مشاوره رایگان

02128111107

اقامت عمان

اقامت عمان

اقامت در عمان، روش‌های اخذ اقامت عمان از طرق مختلف مورد تجزیه و تحلیل و مطالعه علمی قرار می‌گیرد. برخی از افراد ممکن است به اخذ اقامت دائم در عمان فکر کنند، اما آن‌ها همچنین با یک سری سوالات متداول در ذهن خود روبرو هستند، از جمله اینکه قوانین و شرایط برای اخذ اقامت در عمان چیست؟ هزینه مهاجرت و اقامت در عمان چقدر است؟

اقامت عمان

شرایط اخذ اقامت کاری و ثبت شرکت چگونه است؟ اقامت در عمان چه مزایا و معایبی دارد؟ آیا با خرید ملک اجازه اقامت در عمان داده می‌شود؟ مراحل گام به گام جهت اخذ اقامت چگونه است؟ این مقاله به همه این سوالات و سایر مسائل از جمله شرایط اقامت از طریق کار در عمان، شرایط اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در عمان و شرایط اخذ تابعیت در عمان پاسخ می‌دهد

آنچه در این مقاله میخوانید :

شرایط اقامت عمان

کشور عمان با فضایی متفاوت و منحصر به فرد خود باعث شده است از سایر کشورها متمایز شود. عمان قدیمی‌ترین ایالت عربی در شبه جزیره عربستان است که در خاورمیانه قرار دارد. این کشور از غرب با عربستان سعودی، از شمال غربی با امارات متحده عربی و از جنوب غربی با یمن هم مرز است. واحد پول این کشور ریال عمان و حدود ۴ میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت این کشور مقسط که جزء بزرگترین استان کشور عمان است.

عمان با موقعیت استراتژیک بر دریای عمان و خلیج فارس مشرف است. کشور عمان تنگه هرمز را تحت کنترل خود دارد؛ زیرا دریای عمان را با خلیج فارس پیوند می‌دهد. دین اغلب مردم عمان اسلام است. در دهه‌های اخیر عمان به عنوان مرکز تجاری در حال رشد و همچنین به عنوان مقصد گردشگری مطرح شد.

در کشور عمان انگلیسی زبانان به راحتی یافت می‌شوند ولی محبوب‌ترین زبانشان عربی است در حالی که بلوچی و اردو نیز صحبت می‌کنند. بزرگترین شهرهای عمان شامل مسقط، سیب، سلاله، بوشار، سحر، سوئق، ابری، سحام، برکه و رستاق هستند.

مراحل گام به گام جهت اقامت عمان

مراحل گام به گام جهت اقامت عمان

برای اینکه اقامت کشور عمان را اخذ کنید، نیاز است تا مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید. این مراحل شامل گزینه‌های زیر می‌شوند:

در مورد اقامت و شرایط آن تحقیق کنید

هنگامی که قصد اخذ اقامت در عمان را دارید، می‌توانید با OFW های دیگر که اکنون ساکن هستند صحبت کنید. آیا داشتن ویزای اقامت بهتر از ویزای کار است؟ مزایای هر کدام چیست؟ همه کسانی که این تجربه را از نزدیک دارند می‌توانند به همه این سوالات پاسخ دهند. همچنین، می‌توانید برای سیاست‌ها و الزامات پروسه اقامت به صورت آنلاین تحقیق کنید.

آگاهی از حقوق و مزایای خود به عنوان کارگر خارجی ضروری است. اگرچه همه کسانی که در آنجا کار می‌کنند می‌توانند از ویزای اقامت عمان استفاده کنند، مهم این است با افرادی که در این زمینه تجربه دارند صحبت کنید؛ بنابراین شما دقیقاً می‌دانید باید چه کاری را انجام دهید.

ویزای اقامت و کارت ملی

هنگام ورود به عمان، همه کارگران خارجی ملزم به استفاده از کارت ملی هستند. این کارت معادل ویزای اقامت عمان است که برای دسترسی به بسیاری از خدمات مهم است. شما باید بتوانید آن را ظرف ۳۰ روز از تاریخ ورود خود دریافت کنید. برای درخواست کارت ملی، باید شخصاً به اداره کل وضعیت مدنی پلیس سلطنتی عمان مراجعه کنید.

تمام اسناد مورد نیاز را تهیه کنید

برای هرگونه درخواست ویزا اقامت عمان، داشتن تمام مدارک مستند مورد نیاز بسیار مهم است. اگر از قبل با ویزای کار در عمان مشغول به کار هستید، می‌توانید برای ویزای اقامت اقدام کنید. همچنین اگر از قبل مقیم این کشور هستید، می‌توانید از ویزای اقامت خانواده خود حمایت کنید.

ممکن است لازم باشد مدارک اقامت خود را تهیه کنید. شرایط مورد نیاز شامل مجوز رسمی کار، پاسپورت معتبر، گواهی سلامت از کلینیک معتبر و قانونی خارجی مورد تأیید وزارت بهداشت و عکس‌هایی به اندازه عکس پاسپورت است. هنگامی که آنجا هستید، از شما خواسته می‌شود که اثر انگشت خود را گرفته و یک امضای الکترونیکی ارائه دهید. اگر در مورد هرگونه تغییر شرایطی مطمئن نیستید، حتما با کارفرمای خود مشورت کنید.

مهاجران‌ می‌توانند از طریق سیستم حمایتی ویزا دارای ویزای معتبر باشند. برای واجد شرایط بودن ویزای معتبر، باید یک تبعه خارجی ۲۱ تا ۶۰ ساله باشید. پیشنهاد کار معتبر از یک شرکت باید در دسترس باشد؛ زیرا کارفرما حامی ویزا می‌شود.

مهاجرت به عمان آنقدرها هم که به نظر می‌رسد آسان نیست. از آنجا که این کشور در خاورمیانه است، در مورد ویزا، کارت شناسایی و اسناد مورد نیاز آن‌ها سختگیرانه‌تر هستند. برای جلوگیری از هرگونه مشکلی، باید مطمئن شوید که همه اسناد شما معتبر هستند. اگر همه این موارد را تهیه کردید و پیش رفتید، اکنون می‌توانید برای ویزای اقامت عمان یا کارت ملی خود در عمان را درخواست بدهید.

اقامت عمان از طریق کار

اقامت عمان از طریق کار

افرادی که قصد اقامت عمان از طریق کار را دارند باید درخواست ویزای کار از یک کارفرما یا شرکت عمانی داشته باشند.  شرایط اشتغال و اقامت در عمان، سن ۲۱ تا ۶۰ سال و تسلط به زبان انگلیسی یا عربی است. سیاست‌های اشتغال به کار در عمان بسیار برای افراد خارجی سختگیرانه است.

 

 محدودیت‌های زیادی برای اشتغال در عمان وجود دارند. علت این محدودیت‌ها این است که اولویت استخدام با افراد عمانی است. همچنین برای مهاجرت و اقامت از طریق کار به یاد داشته باشید که دستمزد کارگران در عمان از سایر کشورهای ایالات متحده کمتر است و کیفیت زندگی نسبت به کشورهای اروپایی در سطح پایینی قرار دارد. اما به طور کلی اقامت در عمان سکوی خوبی جهت مهاجرت به اروپا است.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری به عمان

اقامت عمان از طریق تحصیل

اقامت عمان از طریق تحصیل

از دیگر راه‌هایی که می‌توانید اقامت عمان را دریافت کنید، تحصیل است. دانش‌آموزان تا زمانی که دوران تحصیلات دبیرستان خود را به پایان برسانند، نیازی به پرداخت هزینه ندارند. همچنین تحصیل در این کشور نیز اجباری نبوده و افراد می‌توانند خود تصمیم‌گیری کنند. دولت عمان برنامه‌های گسترده‌ای برای مبارزه با بی‌سوادی بزرگسالان دارد که با کمک آن‌ها قصد دارد میزان بی‌سوادی بزرگسالان را که در این کشور بسیار بالا بوده است کاهش دهد.

دانشگاه سلطان قابوس تنها دانشگاه ملی عمان در نزدیکی مسقط است. بر اساس دستورالعمل‌های صادر شده توسط وزارت آموزش و پرورش، کلیه دانشجویان خارج از کشور باید از پلیس سلطنتی عمان کارت اقامت دریافت کنند.

برای اینکه بتوانید ویزای دانشجویی را به منظور مهاجرت و اقامت در کشور عمان دریافت کنید، باید هزینه‌های مختلفی را پرداخت کنید. در یک نگاه کلی می‌توانیم اینطور بیان کنیم که تحصیلات در کشور عمان دارای هزینه‌های زیادی بوده و این امر زمانی شدت خواهد گرفت که چند فرزند داشته باشید. لازم به ذکر است که اتباع خارجی نمی‌توانند از تحصیلات رایگان بهره‌مند شوند و حتما باید به صورت ترمی شهریه‌های در نظر گرفته شده را پرداخت کنند.

ویزای اقامت عمان از طریق تحقیقات علمی

این ویزا اقامت عمان توسط مراجع ذیصلاح در صورت درخواست داده می‌شود. ویزا به مدت ۳ ماه برای کسانی که از عمان برای تحقیقات علمی بازدید می‌کنند معتبر است و می‌توانند اقامت داشته باشند.

ویزای اقامت عمان برای مسافران و خدمه کشتی

این ویزا به مسافران و خدمه کشتی گردشگری، در زمان توقف آن‌ها در بنادر عمان داده می‌شود. کمتر از بیست و چهار ساعت قابل اجرا است. مراحل درخواست ویزای توریستی عمان به شرح زیر است:

 • هدف شما از بازدید عمان باید مشخص باشد
 • فرم درخواست ویزای اقامت را پر کنید
 • مدارک خود را ارسال کنید
 • پرداخت هزینه ویزا اقامت این کشور
 

اقامت عمان از طریق سرمایه‌گذاری

اقامت عمان از طریق سرمایه‌گذاری

از محبوب‌ترین روش‌هایی که می‌توانید با کمک آن اقامت عمان را اخذ کنید، سرمایه‌گذاری است. سه روش مختلف وجود دارند که منجر به اقامت شما خواهند شد که شامل گزینه‌های زیر می‌شوند:

 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک
 • سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه‌گذاری از طریق سپرده‌های بانکی و خرید اوراق قرضه و سهام

بهترین روش سرمایه‌گذاری در کشور عمان، ثبت شرکت است. اگر به دنبال یک روش هوشمندانه برای اخذ اقامت هستید، بدون شک سرمایه‌گذاری مناسب‌ترین گزینه به شمار می‌آید؛ چرا که عمان فاکتورهای متعددی را به خود اختصاص داده است که فضای مناسبی را برای سرمایه‌گذاران ایجاد خواهد کرد. از جمله این فاکتورها می‌توانیم به گزینه‌های زیر اشاره داشته باشیم:

موقعیت جغرافیایی عمان

عمان ۱۷۰۰کیلومتر خط ساحلی دارد که یکی از مهمترین مسیرهای تجاری دریایی است. تاجران زیادی برای بازدیدهای تجاری به این کشور می‌آیند و همچنین مرز آبی عمان مسیر بین خلیج فارس و اقیانوس هند است و باعث می‌شود که تجار بسیاری از آسیا و آفریقا برای تجارت و توسعه تجارت اقتصادی خود به این کشور بیایند.

منابع طبیعی

اکتشاف نفت، رشد اقتصادی عمان را افزایش داده و قیمت بالای فروش نفت در سال‌های اخیر به ذخایر و بودجه خارجی عمان کمک کرده است.

اقتصاد در حال توسعه عمان

در سال‌های اخیر، اقتصاد عمان به سرعت رشد کرده است و دستاوردهای خارق‌العاده ای مانند احداث بزرگراه‌ها، بیمارستان‌های مدرن و دانشگاه‌ها در این کشور رخ داده است. همچنین با رشد صنعت گردشگری در عمان سود هنگفتی بدست آمده که باعث شده اقتصاد عمان از این طریق رشد چشمگیری داشته باشد.

حمایت دولت عمان برای توسعه مشاغل جدید

یکی از سیاست‌های دولت عمان برای رشد اقتصاد این کشور حمایت و کمک به افرادی است که قصد دارند کسب و کار خود را توسعه دهند. دولت عمان قصد دارد با جذب سرمایه‌گذار به اهداف اقتصادی خود برسد.

روابط خوب و سازنده عمان با همسایگان خود

در سال‌های اخیر، عمان سعی کرده است روابط مثبتی با همسایگان خود داشته باشد تا اقتصاد تجاری خود را توسعه داده و سرمایه‌گذاران را از سراسر جهان به کشور خود بیاورد.

با توجه به مطالبی که گفته شد، سرمایه‌گذاری عمان خیلی خوب به نظر می‌رسد، اما اگر دنبال مهاجرت و اقامت عمان هستید به خاطر داشته باشید که ممکن است بتوانید به جای سرمایه‌گذاری در عمان در کشورهای اروپایی سرمایه‌گذاری کنید. اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری کار مشکلی به نظر می‌رسد. به هر حال اگر قصد سرمایه‌گذاری در عمان را دارید حتما باید همه جوانب مثبت و منفی را در نظر بگیرید.

اقامت عمان از طریق تولد نوزاد

در برخی از کشورها می‌توان با متولد شدن در آن کشور، اقامت آن کشور را گرفت که برای کودکی که متولد می‌شود دولت امتیازاتی را در نظر می‌گیرد. اما در کشور عمان قانون سیستم خون وجود دارد و نمی‌توان در این کشور برای کودک پاسپورت و تابعیت گرفت.  

در صورتی کودک متولد شده در عمان می‌تواند تابعیت آن کشور را بگیرد که مادر یا ترجیحا پدر کودک عمانی باشند یا هم از پدر ومادر ناشناخته‌ای متولد شده باشد که دولت عمان تابعیت این کشور را به او بدهد. یکی از قوانین مربوط به این قسمت، قوانین مربوط به فرزندخواندگی است که حضانت کودک غیرعمانی را والدین عمانی برعهده بگیرند

اقامت عمان از طریق ازدواج

ازدواج یکی دیگر از راه‌های اقامت مهمان محسوب می‌شود، به صورتی که اگر زنی با مرد عمانی و با در نظر گرفتن شرایط خاص ازدواج کند، ممکن است اجازه تابعیت عمان را بگیرد. این شرایط شامل گزینه‌های زیر می‌شوند:

 • اثبات علاقه بین دو طرف
 • داشتن امکانات مالی از طرف زوج عمانی
 • تسلط به زبان عربی
 • فرد باید ۱۰ سال با همسرش در عمان زندگی کند.
 • جرمی مرتکب نشده است و سوء‌پیشینه نداشته باشد.
 • فرزند پسری به دنیا بیاورید.
 • ازدواج آنها با مجوز وزارت کشور عمان انجام شود.

همینطور اگر شوهر زن عمانی فوت کند یا طلاق بگیرند، می‌تواند حتی با داشتن شرایط فوق یا ازدواج با مرد غیر عمانی اقامت این کشور را دریافت نکند.

اقامت عمان برای هنرمندان و افراد موفق

اقامت عمان برای هنرمندان و افراد موفق

اقامت عمان برای هنرمندان و افراد موفق در کشورهای پیشرفته مانند اتریش، آمریکا و نیوزلند امکانپذیر است اما در کشور عمان اقامت از این طریق رایج نیست. در واقع عمان هیچگونه قانونی در زمینه اقامت به هنرمندان نداده است و هیچ قانون مهاجرت خاصی را برای این موضوع مشخص نکرده است.

افراد هنرمندی که قصد شرکت در رویدادها و نمایشگاه‌های بین‌المللی در عمان را دارند، برای ویزای توریستی اقدام می‌کنند. در فرایند صدور ویزای توریستی برای هنرمندان، مواردی مانند سابقه شرکت در نمایشگاه مرتبط، سابقه سفر خارجی در پاسپورت و مکاتبات آن‌ها افراد را قادر می‌سازد تا مجوز اقامت این کشور را برای مدت کمتر از یک سال بگیرند.

اقامت عمان و هرینه‌های زندگی در عمان

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که بر روی تصمیم نهایی ما مبنی بر مهاجرت و اقامت در کشورهای مختلف تاثیر می‌گذارد، هزینه‌های زندگی است؛ از این رو قبل از اینکه برای اقامت عمان اقدام کنید، باید به بررسی هزینه‌های مربوطه بپردازید تا بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.

به طور کلی، هزینه زندگی در عمان خیلی به‌صرفه‌تر از سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس است. در کشور عمان مالیات بر درآمد وجود ندارد. هزینه زندگی در مسقط، پایتخت و بزرگترین شهر عمان، از دیگر شهرهای عمان گرانتر است. باید به این نکته توجه کرد که زندگی در سایر شهرهای عمان انتخاب محدودی دارد.

 

ویزای اقامت خانواده

این نوع ویزای اقامت عمان را افرادی می‌توانند درخواست کنند که اقامت این کشور را داشته باشند. مدارک لازم برای اخذ این نوع ویزای اقامت شامل گزینه‌های زیر می‌شوند:

 • فرم درخواست ویزا که توسط اسپانسر تایپ، تأیید و مهر شده باشد.
 • پاسپورت صادر شده در کشورهای عربی برای عرب‌ها، فرم درخواست ویزا اقامت باید به زبان عربی نوشته شود.
 • پاسپورت صادر شده برای افراد غیر عرب زبان از سایر کشورهای غیر عربی، فرم درخواست ویزا باید به زبان انگلیسی نوشته شود.
 • دو قطعه عکس (۴ * ۶)
 • یک کپی از پاسپورت مقیم عمان لازم است که می‌خواهد خانواده‌اش به او ملحق شوند و کپی کارت کار یا کپی شناسنامه در صورتی که شهروند عمانی بخواهد خانواده وی به او ملحق شوند.
 • فرم تعهد استاندارد مشخص شده برای عضویت خانواده در برنامه‌های ویزای اقامت. فرم تعهد باید توسط اسپانسر و خارج از کشور امضا شود.
 • گواهی ازدواج مورد تایید توسط سفارت خارج از کشور و تأیید شده توسط وزارت امور خارجه عمان باید ارائه شود.
 • یک کپی از نمونه امضای افراد متقاضی صادر شده توسط وزارت بازرگانی و صنایع. در مورد حامیان فردی، یک کپی از شناسنامه حامی باید ضمیمه شود تا امضاء تأیید شود.
 • صدور گواهینامه آمادگی پزشکی برای خارجیانی که ۱۵ سال سن دارند و از کشورهای خاصی آمده‌اند الزامی است.
 • درخواست اقامت باید توسط خود فرد حامی یا نماینده مجاز او در شرکت‌ها ارائه شود.
 • اگر ویزای اقامت خانواده برای همسر خارجی تبعه عمانی درخواست داده باشد، باید گواهی وزارت کشور مبنی بر تأیید وضعیت ازدواج ارائه شود.
 

اقامت عمان و اخذ تابعیت این کشور

اقامت عمان و اخذ تابعیت این کشور

همانطور که می‌دانید که راه‌های متفاوتی برای اخذ پاسپورت و تابعیت عمان پس از مهاجرت به این کشور وجود دارند. یکی از نکات مهمی که باید از آن غافل نشوید، قوانین مهاجرت، اقامت عمان و سیستم حکومتی این کشور درباره قانون سیستم خونی است و بر این اساس نوزادی که در عمان متولد می‌شود تابعیت داده نمی‌شود و همچنین والدین غیرعمانی هم تابعیت این کشور را نمی‌گیرند.

اقامت تحصیلی تنها زمانی منجر به اخذ تابعیت این کشور می‌شود که فرد پس از اتمام دانشگاه و تحصیل به دنبال کار در عمان باشد و پس از یافتن کار، ویزای اقامت دانشجویی را به ویزای اقامت کاری تبدیل کند. پس از چندین سال کار در کشور عمان، فرد می‌تواند اقامت دائم بگیرد و با دارا بودن شرایط لازم، تابعیت و گذرنامه عمان را دریافت کند.

درباره اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری در عمان، این کشور از لحاظ سرمایه‌گذاری شرایط خوبی داراست و می‌تواند مکان مناسبی برای دارایی و سرمایه شما باشد. اما اگر می‌خواهید از طریق سرمایه‌گذاری در عمان برای اخذ اقامت در کشورهای دیگر سرمایه‌گذاری کنید، این روش گزینه مناسبی نیست؛ چرا که اقامت و عدم مهاجرت به این کشور برایتان سخت است. پس بهترین گزینه بررسی سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت در کشورهای دیگر است.

در حالت کلی، عمان جزء کشورهایی است که پروسه پیچیده و سختی برای اخذ اقامت دارد؛ از این رو به راحتی به هیچ فردی اجازه تابعیت این کشور را نمی‌دهد.

ویزای اقامت

قبل از اینکه ویزای اقامت عمان را دریافت کنید، باید نسبت به اخذ گواهی عدم اعتراض یا NOC اقدامات لازم را به انجام برسانید. گواهی عدم اعتراض یک سند رسمی بوده که نشان دهنده این است که دولت و همچنین حامی حمانی هیچگونه اعتراضی را نسبت به ورود شما به کشور عمان ندارند. به طور کلی دو نوع ویزای اقامتی وجود دارند که شامل گزینه‌های زیر می‌شوند:

 

 • ویزای اقامت کاری: توسط کارفرما حمایت می‌شوید
 • ویزای اقامت خانواده: توسط یکی از اعضای خانواده حمایت می‌شوید

کارهایی که بعد ورود شما انجام می‌شوند

کارهایی که بعد ورود شما انجام می‌شوند

حامی شما باید همه موارد مربوط به ویزای اقامتتان، از جمله پرداخت هزینه‌ها را سازماندهی کند. در بدو ورود، شرکت PRO یا حامی، شما را به ایستگاه پلیس سلطنتی عمان ( ROP) می‌برد تا اثر انگشتتان را بگیرید. کسانی که کار می‌کنند باید دارای مجوز کار و ویزای اقامت کاری باشند.

برای هر یک از همسران و اعضای خانواده ویزای اقامت خانواده صادر می‌شود. کار با ویزای اقامت خانوادگی، حتی در صورتی که  کار پاره وقت باشد، غیرقانونی است. اگر مایل به کار هستید باید ویزای کار بگیرید. اگر شغلی را در جای دیگری پیدا کردید، باید حمایت مالی را به کارفرمای جدید خود منتقل کنید و از ابتدا کل مراحل را طی کنید. حامی جدید شما کارهای لازم را انجام می‌دهد.

 

توصیه می‌شود، در صورت امکان، از انجام این کار (یا هر چیزی که مستلزم مشارکت ادارات دولتی است) در ماه رمضان، که همه چیز تا بعد از عید روند کندی دارد، خودداری کنید، تا آن زمان حجم زیادی از کارهای عقب مانده وجود خواهد داشت. اکثر مهاجران که به دنبال کار یا درخواست اقامت هستند باید دارای گواهی سلامت از کشور خود باشند، مبنی بر اینکه آن‌ها عاری از هر گونه بیماری هستند و هیچ گونه بیماری مسری‌ای ندارند. شهروندان انگلستان در حال حاضر معاف از گواهی سلامت هستند، اگرچه این قانون می‌تواند در هر زمان تغییر کند.

نتیجه گیری

اقامت عمان ، شرایط اقامت را از طریق کار، تحصیل، تولد، ازدواج، خانواده و سرمایه‌گذاری در عمان را در این مقاله بررسی کردیم. ما همچنین شرایط دریافت اقامت در عمان و همچنین جزء به جزء مراحل اخذ اقامت را از طریق مهاجرت به عمان توضیح دادیم. عمان کشور خوبی برای سرمایه‌گذاری است، اما قوانین سختی برای دریافت تابعیت دارد و به افراد اجازه نمی‌دهد به راحتی اقامت را بگیرند؛ بنابراین می‌توان از سرمایه خود به بهترین نحو استفاده کرد.

سوالات متداول

این نوع ویزای اقامت عمان را افرادی می‌توانند درخواست کنند که اقامت این کشور را داشته باشند.

ازدواج یکی دیگر از راه‌های اقامت مهمان محسوب می‌شود، به صورتی که اگر زنی با مرد عمانی و با در نظر گرفتن شرایط خاص ازدواج کند، ممکن است اجازه تابعیت عمان را بگیرد.

از دیگر راه‌هایی که می‌توانید اقامت عمان را دریافت کنید، تحصیل است. دانش‌آموزان تا زمانی که دوران تحصیلات دبیرستان خود را به پایان برسانند، نیازی به پرداخت هزینه ندارند. همچنین تحصیل در این کشور نیز اجباری نبوده و افراد می‌توانند خود تصمیم‌گیری کنند. دولت عمان برنامه‌های گسترده‌ای برای مبارزه با بی‌سوادی بزرگسالان دارد که با کمک آن‌ها قصد دارد میزان بی‌سوادی بزرگسالان را که در این کشور بسیار بالا بوده است کاهش دهد.

 

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن