مشاوره رایگان

02128111107

رفع ریجکتی ویزای آلمان

رفع ریجکتی ویزای آلمان

 در این مقاله به شما توضیح خواهیم داد که چرا و چگونه رفع ریجکتی ویزای آلمان را داشته باشید. کشور آلمان یکی از کشورهای اروپایی و عضو پیمان شینگن است، آلمان کشوری است که دارای اقتصاد پویا، سیستم آموزشی معتبر و جذابیت های طبیعی بسیار زیادی دارد که می تواند برای مهاجران جذابیت های فراوانی را داشته باشد. مهاجرت به این کشور همراه با شرایط ویژه ای برای متقاضیان است.

برای مهاجرت، متقاضیان لازم است که مدارکی را به صورت آنلاین برای دریافت ویزای سفر به کشور مورد نظر خود ارسال کنند. درخواست ویزا به مقامات آلمان ارسال می شود و سپس آنها با با متقاضی مصاحبه ای را ترتیب می دهند. برای شرکت در دوره ausbildung و تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان نیز می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما در تماس باشید. بر اساس مدارک ارائه شده برای ویزای اقامت آلمان ممکن است شخصی برای ویزای آلمان اقدام کرده باشد اما درخواست وی رد شده باشد. این مشکل می تواند برای متقاضیان ناراحت کننده باشد و برنامه های افراد را مختل کند. درخواست های ویزا به دلایلی رد می شوند. 

عموما افرادی که سابقه رد ویزا در آلمان را دارند، دلایل رد و راه حل آن را نمی دانند.افسر کنسولی کلیه قوانین و دستورالعمل های سفارت را بررسی می کند و تصمیم نهایی را در مورد پذیرش ویزای شما می گیرد. برای دریافت توضیحات کامل در مورد نحوه اخذ ویزا در آلمان و حذف سابقه رد ویزا، بهتر است از کارشناسان موسسه مهاجرتی  مهاجرت با ما اطلاعات کاملی را در این زمینه دریافت کنید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

دلیل رد ویزای آلمان

رد ویزای آلمان

تصمیم نهایی برای صدور یا رد درخواست ویزای آلمان نه تنها به دلایل شخصی افسر ویزا بلکه به دلایل بسیاری دیگر نیز می تواند بستگی داشته باشد. مثلا ممکن است مصاحبه بدی داشته باشید، اما ویزا بگیرید یا مصاحبه خوبی داشته باشید اما درخواست شما رد شود. بنابراین، برای درک بهتر ما شما را دعوت می کنیم که این مقاله را تا انتهای آن مطالعه کنید.

در طول فرآیند رد ویزا، افسران کنسولی تمام اطلاعات، کار و سوابق یک فرد را با حداقل سابقه جنایی یا موارد شناخته شده قانونی که توسط سفارت ارزیابی می شود، بررسی و پیگیری می کنند. لازم است که در این راستا بررسی کنید که آیا مدارک شما کامل است و جعلی نمی  باشد، اگر تفاوت جزئی وجود داشته باشد جعلی در نظر گرفته شده و در سوابق شما ذخیره می شود.

اگر شما در روز مصاحبه با افیسر کنسولگری دلایل قانع کننده را نداشته باشید، سفارت یا کنسولگری شما را نمی پذیرد، به همین دلیل اگر نتوانید افسر کنسولی را متقاعد کنید، ویزای شما ممکن است که رد شود.

اگر پاسپورت شما آسیب دیده، مفقود شده این احتمال است که ویزای شما رد شود. در صورتی که مدت اعتبار گذرنامه کوتاه باشد یا صفحات خالی و غیره وجود نداشته باشد، پاسپورت فاقد اعتبار تلقی می شود و ویزا رد می شود.

در صورتی که فرد نتواند در سفر توانایی اقتصادی خود را برای امرار معاش ثابت کند و مدارک کافی برای اثبات توان اقتصادی خود برای اقامت در کشور و بازگشت به کشور خود ارائه کند، از ارائه مدرک به وی خودداری می شود.

مدارک متقاضی باید شامل ارائه صورت های مالی پس از ماه قبل، ارائه صورتحساب های جاری و عدم صدور چک مسافرتی بدون نام متقاضی باشد. همچنین کسانی که گواهی تولد یا ازدواج قابل قبول و معتبر نداشته باشند، نیز از دریافت ویزای آلمان محروم می شوند.

در صورتی که بیمه مسافرتی ارائه شده در طول سفر نامعتبر باشد یا کل مدت سفر را پوشش ندهد، ویزای شما مجدد رد می شود. عدم وجود نشانی از محل اقامت در مقصد یا عدم وجود مدرک کافی نیز می تواند منجر به مشکلاتی در دریافت ویزای شما شود. اگر توصیه نامه یا نامه تجاری توسط نویسنده تأیید نشده باشد یا فاقد مهر، امضا و الزامات تأیید شده باشد، ممکن است مشکلاتی در دریافت ویزای شما بوجود آید.

اگر شرایط درخواست ویزا مطابق با معیارها نباشد، به عنوان مثال اگر مدت سفر بیش از حد طولانی باشد، همچنان درخواست شما ممکن است که رد شود. همچنین شما باید نشان دهید که دلایل کافی برای بازگشت به کشورتان دارید و قصد ندارید که پس از انقضای ویزای خود در کشور آلمان بمانید. این امر موجب می شود تا درخواست شما تأیید گردد. همچنین اگر برای مثال سن متقاضی زیر 30 سال می باشد، خطر رد شدن ویزا وجود دارد زیرا افسر کنسولی باور ندارد که فرد به کشورش باز خواهد گشت.

این امکان وجود دارد که ویزای دانشجویی به دلایل مشابه رد شود، به عنوان مثال، دولت معتقد است که رشته تحصیلی یک فرد با نیازهای کشورش مطابقت ندارد. وضعیت مالی یا تحصیلی ضعیف نیز می تواند دلیل دیگری برای رد درخواست، آمادگی ناکافی برای مصاحبه یا دانش ناکافی آلمانی یا انگلیسی باشد.

در صورت رد ویزا، نامه ای برای شخص متقاضی ارسال می شود که دلایل رد و امتناع آن نیز در داخل آن ذکر شده است. اگر فرد احساس کند دلایل ارائه شده منطقی یا معتبر نیست، می تواند اعتراض نامه بنویسد. مدت اعتراض رد ویزا یک تا دو ماه است که در این مدت باید دلایل که اعلام شده بود برطرف گردد و متقاضی باید مجددا درخواست دهد.

در نامه درخواست ویزای دوم باید دلایل درخواست نامه قبلی و نامه رد و اقدامات انجام شده برای حل مشکل ذکر شود. در صورتی که علت رد روادید به دلایلی غیر از پزشکی ـ حقوقی و کیفری نباشد، در سابقه کیفری درج نخواهد شد.

حداکثر 6 ماه برای تکمیل اطلاعات و مدارکی که بعدا درخواست می شود نیاز خواهد بود. لازم به ذکر است که ویزا ورود به یکی از کشورهای عضو شنگن را تضمین نمی کند، زیرا افسران مهاجرت در مرز باید مجوز نهایی را برای هر فرد صادر کنند.

درخواست تجدیدنظر باید بر مبنای منطقی و قابل تایید باشد تا نشان دهد که دلایل امتناع نادرست است. کلیه مدارک مدعیان به دادگاه ارسال و ادعای شخص مورد بررسی و پیگیری قرار می گیرد. به وکلا و کارشناسان برای تجدید نظر در مورد رفع ریجکتی ویزای آلمان ممکن است که نیاز باشد تا فرد مجبور نباشد با مشکلاتی روبرو شود که فرآیند ویزا پیچیده تر از آن چیزی شود که بوده است.

مقاله پیشنهادی ——-> انواع ویزا

نامه تجدید نظر برای رد ویزا

نامه تجدیدنظر برای رد ویزا

نامه اعتراض به رد درخواست ویزا دارای فرمت و اطلاعات خاصی است که باید از این قوائد خاص پیروی کند.

باید اطلاعات شخصی مانند نام و نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد، آدرس پستی و الکترونیکی و شماره پاسپورت وارد شود. تاریخ رد باید بعد از نام و اطلاعات اولیه ذکر شده باشد.

بعد، دلایل تمام امتناع ها را لازم است که یادداشت کنید. بزرگترین و مهمترین بخش نامه، دلایل، اسناد و اطلاعات اعتراض به رد درخواست و وارونه شدن تاریخ رفع ریجکتی ویزای آلمان است. با این نامه با وجود سابقه امتناع و تکمیل مدارک آلمان امکان اخذ ویزا وجود دارد.

این نامه باید به زبان انگلیسی نوشته شده و همراه با مدارکی که درخواست شما را ثابت کند، بدون بیانیه شکایت به سفارت ارسال شود.

فرمت نامه رد ریجکتی

نوشتن نامه اعتراض باید از یک قالب قابل قبول استاندارد پیروی کند. در این نامه شما باید این موارد را ذکر کنید:

 • نام و نام خانوادگی
 • محل تولد
 • شماره گذرنامه.
 • ویزای در حال تعلیق است
 • دلیل رد شدن ویزا (در این بخش شایستگی خود را نشان داده و رفع شدن موارد لازم را بیان کنید)
 • پست الکترونیک
 • شماره تلفن
 • امضاء

نحوه اعتراض به رد ویزای آلمان

نحوه اعتراض برای رد ویزای آلمان

وقتی با رد ویزای آلمان مواجه می شوید. اگر فکر می کنید که رد درخواست شما غیرمنصفانه یا بی اعتبار است، لطفاً توجه داشته باشید که امکان اعتراض به رد درخواست شما وجود دارد و می توانید نامه اعتراض خود را همانطور که به شما معرفی کردیم ارسال کنید.

روند تجدید نظر به شما امکان می دهد تا رد درخواست ویزا خود را به صورت کتبی به چالش بکشید. شما می توانید مدارک و اطلاعاتی را ارسال کنید که دلایل رد درخواست ویزا شما را نقض می کند و ویزای مورد نظر خود را دریافت کنید.

اصول و روش های نگارش اعتراض نامه

از مهم ترین عوامل که باید در نامه خود ذکر کنید شامل این موارد است:

 • بارکد شش رقمی درج شده در اعلان رد اعتراض نامه.
 • شماره پاسپورت، نام کامل، آدرس ایمیل و تمام اطلاعات خود را وارد کنید.
 • متن اعتراض نامه باید شامل دلایل رسیدگی به وضعیت و توجیه رد درخواست باشد.
 • متن اعتراض نامه و وکالت نامه (در صورت وجود) باید به زبان آلمانی یا انگلیسی نوشته شود.
 • هر بیانیه در اعتراض نامه باید مستند و مستدل باشد و مدارک مربوطه ترجمه شده به آلمانی یا انگلیسی پیوست شود.
 • از ارسال مدارک تکراری یا غیرمستند خودداری کنید.
 • نامه باید توسط متقاضی امضا شده و به سفارت تحت صلاحیت آن ارسال شود.
 • خردسالان به امضای هر دو والدین نیاز دارند.

 

آخرین مهلت اعتراض به رد ویزای آلمان

مهمترین نکته در این زمینه این است که برای اعتراض به رد ویزای آلمان دو مهلت وجود دارد:

1- اگر اعلامیه رد درخواست ویزای شما شامل یک اخطار قانونی باشد، مهلت تجدیدنظر در مورد رد ویزای آلمان یک ماه است و شما فقط یک ماه از تاریخ دریافت اخطار فرصت دارید تا نسبت به رفع ریجکتی ویزای آلمان اقدام کنید. 

2- در صورتی که نامه رد درخواست حاوی اخطار قانونی نباشد و مدارک موجود نباشد یا مطمئن نیستید به کشور خود بازگردید و غیره در صورت ذکر دلیل می توانید نامه اعتراضی ویزای خود را ظرف مدت مشخص ارسال کنید.

مراحل رسیدگی به درخواست تجدیدنظر رد ویزای آلمان

پس از ارسال درخواست اعتراض به رد ویزا به سفارت آلمان در زمان مشخص شده؛ سفارت مربوطه درخواست ویزا و فاکتور اعتراض شما را بررسی می کند و اعتبار دلایل اخذ ویزای آلمان را ارزیابی می کند.

آنها مجدد، تصمیم می گیرند که ویزای آلمان شما را رد کنند یا خیر. ممکن است که در همین راستا با شما تماس بگیرند و پاسپورت شما را بخواهند. اگر مجدد درخواست شما رد شود، سفارت به شما اطلاع می دهد که درخواست ویزای شما با دلایل و اخطارهای قانونی رد شده است.

وکیل برای رفع ریجکتی ویزای آلمان

وکیل برای رفع ریجکتی

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که با توضیح کامل در این مقاله، چرا برای رفع ریجکتی ویزای آلمان به وکلای مهاجرت نیاز داریم؟

وکلا در خصوصی قوانین مهاجرت، امور مهاجرت، ویزا، مراحل سفارت و موارد دیگر به خوبی آگاه هستند. آنها متخصصان با تجربه و دانشی در زمینه خود هستند. وکیل با دانش و تجربه مهاجرتی برای متقاعد کردن مقامات به خوبی می تواند عمل کند.

یک وکیل مهاجرت حرفه ای با بررسی درخواست رد و تعیین دلایل رد، یافتن راه حل ها و پاسخ های مستدل و مستند، تهیه پیش نویس لایحه استیناف محکم و مستدل و توضیح رد، به شما در رفع ریجکتی ویزای آلمان کمک می کند.

اگر نمی خواهید که دوره سه ماهه را ریسک تلقی کنید و تجربه و دانش لازم برای افزایش شانس خود را ندارید، بهتر است نامه تجدیدنظر را حضوری تهیه نکنید. به همین دلیل است که گروه مهاجرتی مهاجرت با ما استخدام یک وکیل مهاجرت را برای ارسال درخواست تجدیدنظر به شما توصیه می‌کند. مطمئن شوید که شانس خوبی برای دریافت ویزای آلمان با ارائه یک دفاع مستدل دارید.

گروه مهاجرتی مهاجرت با ما با وکلای مجرب در کشور آلمان می تواند برای رفع ریجکتی ویزای آلمان شما را همراهی و راهنمایی کنند. این امر موحب می شود تا فرصتی برای شما فراهم شود که نامه تجدید نظر خود توسط وکلای محلی و کارشناسان مهاجرت را به خوبی تصحیح کنید.

مقاله پیشنهادی ——-> بهترین وکیل مهاجرت به آلمان

دلایل رد ویزای تحصیلی آلمان

دلایل رد ویزای تحصیلی آلمان

دلایل رد ویزای تحصیلی آلمان به یک یا دو مورد محدود نمی شود، اما تجربه نشان داده است که چندین دلیل اصلی برای رد ویزای تحصیلی آلمان وجود دارد. به طور کلی، مقامات سفارت آلمان مهاجران ماهر و غیر ماهر را برای برآوردن نیازها و اهداف بیشتر، به کشور خود جذب می کنند. بنابراین، یک افسر سفارت یا کنسولگری پرونده افراد را از نظر سوابق جعلی و مدارک جعلی (گذرنامه، گواهی ازدواج، شناسنامه و …) بررسی می کند و تصمیم می گیرد که آیا آنها واجد شرایط ورود به آلمان هستند یا خیر. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدارک مورد نیاز می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما  در تماس باشید.

ویزای دانشجویی آلمان به دلیل درخواست اشتباه رد شد

امتناع ویزای دانشجویی آلمان به دلیل درخواست ویزای نادرست نشان می دهد که هر ویزا برای دامنه و هدف خاصی طراحی شده است. یعنی اگر در دانشگاه های آلمان پذیرفته شده اید باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید و اگر می خواهید در دوره زبان شرکت کنید باید برای ویزای دوره زبان اقدام کنید. نوع دیگری از ویزای دانشجویی به نام ویزای دانشجویی آینده نگر وجود دارد که شخص برای ورود به رشته و دانشگاه مورد نظر به صورت حضوری اقدام می کند. وکلای مهاجرت با انواع ویزای کار و جزئیات آن آشنایی دارند.

رد ویزای کار آلمان به دلیل نداشتن منابع مالی کافی

توانایی مالی و وجود مدارک تایید شده از عوامل مسلم در پذیرش ویزای تحصیلی می باشد. رد ویزای کار آلمان به دلیل نداشتن منابع مالی کافی یکی از رایج ترین شرایط برای افرادی است که مایل به تحصیل در آلمان هستند. شما باید نشان دهید که از هر طریق ممکن استطاعت مالی دارید. با کمک هزینه های تحصیلی قوی، حمایت والدین یا سایر اقوام یا حتی دوستان می توانید برای وانمود کردن ویزای خود دست به کار شوید.

راه دیگر برای نشان دادن امکان مالی، افتتاح حساب بانکی مسدود شده در آلمان برای دانشجویان بین المللی است. بنابراین، با واریز حداقل 10332 یورو، هزینه زندگی در آلمان را به مدت یک سال می پذیرید و بانک های آلمانی به شما اجازه می دهند که یک سقف ثابت ماهیانه داشته باشید.

ویزای دانشجویی آلمان به دلیل نداشتن مدرک زبان مناسب رد شد

مهارت زبان در آزمون ورودی و مصاحبه ویزا در دانشگاه های آلمان مهم است. ارائه مدرک معتبر و تایید شده در این زمینه علاوه بر تسلط به زبان آلمانی و انگلیسی، دید افسر ویزا شما را تغییر داده و شانس شما را برای قبولی در مصاحبه افزایش می دهد.

دانشجویان بین المللی که برای ویزای دوره آلمان اقدام می کنند باید بدانند که نداشتن دانش کافی از زبان آلمانی به این معنی است که از دریافت ویزای تحصیلی آلمان محروم می شوند.

ویزای کار آلمان به دلیل رشته تحصیلی نامربوط رد شد

زمانی که رشته و دانشگاه انتخابی متقاضی نتواند افسر ویزا را متقاعد کند، ویزای تحصیلی آلمان به دلیل انتخاب رشته نامربوط رد می شود. به خوبی شناخته شده است که دانشگاه های آلمان در تلاش برای جذب طیف گسترده ای از دانشجویانی هستند که مطابق با اهداف و نیازهای ملی خود هستند. بنابراین بهتر است در رشته ای که فارغ التحصیل شده اید یا سابقه کار دارید ادامه تحصیل دهید تا در رشته ای غیرحرفه ای. همچنین شغلی که به دنبال آن هستید ممکن است در لیست مشاغل آلمان نباشد. اما فراتر از آن، اگر مدعی نوآوری و خلاقیت در زمینه انتخابی خود هستید، می توانید افسران سفارت را متقاعد کنید که ویزای شما را رد نکنند.

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای تحصیلی آلمان

نتیجه گیری

برای مهاجرت به کشور آلمان، اخذ ویزای این کشور الزامی است و مدارک و اطلاعات لازم برای اخذ ویزا باید ارائه شود. به دلایلی که در این مقاله ما به آنها اشاره داشتیم برخی ویزاها پذیرفته شده و برخی رد می شوند. برای حذف گزارش رد آلمان، باید یک نامه اعتراضی همراه با شواهد و مدارک کامل ارسال کنید و آن را در روند ارائه مجدد قرار دهید. تمامی مدارک و مدارک لازم در این مقاله ذکر شده است. در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهامی می توانید با وکلای موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما تماس بگیرید و از آنها مشورت دریافت کنید.

پیشنهاد می کنیم که حتما قبل از مهاجرت از یک موسسه حقوقی و مهاجرتی کمک بگیرید . موسسه حقوقی و مهاجرتی مهاجرت با ما با داشتن تجربه بالا می تواند در این زمینه به شما کمک کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

رد درخواست های ویزای در متن با هر دلیلی به شما ذکر خواهد شد. نداشتن مدارک لازم، سابقه کیفری، اطلاعات ناقص از عواملی هستند که ممکن است که منجر به رد درخواست ویزای شما شود.

بله، شما این امکان را دارید که با داشتن ادله قوی برای بررسی مجدد ویزای خود به استیناف سفارت مدارک لازم را ارسال کنید تا آنها با بررسی مدارک و شواهد برای صدور ویزای شما تجدید نظر کنند.

بهترین کسی که می تواند به شما برای رفع ریجکتی ویزای آلمان کمک کند، وکیلان مهاجرتی ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین هستند که با داشتن دانش کافی در این مورد می توانند به شما برای رفع ریجکتی ویزای شما کمک کنند.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن