مشاوره رایگان

02128111107

اسکیل ورکر

اسکیل ورکر

اسکیل ورکر

اسکیل ورکر موضوعی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم با ما همراه باشید تا کاملترین اطلاعات را دریافت کنید.

کسانی در جوامع مختلف هستند که در یک زمینه به یک تخصص عالی رسیده‌اند و می‌خواهند در شغل خود به بهترین درآمد برسند و در کنار آن به حد قابل قبولی به حرفه آن‌ها احترام گذاشته شود. شاید نیروهای کار ماهری در اقصی نقاط جهان وجود دارند که به حق واقعی خود نرسیده‌اند و برای استحقاق حق خود به دنبال فرصت هستند.

اسکیل ورکر نوعی اخذ اقامت در کشورهای دیگر است که افراد متخصص و با مدرک تحصیلی می‌توانند برای کار از این طریق اقدام کنند و به رؤیاهای زندگی خود نزدیک شوند.

البته برای برخی از مشاغل امکان مهاجرت به روش اسکیل ورکر وجود دارد که در ادامه در مورد امتیازبندی، مدارک لازم و… را مورد برسی قرار می‌دهیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

اسکیل ورکر استرالیا

یکی از کشورهای درحال‌توسعه کشور استرالیا می‌باشد. بیشتر جمعیت این کشور افراد بالای 45 سال تشکیل می‌دهند و با کمبود نیروی جوان و فعال روبرو است. استرالیا برای حل این مشکل از طریق سیستم امتیازی اسکیل ورکر به جذب نیروهای جوان از سرتاسر دنیا پرداخته است. افرادی که علاقه‌مند به کار در کشور استرالیا هستند می‌توانند از این سیستم برای مهاجرت به استرالیا استفاده کنند. در این این بخش از مقاله قصد داریم تا به بررسی شرایط ویزای اسکیل ورکر برای کشور استرالیا بپردازیم.

شرایط ویزای اسکیل ورکر کشور استرالیا

متقاضیان ویزای اسکیل ورکر استرالیا باید پیش‌نیازهایی را که توسط اداره مهاجرت استرالیا تعیین شده را داشته باشند و بتوانند امتیاز لازم برای پذیرش در این کشور را کسب کنند. هرچه امتیاز بالاتر در جریان ارزیابی مورد نظر کسب کنند، احتمال دریافت دعوت نامه نیز بالاتر خواهد رفت. به صورت کلی این پیش‌نیازها عبارتند از:

سن

سن متقاضیان برنامه اسکیل ورکر باید میان بازه 18 تا 44 سال تمام باشد. ( 44 سال تمام به معنی 44 سال و 11 ماه و 30 روز است.)

مدرک زبان

متقاضیان استفاده از این فرصت مهاجرتی باید از مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز جهت مهاجرت به استرالیا برخوردار باشند.

مدرک تحصیلی و حرفه‌ای

افراد متقاضی جهت استفاده از این برنامه مهاجرتی باید مدرک تحصیلی و یا حرفه‌ای مرتبط با کار خود را داشته باشند. ارزیابی و امتیازدهی به این مدرک بر اساس قوانین مهاجرتی مرتبط با نوع ویزا انجام خواهد شد.

ارزیابی مدارک

تمام افراد متقاضی استفاده از ویزای اسکیل ورکر باید با توجه به رشته تحصیلی و کاری مورد نظر مدرک تحصیلی خود را ارزیابی کرده و مدرک معادل استرالیایی آن را دریافت کنند. در استرالیا تعداد زیادی سازمان برای ارزیابی مدارک وجود دارند که انتخاب آن‌ها بستگی به رشته متقاضی و سابقه کار وی دارد. به عنوان مثال در زمینه رشته‌های مهندسی، سازمان و مهندسان استرالیا، وظیفه انجام این مسئله را برعهده دارد.

با توجه به موارد گفته شده، در مرحله اول از دریافت ویزای مورد نظر، فرد متقاضی باید رشته تخصصی خود را از لیست مشاغل اداره مهاجرت استرالیا یافته و سپس در جهت معادل‌سازی مدارک حرفه‌ای و تحصیلی خود از طریق سازمان مربوطه اقدام کند.

نحوه انتخاب افراد

تمامی افرادی که قصد استفاده از این برنامه مهاجرتی را دارند باید در داخل سیستمی مشخص با نام EOI ثبت‌نام کنند و پس از آن منتظر دریافت دعوت‌نامه اداره مهاجرت استرالیا باشند.

نحوه امتیازگیری ویزای اسکیل ورکر استرالیا

برای موفقیت در ارزیابی مورد انجام در این برنامه مهاجرتی و کسب ویزای مورد نظر باید حداقل 65 امتیاز در سیستم امتیازگیری این ویزا کسب کنید. پارامترهای اصلی کسب امتیاز در این برنامه شامل سن، تحصیلات، سابقه شغلی، وضعیت تاهل و امتیاز زبان است.

امتیازدهی سن

در زمینه پارامتر سن، بیشترین امتیاز بیشترین امتیاز به گروه سنی 25 تا 32 سال تعلق می‌گیرد که می‌توانند 30 امتیاز را از آن خود کنند. افراد دارای 18 تا 24 سال سن و 33 تا 39 سال، 25 امتیاز کسب می‌کنند و به افراد دارای 40 تا 44 سال نیز 15 امتیاز تعلق می‌گیرد.

امتیاز مربوط به تحصیلات

در بخش تحصیلات، بیشتری امتیاز مخصوص به افرادی است که دارای مدرک دکتری هستند که می‌توانند 20 امتیاز داشته باشند. پس از آن مدرک کارشناسی ارشد شامل 15 امتیاز، کارشناسی وابسته به دانشگاه بین 10 تا 15 امتیاز و افرادی که دارای مدرک کاردانی یا سایر مدارک معادل با آن هستند می‌توانند 10 امتیاز کسب کنند.

امتیاز مربوط به تجربه کاری

در بحث مربوط به تجربه کاری، امتیاز‌گیری به این صورت انجام می‌گیرد که به سابقه کاری زیر 3 سال امتیازی تعلق نمی‌گیرد، برای سابقه کاری از 3 تا 5 سال، 5 امتیاز، از 5 تا 8 سال 10 امتیاز و از 8 سال به بالا 15 امتیاز در نظر گرفته می‌شود. در بخش امتیازگیری زبان انگلیسی  اسکیل ورکر، حداکثر 20 امتیاز برای آیلتس 8 یا PTE 79 در نظر گرفته می‌شود و نمرات پایین‌تر به مراتب امتیاز کمتری را خواهند داشت.

امتیاز مربوط به وضعیت تاهل

نحوه اختصاص امتیاز به وضعیت تاهل افراد به این صورت است که در این سیستم افراد مجرد 10 امتیاز کسب می‌کنند، افراد متاهل نیز اگر همسرشان نمره زبان معادل با PTE 50 داشته باشد، 5 امتیاز دریافت می‌کنند و اگر همزمان ارزیابی مدرک تحصیلی نیز داشته باشند، 5 امتیاز دیگر دریافت می‌کنید.

البته این امتیازگیری در صورتی است که رشته تحصیلی همسر در لیست رشته نفر اصلی باشد و سن وی نیز زیر 45 سال باشد. برخی شرایط و قوانین دیگر جهت کسب امتیاز وجود دارند که معمولا وابسته به نوع رشته تحصیلی و کاری و همچنین ایالت مورد نظر فرد متقاضی جهت مهاجرت هستند.

اسکیل ورکر نیوزلند

کشور نیوزلند در فاصله 1500 کیلومتری استرالیا قرار دارد. اکثریت جمعیت کشور نیوزلند را مهاجرین تشکیل می‌دهند و بیش‌تر این مهاجرین اروپایی‌ها هستند که نزدیک به 5 میلیون نفر را شامل می‌شود.

کشور نیوزلند برای مشخص کردن صلاحیت افراد متقاضی را برای ورود، از سیستم امتیازبندی اسکیل ورکر استفاده می‌کند. در سیستم امتیازی اسکیل ورکر نیوزلند برای دریافت مجوز ورورد باید حداقل 100 امتیاز را کسب کنید.

اسکیل ورکر آلمان

کشور آلمان یک کشور صنعتی بوده و عضو اتحادیه اروپاست. اتحادیه اروپا ۲۸ کشور اروپایی را در بر می‌گیرد که واحد پولی مشترک به نام یورو دارند و دارای شرایط اقتصادی مشابه با یکدیگر هستند.

کشور آلمان از شمال با کشور دانمارک، از غرب با بلژیک و هلند و از جنوب با لوکزامبورگ، سوییس، اتریش و فرانسه و از شرق با لهستان و جمهوری چک همسایه است. جمعیت این کشور ۸۲ میلیون نفر است که از پرجمعیت‌ترین کشورهای اروپا محسوب می‌شود. آلمان پس از آمریکا، چین و ژاپن چهارمین قدرت بزرگ صنعتی جهان به شمار می‌آید. صنایع مهم آلمان در زمینه‌های تکنولوژی پیشرفته الکترونیکی، مکانیکی، منسوجات، مواد شیمیایی و وسایل نقلیه است.کشور آلمان با کمبود نیروی جوان روبه رو شده و برای جذب نیروی ماهر از سیستم اسکیل ورکر استفاده می‌کند.

اسکیل ورکر کانادا

کانادا یکی از کشورهای بسیار قدرتمند جهان و توریستی واقع در شمال قاره آمریکای شمالی است. کانادا دومین کشور پهناور جهان ازلحاظ مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان ازلحاظ مساحت خشکی است. در سال‌های اخیر افراد زیادی از سرتاسر دنیا جهت مهاجرت به کانادا اقدام نموده‌اند که برخی از آن‌ها موفق به اخذ ویزا شده‌اند.

اثبات اقتصادی، امنیت بسیار بالا، تنوع قومی و برخورداری از نظام آموزشی برجسته از دلایل محبوبیت مهاجرت به کانادا است.

در کانادا شخصی نیروی متخصص نامیده می‌شود که سابقه کاری قابل‌توجه در رشته خود داشته و مدرک تحصیلی بالایی را دارا باشد.

اسکیل ورکر یکی از محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین روش‌های اخذ ویزای اقامت کانادا است که در سال‌های اخیر افراد زیادی از سرتاسر دنیا با استفاده از این روش به کانادا مهاجرت نموده‌اند. درصورتی‌که مدرک تحصیلی عالی، تجربه و تخصص کافی در رشته تحصیلی خود دارید می‌توانید نسبت به دریافت ویزای اسکیل ورکر کانادا اقدام نمایید‌.

نحوه امتیازبندی کانادا از طریق اسکیل ورکر

نحوه-امتیازبندی-کانادا-از-طریق-اسکیل-ورکر

کسب امتیازات لازم یکی از شرایط مهم مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر است که در دو مرحله انجام می‌شود، در مرحله اول افراد باید از صد امتیاز حداقل ۶۷ امتیاز را دریافت کنند تا به داخل سیستم اکسپرس اینتری وارد شوند.

امتیازبندی مرحله اول

برای مرحله اول که متقاضی باید ۶۷ امتیاز کسب کند ۶ فاکتور اصلی وجود دارد. سن، تحصیلات، تجربه کاری، پیشنهاد شغلی، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه و سازگاری با محیط که شامل تجربه زندگی کانادایی و یا تحصیل در آن می‌شود، ۶ فاکتور اصلی مرحله اول هستند.

بیشترین امتیازی که در فاکتور سن می‌توان گرفت ۱۲ است و برای آن باید فرد ۱۸ تا ۳۵ سال سن داشته باشد، متقاضیانی که به سن قانونی نرسیده‌اند و یا سن آن‌ها بیش از ۴۷ باشد، هیچ امتیازی در این بخش نخواهند گرفت.

دومین فاکتور مهم در کسب امتیاز مرحله اول معادل‌سازی مدرک تحصیلی است که کمترین امتیاز ۵ به مدرک دیپلم و بیشترین امتیاز ۲۵ به افراد دارای مدرک دکترا تعلق می‌گیرد.

تجربه کاری در مهاجرت اسکیل ورکر نیز امتیاز ویژه‌ای دارد، کسانی که بیش از ۶ سال تجربه کاری داشته باشند ۱۵ امتیاز کامل اما به متقاضیانی که کمتر از ۶ سال تجربه کاری دارند با توجه به تجربه کاری آن‌ها ۹ تا ۱۳ امتیاز به آن‌ها تعلق می‌گیرد. کمپانی‌های معتبر به افرادی که صاحب تخصص هستند پیشنهاد کاری می‌دهند که در بخش ورود به اکسپرس اینتری ۱۰ امتیاز خواهند داد. بیشترین امتیاز در مرحله اول مربوط به مدرک زبان است. معیارهای اصلی این مهارت شامل مهارت‌های نوشتاری، مکالمه و خواندن است. سازگاری با محیط یک شرط دیگر است که حداکثر ۱۰ امتیاز است.

امتیازبندی مرحله دوم

در امتیازبندی مرحله دوم یعنی خروج از اکسپرس اینتری نیز همانند مرحله اول باید متقاضی امتیازات لازم را کسب کند تا برای او دعوت‌نامه فرستاده شود. کل امتیازی که در این بخش متقاضیان می‌توانند دریافت کنند ۱۲۰۰ امتیاز است که ۶۰۰ امتیاز شامل خصوصیات فرد و توانایی‌های او است و ۶۰۰ امتیاز دیگر مربوط به عوامل اضافه‌ای است که آن‌ها را شرح خواهیم داد. ۶۰۰ امتیاز اصلی به تجربه کاری و مهارت، همسر یا شریک زندگی و مهارت‌های زبان و تحصیلات او و قابلیت انتقال مهارت مانند آموزش داده می‌شود. ۶۰۰ امتیاز اضافی به مدرک تحصیلی، گواهی‌نامه کانادایی، پیشنهاد شغلی معتبر، داشتن اقوام درجه‌یک در کانادا و مهارت قوی زبان فرانسه داده می‌شود.

کسانی که سن ۱۷ تا ۳۵ سال دارند اگر ازدواج کرده باشند ۱۰۰ امتیاز و افراد مجرد ۱۱۰ امتیاز از این مرحله می‌گیرند. به تحصیلات کامل شخصی که همسر دارد ۱۴۰ و به افراد مجرد ۱۵۰ امتیاز تعلق می‌گیرد. بیشترین امتیاز در زبان برای افرادی که ازدواج کرده‌اند ۱۵۰ و برای افراد مجرد ۱۶۰ امتیاز در نظر گرفته‌شده است. کسانی که ازدواج کردند و تجربه کاری درکانادا را دارند ۷۰ امتیاز و افراد مجرد ۸۰ امتیاز در این مرحله می‌تواند بگیرند.

افراد متأهل ۴۰ امتیاز کمتر از افراد مجرد در این مرحله می‌توانند امتیاز بگیرند که ۴۰ امتیاز باقی را باید از طریق شرایط همسر یا شریک زندگی آن‌ها کسب شود. تحصیلات همسر ۱۰ امتیاز، مدرک زبان معتبر ۱۰ امتیاز و تجربه کاری کانادایی همسر ۱۰ امتیاز است که برای تکمیل امتیازات فرد می‌تواند کمک خوبی باشد.

از بخش اول مرحله دوم ۱۰۰ امتیاز مربوط به مهارت قابل‌انتقال است که جزئیات آن به‌قرار زیر می‌باشد:

افرادی که مدرک بالای لیسانس و تجربه کاری خوب داشته باشند، می‌توانند ۵۰ امتیاز کسب کنند. تجربه کار خارجی با زبان خوب و یا تجربه کار در کانادا و تجربه کاری خارجی مستلزم ۵۰ امتیاز است. کسانی که گواهینامه صلاحیت با مدرک زبان قوی دارند نیز می‌توانند در این مرحله ۵۰ امتیاز کسب کند. حداکثر امتیازی که در این مرحله می‌توان گرفت ۱۰۰ امتیاز است.

امتیازات اضافی شامل : سطح زبان همسر، تحصیلات قبلی فرد در کانادا، سابقه کاری قبلی فرد در کانادا، سابقه کار قبلی همسر در کانادا، استخدام هماهنگ شده در کانادا و یا داشتن اقوام نزدیک فرد یا اقوام نزدیک همسر در کانادا است . اقوام نزدیک فرد یا همسر شامل والدین، پدربزرگ یا مادربزرگ، فرزند، خواهر یا برادر، نوه، عمه، عمو، خاله، دایی و یا خواهرزاده و برادرزاده‌هایی که بالای ۱۸ سال سن داشته باشد است.

مدارک موردنیاز اسکیل ورکر کانادا

مدارک مورد نیاز برای اسکیل ورکر کانادا

افرادی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اسکیل ورکر را دارند، لازم است مدارکی را به‌صورت تمام و کمال تهیه و به سفارت کانادا ارائه دهند. بهتر است قبل از اقدام به جمع‌آوری و ارائه مدارک از وکلای باتجربه و مشاوران برجسته در امور مهاجرت کمک بگیرید. چراکه نحوه ارائه مدارک به سفارت‌خانه اهمیت بسزایی دارد. به‌طورکلی مدارکی که برای اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا لازم است شامل موارد زیر می‌شود:

 • داشتن پاسپورت معتبر که بیش از ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
 • داشتن نتیجه آزمون زبان
 • گزارش ارزیابی گواهی تحصیلی جهت تأیید مدارک تحصیلی‌تان که خارج از کانادا دریافت نموده‌اید.
 • ارائه نامه پیشنهاد کار از طرف کارفرمای کانادایی (درصورتی‌که چنین قراردادی دارید)
 • داوطلب شدن برای یک برنامه استانی (درصورتی‌که متقاضی برنامه استانی هستید)
 • گواهی عدم سوءپیشینه کیفری
 • گواهی معاینات پزشکی
 • ارائه مدارک تحصیلی شامل لیسانس فوق‌لیسانس و دکترا به همراه ریزنمرات و ترجمه آن‌ها
 • اثبات تمکن مالی (نفر اصلی لازم است مبلغی حدود ۱۳ هزار دلار کانادا داشته و هر عضو خانواده حدود ۳۵۰۰ دلار کانادا دارا باشند)

انواع برنامه اسکیل ورکر کانادا

درصورتی‌که قصد مهاجرت کاری به کانادا به‌عنوان یک نیروی کار خبره را دارید چندین گزینه پیش روی شماست. شاید برای برنامه استان کبک واجد شرایط باشید و یا ممکن است شرایط برنامه فدرال را داشته باشید. همچنین ممکن است شرایط برنامه‌های نامزدی استانی دیگر را داشته باشید.

برنامه اسکیل ورکر کبک

کسانی که قصد مهاجرت کاری از طریق اسکیل ورکر به استان کبک را دارند می‌توانند از این برنامه مهاجرتی استفاده نمایند.

برنامه‌های نامزدی استانی یا pnp

استان‌های بسیاری در کشور کانادا اقدام به طراحی اسکیل ورکر منحصربه‌فرد خود کرده‌اند تا کسانی که قصد مهاجرت کاری به این استان‌ها را دارند از طریق آن برنامه‌ها اقدام نمایند. در اغلب مواقع افرادی که از طریق این برنامه‌ها اقدام به مهاجرت می‌کنند خیلی سریع‌تر از سایر افراد به نتیجه می‌رسند.

تعداد زیادی از کارفرمایان کانادایی به دنبال کارکنان باتجربه خارجی هستند و درصورتی‌که شما بتوانید پیشنهادی از طرف یک کارفرمای کانادایی دریافت کنید، درخواست‌ مهاجرت کاری شما به کانادا خیلی سریع‌تر موردبررسی قرار خواهد گرفت.

برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا

این برنامه مهاجرتی مختص افرادی است که قصد مهاجرت کاری به هر استانی به‌جز کبک را دارند. برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا برای افرادی مناسب است که مهارت کافی و صلاحیت کار در بازار کشور کانادا را داشته باشد. برای دریافت مجوز کار در برنامه باید سابقه کاری حرفه‌ای و امتیازات لازم را داشته باشید. جهت شرکت در برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا می‌توانید از سیستم اکسپرس اینتری استفاده کنید.

مراحل درخواست برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا

مراحل درخواست برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا

1-  ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری

اولین گام ارسال یک درخواست EOI برای نشان دادن تمایل خود جهت کار و زندگی در کانادا است. برای اقدام از این طریق لازم است ابتدا در سیستم اکسپرس اینتری ثبت‌نام نمایید. ثبت‌نام در این سیستم بسیار آسان بوده و به‌صورت آنلاین انجام می‌شود. در ثبت‌نام لازم است رزومه کاری، تحصیلی و مدارک زبان خود را ثبت نمایید.

2- بررسی امتیازات متقاضیان

پروفایل متقاضیان موردبررسی قرارگرفته و امتیازات هر فرد به‌صورت مجزا مشخص خواهد شد. محاسبه امتیازات در قالب سیستمی تحت عنوان سیستم جامع رتبه‌بندی اکسپرس اینتری انجام می‌پذیرد و این سیستم تعیین می‌کند که چه کسانی واجد شرایط هستند.

3- ارسال دعوت‌نامه برای افراد واجد شرایط

پس از مشخص شدن افراد واجد شرایط، دولت کانادا برای آن افراد دعوت‌نامه‌هایی ارسال می‌نماید. ناگفته نماند که شما قادر به به‌روزرسانی پروفایل خود خواهید بود.

نتیجه گیری

افراد زیادی همه‌ساله به‌عنوان کارگر یا کارمند ماهر به کشورهای دیگر از جمله کانادا مهاجرت می‌کنند که مزایای فوق‌العاده‌ای در بر دارد. این نوع مهاجرت با نام اسکیل ورکر انجام می‌شود. شرایط و امتیازهای این مهاجرت ویژه است و باید در کنار تخصص خود، مدرک علمی بالا و نمره زبان بالا نیز داشته باشند.

کسب امتیاز در دو مرحله است، مرحله اول برای ورود به اکسپرس اینتری و مرحله دوم خروج از اکسپرس اینتری . در مرحله اول حداقل ۶۷ امتیاز باید کسب شود. در مرحله دوم نیز از ۱۲۰۰ امتیاز باید امتیاز کافی کسب شود تا متقاضی اجازه مهاجرت داشته باشد. کسانی که بدین طریق به کانادا مهاجرت کرده‌اند، با توجه به توانایی خود از شرایط خوبی بهره‌مند خواهند شد.

سوالات متداول

 • شخص در مرحله ی اول برای ورود به سیستم اکسپرس اینتری باید حداقل دارای 67 امتیاز باشد.
 • بله افراد متاهل از افراد مجرد 40امتیاز کمتر کسب میکنند.
 • ثبت نام در این سیستم به صورت آنلاین است و ارسال رزومه کاری, تحصیلی و مدارک زبان الزامی میباشد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن