دارا بودن مدرک لیسانس در رشته خود یا در آزمون ورودی فوق لیسانس شرکت کرده و در این آزمون قبول شده باشد و یا کارنامه قبولی در رشته مورد نظر خود جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را داشته باشد.

۳) تحصیل در اتریش در مقطع دکتری

کمترین مدت زمان آموزش این دوره ۳ سال می باشد، در صورتیکه دانشجو موفق به گذراندن این دوره باشد پس از آن می تواند مدرک تحصیلی خود را اخذ نماید. زبان مورد نیاز جهت تحصیل در اتریش در مقطع دکتری زبان انگلیسی می باشد و هزینه تحصیل در این مقطع رایگان می باشد. تمام دانشجویانی که دارای رتبه ممتاز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند و نیز تمام دانشجویانی که دارای رتبه های ممتاز جهانی می باشند می توانند جهت تحصیل در اتریش در این مقطع به تحصیلات خود ادامه دهند.

زمان شروع تحصیل بهمن و یا شهریور می باشد. امکان استفاده از خوابگاه در این مقطع وجود دارد و نیز امکان استفاده از بورس تنها برای دانشجویانی که شرایط استفاده از آن را دارند امکان پذیر می باشد. در این مقطع امکان اشتغال به کار همزمان با اشتغال به تحصیل به مدت ۲۰ ساعت در هفته وجود دارد و نیز لازم به ذکر است که محل هایی که دانشجو می تواند در آنها به تحصیل مشغول شود کتابخانه و یا رستوران، خوابگاه دانشگاه و یا شرکت های خصوصی می باشد.

اقدامات پس از ورود به اتریش

امکان اقامت پس از تحصیل

از جمله نکات قابل تامل در این مقطع امکان اقامت پس از تحصیل می باشد که دانشجویان پس از سپری نمودن دوره تحصیلات خود می توانند در این کشور اقامت لازم را اخذ نمایند. بسته به رشته ای که متقاضی انتخاب می نماید دانشگاه هایی که به آنها در خواست ارائه می گردد متفاوت است. حداقل معدلی که دانشجو می بایست داشته باشد تا جهت تحصیل در اتریش درخواست خود را ارائه نماید ۱۵ است. متقاضی ادامه تحصیل در اتریش در مقطع دکتری می بایست مدرک فوق لیسانس در رشته خود را اخذ نموده باشد و پس از آن در آزمون ورودی مقطع دکتری شرکت نموده و با کسب موفقیت در این آزمون در دانشگاه ثبت نام کرده و یا مدرک ثبت نام شده در این آزمون و یا کارنامه نهایی فارغ التحصیلی خود را به دانشگاه مورد نظر خود در اتریش ارسال نماید.

نتیجه گیری

همانطور که خواندید کلیه دانش آموزان پس از گذراندن دوره ی دبیرستان و کالج در امتحانات نهایی شرکت می نمایند و پس از کسب موفقیت درامتحانات نهایی موفق به کسب مدرک برای ورود به دانشگاه خواهند شد؛ افرادی که دراین دوره از امتحانات موفق شوند دانش آموختگان دبیرستان خواهند شد. درصورتی که دانش آموزان خارج از کشور اتریش برای تحصیل در اتریش اقدام نمایند، ابتدا می بایست یک دوره یک ساله به منزله ی تحصیلات پیش دانشگاهی را بگذرانند و پس از آن برای ادامه تحصیل در اتریش اقدام نمایند.اگر شما نیز قصد تحصیل در این کشور را دارید میتوانید از کارشناسان مجرب ما مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سوالات متداول

۱) دانشگاه دولتی​
۲) دانشگاه خصوصی​
۳) دانشگاه علمی_کاربردی

۱) دانشکده معماری
۲) دانشکده هنرهای زیبا و رسانه
۳) دانشکده طراحی
۴) دانشکده حفاظت و مرمت
۵) دانشکده علوم هنری
۶) دانشکده هنر و تکنولوژی

قدمت دانشگاه موسیقی وهنرهای نمایشی اتریش به بیش از ۱۰۰۰ سال می رسد ، کنسرت های بی نظیر در سالن کنسرت سبب شد تا تلفیقی از سیستم های تاریخی به همراه سیستم های صوتی هنری در این دانشگاه وجود داشته باشد

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن