مشاوره رایگان

02128111107

اقامت سوئد

اقامت سوئد

اقامت سوئد

شرایط و راه های اخذ اقامت سوئد به طور کامل در این مقاله توضیح داده شده است. بعد از مطالعه این مقاله می توانید سوالات خود را برای ما بفرستید تا مشاوران ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند.

آنچه در این مقاله میخوانید :

درباره سوئد

سوئد کشوری است که در حوزه نوردیک قرار دارد و مقصدی مناسب برای مهاجرانی است که به دنبال تحول اساسی زندگی خود در از نظر اقتصادی، رفاهی و کاری است. مردم سوئد مردمی مهربان و روحیه صلح طلب مخصوصا در مواجهه با مردم جنگ و بحران زده سایر کشورها هستند. زندگی در سوئد از کیفیت بالایی برخوردار است به همین دلیل سرزمینی ایده آل برای سایر مردم جهان است.

سیاست های جدید دولت برای اخذ اقامت به مهاجران در سوئد نسبت به سایر کشورهای اروپایی اخذ این اقامت را دشوار کرده است. روش موثر برای درخواست اقامت سوئد برای فرد متقاضی و خانواده پرکردن فرم درخواست آنلاین اقامت سوئد است.

چنانچه فرد متقاضی مهاجرت به سوئد است باید به مدت دوسال در سوئد کار کند تا شرایط دریافت اقامت و شهروندی این کشور را دریافت نماید. اما اروپایی ها نیازی به دریافت مجوز کار ندارند و می توانند دو سال در سوئد کار کنند، چنانچه به دنبال اقامت بیشتر از ۲ سال باشند باید به اداره مهاجرت سوئد گزارش دهند.

اقامت از طریق کار و دانشجویی نسبت به سایر روشها طرفداران بیشتری دارد.

اخذ اقامت سوئد از طریق تحصیل

اقامت سوئد

اقامت دانشجویی نیز برای افراد ۲۰ تا ۳۰ سال هستند روش مهاجرتی مناسبی است چراکه بعد از گذراندن ۳۰ سال کریدیت دوره تحصیلی می تواند نسبت به ویزای کار اقدام نماید. افراد متقاضی مهاجرت تحصیلی به سوئد حتی می توانند با گذراندن دوره زبان انگلیسی نسبت به اخذ اقامت تحصیلی سوئد اقدام کنند.

دانشگاه‌های کشور سوئد بدون هزینه و رایگان نیستند. ازاین‌جهت در صورت تمایل به اخذ ویزای تحصیلی سوئد از طریق تحصیل، باید توانایی پرداخت شهریه دانشگاه‌ها را داشته باشید.

 امکان کار حین تحصیل در کشور سوئد وجود دارد. دانشجویان با کار در هنگام تحصیل می‌توانند بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را تأمین کنند. برای کار به‌صورت پاره‌وقت حین تحصیل، نیاز به اخذ مجوز کار نخواهد بود. چنانچه خواهان دریافت اقامت سوئد از طریق تحصیل باشید، باید در ابتدا ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.

طبق قوانین سوئد دانشجویان خارجی می‌توانند تا پنجاه و دو هفته پس از اتمام دوره تحصیلی در این کشور بمانند. دارندگان ویزای تحصیلی در صورت یافتن فرصت شغلی و دریافت جاب‌آفر از سمت کارفرما، طی این مدت برای اخذ ویزای کاری واجد شرایط خواهند شد. فرصت شغلی یافته‌شده باید مرتبط با رشته تحصیلی باشد.

مقاله پیشنهادی ——-> تحصیل در سوئد

اخذ اقامت سوئد از طریق کار همراه با خانواده

باتوجه‌به عضویت سوئد در اتحادیه اروپا بسیاری از قوانین مربوط به مهاجرت کاری این کشور شباهت بسیار زیادی با سایر کشورهای اروپایی دارد. در صورت تمایل به اخذ ویزای کاری سوئد، در ابتدا باید یک فرصت شغلی در سوئد بیابید. گام ابتدایی برای اخذ اقامت سوئد از طریق کار، ارسال درخواست همکاری به کارفرمایان سوئدی است.

اگر فرد متقاضی در حال حاضر در سوئد است، خانواده ی او می توانند از طریق وب سایت و به صورت آنلاین از کشور خود اقدام کنند. اگر مجوز کار بیشتر از شش ماه اعتبار داشته باشد، اعضای خانواده حتی می توانند برای دریافت مجوز کار اقدام کنند. اگر به صورت خود اشتغالی به کار مشغول باشند، باید نشان دهند که قادرند از اعضای خانواده خود به صورت مالی حمایت کنند. اطلاعات بیشتر در مورد مجوزهای مربوط به اعضای خانواده فردی که متقاضی مهاجرت به سوئد و دارای مجوز کار است را می توان در آژانس مهاجرت The Swedish Migration Agency دنبال کرد.

اگر متقاضی مهاجرت همراه با کودکان خود قصد اقامت سوئد را دارد، مهم است بداند که حضور در مدرسه در سوئد اجباری است. همه بچه ها از حدود شش سالگی در دبستان می روند و رعایت این قانون ضروری است. گذراندن دوره تحصیلی برای افراد مقیم سوئداجباری است و حدود نه سال به طول می انجامد.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری به سوئد

شرایط بیمه درمانی

تحت پوشش قرار گرفتن بیمه برای اعضای خانواده قطعی نیست  و به طور قطعی نمی توان گفت که بازپزداخت و جبران هزینه های بیمه مانند فرد متقاضی تحت پوشش قرار می گیرند. از این رو مهم است كه هم كودكان و هم بزرگسالان در خانواده هنگام مهاجرت به سوئد یا از سوئد گزارش دهند و تمام بزرگسالان خانواده در صورت شروع كار در كشور دیگری گزارش می كنند. برای آگاهی از اینکه چه قوانینی برای متقاضی مهاجرت و خانواده وجود دارد بهتر است با آژانس بیمه اجتماعی سوئد (Försäkringskalan) تماس گرفته شود.

همچنین دولت سوئد این امکان را هم فراهم کرده است تا اگر متقاضیان مهاجرت به سوئد دارای سگ یا گربه خانگی هم هستند با رعایت همه قوانین مریوط به حیوانات بتوانند از این شرایط هم بهره ببرند.

مجوز اقامت برای اعضای خانواده شخص متقاضی مهاجرت به سوئد که دارای پروانه کار است از سهولت نسبی برخوردار است.

اگر فرد متقاضی، شهروند یک کشور غیر اتحادیه اروپا است و عضو خانواده فردی است که مجوز کار دارد، می تواند در همان دوره اجازه اقامت سوئد دریافت کند. اگر مجوز اقامت بیش از شش ماه باشد، می تواند مجوز کار در این کشور را بگیرد و از مزایای مجوز اقامت سوئد که شامل داشتن حسات بانکی، تحصیل در سوئد رایگان، بیمه و غیره برخوردار شود.

صدور کارت مجوز اقامت سوئد

اگر شخص متقاضی بتواند کارت اقامت سوئد را دریافت کند می تواند در این کشور زندگی خود را آغاز کند. این کارت به صورت اتوماسیون درخواست داده می شود اگر قبلا انگشت نگاری انجام شده باشد. اگر انگشت نگاری انجام نشده باشد نیاز است که یک وقت رزرو کنید.برای دریافت کارت اقامت دائم کشور سوئد باید حداقل پنجاه ماه در این کشور به طور مداوم سکونت داشته باشید. بدون داشتن مدت‌زمان سکونت ذکر شده، امکان اخذ کارت اقامت دائم وجود نخواهد داشت. 

برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت اداره مهاجرت سوئد مراجعه نمایید. این پروسه چهار تا شش هفته برای صدور کارت و تحویل آن به سفارت طول می کشد. چنانچه متقاضی مهاجرت به  سوئد درخواست آنلاین ارسال کند ایمیلی که شامل کارت صادرشده است به سفارت ارسال می گردد. وقتی که کارت اقامت سوئد به سفارت متبوع از طریق ایمیل رسید برای دریافت آن باید در صدد رزرو وقت سفارت برآید و کارت اقامت را دریافت کند. هزینه صدور کارت اقامت ۱۵۰۰ کرون سوئدی است. چنانچه خواهان اخذ کارت اقامت برای فرزندان زیر هجده سال خود نیز باشید، باید ۷۵۰ کرون سوئدی پرداخت کنید. 

اخذ اقامت کشور سوئد از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت کشور سوئد از طریق ثبت شرکت

از میان راه‌های اخذ اقامت سوئد می‌توان به سرمایه‌گذاری در این کشور اشاره کرد. اکثر افرادی که خواهان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در سوئد هستند، سرمایه نسبتاً بالایی دارند. طی‌کردن فرایند حقوقی اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری، به طور قابل‌توجهی آسان‌تر از اخذ اقامت از طریق کار یا تحصیل است. برای سرمایه‌گذاری در کشور سوئد راه‌های متعددی وجود دارد. از میان راه‌های مختلف سرمایه‌گذاری در کشور سوئد، می‌توان به ثبت شرکت و خرید سهام اشاره کرد.

ثبت شرکت رایج‌ترین راه سرمایه‌گذاری در سوئد برای اخذ اقامت محسوب می‌شود. جهت دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت، باید در ابتدا گواهی تمکن مالی اخذ کنید. متقاضیان اخذ اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت باید حداقل پانصد هزار کرون سوئدی سرمایه اولیه داشته باشند. ارائه یک طرح تجاری برای شرکت نیز الزامی به‌حساب می‌آید. در طرح تجاری، متقاضیان ثبت شرکت باید به مواردی همچون میزان سرمایه شرکت، برنامه‌های آینده برای رشد سالانه و تعداد نیروی کار، اشاره کنند. در صورت عدم ارائه بیزینس پلن یا طرح تجاری به‌صورت کامل، با درخواست اخذ اقامت موافقت نخواهد شد. پیش از آماده‌سازی این طرح می‌توان با وکیل مهاجرتی مشورت کرد.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت از طریق ثبت شرکت 

دریافت اقامت کشور سوئد از طریق خرید سهام شرکت

یکی دیگر از راه‌های اخذ اقامت سوئد خرید سهام شرکت‌های فعال در این کشور است. در این روش نیازی به ارائه طرح تجاری نخواهد بود. متقاضیان اخذ اقامت از طریق این روش، باید حداقل هفتصد هزار کرون سوئدی سرمایه اولیه داشته باشند. در صورت خرید سهام شرکت‌ها برای افراد، ویزای سوئد با اعتبار دوازده‌ماهه صادر خواهد شد. امکان تمدید این ویزا در صورت عدم واگذاری سهام خریداری شده، وجود دارد.

مهم‌ترین مدرک برای اخذ اقامت از طریق خرید سهام شرکت سوئدی، گواهی تمکن مالی است. در این روش متقاضیان می‌توانند برای همسر و فرزندان خود نیز ویزای سرمایه‌گذاری سوئد را دریافت کنند. سرمایه‌گذاران در صورت تمایل به اخذ ویزا برای همسر و فرزندان خود، باید سند ازدواج و گواهی تولد را نیز به همراه داشته باشند. ارائه مدارک ذکرشده برای اخذ ویزای همراه، الزامی به‌حساب می‌آید.

مدت اعتبار ویزای سرمایه‌گذاری سوئد یک سال است. در حال حاضر نزدیک به دو هزار نفر در هرسال از طریق اخذ این نوع ویزا، اقامت سوئد را دریافت می‌کنند. دارندگان ویزای سرمایه‌گذاری، مجوز کار در سوئد را نیز به دست می¬آورند. هزینه صدور ویزای سرمایه‌گذاری سوئد، هشتاد یورو است. برای تمدید ویزا در هرسال، باید شصت و پنج یورو مجدداً پرداخت کرد.

نتیجه گیری

برای مهاجرت به سوئد می‌توانید با موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما تماس بگیرید. این مؤسسه تحت‌نظر وزارت کار فعالیت می‌کند. وکلای مهاجرت با ما پس از بررسی پرونده متقاضیان، روش مهاجرتی ایدئال برای هر فرد را مشخص می‌کنند. مهاجرت با ما در زمینه اخذ ویزای کاری، سرمایه‌گذاری و اقامت فعال است. راه‌های مختلفی برای اخذ اقامت سوئد وجود دارد. در میان روش‌های اخذ اقامت می‌توان به دریافت ویزای تحصیلی، ویزای کاری و دریافت ویزا از طریق سرمایه‌گذاری اشاره کرد. محبوبیت مهاجرت کاری و تحصیلی بیشتر از مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است. برای اخذ ویزای کار، باید دعوت‌نامه داشته باشید. ثبت شرکت و خرید سهام، رایج‌ترین راه‌های سرمایه‌گذاری در سوئد برای اخذ اقامت این کشور هستند. متقاضیان اخذ اقامت دائم باید حداقل پنجاه ماه در کشور سوئد به طور مداوم سکونت داشته باشند.

سوالات متداول

  • داشتن حساب بانکی
  • تحصیل رایگان
  • بیمه و…

بله، برای افراد ۲۰ تا ۳۰ سال هستند

جهت دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت، باید در ابتدا گواهی تمکن مالی اخذ کنید. متقاضیان اخذ اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت باید حداقل پانصد هزار کرون سوئدی سرمایه اولیه داشته باشند. ارائه یک طرح تجاری برای شرکت نیز الزامی به‌حساب می‌آید.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن