مشاوره رایگان

02128111107

ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی سوئد

همه چیز درباره ویزای تحصیلی سوئد در این مقاله آورده شده است. سوئد یکی از مرفه ترین کشورهای جهان است و به دلیل شرایط اقتصادی و اجتماعی بسیار آرام و مناسبی که دارد، متقاضیان فراوانی از سراسر جهان برای ادامه تحصیل دارد. شما در این مقاله می توانید با نکات و موارد مهم درباره تحصیل در سوئد و شرایط آن آشنا شوید. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

همه چیز درباره ویزای تحصیلی سوئد

سوئد یکی از کشورهای اسکاندیناوی و یکی از برترین کشورهای دنیا از نظر شرایط زندگی است. دانشگاه های سوئد به منظور حفظ سطح علمی و ارتقا سطح تحقیقات خود در سطح بین المللی اقدام به پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف می کنند. متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی سوئد در صورتی که از شهروندان یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و یا EEA باشند، نیازی به اخذ ویزا برای تحصیل در سوئد ندارند، اما افراد با ملیت های غیر از این کشورها برای داشتن حق تحصیل در این کشور، باید نسبت به اخذ ویزای دانشجویی اقدام کنند.

همه چیز درباره ویزای تحصیلی سوئد

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت تحصیلی به سوئد

دانشجویان متقاضی تحصیل در سوئد

دانشجویان متقاضی تحصیل در سوئد معمولا در گروه های زیر قرار می گیرند:

 

دانشجویان تحصیلات تکمیلی
دانشجویان تحصیلات دانشگاهی مقدماتی
دانش آموزان تحصیلات متوسطه
دانشجویان بورسیه

نوع ویزا و مدت زمان اقامت قانونی شما در سوئد بستگی به طول و زمان دوره تحصیلات شما در این کشور دارد. اگر تحصیلات شما کمتر از سه ماه طول بکشد و از افراد دارای ملیت های مذکور نباشید، باید ویزای اقامت موقت دریافت کنید. اما در صورتی که تحصیلات شما بیش از ۳ ماه در این کشور طول بکشد، شما باید نسبت به اخذ اقامت دائم این کشور برای ورود و تحصیلات اقدام کنید.

دانشجویان متقاضی تحصیل در سوئد معمولا در گروه های متفاوت

معیارها و شرایط دانشجویان خارجی متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد

شما برای واجد شرایط بودن در تایید ویزای تحصیلی سوئد باید دارای موارد زیر باشید:

 

شما باید از طرف یکی از دانشگاه های تایید شده توسط دولت نروژ در این کشور برای تحصیلات پذیرفته و تایید شده باشید.
شما باید اولین قسط شهریه هزینه تحصیل خود در دانشگاه را بپردازید.
مستندات حمایتی برای فرآیند درخواست ویزای تحصیلی سوئد بسیار مهم هستند. شما تا می توانید باید این مدارک و مستندات را که می دانید به تسهیل فرآیند اخذ ویزا کمک می کنند، جمع آوری کنید.
شما باید یک پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار باقیمانده شش ماهه داشته باشید.
شما باید نامه مورد تایید با سربرگ دانشگاه محل پذیرش خود در سوئد را مبنی بر قبول پذیرش ارائه کنید.
شما باید تمامی اسناد و مدارک لازم از جمله شرایط حساب های بانکی را برای اثبات توانایی مالی جهت تامین هزینه های زندگی در زمان تحصیل در سوئد را ارائه کنید.
در صورتی که قرار است برای مدت زمان کمتر از ۱ سال در سوئد بمانید، باید مدارک مربوط به تحت پوشش قرار گرفتن توسط بیمه جامع خدمات درمانی را ارائه و اثبات کنید.
شما باید قصد ترک کامل سوئد را پس از پایان زمان دوره تحصیلی خود داشته باشید.

مراحل صحیح درخواست ویزای تحصیلی سوئد به صورت گام به گام

پس از بررسی شرایط و فهم این قضیه که شما نیز واجد شرایط تحصیل در سوئد هستید، می توانید از روش گام به گام زیر برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد استفاده کنید:

 

فرم درخواست ویزا را پر کنید: شما می توانید برا پر کردن این فرم که شامل سوالاتی درباره جزئیاتی از خودتان و مطالعات و سوابقتان است، نسبت به ارسال آن به صورت آنلاین اقدام کنید. در روش آنلاین شما همچنین می توانید برای کسانی از افراد خانواده که شما را در این مدت همراهی می کنند به صورت مجزا و آنلاین اقدام کنید. شما همچنین باید مدارک و اسناد ضروری برای این منظور را همراه با فرم ارسال کنید.

 

پرداخت هزینه بررسی فرآیند اخذ ویزا: شما باید مبلغ هزینه های بررسی فرآیند اخذ ویزا برای خود را بپردازید. در صورت درخواست آنلاین می توانید از طریق کارت های اعتباری و در صورتی که حضوری اقدام می کنید، در محل سفارت یا کنسولگری می توانید هزینه را پرداخت کنید.

 

منتظر باشید تا هیئت های مورد نظر، فرآیند اخذ ویزای شما را بررسی کنند. شما باید تمام اسناد و مدارک و فرم را به دقت پر کرده باشید. بهتر است هرچه سریع تر مدارک و فرم را کامل ارسال کنید، زیرا ممکن است هیئت مورد نظر تا تکمیل مدارک و اسناد، درخواست شما را بررسی نکند.

 

حضور در سفارت سوئد برای تکمیل فرآیند اخذ ویزای تحصیلی سوئد: شما برای ثبت عکس و اثر انگشت خود، در سفارت حاضر شوید. بهتر است قبل از حضور در سفارت، با آن ها تماس گرفته و هماهنگ کنید.

 

نتیجه را از سفارت دریافت کنید: پس از اتمام فرآیند بررسی، برای شما ایمیلی ارسال می شود. پس از دریافت ایمیل برای فهم نتیجه به سفارت مراجعه کنید. برای این کار قبل از مراجعه با آن ها تماس گرفته و یک زمان ملاقات رزرو کنید.

مراحل صحیح درخواست ویزای تحصیلی سوئد به صورت گام به گام

اخذ ویزای تحصیلی سوئد چه مزایای مهمی دارد؟

زمانی که شما موفق می‌شوید ویزای تحصیلی سوئد را دریافت کنید می‌توانید از طیف گسترده‌ای از مزایای این کار بهره‌مند شوید. یکی از مهم‌ترین مزایای اخذ ویزای تحصیلی این کشور سطح بالای دانشگاه‌های کشور سوئد است. دانشگاه‌های این کشور هم از نظر سطح علمی و هم از نظر امکاناتی که به شما ارائه می‌دهند بسیار محبوب بوده و در سطح بالایی قرار دارند. همین عامل نیز باعث شده تا در سال‌های اخیر افراد زیادی تقاضای اخذ ویزای تحصیلی این کشور را داشته باشند.


از طرف دیگر یک مزیت بسیار مهم دیگر اخذ ویزای تحصیلی این کشور این است که شما می‌توانید ویزای تحصیلی خود را برای مقاطع بالاتر نیز تمدید کنید. البته این به آن شرط است که شما بتوانید مجددا نامه پذیرش را از دانشگاه مدنظر خود دریافت کنید. فراموش نکنید که با دریافت ویزای تحصیلی کشور سوئد این امکان برای شما وجود خواهد داشت تا پس از دوران تحصیل نیز بتوانید ویزای خود را به‌صورت ویزای کاری تمدید کرده و با کارکردن در این کشور در آن اقامت داشته باشید.


با دریافت ویزای تحصیلی کشور سوئد این امکان برای شما وجود خواهد داشت که به‌صورت کاملا رایگان اقدام به ادامه تحصیل در این کشور کنید. این امکان تنها برای دانشجویان مستعد فراهم شده است و درصورتی‌که شما بتوانید توانایی‌های علمی خود را به اثبات برسانید می‌توانید از موسسات آموزش عالی این کشور بورسیه تحصیلی دریافت کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید هزینه‌های تحصیلی خود در این کشور را نیز به میزان زیادی کاهش دهید.

مزایای ویزای تحصیلی سوئد

فرایند پاسخ‌دهی به درخواست صدور ویزای تحصیلی سوئد چقدر طول می‌کشد؟

تصمیم‌گیری در خصوص درخواست صدور ویزای تحصیلی سوئد برای شما توسط اداره مهاجرت این کشور انجام می‌شود و باتوجه‌به این موضوع که این اداره معمولا درخواست‌های متعددی را هرساله مورد بررسی قرار می‌دهد این فرایند ممکن است کمی زمان‌بر باشد. مدت‌زمان میانگینی که طول می‌کشد تا درخواست صدور ویزای تحصیلی شما بررسی شود بین ۲ تا ۴ ماه خواهد بود. البته باید به این نکته بسیار مهم دقت داشته باشید که متوسط زمانی که برای این فرایند موردنیاز است در طول زمان متغیر خواهد بود. درصورتی‌که شما هم نیازمند اطلاعات بیشتری در خصوص این موضوع هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات موسسه مهاجرت با ما نیز در این زمینه استفاده کرده و از مزایای آن نهایت بهره را ببرید.

کارکردن با دریافت ویزای تحصیلی کشور سوئد

یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در کشور سوئد و دریافت ویزای تحصیلی این کشور این است که شما می‌توانید به‌صورت هم‌زمان در حین تحصیل خود مشغول به کار شده و درآمد بالایی را نیز تجربه کنید. به‌طورکلی برای دانشجویان مهاجری که به این کشور مهاجرت می‌کنند هیچ محدودیتی وجود ندارد و آنها می‌توانند طبق مقرراتی که برای آنها تنظیم شده است کار کنند. البته یک محدودیت بسیار مهم وجود دارد و آن مدت‌زمانی است که شما در طول هفته می‌توانید کار کنید.


این مدت‌زمان بر اساس مقطع تحصیلی که شما در آن قرار دارید متغیر خواهد بود و هرچه مقطع تحصیلی شما بالاتر باشد این مدت‌زمان در طول هفته نیز بیشتر خواهد شد. یک نکته بسیار مهم که در زمان کارکردن در کشور سوئد در حین تحصیل باید به آن دقت داشته باشید این است که به‌هیچ‌وجه نباید نمره‌های شما کاهش پیدا کند. درصورتی‌که روند کارکردن شما باعث کاهش نمرات شود شما مجبور خواهید بود تا مدت‌زمان کاری خود را کاهش دهید. پس در زمان اخذ ویزای تحصیلی سوئد حتما به این نکته کلیدی و بسیار مهم دقت داشته باشید تا مشکل خاصی برای شما به وجود نیاید.

کارکردن با دریافت ویزای تحصیلی کشور سوئد

دریافت ویزای همراه کشور سوئد

برخی از دانشجویانی که امروزه به کشور سوئد مهاجرت کرده و در این کشور مشغول به تحصیل می‌شوند متاهل بوده و دارای خانواده نیز هستند. این مسئله به‌خصوص در دانشجویانی که قصد دارند در مقطع دکتری مشغول به تحصیل شوند بیشتر دیده می‌شود. این افراد معمولا به دنبال این هستند تا در کنار ویزای تحصیلی سوئد بتوانند ویزای همراه را نیز برای اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود دریافت کنند. امروزه دولت سوئد شرایط دریافت این نوع ویزا را برای دانشجویان فراهم کرده است.


البته چند شرط مهم برای اخذ این ویزا وجود دارد که باید به آنها دقت داشته باشید. اولین مورد از شرایط اخذ ویزای همراه این است که دانشجو حتما باید تمکن مالی لازم برای حمایت مالی از اعضای خانواده خود را داشته باشد و از طرفی دارای محلی مسکونی برای میزبانی از اعضای خانواده خود نیز باشد. برای به‌دست‌آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه اخذ ویزای همراه برای اعضای خانواده دانشجو می‌توانید از خدمات مشاوره ارائه شده توسط موسسه مهاجرتی ما بهره‌مند شوید.

دریافت ویزای همراه کشور سوئد

برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد به چه مدارکی نیاز داریم؟

برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد نیازمند مدارک خاصی هستید که در این بخش قصد داریم به معرفی این مدارک بپردازیم:


– در گام نخست شما باید یک نسخه از نامه پذیرشی که از یکی از دانشگاه‌های این کشور دریافت کرده‌اید را در لیست مدارک خود قرار دهید.
– در مرحله بعدی مدارک شخصی شما قرار دارند. تکمیل بودن مدارک شخصی برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است که باید دقت زیادی به این موضوع داشته باشید. از جمله این مدارک شخصی می‌توان به شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت معتبر که دارای اعتبار کافی برای مهاجرت به این کشور باشد اشاره کرد.
– شما باید یک انگیزه‌نامه از انگیزه مهاجرت تحصیلی خود به این کشور نوشته و آن را در مدارک خود قرار دهید.
– از دیگر مدارک موردنیاز می‌توان به نامه بانک مبنی بر این‌که شما تمکن مالی لازم برای مهاجرت به این کشور را دارید اشاره کرد.
– داشتن بیمه‌نامه مسافرتی نیز برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور لازم و ضروری خواهد بود.
– رزومه علمی که برای خود جمع‌آوری کرده‌اید را نیز باید در لیست مدارک قرار دهید.
– مدارک تحصیلی شامل مدارک تحصیلی آخرین دوره تحصیلی و البته ریز نمرات تمامی دوران تحصیلی آخرین مدارک موردنیاز برای اخذ این ویزا خواهد بود.
دقت داشته باشید که اگر مدارک شما به‌صورت کامل و دقیق به سفارت کشور سوئد تحویل داده نشوند شما در اخذ ویزای تحصیلی سوئد با مشکلات و چالش‌های زیادی مواجه خواهید شد. به همین علت حتما در زمان جمع‌آوری مدارک دقت کافی داشته باشید.

سوالات متداول

در صورتی که از شهروندان یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و یا EEA باشند، نیازی به اخذ ویزا برای تحصیل در سوئد ندارند

دانشجویان تحصیلات تکمیلی
دانشجویان تحصیلات دانشگاهی مقدماتی
دانش آموزان تحصیلات متوسطه
دانشجویان بورسیه

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن