مشاوره رایگان

02128111107

بورسیه تحصیلی یا اسکالرشیپ چیست؟

بورسیه تحصیلی یا اسکالرشیپ چیست؟

بورسیه تحصیلی یا اسکالرشیپ

بورسیه تحصیلی و هرچیزی که باید راجب آن بدانید. اگر قصد دریافت بورسیه تحصیلی دارید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید .

آنچه در این مقاله میخوانید :

اسکالرشیپ چیست؟

بورسیه تحصیلی یا همان اسکالرشیپ یک نوع کمک مالی برای دانش آموزان و دانشجویان برای ادامه تحصیل در مدارس، کالج، دانشگاه یا سایر موسسات آموزشی است. بورسیه های تحصیلی بر اساس معیارهای متفاوتی از جمله شایستگی علمی، مهارت ورزشی، نیاز مالی و غیره اهدا می گردد. بورسیه به کسانی اعطا داده می شود که یک سری از شرایط لازمه را که موسسه آموزشی آنها در نظر گرفته است را داشته باشند. این موارد از جمله حداقل معدل یا انجام فعالیت خاصی (به عنوان مثال، بازی در تیم ورزشی برای دارندگان بورس های ورزشی) می باشد. بورسیه های تحصیلی ممکن است کمک هزینه مالی، کمک هزینه شهریه یا کمک هزینه های خوابگاه یا ترکیبی از آنها باشد.

مقاله های پیشنهادی : فاند چیست

انواع بورسیه های تحصیلی

با توجه به افزایش برابری نرخ ارز با دیگر ارزهای معتبر جهان، لازم به ذکر است که اقتصادی ترین روش برای تحصیل در خارج از کشور گرفتن بورسیه های تحصیلی است. از این رو انواع مختلفی از بورسیه های تحصیل یا اسکالرشیپ موجود هستند که در ادامه با آنها بیشتر آشنا خواهید شد.

بورسیه تحصیلی بر اساس شایستگی

یکی از بورسیه های تحصیل که به دانشجویان داده می شود بر اساس شایستگی آنها است. این بورسیه ها بر اساس برتری دانشجو داده می شود که شامل موارد زیر است:

اسکالرشیپ  بر اساس شایستگی آکادمیک

بورسیه های تحصیلی آکادمیک یکی از انواع بورسیه هایی است که بر اساس شایستگی به دانشجویانی داده می شود که بتوانند نمرات عالی و یا نمره SAT یا ACT خوبی را کسب کرده باشند. بودجه این بورسیه ها از طریق کالج، دانشگاه و یا توسط سازمان های خصوصی تامین می گردد.

اسکالرشیپ  بر اساس شایستگی عملکرد

این نوع اسکالرشیپ تحصیلی به نمرات و توانایی دانش آموزان اهمیت نمی دهد. در این گونه از بورسیه ها، عملکرد کلی دانشجو در دوران تحصیل وی مورد نظر است. اینکه در برنامه های فوق برنامه شرکت داشته باشد یا خیر و یا اینکه در وظایفی که به آنها واگذار شده است توانسته باشد به خوبی عمل کنند نمره ای در نظر گرفته می شود.

اسکالرشیپ بر اساس شایستگی برای ورزشکاران

بورسیه های ورزشی یکی دیگر از انواع بورسیه های اعطایی به دانشجویان بر اساس شایستگی آن ها می باشد. دانشجویانی که شایستگی برجسته ای در طول دوران ورزشی خود داشته باشند می توانند از این گونه بورسیه ها استفاده کنند. این گونه از بورسیه ها به شدت رقابتی بوده و قوانین و شرایط خاص خود را دارند و رشته به رشته و دانشگاه به دانشگاه متفاوت می باشند. با این حال، این می تواند به یکی از بهترین گزینه های تحصیلی برای دانشجویانی تبدیل گردد که دوست دارند در خارج از کشور تحصیل کنند و در رشته ورزشی خود نیز به رقابت بپردازند.

بورسیه-تحصیلی-بر-اساس-شایستگی

بورسیه تحصیلی بر اساس نیاز مالی

بورسیه بر اساس نیاز مالی با توجه به نیاز مادی دانشجویان در نظر گرفته شده است. باید در نظر داشته باشید، برخی از دانشگاه ها و کالج ها بورس تحصیلی مبتنی بر نیاز مالی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. برای دریافت شرایط و مدارک لازم برای اینگونه از بورسی های تحصیلی بهتری است که سایت رسمی دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

بورسیه های تحصیلی ویژه

بورسیه های تحصیلی ویژه در واقع یکی از انواع بورسیه های هستند که کالج ها و دانشگاه ها برای دانشجویانی که شرایط خاصی داشته باشند در نظر گرفته میشود. این نوع بورسیه ها ویژه به یکسری از رشته های خاص مانند مهندسی تعلق می گیرد. بودجه اینگونه از بورسیه های تحصیلی از کمک های مالی که از دانشجویان گرفته می شود پوشش داده می شود.

بورسیه های تحصیلی کشور محور

کالج ها و دانشگاه ها مختلفی در سراسر جهان وجود داشته که به علت خاصی اسکالرشیپ  های تحصیلی خود را به دانشجویان برخی از کشورها، به طور مثال کشورهای در حال توسعه اختصاص می دهند. این گونه از بورسیه ها معمولا به علت قرار داد های خاصی که دانشگاه یا کشور مورد نظر با ایران داشته باشد در نظر گرفته می شود. به طور مثال در سالهای گذشته بورسیه های بیشماری از دانشگاه های روسیه و آلمان به دانشجویان ایرانی اعطا شده است.

بورسیه تحصیلی دولتی

پوشش هزینه های این گونه از بورسیه  ها به واسطه دولت ها تهیه می شود. تنها عده کمی از دانشجویان بین المللی این امکان را دارند که از این گونه از بورسیه ها استفاده کنند. اینگونه از بورسیه ها به دانشجویان برای دوره های یک ساله یا کامل در نظر گرفته خواهد شد.

بورسیه خصوصی

گاهی اوقات بورسیه ها از طرف سازمان های خصوصی تامین می شود. معمولا گرفتن این گونه از بورسیه ها شرایط خاص خودو را دارد و بسیار رقابتی می باشد. معمولا این گونه از بورسیه ها شامل گروه های زیر می شود :

 •     بورسیه برای کشورهای در حال توسعه
 •     بورسیه برای زنان
 •     بورسیه برای اقلیت ها
 •     بورسیه برای مطالعات خاص
بورسیه-تحصیلی-خصوصی

بورسیه ورزشی

اینکه شما در رشته مورد نظر خود در کالج مورد نظر خود شرکت کنید می تواند برای شما بسیار مناسب باشد. شما به عنوان ورزشکار می توانید در رشته مورد علاقه خود روبروی صدها و یا هزاران نفر عملکرد خود را به نمایش بگذارید. این را نیز باید در نظر داشته باشید که، دستیابی به یک بورسیه ورزشی ، طولانی و پیچیده است. ورزشکاران بسیاری هستند که می توانند از بورسیه های ورزشی استفاده کنند اما چون از شرایط آن آگاه نیستند معمولا بی خیال آن می شوند. در زیر پنج مرحله ای که به موجب آن می توانید بورسیه های تحصیل ورزشی خود را دریافت کنید آورده شده است:

 1. در ابتدا باید بدانید که سطح حرفه ای شما با نیاز های دانشگاه شما چه مقدار فاصله دارد.
 2. تمام اطلاعات، شرایط و مدارک مورد نیاز خود را جمع آوری کنید.
 3. با مربیان و متصدیان ورزشی دانشگاه مورد نظر خود در ارتباط باشید.
 4. روند جذب دانشگاه مورد نظر خود را بررسی کنید.
 5. پیشنهادها بورسیه های تحصیلی ورزشی خود را بررسی کنید.
بورسیه ورزشی

بورسیه برای اقلیت ها

اسکالرشیپ برای  اقلیت ها یکی از انواع بورسیه هایی است که به دانشجویان از نژادهای قومی مختلف داده می شود. کالج و دانشگاه های خارج از کشور، بورسیه هایی به دانشجویان آفریقایی تبار، آسیایی، لاتین و دیگر قومیت ها در نظر می گیرند. انواع بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان اقلیت، شامل بورسیه های تحصیلی بر اساس شایستگی، بورسیه های تحصیلی ورزشی، بورسیه های تحصیلی مبتنی بر نیاز می شود.

هنگام جستجوی اینگونه از بورسیه هاباید فرصت های تأمین مالی، مهارت ها، استعداد و زمینه های مورد نیاز خود را تا جای ممکن در نظر بگیرید. اینگونه از بورسیه های تحصیلی به بورسیه های دانشگاهی محدود نمی شوند. بودجه مورد نیاز از سازمان های خیریه، کمپانی های بزرگ، انجمن های حرفه ای و گروه های حمایت از اقلیت دریافت می شود.

تفاوت های فاند  و اسکالرشیپ

فاند وجوهی هستند که توسط یک ارگان، غالباً یک اداره دولتی، شرکت، بنیاد یا تراست، به یک گیرنده که غالباً (اما نه همیشه) یک نهاد غیر انتفاعی، یک موسسه آموزشی و حتی یک فرد است پرداخت می شود. اما برخلاف فاند بورسیه های تحصیلی کمک های مالی هستند که تنها به یک شخص و یا یک دانشجو برای ادامه تحصیل وی اعطا می گردد.

هزینه بورسیه های دانشگاهی

معمولا چیزی بین 5 تا 10 هزار دلار بورس تحصیلی در سال به دانشجویان داده می شود، اما این هزینه به طور گسترده ای بر اساس هزینه حضور در کالج و میزان سختی کار دانشجو در روند درخواست وی متفاوت است. در دانشگاه های آمریکا هزینه ای که به عنوان بورسیه در نظر گرفته شده است چیزی در حدود 25 هزار دلار در سال است.

شرایط-لازم-برای-گرفتن-اسکالرشیپ

چه کسانی بورسیه تحصیلی می گیرند؟

دانشگاه های مختلف در سراسر جهان هر کدام شرایط خاص خود را برای اعطای بورسیه در نظر گرفته اند. از شرایط لازم برای گرفتن بورسیه های تحصیلی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 •     حداقل 18 سال سن داشته باشید
 •     ازدواج نکرده باشید
 •     در حال خدمت در نیرو های نظامی نباشید
 •     پیش از آن بورسیه تحصیلی دیگری را اختیار نکرده باشید
 •     دارای تجربه کاری در زمنیه مشخصی باشید
 •     در مقطع و رشته دیگری در حال تحصیل نباشید (مثلا بورسیه دکتری بگیرید در حالی که در حال تحصیل در ارشد نیز می باشید)

مدارک لازم برای گرفتن اسکالرشیپ

اگر می خواهید درخواست بورسیه تحصیلی دهید اما نمی دانید شرایط آن چیست و چه مدارکی برای آن نیاز دارید. ممکن است که برای شما کمی سردرگم کننده باشد. جستجو برای بورس تحصیلی مناسب یک چیز و جمع آوری اسناد مورد نیاز نیز چیز دیگر است. بنابراین بهتر است پیش از آنکه برای گرفتن اسکالرشیپ اقدام کنید شرایط زیر را داشته باشید:

 •     نمرات خوب در مقاطع تحصیلی پیشین
 •     داشتن مقاله
 •     نوشتن انگیزه نامه
 •     کپی و اسکن دیپلم و یا مدارک تحصیلی پیشین خود
 •     گواهینامه های معتبر
 •     تکمیل فرم درخواست آنلاین
 •     عکس پرسنلی در سایز پاسپورت
 •     گواهی حسن اخلاق
 •     اظهارنامه مالیات بر درآمد
 •     اثبات تابعیت

چگونه اسکالرشیپ بگیریم

یکی از دغدغه های تمام دانشجویان این است که چگونه می توانند بورسیه های تحصیل خود را دریافت کنند. در زیر ما 10 روشی که شما میتوانید از طریق آن بورسیه یا اسکالرشیپ دریافت کنید را آورده ایم.

 •     مدارک و شرایط لازم برای بورسیه های تحصیلی خود را فراهم کنید.
 •     سعی کنید نام شما در گوگل وجود داشته باشد.
 •     از موتور های جستجوگر برای پیدا کردن بورسیه های تحصیل استفاده کنید.
 •     Fastweb
 •    Kaarme.com
 •    Scholarships.com
 •    College Board
 •  COLLEGEData
 •     به سوالاتی که در از شما پرسیده می شود پاسخ دهید.
 •     برای هر بورسیه تحصیلی که برای شما مناسب است درخواست دهید.
 •     شرایط و مدارک بورسیه تحصیلی خود را فراهم کنید حتی اگر نیاز به یک مقاله مشخص داشته باشد.
 •     مدارک مورد نیاز خود را کامل کنید
 • صبور باشید

اسکالرشیپ کانادا

تحصیل در کانادا ممکن است آرزوی بسیاری از دانشجویان بین المللی باشد. اما متاسفانه تحصیل در دانشگاه های کانادا ارزان نبوده و برای دانشجویان ممکن است پرداخت هزینه های آن بسی دشوار باشد. برای تمام کسانی که علاقه مند به تحصیل در کانادا هستند و نیاز به پشتیبانی مالی دارند، بورسیه های تحصیلی بین المللی را که توسط دولت کانادا در نظر گرفته شده است به شما معرفی می کنیم. کسانی که قصد دارند در دانشگاه های کانادا تحصیل کنند باید مقاله داشته باشند.

کانادا به تمام کشور های جهان بورسیه های تحصیلی در نظر گرفته است. لازم به ذکر است که سالانه چیزی بیش از 10 میلیون دلار بورس تحصیلی به علت آنکه دانشجویان از آن استفاده نمی کنند بلااستفاده می ماند. در صورتی که درخواست اسکالرشیپ شما با موفقیت انجام گردد، چیزی در حدود 17000 دلار آمریکا برای 12 ماه تحصیلی به شما داده خواهد شد.

اسکالرشیپ آلمان

آلمان به دانشجویان برتر و متعهد از سراسر جهان که قصد تحصیل در آلمان را دارند ، پشتیبانی مالی و غیر مادی می کند. بورس تحصیلی آلمان به دانشجویان با استعداد از سراسر جهان داده می شود که بتوانند شرایط لازم را داشته باشند. بورسیه های دانشگاه های آلمان چیزی در حدود 850 یورو در ماه است. این رقم برای دانشجویان دکتری می تواند به چیزی در حدود 1200 یورو در ماه نیز برسد. برای گرفتن بورسیه های آلمان باید حتما مدرک دیپلم داشته یا اینکه در سال آخر دبیرستان خود در حال تحصیل باشید. برای گرفتن بورسیه بهتر است که مدارک زیر را بتوانید ارائه دهید.

 •     آیلتس 6 یا تافل 80 (برای زبان انگلیسی)
 • DSH 2 یا  Test DaF 4(برای کسانی که مدرک آلمانی دارند)
 • داشتن تجربه کاری
 • انگیزه نامه نمره های بالا در مقاطع تحصیلی پیشین
 •  

اسکالرشیپ امریکا

بهترین کالج ها و دانشگاه های جهان در ایالات متحده آمریکا قرار گرفته اند. با داشتن بهترین سیستم آموزش عالی دنیا هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا معمولا بالا می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی ایالات متحده چیزی در حدود 32،231 دلار و در دانشگاه های دولتی چیزی در حدود 22958 دلار می باشد. اما لازم به ذکر است که پیش از آنکه به علت هزینه های بسیار بالا از تحصیل در دانشگاه های آمریکا منصرف شوید.

بهتر است که بدانید تنها عده کمی از دانشجویان در آمریکا هستند که هزینه ها کامل تحصیلی خود را پرداخت میکنند. بیشتر آنها از دانشگاه های مورد نظر خود بورسیه های تحصیلی را دریافت می کنند. یکی از مهمترین عواملی که در گرفتن بورسیه های تحصیل آمریکا می تواند نقش داشته باشد نمره بالای GPA و یا تحصیل بوده. برای گرفتن بورسیه های تحصیل در آمریکا باید شما نمره 7 را داشته باشید.

مقاله پیشنهادی ——-> تحصیل رایگان در آمریکا

اسکالرشیپ استرالیا

استرالیا با داشتن دانشگاه های بسیار معتبر به مانند انگلیس و آمریکا هزینه های بالایی را از دانشجویان دریافت میکنند. میانگین هزینه تحصیل در استرالیا چیزی در حدود 20 تا 40 هزار دلار در سال است. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان از سراسر جهان علاقه مند هستند که بتوانند بورسیه های تحصیلی استرالیا را برای کمک به پرداخت هزینه های خود بگیرند. شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی استرالیا شامل موارد زیر است:

 •     داشتن نمره های ممتاز در مقاطع تحصیلی پیشین
 •     داشتن طرح های تحقیقاتی نو و مفید
 •     مدرک آیلتس با نمره 6.5
 •     توصیه نامه از استادان دانشگاهی
 •     تحقیقات علمی
 •     داشتن اختراعات
 •     داشتن جایزه های بین المللی
 •     داشتن مقاله در مجلات معتبر

اسکالرشیپ ترکیه

بورسیه های تحصیلی در ترکیه بسیار رقابتی بوده و اغلب آنها با بودجه های دولتی تامین می گردند. اینگونه از بورسیه ها در ترکیه تنها به دانشجویان برتر اعطا می شود. این بورسیه ها به دانشجویان تمام وقت و یا پاره وقتی اعطا شده که مایل به تحصیل در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا هستند،. برای گرفتن بورسیه های تحصیلی ترکیه باید شرایط زیر را داشته باشید:

حداقل معیارهای علمی:

 •     حداقل نمره 70% برای دوره کارشناسی
 •     حداقل نمره 75% برای دوره کارشناسی ارشد و دکتری
 •     برای رشته های پزشکی داشتن نمره 90%

حداکثر سن مورد نیاز:

 •     21 سال برای مقطع کارشناسی
 •     30 سال برای مقطع ارشد
 •     35 سال برای مقطع دکتری

گروه های واجد شرایط:

 •     شهروندان همه کشور های جهان
 •     کسانی که فارغ التحصیل شده اند یا این که امکان فارغ التحصیلی را دارند
 •        محققان و دانشگاهیان

اسکالرشیپ انگلستان

بورسیه تحصیلی در کشور انگلیس، شامل برنامه‌های مالی مخصوصی برای ساپورت کردن دانشجویان بااستعداد می‌شود. دانشجویانی که سابقه تحقیق و پژوهش دارند، می‌توانند از دانشگاه‌های انگلیس بورسیه تحصیلی دریافت کنند. بعضی از بورسیه‌هایی که به دانشجویان داده می‌شود تنها برای پوشش هزینه‌های تحصیل هستند؛ بعضی دیگر هم شامل هزینه‌های زندگی و تحصیل با هم می‌شوند. یعنی دانشجو علاوه بر اینکه به صورت رایگان درس می‌خواند، از دانشگاه حقوق هم دریافت می‌کند.

در انگلستان به کسانی که استعداد موسیقی داشته باشند، بورسیه موسیقی داده می‌شود. بعضی دیگر از بورسیه‌ها بر اساس ویژگی‌های شخص داده می‌شوند. به این معنی که فرد با توجه به سابقه تحصیلی و زندگی، پدر و مادر و سایر موارد بورسیه می‌گیرد. به طور کلی هر سازمانی برای خود قوانین خاصی تعریف می‌کند تا به دانشجویان بورسیه دهد. بعضی از دانشجویان با داشتن معدل بالا موفق شده‌اند بورسیه تحصیلی بگیرند.

بعضی دیگر از دانشجویان هم با داشتن سابقه ورزشی درخشانی که دارند، موفق به دریافت بورسیه شدند. کسانی که بورسیه خود را به دلیل سابقه ورزشی می‌گیرند، باید در طی دوره تحصیلی خود به عنوان نماینده ورزشی دانشگاه فعالیت کنند. در ادامه مطلب بورسیه تحصیلی یا اسکالرشیپ، لیست برنامه‌های بورسیه تحصیلی کشور انگلستان را ذکر می‌کنیم:

 • The Chevening Scholarships

این بورسیه تحصیلی مستقیما توسط دولت کشور انگلیس تامین می‌شود. کسانی می‌توانند این بورسیه تحصیلی را دریافت کنند که عملکرد تحصیلی بالایی داشته باشند. در ضمن لازم است به این نکته مهم توجه داشته باشید که دانشجویان واجد شرایط توسط سفارتخانه انگلیس به طور رسمی مورد تایید قرار می‌گیرند. هیچ کس برای گرفتن این بورسیه تحصیلی محدودیتی ندارد و هرکسی از سراسر جهان می‌تواند مورد تایید قرار بگیرد.

 • بورسیه تحصیلی Euraxess UK

در ادامه مطلب بورسیه تحصیلی یا اسکالرشیپ به معرفی بورسیه Euraxess می‌رسیم. این بورسیه تحصیلی مستقیما توسط شورای بریتانیا تامین می‌شود و هدف از دادن چنین بورسیه‌هایی این است که محققان برای پیشرفت و ادامه دادن مسیر تحقیقاتی خود، مورد حمایت قرار بگیرند. کسانی که این بورسیه را می‌گیرند، می‌توانند انگلیسی باشند یا این‌که دانشجوی کشور دیگری هستند و حالا می‌خواهند در انگلیس ادامه تحصیل دهند.

اسکالرشیپ سوئد

تا سال 2012 تحصیل در دانشگاه‌های کشور سوئد رایگان بود، اما بعد از آن قانون جدیدی تصویب شد که طبق این قانون تنها دانشجویانی حق تحصیل رایگان در دانشگاه‌های سوئد را دارند که عضو کشورهای اتحادیه اروپا باشند. کشور سوئد قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌ها را دارد که تحصیل در آن‌ها امتیاز بزرگی برای دانشجو محسوب می‌شود. با این حال اگر دانشجویی عضو کشورهای اتحادیه اروپا نباشد، می‌‍‌تواند رزومه خود را برای بررسی به دانشگاه‌های سوئد ارسال کند تا درباره پذیرش او تصمیم گرفته شود.

در کشور سوئد پذیرش دانشجو ملزم به داشتن مدرک زبان است. یعنی دانشجو علاوه بر داشتن سابقه تحصیلی خوب، باید مدرک زبان هم داشته باشد. برای تحصیل در سوئد دانشجو می‌تواند مدرک سوئدی یا انگلیسی بگیرد. در ضمن در سوئد قانون برای دانشجویان خارجی سختگیرانه است و انتظار می‌رود که دانشجو نمره زبان بالایی داشته باشد. اگر این طور نباشد، باید دوره زبان سوئدی یا انگلیسی را در کشور سوئد بگذراند. برای این امر به او ویزای موقت ویژه دوره زبان داده می‌شود تا بتواند دوره خود را به صورت فشرده قبل از شروع ترم تحصیلی طی کند.

در ادامه مطلب بورسیه تحصیلی یا اسکالرشیپ به معرفی نهاد مهمی در سوئد می‌پردازیم. در کشور سوئد سازمانی به نام SI سالانه تعداد محدودی دانشجو را بورسیه می‌کند. تعداد بورس‌هایی که این سازمان می‌دهد، تعداد دقیقی ندارد و تعداد بورسیه‌ها هر سال با سال قبل متفاوت است. برای گرفتن بورسیه تحصیلی از این سازمان، رقابت بسیار شدیدی وجود دارد و تنها کسانی می‌توانند این بورسیه را بگیرند که در کشورشان با بحران‌هایی مانند جنگ روبه‌رو هستند.

گرفتن بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی در کشور سوئد، تقریبا غیرممکن است. چون این کشور برنامه جدی برای بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ندارد و بیشتر بورسیه‌های تحصیلی به مقاطع بالاتر اختصاص می‌یابد. دانشجویی که بخواهد برای تحصیل در مقطع کارشناسی اقدام کند، لازم است که نمره زبان بالای 6 داشته باشد.

در سوئد برای دانشجویان مقطع ارشد حدود 900 فرصت بورسیه وجود دارد که برای بورسیه گرفتن دانشجو باید مدرک زبان با نمره 7 به بالا داشته باشد. پس از پذیرش دانشجو حدود 2 سال به تحصیل در سوئد می‌پردازد. بیشترین تعداد بورسیه‌های تحصیلی به دانشجویان دوره دکترا تعلق دارد. در مقطع دکترا هم از دانشجو انتظار می‌رود تا نمره زبان 7 به بالا داشته باشد. در دانشگاه‌های سوئد، مقطع تحصیلی حدود 4 سال طول می‌کشد.

نتیجه گیری

اسکالرشیپ به نوعی از بورسیه های تحصیلی گفته می شود که دانشجویان می توانند از آن برای پرداخت هزینه های دانشگاهی خود استفاده کنند. گرفتن بورسیه های تحصیلی بسیار رقابتی بوده و نیازمند شرایط خاصی است. برای گرفتن اسکالرشیپ باید نمره بالایی در مقاطع پیشین داشته و همچنین نمره های خوبی در آزمون های آیلتس و یا تافل نیز داشته باشید. بورسیه های تحصیلی معمولا چیزی در حدود 25000 دلار در سال بوده و هزینه های دانشگاهی و اقامت دانشجو را نیز معمولا پوشش می دهند.

سوالات متداول

مبلغی است که به عنوان کمک مالی به دانشجو، به دلیل لیاقت، نیاز و غیره، برای ادامه تحصیل وی اعطا می شود.

 • فاند کمک هزینه مالی است که از ارگان یا اداره ای به دانشگاه اعطا میگردد اما اسکالرشیپ کمک هزینه ای است که به دانشجویان داده می شود.
 • برای آنکه اسکالرشیپ بگیرید باید مدرک زبان آیلتس بین 6.5 تا 7 و تافل 90 تا 100 بسته به نیاز دانشگاه مورد نظر خود داشته باشید.

کشور هایی مانند آلمان، نروژ، فنلاند، اتریش، ایسلند تمام هزینه های دانشجویی را پوشش می دهند.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن