مشاوره رایگان

02128111107

اقامت در کانادا از طریق خرید خانه

اقامت در کانادا از طریق خرید خانه

اقامت کانادا با خرید خانه

اقامت در کانادا از طریق خرید خانه مسئله‌ای است که می‌خواهیم در این مقاله به آن بپردازیم. همچنین بررسی می‌شود که آیا چنین تصمیمی امکان‌پذیر است یا خیر. قوانین مربوط به خرید ملک توسط افراد خارجی در کانادا وابسته به تابعیت نیست، بنابراین محدودیتی در میزان خرید ملک یا نوع ملک وجود ندارد. با این حال مالیاتی مخصوص خریدار خارجی بر روی املاک اعمال می‌شود.

آنچه در این مقاله می خوانید:

آیا خارجی‌ها می‌توانند در کانادا ملک خریداری کنند؟

کانادا نسبت به خارجیانی که قصد خرید ملک را دارند، یک سیاست باز دارد و افراد غیرمقیم نیز دارای حقوق مالکیت مشابه ساکنان هستند. برخی از ایالت‌ها نیز وجود دارند که دستورالعمل‌های خاصی دارند که باید به آنها توجه داشته باشید.

خرید خانه در کانادا

برای اقامت در کانادا از طریق خرید خانه، بازار املاک و مستغلات تورنتو به دلیل تقاضای زیاد مصرف‌کننده و عوامل اقتصادی مطلوب، افزایش قیمت زیادی داشته است. با این حال تعادل پایدار در بازار املاک و مستغلات، دلار باارزش کانادا، اقتصاد منطقه‌ای قوی و نرخ بیکاری کم و مواردی از این قبیل باعث شده تا مهاجران بسیاری به دنبال کار در تورنتو باشند و بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی تصمیم به سرمایه‌گذاری در بازار املاک آن ‌بگیرند.

بهترین مکان‌ها برای خرید در کانادا کجاست؟

کانادا با یک مرز بی پایان، مناظر کوهستانی زیبا، خط ساحلی ناهموار و مناظر شهری مدرن و پر رونق، هر آنچه از زیبایی می‌خواهید در اختیار شما قرار می‌دهد. انتخاب خانه‌ مناسب برای شما بستگی به عوامل مختلف از جمله مقرون به صرفه بودن، آب و هوا، تمایل به زندگی در کلان‌شهرها و… دارد.

اگر مقیم کانادا نباشید و قصد اقامت در کانادا از طریق خرید خانه را دارید، فقط 65٪ از قیمت خرید را می‌توانید وام بگیرید؛ پس باید پیش پرداخت حداقل 35٪ را پرداخت کنید. از آنجا که بانک‌های خارجی مجاز به ثبت وام‌های رهنی در کانادا نیستند، شما مجبورید از یک وام محلی استفاده کنید که بازهم نیازمند مستندات، مصاحبه و اثبات نیاز به وام و تمکن بازپرداخت آن هستید. اگر فرد غیرمقیم هستید، حتماً یک مشاور پیدا کنید که با وام‌های رهنی خریداران خارجی آشنا باشد.

 

از کجا می‌توان وام پیدا کرد؟

برای قصد اقامت در کانادا از طریق خرید خانه می‌توانید مستقیماً به یک بانک کانادایی یا یک کارگزار وام‌های رهنی مراجعه کنید. مزیت مورد دوم این است که این مشاور از همه مسائل بازار وام مسکن آگاه است و موردی را پیدا می‌کند که متناسب با نیاز شما باشد. آنها همچنین از نرخ‌های مرسوم اطلاع دارند. البته در نهایت باید بتوانید وام‌دهنده را راضی کنید که می‌توانید بازپرداخت وام‌ را پرداخت کنید.

درباره کانادا بیشتر بدانیم ——-> آشنایی با کشور کانادا

خارجی‌ها چه نوع ملکی را می‌توانند خریداری کنند؟

محدودیت بسیار کمی‌ در نوع ملکی که خریداران خارجی می‌توانند خریداری کنند وجود دارد. خریداران خارجی می‌توانند خانه‌های مسکونی، خانه‌های لوکس، املاک تجاری، مزارع و موارد دیگر را خریداری کنند. اما باید توجه داشت که دولت مالیات افراد غیرمقیم (NRST) را وضع کرد؛ یعنی مالیات 15٪ برای خرید املاک مسکونی در منطقه تورنتو توسط افرادی که تابعیت یا سکونت دائمی آن را ندارند.

اگر قصد اقامت در کانادا از طریق خرید خانه را دارید، به جز مالیات خریدار خارجی، هیچ‌گونه عوارض یا هزینه اضافی برای خریداران بین‌المللی در نظر گرفته نشده است.

آیا سرمایه‌گذاری در کانادا به اقامت و مهاجرت می‌انجامد؟

آیا سرمایه‌گذاری در کانادا به اقامت و مهاجرت می‌انجامد؟

داشتن مالکیت در کانادا هیچ امتیاز خاصی برای مهاجرت به شما نمی‌دهد و برای بررسی صلاحیت مهاجرت به کانادا باید به وب سایت مهاجرت و شهروندی دولت این کشور مراجعه کنید.

تا زمانی که ویزای کار، ویزای دانشجویی یا اقامت دائم نداشته باشید، می‌توانید همزمان فقط 6 ماه یا کمتر در کانادا اقامت داشته باشید ولی اقامت در کانادا از طریق خرید  خانه این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بیش از 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید.

آیا بودجه برای خریداران خارجی در کانادا موجود است؟

بله، بودجه‌ای برای خریداران خارجی در دسترس است. شرایط معمول پیش پرداخت برای خریداران خارجی حدود 35٪ از ارزش خانه است. خوشبختانه نرخ بهره خریداران خارجی بسیار شبیه نرخ‌های کم بهره موجود برای ساکنان کانادا است.

چگونه برای خرید خانه در کانادا اقدام کنیم؟

کارگزاران و نمایندگان لیست خود را در سیستم چند لیست (MLS) قرار می‌دهند. تمام خانه‌های فروشی در یک پایگاه داده مشترک قرار دارند که همه نمایندگان می‌توانند مشاهده کنند و به مشتریان خود نشان دهند. اگر به دنبال خرید خانه هستید، فقط باید با یک نماینده ارتباط برقرار کنید تا به همه لیست‌ها دسترسی پیدا کنید.

هنگامی‌که دقیقاً می‌دانید چه توانایی مالی دارید، شروع به جستجوی آنلاین کنید تا ببینید چه گزینه‌ای مناسب شماست. برای مثال سایت realtor.ca صدها هزار خانه برای فروش در کانادا ذکر کرده‌است. و پس از مشاهده موارد مورد علاقه خود، از پشتیبان سایت یا کارگزار بخواهید پیش نمایش آنها را به شما نشان دهد تا به شما کمک کند مورد مناسب خود را انتخاب کنید.

 

اطلاعات بیشتر در مورد کانادا ——->مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

چگونه باید پیشنهاد خرید را مطرح کرد؟

برای اقامت در کانادا از طریق خرید خانه قبل از قرار دادن پیشنهاد، وجه را به یک بانک کانادایی منتقل کنید. بسته به محل ممکن است تا دو هفته طول بکشد. از آنجا که ممکن است مسکن انتخابی شما در لیست در کمتر از دو هفته به فروش برسد، توصیه می‌کنیم وجوه خود را قبل از شروع جستجو منتقل کنید.

بیشتر خانه‌ها دارای تصاویر و فیلم‌های حرفه‌ای هستند و بیشتر آنها دارای طبقه و اندازه‌گیری مشخص هستند. همچنین این امکان وجود دارد تا مشتریان به صورت مجازی از منزل دیدن کنند.

 پیشنهاد ارسالی به فروشنده شامل این موارد است:

 

_ قیمت خریدی که آماده پرداخت آن هستید

_ هر موردی که می‌خواهید مثلا تمایل دارید تا منزل شامل وسایل خانگی یا مبلمان باشد

_ مبلغ سپرده

_ جزئیات مالی هر رهنی که دریافت می‌کنید

_ اطلاع از تاریخ بسته شدن پیشنهاد برای فروش (معمولاً 60-90 روز)

_ دوره ای که پیشنهاد معتبر است

و هر شرایط دیگری که مدنظر دارید. به‌عنوان مثال ممکن است بخواهید مطمئن شوید که نشتی برطرف شده، درب تعویض شده یا حصار تعمیر شده ‌است.

مراحل خرید خانه در کانادا

مراحل خرید خانه در کانادا

امضای اسناد خرید

برای امضای اسناد از امضاهای الکترونیکی استفاده می‌شود که می‌تواند حضوری یا از خارج از کشور امضا شود.

برای امضای اسناد رهن و انتقال رسمی‌خانه، شما باید در کانادا باشید یا وکالت داشته باشید. وکالت را می‌توان از خارج از کشور انجام داد، اما اسناد اصلی باید به یک شرکت حقوقی معتبر در تورنتو ارسال شود.

پس از پذیرش پیشنهاد خرید خانه باید چه اقدامی انجام داد؟

برای  اقامت در کانادا از طریق خرید خانه ، معمولاً ارائه چک غیرقابل مذاکره قابل پرداخت ظرف 24 ساعت پس از پیشنهاد پذیرفته می‌شود. مشتریان بین‌المللی می‌توانند انتقال وجهی را به حساب انجام دهند. کارگزاری‌ها معمولا دارای بیمه هستند تا در صورت وجود نقص در بازرسی از خانه یا در صورت عدم دستیابی به بودجه طبق بندهای مندرج در قرارداد، این ودیعه پس داده شود.

مزایا و معایب اقامت در کانادا از طریق خرید خانه

اقامت در کشور کانادا مزایای زیادی را برای افراد به دنبال دارد، به صورتی که افراد زیادی هر ساله برای دریافت اقامت این کشور اقدام مي‌کنند. کسانی که موفق به اخذ اقامت کانادا از طریق خرید ملک شوند، اجازه استفاده از تمام امکانات رفاهی را نیز خواهند داشت. یکی دیگر از مزایای مهاجرت به کانادا تبدیل اقامت موقت به دائم است که آن‌ها را به یک شهروند کانادایی تبدیل می‌کند. متقاضیان با مهاجرت به این کشور‌ از طریق خرید ملک اجازه خواهند داشت تا از تمام امکانات تحصیلی، رفاهی، درمانی و غیره که افراد بین‌المللی اجازه استفاده از آن را نخواهند داشت، بهره‌مند شوند. اقامت در کانادا از طریق خرید ملک بسیار مقرون‌به‌ٌصرفه است زیرا علاوه بر کاهش هزینه مسکن، هزینه امکانات رفاهی دیگر نیز مناسب است.

 

معایب

همان طور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم مهاجرت به کشور‌ کانادا مزایای زیادی را به دنبال دارد ولی دارای معایبی نیز است که بسیاری از افراد را برای مهاجرت به آن دلسرد می‌کند. این بخش از مقاله تمام معایبی را که اقامت در کانادا از طریق خرید خانه نیاز دارد به طور کامل و اساسی توضیح داده است.

_ پروسه طولانی دریافت ویزای کانادا

_ نیاز به مدرک زبان

_ تعداد بالای متقاضیان و رقابت شدید

_ پرداخت هزینه برای امکانات رفاهی مختلف همچون مراکز علمی

دریافت ویزای کشور کانادا از طریق خرید خانه

ویزای کشور کانادا یکی از مهم‌ترین مدارکی است که برای اقامت در کانادا از طریق خرید خانه باید به سفارت ارائه شود. البته باید به این نکته دقت کرد که دریافت ویزای کشور کانادا نیازمند انجام پروسه‌های طولانی است. با این وجود در صورتی که متقاضیان قبل از هر کاری با افراد متبحر مانند وکلای برجسته موسسه رامان اپلای مشورت کنند، این مراحل را با سرعت بالا و هزینه کم انجام خواهند داد. این ویزا به افراد اجازه خواهد داد تا ویزای کشور‌های دیگر را نیز به آسانی دریافت کرده و به آن‌ها سفر کنند.

همچنین باید دقت کرد که دریافت اقامت کانادا از طریق خرید ملک نیاز به تمکن مالی بسیار قوی دارد که باید به وسیله ارائه مدارک معتبری آن را به سفارت ثابت کرد. اولین مرحله برای دریافت ویزای کشور کانادا آشنایی با پروسه اداری آن به طور کامل است. پس از این مرحله متقاضی باید مدارک تعیین شده توسط سفارت را به طور کامل جمع‌آوری کند. پس از این مرحله تمام مدارک جمع‌آوری شده باید به طور کامل به زبان انگلیسی یا زبان بومی کشور مورد نظر ترجمه شوند.

در نهایت افراد باید با مراجعه به وبسایت رسمی سفارت نوبت آنلاینی از آن‌ها دریافت کرده و در زمان مشخص مدارک خود را به آن‌ها ارائه دهند.

نتیجه گیری

اقامت در کانادا از طریق خرید خانه یکی از روش های مهاجرتی و اخذ اقامت در این کشور است که ما در این مقاله تمامی موارد مورد نیاز و روند خرید خانه در کانادا را ذکر کرده ایم. البته باید به این نکته اشاره کرد که برای مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک و اخذ اقامت این کشور باید از شرایط و امتیازات ویژه‌ای برخوردار بود تا شانس قبولی در این پروسه مهاجرتی افزایش یابد.

 همچنین باید دقت کرد که خرید ملک در کانادا مزایای زیادی را به دنبال دارد که از میان آن‌ها می‌توان به مواردی همچون استفاده از امکانات رفاهی مختلف با هزینه مقرون‌به‌صرفه اشاره کرد. اگر شما هم قصد مهاجرت و اخذ اقامت در این کشور بی نظیر را دارید  ، پیشنهاد می کنیم که حتما قبل از مهاجرت از مشاروان ما در موسسه حقوقی و مهاجرتی رامان اپلای کمک بگیرید.

سوالات متداول

بله- کانادا نسبت به خارجیانی که قصد خرید ملک را دارند، یک سیاست باز دارد و افراد غیرمقیم نیز دارای حقوق مالکیت مشابه ساکنان هستند.

بله – اگر مقیم کانادا نباشید و قصد اقامت در کانادا از طریق خرید خانه را دارید، فقط 65٪ از قیمت خرید را می‌توانید وام بگیرید؛ پس باید پیش پرداخت حداقل 35٪ را پرداخت کنید.

محدودیت بسیار کمی‌ در نوع ملکی که خریداران خارجی می‌توانند خریداری کنند وجود دارد. خریداران خارجی می‌توانند خانه‌های مسکونی، خانه‌های لوکس، املاک تجاری، مزارع و موارد دیگر را خریداری کنند.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن