مشاوره رایگان

02128111107

اجاره ملک در ترکیه

اجاره ملک در ترکیه

اجاره ملک در ترکیه

اجاره ملک در ترکیه موضوعی است که در این مقاله به صورت کامل بررسی کرده ایم ، اگر شما هم قصد مهاجرت به ترکیه را دارید همراه ما باشید.در سالیان اخیر با پیشرفت‌های کشور ترکیه در بیشتر زمینه‌های اقتصادی و صنعتی، سرمایه‌گذاری در این کشور اوراسیایی به گزینه‌ای جذاب برای شهروندان ایرانی تبدیل شده است. یکی از این روش‌ها که مزایای بسیاری را شامل می‌شود اجاره ملک در ترکیه است. بازار املاک و خرید ملک در ترکیه با پیشرفت فراوان به یکی از سودآورترین زمینه‌‌های سرمایه‌گذاری در میان کشورهای خارجی تبدیل شده است. با این حال اجاره املاک و مستغلات در کشور ترکیه نیازمند آگاهی به تمامی مراحل و وضعیت شهرهای این کشور دارد. افرادی که در این زمینه دانش خوبی نداشته باشند، نمی‌توانند در این حوزه از سرمایه‌گذاری موفق شوند.

مزایای اجاره ملک در ترکیه

ترکیه.png
مزایای اجاره ملک در ترکیه

اجاره ملک در ترکیه مزایای بسیاری دارد که به شهروندان بین‌المللی ارائه می‌شود. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که باید وارد بازار ملک و املاک کشور ترکیه شوید، تقویت بازار این حوزه به دلیل مهاجرت بالای شهروندان بین‌المللی به ترکیه است. بازار املاک در این کشور در حال رونق است و افراد زیادی به دنبال خرید یا اجاره ملک در ترکیه هستند. از دیگر مزایای اجاره ملک در ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

هزینه مقرون به صرفه

یکی از مزایای برجسته اجاره ملک در کشور ترکیه هزینه پایین برای این منظور است. بازار ملک در این کشور با این که در حال تبدیل شدن به یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در میان کشورهای خاورمیانه است، همچنان قیمت ارزانی نسبت به دیگر کشورهای خارجی مانند انگلستان و آلمان دارد.

امکان دریافت اقامت در کشور ترکیه یکی دیگر از مزایای اجاره خانه در این کشور است. شهروندان بین‌المللی می‌توانند با اجاره ملک در این کشور و ثبت سند رسمی، ویزای موقت ترکیه را دریافت کنند. ایرانیان می‌توانند در طول مدت 90 روز اقامت خود در این کشور به بررسی املاک منطقه مورد نظر خود در کشور ترکیه بپردازید.

مقاله پیشنهادی ——->  بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک

قوانین اجاره ملک در ترکیه

ویژگی‌ها و شرایط اخذ پاسپورت استرالیا
قوانین اجاره ملک در ترکیه

پیش از اجاره ملک در کشور ترکیه نیاز دارید به چندین قانون معاملات املاک در این کشور آشنا باشید. در ابتدا باید اشاره کنیم که قوانین معاملات ملک در کشور ترکیه نسبت به ایران کمی متفاوت است. آشنایی با این تفاوت‌ها می‌تواند کمک شایانی به شما برای اجاره خانه در این کشور کند. همچنین مدارک مورد نیاز برای اجاره خانه در کشور خارجی نیز حائز اهمیت است که به آن می پردازیم.

ترکیه به دلیل این که کشوری اسلامی است دارای قوانین تقریبا مشابهی با معاملات ملکی در کشورمان دارد. در ترکیه مسئله‌ای به نام دریافت پول پیش خانه وجود ندارد. به عبارت دیگر شما برای اجاره خانه ملزم به پرداخت هزینه‌ای گزاف به عنوان پیش پرداخت نیستید.

هزینه‌های اضافی

مستجر باید در ابتدا مبلغ دو ماه اجاره خانه را برای ماه اول به صاحب‌خانه پرداخت کند. این یک ماه مبلغ اجاره اضافی نزد صاحب‌خانه تا پایان مدت قرار داد می‌ماند تا در صورت اتفاق هرگونه مشکل و خرابی بتواند از آن استفاده کند. به عنوان مثال اگر اجاره ماه اول خانه شما یک هزار لیر باشد، باید دو هزار لیر برای شروع به صاحب‌خانه پرداخت کنید.

مدت اجاره ملک در کشور ترکیه می‌تواند از یک هفته تا یک سال باشد. در حقیقت شما می‌توانید با توافق تا زمانی که نیاز دارید خانه مورد نظر را اجاره کنید که معمولا برای اجاره‌های کوتاه مدت نیازی به دریافت مبلغ اضافی نمی‌باشد.

یکی از نکات مهم که برای اجاره و سکونت ملک در ترکیه باید بدانید این است که پس از نهایی شدن قرارداد باید به اداره‌های آب، گاز و برق مراجعه کنید تا بتوانید از این امکانات استفاده کنید. در غیر این صورت تمامی انشعاب‌های خانه شما قطع خواهد بود. البته در صورتی که در شهرک‌های چندین واحدی زندگی می‌کنید، نیازی به فعال کردن آب و برق و گاز نخواهید داشت.

معمولا در ابتدا قرارداد صاحبان املاک حکم تخلیه مستجر خود را برای مواقع ضروری دریافت می‌کنند. این امر برای نیت بدی صورت نمی‌گیرد، پس خیالتان از این بابت راحت باشد. یکی دیگر از قوانینی که در بیشتر کشورهای دنیا مانند کشورمان ایران نیز وجود دارد این است که مستاجر باید ملک را همانطور که تحویل گرفته است به مالک تحویل دهد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت ترکیه با اجاره خانه

افراد برای این که بتوانند در ملک مورد نظر خود اقامت داشته باشند بایدافراد برای اقامت در ملک مورد نظر در ابتدا ویزای این کشور را دریافت کنند. از این مدارک می‌توان به پاسپورت معتبر و مدارک شناسایی به صورت ترجمه شده اشاره کرد. از دیگر مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

_ قراردادی به نام متقاضی که ملک معتبری در کشور ترکیه را به مدت یک سال اجاره کرده باشد
_ نامه ثبت شدن قرارداد در دفتر ثبت اسناد رسمی کشور ترکیه یا همان دفاتر نوتر
_ چهار قطعه عکس رنگی
_ بیمه سلامتی در کشور ترکیه به مدت یک سال
_ دریافت شماره مالیات در ترکیه
_ رسید پرداخت هزینه‌های جانبی
_ گواهی سلامت متقاضی

روند فعال سازی امکانات ملک در ترکیه

همانطور که پیش از نیز گفته شد قوانین اجاره ملک در کشور ترکیه به نسبت کشورمان ایران متفاوت است. در ایران مستاجرین نیاز ندارند تا پس از نهایی شدن قرار داد آب، برق و گاز خانه خود را فعال کنند. برای انجام این کار در اداره‌های مربوطه کشور ترکیه نیاز به مدارکی مانند کارت اقامت ترکیه و سند ملک به اداره‌های مورد نظر مراجعه کنید. برای فعال کردن انشعابات خود باید مبلغی حدود 500 لیر را به ادارات عنوان ودیعه پرداخت کنید. شما می‌توانید پس از اتمام مدت قرارداد خود مجددا به این ادارات مراجعه کنید، قبوض خود را باطل کنید و ودیعه را بازپس بگیرید.

امکانات املاک در کشور ترکیه

Real Estate

املاک کشور ترکیه با توجه به منطقه قرارگیری و عوامل دیگر امکاناتی دارید که مستاجرین باید هزینه آن را پرداخت کنند. به طور معمول خانه‌های ترکیه که به صورت موقت اجاره داده می‌شوند، مبله هستند و تمامی امکانات رفاهی را دارا می‌باشند. بنابراین در صورت به همراه نبردن وسایل ضروری در خانه نگران نباشید، بیشتر خانه‌های ترکیه وسالی ضروری را دارند. از این وسایل و امکانات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

_ وسایل مورد نیاز در آشپزخانه
_ سرویس بهداشتی
_ داشتن اینترنت وای‌فای
_ امکاناتی مانند آب، گاز، برق و تلفن
_ داشتن سیستم گرمایشی
_ داشتن سیستم سرمایشی
_ وسایل راحتی مانند تخت خواب

مقاله پیشنهادی ——->  خرید اقساطی ملک در ترکیه

مراحل اجاره ملک در کشور ترکیه

مراحل خرید ملک در ترکیه
قوانین اجاره ملک در ترکیه

اجاره ملک در کشور ترکیه شاید روند کمی سخت‌تری نسبت به اجاره کردن ملک در ایران داشته باشد. توجه داشته باشید که آگاهی کامل به قوانین کشور ترکیه و استفاده از خدمات مهاجرتی از یک موسسه معتبر مانند موسسه رامان اپلای شانس مواجه با کلاه‌برداری را در این کشور کاهش می‌دهد. برخی از مراحل اضافی اجاره ملک در کشور ترکیه شامل تایید کردن سند مدارک شما در اداره ثبت سند رسمی این کشور می‌شود که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

مراحل اولیه برای اجاره ملک

یکی از پیش‌نیازهای انجام معاملات ملکی در این کشور تسلط به زبان ترکی است. در صورتی که به زبان ترکی تسلط ندارید، نگران نباشید؛ می‌توانید در کشور ترکیه اقدام به استخدام یک مترجم معتبر کنید. در ابتدا با مراجعه به سایت‌های معتبر و یا مراجعه به آژانس‌های املاک در ترکیه خانه مورد نظر خود را پیدا کنید. در بخش‌های بعدی با سایت‌های معرفی املاک در این کشور آشنا می‎شوید.

در مراحل بعدی سعی کنید با سایت و آژانس املاک معتبری ارتباط برقرار کنید که تجربه خوبی در زمینه معاملات بین‌المللی داشته باشد. با انجام این کار باز هم از بررسی قیمت املاک در مناطق اطراف خانه مورد نظر خود غافل نشوید.

مراحل پایانی

با انتخاب یک خانه و برقراری ارتباط با آژانس املاک معتبر کشور ترکیه، می‌توانید نسبت به پیشنهاد قیمت اولیه اقدام کنید. البته پیش از این پیشنهاد می‌شود که یک بررسی کامل از ملک مورد نظر در کشور ترکیه به صورت حضوری انجام دهید. با استخدام وکیل در این کشور می‌توانید تمامی مراحل اداری خود را با خیالی آسوده انجام دهید. پس از انجام شدن تمامی مراحل در دفاتر ثبت اسناد رسمی، سند تاپو ملک را دریافت خواهید کرد.

هزینه اجاره ملک در مناطق مختلف کشور ترکیه

هزینه اجاره ملک در ترکیه با توجه به شهر مورد نظر و امکانات ملک متفاوت است. با این حال این هزینه در سال 2021 برای شهروندان ایرانی برابر با 1500 تا 2000 لیر ماهانه است. هزینه اجاره ملک در شهرهای بزرگ مانند استانبول و آنتالیا به نسبت دیگر شهرها مانند ماردین بالاتر است.

برخی از سایت‌های معتبر معاملات ملکی در ترکیه

ایرانیانی که قصد دارند در این کشور خانه اجاره کنند، می‌توانند به صورت آنلاین و حضوری از گزینه‌های موجود دیدن کنند. البته توجه داشته باشید که در روش آنلاین احتمال کلاه‌برداری از شهروندان بین‌المللی افزایش پیدا می‌کند. بنابراین حتما اعتبار سایتی که در آن قصد دارید خانه مورد نظر خود را انتخاب کنید، بررسی نمایید.

با وجود این که ایرانیان می‌توانند بدون دریافت ویزا به مدت سه ماه در کشور ترکیه نسبت به انتخاب ملک مورد نظر خود اقامت داشته باشند، باز هم بیشتر مردم گزینه‌ اجاره ملک از طریق اینترنت را انتخاب می‌کنند. در ادامه این بخش چندین سایت معتبر را برای اجاره ملک معرفی خواهیم کرد:

  • سایت آژانس املاک Sahibinden

سایت رسمی Sahibinden یکی از سایت‌های معتبر در کشور ترکیه است که حدود 17 میلیون کاربر در فضای اینترنت ماهانه از این سایت بازدید می‌کنند. این سایت علاوه بر معاملات ملکی در زمینه‌های مختلفی نظیر خرید و فروش ماشین نیز فعالیت دارد

  • سایت آژانس املاک HurriyetEmlak:

سایت آژانس املاک HurriyetEmlak یکی از سایت‌های معتبر با بیش از 20 میلیون بازدید ماهانه برای خرید، فروش و اجاره ملک در کشور ترکیه است. این سایت تقریبا در تمامی نقاط کشور ترکیه موردی برای اجاره یا خرید دارد

  • سایت آژانس املاک Zingat:

یکی دیگر از سایت‌های بین‌المللی اجاره ملک در کشور ترکیه سایت  Zingatاست که با هشت میلیون بازدید ماهانه معاملات ملکی در این کشور را به در بیشتر شهرهای ترکیه انجام می‌دهد

سایت های اجاره ملک در ترکیه

نتیجه گیری

کشور ترکیه را می‌توان به عنوان یکی از بهترین گزینه‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری و دریافت ویزا معرفی کرد. امروزه این کشور با پیشرفت‌های فراوان در زمینه‌های مختلف به یکی از محبوب‌‌ترین مقاصد مهاجرتی در جهان نیز تبدیل شده است. اجاره ملک در ترکیه یکی از گزینه‌های محبوب نزد ایرانیان است که به دلیل هزینه‌های پایین، منجر به دریافت اقامت موقت در این کشور نیز می‌شود.

برای اجاره خانه در کشور ترکیه ابتدا باید ملک مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب ملک مورد نظر نسبت به انجام تمامی مراحل اداری بپردازید، همچنین می‌توانید با در دست داشتن سند خانه به سفارت‌خانه این کشور مراجعه کنید و ویزای موقت خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

بله؛ قانونی به نام پرداخت هزینه‌ای به عنوان پیش‌پرداخت برای اجاره و رهن خانه وجود ندارد و مستاجرین باید تنها در ماه اول یک هزینه اضافی برای پیش‌پرداخت به مالک پرداخت کنند.

بله؛ شهروندان بین‌المللی می‌توانند با اجاره ملک در کشور ترکیه ویزای موقت این کشور را دریافت کنند.

افراد می‌توانند به صورت آنلاین و حضوری در این کشور گزینه‌های موجود برای خرید و اجاره را بررسی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن