مشاوره رایگان

02128111107

ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی

ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی

ویزای جست و جوی کار افریقا جنوبی

ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. کشور آفریقای جنوبی شرایط بسیار آسانی برای صدور ویزای جستجوی کار دارد. در واقع اخذ این ویزا نسبت به سایر انواع ویزاهای کاری این کشور آسان‌تر است. همچنین زبان انگلیسی یکی از زبان‌های رسمی کشور آفریقای جنوبی به شمار می‌رود. از همین رو مهاجرت کاری به این کشور طرفداران زیادی دارد. آفریقای جنوبی داری اقتصادی روبه‌رشد بوده و در بسیاری از مشاغل نیازمند نیروی کار ماهر است. به همین دلیل این کشور شرایط آسانی را برای اخذ ویزای کاری فراهم کرده تا متقاضیان بیشتری برای کار به این کشور مهاجرت کنند. در واقع بهترین راه برای مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی، اخذ ویزای جستجوی کار است. با ما همراه باشید تا به شرایط اخذ ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی بپردازیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

اخذ ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی چه مزایایی دارد؟

متقاضیان کار در کشور آفریقای جنوبی با اخذ ویزای جستجوی کار می‌توانند وارد این کشور شده و به دنبال کار بگردند. یکی از مزایای مهم اخذ این ویزا عدم نیاز به ارائه مدرک زبان است. همچنین می‌توان این ویزای در کوتاه‌ترین زمان ممکن دریافت کرد. در واقع فرایند آسان اخذ این ویزا و احتمال بسیار پایین رد شدن درخواست ویزا باعث شده تا اخذ آن زمان زیادی از متقاضی نگیرد. باید اشاره کرد که ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی تا پنج سال قابل تمدید است. همچنین می‌توان از طریق این ویزا اقامت دائم کشور آفریقای جنوبی را دریافت کرد. امکان بردن همراه به آفریقای جنوبی نیز یکی دیگر از مزایای ویزای جستجوی کار در این کشور به شمار می‌رود.

ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی

مقاله پیشنهادی ——-> انواع ویزا

شرایط عمومی کشور آفریقای جنوبی برای مهاجرت کاری

قبل از بررسی شرایط اخذ ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی، بهتر است که کمی با این کشور کمی آشنا شویم. کشور آفریقای جنوبی در جنوبی‌ترین نقطه قاره آفریقا قرار دارد. این کشور دارای مرز مشترک با کشورهای نامیبیا، بوتساوانا، زیمبابوه، موزامبیک و سوازیلند است. همچنین کشور لسوتو داخل کشور آفریقای جنوبی قرار دارد. در واقع تمام مرزهای خاکی آفریقای جنوبی در شمال این کشور هستند. آفریقای جنوبی از شرق توسط اقیانوس هند و از غرب توسط اقیانوس اطلس جنوبی محاصره شده است. باید بدانید که این کشور چند زبان رسمی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به آفریکانس، زولو و انگلیسی اشاره کرد. دو شهر ژوهانسبورگ و کیپ‌تاون مهم‌ترین شهرهای آفریقای جنوبی به شمار می‌روند.

جالب است بدانید که این کشور سه پایتخت دارد که شامل شهر کیپ‌تاون، شهر پرتوریا و شهر بلوم فونتین می‌شوند. باید اشاره کرد که قوه مجریه این کشور در پرتوریا، پارلمان در کیپ‌تاون و قوه قضاییه در بلوم فونتین قرار دارند. کشور آفریقای جنوبی مساحت حدودی 1.220.000 کیلومتر مربع در رتبه 25 وسیع‌ترین کشورهای دنیا قرار دارد. باید اشاره کرد که این کشور دارای جمعیتی در حدود 60.600.000 نفر است.

وضعیت اقتصادی و نرخ بیکاری در کشور آفریقای جنوبی

اقتصاد کشور آفریقای جنوبی بر پایه صنایع معدن و کشاورزی استوار است و حدود 75 درصد از بزرگ‌ترین شرکت‌های آفریقایی در این کشور قرار دارند. یکی از مهم‌ترین منابع معدنی در آفریقای جنوبی، الماس است. همچنین منابعی دیگر مانند طلا، پلاتین، منگنز و کروم نیز از معادن این کشور استخراج و صادر می‌شوند. باید اشاره کرد که کشور آفریقای جنوبی در رتبه چهارم بزرگ‌ترین تولیدکنندگان الماس در دنیا قرار دارد. همچنین 80 درصد پلاتین جهان در این کشور تولید می‌شود و 60 درصد منابع ذغال سنگ دنیا در این کشور قرار گرفته است.

کشور آفریقای جنوبی صنایع تولیدی مختلفی دارد و در چندین بخش تخصصی از کشورهای پیشرو در جهان به شمار می‌رود. از جمله این بخش‌ها می‌توان به راه‌آهن، تجهیزات معدن، ماشین‌آلات مختلف و سوخت‌های مصنوعی اشاره کرد. کشور آفریقای جنوبی یک ساختار مالی پیشرفته دارد و دارای بورس سهام فعال است. باید بدانید که این کشور یکی از 20 کشور برتر دنیا از نظر میزان سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود.

در بخش کشاورزی نیز مهم‌ترین محصولات تولیدی آفریقای جنوبی ذرت و شکر هستند. در واقع آفریقای جنوبی بزرگ‌ترین تولیدکننده این محصولات کشاورزی در قاره آفریقا است. اما نرخ بیکاری در این کشور نسبتا بالا و در حدود 34 درصد است که نشان می‌دهد از هر 100 نفر 34 نفر در این کشور بیکار هستند. البته با توجه به اینکه اقتصاد این کشور روبه‌رشد است این نرخ بیکاری به مرور کاهش پیدا خواهد کرد.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری

انواع ویزای جستجوی کار کشور آفریقای جنوبی را بشناسید

انواع ویزای جست و جوی کار افریقای جنوبی

برای مهاجرت کاری به کشور آفریقای جنوبی چهار نوع ویزای جستجوی کار وجود دارد که از سوی وزارت کشور آفریقای جنوبی صادر می‌شوند. هر یک از این انواع ویزا ویژگی‌های خود را دارند و مناسب متقاضیان خاصی هستند. بنابراین باید با توجه به شرایط و هدف خود از مهاجرت کاری به آفریقا نسبت به اخذ یکی از این ویزاها اقدام کنید.

از جمله انواع ویزای جستجوی کار کشور آفریقای جنوبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ویزای کار عمومی (General Work Permit)
 • ویزای مهارت خاص (Exceptional Skill Work Permit)
 • ویزای کار انتقال شعبه (Intra-company Transfer Work Permit)
 • ویزای سهمیه‌ای کار (Quota Work Permit)

ویزای جستجوی کار عمومی

تمام متقاضیان کار در کشور آفریقای جنوبی با هر ملیتی می‌توانند ویزای جستجوی کار عمومی این کشور را دریافت کنند. برای صدور این ویزا، باید به دولت آفریقای جنوبی ثابت شود که در شغل مورد نظر متقاضی، نیروی کار بومی در این کشور وجود ندارد. چرا که افراد بومی و کسانی که اقامت دائم این آفریقای جنوبی را دارند در اولویت استخدامی این کشور هستند.

ویزای جستجوی کار با مهارت خاص

وزیر کشور آفریقای جنوبی هر چند وقت یک‌بار فهرستی از مشاغل خاص را در روزنامه‌های دولتی این کشور منتشر می‌کند. برای استخدامی در این مشاغل متقاضیان باید مهارت‌های خاصی داشته باشند. در صورتی که متقاضیان واجد شرایط برای استخدامی در مشاغل منتشر شده در روزنامه باشند، می‌توانند ویزای جستجوی کار با مهارت خاص را دریافت کنند. اخذ این ویزا نیازمند ارائه مدرکی است که مهارت داشتن متقاضی در شغل مورد نظر را ثابت کند.

ویزای جستجوی کار انتقال شعبه

ویزای جستجوی کار انتقال شعبه آفریقای جنوبی به متقاضیانی داده می‌شود که در شرکت‌های چندملیتی کار می‌کنند. بسیاری از شرکت‌های چندملیتی که در کشورهای مختلف شعبه دارند، کارمندان خود را به شعبه‌های مختلف خود انتقال می‌دهند. این کارمندان باید ویزای جستجوی کار انتقال شعبه را دریافت کنند تا بتوانند وارد آفریقای جنوبی شده و در شعبه شرکت خود در این کشور مشغول به کار شوند.

ویزای سهمیه‌ای جستجوی کار

ویزای سهمیه‌ای جستجوی کار آفریقای جنوبی بسیار رایج است و بیشتر برای افرادی مناسب خواهد بود که تحصیلات دانشگاهی دارند. در واقع افرادی که قصد اخذ این ویزا را دارند باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشند. این ویزا تا سه ماه اعتبار دارد که با دریافت آن متقاضی می‌تواند به مدت 90 روز در کشور آفریقای جنوبی حضور داشته باشد و به جستجوی کار بپردازد. باید اشاره کرد که این ویزا را می‌توان تا شش ماه تمدید کرد. هنگامی که متقاضی استخدام شود یک اقامت یک‌ساله دریافت خواهد کرد که تا پنج سال قابل تمدید خواهد بود.

فرایند اخذ ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی

متداول‌ترین ویزاهای جستجوی کار آفریقای جنوبی، ویزای عمومی و مهارت خاص هستند که اخذ آن‌ها پیچیدگی خاصی ندارد. اولین شرط برای اخذ ویزای کار عمومی آفریقای جنوبی اثبات عدم وجود نیروی کار بومی یا دارای اقامت دائم در این کشور است. این موضوع را کارفرما باید در وزارت کار آفریقای جنوبی مطرح کند. کارفرما باید مدارکی که صلاحیت متقاضی برای استخدامی را نشان می‌دهد در وزارت کار ارائه دهد. همچنین باید قرارداد کاری بین خود و متقاضی را ارائه داده تا در اداره تشخیص صلاحیت آفریقای جنوبی (SAQA)، مهارت‌ها و شایستگی متقاضی تایید شود.

برای اخذ ویزای کار با مهارت خاص، تنها کافی است که متقاضی مدارک خود را به اداره تشخیص صلاحیت در آفریقای جنوبی ارائه دهد. لازم به ذکر است که مدارک متقاضی باید به یکی از زبان‌های رسمی آفریقای جنوبی ترجمه شده باشد همچنین متقاضی باید از یک نهاد حرفه‌ای که مورد تایید SAQA یا سایر نهادهای دولتی است، یک تاییدیه کتبی دریافت کند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی

اخذ ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی نیازمند ارائه مدارک مختلفی است. مهم‌ترین مدرک تایدییه مهارت و تخصص متقاضی از سوی اداره تشخیص صلاحیت (SAQA) به شمار می‌رود. به طور کلی متقاضی باید تمام مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای جستجوی کار را به همراه داشته باشد و به سفارت کشور آفریقای جنوبی ارائه دهد.

از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • پاسپورت معتبر
 • گواهی پزشکی متعلق به شش ماه اخیر
 • مدارک رسمی مربوط به ازدواج در صورت نیاز
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • تعهد کتبی کارفرما

برای اخذ ویزای کاری مهارت خاص، کارفرما باید تعهد دهد که مسئولیت هزینه‌های اخراج متقاضی و همراهان او را در صورت لزوم می‌پذیرد. همچنین متعهد می‌شود که پاسپورت کارمند او تا پایان مدت‌زمان کار خود اعتبار خواهد داشت. برای اخذ ویزای کار عمومی، کارفرما باید یک پیشنهاد استخدام دائم را به صورت یک قرارداد کاری ارائه دهد.

ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی

مشاغل مورد نیاز آفریقای جنوبی

هر سال لیست مشاغلی که در آفریقای جنوبی با کمبود نیروی کار ماهر مواجه است توسط دولت این کشور منتشر می‌شود. متقاضیان می‌توانند با توجه به مهارت‌ها و سابقه کاری خود برای استخدام در این مشاغل درخواست ویزای جستجوی کار دهند. مشاغل مورد نیاز کشور آفریقای جنوبی در حوزه‌های مختلفی هستند که هر یک از این حوزه‌ها شامل زیرشاخه‌های بسیار زیادی می‌شوند.

از جمله مشاغل مورد نیاز آفریقای جنوبی در هر حوزه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کشاورزی: مهندس کشاورزی، پژوهشگر کشاورزی و تکنسین جنگلداری
 • معماری و شهرسازی: معمار، نقشه‌بردار، مدیر پروژه ساخت‌وساز و برنامه‌ریز شهری
 • اقتصاد و مدیریت: مدیر کل شرکت، کارشناس بیمه و ارزیاب ریسک، مشاور سرمایه‌گذاری مالی و حسابرس خارجی
 • فناوری اطلاعات و ارتباطات: مهندس سیسکو، کارشناس سلوشن سیسکو، متخصص مخابرات و متخصص ICT
 • مهندسی: مهندس انرژی، مهندس شیمی، مهندس برق، مهندس الکترونیک، طراح صنعتی، مهندس مواد مهندس معدن، مدیر تولید، مهندس عمران، مهندس مکانیک و موارد دیگر
 • علوم مرتبط با سلامت: سرپرست پزشکی، پزشک بهداشت عمومی، داروساز بیمارستان، دامپزشک، داروساز خرده‌فروشی، پزشک عمومی و متخصص، پرستار و مدیر بهداشت عمومی
 • زمین‌شناسی: مهندس محیط زیست، کارشناس بیوشیمی، زیست‌شناس، گیاه‌شناس، تکنسین آزمایشگاه و مهندس کامپوزیت‌های پیشرفته
 • بازرگانی: مدیر توسعه نرم‌افزار، تحلیل‌گر کسب‌وکار، تحلیل‌گر کیفیت، مدیر گروه خدمات مشتری و کارشناس کیفیت بیمه

میزان درآمد مشاغل مختلف در آفریقای جنوبی

متقاضیانی که قصد اخذ ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی را دارند، قطعا سعی می‌کنند اطلاعاتی درباره میزان درآمد مشاغل در این کشور به دست آورند. چرا که با بررسی میزان درآمد مشاغل بهتر می‌توانند هزینه‌های زندگی در آفریقای جنوبی را مدیریت کنند. به طور کلی میانگین درآمد ماهانه تمام مشاغل در آفریقای جنوبی چیزی در حدود 15150 راند آفریقای جنوبی (حدود 850 دلار آمریکا) است. نسبت درآمد به هزینه زندگی در هر شهر آفریقای جنوبی متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال زندگی در شهری مانند ژوهانسبورگ که بزرگ‌ترین شهر آفریقای جنوبی است، نسبت به شهرهای دیگر هزینه بالاتری دارد.

میانگین درآمد برخی از مشاغل در آفریقای جنوبی به شرح زیر است:

 • کار در معدن سالانه حدود 348 هزار راند (حدود 19500 دلار)
 • مشاغل حوزه مهندسی برق سالانه حدود 300 هزار راند (حدود 16800 دلار)
 • ساخت‌وساز سالانه حدود 190200 راند (حدود 10700 دلار)
 • بازرگانی سالانه حدود 300 هزار راند (حدود 16800 دلار)
 • حمل‌ونقل سالانه حدود 210 هزار راند (حدود 11800 دلار)
 • خدمات اجتماعی سالانه حدود 87 هزار راند (حدود 4900 دلار)

روش‌های کاریابی در کشور آفریقای جنوبی

متقاضیانی که می‌خواهند ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی را دریافت کنند، ابتدا باید فرصت‌های شغلی مورد نظر را پیدا کرده و با کارفرما تماس بگیرند. برای پیدا کردن فرصت‌های شغلی، متقاضی می‌توانند به سایت‌های کاریابی مراجعه کرده یا روزنامه‌های کشور آفریقای جنوبی را بررسی کنند. در صورتی که شغلی متناسب با تحصیلات و مهارت‌های شما در لیست مشاغل مورد نیاز این کشور وجود داشته باشد، می‌توانید برای استخدامی اقدام کنید. در غیر این صورت با ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی می‌توانید وارد این کشور شده و به دنبال شغل مورد نظر بگردید.

شرایط اخذ ویزای همراه از طریق مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

بسیاری از متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی را دارند، متاهل هستند. از همین رو به دنبال راهی برای بردن خانواده خود به این کشور خواهند بود. خبر خوب برای متقاضیان متاهل این است که هم‌زمان با اخذ ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی می‌توانند ویزای همراه برای خانواده خود دریافت کنند. جالب است بدانید همراهان متقاضی به غیر از همسر و فرزندان، می‌توانند سایر بستگان درجه یک نیز باشند.

فرزندان متقاضی برای تحصیل در کشور آفریقای جنوبی باید اجازه تحصیل از دولت این کشور دریافت کنند. متقاضی برای اخذ ویزای همراه باید گواهی تمکن مالی ارائه دهد و ثابت کند که توانایی تامین مالی خانواده خود را دارد. میزان تمکن مالی متقاضی باید 8500 راند (475 دلار) در ماه به‌ازای هر همراه باشد. باید اشاره کرد که همسر متقاضی تا زمانی که اقامت دائم آفریقای جنوبی را دریافت نکند، اجازه کار در این کشور را نخواهد داشت.

ویزای همراه از طریق مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور آفریقای جنوبی از طریق کار

کشور آفریقای جنوبی برای حفظ نیروی کار خود، امکان اخذ اقامت دائم را برای متقاضیان دارای ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی فراهم کرده است. متقاضیانی که به روش مهاجرت کاری به این کشور سفر می‌کنند ابتدا اقامت موقت یک‌ساله دریافت می‌کنند که تا پنج سال قابل تمدید خواهد بود. پس از پنج سال اقامت کاری در آفریقای جنوبی، متقاضیان می‌توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

هنگامی که متقاضی اقامت دائم آفریقای جنوبی را به دست آوردند، همراهان او می‌توانند خودشان مستقیما برای اخذ اقامت دائم درخواست دهند. متقاضیان پس از یک سال اقامت دائم در آفریقای جنوبی، امکان اخذ تابعیت آفریقای جنوبی را خواهند داشت. البته این کار مشروط به این است که به یکی از زبان‌های رسمی این کشور مسلط بوده و سوء پیشینه کیفری نداشته باشند.

نتیجه گیری

کشور آفریقای جنوبی به دلیل اقتصاد روبه‌رشدی که دارد، در چند سال گذشته به یکی از مقصدهای پرطرفدار برای مهاجرت کاری تبدیل شده است. یکی از بهترین روش‌ها برای کار در این کشور اخذ ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی به شمار می‌رود. برای این کار بهتر است اطلاعات دقیقی از شرایط و فرصت‌های کاری در کشور آفریقای جنوبی داشته باشید.

مهاجرت با ما، از موسسات مهاجرتی شناخته‌شده در کشور است. شما می‌توانید با مراجعه به موسسه ما، از مشاوره بهترین کارشناسان مهاجرتی در زمینه مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

بله. متقاضیان کار در آفریقای جنوبی هم‌زمان با اخذ ویزا‌ی جستجو‌ی کا‌ر می‌توانند برای دریافت ویزای همراه اقدام کنند. باید بدانید که همراهان متقاضی شامل همسر، فرزندان و سایر بستگان درجه یک می‌شوند.

اعتبار اقامت کاری آفریقای جنوبی یک‌ساله است و می‌توان آن را تمدید کرد.

بله. متقاضیان با اقامت کاری به مدت پنج سال می‌توانند نسبت به اخذ اقامت دائم آفریقای جنوبی اقدام کنند. همچنین پس از یک سال اقامت دائم در این کشور، امکان اخذ تابعیت آفریقا جنوبی را خواهند داشت.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن