مشاوره رایگان

02128111107

هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا موضوعی است که در این مقاله به صورت کامل بررسی خواهیم کرد. کشور استرالیا با داشتن ۷ موسسه آموزشی در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان، یکی از بهترین کشورها برای دانشجویان بین‌المللی است. این کشور دارای سیستم آموزشی نمونه، شهرت جهانی، شهرهای پر جنب‌وجوش، فناوری‌های چشمگیر، اقتصاد پایدار و سبک زندگی باکیفیت می‌باشد. این دلایل باعث شده‌اند که استرالیا به مقصد تحصیلی موردعلاقه دانشجویان بین‌المللی تبدیل شود. به ‌عنوان یک کشور توسعه‌یافته، هزینه تحصیل در استرالیا نسبت به اکثر کشورهای جهان، نسبتا بالاتر است. با این ‌حال، این هزینه بسته به انتخاب برنامه تحصیلی و هزینه زندگی در این کشور، برای دانشجویان بین‌المللی متفاوت است. بنابراین در ادامه این مقاله به بررسی هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

هزینه تحصیل مقاطع مختلف در دانشگاه‌های دولتی استرالیا

برای بررسی هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا ابتدا باید به بررسی شهریه دانشگاه‌های دولتی این کشور بپردازیم. بودجه همه ۳۸ دانشگاه دولتی، توسط دولت ملی استرالیا تامین می‌شود. کیفیت دانشگاه‌های استرالیا را می‌توان از این منظر قضاوت کرد که از هر ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا، هفت دانشگاه در استرالیا واقع شده‌اند. مدرک کارشناسی می‌تواند بین ۱۰ هزار تا ۳۰ هزار دلار استرالیا در این کشور هزینه داشته باشد. در حالی‌که هزینه دوره کارشناسی ارشد بین ۲۲ هزار تا ۳۷ هزار دلار استرالیا در سال می‌باشد. دانشجویان دکتری نیز باید برای دوره تحصیلی خود بین ۱۴ هزار تا ۳۷ هزار دلار استرالیا بپردازند.

هزینه تحصیل مقاطع مختلف در دانشگاه‌های دولتی استرالیا

شهریه دانشگاه‌های برتر استرالیا

در این بخش مقاله قصد داریم برای برآورد هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا شهریه دانشگاه‌های برتر این کشور را بررسی کنیم.

1.دانشگاه ملی استرالیا:

این دانشگاه در سال 2023 در رتبه ۳۰ بهترین دانشگاه‌های جهان جای گرفت. بهترین دوره‌های آموزشی در این دانشگاه شامل کارشناسی فلسفه، کارشناسی ارشد تحلیل داده‌های کاربردی، کارشناسی ارشد مطالعات موزه و میراث و کارشناسی ارشد مهندسی برق می‌باشد. شهریه این دانشگاه به‌صورت سالانه از ۴۶ هزار تا ۴۸ هزار دلار می‌تواند متغیر باشد.

2.دانشگاه ملبورن:

این دانشگاه در سال 2023 در رتبه ۳۳ بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفت. بهترین دوره‌های آموزشی در این دانشگاه شامل کارشناسی کشاورزی، کارشناسی ارشد مهندسی معماری و کارشناسی ارشد تجزیه و تحلیل کسب و کار (MBA) هستند. شهریه دانشگاه ملبورن به‌ صورت سالانه از ۴۵ هزار تا ۴۷ هزار دلار می‌تواند متغیر باشد.

3.دانشگاه سیدنی:

رتبه چهل‌و‌یکم بهترین دانشگاه‌های جهان در سال 2023 متعلق به دانشگاه سیدنی می‌باشد. بهترین دوره‌های آموزشی در این دانشگاه شامل MBA، کارشناسی ارشد مهندسی نرم‌افزار، کارشناسی علوم بهداشت و کارشناسی اقتصاد می‌باشند. شهریه دانشگاه سیدنی از ۵۰ هزار تا ۵۴ هزار دلار به ‌صورت سالانه متغیر است.

4.دانشگاه نیو ساوت ولز:

این دانشگاه رتبه چهل‌و‌پنجم بهترین دانشگاه‌های جهان در سال 2023 را از آن خود کرد. بهترین دوره‌های آموزشی در این دانشگاه شامل کارشناسی ارشد مهندسی معدن، کارشناسی ریاضیات پیشرفته، کارشناسی مهندسی مکانیک و کارشناسی مهندسی مکانیک و ساخت‌وساز می‌باشند. شهریه این دانشگاه به ‌صورت سالانه از ۷ هزار تا ۱۱ هزار دلار متغیر است.

5.دانشگاه کوئینزلند:

رتبه ۵۰ بهترین دانشگاه‌های جهان در سال 2023 متعلق به این دانشگاه می‌باشد. بهترین دوره‌های آموزشی در دانشگاه کوئینزلند شامل کارشناسی ارشد گردشگری و هتلداری، کارشناسی بهداشت و کارشناسی تربیت بدنی می‌باشند. شهریه این دانشگاه به‌صورت سالیانه از 2900 تا 3500 دلار متغیر است.

6.دانشگاه موناش:

این دانشگاه در سال 2023 رتبه ۵۷ بهترین دانشگاه‌های جهان را کسب کرد. بهترین دوره‌های آموزشی در دانشگاه موناش شامل کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات، کارشناسی ارشد علوم داده و کارشناسی ارشد پرستاری پیشرفته می‌باشند. این دانشگاه شهریه سالانه خود را از ۳۷ هزار دلار تا ۴۵ هزار دلار تعیین کرده است.

7.دانشگاه استرالیای غربی:

این دانشگاه در رتبه‌بندی جهانی سال 2023 رتبه ۹۰ را از آن خود کرد. کارشناسی ارشد مهندسی حرفه‌ای، کارشناسی ارشد علوم زیستی، کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی و کارشناسی علوم دریایی به ‌عنوان بهترین دوره‌های آموزشی این دانشگاه شناخته می‌شوند. شهریه این دانشگاه به‌ صورت تقریبی 9000 دلار در سال تعیین شده است.

8.دانشگاه آدلاید:

این دانشگاه در رتبه‌بندی جهانی بهترین دانشگاه‌های جهان در سال 2023، رتبه ۱۰۹ را کسب کرد. بهترین دوره‌های آموزشی ارائه‌شده توسط این دانشگاه شامل کارشناسی ارشد مهندسی معدن، کارشناسی ارشد مهندسی نفت، کارشناسی بهداشت دهان و دندان و کارشناسی پرستاری می‌باشد. شهریه این دانشگاه از ۴۵ هزار تا ۴۸ هزار دلار به‌صورت سالیانه تعیین شده است.

9.دانشگاه ولونگونگ:

این دانشگاه در رتبه ۱۸۵ بهترین دانشگاه‌های جهان در سال 2023 قرار گرفت. کارشناسی شیمی، کارشناسی ریاضی، کارشناسی کامپیوتر، کارشناسی ارشد بهداشت عمومی، کارشناسی ارشد روانشناسی و MBA بهترین دوره‌های ارائه‌شده در این دانشگاه می‌باشند. شهریه این دانشگاه از ۱۴ هزار دلار تا ۱۶ هزار دلار در هر ترم تعیین شده است.

هزینه حضور در استرالیا برای دانشجویان

بعد از بررسی هزینه شهریه، برای درک بهتر هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا باید هزینه‌های قبل از ورود و هزینه زندگی در استرالیا را بررسی کرد.

1- هزینه‌های قبل از ورود: این هزینه تقریبا سه هزار دلار استرالیا باید در نظر گرفته شود. هزینه‌های قبل از ورود شامل بلیت هواپیما، هزینه آزمون استاندارد، هزینه درخواست کالج و هزینه ویزا هستند.

2- هزینه زندگی در استرالیا: هزینه‌های زندگی در استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی بر اساس عواملی مانند محل اقامت، رفت‌و‌آمد و حمل‌ونقل، هزینه غذا و غیره، می‌تواند متفاوت باشد. بهترین راه برای به حداقل رساندن هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا انتخاب مسکن مشترک یا کوتاه‌مدت است.

به ‌طور کلی هزینه سالانه زندگی دانشجویی در این کشور به حدود ۳۵ هزار دلار استرالیا خواهد رسید. این هزینه شامل مسکن و خواربار، حمل‌ونقل، غذا، اینترنت و سایر هزینه‌های متفرقه می‌باشد.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به استرالیا

هزینه اقامت در استرالیا برای دانشجویان

یکی از مهم‌ترین مواردی که برای بررسی هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا باید در نظر گرفته شود، هزینه اقامت است. جزئیات این هزینه به شرح زیر می‌باشد:

  • اقامت در منزل اشتراکی بین ۵۰۰ تا 1000 دلار استرالیا در ماه هزینه دارد.
  • هزینه اقامت در پانسیون‌های دانشجویی بین ۳۰۰ تا1000 دلار استرالیا در ماه می‌باشد.
  • اقامت در خانه‌های مهمان بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ دلار استرالیا در ماه هزینه دارد.
  • اقامت در آپارتمان مستقل حدود دو هزار دلار استرالیا در ماه باید در نظر گرفته شود.

هزینه غذا در استرالیا

از دیگر مواردی که در بررسی هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا باید به آن توجه شود، هزینه وعده‌های غذایی است. دانشجویانی که بودجه کمی دارند، می‌توانند سوپرمارکت‌های ارزان‌قیمت مانند Aldi و Woolworths را با مبلغ ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار استرالیا برای خرید یک هفته خود در نظر بگیرند. کشور استرالیا تنوع بسیار زیادی در آشپزی دارد. به همین دلیل رستوران‌های این کشور، متنوع‌ترین غذاها در جهان را ارائه می‌دهند. به‌ عنوان یک دانشجو، غذا خوردن در کافه‌ها و رستوران‌های کوچک می‌تواند بین ۲۰ تا ۸۰ دلار استرالیا هزینه داشته باشد.

هزینه حمل‌ونقل در استرالیا

حمل‌ونقل در استرالیا از دیگر موارد قابل‌بررسی هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا می‌باشد. بیشتر دانشگاه‌های استرالیا برای دانشجویانی که مسیرشان دور است یا می‌خواهند تا دیروقت در دانشگاه بمانند، تسهیلات حمل‌ونقل را فراهم می‌کنند. حمل‌ونقل رایگان برای دانشجویان بین‌المللی که در برنامه اکشن ثبت‌نام می‌نمایند، توسط دولت ملی ارائه می‌شود. همچنین در چندین ایالت مانند کوئینزلند و ملبورن، تخفیف‌هایی در هزینه‌های سفر برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته‌شده است. به ‌طور کلی، هزینه حمل‌ونقل برای دانشجویان در استرالیا از ۳۰ تا ۷۰ دلار استرالیا می‌باشد.

سایر هزینه‌های دانشجویی در استرالیا

هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا شامل مواردی مانند خرید کتاب‌ها و جزوات درسی نیز می‌باشد. این هزینه‌ها معمولا به‌صورت سالیانه پرداخت می‌گردند و حدود ۵۰۰ تا 1000 دلار استرالیا باید برای آنها در نظر گرفته شود. بسیاری از فروشگاه‌ها در داخل و اطراف دانشگاه، معمولا کتاب‌ها را با قیمت‌های تخفیف‌خورده و همچنین در نسخه‌های دست دوم می‌فروشند. این موضوع باعث می‌شود تا دانشجویان بتوانند در هزینه‌های خود پس‌انداز کنند. از دیگر هزینه‌هایی که باید در نظر گرفته شود، بیمه درمانی است که بین ۲۵ تا ۳۰ دلار استرالیا در ماه هزینه دارد.

بورسیه تحصیلی در استرالیا

یکی از بهترین راه‌هایی که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا صرفه‌جویی کنند، استفاده از بورسیه‌های ارائه‌شده در این کشور می‌باشد. این بورسیه‌ها توسط دولت استرالیا، دانشگاه‌های دولتی و خصوصی و موسسات آموزش عالی به دانشجویان شایسته بین‌المللی، اعطا می‌شوند. بورسیه‌های تحصیلی در این کشور می‌توانند هزینه تحصیل در استرالیا را برای دانشجویان به‌صورت چشمگیری کاهش دهند.

بیشتر برنامه‌های بورسیه تحصیلی موجود برای دانشجویان بین‌المللی عبارتند از:

1.جوایز استرالیا:

برنامه جوایز استرالیا با هدف ارتقای دانش، پیوندهای آموزشی و روابط پایدار بین استرالیا و کشورهای مختلف از طریق برنامه‌های بورسیه تحصیلی گسترده، ارائه می‌شود.

2.بورسیه مقصد استرالیا یا DAP:

برنامه مقصد استرالیا یا DAP یک بورسیه تحصیلی است که توسط دولت استرالیا به دانشجویان داخلی و بین‌المللی، کمک مالی می‌کند. دریافت این بورسیه، یکی از بهترین راه‌های کاهش هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا می‌باشد. بورسیه مقصد استرالیا برای هر دانشجو تا 15000 دلار در سال ارزش‌گذاری شده است. این بورسیه برای دانشجویان دکتری که در مکان‌های پردیس منطقه‌ای در سراسر استرالیا تحصیل می‌کنند نیز تا ۴ سال در دسترس است.

3.برنامه آموزشی تحقیقاتی دولت استرالیا RTP:

این برنامه شامل یک مجموعه بودجه منعطف برای حمایت از دانشجویان داخلی و بین‌المللی است. RTP در مقطع دکتری تحقیقاتی و کارشناسی ارشد تحقیقاتی به دانشجویان اعطا می‌شود. برنامه RTP از تاریخ ۱۶ ژانویه 2017 جایگزین جوایز تحصیلات تکمیلی استرالیا، بورسیه‌های تحقیقاتی بین‌المللی تحصیلات تکمیلی و طرح آموزشی پژوهشی شد.

هزینه تحصیل مقاطع مختلف در دانشگاه‌های دولتی استرالیا

وام دانشجویی برای تحصیل در استرالیا

وام دانشجویی برای دانشجویان بین‌المللی یک گزینه بسیار عالی است که باید در هنگام برنامه‌ریزی برای هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا موردتوجه قرار گیرد. بازپرداخت انعطاف‌پذیر، بزرگ‌ترین مزیت این وام است. این وام‌ به‌طور خاص برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود. مبالغی که برای آن در نظر گرفته‌شده‌اند، می‌توانند تمام شهریه دوره تحصیلی دانشجو را پرداخت کنند. همچنین بازپرداخت این وام‌ها در یک دوره طولانی انجام می‌شود. بیشتر وام‌های دانشجویی برای دانشجویان بین‌المللی، توسط سازمان‌های خصوصی ارائه می‌گردند.

مشاغل پاره‌وقت برای دانشجویان بین‌المللی

ویزای دانشجویی استرالیا به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد تا ۲۰ ساعت در هفته در طول تحصیل کار کنند. به ‌این ‌ترتیب، دانشجویان می‌توانند تا حدود بسیار زیادی از هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا را با انجام مشاغل پاره‌وقت پرداخت کنند. دانشجویان در تعطیلات ترم، امکان کار تمام‌وقت را نیز خواهند داشت. کار پاره‌وقت در استرالیا نه‌تنها بار هزینه‌های دانشگاه را کاهش می‌دهد، بلکه به کسب تجربه کار در یک کشور خارجی نیز منجر خواهد شد.

با این‌ حال، درآمدی که دانشجویان از کار پاره‌وقت به دست می‌آورند، ممکن است مشمول مالیات شود. آن‌ها قبل از شروع به کار باید یک شماره پرونده مالیاتی یا TFN دریافت کنند. درخواست برای TFN باید به ‌صورت آنلاین از طریق وب‌سایت رسمی ارسال شود. هر درآمدی که بالغ بر 18200 دلار استرالیا یا بیشتر باشد، مشمول مالیات است و باید در لیست هزینه‌های تحصیل و زندگی در استرالیا گنجانده شود.

محبوب‌ترین مشاغل پاره‌وقت در استرالیا برای پرداخت هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا شامل موارد زیر می‌باشند:

  • تدریس خصوصی
  • خدمات غذا مانند گارسون، کارکنان آشپزخانه و غیره
  • منشی دفتر
  • خدمات مشتریان
  • خدمات مراکز تماس

مالیات در استرالیا

بیشتر دانشجویان محصل در کشورهای خارجی مانند استرالیا قصد انجام مشاغل پاره‌وقت را دارند. بنابراین بررسی میزان مالیات در این کشور جهت برآورد هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا ضروری می‌باشد.

مالیاتی که برای درآمد بین 18200 تا 45000 دلار استرالیا در نظر گرفته‌شده است، ۱۹ درصد از این درآمد می‌باشد. همچنین 32.5 درصد از درآمدهای بیشتر از 45000 دلار استرالیا نیز باید برای پرداخت مالیات در نظر گرفته شوند.

مالیات در استرالیا

نتیجه گیری

کشور استرالیا معمولا به عنوان یکی از مقاصد محبوب تحصیلی برای دانشجویان شناخته می‌شود. سیستم آموزشی قدرتمند و سطح بالای توسعه و رفاه در استرالیا باعث شده‌اند که بسیاری از افراد، علاقه‌مند به حضور در این کشور برای تحصیل و زندگی باشند. با این‌ حال، بالا بودن هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا را نمی‌توان نادیده گرفت. اما راه‌های زیادی برای تحصیل در این کشور با بودجه کم وجود دارد. دریافت بورسیه تحصیلی و انجام کارهای پاره‌وقت از جمله این راه‌ها هستند. یکی از خدمات موسسه مهاجرت با ما، ارائه مشاوره در خصوص مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا است. بنابراین اگر قصد دارید برای تحصیل در این کشور اقدام کنید، برای بررسی هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا می‌توانید از دانش و تجربه مشاوران ما در این موسسه بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

هزینه تحصیل در استرالیا با توجه به مقطع تحصیلیريال متفاوت است. اما به‌ طور کلی این هزینه می‌تواند از 10 هزار تا 37 هزار دلار استرالیا متغیر باشد.

هزینه زندگی در استرالیا با توجه به محل اقامت و نحوه زندگی می‌تواند به ۳۵ هزار دلار استرالیا برسد.

بله بورسیه‌های زیادی در این کشور از طرف دانشگاه‌ها و موسسات دولتی و خصوصی به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شوند. مناسب‌ترین بورسیه برای دانشجویان ایرانی ساکن در استرالیا بورسیه مقصد استرالیا یا DAP می‌باشد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن