مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت تحصیلی به سوئد

مهاجرت تحصیلی به سوئد

مهاجرت تحصیلی به سوئد

مهاجرت تحصیلی به سوئد موضوعی است که به صورت کامل در این مقاله به آن پرداخته ایم.سوئد که به‌طور رسمی به‌عنوان پادشاهی سوئد شناخته می‌شود، یک کشور اروپای شمالی است که با نروژ و فنلاند هم‌مرز است. این کشور دارای اقتصادی بسیار پیشرفته بوده و درآمد سرانه آن هشتمین درآمد بالا در سرتاسر جهان به شمار می‌رود. با داشتن آب‌وهوای معتدل و یکی از بهترین دولت‌های جهان، مهاجرت تحصیلی به سوئد در بین دانشجویانی که مایل به تحصیل در مقاطع بالاتر هستند، بسیار محبوب است.

این کشور یکی از نوآورترین کشورهای جهان است؛ تحصیل در سوئد برای اکثر دانشجویان یک فرصت طلایی است. این کشور نه‌تنها سرمایه‌گذاری بالایی در تحقیق و توسعه می‌کند، بلکه تأکید زیادی بر برابری و حق انتخاب دارد. دانشجویان تشویق می‌شوند که با کنجکاوی فکر کنند و استعدادهای ابتکاری خود را توسعه دهند. 

یکی از علت‌های اصلی بالا بودن مهاجرت تحصیلی به سوئد، شهرت همیشگی این کشور به برتری علمی است. مؤسسات در اینجا اطمینان حاصل می‌کنند که دانش آموزان در محیطی که عقل، عقلانیت و یادگیری را ارتقا می‌دهد، بهترین آموزش ممکن را دریافت می‌کنند. به‌عنوان یک دانشجو در سوئد، می‌توانید مطمئن باشید که بخشی از این برتری علمی و محیطی مناسب برای هر نوع آموزشی هستید.

همچنین سوئد کشور بسیاری از شرکت‌های مطرح جهان است و اگر تحصیلات خود را از اینجا دنبال کنید، می‌توانید بخشی از قدرت خلاقیت آن‌ها باشید. به دانش آموزان نه‌تنها حقایق آموخته می‌شود، بلکه به یادگیری، مشارکت و گفتن نظرشان ترغیب می‌شود. این عامل نیز مهاجرت تحصیلی به سوئد را بسیار تقویت کرده است. تفکر خلاق نیز بخشی بسیار مهم در آموزش سوئد است.

دانشگاه‌ها و کالج‌های سوئد

دانشگاه‌ها و کالج‌های سوئد

5 دانشگاه برتر سوئد در رتبه‌بندی جهانی آموزش عالی دانشگاه اوپسالا

همان‌طور که گفته شد سوئد مکانی عالی برای زندگی و تحصیل است؛ از شهرهای شلوغ‌تر و بزرگ‌تر مانند استکهلم، گوتنبرگ یا مالمو، تا شهرهای دنج دانشگاهی مانند اوپسالا و لوند، در این کشور برای انواع سلیقه‌‌ها مکان مناسب پیدا می‌شود. در اکثر مناطق سوئد شهرهای قابل دسترسی با حمل‌ونقل عمومی گسترده و صحنه‌های دانشجویی شلوغ را پیدا خواهید کرد. اما برای مهاجرت تحصیلی به سوئد پیشنهاد می‌کنیم یکی از شهرهای زیر را انتخاب کنید :

_ استکهلم

_ گوتبورگ

_ لوند

_ لینکوپینگ

_ اوپسالا

سوئد بیش از 35 دانشگاه و کالج دانشگاهی را در خود جای‌داده است و همه آن‌ها برنامه‌های تحصیلی را مطابق با استانداردهای اروپا ارائه می‌دهند .

 

پنج مورد از دانشگاه های این کشور که در رتبه‌بندی جهانی آموزش عالی قرار گرفته اند عبارتند از :

 

_ دانشگاه اوپسالا

_ موسسه فناوری سلطنتی  KTH

_ دانشگاه گوتنبرگ، دانشکده علوم

_ دانشگاه تکنولوژی چالمرز

_ دانشگاه  Jönköping

_ دانشکده اقتصاد هانکن

دانشگاه کارولینسکا

 

 معرفی دانشگاه اوپسالا

دانشگاه اوپسالا یکی از قدیمی‌ترین و درعین‌حال برترین دانشگاه‌هایی است که در کشور سوئد وجود دارد. این دانشگاه فعالیت خود را از سال 1477 میلادی شروع کرده و هم اکنون به‌عنوان یکی از بهترین موسسه‌های تحقیقاتی دنیا شناخته می‌شود. این دانشگاه که در شهر اوپسالای سوئد واقع شده است به‌ صورت کاملا مدرن طراحی شده و 9 دپارتمان مختلف دارد. از برترین رشته‌های موجود در دانشگاه اوپسالای سوئد می‌توان به رشته‌های پزشکی، داروسازی، علوم اجتماعی، هنر و … اشاره کرد.

دانشگاه اوپسالا هرساله میزبان هزاران دانشجو بوده که بخش قابل‌توجهی از آن‌ها را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به سوئد در مقطع کارشناسی را دارند، باید بدانند که دانشگاه اوپسالا بخش زیادی از دروس این مقطع را به زبان سوئدی تدریس می‌کند. جالب است بدانید که این دانشگاه توانسته است تا به امروز 8 جایزه نوبل را به خودش اختصاص بدهد. با توجه ‌به رنکینگ بسیار مناسبی که دانشگاه اوپسالا دارد، رقابت برای پذیرش در آن سخت‌تر از همیشه شده است.

 

معرفی موسسه فناوری سلطنتی  KTH

موسسه فناوری سلطنتی  KTH را می‌توان به‌عنوان قدیمی‌ترین موسسه فناوری در کشور سوئد دانست. این دانشگاه که در شهر استکهلم سوئد واقع شده است در رنکینگ جهانی رتبه‌های بین 201 تا 250 و در کشور سوئد رتبه 5 را از آن خودش کرده است. از مهم‌ترین مزایای مهاجرت تحصیلی به سوئد و موسسه KTH می‌توان به این نکته اشاره کرد که نزدیک به 60 واحد درسی در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

همچنین این دانشگاه می‌تواند مقصد مهاجرتی مناسبی برای دانشجویان بین‌المللی باشد. جالب است بدانید که در حدود 1/3 از طرفیت رشته‌های فنی و مهندسی در کشور سوئد، به موسسه فناوری سلطنتی  KTH اختصاص ‌یافته است. از مهم‌ترین رشته‌های این موسسه می‌توان به معماری، مدیریت صنعتی، علوم طبیعی و … اشاره کرد. باید بدانید که این موسسه یکی از قدرتمندترین برنامه‌های تحقیقاتی و آموزشی را برای پرورش دانشجویان خودش در دستور کار خود قرار داده است.

 

معرفی دانشگاه گوتنبرگ، دانشکده علوم

یکی از مراکز آموزشی که در قسمت‌های شمالی کشور سوئد قرار گرفته، دانشگاه گوتنبرگ است. این دانشگاه هرساله چیزی در حدود 37 هزار دانشجو را پذیرش می‌کند که بخش قابل‌توجهی از آن را دانشجویان خارجی تشکیل داده‌اند. ازاین‌رو اگر قصد مهاجرت تحصیلی به سوئد را دارید، می‌توانید این دانشگاه را در لیست دانشگاه مورد نظرتان قرار دهید. از مهم‌ترین ویژگی‌های دانشگاه گوتنبرگ می‌توان به این موضوع اشاره کرد که این دانشگاه همکاری‌های بسیار مناسبی با دانشگاه فناوری چالمرز دارد.

دانشگاه گوتنبرگ در بین دانشگاه‌های جهان توانسته است تا رتبه 191 را از آن خود کند و در بسیاری از رشته‌ها نیز حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. دانشگاه گوتنبرگ سوئد دارای 40 دپارتمان بوده که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به هنر، علوم پایه، حقوق، فناوری اطلاعات، علوم اجتماعی و … اشاره کرد. از آن جایی که این دانشگاه در سال‌های گذشته از بیش از 70 کشور مختلف دانشجو پذیرش کرده است، رقابت برای ورود به آن در بین دانشجویان بین‌المللی بسیار داغ شده است.

 

رشته‌های تحصیلی سوئد

رشته‌های تحصیلی سوئد
رشته‌های تحصیلی در مهاجرت تحصیلی به سوئد

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به سوئد را دارید باید بدانید که سوئدی‌ها دارای اتومبیل‌های عالی،  فناوری اطلاعات و  محیط‌زیست فوق‌العاده هستند. بنابراین، حدس زدن اینکه کدام یک از رشته‌های تحصیلی در سوئد معروف هستند دشوار نیست. این رشته‌ها عبارت‌اند از:

_ علوم کامپیوتر

_ مهندسی

_ هنر

_ مطالعات محیطی

_ مطالعات فرهنگی

مزایای مهاجرت تحصیلی به سوئد

مزایای مهاجرت تحصیلی به سوئد

مزایای مهاجرت تحصیلی به سوئد

1_ آزادی، برابری و پایداری

این موارد ارزش‌های اصلی جامعه و شهروندان سوئد به‌شمار می‌روند. این ارزش‌ها در تمامی جنبه‌های زندگی سوئدی، از جمله کار، تحصیل، محیط طبیعی و غیره انعکاس پیدا می‌کند. سوئدی‌ها تا آنجا که می‌توانند در جهت پشتیبانی برای رسیدن به هدف علمی، شغلی، شخصی یا هر هدف دیگر که دارید، منابع در اختیار شما قرار می‌دهند.


2_ سوئد بهترین مثال برای سازگاری با محیط‌زیست است.

اگر از نظر محیط‌زیست فردی مطلع باشید، زندگی در اینجا را دوست خواهید داشت. مدت طولانی است که سوئد در حفظ و احترام به طبیعت، سرمایه‌گذاری را شروع‌کرده است. به‌عنوان مثال، تا سال 2040، سوئد هدف خود را برای تولید 100٪ انرژی تجدید پذیر قرار داده است. این موضوع مهاجرت تحصیلی به سوئد را ارزشمندتر می‌کند.


3_ ذهنیت باز و مترقی

سوئد یکی از آن مکان‌های شگفت‌انگیز است که دیگر لازم نیست نگران متفاوت بودن یا مناسب نبودن در آن باشید. آن‌ها فارغ از معیارهای شخصی یا سابقه، همه افراد را می‌پذیرند. به‌عنوان مثال استکهلم اغلب به‌عنوان یکی از پذیراترین شهرهای جهان به‌شمار می‌رود.


4_ انگلیسی به‌طور گسترده‌ای صحبت می‌شود

بیش از 80٪ سوئدی‌ها انگلیسی صحبت می‌کنند، این امر، تعامل با آن‌ها را در مهاجرت تحصیلی به سوئد بسیار آسان می‌کند و در هر زمان که به کمک احتیاج داشته باشید یا بخواهید به‌راحتی از یک گفتگوی کوچک لذت ببرید، می‌توانید از آن استفاده کنید.

درباره مهاجرت بیشتر بدانیم ——-> مهاجرت تحصیلی

نحوه مهاجرت تحصیلی به سوئد

نحوه مهاجرت تحصیلی به سوئد

برای هر مقصد تحصیلی در خارج از کشور، شما مجبور خواهید بود بررسی کنید که برای ادامه تحصیل در این کشور به ویزا، گذرنامه، کارت اقامت یا سایر مدارک نیاز دارید یا خیر. کشور سوئد نیز از این امر جدا نیست، اما به دلیل توافقاتی که در سرتاسر اتحادیه اروپا وجود دارد، متوجه خواهید شد که تقاضای اقامت در سوئد متفاوت از اقدام برای کشورهای خارج از اتحادیه اروپا خواهد بود. اگر اهل کشورهای اتحادیه اروپا نباشید، ممکن است مراحل مختلفی را نیز مشاهده کنید که برای دریافت ویزا باید انجام دهید. بنابراین برای تعیین صلاحیت تحصیل در سوئد، با ویزا یا بدون ویزا، چه‌کاری باید انجام دهید؟ ما قصد داریم نگاه دقیق‌تری در این بخش داشته باشیم.

 

در مهاجرت تحصیلی به سوئد در یکی از شرایط زیر قرار خواهد گرفت:

اگر می‌خواهید در یک دانشگاه، کالج دانشگاهی، آموزش عالی حرفه‌ای یا دبیرستان مردمی در مقطع تحصیلات تکمیلی در سوئد برای مدت‌زمان بیش از سه ماه تحصیل کنید، می‌توانید برای تحصیلات عالی درخواست اقامت نمایید. مجوز باید قبل از سفر به سوئد صادر شود.

اگر کل مدت اقامت شما در سوئد کمتر از سه ماه است، شما نباید برای اجازه اقامت اقدام کنید، بلکه در عوض باید برای ویزای ورود اقدام کنید.

اجازه اقامت مهاجرت تحصیلی به سوئد

اجازه اقامت مهاجرت تحصیلی به سوئد

شرایط دریافت اجازه اقامت مهاجرت تحصیلی به سوئد

در مهاجرت تحصیلی به سوئد برای دریافت اجازه اقامت، شما باید شرایط زیر را داشته باشید:

1_ گذرنامه معتبر داشته باشید

2_ در برنامه یا دوره‌هایی که نیاز به حضور شما در تحصیلات عالی به‌صورت تحصیلات تمام‌وقت در سوئد دارند، پذیرفته شوید

برای تحصیل از راه دور نمی‌توانید اجازه اقامت دریافت کنید. همچنین اگر بخواهید به‌عنوان بخشی از تحصیلات خود در سوئد تحصیل کنید، اگر در برنامه‌ای در سوئد پذیرفته‌نشده باشید، نمی‌توانید برای تحصیل مجوز اقامت دریافت نمایید. در عوض می‌توانید درخواست اجازه اقامت برای بازدیدکنندگان کنید.

3_ در مدت‌زمانی که برای اجازه اقامت درخواست می‌کنید بتوانید از پس هزینه زندگی خود برآیید

این بدان معناست که در مهاجرت تحصیلی به سوئد شما باید نشان دهید که پول شما از طریق دارایی‌های بانکی، کمک‌های مالی یا مواردی از این دست، (مانند کمک هزینه دانشجویان) از کشور خودتان در دسترس شما است.

میزان هزینه زندگی شما به‌عنوان متقاضی در سال 2020 حداقل 8514 کرون در ماه است. برای درخواست‌هایی که آژانس مهاجرت سوئد در تاریخ 1 ژانویه 2021 یا پس از آن دریافت کرده است، حداقل هزینه زندگی 8568 کرون در هر ماه است.

اگر در مهاجرت تحصیلی به سوئد می‌خواهید از دارایی‌های بانکی خود تأمین هزینه کنید، باید درخواست خود را حداکثر سه ماه قبل از تاریخی که درخواست اجازه اقامت می‌کنید، ارائه دهید. در صورت دریافت مداوم درآمد، مانند کمک هزینه تحصیلی یا بورسیه تحصیلی، این مورد صدق نمی‌کند.

(دارایی‌های بانکی شما پول در حسابی است که متعلق به شماست و فقط شما و در صورت وجود همسرتان می‌توانید از آن پول برداشت کنید. اگر زیر 18 سال هستید، حساب سرپرستان نیز می‌تواند مبنایی برای حمایت از هزینه زندگی شما باشد)

4_ قبل از ارسال درخواست، شهریه احتمالی را پرداخت کرده باشید

شما باید پذیرش نهایی تحصیل را دریافت کرده باشید. در مهاجرت تحصیلی به سوئد اگر شما ملزم به پرداخت شهریه هستید، تا زمانی که بخشی از شهریه را که باید پیش پرداخت نمایید، پرداخت نکنید؛ پذیرش نهایی در نظر گرفته نمی‌شوید. اگر می‌خواهید در یک دانشگاه یا کالج دانشگاهی تحصیل کنید، آن‌ها پس از پرداخت هزینه‌ها به اداره مهاجرت سوئد اطلاع می‌دهند.

5_ یک بیمه جامع درمانی داشته یا درخواست کرده باشید

(در بخش مربوط به بیمه، به این مورد پرداخته می‌شود)

ویزا مهاجرت تحصیلی به سوئد

ویزا مهاجرت تحصیلی به سوئد

اگر شما شهروند کشوری خارج از اتحادیه اروپا هستید و می‌خواهید از سوئد (و سایر کشورهای شینگن) دیدن کنید، ممکن است لازم باشد برای ویزا اقدام کنید. ویزا مجوز ورود به یک کشور و اقامت در آنجا برای کمتر از 90 روز است. اینکه شما به ویزا احتیاج دارید بستگی به این دارد که از کدام کشور هستید؟ اجازه اقامت در کشور شینگن دیگری را دارید؟ به طور دائم در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا زندگی می‌کنید؟ به‌طور کلی ایران یکی از کشورهایی است که شهروندان آن در مهاجرت تحصیلی به سوئد نیاز به دریافت ویزا دارند.

 

برای دریافت ویزا برای تحصیل، تحقیق یا به عنوان دانشجوی تبادل دکتری باید:

 

_ گذرنامه‌ای داشته باشید که حداقل سه ماه پس از منقضی شدن ویزا معتبر باشد، در ده سال گذشته صادرشده و حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.

 _قادر به توصیف هدف خود از رفتن به این کشور باشید.

_ دعوت‌نامه یا مدرک قبولی از دانشگاهی در سوئد داشته باشید.

_ اگر قبلاً در دانشگاهی ثبت‌نام کرده‌اید از دانشگاه خود در خارج از کشور گواهی داشته باشید.

_ برای تأمین هزینه زندگی و بازگشت خود به خانه پول داشته باشید (سوئد همچنین برای شما برای هر روز اقامت در سوئد 450 کرون در نظر دارد)

_ یک بیمه مسافرتی پزشکی فردی داشته باشید که تمام هزینه‌های احتمالی مربوط به درمان پزشکی فوری، مراقبت‌های پزشکی فوری یا حمل‌ونقل به کشور خود به دلایل پزشکی را پوشش دهد. (این بیمه باید هزینه‌های حداقل 30000 یورو را پوشش دهد و برای همه کشورهای شینگن معتبر باشد)

_ اثبات قصد ترک سوئد و منطقه شینگن در آخرین روز قبل از انقضا ویزا

_ عکسی که در قالب گذرنامه است و رو به دوربین از شما گرفته‌شده بیش از شش ماه قدمت نداشته باشد.

_ داشتن مدارک دیگری که سفارت ممکن است لازم داشته باشد.

 

رد شدن درخواست

اگر آژانس مهاجرت سوئد درخواست شما را رد کرد، به این معنی است که شما اجازه اقامت سوئد را ندارید. شما می‌توانید ظرف سه هفته از تاریخی که اخطار تصمیم را دریافت کرده‌اید، علیه این تصمیم تجدیدنظر کنید. اگر به کسی سند وکالت‌نامه داده‌اید که به وی اجازه می‌دهد از شما وکالت کند، این شخص می‌تواند از طرف شما درخواست تجدیدنظر کند.

درباره سوئد بیشتر بدانیم ——-> تحصیل در سوئد

شغل در مهاجرت تحصیلی به سوئد

شغل در مهاجرت تحصیلی به سوئد

اگر برای تحصیلات عالی اجازه اقامت دریافت کرده‌اید، در همان زمان داشتن اجازه اقامت نیز حق کار در سوئد را دارید. نیازی به داشتن مجوز کار جداگانه نیست. اگر برای تحصیلات عالی اجازه اقامت داشته‌اید و در مدت اعتبار درخواست تمدید می‌کنید، تا زمانی که تصمیمی گرفته نشود یا تصمیم احتمالی اخراج به قدرت قانونی نرسد، همچنان حق کار دارید.

 در زمان مهاجرت تحصیلی به سوئد اگر به دنبال کار هستید، باید اسنادی را که نشان می‌دهد شما حق حضور و کار در سوئد را دارید، با خود ببرید. کارت اجازه اقامت خود را نیز به همراه داشته باشید. کارفرما می‌خواهد بداند شما چه مدت حق کار در سوئد را دارید و آیا محدودیتی در اجازه اقامت شما وجود دارد یا خیر. هر کسی که شما را استخدام کند، کپی مدارک را می‌خواهد و به اداره مالیات سوئد اطلاع می‌دهد که شاغل شده‌اید.

همراهی خانواده در مهاجرت تحصیلی به سوئد

همراهی خانواده در مهاجرت تحصیلی به سوئد
همراهی خانواده در مهاجرت تحصیلی به سوئد

اگر شما به‌عنوان یک محقق بازدیدکننده یا دانشجو مجوز دارید، اعضای خانواده شما می‌توانند برای همان مدت اجازه اقامت بگیرند. اگر اجازه اقامت شما بیش از شش ماه اعتبار داشته باشد، همسر یا شریک زندگی شما نیز اجازه کار می‌گیرد. اعضای خانواده شامل همسر، شریک زندگی مشترک، شریک زندگی ثبت‌شده و فرزندان مجرد زیر 18 سال هستند.

شماره هویت شخصی سوئد

شماره هویت شخصی سوئد

دانشجویان یا محققان بین‌المللی که قرار است یک سال (بیش از دو ترم) یا بیشتر در سوئد باشند باید در آژانس مالیاتی سوئد (Skatteverket) ثبت‌نام کنند و برای شماره هویت شخصی سوئد (شماره شناسایی) اقدام نمایند. شماره هویت شخصی بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی روزمره در سوئد است و در مهاجرت تحصیلی به سوئد برای مواردی مانند دسترسی به خدمات بهداشت عمومی، گرفتن بیمه، همراه بانک و تلفن همراه استفاده می‌شود.

برای ثبت‌نام در ثبت جمعیت سوئد و درخواست شماره شناسایی شخصی باید شخصاً به دفتر آژانس مالیاتی سوئد مراجعه کنید. مدارکی که باید به همراه داشته باشید به تابعیت شما بستگی دارد. پس از دریافت شماره شخصی خود می‌توانید برای کارت شناسایی اقدام کنید.

در مهاجرت تحصیلی به سوئد دانشجویان یا محققانی که کمتر از یک سال در سوئد خواهند بود و در این مدت به آن‌ها حقوق پرداخت می‌شود، باید جهت دریافت شماره هماهنگی (samordningsnummer) برای اهداف مالیاتی در آژانس مالیاتی سوئد ثبت‌نام کنند.

بیمه سلامت در مهاجرت تحصیلی به سوئد

بیمه سلامت در مهاجرت تحصیلی به سوئد

همان‌طور که در بالا گفته شد، شماره هویت شخصی سوئد به شما این حق را می‌دهد که هزینه‌های بیماری را همانند شهروندان سوئد پرداخت کنید. در مهاجرت تحصیلی به سوئد اگر کمتر از یک سال در سوئد باشید، باید بیمه درمانی خود را تنظیم کنید تا هزینه‌های احتمالی که در زمان حضور شما در سوئد، رخ می‌دهد را تأمین کند. در صورت تمایل می‌توانید بیمه سفر برای حداقل 30 روز را بخرید تا زمان بین ورود و دریافت شماره شناسایی شخصی و کارت شناسایی خود را پوشش دهید.

حساب بانکی

حساب بانکی در سوئد

اگر بیش از یک سال در سوئد اقامت دارید، بهتر است یک حساب بانکی سوئدی دریافت کنید. چهار بانک عمده در سوئد شامل SEB ، Handelsbanken ، Nordea  و Swedbank وجود دارد و همه آن‌ها خدمات بانکی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. قبل از دریافت شماره هویت شخصی خود باید بتوانید یک حساب بانکی باز کنید، اما برای دسترسی به طیف گسترده‌ای از خدمات بانکی، همانند کارت شناسایی و شماره تلفن همراه سوئدی، به آن  نیاز خواهید داشت. در مهاجرت تحصیلی به سوئد اگر کمتر از یک سال در سوئد خواهید بود، با دانشگاه خود در مورد پرداخت‌ها به یک حساب بانکی خارجی صحبت کنید. همچنین توجه داشته باشید که حقوق سوئد معمولاً در تاریخ 25 هر ماه پرداخت می‌شود.

بهتر است هزینه زندگی چند هفته اول خود را در حساب بانکی وطن خود داشته باشید زیرا تنظیم حساب بانکی و سپرده حقوق سوئدی ممکن است مدتی طول بکشد. قبل از سفر، با بانک کشور خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید که می‌توانید از کارت بانکی خود در خارج از کشور استفاده کنید. توجه داشته باشید که در مهاجرت تحصیلی به سوئد هنگام جابجایی نیازی به همراه داشتن پول نقد نیست. سوئد در اصل غیرنقدی عمل می‌کند. بسیاری از بانک‌ها دیگر پول نقد به کار نمی‌برند و بسیاری از فروشگاه‌ها و مشاغل دیگر آن را قبول نمی‌کنند.

زبان در مهاجرت تحصیلی به سوئد

زبان در مهاجرت تحصیلی به سوئد
زبان در مهاجرت تحصیلی به سوئد

داشتن زبانی مشخص، از شروط دریافت ویزای تحصیلی سوئد نیاز نیست. اما دانشگاه‌ها به اثبات مهارت زبان سوئدی یا انگلیسی که بخشی از پذیرش موفقیت‌آمیز در یک دانشگاه سوئد است، نیاز دارند. اداره مهاجرت سوئد نامه قبولی دانشگاه را درخواست می‌کند.

دانشگاه‌های سوئد برنامه‌های تحصیلی ارائه می‌دهند که به دو زبان سوئدی و انگلیسی تدریس می‌شود. با این‌ حال، اکثر برنامه‌های تحصیلی انگلیسی برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا در دسترس هستند.

 

آزمون‌های زبان انگلیسی موردقبول دانشگاه‌های سوئد عبارت‌اند از:

 

_ تافل iBT

_ آیلتس آکادمیک

PTE Academic_

C1_پیشرفته

در حالی که انگلیسی زبان کار بسیاری از دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی است، در زمان مهاجرت تحصیلی به سوئد، یادگیری زبان سوئدی به شما کمک می‌کند خود را تثبیت کنید و تجربه حضور خود را در این کشور بهبود ببخشید. بسیاری از دانشگاه‌ها دوره‌های سوئدی را برای دانشجویان دکترای خود ارائه می‌دهند. همچنین یک برنامه رایگان زبان سوئدی به نام سوئدی برای مهاجران (Svenska för invandrare) وجود دارد که برای مهاجران بزرگسال با شماره هویت شخصی ایجادشده است. دوره‌های SFI دانش اولیه‌ای از زبان و جامعه سوئدی را ارائه می‌دهند. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به سوئد دارید، باید بدانید که ثبت‌نام در این دوره‌ها از طریق شهرداری شهر موردنظر صورت می‌گیرد.

آزمون‌های زبان انگلیسی موردقبول دانشگاه‌های سوئد

نتیجه گیری

ادامه تحصیل اگر در کشوری با سطح بالای علمی و کنار آن شرایط ایده‌آل اجتماعی، فرهنگی و سطح بالای رفاه همراه باشد مطمئناً هم در روند تحصیل تأثیر مثبتی خواهد داشت و هم در صورت تمایل به کار و ادامه زندگی در کشور مقصد، آینده بسیار روشنی را تضمین خواهد کرد. سوئد کشوری است که این موارد را در خود دارد. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به سوئد را دارید، بعد از تعیین مدت زمان لازم برای تحصیل، از طریق گرفتن اجازه اقامت یا ویزا می‌توانید وارد این کشور شوید تا در کنار تحصیل از انواع خدمات اجتماعی و علمی این کشور بهره‌مند گردید.

سوالات متداول

 • استکهلم
 • گوتبورگ
 • لوند
 • لینکوپینگ
 • اوپسالا
 • دانشگاه اوپسالا
 • موسسه فناوری سلطنتی  KTH
 • دانشگاه گوتنبرگ، دانشکده علوم
 • دانشگاه تکنولوژی چالمرز
 • دانشگاه  Jönköping
 • دانشکده اقتصاد هانک
 • آزادی و برابری
 • سرمایه گذاری در حفظ و احترام به محیط زیست
 • ذهنیت باز و مترق
 • صحبت به زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن