مشاوره رایگان

02128111107

تحصیل در مدارس انگلیس

تحصیل در مدارس انگلیس

تحصیل در مدارس انگلیس

تحصیل در مدارس انگلیس مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. امروزه مدارس کشور انگلیس به لحاظ سطح آموزشی و امکانات جزو 5 کشور برتر در جهان هستند. تحصیل در مدارس انگلیس مزایای بسیار زیادی را برای دانش‌آموزان بین‌المللی به همراه دارد. یکی از مهم‌ترین آن‌ها، ورود به معتبرترین دانشگاه‌های این کشور است. زمانی که بخواهید فرزندان خود را برای تحصیل و ادامه تحصیل به کشور انگلستان بفرستید در ابتدای این مسیر پرسش‌های زیادی برای شما به وجود می‌آید. پرسش‌هایی مانند: آیا برای مدارس انگلیس امکان دریافت بورسیه تحصیلی کامل وجود دارد؟ مدارس مطرح در انگلستان کدام هستند؟ چه مدارکی برای ثبت نیاز داریم؟ در این مطلب از موسسه مهاجرت با ما به بررسی پاسخ این پرسش‌ها و شرایط لازم برای تحصیل در مدارس کشور انگلیس می‌پردازیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

چرا کشور انگلستان یک مقصد جذاب مهاجرتی برای تحصیل است

بسیاری از کشورهای معتبر دنیا به دلیل کیفیت بسیار بالای سیستم آموزشی انگلیس، به دنبال راهی برای ورود به نظام آموزشی این کشور هستند. زمانی که فرزند شما در مدارس انگلیس تحصیل کرده باشد، مسیر ورود به دانشگاه‌های این کشور و دریافت پذیرش برای او هموار می‌شود و می‌تواند به راحتی در کالج‌های معتبر دنیا نیز تحصیل کند.

دانش‌آموزانی که قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند، هیچ نیازی به مدرک زبان انگلیسی نخواهند داشت که این مساله خود مزیتی بسیار مهم به شمار می‌آید. از طرفی باید به کیفیت بسیار بالای آموزش و امکانات رفاهی اشاره کنیم. خوب است بدانید که تنها در شهری مانند لندن، بیش از 120 کتابخانه خارق‌العاده وجود دارد که در این مراکز، بیش از 150 میلیون جلد کتاب موجود است. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در مدارس کشور انگلستان به طور معمول دوره‌های علمی بسیار جذابی برگزار می‌شود که دانش‌آموزان می‌توانند با شرکت در این دوره‌ها، مهارت‌های علمی و عملی خود را به میزان قابل توجهی ارتقا دهند.

مقاله پیشنهادی ——-> بهترین کشور برای مهاجرت

آگاهی از شرایط دقیق سیستم تحصیل در مدارس انگلیس

به صورت کلی مدارس در انگلستان به دو دسته مدارس ابتدایی و متوسطه تقسیم‌بندی می‌شوند. این دو دسته کاملا اجباری هستند و تمامی دانش‌آموزان نیز موظف به گذراندن آ‌ن‌ها می‌باشند. اما در این بین دو دسته پیش‌دبستانی و پیشرفته نیز وجود دارند که اختیاری هستند.

در مدارس این کشور 4 دوره مختلف تدریس می‌شود که به ترتیب شامل موارد زیر هستند:

 • دوره پیش دبستانی از 3 تا 5 سالگی یا همان Early Years
 • Primary Education (دوره ابتدایی – 5 تا 11 سالگی)
 • Secondary Education (دوره متوسطه – 11 تا 16 سالگی)
 • Further Education (دوره پیشرفته – 16 تا 18 سالگی –تحصیلات آماده سازی قبل از دانشگاه)

دانش‌آموزانی که در مدارس کشور انگلیس مشغول به تحصیل هستند در پایان هر دوره باید در یک آزمون شرکت کنند تا بتوانند صلاحیت علمی مورد را نظر به منظور شرکت در دوره یا دوره‌های بعدی تحصیلی در این کشور کسب کنند.

آگاهی از شرایط دقیق سیستم تحصیل در مدارس انگلیس

قوانین تحصیل در مدارس انگلستان

تحصیل در مدارس کشوری مانند انگلیس دارای قوانینی است. اما این قوانین در تمام مدارس انگلیس ثابت نیست و با توجه به شرایطی مانند نوع مدرسه، شهر و مقطع تحصیلی متفاوت است. به عنوان مثال بعضی از  مدارس پوشیدن لباس فرم را ضروری می‌دانند در حالی که بعضی دیگر این مساله هیچ اهمیتی برایشان ندارد. بعضی از قوانین هم در بین تمامی مدارس کشور انگلیس مشترک هستند که در این قسمت به بررسی هر یک از آن‌ها می‌پردازیم.

شروع سال تحصیلی در انگلستان

شروع سال تحصیلی در انگلستان از ماه سپتامبر است و تا پایان ماه ژوئیه ادامه دارد. هر سال تحصیلی از 3 ترم تشکیل شده که بین هر ترم 1 الی 2 هفته زمان استراحت به دانش‌آموزان داده می‌شود. دانش‌آموزان از روز دوشنبه تا شنبه از ساعت 8 یا 9 صبح تا ساعت 3 یا 4 بعد از ظهر موظف به حضور در مدرسه هستند و برای روزهای یکشنبه نیز تایم استراحت دارند. کلاس‌های درسی در انگلیس با حدود 30 دانش‌آموز به همراه یک معلم و گاهی اوقات یک دستیار برگزار می‌شود. کیفیت تدریس و بعضی از قوانین هم با توجه به نوع مدرسه مورد نظر، متفاوت است.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت تحصیلی

نگاهی به انواع مدارس در کشور انگلستان

امروزه درصد بالایی از مدارسی که در کشور انگلستان فعال هستند را مدارس دولتی تشکیل می‌دهند. مدارس دولتی از امکانات آموزشی خوبی در این کشور برخوردار هستند. تحصیل در مدارس دولتی کشور انگلیس به صورت رایگان است و افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند، نیازی نیست هیچ‌گونه هزینه‌ای برای تحصیل فرزندان خود در این کشور بپردازند. اما آن دسته از افرادی که اقامت انگلیس را ندارند باید هزینه‌ای را به مدارس دولتی این کشور بپردازند که این هزینه هم در واقع همان شهریه است.

انواع مدارس خصوصی انگلیس

تحصیل در مدارس کشور انگلیس تنها محدود به مدارس دولتی نیست و شما می‌توانید کودکان و نوجوانان خود را در آن‌ها ثبت نام کنید تا از بالاترین سطوح کیفی آموزشی در این مدارس بهره‌مند شوند. مدارس کشور انگلیس که به صورت خصوصی خدمات خود را ارائه می‌کنند، خود به دو دسته شبانه و روزانه تقسیم می‌شوند. به طور معمول هزینه‌ای که شما باید در قبال شهریه مدارس خصوصی بپردازید به مراتب بالاتر از مدارس دولتی است. به همین علت هم تنها افرادی که از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستند می‌توانند اقدام به نام‌نویسی کنند. البته قابل ذکر است که شما در قبال هزینه‌ای که برای استفاده از خدمات اینگونه مدارس می‌پردازید، فرزندانتان را به محیطی با کیفیت آموزشی بالا می‌فرستید.

برترین مدارس کشور انگلیس برای تحصیل

تحصیل در مدارس کشور انگلستان یک مزیت بسیار مهم به شمار می‌آید. اما در این بین انتخاب بهترین مدارس در انگلیس کاری بسیار سخت است. با در نظر گرفتن درخواست‌های بالا برای ورود به انگلستان برای تحصیل، وجود مدارس متعدد در این کشور اصلا جای تعجب ندارد.

در ادامه لیستی از برترین مدارس و کالج‌های انگلستان را به همراه اطلاعاتی مانند هزینه پذیرش ذکر کرده‌ایم:

 • Oxford Sixth Form College: با رتبه کلی 10 و 32000 پوند هزینه
 • مدرسه باکسوود: با رتبه کلی 10 و 24000 پوند هزینه
 • مدرسه وست مینستر: با رتبه کلی 20 و هزینه‌ای بین 14000 الی 28000 پوند
 • Mill hill School: با رتبه کلی 100 و هزینه‌ای در حدود 28000 پوند
 • CATS College: با رتبه کلی 2 و هزینه 26000 پوندی
 • Ruthin School: با رتبه کلی 20 و هزینه 30000 پوندی
 • Berkhamsted School: رتبه 100 و با هزینه 17000 پوند

مدارس معتبر شهر لندن

با در نظر گرفتن پایتخت بودن شهر لندن، انتظار می‌رود که لیست مدارس باکیفیت و پیشرفته در این شهر بیشتر از سایر مناطق کشور انگلستان باشد. از طرفی با توجه به اینکه متقاضیان زیادی قصد تحصیل و ادامه تحصیل در مدارس این شهر را دارند در ادامه به بررسی برترین مدارس این شهر می‌پردازیم.

برترین مدارس شهر لندن برای تحصیل عبارتند از:

 • کالج بلربیز: با رتبه کلی 20 و هزینه‌ای در حدود 27000 پوند
 • David Game College: رتبه کلی 20 و هزینه‌ای در حدود 20000 پوند
 • Abbey DLD College: با رتبه کلی 10 و هزینه‌ای در حدود 20000 پوند

آگاهی از شرایط دریافت بورسیه برای تحصیل در مدارس کشور انگلیس

یکی از راه‌های اخذ بورسیه تحصیل در مدارس انگلیس، استفاده از کمک هزینه‌های تحصیلی است که توسط دولت بریتانیا و دانشگاه‌های این کشور به دانش‌آموزان داده می‌شود. در صورتی که دانش‌آموز در مقطع متوسطه و یا در دوره‌های فاندیشن در کالج، توانایی و سطح علمی خوبی از خود به نمایش بگذارد، ممکن است مشمول دریافت چنین جوایزی شود.

این کمک هزینه‌ها در بسیاری از موارد به شکل وام است و دانش‌آموز باید با تحصیل و با کار کردن آن را به دولت، دانشگاه یا موسسه مورد نظر برگرداند. این موضوع برای دانش‌آموزانی که مدرک زبان با نمرات بالا، رتبه بالای کنکور و یا سابقه علمی قوی و کار داوطلبانه دارند، امتیازی مهم به شمار می‌آید.

مقاله پیشنهادی ——-> بورسیه تحصیلی

برآورد هزینه تحصیل در مدارس انگلستان

در کشور انگلستان به صورت کلی دو دسته مدرسه از نظر هزینه داریم. دسته نخست که هزینه‌های کمتری دارند، سالانه حداقل 5 تا 6 هزار پوند شهریه از دانش‌آموزان دریافت می‌کنند. دسته دوم اما امکانات بهتری دارند و برای دانش‌آموزان بین‌المللی مناسب هستند و حداقل میزان شهریه آن‌ها 15 هزار پوند است.

به طور میانگین شهریه یک سال دبیرستان در بریتانیا و بیشتر شهرهای انگلستان برای دانش‌آموزان بین‌المللی در حدود 12 تا 20 هزار پوند است. هزینه کالج‌ها برای دوره‌های فاندیشن یا همان A Level در طی سال‌های پایانی تحصیلی غالبا بیش از 17 هزار پوند در سال است.

در ادامه، شهریه‌های چند مدرسه در انگلستان برای نمونه با واحد پوند برای شما آورده شده است:

 • Randor House برای کلاس پنجم تا سیزدهم: 19.350-15.900
 • International School of London برای پیش‌دبستانی تا سیزدهم:300-19000
 • King Edward’s School برای کلاس هفتم تا سیزدهم:735

هزینه تحصیل در مدارس شبانه‌روزی انگلیس

مدارس شبانه‌روزی در انگلیس بسیار مشهور هستند و سابقه طولانی نیز دارند. برای تحصیل در مدارس شبانه انگلیس باید تمامی هزینه‌های مربوط به اقامت، خوراک و فعالیت‌های گوناگون را محاسبه کنید. شهریه مدارس شبانه‌روزی در کشور انگلستان غالبا بین 35 هزار تا 40 هزار پوند در سال است.

برخی از مدارس شبانه‌روزی به همراه شهریه آن‌ها در ادامه برای شما آورده شده‌اند:

 • Hurtwood House:555 پوند
 • Malvern St James:125 پوند
 • Harrow School:150 پوند
 • Svenoaks School:150 پوند
studying-in-england-schools3

مدارکی که باید برای اخذ ویزای تحصیلی مدارس انگلیس داشته باشید

ویزای تحصیلی برای اقامت دانش‌آموزی در کشور انگلیس اصولا از طریق درخواست ویزای Tier 4 به دست می‌آید. این ویزا با هدف اقامت تحصیلی بیش از 6 ماه در انگلستان و به طور کلی در بریتانیا به دانش‌آموزان خارجی داده می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی یا دانش‌آموزی کشور انگلیس نیز به شرح زیر هستند:

 • نامه پذیرش (Confirmation of Acceptance Letter) از مدرسه: این مدرک در واقع مهم‌ترین مدرک برای اخذ ویزای دانش‌آموزی است و امتیاز اصلی را به خود اختصاص می‌دهد
 • توانایی خواندن، نوشتن و حرف زدن به زبان انگلیسی به تناسب سن دانش‌آموز
 • رسید تمکن مالی از بانک
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزای تحصیلی 348 پوند
 • ارائه تمامی مدارک تحصیلی و هویتی با ترجمه رسمی به انگلیسی
 • همراه داشتن پاسپورت معتبر
 • عکس رنگی در اندازه استاندارد پاسپورت

آیا بعد از پایان ویزای دانش‌آموزی می‌توان در انگلستان اقامت داشت

بعد از اتمام دبیرستان اگر به دانشگاه یا کالج نروید دیگر نمی‌توانید در انگلستان بمانید. اما در صورتی که در دانشگاه پذیرفته شوید ویزای دانش‌آموزی شما به ویزای دانشجویی تغییر خواهد کرد. پس از تحصیل نیز اگر کار و قرارداد کاری متناسب با رشته خود داشتید اقامت کاری به شما داده می‌شود.

به طور کلی در کشوری مانند انگلستان شانس یافتن کار پس از اتمام تحصیل بسیار بالا است. آخرین آمارها نشان می‌داد که در سال 2019 نرخ بیکاری به 3.8 درصد رسیده بود که این موضوع نشان می‌دهد که شما در این کشور به راحتی می‌توانید بعد از تحصیل به فعالیت مورد علاقه خود مشغول شوید.

والدین دانش‌آموزان چطور می‌توانند ویزای همراه دریافت کنند

همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم، ویزای دانش‌آموزی انگلیس و به طور کلی ویزای تحصیلی بریتانیا با نام Tier4  خوانده می‌شود. ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان با شرایطی که در ادامه گفته می‌شود برای والدین صادر خواهد شد.

شرایط اخذ ویزای همراه برای والدین نیز عبارتند از:

 • دانش‌آموز در یک مدرسه خصوصی (غیر رایگان) و روزانه ثبت نام شده باشد
 • این ویزا برای والدینی است که فرزند دانش‌آموز آن‌ها زیر 12 سال باشد
 • مدت این ویزا برای 6 ماه یا 12 ماه است. تا زمانی که فرزند دانش‌آموز زیر 12 سال باشد، می‌توان این ویزا را به راحتی تمدید کرد
 • هزینه درخواست ویزای همراه دانش‌آموز 516 پوند است
 • پیشنهاد می‌کنیم درخواست ویزای همراه حدود 3 ماه قبل از سفر به انگلستان به سفارت این کشور تحویل داده شود

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت از طریق تحصیل فرزند

قیم دانش‌آموز کیست و چه وظایفی را بر عهده دارد

ویژگیهای قیم دانش اموز در انگلیس

دانش‌آموزانی که برای تحصیل در مدارس انگلیس از همراهی خانواده برخوردار می‌باشند، نیازی به قیم ندارند. اما آن دسته از والدینی که شرایط لازم برای همراهی فرزند خود در انگلیس را ندارند باید برای فرزند خود فردی را به عنوان قیم قانونی معرفی کنند.

فردی که صلاحیت سرپرستی دانش‌آموزان بین‌المللی را دارد باید این ویژگی‌ها را داشته باشد:

 • شهروند انگلیس باشد
 • موقعیت شغلی مناسبی داشته باشد
 • هیچ‌گونه سوابق کیفری در کارنامه خود نداشته باشد

مسئولیت‌های قیم نیز در قبال دانش‌آموزان به شرح زیر هستند:

 • حضور در مدرسه در زمان ثبت نام
 • شرکت در جلسات دوره‌ای مدرسه
 • حضور به موقع در مدرسه در صورت بروز بیماری یا یک حادثه احتمالی برای دانش‌آموز

محل اسکان دانش‌آموزان در زمان تحصیل در مدارس انگلیس چگونه است

دانش‌آموزانی که خانواده آن‌ها در شهری که در آن مشغول به تحصیل هستند زندگی نمی‌کنند می‌توانند از خدمات متنوع خوابگاه‌های مدارس بهره‌مند شوند. این خوابگاه‌ها فرصت‌های بسیار جذابی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند تا آن‌ها بتوانند مهارت‌های اجتماعی را به خوبی فرا بگیرند.

در خوابگاه‌های مدارس انگلیس معمولا دوره‌های مختلفی برگزار می‌شوند که دانش‌آموزان خوابگاهی می‌توانند با شرکت در آن‌ها مهارت‌های خود را به میزان زیادی ارتقا دهند. علاوه بر این، مسابقات زیادی در طول سال در خوابگاه‌های مدارس این کشور برگزار می‌شوند که حضور در آن‌ها می‌تواند استعدادهای دانش‌آموزان را به خوبی مشخص کند.

موقعیت شما برای ورود به دانشگاه بعد از اتمام تحصیل

تحصیل در مدارس انگلیس، موقعیت بسیار خوبی برای ادامه تحصیل و همینطور ورود به دانشگاه‌های این کشور و دانشگاه‌های دیگر کشورهای دنیا مانند کانادا و آمریکا است. کالج‌ها و دانشگاه‌های انگلستان هر یک، شرایط ویژه‌ای برای جذب دانشجویان دارند. دانش‌آموزان برای ورود به این مراکز باید معمولا برخی مدارک و صلاحیت‌ها را داشته و کسب کرده باشند. مثلا مهارت‌های مرتبط با زبان انگلیسی برای دانش‌آموزان بین‌المللی از اهمیت فراوانی برخوردار است.

از طرفی داشتن مدارک مربوط به پایان تحصیلات از مقاطع قبلی دوره متوسطه و گذراندن دوره‌های فاندیشین، دیپلم و دوره‌های آزمون a-level از جمله مدارکی است که دانش‌آموزان باید کسب کنند. مدرک بعدی، قبولی در آزمون‌های پذیرش (Admission Test) مخصوص رشته‌های دانشگاهی کشور انگلستان است.

نتیجه گیری

امروزه کمتر کسی وجود دارد که رویای تحصیل در مدارس و دبیرستان‌های کشور انگلستان را نداشته و یا از امکانات موجود در آن‌ها بی‌خبر باشد. تنوع فرهنگی بالا، امنیت اجتماعی، استفاده از بورسیه و کمک هزینه، فرصت حضور در دانشگاه‌های مطرح دنیا، مدرک معتبر و استفاده از پیشرفته‌ترین سیستم‌های آموزشی دنیا از دلایل استقبال بی‌سابقه دانش‌آموزان بین‌المللی از تحصیل در مدارس انگلیس هستند.

موسسه مهاجرت با ما طیف وسیعی از خدمات در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان را ارائه می‌دهد.  موسسه مهاجرت با ما، با معرفی بهترین دانشگاه‌‌ها، مدارس، رشته‌ها و موسسات آموزشی در تلاش است تا تمام گزینه‌های مهاجرت و تحصیل در مدارس کشور انگلیس را پیش روی شما قرار دهد. وکلا و کارشناسان حرفه‌ای ما طی سال‌های فعالیت خود همگام با بیش از 1000 کلاینت برای تحقق رویای خود بوده‌اند.

سوالات متداول

بله برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان و سایر کشورها فرد متقاضی باید با ارائه نامه تمکن مالی اثبات نماید که توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در کشور مقصد را دارد. برای کشوری مانند انگلستان معمولا پرینت بانکی 3 ماهه با موجودی مورد نیاز باید ارائه شود.

بله در صورتی که ویزا صادر نشود با ارسال نامه عدم صدور ویزا به مرکز آموزشی مورد نظر مبلغ پیش‌پرداخت شهریه عودت داده می‌شود. در برخی از موارد نیز درصد جزئی از مبلغ کسر می‌شود.

مدارس شبانه‌روزی انگلستان به منظور اسکان دانش‌آموزان بین‌المللی منازلی را مشخص کرده‌اند که داشن‌آموزان بین‌المللی در بدو ورود می‌توانند در این منازل ساکن شده و از امکانات موجود استفاده کنند.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن