مشاوره رایگان

02128111107

اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری موضوعی است که در این مقالع به صورت کامل بررسی کرده ایم ، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.کشور کانادا دارای سنت دیرینه مهاجرت و پذیرش ساکنان جدید است. شما می‌توانید با درخواست ویزا در یکی از دسته‌های سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، افراد خود اشتغال، نیروی ماهر و متخصصان اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری را دریافت کنید. پس از تأیید درخواست ویزا، شما و اعضای خانواده نزدیک، می‌توانید از همه مزایای شهروندی کانادا (به‌استثنای رأی دادن و تصدی پست سیاسی)، ازجمله دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی رایگان و آموزش درجه‌یک برخوردار شوید.

کانادا به دنبال تازه‌واردانی است که تجربه کارآفرینی برای راه‌اندازی، مدیریت یا خرید یک تجارت در این کشور دارند. با سرمایه‌گذاری جدید خارجی، کانادا می‌تواند از طریق تنوع و توسعه، موفقیت مستمر اقتصاد خود را تضمین کند. دریافت اقامت کانادا از این طریق در حال حاضر سریع‌ترین روش در حوزه مهاجرت است. مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری تنها راه مطلوب برای اخذ اقامت دائم نیست، اما بخش مهمی از روش‌های مؤثر مهاجرت کانادایی است. مخصوصاً در بین افرادی که جزء نیروی ماهر مناسب نیستند، این روش بسیار محبوب می‌باشد.

شرایط دریافت ویزای کار چیست؟

پنج معیار دولت برای انتخاب افراد واجد‌شرایط اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

پنج معیار دولت برای انتخاب افراد واجد‌شرایط اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

برنامه‌های سرمایه‌گذاران مهاجر، توسط دولت کانادا برای جذب تجار ثروتمند و سرمایه آن‌ها به کانادا ایجادشده است. سرمایه‌گذاران و خانواده نزدیک آن‌ها می‌توانند با رعایت پنج معیار دولت، اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری را کسب کنند. این معیارها عبارتند از:

1_ شما باید تجارب مرتبط تجاری را مطابق مقررات تعریف نمایید. در اصل، شما باید قبلاً حداقل دو سال از پنج سال قبل از درخواست خود، یک کسب‌وکار واجدشرایط را مدیریت یا اداره کرده باشید.

2_ شما و همسرتان باید دارایی خالص شخصی حداقل  2 میلیون دلار کانادا را به‌طور قانونی به‌دست آورده باشید.

3_ برای دریافت اقامت کانادا از این طریق کل خانواده شما باید ارزیابی‌های پزشکی و امنیتی کانادا را تکمیل و قبول شوند.

4_ شما باید 1،200،000 دلار کانادا برای مدت پنج‌سال بدون بهره (سود 0%) تحت یکی از دو برنامه سرمایه‌گذار مهاجر موجود، سرمایه‌گذاری نمایید. سرمایه‌گذاری دارای ضمانت دولتی است و در پایان دوره سرمایه‌گذاری، به‌طور کامل بازپرداخت می‌شود.

همچنین برای دریافت اقامت کانادا  شما ازنظر سن، زبان، تحصیلات، تجربه و زمان گذراندن در کبک بر اساس یک سیستم مبتنی بر امتیاز، مورد ارزیابی قرارخواهید گرفت.

روش‌های دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

برنامه های مهاجرتی کار در کانادا
روش های دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

کشور کانادا از مهاجران دارای تجربه کارآفرینی، استعداد و نوآوری برای راه‌اندازی، مدیریت یا خرید یک تجارت استقبال می‌نماید. کانادا چندین برنامه ویزای سرمایه‌گذاری مختلف به‌عنوان گزینه‌های انتخابی به مهاجران عرضه می‌کند. این برنامه‌ها درنظر دارند که افراد باتجربه، در رشد و رونق اقتصاد این کشور مشارکت نمایند. برای دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری می‌توان از روش‌های زیر اقدام نمود: 

برنامه ویزای استارتاپ

برنامه ویزای استارتاپ یک نمونه از ویزای سرمایه‌گذاری است که به متقاضیان اجازه می‌دهد با راه‌اندازی یک کسب‌وکار در هر یک از استان‌های کانادا، اقامت کانادا از این روش را کسب نمایند. افراد برای موفقیت در برنامه ویزای استارتاپ باید مجموعه‌ای از الزامات را برآورده کنند. به‌طور کلی، ایده تجاری مهاجران باید جدید و نوآورانه باشد و در سطح بین‌المللی با کسب‌وکارهای باصلاحیت رقابت نماید. پس از راه‌اندازی کسب‌و‌کار نیز، می‌بایست یک فرد کانادایی یا دارای اقامت دائم کانادا استخدام گردد.

الزامات دریافت ویزای استارتاپ برای متقاضی اقامت کانادا از این طریق  شامل موارد زیر می‌باشد:

_ تعیین یک سازمان سرمایه‌گذار تعیین‌شده به برای حمایت از تجارت خود

_ ایفای نقش فعال در مدیریت مستمر تجارت خود و انجام عملیات اساسی کسب‌وکار

_ ثبت کسب‌وکار خود در کانادا

_ داشتن نامه پشتیبانی از یک سازمان سرمایه‌گذار تعیین‌شده

_ کسب حداقل سطح 5 در آزمون معیار زبان کانادایی

_ داشتن بودجه کافی برای استقرار خود و خانواده خود

برنامه ویزای خوداشتغالی

این برنامه برای افرادی که تمایل به تأسیس یک شغل در این کشور دارند، مناسب است. همچنین برنامه خوداشتغالی، به میزان قابل‌توجهی در اقتصاد، فرهنگ و هنر کانادا تأثیر خواهد داشت. الزامات ویزای خوداشتغالی برای متقاضی اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری شامل موارد زیر می‌باشد:

_ داشتن تجربه مرتبط (حداقل 2 سال تجربه در 5 سال گذشته)

_ مایل و قادر به خوداشتغالی

_ معیارهای انتخاب برنامه (حداقل 35 امتیاز)

_ دارا بودن شرایط پزشکی، امنیتی

برنامه سرمایه‌گذاری نامزد استانی PNP

برنامه نامزد استانی (PNP) در هر استان کانادا، از متقاضیان علاقه‌مند به اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری استقبال می‌کند که در صورت داشتن مهارت‌ها و تجربه کاری مناسب، در این کشور زندگی کنند. اغلب برنامه‌های PNP یک ویزای کارآفرین یا سرمایه‌گذاری به افرادی که مایل به توسعه یا راه‌اندازی کسب‌وکار خود در کانادا هستند، ارائه می‌دهند.

برنامه مهاجرت مشارکت

برنامه مهاجرت مشارکت، گزینه مناسبی برای کسانی است که کسب‌وکاری را راه‌اندازی کرده‌اند و به دنبال گسترش تجارت خود به کانادا هستند. این دسته مهاجرت به‌طور خاص برای شرکت‌های بزرگ، متوسط و کوچک طراحی‌شده است که باید کارکنان خود را به‌طور یکپارچه از مرزها منتقل کنند.

برنامه کارآفرین

اعطای اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری برای مهاجران کارآفرین فرصت‌های شغلی ایجاد می‌کند و به اقتصاد کانادا کمک می‌نماید. بنابراین کارآفرینان تشویق می‌شوند که برای این جریان مهاجرت به کانادا اقدام کنند. متقاضیان موفق می‌توانند یک کسب‌وکار در کانادا افتتاح نمایند و همچنین دارای اقامت دائم در این کشور شوند. شرایط لازم برای دریافت ویزای کارآفرینان عبارتند از:

_ راه‌اندازی، خرید یا سرمایه‌گذاری در یک کسب‌وکار باصلاحیت در کانادا به مدت 2 سال در 5 سال گذشته

_ تجربه مدیریت یا مشارکت فعال و مستمر در مدیریت یک کسب‌وکار

_ استخدام حداقل یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم غیر از مهاجر کارآفرین و اعضای خانواده او  

مدارک لازم برای تحصیل در آلمان

مدارک موردنیاز برای دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

مدارک موردنیاز برای دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

همه اسناد لازم برای دریافت اقامت کانادا  شامل موارد زیر است که باید به‌صورت قانونی به انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شوند:

_ رزومه مشروح (CV)

_ پیش‌نویس پیشنهاد تجاری

_ کپی گذرنامه یا سند مسافرتی قانونی

_ شناسنامه

 _ گواهی ازدواج (در صورت ازدواج)

_ پرونده ترخیص پلیس از کشور مبدأ و محل اقامت شما

_ صورت‌حساب بانکی اخیر که حداقل شش ماه را پوشش می‌دهد

_ نامه مرجع بانک

_ نتایج آزمون زبان (سطح 5IELTS CLB  یا سطح 5 NCLC)

_ تأیید معاینه پزشکی از یک موسسه بهداشتی معتبر

_ نامه پشتیبانی از یک نهاد سرمایه‌گذار تعیین‌شده در کانادا

مزایای اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا

اقتصاد کانادا یک اقتصاد ترکیبی بسیار توسعه‌یافته است. سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و تجار خارجی در ازای اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری و مشارکت در اقتصاد محلی این کشور، از مزایای زیر بهره‌مند می‌گردند:

_ رتبه بالا در آزادی‌های مدنی، کیفیت زندگی و آزادی اقتصادی

_ سطح بالای آموزش و مراقبت‌های بهداشتی

_ دامنه گسترده فرهنگی، مذهبی و قومی

_ نرخ پایین جنایت در کشور

_ استانداردهای بالای زندگی و مسکن مقرون‌به‌صرفه

_ اقتصاد باز و پویا که فرصت‌های بی‌شماری را ارائه می‌دهد

_ جامعه پلورالیستی آزاد و دموکراتیک

_ مشوق‌های مالی و هزینه‌های عملیاتی پایین برای مشاغل

_ ویزای الکترونیکی سفر به حدود 160 شهرستان

_ اقامت دائم برای کارآفرینان موفق و خانواده آن‌ها

نتیجه گیری

کانادا یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای مهاجران سرمایه‌گذار و کارآفرینان است. معیارهای دولت کانادا برای انتخاب افراد واجدشرایط دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری شامل تجارب تجاری، دارایی‌های خالص شخصی، ارزیابی‌های پزشکی، سن، زبان، تحصیلات و غیره می‌باشد. روش‌های دریافت اقامت از طریق سرمایه‌گذاری نیز شامل برنامه ویزا استارتاپ، برنامه ویزای خوداشتغالی، برنامه نامزد استانیPNP، برنامه مهاجرت مشارکت و برنامه کارآفرین است. هر کدام از این برنامه‌ها، الزامات خاص خود را دارند. دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری مزایای زیادی برای مهاجران کارآفرین به‌همراه خواهد داشت.

سوالات متداول

خیر، لازم نیست در مدت پردازش ویزای استارتاپ به این کشور سفر کنید یا در آن مستقر شوید. اگرچه پس از آن لازم است مهاجران کارآفرین، مدیریت یک کسب‌وکار باصلاحیت را در کانادا بر عهده داشته باشند. بنابراین ممکن است لازم باشد شما در این کشور حضورداشته باشید تا پس از تأیید ویزا این الزامات را برآورده کنید.

اساساً شما باید در همه جنبه‌های ارتباطی به انگلیسی یا فرانسوی یا هر دو زبان تسلط داشته‌باشید. شما باید با گذراندن آزمون‌های زبان مربوطه، حداقل سطح شایستگی را نشان دهید. مدارک زبان را نیز می‌توان از موسسه‌های مختلف در سراسر جهان کسب کرد.

خیر. از ژوئن 2014، این گزینه برای دریافت اقامت کانادا به‌طور نامحدود بسته ‌شد. با این وجود گزینه‌های جدیدی در PNP فراهم‌شده است و هر استان جریان کارآفرین و سرمایه‌گذار مخصوص خود را دارد.

برای سرمایه‌گذاری در دولت، شما تقریباً به سرمایه اولیه بین 150 – 800 هزار دلار کانادا احتیاج دارید. همچنین به‌منظور واجدشرایط بودن برای دریافت ویزای سرمایه‌گذار برای افتتاح یک تجارت، باید سرمایه‌ای بین 350 تا 800 هزار دلار کانادا را ارائه دهید. علاوه بر این، برای سکونت در این کشور، شما به دارایی خالص خود احتیاج دارید که این مبلغ می‌تواند (بسته به استان موردنظر شما) از 350000 دلار – 1600000 دلار کانادا متغیر باشد.

ویزای سرمایه‌گذاری کانادا برای افرادی است که علاقه‌مند به دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری و مایل به شروع یک کسب‌وکار جدید، خرید یک کسب‌وکار باصلاحیت یا افتتاح یک شعبه تجاری در کانادا هستند. دو نوع ویزای سرمایه‌گذار وجود دارد: سرمایه‌گذاری در دولت یا سرمایه‌گذاری در یک تجارت.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن