مشاوره رایگان

02128111107

تحصیل رایگان در آمریکا

تحصیل رایگان در آمریکا

تحصیل رایگان در آمریکا

تحصیل رایگان در آمریکا یکی از آرزوهایی است که بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان ایرانی در طول زندگی خود دارند.کشور امریکا بهترین کشور جهان برای ادامه تحصیل محسوب می شود و موقعیت این کشور در بین سایر کشورهای دنیا قابل مقایسه با بسیاری از کشورها و حتی کشورهای اروپایی نیست. 

چرا که بسیاری از زیرساخت های اقتصادی و مالی دنیا در این کشور قرار گرفته است و شما در صورت موفقیت به ادامه تحصیل در ایالات متحده فرصت های بی نظیر فراوانی برای ادامه زندگی خود در آینده خواهید داشت.به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد تحصیل رایگان در آمریکا و چگونگی اخذ اقامت این کشور، با شما صحبت کنیم. تا شاید بتوانیم قدمی هر چند کوچک در راه کمک کردن به شما برای رسیدن به آرزوی دیرینه تان برداریم. با ما همراه باشید تا در این مورد بیشتر بدانید و بهتر بتوانید راه ادامه تحصیل در ایالات متحده را پیدا کنید.

آنچه در این مقاله می خوانید :

مزایای ادامه تحصیل رایگان در آمریکا

مزایای تحصیل رایگان در آلمان

تحصیل در کشورهای پیشرفته که دارای زیرساخت های علمی و صنعتی زیادی هستند می تواند مزایای بسیار زیادی برای دانشجویان به همراه داشته باشد.در این کشورها آموزش تنها بر پایه تئوری نیست و شما می توانید از نزدیک در جریان پیشرفت های علمی و صنعتی در دنیا قرار بگیرید. هر چه یک کشور از نظر علمی و صنعتی پیشرفته تر باشد ادامه تحصیل در آن کشور نیز بسیار بهتر خواهد بود. پس اگر قصد ادامه تحصیل را دارید باید بهترین کشورها را که دارای پیشرفته ترین صنایع و بهترین مراکز علمی هستند برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنید.

به طور حتم کشور ایالات متحده امریکا در طی چند دهه اخیر و پس از جنگ جهانی دوم قدرتمندترین قدرت سیاسی و اقتصادی دنیا بوده است. این قدرت بر پایه توان صنعتی و تولیدی این کشور استوار است که برای کشور آمریکا بالاترین تولید ناخالص ملی را به همراه داشته است. برای همین است که بسیاری از دانشجویان در سرتاسر دنیا این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. تا بتوانند پس از پایان تحصیلات خود در ایالات متحده مشغول به کار شوند و یا با توجه به رشد علمی که در دوره تحصیل کسب کرده اند، به کشورهای دیگر رفته و یا به کشور خود باز گردند ، تا از فرصت های بی نظیری که ارزش بالای مدارک تحصیلی اعطا شده در دانشگاه های کشور امریکا به همراه دارد بهره مند شوند.

به همین دلیل تحصیل رایگان در آمریکا نه تنها برای جوانان و دانشجویان ایرانی که برای بسیاری از جوانان در بسیاری از کشورهای دنیا بسیار حایز اهمیت است از این رو به دنبال راهی برای دست یافتن به این فرصت بی نظیر و ادامه تحصیل رایگان در آمریکا هستند. تقریباً اکثر دانشگاه‌های آمریکا در رتبه‌بندی‌های بالا قرار دارند و در هر ایالت این کشور، چندین دانشگاه معتبر و رده‌بالا وجود دارد.

دریافت مدرک کارشناسی با تحصیل رایگان در آمریکا

دانش آموزان این امکان را دارند که پس از تکمیل تحصیلات خود در مدرسه، به ادامه تحصیل در کشور آمریکا بپردازند. این امکان برای دانش آموزان در همه کشورهای دنیا وجود دارد. بسیاری از آن ها از این فرصت استفاده می کنند تا موفق به دریافت مدرک کارشناسی خود از یک دانشگاه معتبر بین المللی در یکی از مراکز علمی امریکا شوند.

صدها مرکز علمی و کالج در سرتاسر ایالات متحده وجود دارند که دانش آموزان می توانند در این مراکز موفق به گذراندن دروس مرتبط با دوره های کارشناسی شوند. علاوه بر دوره های کارشناسی که به طور معمول 4 سال به طول خواهد انجامید ،دوره های کاردانی در قالب دوره های کالج در امریکا وجود دارد.

این دوره ها دانشجویان را در مدت کوتاه تری برای ورود به بازار کار آماده می کند. به دلیل شرکت های بسیار زیادی که در ایالات متحده قرار دارند، گذراندن دوره کارشناسی باعث می شود که فرصت های شغلی بی نظیری در ایالات متحده برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی که جویای کار هستند وجود داشته باشد.

البته امکان تحصیل رایگان در آمریکا در دوره های کارشناسی برای همه افراد فراهم نیست و بیشتر افراد باید برای ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی یا دانشگاه های خصوصی هزینه پرداخت کنید. اما در صورتی که واجد دریافت کمک هزینه باشید، می توانید در دوره کارشناسی نیز از کمک هزینه های تحصیلی در کشور امریکا بهره مند شوید.

دریافت کارشناسی ارشد با تحصیل رایگان در آمریکا

به ندرت مشاهده می شود که ایرانیان پس از تکمیل تحصیلات خود در دوران دبیرستان موفق به ادامه تحصیل رایگان در آمریکا شوند. این امکان بیشتر برای دانشجویان دوره کارشناسی وجود دارد. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان ایرانی پس از اتمام دوره کارشناسی خود در ایران به دنبال ادامه تحصیل در کشور امریکا در دوره کارشناسی ارشد هستند و به نظر می رسد که تقاضا برای ادامه تحصیل رایگان در آمریکا در دوره کارشناسی ارشد بسیار بیشتر از دوره کارشناسی است. 

شانس ورود به دوره های کارشناسی ارشد در این کشور نیز برای دانشجویان ایرانی در صورتی که پیش زمینه تحصیلی خوبی داشته باشند، در صورت دارا بودن شرایط لازم و مدرک زبان معتبر بین المللی بیشتر است. در ایالات متحده شما می توانید در کنار تحصیل در دوره کارشناسی ارشد با مراکز تحقیقاتی و علمی که شهرت جهانی دارند ارتباط برقرار کنید و برای آینده خود فرصت های شغلی بهتری را پیدا کنید.

بسیاری از دانشجویان رشته های فنی و مهندسی در داخل کشور در پایان دوره کارشناسی خود مقدمات لازم را برای ادامه تحصیل در کشور امریکا در دوره کارشناسی ارشد فراهم می کنند. در حال حاضر نیز بسیاری از آن ها در این کشور موفق به دریافت مدرک کارشناسی ارشد شده و در موسسات و شرکت های معتبر آمریکایی یا بین المللی مانند گوگل، ناسا و مایکروسافت مشغول به کار شده اند.

دریافت مدرک دکتری با تحصیل رایگان در آمریکا

دریافت مدرک دکتری با تحصیل رایگان در آمریکا

یکی از بالاترین درجه های علمی که یک فرد می تواند اخذ کند درجه دکتری است. شاید مطلع باشید که ادامه تحصیل در مقطع دکتری با سایر مقاطع متفاوت می باشد. چرا که شما تنها در صورت یافتن استاد راهنما که شرایط علمی شما برای ایشان جالب توجه باشد امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا را خواهید داشت. در صورتی که در مورد رزومه علمی قوی باشید امکان بورسیه شدن شما در مقطع دکتری وجود خواهد داشت.

طول دوره دکتری بیش از دوره کارشناسی ارشد است و به طور معمول برای 4 سال به طول خواهد انجامید. در این مدت شما به خوبی در رشته علمی خود به تخصص کافی برای ادامه کارهای تحقیقی و همکاری با مراکز معتبر بین المللی دست خواهید یافت. در دوره دکتری شما نگرانی کمتری در مورد هزینه های تحصیل خواهید داشت.چرا که در صورت موفق شدن به اخذ پذیرش تحصیلی در دوره دکتری در یکی از دانشگاه های معتبر امریکا، می توانید با فعالیت های علمی و تحقیق و تدریس موفق به کسب درامد کافی برای تامین هزینه های دوره دکتری خود شوید.

نگاهی به هزینه های تحصیلی در امریکا

گرفتن بورسیه و ادامه تحصیل رایگان در امریکا همواره به سادگی ممکن نیست و نیاز به رزومه علمی قوی و مدرک زبان معتبر در کنار انتشار مقاله های معتبر بین المللی دارد. به همین دلیل در بسیاری از موارد ممکن است که دانشجویان نتوانند موفق به ادامه تحصیل رایگان در آمریکا در هر یک از دوره های فوق الذکر شوند. به همین دلیل است همواره آگاهی از هزینه های تحصیل و زندگی در ایالات متحده برای بسیاری از دانشجویان مهم است.

حتی کسانی که بورسیه تحصیلی این کشور را دریافت کرده اند ممکن است علاقه مند باشند تا از هزینه هایی که در زمان تحصیل ممکن است برای آن ها وجود داشته باشد آگاه شوند.

در صورتی که قصد ادامه تحصیل در امریکا را داشته باشید باید هزینه های مختلفی مانند هزینه محل اقامت، هزینه های تحصیلی (هزینه کتب درسی، لپ تاپ، تجهیزات آموزشی و…)، هزینه های رفت و امد و هزینه غذا و لباس را تامین کنید. اگر چه امکان برآورد دقیق هزینه های ذکر شده در بالا وجود ندارد. اما می توان به طور تقریبی هزینه های زندگی و تحصیل در ایالات متحده را بیان نمود. این هزینه ها در صورت کسب بورسیه بسیار کمتر خواهند بود.

اما به طور معمول تخمین زده می شود که برای ادامه تحصیل عادی در ایالات متحده هر دانشجو باید به طور متوسط حدود هزار دلار به صورت ماهانه برای تامین نیازهای خود هزینه کند. به همین منظور در صورتی که شما بخواهید بدون بورسیه تحصیلی در این کشور به تحصیل بپردازید، باید با کار پاره وقت یا از طریق خانواده خود این هزینه ها را تامین کنید تا پس از پایان تحصیل به فرصت های شغلی بی نظیر مد نظر خود دست پیدا کنید.

امکان تحصیل رایگان در آمریکا با دریافت بورسیه تحصیلی

اگر چه هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در کشور امریکا بالا است، اما شاید بتوانید با داشتن یک رزومه تحصیلی خوب و کسب نمرات عالی در دانشگاه های معتبر فنی و مهندسی یا دیگر دانشگاه های معتبر داخلی موفق به دریافت مجوز ادامه تحصیل در این کشور شوید.

داشتن مقالات علمی معتبر در مجلات علمی و ژورنال های بین المللی یکی از مولفه هایی است که می تواند به شما کمک کند موفق به ادامه تحصیل رایگان در آمریکا با هزینه کمتر در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری شوید. دریافت بورسیه تحصیلی بهترین راه برای تامین هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل در ایالات متحده امریکا است. هر ساله هزاران دانشجو از بسیاری از کشورهای جهان موفق به دریافت بورس تحصیلی برای ادامه تحصیل در امریکا می شوند.

این دانشجویان باید حائز شرایط خاصی باشند تا توسط ایالات متحده برای دریافت بورس تحصیلی مورد تایید قرار گیرند. مزایای این بورس های تحصیلی فراهم نمودن مزایای اقتصادی تحصیل رایگان در آمریکا است که از جمله آن ها معاف شدن از پرداخت شهریه، قرار گرفتن تحت پوشش بیمه های درمانی، بهره مند شدن از اقامت دانشجویی و …….. که همه آن ها در کنار هم باعث کاهش بسیار زیاد هزینه های تحصیل در امریکا خواهد شد.

بهترین دانشگاه های ایالات آمریکا

بهترین دانشگاه های آمریکا

شاید برای شما اگاهی از بهترین دانشگاه های ایالات متحده آمریکا جالب باشد. در این بخش ما نگاهی به بهترین دانشگاه های ایالات متحده خواهیم انداخت که در صورتی که موفق به ادامه تحصیل رایگان در آمریکا در یکی از این دانشگاه ها شوید، به طور حتم آینده بسیار روشنی در پیش خواهید داشت. توجه داشته باشید که تعدادی از این دانشگاه ها خصوصی و تعدادی دولتی هستند. دانشگاه های ام آی تی(دانشگاه فناوری ماساچوست)، پرینستون و هاروارد آمریکا از شناخته شده ترین دانشگاه های این کشور هستند که جزو بهترین دانشگاه های دنیا محسوب می شوند.

دانشگاه های استنفورد، شیکاگو و پنسیلوانیا نیز در رنک های بالا در بین سایر دانشگاه ها و کالج های علمی ایالات متحده قرار دارند. دانشگاه های کالیفرنیا، کارولینا، و فلوریدا نیز جزو بهترین دانشگاه های دولتی آمریکا محسوب می شوند. این کشور نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر هر ساله دانشجویان بین المللی واجد شرایط لازم را برای ادامه تحصیل بورسیه می کند. که می توانند در یکی از دانشگاه های ذکر شده یا دیگر دانشگاه های قرار گرفته در ایالت های دیگر که تعداد آن ها بالغ بر صدها دانشگاه است به ادامه تحصیل مشغول شوند.

چگونگی اخذ اقامت آمریکا

برای دریافت اقامت آمریکا می‌توان از روش‌های متفاوتی اقدام کرد. به‌طورکلی آسان‌ترین روش دریافت اقامت هر کشور، اخذ ویزای تحصیلی است. توجه داشته باشید که اگر قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارید، به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانید از طریق ویزای توریستی به تحصیل در این کشور بپردازید. ویزای تحصیلی این کشور نیز انواع مختلفی دارد که لازم است با آن، آشنا شوید.

ویزای تحصیلی آمریکا و انواع متفاوت آن

انواع متفاوت ویزای تحصیلی آمریکا در سه گروه M، F و J قرار می‌گیرد که هرکدام از آن‌ها برای تحصیل در زمینه‌های متفاوتی صادر می‌شود. به‌عنوان‌مثال ویزای تحصیلی نوع F برای موارد زیر کاربرد دارد:

  • تحصیل در دبستان‌های خصوصی
  • هنرستان‌های خصوصی
  • مدارس فنی و حرفه‌ای
  • دانشگاه‌ها و کالج‌های مختلف
  • دبیرستان
  • سایر مؤسسات آموزش زبان

کاربرد ویزای نوع M برای تحصیل در آمریکا شامل موارد زیر است:

تحصیل در مؤسسات فنی حرفه‌ای و دیگر مؤسسات (مؤسسات آموزش زبان را شامل نمی‌شود)

و ویزای نوع J برای تحصیل در موارد زیر کاربرد دارد:

  • دریافت فرصت مطالعاتی
  • سفر تحصیلی در فصل تابستان
  • گذراندن دوره‌های کارآموزی و انترنی

هرکدام از این ویزاها نیز در انواع متفاوت 1 و 2 صادر می‌شوند که به‌صورت جداگانه معنای خاصی دارند. اگر در مقابل ویزا عدد 1 درج شده باشد یعنی این ویزا برای متقاضی اقامت صادر شده است و عدد 2 یعنی این ویزا برای همسر یا فرزند شخص متقاضی صادر شده است.

ویزای تحصیلی F1 بهترین نوع ویزای تحصیلی آمریکاست. متقاضیانی که قصد اقامت بیشتر از 6 ماه و تحصیل رایگان در آمریکا را دارند، باید برای دریافت ویزای F1 اقدام کنند. پس از اخذ این ویزا و پذیرش در دانشگاه، دانشجویان می‌توانند در هفته به مدت 20 ساعت فعالیت کاری تنها در محدوده دانشگاه داشته باشند. البته این شرایط فقط در سال اول تحصیلی برقرار است و پس از گذراندن این یک سال، آن‌ها می‌توانند خارج از دانشگاه نیز مشغول به کار شوند.

همسر و فرزندان زیر 21 سال شخصی که ویزای F1 دارد، ویزای F2 را دریافت می‌کنند. این افراد می‌توانند در این کشور مشغول به تحصیل شوند و اعتبار ویزای آن‌ها، به اعتبار ویزای F1 وابسته است. اما توجه داشته باشید که این اشخاص فقط می‌توانند در آمریکا تحصیل کنند و اجازه کار ندارند. شرایط متقاضیان ویزای M1 نیز مانند ویزای F1 بوده و تنها تفاوت آن در زمینه‌های تحصیلی است، یعنی افرادی که ویزای M1 دارند تنها می‌توانند در برخی از رشته‌های فنی و حرفه‌ای مشغول به تحصیل شوند.

همان‌طور که اشاره کردیم، ویزای تحصیلی J1 برای فرصت‌های مطالعاتی و گذراندن دوره‌های کارآموزی و انترنی کاربرد دارد. متقاضیانی که ویزای J1 را دریافت می‌کنند، تنها 2 سال می‌توانند در آمریکا اقامت کنند و باید از آمریکا خارج شده تا مجدداً برای اقامت خود اقدام کنند. متقاضی ویزای J1 می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود، ویزای J2 دریافت کند.

دریافت ویزای تحصیلی آمریکا چه شرایطی دارد؟

برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، ابتدا باید در یکی از مراکز آموزشی معتبر این کشور پذیرفته شوید. پس از پذیرش در مراکز آموزشی، نمی‌توانید بدون اجازه آن مرکز، به یک مؤسسه آموزشی دیگر ملحق شوید. پذیرش در یک مرکز آموزشی معتبر، به معنای دریافت ویزا و تحصیل رایگان در آمریکا نیست. دقت داشته باشید که دانشگاه مدنظر شما، دانشجویان بین‌المللی و اتباع مختلف (خصوصاً اتباع ایرانی) را پذیرش می‌کند یا خیر.

معتبر بودن دانشگاه یا کالج انتخابی شما نیز اهمیت بسیاری دارد، چرا که مسئولان صدور ویزای تحصیلی، اعتبار مراکز آموزشی را در اولویت قرار می‌دهند. ممکن است تحصیل در برخی مراکز هزینه کمتری داشته باشد اما معتبر نباشند. رزومه تحصیلی خود را از قبل آماده و ترجمه کنید تا به‌راحتی در اختیار مسئولان دانشگاه قرار بگیرد. برای انتخاب یک مرکز آموزشی معتبر، از مؤسسات و وکلای مجرب مهاجرتی کمک بگیرید.

بهترین رشته ها برای ادامه تحصیل رایگان در آمریکا

بر اساس رتبه بندی های بین المللی بیش از 350 دانشگاه معتبر در ایالات متحده قرار دارد. در سال های گذشته بیش از یک میلیون دانشجوی بین المللی در دانشگاه های این کشور در ایالت های مختلف به تحصیل مشغول بوده اند.

در بین سایر رشته های علمی، رشته های مهندسی از بهترین رشته هایی هستند که می توانند توسط دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل در این کشور انتخاب شوند.

رشته های مالی و مدیریت کسب و کار در کنار سایر رشته های علمی مانند ریاضیات و علوم کامپیوتر (نرم افزار، سخت افزار، فناوری اطلاعات و…) جزو رشته های محبوب برای اخذ مدارک دانشگاهی در این کشور هستند.

به طور حتم ادامه تحصیل رایگان در آمریکا با انتخاب این رشته ها علاوه بر هزینه های بسیار کم می تواند مزایای بسیاری برای دانشجویان ایرانی داشته باشد. کیفیت بالای تحصیل در ایالات متحده یکی از مهم ترین این مزایا است. علاوه بر این با ادامه تحصیل در آمریکا شما با فرهنگ های مختلف از سراسر جهان آشنا خواهید شد و در آینده فرصت های بیشتری برای یافتن شغل و ادامه زندگی در هر جای دنیا خواهید داشت.

درباره آمریکا بیشتر بدانیم ——-> گرین کارت آمریکا

نتیجه گیری

تحصیل رایگان در آمریکا به دلیل وجود زیر ساخت های اقتصادی و مالی یکی از آرزوهای دانشجویان و دانش آموزان ایرانی  است . با تحصیل در این کشور شما می توانید فرصت های شغلی بسیار زیادی بدست آورید ، ما در این مقاله تمام اطلاعات لازم برای تحصیل در آمریکا به صورت رایگان را برای شما آورده ایم .

اگر شما هم قصد مهاجرت و تحصیل در این کشور بی نظیر را دارید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

ارائه مدارک تحصیلی با ارزش و اعتبار بالا

امکان تحصیل در دانشگاه های برتر

وجئ فرصت های شغلی بی نظیر پس از فارغ التحصیلی

گرفتن بورسیه و ادامه تحصیل رایگان در امریکا همواره به سادگی ممکن نیست و نیاز به رزومه علمی قوی و مدرک زبان معتبر در کنار انتشار مقاله های معتبر بین المللی دارد. به همین دلیل در بسیاری از موارد ممکن است که دانشجویان نتوانند موفق به ادامه تحصیل رایگان در آمریکا در هر یک از دوره های فوق الذکر شوند. به همین دلیل است همواره آگاهی از هزینه های تحصیل و زندگی در ایالات متحده برای بسیاری از دانشجویان مهم است.

مزایای این بورس های تحصیلی فراهم نمودن مزایای اقتصادی تحصیل رایگان در آمریکا است که از جمله آن ها معاف شدن از پرداخت شهریه، قرار گرفتن تحت پوشش بیمه های درمانی، بهره مند شدن از اقامت دانشجویی و …….. که همه آن ها در کنار هم باعث کاهش بسیار زیاد هزینه های تحصیل در امریکا خواهد شد.

دانشگاه های ام آی تی ، پرینستون و هاروارد آمریکا ، استنفورد، شیکاگو و پنسیلوانیا

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن