مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت بازنشستگان به کانادا

مهاجرت بازنشستگان به کانادا

در این مقاله ما به بحث مهاجرت بازنشستگان به کانادا می پردازیم و اطلاعات و جزئیات مورد نیاز را برای شما به اشتراک می گذاریم. همانطور که می دانید کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان امروزی است که تحت هر شرایطی همیشه درهایش به روی مهاجران همه کشورها باز بوده است.

کانادا همیشه یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرت برای شهروندان ایرانی بوده است. سطح و کیفیت زندگی، ثروت و امنیت اجتماعی در این کشور به بازنشستگان این امکان را می دهد که آینده بسیار خوبی را برای خود بسازند. به خودی خود، انگیزه بسیار بالایی برای بازنشستگان برای مهاجرت به کانادا وجود دارد.

کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما در هر زمان که بخواهید می توانند به صورت رایگان برای انتخاب بهترین مسیر مهاجرتی قانونی به شما راهنمایی های لازم را بدهند.

آنچه در این مقاله میخوانید :

طرح های بازنشستگی در کانادا

طرح های بازنشستگی کانادا

برنامه بازنشستگی کانادا (CPP) مزیت ماهیانه قابل کسر مالیات دارد که بخشی از درآمد بازنشستگی شما را بازپرداخت می کند. اگر واجد شرایط باشید، مستمری مادام العمر در این کشور دریافت خواهید کرد. سن استاندارد بازنشستگی در کانادا 65 سال است.

 

با این حال، امکان بازنشستگی بین 60 تا 70 سال وجود دارد. اگر دیرتر اقدام کنید، هزینه ماهانه شما بیشتر می شود. منطقی نیست که برای شروع دریافت مستمری تا بعد از 70 سالگی صبر کنید. حداکثر مبلغ ماهیانه ای که می توانید درخواست کنید تا سن 70 سالگی است. بیشترین مبلغی که می توانید به عنوان یک بازنشسته 65 ساله دریافت کنید، 1154.58 دلار در ماه می باشد.

 

متوسط نرخ ماهانه معمولاً 679.16 دلار است. وضعیت عمومی شما میزان دریافتی شما را تعیین می کند. عوامل مختلفی می تواند بر درآمد شما تأثیر بگذارد، مانند مرخصی در کار و مراقبت از فرزندانتان. در ادامه برخی از راه هایی که بازنشستگان می توانند به کانادا مهاجرت کنند را آورده ایم.

ویزای توریستی برای بازنشستگان در کانادا

یکی از راه های سفر بازنشستگان به کانادا، اخذ ویزای توریستی است. برای ایرانی ها معمولا این ویزا 5 ساله است. البته اتباع کشورهای دیگر معمولا برای ورود به کانادا ویزای ده ساله را دریافت می کنند. برای شهروندان ایرانی این ویزا پنج سال اعتبار دارد.

دارندگان ویزای توریستی می توانند تا 6 ماه در سال در کانادا اقامت داشته باشند. البته به خاطر داشته باشید که شش ماه گذشته در کانادا نمی تواند ادامه یابد. متقاضیان ویزای توریستی می توانند در مجموع 3 ماه در 6 ماه اول و 3 ماه در 6 ماه بعد را در کشور کانادا اقامت داشته باشند.

مزایا و معایب زندگی در کانادا برای بازنشستگان

کانادا به عنوان یکی از جذاب ترین مقاصد برای مهاجران، به ویژه برای متقاضیان بازنشستگی در کانادا بوده است. این کشور پذیرای فرهنگ‌ها و قومیت‌های مختلف از سراسر جهان است، فرصت‌های شغلی فراوان، ثروت و فرصت‌های فرهنگی بسیار بالا و مهم‌تر از همه کیفیت و استاندارد زندگی بسیار بالا در کشور کانادا وجود دارد.

زندگی در این کشور یک گزینه بسیار خوب برای ایرانی ها می باشد. برای زندگی، در عین حال با وجود این مزایا می توان به برخی از معایب مهاجرت به کانادا نیز اشاره داشت.

این امر شرایطی را برای مهاجرت هموطنانمان ایجاد کرده است. از معایب مهاجرت به کانادا می توانیم به فاصله ایران تا کانادا (هیچ پرواز مستقیم از تهران به تورنتو نیست،) و سردی کانادا (چون نزدیک به قطب شمال است) اشاره داشته باشیم.

اقامت بازنشستگان با کارآفرینی در کانادا

اقامت بازنشستگان با کارآفرینی در کانادا

نوع دیگری از مهاجرت به کانادا یا به طور کلی اقامت در کانادا، از طریق کارآفرینی می باشد که در این قسمت به تفصیل به بررسی آن خواهیم پرداخت.

در مورد کارآفرینی در این کشور شرایط مهاجرت به کانادا برای بازنشستگان کمی متفاوت خواهد بود. به این ترتیب این روند ارزیابی می شود و سن داوطلب یکی از مواردی است که امتیاز او را مشخص می کند. حداکثر سنی که می توانید برای شروع کسب و کار در کانادا ارئه دهید 64 سال است.

در جدول زیر سن مجاز متقاضیان را به تفکیک استان و ایالت های مختلف مشخص کرده ایم. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که در مورد کارآفرینی و سرمایه گذاری در کانادا، فرد ابتدا مجوز کار دو ساله دریافت می کند و در این مدت فرد باید با دولت هماهنگی هایی را انجام دهد.

برای اِعمال باید پول لازم را برای سرمایه گذاری در کانادا یا استخدام چندین کانادایی داشته باشد. به طور کلی می توان این روش را بهترین راه برای مهاجرت بازنشستگان به کانادا دانست. اعتقاد بر این است که پس از دو سال شما این امکان را خواهید داشت که اقامت دائم کانادا را اخذ کنید.

البته شایان ذکر است که شما می توانید پس از اخذ اقامت دائم ظرف مدت سه سال برای تابعیت کانادایی خود نیز در این کشور اقدام کنید. اما نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که اخذ اقامت بازنشستگی و مهاجرت به کانادا از طریق بازنشستگی روشی رایگان نیست و با توجه به استان و ایالتی که در آن هستید باید مبلغ مشخصی را برای سرمایه گذاری و کارآفرینی بپردازید.

برای مهاجرت به کانادا از این طریق این مبلغ می تواند از 100000 دلار کانادا شروع شود و تا 800000 دلار کانادا یا بیشتر نیز برسد. نکته دیگری که در اینجا نباید فراموش کنید این است که برای راه اندازی کسب و کار در کانادا ابتدا باید حداقل یکی از این دو شرط را در پنج یا ده سال گذشته داشته باشید:

سابقه مدیریتی در سطح کلان، یعنی تصمیمات اصلی یک سازمان بر عهده شما باشد.

یا شخصا مالکیت 100 درصد کسب و کار را داشته باشد. در واقع صاحب کسب و کار باشید.

سن لازم برای بازنشستگان برای مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی

     استان                                                سن

  • استان انتاریو (مرکز شهر اتاوا)                               تا 64 سال
  • استان بریتیش کلمبیا                                         تا 64 سال
  • استان نیوبرانزویک                                         از 35 تا 50 سال
  • استان مانیتوبا                                              از 25 تا 49 سال
  • استان جزیره پرنس ادوارد                                 از 25 تا 44 سال
  • استان ساسکاچوان                                         از 21 تا 54 سال
  • استان نوا اسکوشیا                                         از 21 تا 55 سال

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا

به طور جداگانه، شما باید هزینه های زندگی در کانادا را در نظر بگیرید، از جمله هزینه های کوچک مربوط به غذا، حمل و نقل، هزینه های ساختمان و سایر هزینه های مشابه و هزینه های کلان مانند اجاره یا خرید خانه. برای کسب اطلاعات بیشتر شما می توانید این هزینه ها را به صورت جداگانه در دو جدول زیر مشاهده کنید.

در جدول اول هزینه های روزانه و مصرفی مربوط به اقلام جزئی و ضروری را تفکیک می کنیم، در جدول دوم هزینه های مربوط به مسکن اعم از اجاره و خرید خانه در کانادا را برای شما جمع آوری کرده ایم.

 

هزینه های مصرف در روز در کانادا

محصولات یا خدمات                                              ارزش به دلار کانادا

غذا در یک رستوران ارزان                                             از 11 تا 30 دلار کانادا

کوکاکولا (نیم لیتر)                                                        2.29 دلار کانادا

آب (نیم لیتر)                                                              1.85 دلار کانادا

نان سفید (500 گرم)                                                     2.94 دلار کانادا

تخم مرغ (12 واحد)                                                      3.56 دلار کانادا

فیله مرغ (1 کیلوگرم)                                                     13.42 دلار کانادا

سیب (یک کیلو)                                                          4.23 دلار کانادا

سیب زمینی (یک کیلو)                                                  2.83 دلار کانادا

سینما، نشست بین المللی، رتبه اول                                     14 دلار کانادا

تاکسی 1 کیلومتر (کرایه استاندارد)                                     2.00 دلار کانادا

بنزین (1 لیتر)                                                             1.17 دلار کانادا

سالن بدنسازی، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال                        51.40 دلار کانادا

 

هزینه های مسکن  در کانادا

عنوان                                                                                             ارزش به دلار کانادا

هزینه اصلی یک آپارتمان 85 متری (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله)                         165.92 دلار کانادا

اجاره آپارتمان در مرکز شهر (1 خوابه)                                                                1,337.61 دلار کانادا

اجاره آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز                                                               1,126.61 دلار کانادا

آپارتمان در مرکز شهر (3 اتاق خواب)                                                                2,164.92 دلار کانادا

آپارتمان (3 خوابه) دور از مرکز                                                                       1,830.25 دلار کانادا

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر                                              5,696.10 دلار کانادا

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر                                        2,242.42 دلار کانادا

اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بالاتر، داده نامحدود، کابل/ADSL)                               79.24 دلار کانادا

 

اگر می خواهید در مورد مهاجرت بازنشستگان به کانادا اطلاعات بیشتری را کسب کنید به شما پیشنهاد می شود که ادامه این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

همچنین پیشنهاد می شود برای کسب اطلاع از روش های مهاجرت قانونی به کانادا با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید تا آنها شما را در جریان آخرین اخبار مهاجرت به کانادا قرار دهند.       

بازنشستگی در کانادا

بازنشستگی در کانادا

همه کانادایی‌هایی که در سن کار هستند باید بخشی از درآمد ماهانه خود را به برنامه بازنشستگی CPP اختصاص دهند. این برنامه در تمام استان ها و مناطق کانادا به جز کبک اجرا می شود.

برنامه بازنشستگی کانادا یک سیستم عمومی اجباری سالمندی است که مزایایی را برای افراد فراهم می کند. این مستمری مانند کشور ما شامل پرداخت های ماهانه است.

ناگفته نماند که CPP یکی از سه طرح بازنشستگی در کانادا است که در سال 1966 تأسیس شد. برای واجد شرایط بودن برای این برنامه، افراد باید حداقل 18 سال سن داشته باشند و بیش از 3500 دلار یا 2677 دلار درآمد داشته باشند.

 

بودجه بازنشستگی کانادا از درآمد شما کسر خواهد شد. با این حال، اگر شما تحت نظارت کارفرمای خود هستید، کارفرمای شما نیمی از بودجه مورد نیاز برنامه بازنشستگی شما را پرداخت خواهد کرد.

بر اساس این سیستم، اگر بتوانید تا 70 سالگی کار کنید، ماهیانه 3895 دلار مستمری دریافت خواهید کرد. کسانی که تا سن 65 سالگی صبر کنند 3313 دلار در ماه و کسانی که تا سن 62 سالگی درخواست می دهند 2324 دلار در ماه در آمد خواهند داشت.

 

چه برنامه های بازنشستگی دیگری در کانادا وجود دارد؟

حداکثر درآمد برای یک فرد در برنامه بازنشستگی CPP چیزی در حدود 120000 دلار در سال است. که میانگین 68000 دلار در سال را به همراه دارد. اما علاوه بر این طرح، برنامه های بازنشستگی دیگری نیز در کانادا وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

 

 

1. طرح بازنشستگی کانادا به نام امنیت سالمندی یا OAS

این طرح، مانند برنامه های اصلی بازنشستگی کانادا، از طریق مالیات های عمومی تامین می شود. برای واجد شرایط بودن در این برنامه باید حداقل 65 سال سن داشته باشید.

از طرف دیگر، حداقل سن برای شروع پرداخت 18 سال است. برای درخواست این طرح بازنشستگی باید حداقل ده سال در کانادا زندگی کرده باشید. برای استفاده از این طرح ماهانه 61000 دلاری باید حداقل 40 سال سن داشته باشید. اگر به اندازه کافی در کانادا زندگی نکرده اید، حداقل مزایای این برنامه را دریافت خواهید کرد.

 

 

2. طرح درآمد تضمینی تکمیلی یا GIS

این طرح درآمد معاف از مالیات را برای استفاده سالمندان کم درآمد در اختیار بازنشستگان قرار می دهد. طبق این برنامه، سالمندانی که مجرد، مطلقه یا بیوه هستند می توانند تا 919 دلار در ماه مزایا دریافت کنند.

 

 

3. طرح بازنشستگی ثبت شده یا RRSP

این طرح یکی از محبوب ترین برنامه های بازنشستگی در کانادا است. بر اساس این طرح، بازنشستگان می توانند در آینده به چندین حساب سرمایه گذاری دسترسی داشته باشند.

این حساب‌ها شامل صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، صندوق‌های قابل معامله در بورس، سهام، اوراق قرضه، حساب‌های پس‌انداز، وام مسکن، امانت‌های درآمدی، گواهی سرمایه‌گذاری تضمینی، ارز خارجی و صندوق‌های حمایت از کارگران است. (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه، شما می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.)

 

 

4. حساب پس انداز بدون مالیات با برنامه بازنشستگی کانادا یا TFSA

این حساب پس انداز معاف از مالیات برای افرادی است که دارای ذخایر قابل انعطاف هستند. مبلغی که می توانید هر سال در این طرح خرج کنید توسط دولت کانادا تعیین می شود.

این در واقع یک حساب کاربری است که شما به روشی متفاوت ذخیره می کنید و سریعتر از آن خارج می شوید. این حساب بدون مالیات و البته سود بالایی است. با این حال، در برخی موارد، مشارکت بیش از حد در این برنامه مستلزم مالیات 1٪ است.

 

 

5. برنامه های بازنشستگی با حمایت کارفرما

این طرح یکی از طرح های ثبت شده است که می توان آن را منبع درآمد بازنشستگی دانست. این برنامه دو پلان متفاوت دارد. یک برنامه مشارکتی واضح و یک طرح سود تعریف شده.

این برنامه برای افراد مختلف مناسب است و فرصت هایی را برای افراد ایجاد می کند تا در آینده درآمد بالقوه ای کسب کنند. در یک طرح مزایای تعریف شده، مزایای شما و کارفرمایتان در صندوقی که شما مدیریت می کنید نگهداری می شود. در این طرح مبلغ ثابتی دریافت خواهید کرد. این مبلغ بر اساس تعداد سالهایی است که در برنامه شرکت کرده اید.

در برنامه های مشارکتی خاص، شما و کارفرمایتان باید در پایان هر سال مبلغ مشخصی را به طرح اختصاص دهید. این طرح شرایط خاص خود را دارد که در نهایت درآمد شما را در یک بازه زمانی بر اساس عملکرد سرمایه گذاری های شما مشخص می کند.

چقدر باید برای بازنشستگی در کانادا پس انداز کنم؟

چقدر باید برای بازنشستگی در کانادا پس انداز کنم؟

مهم نیست کجا زندگی می کنید یا کار می کنید، برای شروع پس انداز برای بازنشستگی خیلی زود نیست. حتی در سن 18 سالگی. این برنامه ریزی برای بازنشستگی را آسان تر می کند.

بنابراین هر ماه کمتر پس انداز خواهید کرد. علاوه بر این، زمانی که پول شما می رسد، نرخ بهره بالاتری دارد. اما سوال اینجاست که برای بازنشستگی به چه میزان پول نیاز دارید؟

همانطور که قبلاً ذکر شد، هر چه سال های بیشتری پس انداز کنید، نیاز به پس انداز کمتری در هر ماه دارید. به عنوان مثال، اگر قصد دارید 75000 دلار برای بازنشستگی پس انداز کنید، باید 181 دلار در ماه برای 20 سال و 480 دلار در ماه برای 10 سال پس انداز کنید.

 

در نهایت، پس انداز شما برابر با سود بانک شما خواهد بود. این تفاوت بر اساس درآمد کانادایی است و 30960 دلار برای برنامه بازنشستگی 20 ساله و 16940 دلار برای برنامه 10 ساله است.

بر اساس آمار سال 2017، متوسط هزینه برای یک خانواده کانادایی 65 ساله و بالاتر حدود 60359 دلار در سال است. به عنوان بخشی از برنامه پس انداز خود، می توانید مقدار مشخصی پول را در سنین مختلف پس انداز کنید تا مشکلات پس از بازنشستگی را کاهش دهید. به عنوان بخشی از این طرح، باید پس انداز خود را در سنین مختلف و با پیشرفت خود افزایش دهیم.

به عنوان مثال، در سن 30 سالگی، می توانید درآمد سالانه خود را پس انداز کنید.

نتیجه گیری

بازنشستگی در کانادا می تواند افراد زیادی را به خود جذب کند. با این حال، مهاجرت به کشوری دیگر می تواند دست و پا گیرتر و پرهزینه تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید. قبل از تصمیم گیری برای انجام این کار، توصیه می شود مسائل مهمی مانند امور مالی، محل زندگی خود در کانادا و روابط اجتماعی و فرهنگی را در نظر بگیرید.

با در نظر گرفتن همه گزینه ها می توانید تصمیمات بهتری بگیرید. اگر به مشاوره حرفه ای بیشتری نیاز دارید، می توانید با کارشناسان و وکیلان متخصص در این امر در تماس باشید تا آنها شما را در جریان آخرین اخبار مهاجرتی قرار دهند.

سوالات متداول

خیر شما نمی توانید. با ویزای توریستی به کانادا مهاجرت کنید و شما فقط می توانید شش ماه در سال در این کشور اقامت داشته باشید.

خیر نمی شود. خرید ملک در کانادا به بازنشستگان اجازه اقامت نمی دهد.

بله، اما این گزینه محدودیت سنی 64 سال را دارد.

مهاجرت بازنشستگان به کانادا از طریق راه اندازی کسب و کار در واقع بهترین راه است زیرا شما می توانید به اقامت دائم و در نتیجه پاسپورت کانادایی دست پیدا کنید.

سفر با ویزای توریستی ارزان ترین گزینه برای بازنشستگان است، زیرا بازنشستگان می توانند شش ماه در سال در کانادا اقامت داشته باشند.

سن استاندارد بازنشستگی در کانادا 65 سال است. اما اگر در این کشور کار می کنید، می توانید چند سال زودتر بازنشسته شوید، مثلاً 60 یا 70 سال. با این حال، اگر می خواهید پیش از موعد در این کشور بازنشسته شوید، شایان ذکر است که بازنشستگی شما کمتر از حد معمول خواهد بود. تا سن 70 سالگی، پس از آن سن، هر چقدر هم که کار کنید، تاثیری بر بازنشستگی و دستمزد شما نخواهد داشت.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن