مشاوره رایگان

02128111107

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

پزشکی در مجارستان دارای سنت و فرهنگ دیرینه در مطالعات پزشکی و مراقبت های بهداشتی است. دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان به علت چندین برنامه در دسترس (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، بهداشت عمومی و غیره) در زبانهای مختلف (مجاری، انگلیسی یا آلمانی به انتخاب دانشجویان) در مجارستان جذب می شوند. کیفیت آموزش، دوره های پیش پزشکی برای بهبود زبان انگلیسی، زیست شناسی، فیزیک و شیمی پایه برای مطالعات بیشتر برای افرادی که نیاز دارند و هزینه های معقول برای تحصیل در مقایسه با هزینه های بالا تحصیل در ایالات متحده آمریکا، کانادا، انگلستان و غیره از ویژگی های این برنامه است. الزامات و شرایط اصلی برای پذیرش در دانشگاه پزشکی شامل دیپلم دبیرستان، دانش خوب از محیط مطالعه (انگلیسی، آلمانی یا مجارستانی) و امتحان ورودی به دانشگاه پزشکی است.

آنچه در این مقاله میخوانید :

هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

هزینه های تحصیل در حدود ۱۶۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو در سال می باشد و می توان آنها را در دو قسط در طول سال پرداخت کرد و این مبلغ بسیار کمتر از هزینه های تحصیل در اکثر کشورها مثل، ایالات متحده آمریکا، انگلستان یا کانادا است. امروز پزشکان مجارستانی در کشورهای مدیترانه و در سراسر جهان قدردانی می شوند و دانشگاه های پزشکی مجارستان هر ساله هزاران دانشجوی دانشگاه پزشکی را جذب می کنند.

 

آموزش پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی اکثر دانشگاه های پزشکی در مجارستان توسط سازمان بهداشت جهانی، وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده، اداره آموزش و پرورش ایالتی (نیویورک، ایالات متحده آمریکا)، هیئت پزشکی کاليفرنيا، شورای پزشکی عمومی (انگلستان – آزمون PLAB اجباری است)، شورای پزشکی اسرائیل، ایرلند، ایران و نروژ تایید شده است. در اکثر کشورهای اروپایی – که در بالا ذکر نشده است- و همچنین در هند، دیپلم دانشگاه Debrecen، مرکز علوم پزشکی و بهداشتی برای اهداف ثبت نام پذیرفته شده است؛ با این حال، امتحان مقدماتی اجباری است.

هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به مجارستان

به رسمیت شناختن مدارج پزشکی بین المللی

منطقه اقتصادی اروپا (اتحادیه اروپا/EEA):

مدارج پزشکی دانشگاه مجارستان در تمام منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس به رسمیت شناخته شده است؛

 

ایالات متحده:

فارغ التحصیلان مجارستانی (به عنوان فارغ التحصیلان خارجی) در دوره پزشکی، پس از واجد شرایط شدن برای اقامت، حق گذراندن امتحانات مجوز پزشکی ایالات متحده (USMLE) را دارند

 

کانادا:

فارغ التحصیلان مجارستانی (به عنوان فارغ التحصیلان خارجی) در دوره پزشکی، قبل از درخواست برای اقامت برای شرکت در آزمون شورای پزشکی آزمون های ارزیابی کانادا (MCCEE) و شورای پزشکی آزمون واجد شرایط شدن کانادا (MCCQE) واجد شرایط هستند؛

 

هند

درجه دکترا دندانپزشکی دانشگاه پزشکی مجارستان معادل درجه لیسانس دندانپزشکی در هند است؛

 

مجارستان مقصد مهم و محبوبی برای دانشجویان بین المللی، به خصوص در رشته پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، فیزیوتراپی و بهداشت عمومی است. اکثر دوره های پزشکی به زبان انگلیسی و مجارستانی ارائه می شوند، اما برخی از دانشگاه های پزشکی مجارستان نیز دوره های پزشکی را به زبان آلمان ارائه می دهند.

 

پذیرش در مدارس پزشکی

📌 پزشکی عمومی: برنامه ۴ ساله (فارغ التحصیلی) و برنامه ۶ ساله

📌 دامپزشکی: برنامه ۶ ساله

📌 دندانپزشکی: برنامه ۵ تا ۶ ساله

📌 داروخانه: برنامه ۵ تا ۶ ساله

📌 پرستاری: برنامه ۳ تا ۴ ساله

📌 فیزیوتراپی: برنامه ۳ تا ۴ ساله

📌 تخصص پزشکی: برنامه ۳ تا ۶ ساله

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن