مشاوره رایگان

02128111107

هزینه تحصیل در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا موضوعی است که در این مقاله بررسی کرده ایم اگر شما هم قصد مهاجرت تحصیلی به استرالیا را دارید همراه ما باشید.

استرالیا یکی از محبوب‌ترین مقصدهای مهاجرتی است و ویزای تحصیلی، یکی از معمول‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به این کشور. اما یکی از مهم‌ترین مسایلی که پیش از اقدام به مهاجرت تحصیلی باید دربارۀ آن اطلاعات کافی و دقیق داشت، هزینه تحصیل در استرالیا است.

اگر می‌خواهید اطلاعات کافی دربارۀ هزینه تحصیل در استرالیا به دست بیاورید، این مقاله را از دست ندهید.

   🔍سوالات خود را درباره هزینه تحصیل در استرالیا از ما بپرسید

آنچه در این مقاله میخوانید :

آشنایی با کشور استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای توسعه‌یافتۀ جهان است که خصوصاً با اصلاحات اقتصادی که در دهۀ 80 میلادی در آن صورت گرفت، بدل به یکی از شکوفاترین اقتصادهای دنیا شده و این رشد اقتصادی به طور مستمر ادامه دارد. علاوه بر این، با وجودی که جزو خشک‌ترین مناطق جهان است، 10 درصد از تنوع زیستی جهان را در خود جای داده است و تعداد زیادی از گیاهان و جانوران آن در هیچ کجای جهان وجود ندارد.

استرالیا عضو مهمی از 20 کشور بزرگ صنعتی (G20) است و در دو دهۀ گذشته، رشد اقتصادی مداوم، بیکاری پایین، تورم مهار شده، بدهی عمومی بسیار پایین و سیستم مالی قوی و پایدار باعث شده در اغلب شاخص‌های کیفیت زندگی، در رده‌های بالای جهانی قرار گیرد. به عنوان مثال می‌توان گفت که در سال 2019 نرخ رشد تولید ناخالص ملی استرالیا برابر با 84/1 درصد، نرخ تورم (قیمت مصرف کننده) 6/1 درصد و نرخ بیکاری 16/5 درصد بوده است. علاوه بر معادن و ذخایر گاز، استرالیا را می‌توان یکی از صادرکنندگان عمدۀ مواد غذایی و خدمات در جهان به حساب آورد.

تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا

استرالیا مقصدی محبوب برای دانشجویانی از سراسر جهان است که مایل به تحصیل در سطح عالی هستند. هر ساله بسیاری از دانشجویان از کشورهای مختلف در دوره‌های استرالیا ثبت نام کرده و به مجموعه دانشجویان بین‌المللی حاضر در این کشور می‌پیوندند.

تنها در سال 2017، کشور استرالیا 799،371 دانشجوی بین‌المللی در برنامه‌های آموزشی خود پذیرفته که از این تعداد 350،472 دانشجوی بین‌المللی، در بخش آموزش عالی ثبت نام کرده بودند.

یکی از دلایل محبوبیت این کشور برای تحصیل، گزینه‌های متعددی است که دولت فدرال یا دولت‌های ایالتی برای ادامۀ تحصیل به متقاضیان از سراسر دنیا پیشنهاد می‌دهد. به عبارت دیگر، چه شما در دبیرستانی در استرالیا فارغ‌التحصیل شوید یا اینکه برای شروع یا ادامۀ تحصیلات دانشگاهی به این کشور بروید، روش‌های متنوعی وجود دارد که ادامۀ تحصیل شما را ممکن می‌کند. علاوه بر این باید توجه داشت که تعداد زیادی دانشگاه ایالتی و فدرال در استرالیا وجود دارد که مدارک آنها در اغلب کشورهای دنیا مورد تأیید بوده و بسیاری از این دانشگاه‌ها در رتبه‌های بالای برترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارند.

درباره استرالیا بیشتر بدانیم ——-> تحصیل در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی

هزینه تحصیل در استرالیا :
متوسط شهریه دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی 30،840 دلار استرالیا در سال و 31،596 دلار استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد است.

سایت رسمی دولتی برای دانشجویان بین‌المللی، شهریه سالانه معمولی را برای دانشجویان فارغ‌التحصیل بین‌المللی اینطور بیان می‌کند:

مدرک کارشناسی ارشد: 20،000 دلار استرالیا تا 37000 دلار

مدرک دکترا: 14000 دلار استرالیا تا 37000 دلار

این ارقام، در واقع میانگین هزینه تحصیل در استرالیا در رشته‌های عادی است و شامل رشته‌هایی مانند پزشکی یا دامپزشکی که دوره‌های پرهزینه‌تری به حساب می‌آیند، نمی‌شود.

از طرفی باید توجه داشت که هزینه تحصیل دراسترالیا به طور کلی به ازای هر واحد محاسبه می‌شود و نه به ازای هر سال. هر واحد در گروه هزینه قرار می‌گیرد و از آنجا که اکثر دانشجویان ترکیبی از واحدهای گروه‌های مختلف را مطالعه می‌کنند، هزینه‌ها برای هر فرد و با توجه به رشتۀ تحصیلیِ انتخابی‌اش متفاوت خواهد بود.

برخی از دانشگاه‌های استرالیا برآورد رسمی هزینه تحصیل در استرالیا را منتشر می‌کنند، از جمله دانشگاه ملی استرالیا (ANU) که بالاترین رتبۀ مؤسسه‌های آموزشی را در کشور دارد. (رتبۀ این دانشگاه در رده‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان در سال 2019، بیست و چهارم بوده است.) هزینۀ سالانه مدرک کارشناسی بین‌المللی از ANU از 36،400 دلار استرالیا برای برخی از رشته‌های کارشناسی هنر تا 43،680 دلار استرالیا برای رشته‌های کارشناسی فنی یا علوم پزشکی متغیر است.

در خصوص دوره‌های تحصیلات تکمیلی نیز می‌توان گفت که هزینه‌های سالانه از 36،480 دلار استرالیا برای چند برنامه کارشناسی ارشد شروع می‌شود و تا 45،600 دلار استرالیا می‌رسد.

برنامه‌های دکترا به طور مشابه قیمت‌گذاری می‌شوند؛ در مجموع از 41،280 دلار استرالیا به بالا. با این حال مدرک دکترای پزشکی و جراحی در دانشگاه ANU داستانی متفاوت دارد و هزینه آن چیزی حدود 80،136 استرالیا است.

پایگاه تحصیل در استرالیا (studyinaustralia.gov.au) که زیر نظر دولت فدرال است. باید توجه داشت که این هزینه‌ها حدودی بوده و طبق توصیۀ این پایگاه، برای دیدن ارقام دقیق‌تر باید به وب‌سایت هر مؤسسۀ آموزشی مراجعه کرد. از سوی دیگر، این پایگاه تأکید کرده است که این ارقام شامل دوره‌هایی مانند پزشکی و دامپزشکی نمی‌شود.

جدولی خلاصه از هزینه‌های تحصیل در استرالیا

 

هزینۀ تقریبی تحصیل در استرالیا دورۀ آموزشی
7،800 تا 30،000 دلار استرالیا دبیرستان
 حدود 300 دلار استرالیا در هفته بسته به طول دوره مطالعات زبان انگلیسی
4000 تا 22000 دلار استرالیا آموزش و پرورش حرفه‌ای (گواهینامه های I تا IV ، دیپلم و دیپلم پیشرفته)
20000 دلار تا 45000 دلار استرالیا مدرک کارشناسی
22،000 تا 50،000 دلار استرالیا مقطع کارشناسی ارشد

18000 دلار تا 42000 دلار استرالیا

مقطع دکترا

 

بورسیه‌های تحصیلی استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا رایگان ! به کمک بورسیه :
جوایز استرالیا بورسیه‌ها و بورسیه‌های بین‌المللی است که توسط دولت استرالیا تأمین می‌شود و برای اتباع استرالیایی و شهروندان سایر کشورهای واجد شرایط در دسترس است، لیستی که شامل قاره آمریکا، کارائیب، اروپا، خاورمیانه، منطقه اقیانوس آرام و آسیا می‌شود.

 بورسیه‌های تحصیلی استرالیا عمدتاً برای مطالعه و تحقیق در مقطع کارشناسی ارشد است. از بین چهار صندوق موجود برای متقاضیان بین‌المللی، یکی بورسیه تحقیقاتی کوتاه مدت برای فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد است که مبلغ آن حداکثر 24،500 دلار استرالیا برای مطالعات حداکثر تا شش ماه است، یکی برای توسعه حرفه‌ای است که حداکثر این جایزه 18،500 دلار استرالیا به مدت چهار ماه است. بورسیۀ دیگری نیز برای آموزش حرفه‌ای و آموزش دیپلم یا مدرک کاردانی (VET) تا حداکثر 6،500 دلار استرالیا در هر ترم تا دو سال و نیم است.

دانشجویان فارغ‌التحصیل بین‌المللی که به دنبال کسب بودجه برای برنامه کارشناسی ارشد یا دکتری کامل هستند، باید از بورسیه کارشناسی ارشد Endeavor استفاده کنند که حداکثر 15000 دلار استرالیا در هر ترم به مدت دو سال برای دانشجویان کارشناسی ارشد و چهار سال برای دانشجویان دکترا است. (حداکثر جایزه 140،500 دلار استرالیا برای کارشناسی ارشد ، 272،500 دلار استرالیا برای دکترا.)

 

دیگر هزینه‌ها

آنچه تا اینجا گفته شد، تنها مربوط به هزینه‌های تحصیلی است یا به عبارت بهتر، هزینه‌های دانشگاه و رشته‌ای است که شما انتخاب می‌کنید. اما نکتۀ مهم این است که هزینه تحصیل در استرالیا، تنها شامل این مورد نیست و موارد دیگری را هم باید در نظر داشته باشید؛ مواردی چون شرایط مالیِ وزارت امور داخلی استرالیا، هزینه‌های جاریِ زندگی در استرالیا و هزینه‌های مربوط به تحصیل فرزند یا فرزندان، در صورت دارا بودن این شرایط. در ادامه با این بخش‌ها نیز آشنا می‌شویم.

هزینه ویزای دانشجویی استرالیا

هزینه ویزای دانشجویی (زیر کلاس 500) در حال حاضر 575 دلار استرالیا است. به عنوان یک ویزای مورد نیاز، شما باید پوشش بهداشتی دانشجویان خارج از کشور (OSHC) را نیز برای خود و سایر اعضای خانواده داشته باشید که باید در طول مدت اقامت شما معتبر باشد. در خصوص هزینه‌های بیمه‌ای، معمولاً دانشگاهی که برای تحصیل در آن تقاضا پر کرده‌اید، پیشنهادهای به شما خواهند داد. اما عملاً لازم نیست که حتماً شرایط دانشگاه و پیشنهادهای آن را انجام دهید و فقط کافی است بیمه / بیمه‌هایی که قرار است بخرید، مورد تأیید وزارت داخله و دولت (فدرال / محلی) باشد.

OSHC یا پوشش بهداشتی دانشجویان خارج از کشور استرالیا، یکی از خدماتی که به شما ارائه می‌دهد، جستجوی بهترین شرایط و پیدا کردن بهترین ارائه دهندگان خدمات بیمه‌ای است. با جستجو می‌توانید با توجه به شرایطی که خود یا خانواده‌تان دارید، بهترین را پیدا کنید اما ارزان‌ترین گزینه برای یک دانشجوی کارشناسی (به مدت سه سال و در طول سال تحصیلی و نه سال تقویمی که از مارس آغاز شده و تا دسامبر ادامه دارد) بدون همراه یا خانواده، حدود 2.149 دلار استرالیا است.

هزینۀ وزارت داخله استرالیا

هزینۀ وزارت داخله استرالیا

در خصوص ویزای تحصیلی، وزارت داخلۀ استرالیا دارای شرایط مالی است که الزاماً باید رعایت شوند. اگرچه می‌توانید و به بیان بهتر لازم است پیش از شروع به اقدام برای کسب مهاجرت، هزینه‌های دقیقِ مربوط به زیر کلاس 500 مهاجرت را با جزییات کامل مطالعه کرده و در مورد هزینه‌ها اطلاعات کافی را به دست بیاورید، اما ما در اینجا یک نمای کلی از آنچه وزارت داخله استرالیا در نظر دارد، برای شما ترسیم کرده‌ایم.

بر اساس دستورالعمل وزارت داخلۀ استرالیا، هزینه‌های عمومی زندگی 12 ماهه تا اکتبر 2019 برای دانشجویان بین‌المللی به این صورت است:

 

21،041 دلار استرالیا برای دانشجو یا سرپرستان
7،362 دلار استرالیا برای همسر / شریک همراه دانشجو
3،152 دلار استرالیا برای هر کودکی که با دانشجو می‌آید

 

همانطور که می‌بینید بر اساس این جدول، وزارت امور داخلی دولت استرالیا می‌گوید شما باید ثابت کنید که 21،041 دلار استرالیا برای هزینه‌های زندگی در سال دارید. به همین ترتیب، برای همسر یا شریک زندگی‌تان نیز 7،362 دلار استرالیا و همچنین برای هر فرزند 3،152 دلار استرالیا می‌توانید هزینه کنید.

علاوه بر این، شما باید بتوانید به وزارت داخله نشان دهید که برای خود و هر کدام از اعضای خانواده که در این سفر همراه شما هستند، بلیط رفت و برگشت و همچنین پول کافی برای اینکه هزینه‌های تحصیل کودک / کودکان بین پنج تا 18 سال خود را دارد.

آنچه وزارت داخله می‌گوید، استانداردهای کلیِ مهاجرت به صورت دانشجویی است. در واقع این مقدار پولی است که باید برای وزارت داخله به اثبات برسانید که همراهتان است. اما ممکن است لازم نباشد دقیقاً همین مقدار را هزینه کنید. در واقع هزینه‌های شما بر اساس مدل زندگی و اینکه در کدام منطقه زندگی می‌کنید، یا اینکه محل اقامت شما کجاست، اینکه آیا در محوطۀ دانشگاه که ارزان‌ترین مورد است زندگی خواهید کرد یا در خانه‌های اجاره‌ای که بالتبع گران‌تر بوده و بسته به محلی که اجاره می‌کنید متغیر است، افزایش یا کاهش پیدا می‌کند. اما به طور کلی این را می‌توان گفت که دستورالعمل‌های رسمی مطالعه در استرالیا، بودجه‌ای بین 85 دلار استرالیا و 440 دلار استرالیا در هفته را برای اقامت توصیه می‌کند.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به استرالیا

هزینه‌های زندگی در استرالیا

پایگاه تحصیل در استرالیا همانطور که در خصوص هزینه‌ تحصیل در استرالیا یک راهنمای کلی ارائه می‌دهد، دربارۀ هزینه‌های زندگی نیز راهنمایی‌هایی دارد. البته باید توجه داشت که آنچه توسط این پایگاه ارائه می‌شود، یک راهنمایی تقریبی و البته به صورت میانگین است، به این معنی که همۀ این هزینه‌ها بسته به عادت‌های زیستیِ شما می‌تواند افزایش یا کاهش بیابد. لذا آنچه در ادامه می‌بینید،

جدول شامل هزینه‌های زندگی به صورت تقریبی و میانگین به صورت زیر است :

 

90 تا 150 دلار استرالیا در هفته خوابگاه ها و مهمانخانه‌ها
 95 تا 215 دلار استرالیا در هفته اجاره مشترک
 110 تا 280 دلار استرالیا در هفته در محوطه دانشگاه
 235 تا 325 دلار استرالیا در هفته اقامت خانگی
 185 تا 440 دلار استرالیا در هفته اجاره
 11000 تا 22000 دلار استرالیا در سال مدارس شبانه روزی

 

سایر هزینه های زندگی در استرالیا

 

 140 تا 280 دلار استرالیا در هفته مواد غذایی و غذاخوری در خارج
 10 تا 20 دلار استرالیا در هفته گاز و برق
 15 تا 30 دلار استرالیا در هفته تلفن و اینترنت
 30 تا 60 دلار استرالیا در هفته حمل و نقل عمومی
 150 تا 260 دلار استرالیا در هفته ماشین (پس از خرید)
 80 تا 150 دلار استرالیا در هفته سرگرمی

 

اگر بخواهیم این جدول‌ها را جمع‌بندی کرده و به صورت خلاصه بگوییم، باید گفت که در مورد هزینه‌های عمومی زندگی مانند خورد و خوراک، هزینه‌های جاری (برق و گاز)، اینترنت و امثالهم، بین 275 تا 540 دلار استرالیا در هفته هزینه خواهد داشت که این اعداد بدون احتساب خرید خودرو است و طبعاً پس از خرید خودرو و با توجه به شکل خرید (مقدار پیش‌پرداخت و اقساط) عددی نیز به این مقدار اضافه خواهد شد که 150 تا 260 دلار استرالیا در هفته است.

در خصوص محل زندگی نیز کاملاً بستگی به شکل انتخاب شما (از محوطۀ دانشگاه تا خانه‌های استیجاری) و شکل زندگی دانشجو (اینکه تنها باشد و بتواند در خانۀ مشترک زندگی کند یا همراه خانواده باشد و الزام بر اجارۀ محلی به صورت جداگانه داشته باشد) متغیر و متفاوت است و به طور کلی چیزی بین 90 تا 440 دلار استرالیا در هفته، هزینه خواهد داشت.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که فارغ از هزینه‌هایی که به صورت هفتگی در نظر گرفته می‌شود، هرجا و در وبسایت یا درگاهی صحبت از هزینۀ سالانه برای دانشجو یا دانش‌آموز شد، این هزینه عموماً به ازای یک سال تحصیلی که حدود 40 هفته است، محاسبه شده. بنابراین اگر دانشجو یا خانواده تصمیم دارد تا تعداد هفته‌های بیشتری را در استرالیا اقامت کند، حدود 12 هفته به هزینه‌های وی افزوده شده و لازم است این امر نیز در نظر گرفته شود.

نکته دیگر این است که هنگامی که برای دانشگاهی درخواست تحصیلی می‌فرستید، در فرآیند انتخاب دانشجو و تأیید آن توسط خود دانشجو، معمولاً پیشنهادهای دقیق‌تری نیز توسط خود دانشگاه یا انستیتو یا محل تحصیل به دانشجو ارائه می شود که این پیشنهادها عموماً شامل جزییات بیشتری نسبت به جدول کلی فوق است که توسط دولت فدرال منتشر شده است. با توجه به اینکه هر دانشگاه یا مؤسسۀ آموزشی، پیشنهادهایی را ارائه می‌دهد که با توجه به محل مؤسسه و ایالت و شهر خاصی است، توصیه می‌شود حتماً به این پیشنهادها نیز توجه شود. علاوه بر این، برخی از مؤسسات آموزشی، برای تسهیل ارتباط دانشجویان بین‌المللی و آشنایی هرچه بهتر و سریع‌تر با جامعۀ استرالیا و شیوۀ زیست درست در این جامعه، پیشنهادهای جزییِ زیادی به دانشجو می‌دهند، حتی برخی از مؤسسات آموزشی مانند انیستیتو فناوری سلطنتی ملبورن، صفحه‌ای برای خرید هوشمند و پیوندهایی برای زندگی و هزینۀ درست و دقیق به دانشجویان بین‌المللی خود ارائه می‌دهد.

شرایط کار هنگام تحصیل در استرالیا

طبیعی است که همۀ دانشجویان نمی‌توانند همۀ هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را در طول دوران تحصیل همراه داشته باشند و لازم است که در دوران تحصیل، کار کنند. استرالیا مکانی عالی برای انواع مشاغل، خصوصاً مشاغل کوچک با ساعت‌های کاری محدود، ویژۀ دانشجویان است.

فاکتورهای عمومی اشتغال در دوران تحصیل

 

در واقع مسأله کار هنگام تحصیل یکی از خدماتی است که دولت فدرال در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهد تا هم بتوانند برخی از هزینه‌ها خود، اعم از هزینه‌های تحصیل یا هزینه‌های زندگی، را پوشش دهند و از آن مهمتر اینکه بتوانند وارد جامعۀ استرالیا شده و با شرایط فرهنگی و اجتماعیِ محلیِ این کشور به طور کلی و محل اقامت خود به طور اخص، آشنا شوند. در واقع یکی از اهدافی که دولت فدرال برای در اختیار قرار دادن این امکان به دانشجویان بین‌المللی دارد، این است که آنها را برای زندگیِ محترمانه در استرالیا آماده کرده و شرایط ارتباط‌گیری هرچه بیشتر و بهتر با فرهنگ محلی و شهروندان کشور فراهم کند.

در رابطه با کار در زمان دانشجویی در استرالیا، نکات کلی و عمومی وجود دارد که حتماً باید توسط دانشجو یا متقاضی کار مورد توجه قرار گیرد.

این نکات عبارتند از:

 

1- ساعات کار

نکتۀ مهم این است که دانشجو در دوران تحصیل نمی‌تواند به طور دائم یا تمام‌وقت مشغول به کار باشد و ساعت‌های کارِ دانشجویان در دورۀ تحصیل، دارای محدودیت است. دانشجویان در طول دوران تحصیل، می‌توانند حداکثر 40 ساعت هر دو هفته (حدود 20 ساعت در هفته) کار کنند. این امر مربوط به زمان تحصیل است ولی در دوران تعطیلات دانشگاه یا مؤسسۀ آموزشی خود می‌تواند به صورت نامحدود اشتغال داشته باشد.

 

2- حفاظت از محل کار

در دورانی که دانشجو مشغول به تحصیل در استرالیا است، با توجه به اینکه ویزای تحصیلی دریافت کرده است، در بسیاری از موارد از جمله حفاظت از محل کار، دارای حقوقی مشابه حقوق یک شهروند عادیِ استرالیایی است.

 

3- حداقل دستمزد

شما به عنوان دانشجوی بین‌المللیِ مشغول به تحصیل، فارغ از اینکه چه شغلی دارید، حداقل دستمزد در ساعت دریافت خواهید کرد.

 

4- پشتیبانی قوی

دولت فدرال و دولت‌های محلی، به دنبال این هستند که دانشجوی بین‌المللی هنگامی که وارد استرالیا شد، شرایطی امن برای زندگی، تحصیل و کار در کشور داشته باشد. بنابراین، شما در زمان تحصیل، در هر زمان و هرجایی که به عنوان دانشجوی در حال کار، مشغول به فعالیت هستید، از پشتیبانی برخوردارید. به کلام دیگر، شما در دورۀ تحصیل خود و زمانی که مشغول به فعالیت هستید، از طرف سازمان‌های دولتی و خصوصی و همچنین مؤسسۀ آموزشی که در آن اشتغال به تحصیل دارید، پشتیبانی می‌شوید و در همۀ این دوران، به شما کمک می‌شود تا بتوانید دوران اقامتی مناسبی برای زندگی، کار و تحصیل در استرالیا داشته باشید.

اطلاعات بیشتر  ——-> ویزای کار استرالیا

کارهای ایده‌آل برای دانشجویان

کارهای ایده‌آل برای دانشجویان

نکتۀ مهمی که در خصوص کار در دوران تحصیل باید به آن توجه داشت این است که مشاغلی توسط دانشجو باید انتخاب شود که ساعت‌های انعطاف‌پذیر داشته باشد تا تداخلی با برنامه‌های آموزشی شما در محل تحصیل نداشته باشد. لذا آنچه در ادامه می‌آید لیستی از مشاغلی است که به دلیل ساعت‌های متغیر و همچنین تعداد بالای ظرفیت‌های شغلی که در این مشاغل وجود دارد، آنها را برای دانشجویان ایده‌آل می‌سازد.

برخی از مشاغل دانشجویی عبارتند از :

1- خرده فروشی

شامل سوپر مارکت ها ، فروشگاه های بزرگ ، بوتیک ها

2- مهمان نوازی

کافه ها ، بارها ، رستوران ها ، تحویل

3- کشاورزی و چیدن میوه

 کار فصلی

4- خدمات

 مراقبت از کودکان ، مراقبت از سالمندان و نظافت

5- امور اداری و دفتری

6- تدریس خصوصی

نکتۀ مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که مؤسسات خیریه و غیر دولتی بسیاری در استرالیا وجود دارد که کارهای داوطلبانه در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. کارهای داوطلبانه از این رو بسیار مهم و ایده‌آل هستند که علاوه بر پوشش برخی از هزینه‌های جاری، محمل خوبی برای آشنایی هرچه بیشتر با افراد، توسعه روابط، کسب تجربه‌های عملی و … هستند. به عبارت بهتر به دانشجویان توصیه می شود که حتماً بخشی از زمان خود را به کارهای داوطلبانه و کارآموزی بگذرانند چراکه اشتغال به این گونه فعالیت‌ها، علاوه بر دستمزد، باعث می‌شود شرایط آشنایی با محیط، فرهنگ و خرده فرهنگ‌های جاری در کشور استرالیا و همچنین افراد مختلف، برای دانشجویان تسهیل شود.

شما به عنوان دانشجوی بین‌المللی خیلی نباید نگرانی از بابت کار در دوران تحصیل به خود راه بدهید. چراکه علاوه بر مواردی که پیشتر گفته شد، اغلب دانشگاه‌ها یا مؤسسه‌های آموزشی که دانشجو پذیرش می‌کنند، در کنار دیگر خدماتی که برای آشنایی هرچه سریع‌تر دانشجو با محیط جدید و آداب و رسوم کشور مقصد ارائه می‌دهند، معمولاً وسیعی از کارآموزی، فرصت‌های شغلی پاره‌وقت، تجربه کار و فرصت‌های داوطلبانه را به دانشجو ارائه می‌دهد تا دانشجویی که به تازگی وارد کشوری جدید شده، شانس بیشتری برای تحصیل ساده و زندگی آرام داشته باشد.

نتیجه گیری

اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور و تجربۀ فضای متفاوتی در همه ابعاد زندگی را دارید، استرالیا به دلایل مختلف از جمله شرایط زندگی، اقتصاد شکوفا، دانشگاه‌های مناسب و شرایط ویژه کار پس از تحصیل، می‌تواند یکی از بهترین مقصدهای شما برای مهاجرت باشد. همچنین باید توجه داشته باشید که مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی می‌تواند یک گزینه بسیار مناسب برای شما قلمداد شود.

به طور خلاصه می‌توان گفت که برای دوره کارشناسی، هزینه تحصیل در استرالیا چیزی حدود 20 تا 45 هزار دلار استرالیا، در مقطع کارشناسی ارشد بین 22 تا 50 هزار دلار استرالیا و در مقطع دکتری بین 18 تا 42 هزار دلار استرالیا خواهد بود که البته بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه متفاوت است. همچنین علاوه بر این هزینه که تنها شهریه دانشگاه است، چیزی حدود 30 هزار دلار استرالیا نیاز خواهید داشت تا هزینه‌های ویزا و حساب بانکی‌تان را پوشش دهید و بسته به شرایط زندگی، چیزی حدود 300 تا 600 دلار استرالیا در هفته نیز هزینه زندگی‌تان خواهد بود. البته باید توجه کنید که هم دانشجو و هم همراه یا همسر او می‌تواند از شرایط ویژه کار در استرالیا استفاده کرده و با کسب درآمد، برخی هزینه‌های زندگی را تأمین کنید.

برای آشنایی هرچه بیشتر و دقیق‌تر می‌توانید به صورت آنلاین یا تلفنی از مشاوره‌های کارشناسان ما استفاده کنید تا بهترین و دقیق‌ترین تصمیم ممکن را اتخاذ کنید.

سوالات متداول

  • مدرک کارشناسی ارشد: 20،000 دلار استرالیا تا 37000 دلار

    مدرک دکترا: 14000 دلار استرالیا تا 37000 دلار

  • ​هزینه ویزای دانشجویی (زیر کلاس 500) در حال حاضر 575 دلار استرالیا است.
  • بله دانشجویان می توانند در کنار تحصیل خود به شغل هایی مانند امور اداری و دفتری ، تدریس خصوصی ، خدماتی مانند مراقبت از کودکان و سالمندان و … بپردازند.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن