مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت بازنشستگان به استراليا

مهاجرت بازنشستگان به استراليا

این مقاله شرایط خاص مهاجرت بازنشستگان به استرالیا ، نحوه اخذ ویزای بازنشستگی استرالیا و هزینه اخذ اقامت استرالیا از طریق برنامه بازنشستگی را شرح می دهد. ما در این مقاله به تفصیل در مورد شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای بازنشستگی و سرمایه گذاری اطلاعات لازم را برای شما فراهم کرده ایم.

کشورهای اروپایی مانند اتریش، سوئیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و یونان و همچنین برخی از کشورهای انگلیسی زبان مانند استرالیا برنامه های بسیار خوب مهاجرتی برای بازنشستگان دارند. برنامه های مهاجرتی برای بازنشستگان عموماً برای سالمندانی است که می خواهند در کشور مورد نظر خود بمانند و بقیه عمر خود را با خیال راحت در بخش های مختلف اقتصادی سرمایه گذاری کنند.

آنچه در این مقاله میخوانید :

شرایط عمومی مهاجرت بازنشستگان به استرالیا

شرایط عمومی مهاجرت بازنشستگان به استرالیا

استرالیا کشوری است رو به اقیانوس آرام با مساحتی در حدود 7 میلیون کیلومتر مربع و جمعیتی در حدود 25 میلیون نفر. این کشور ششمین کشور بزرگ جهان است. پایتخت استرالیا کانبرا است و سیدنی به عنوان بزرگترین شهر این کشور شناخته می شود. راه های مهاجرتی به استرالیا شامل مهاجرت از طریق تولد، ازدواج، تحصیل، کار و  سرمایه گذاری می باشد.

برنامه های بازنشستگی استرالیا و ویزا یکی از حوزه های رویکردی بسیار مناسب برای سرمایه گذاری است. ویزای بازنشستگی استرالیا شامل زیر کلاس های 410 و 405 می شود.

البته برنامه های مهاجرتی دیگری نیز برای بازنشستگان برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد. اکثر روش های مهاجرت بازنشستگی در استرالیا دارای محدودیت سنی هستند و افراد زیر 55 سال می توانند از طریق این برنامه های مهاجرتی به استرالیا مهاجرت کنند.

بسته به نوع برنامه مهاجرتی، اطمینان از وضعیت مالی سالم یکی از پیش نیازهای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای بازنشستگی و سرمایه گذاری است. ما در ادامه شرح کاملی از هزینه ها، مدارک و شرایط برای بازنشستگان به استرالیا را برای شما آورده ایم که به شما پیشنهاد می شود که به هیچ عنوان این مقاله را از دست ندهید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای بازنشستگی استرالیا

از مهمترین ویزاهای بازنشستگی استرالیا می توانیم به ویزای زیر کلاس 410 و 405 اشاره داشته باشیم. ویزای استرالیا یک ویزای موقت با اعتبار 10 سال است. ویزای ساب کلاس 410 برای دریافت اقامت دائم است و شما این امکان را نخواهید داشت که این ویزا را به ویزای شهروندی استرالیا تبدیل کنید.

دارندگان ویزای 410 استرالیا از طریق این ویزا می توانند چندین بار در استرالیا تحصیل، کار و سفر داشته باشند. برای دریافت ویزای 410 استرالیا، ویزای بازنشستگی استرالیا، مدارک زیر را لازم است که فراهم کرده باشید:

  • گذرنامه های معتبر متقاضی و همسر و فرزندان وی
  • مدرک مالی که شما می توانید از خود و دوستانتان حمایت کنید.
  • سوابق سلامت پزشکی
  • اسناد بدون سابقه کیفری
  • هزینه ویزا را پرداخت کنید

ساب کلاس 405 نوع دیگری از ویزای بازنشستگی استرالیا است که باید توسط اسپانسر دولتی استرالیا دریافت کنید. شما می توانید با سرمایه گذاری با ویزای بازنشستگی به استرالیا مهاجرت کنید، اما قبل از ورود به استرالیا، باید تصمیم بگیرید که کجا قصد دارید که سرمایه گذاری کنید.

با ویزای زیر کلاس 405، حداقل سرمایه گذاری که متقاضیان باید در طول اقامت خود در استرالیا حفظ کنند، 250000 دلار استرالیا است تا اطمینان حاصل کنید که اقامت باطل نمی شود.

دارندگان این ویزا می توانند به مدت چهار سال در استرالیا زندگی کنند و پس از آن باید ویزای خود را تمدید نمایند.

برای تمدید این ویزا 50000 دلار اضافی به سرمایه گذاری شما اضافه می شود. متقاضیان باید درآمد خالص سالانه 65000 دلار در سال داشته باشند. این ویزا نیز یک ویزای موقت است و دارنده این ویزا می تواند 20 ساعت در هفته به کار مشغول شود. متقاضیان ویزای 405 استرالیا باید مدارک زیر را ارائه کرده باشند.

ویزای بازنشستگی استرالیا علاوه بر ویزای مهاجرت بازنشستگی ۴۱۰ و ۴۰۵ استرالیا دارای برنامه های مهاجرتی دیگری نیز می باشد، که ما در زیر در این رابطه اطلاعات تکمیلی را برای شما فراهم کرده ایم.

مهاجرت خانوادگی به استرالیا

بازنشستگانی که برای مهاجرت به استرالیا اقدام می کنند می توانند با خانواده خود به این کشور مهاجرت کنند.

راه های مختلفی برای مهاجرت خانواده به استرالیا وجود دارد. ویزای 410 و 405 به افراد این اجازه را می دهد ویزای همسر و فرزند زیر 18 سال خود را دریافت کنند. در صورتی که فرزندان شما بین 18 تا 23 سال سن داشته باشند، در صورتی که خانواده و دانش آموزان تحت تکفل باشند، می توانند خانواده خود را برای مهاجرت به استرالیا همراهی کنند.

افراد دارای معلولیت شدید بالای 23 سال نیز با داشتن شرایط لازم می توانند درخواست دهند. یکی دیگر از ویزای خانوادگی، ویزای اقامت دائم خانواده است که برای افرادی صادر می شود که همسر، شریک زندگی، فرزند یا بستگان نزدیک آنها شهروند استرالیا یا اقامت دائم این کشور را داشته باشند.

این ویزا همچنین به کودکان و سرپرستانی که برای مدت طولانی برای مراقبت از عزیزان خود به استرالیا مهاجرت کرده اند اعطا می شود.

شرایط و هزینه های اخذ اقامت استرالیا پس از بازنشستگی

شرایط و هزینه های اخذ اقامت استرالیا پس از بازنشستگی

یکی از مهمترین جنبه های ویزای بازنشستگی در استرالیا که لازم است که به آن توجه داشته باشید هزینه زندگی در این کشور است. شرایط و هزینه های اخذ اقامت استرالیا پس از بازنشستگی به ویزا و روش مهاجرتی که شخص انتخاب می کند بستگی دارد.

این هزینه ها شامل هزینه های ویزای دولتی، هزینه های گواهی پزشکی، هزینه های وکیل مهاجرت و غیره می باشد.

ما در جدول زیر هزینه های برای ویزای بازنشستگی 410 استرالیا، ویزای اقامت دائم 405 و ویزای جریان خانواده را به شما معرفی خواهیم کرد.

مزایا و معایب زندگی در استرالیا برای بازنشستگان

در این قسمت از مقاله به مزایا و معایب ویزای مهاجرتی و بازنشستگی در استرالیا می پردازیم. اینکه استرالیا در فهرست بهترین کشورها برای بازنشستگی قرار بگیرد یا نه، به اهداف و فلسفه هر مهاجر می تواند بستگی داشته باشد.

از بسیاری جهات، متقاضی ملزم به واریز پول برای بازنشستگی در استرالیا می باشد. حداقل سرمایه گذاری در این روش 200000 دلار است که یکی از معایب روش های مهاجرت به استرالیا می باشد.

یکی دیگر از معایب ویزای بازنشستگی مقیم هزینه بالای زندگی و تحصیل در مدارس و دانشگاه های این کشور می تواند باشد.

یکی از بزرگترین مسائل مهاجرت، سن بازنشستگی در استرالیا می باشد. سن بازنشستگی در استرالیا بین 55 تا 60 سال و در برخی از مشاغل 66 سال می باشد. میزان مستمری به عواملی مانند ثروت شخصی و وضعیت تأهل شما بستگی خواهد داشت. جدول زیر حداکثر سن بازنشستگی در استرالیا را به شما نشان خواهد داد.

میزان مستمری بستگی زیادی به نوع کار و فعالیت فرد خواهد داشت. بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی برنامه های مهاجرتی برای بازنشستگان دارند که نیازی به سرمایه گذاری نخواهند داشت. بهترین کشورها برای بازنشستگی فرانسه، اتریش، پرتغال، اسپانیا و … هستند، این کشورها کشورهایی هستند که بازنشستگان می توانند بدون سرمایه گذاری در آنها مستقر شوند. شما می توانید به دلخواه روی این روش ها سرمایه گذاری کنید. یکی دیگر از مزایای داشتن مجوز اقامت در این کشورها تحصیل رایگان برای کودکان است. برای اطلاعات بیشتر در مورد بهترین کشورها برای بازنشستگی، با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی (مهاجرت با ما) در تماس باشید.

اقامت توریستی بازنشستگان در استرالیا

برخی افراد به دنبال زندگی و مهاجرت کامل به استرالیا نیستند و فقط به دنبال فرصتی برای اقامت کوتاه مدت در این کشور هستند. متقاضیان این روش می توانند با اخذ ویزای توریستی استرالیا به مقصد مهاجرتی مورد نظر خود دست پیدا کنند.

ویزای توریستی استرالیا به افراد این امکان را می دهد که در یک دوره 6 ماهه حداقل 3 ماه در استرالیا اقامت داشته باشند. برای دریافت ویزای توریستی استرالیا، فرد باید از نظر مالی سالم باشد و علاقه عاطفی و مالی به این کشور نشان دهد تا شانس دریافت ویزا را داشته باشد.

همچنین راه هایی برای مهاجرت مهاجران به استرالیا وجود دارد که از آنها می توانیم به ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری اشاره داشته باشیم.

قوانین سرمایه گذاری در استرالیا

قوانین سرمیاه گذاری در استرالیا

روش های مهاجرت بازنشستگی استرالیا در دسته روش های سرمایه گذاری قرار می گیرند. یکی از مهمترین جنبه های سرمایه گذاری در خارج از کشور، بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در کشور مورد نظر شما می باشد.

وضعیت کنترل فساد دولتی و میزان توقیف دارایی ها از مهمترین معیارهای سرمایه گذاری در استرالیا می باشند. کنترل فساد بین 2.5+ تا 2.5- نشان داده شده است که هر چه این عدد به 2.5+ نزدیک شود، شرایط سرمایه گذاری در کشور بهتر می باشد. هم اکنون این شاخص در استرالیا به صورت میانگین در حدود 2+ قرار دارد.

مبارزه با فساد در استرالیا 

 یکی دیگر از استانداردهای سرمایه گذاری استرالیا ریسک سلب مالکیت است. این به معنای امکان بسته شدن تمام دارایی های سرمایه گذار یا تعهدهای آن است. این رابطه با عددی بین 1 تا 7 نشان داده می شود و هر چه این عدد به 1 نزدیکتر باشد، نشان می دهد که کشور مورد نظر برای سرمایه گذاری مناسب تر می باشد. عدد این شاخص برای استرالیا 1 می باشد.

بازنشستگی با کارآفرینی در استرالیا

یکی از راه های مهاجرت بازنشستگان به استرالیا از طریق برنامه های کارآفرینی است. ویزای 188E یا ویزای کارآفرینی استرالیا یک ویزای 4 ساله است که متقاضی می تواند با افتتاح یک کسب و کار در این کشور، درخواست به ایالت و اقامت 2 ساله استرالیا را از طریق ویزای زیر کلاس 888 برای اقامت دائم استرالیا دریافت کند.

حداقل سرمایه گذاری در برنامه 188E یا برنامه کارآفرینی استرالیا 200000 دلار است. معیارهای مورد نظر برای داوطلبان متقاضی این برنامه به شرح زیر است:

  • نامزدی استانی یا ایالتی
  • آشنایی به زبان انگلیسی
  • زیر 55 سال
  • حداقل 30 درصد مالکیت در شرکت

سرمایه گذاری توصیه شده در این رویکرد بازاریابی یک طرح تجاری یا توسعه یک شرکت یا تجارت در استرالیا است. البته متقاضیان می توانند ویزای کارآفرینی استرالیا را نیز با خرید کسب و کار یا املاک و مستغلات دریافت کنند.

اقامت بازنشستگان از طریق سرمایه گذاری در استرالیا

قوانین سرمیاه گذاری در استرالیا

برنامه های مهاجرت برای بازنشستگان در استرالیا شامل برنامه ای به نام بخشیدن سرمایه به دولت نمی شود. در برخی از برنامه های مهاجرتی استرالیا، متقاضیان می توانند با سرمایه گذاری در اوراق بهادار و صندوق های دولتی استرالیا، از جمله ویزای 188B، 188C و 188D، اقامت استرالیا را برای خود دریافت نمایند.

در ویزای 188B، فردی با سرمایه گذاری 1.5 میلیون دلاری در بودجه دولتی می تواند ویزای 4 ساله استرالیا را دریافت کند. در برنامه 188C، حداکثر سن متقاضی باید کمتر از 55 سال باشد. متقاضیانی که به مدت 2 سال در استرالیا زندگی کرده اند می توانند از طریق برنامه 888 برای اقامت دائم استرالیا اقدام کنند، متقاضیان باید سرمایه خود را تا 4 سال در جایی که سرمایه گذاری کرده اند حفظ نمایند.

متقاضی با سرمایه گذاری 5 میلیون دلاری در ویزای 188C می تواند به مدت 4 سال اقامت استرالیا را دریافت کند.

برای این ویزا، فرد باید زیر 55 سال سن داشته باشد. اخذ اقامت دائم استرالیا مانند برنامه 188B است. با سرمایه گذاری 18 میلیون دلاری در ویزای 188D، فرد می تواند به مدت 4 سال در استرالیا بماند.

این برنامه مهاجرتی نیازی به مشارکت ندارد و محل اقامت فرد محرمانه خواهد ماند. این ویزا محدودیت سنی ندارد و شما می توانید پس از 88 سال اقامت در استرالیا را با ویزای 888 دریافت نمایید.

قوانین شهروندی و اقامت دائم استرالیا برای بازنشستگان

متقاضی ویزای بازنشستگی استرالیا می تواند یک تا چهار سال بسته به نوع شرایطی که پس از دریافت اقامت در استرالیا دریافت می کنی، می تواند برای اقامت دائم استرالیا اقدام کند.

ساکنانی که اقامت دائم استرالیا را دارند به جز حق رای از دیگر حقوق شهروندی استرالیا بهره مند هستند. ساکنین استرالیا پس از چهار سال اقامت در استرالیا می توانند برای شهروندی و دریافت پاسپورت این کشور اقدام کنند.

اخذ پاسپورت استرالیا علاوه بر نداشتن جرم و قبولی در آزمون شهروندی استرالیا مستلزم داشتن آگاهی نسبی از تاریخ و مقررات استرالیا نیز می باشد. پاسپورت استرالیایی یکی از معتبرترین پاسپورت ها می باشد که با استفاده از آن می توانید به 82 کشور بدون ویزا و 45 کشور با ویزای فوری فرودگاهی سفر کنید.

هزینه های زندگی در استرالیا

یکی از بزرگترین نگرانی های متقاضیان برای دریافت ویزای بازنشستگی استرالیا، هزینه های زندگی در استرالیا است. هزینه های زندگی در استرالیا نسبت به بسیاری از کشورها بیشتر است.

هزینه زندگی ماهیانه برای یک نفر در استرالیا 1000 دلار و هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره حدود 3600 دلار است. هزینه های زندگی در استرالیا 105 درصد بیشتر از هزینه های زندگی در ایران است. جدول زیر هزینه های روزانه را در استرالیا به شما نشان می دهد.

وکیل مهاجرت برای اقامت استرالیا

همانطور که می دانید فرآیند مهاجرت دشوار و پیچیده است، هر فردی که برای مهاجرت به استرالیا با استفاده از قانون مهاجرت بازنشستگان اقدام می کند، باید برای تکمیل فرآیند با یک فرد آگاه به دقت مشورت کند.

مشاوره و دریافت کمک از وکلای برجسته که سابقه مهاجرتی برجسته دارند می تواند برای مهاجرت به استرالیا بسیار مناسب باشد.

متقاضیان باید توجه داشته باشند که عدم آگاهی و اطلاعات در مورد شرایط، مدارک و مراحل فرآیند می تواند مهاجرت را دشوار و احتمال رد شدن آن را بالا ببرد. ما به شما پیشنهاد می کنیم که با کارشناسان و وکیلان مهاجرتی برای آسان شدن فرایند مهاجرت در تماس باشید.

سوالات متداول

روش موجود برای اخذ اقامت دائم برای بازنشستگان در درجه اول مبتنی بر سرمایه گذاری است.

اولین شرط لازم برای مهاجرت بازنشستگان به استرالیا، داشتن منابع مالی کافی است. هر روشی برای مهاجرت به استرالیا نیازمند آماده کردن پیش نیازهای دیگری است.

اقدام از طریق ویزا های 410، 405، 188B، 188C، 188D، 188E و … که بستگی به زیر کلاس دارد.

نحوه سرمایه گذاری در وجوه دولتی و اوراق قرضه بهترین و مطمئن ترین راه برای متقاعد کردن بازنشستگان برای ماندن در استرالیا می باشد.

طبق گزارش سال 2019 انجمن صندوق های بازنشستگی این کشور (ASFA)، استرالیایی های 60 تا 64 ساله با میانگین موجودی 154452 دلار بازنشسته می شوند.

ویزای بازنشستگی سرمایه‌گذار (زیر کلاس 405) برای بازنشستگانی که هیچ وابستگی ندارند و می‌خواهند در استرالیا بازنشسته شوند، بسیار مناسب می باشد. این ویزا یک ویزای موقت است و به دارندگان آن این اجازه را می دهد تا به مدت چهار سال آزادانه در استرالیا بمانند و یا از آن خارج شوند.

استرالیا کیفیت زندگی بالایی را به مهاجران بازنشسته ارائه می دهد و به آنها این اجازه را می دهد تا فرصت خوبی را برای لذت بردن از دوران بازنشستگی خود در یک محیط بزرگ و عاری از آلودگی که دارای منابع طبیعی فراوان و نقاط داغ زیبایی است را داشته باشند.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن