مشاوره رایگان

02128111107

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم

تحصیل در اتریش مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. اتریش یکی از کشورهای اروپایی است و همانند دیگر کشورهای اروپایی دارای دانشگاهی معتبر می باشد. کیفیت آموزشی این دانشگاه ها در سطح جهان بسیار بالا می باشد. تعداد ایرانیان متقاضی مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل هر ساله رو به افزایش است از این رو اکثر این افراد تمایل دارند تا شرایط ورود به دانشگاه های این کشور را مورد بررسی قرار دهند و یکی از سؤالاتی که اکثر افراد برای ادامه تحصیل در اتریش با آن مواجه می شوند این موضوع است که آیا تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم امکان پذیر است؟

آنچه در این مقاله میخوانید :

ادامه تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم

یکی از مهمترین نکاتی که باید در این مقاله در رابطه با تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم آن را بیان کنیم این موضوع است که اخذ پذیرش مستقیم در دانشگاه های اتریش برای ادامه تحصیل در این کشور از طریق کسب دیپلم در ایران امکان پذیر نمی باشد. اگر تمایل به پذیرفته شدن توسط یکی از دانشگاه های معتبر این کشور را دارید در مرحله نخست باید در کنکور سراسری شرکت نموده و پس از اخذ قبولی در دانشگاه های آزاد یا سراسری ایران می توانید در همان رشته تحصیلی خود یا یکی از زیرشاخه های رشته تحصیلی خود در دانشگاه های اتریش پذیرفته شوید.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت تحصیلی به اتریش

شرایط پذیرش در دانشگاه های اتریش و تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم

همانطور که در ابتدای مقاله در رابطه با تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم بیان نمودیم برای پذیرش در دانشگاه های کشور اتریش باید دانشجوی رشته مورد نظر خود در یکی از دانشگاه های ایران باشید. به عبارتی می توان گفت یکی از شرایط ورود به دانشگاه های معتبر اتریش و تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم قبولی در کنکور، دانشگاه مورد نظر و رشته تحصیلی مورد علاقه خود در ایران است.

جهت اخذ پذیرش دانشگاه های اتریش باید گواهی اشتغال به تحصیل در یکی از دانشگاه های ایران، ارائه کارنامه و گواهی عدم منع تحصیلی از دانشگاه خود در ایران را به همراه دیگر مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی به دانشگاه مورد نظر خود در اتریش ارسال نمایید. دانشگاه مورد نظر پس از بررسی پرونده شما مجوز ادامه تحصیل را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. البته در این روش واحدهای گذرانده شده در دانشگاه متقاضی در ایران با واحدهای دانشگاه اتریش مطابقت داده می شوند و نیازی به گذراندن مجدد این دروس نخواهید داشت.

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش را دارید اما تنها دارای مدرک دیپلم می باشید، روش های دیگر جهت اخذ اقامت کشور اتریش را توصیه می کنیم. یکی از این روش ها اخذ اقامت اتریش از طریق ویزای کاری می باشد. این روش برای افرادی مناسب می باشد که در کار خود دارای تخصص و تجربه بسیار بالا هستند.

اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل

روش دیگر نیز جهت اخذ اقامت اتریش با مدرک دیپلم دریافت مجوز اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری می باشد؛ اما می توان گفت هنوز هم یکی از روش های آسان جهت اخذ اقامت اتریش ادامه تحصیل در این کشور می باشد. پس سعی کنید در کنکور دانشگاه های آزاد و سراسری ایران شرکت نموده و پس از کسب نمره قبولی در دانشگاه آزاد می توانید وارد خاک اتریش شوید.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در اتریش

البته جهت اخذ اقامت تحصیلی در اتریش به جمع آوری مجموعه ای از مدارک نیاز خواهید داشت که در این بخش از مقاله قصد داریم مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در اتریش را به شما معرفی نماییم.

  • ✔ در مرحله اول باید مدرک دیپلم خود و کارنامه آن را به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه نمایید.
  • ✔مدرک پیش دانشگاهی و کارنامه آن نیز باید به صورت رسمی ترجمه شود.
  • ✔ترجمه مدرک کارشناسی و کارنامه آن به زبان انگلیسی
  • ✔ترجمه کارت ملی و شناسنامه خود به زبان انگلیسی
  • ✔آقایان جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های معتبر اتریش باید کارت پایان خدمت خود را به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه نمایید.
  • ✔صفحه اول پاسپورت و تمامی صفحات آن که دارای مهر می باشد را اسکن نموده و از آن ها یک نسخه کپی تهیه نمایید.
  • ✔نامه قبولی در کنکور
  • ✔ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در یکی از رشته های تحصیلی دانشگاه های ایران
  • ✔۱۲ قطعه عکس پاسپورتی رسمی

قبل از انجام هر گونه اقدامی برای مهاجرت تحصیلی به اتریش باید هزینه تحصیل در اتریش را نیز در نظر بگیرید.

دانشگاه های اتریش و تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم

سرمایه مورد نیاز جهت تأمین هزینه‌های تحصیل در کشور اتریش برای دارندگان مدرک دیپلم

به‌طورکلی در اتریش دو نوع دانشگاه دولتی و خصوصی وجود دارد. برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی کشور اتریش صرفاً باید هزینه ثبت‌نام را پرداخت کرد. هزینه ثبت‌نام در دانشگاه‌های دولتی برای هر سال به طور متوسط هفتصد یورو است. برای تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم در دانشگاه‌های خصوصی نیز تقریباً باید ده هزار یورو در هر سال پرداخت کرد. دوره‌های آموزشی در دانشگاه‌های دولتی کشور اتریش به زبان آلمانی تدریس می‌شوند.

برای تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش باید از دانشگاه‌های خصوصی این کشور پذیرش بگیرید. در نظر داشته باشید اکثر دانشگاه‌های خصوصی اتریش دوره‌های آموزشی برای دانشجویان بین‌المللی را به زبان انگلیسی برگزار می‌کنند. امکان اخذ بورسیه جهت کاهش هزینه‌های تحصیل و زندگی در کشور اتریش نیز وجود دارد.

از میان سایر هزینه‌ها برای تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم می‌توان به هزینه صدور ویزای تحصیلی این کشور اشاره کرد. در حال حاضر تمامی دانشجویان خارجی برای اخذ ویزای تحصیلی کشور اتریش باید صد و پنجاه یورو پرداخت کنند. مدت اعتبار ویزای تحصیلی کشور اتریش برای متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس چهار سال است. متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی اتریش باید مبلغی را برای ترجمه مدارک مقاطع قبلی خود بپردازند

شرایط کار در اتریش پس از تحصیل در دانشگاه‌های این کشور با مدرک دیپلم

دارندگان ویزای تحصیلی پس از اتمام دوره کارشناسی در دانشگاه‌های اتریش می‌توانند تا یک سال در این کشور بمانند. امکان اخذ ویزای کاری بعد از تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم وجود دارد. متقاضیان سکونت در کشور اتریش باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. شایان ذکر است در اتریش دو نوع ویزای کاری صادر می‌شود. ویزای کاری جاب آفر و جاب سیکر دو نوع ویزای کاری اعطایی توسط اداره مهاجرت کشور اتریش هستند.

باتوجه‌به بازار کار گسترده یافتن فرصت شغلی ایده‌آل در کشور اتریش کار دشواری نخواهد بود. برای اخذ ویزای کاری بلندمدت یا جاب آفر باید علاوه بر پیشنهاد کاری، امتیاز کافی از جدول امتیازبندی این کشور کسب کنید. در اتریش مانند کشورهای کانادا و استرالیا ویزای کاری بر اساس سیستم امتیازبندی به متقاضیان اعطا می‌شود. در این جدول بر اساس معیارهای مختلف مانند سطح زبان و سوابق تحصیلی امتیازاتی به متقاضیان تعلق می‌گیرد.

فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های اتریش در اکثر مواقع ویزای جاب آفر اخذ می‌کنند. مدت اعتبار این نوع ویزا دوازده ماه است. دارندگان ویزای کاری اتریش در صورت پرداخت مالیات‌بردرآمد می‌توانند از خدمات سیستم سلامت کشور اتریش نیز بهره‌مند شوند. با تمدید ویزای کاری طی چند سال برای اخذ کارت اقامت نیز واجد شرایط خواهید شد.

شرایط کار حین تحصیل در مقطع کارشناسی برای دارندگان مدرک دیپلم

متقاضیان تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم می‌توانند به‌صورت پاره‌وقت در این کشور کار کنند. با کار به‌صورت پاره‌وقت می‌توان بخش قابل‌توجهی از هزینه‌های زندگی و تحصیل در کشور اتریش را تأمین کرد. به‌طورکلی دانشجویان خارجی برای کار در هنگام تحصیل نیاز به اخذ مجوز رسمی از وزارت کار ندارند. در واقع ارائه ویزای تحصیلی کشور اتریش برای کار به‌صورت پاره‌وقت کافی است.

در حاضر حداقل دستمزد در کشور اتریش یازده یورو به‌ازای هر ساعت کار است. ازاین‌جهت با کار به‌صورت پاره‌وقت می‌توان حدود نهصد یورو در هر ماه درآمد داشت. شایان‌ذکر است کار دانشجویان نباید بر روی وضعیت تحصیلی‌شان تأثیر منفی بگذارد. در اتریش مانند سایر کشورهای اروپایی و کانادا دانشجویان می‌توانند در خارج از محوطه دانشگاه نیز کار کنند. معمولاً مشاغل پاره‌وقت خارج از محوطه دانشگاه پردرآمدتر هستند.

از میان فرصت‌های شغلی پاره‌وقت برای کار در محوطه دانشگاه می‌توان به مسئول کتابخانه و مدیریت بوفه اشاره کرد. در صورت تمایل به کار به‌صورت پاره‌وقت حین تحصیل باید این موضوع را در ابتدا با مدیر دانشکده خود در میان بگذارید. داشتن اجازه مدیر دانشکده برای کار به‌صورت پاره‌وقت حین تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم الزامی به‌حساب می‌آید

شرایط کار حین تحصیل در مقطع کارشناسی برای دارندگان مدرک دیپلم

برترین دانشگاه‌های اتریش برای متقاضیان تحصیل در این کشور با داشتن مدرک دیپلم

یکی از دلایل محبوبیت اتریش در میان متقاضیان تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم کیفیت بسیار بالای دانشگاه‌های این کشور است. از میان دانشگاه‌های برتر کشور اتریش برای تحصیل در مقطع لیسانس می‌توان به دانشگاه وبستر وین اشاره کرد. دانشگاه گراتس نیز یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر اتریش برای تحصیل در مقطع کارشناسی محسوب می‌شود. 

دانشگاه سالزبورگ و لئوبن نیز دو مورد دیگر از دانشگاه‌های برتر کشور اتریش هستند. تمامی دانشگاه‌های ذکرشده برنامه‌هایی برای اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی دارند. به‌طورکلی اخذ پذیرش از دانشگاه‌های با اعتبار بالای اتریش به دلیل محبوبیت زیاد آنها در میان دانشجویان اندکی دشوار است. بااین‌وجود در صورت داشتن رزومه و سابقه تحصیلی قوی می‌توان نسبت به اخذ پذیرش از این دانشگاه‌ها اقدام کرد.

در میان دانشگاه‌های کشور اتریش دانشگاه یوهانس کپلر بیشترین تعداد رشته‌ها را برای دانشجویان مقطع کارشناسی دارد. ازاین‌جهت این دانشگاه برای تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم یک انتخاب ایده‌آل به‌حساب می‌آید. در حال حاضر این دانشگاه در میان چهارصد دانشگاه برتر جهان در رتبه‌بندی‌های علمی قرار دارد. طبق آمار اخیر حدود دوازده درصد از دانشجویان این دانشگاه خارجی هستند.

نتیجه گیری

برای مهاجرت به خارج از کشور می‌توانید با مؤسسه مهاجرت با ما تماس بگیرید. این مؤسسه با بهترین وکلای مهاجرتی همکاری می‌کند. مؤسسه مهاجرت با ما پرونده‌های مهاجرتی موفق بسیار زیادی دارد. از میان خدمات اصلی مهاجرت با ما می‌توان به اخذ ویزای کاری، سرمایه‌گذاری و اقامت اشاره کرد.

برای تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم باید در ابتدا مدرک دیپلم و گواهی اشتغال به تحصیل را اخذ کنید. ارائه گواهی قبولی در کنکور نیز برای تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه‌های کشور اتریش الزامی است. دانشجویان خارجی می‌توانند برای تأمین هزینه‌های زندگی خود در اتریش به‌صورت پاره‌وقت کار کنند. امکان اخذ ویزای کاری پس از اتمام دوره تحصیلی نیز وجود دارد. برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی اتریش باید هفتصد یورو در هر سال پرداخت کرد.

سوالات متداول

ارائه مدرک دیپلم خود و کارنامه آن 

مدرک پیش دانشگاهی و کارنامه آن 

ترجمه مدرک کارشناسی و کارنامه آن به زبان انگلیسی

ترجمه کارت ملی و شناسنامه خود به زبان انگلیسی

کارت پایان خدمت

صفحه اول پاسپورت و تمامی صفحات آن

نامه قبولی در کنکور

ارائه گواهی اشتغال به تحصیل 

۱۲ قطعه عکس پاسپورتی رسمی

مدت اعتبار این نوع ویزا دوازده ماه است

هزینه ثبت‌نام در دانشگاه‌های دولتی برای هر سال به طور متوسط هفتصد یورو است. برای تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم در دانشگاه‌های خصوصی نیز تقریباً باید ده هزار یورو در هر سال پرداخت کرد. دوره‌های آموزشی در دانشگاه‌های دولتی کشور اتریش به زبان آلمانی تدریس می‌شوند.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن