مشاوره رایگان

02128111107

دوره زبان سوئد

دوره زبان سوئد

دوره زبان سوئد

دوره زبان سوئد مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.سوئد یکی از کشورهای شبه‌جزیره اسکاندیناوی در شمال اروپا به شمار می‌رود. این کشور با کشورهای نروژ، فنلاند مرز خاکی و با دانمارک مرز آبی مشترک دارد. کشور سوئد شرایط بسیار عالی برای ادامه تحصیل داشته که باعث شده سالانه دانشجویان بسیار زیادی برای تحصیل به این کشور مهاجرت کنند. یکی از رشته‌های تحصیلی پرطرفدار در تمام دنیا زبان انگلیسی است که در واقع مدرک این زبان، یک سکوی پرتاب برای تحصیل رشته‌های مختلف در اقصی‌نقاط دنیا به شمار می‌رود. سوئد یکی از کشورهایی است که دوره‌های زبان انگلیسی را برگزار می‌کند. با ما همراه باشید تا در این مطلب به بررسی مزایا و شرایط تحصیل دوره زبان سوئد بپردازیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

شرایط عمومی کشور سوئد برای تحصیل زبان انگلیسی و سوئدی

ابتدا باید بدانید که متقاضیان ایرانی نمی‌توانند برای تحصیل دوره زبان انگلیسی از هر کشوری ویزای تحصیلی دریافت کنند. یکی از کشورهایی که به متقاضیان ایرانی برای گذراندن دوره زبان ویزا می‌دهد، کشور سوئد است. باید اشاره کرد که زبان اصلی این کشور سوئدی بوده و ریشه آن به زبان ژرمنی شمالی برمی‌گردد که ریشه زبان‌ها آلمانی، هلند و انگلیسی به شمار می‌رود. به طور کلی دوره‌های زبان سوئد شامل دو زبان انگلیسی و سوئدی می‌شود. دانشجویانی که شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا نیستند، می‌توانند در صورت نداشتن مدرک زبان برای ادامه تحصیل در این کشور، وارد دوره زبان این کشور شوند.

متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته‌های علوم پزشکی را دارند، نیازمند داشتن مدرک زبان سوئدی هستند. این افراد می‌توانند در دوره زبان سوئدی این کشور شرکت کنند تا بتوانند خود را به سطح C1 زبان سوئدی برسانند. باید بدانید افرادی که اقامت کشور سوئد را دارند می‌توانند به صورت رایگان دوره زبان سوئدی را در این کشور بگذرانند.

متقاضیانی که شهروندان کشورهای اروپایی نیستند باید برای تحصیل این دوره هزینه پرداخت کنند. باید اشاره کرد که امکان تحصیل دوره‌های زبان سوئدی در سفارت این کشور نیز وجود دارد. شرایط دوره زبان انگلیسی سوئد هم برای دانشجویان شهروند کشورهای اتحادیه اروپا و سایر دانشجویان متفاوت است. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در سوئد یا کشورهای انگلیسی‌زبان را داشته؛ اما سطح زبان انگلیسی آن‌ها پایین‌تر از حد مورد نیاز است، باید این دوره را بگذرانند.

شرکت در دوره‌های زبان سوئد چه مزایایی دارد؟

گذراندن دوره زبان انگلیسی در سوئد متقاضیان را برای ادامه تحصیل در هر رشته‌ای آماده می‌کند. دانشجویان با گذراندن این دوره، مهارت‌های زبان انگلیسی خود را تقویت کرده و سطح تسلط خود را افزایش می‌دهند. باید اشاره کرد هزینه تحصیل در سوئد نیز بسیار مقرون‌به‌صرفه است؛ از همین رو گذراندن دوره زبان سوئد یک فرصت استثنایی برای دانشجویان بین‌المللی خواهد بود.

از جمله دیگر مزایای تحصیل دوره‌های زبان در سوئد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • متقاضیان با تحصیل دوره زبان در سوئد می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه سوئد را دریافت کنند
 • همسر دانشجو امکان کار تمام‌وقت در سوئد را خواهد داشت
 • متقاضی با اتمام دوره زبان سوئد می‌تواند اقامت کاری یا اقامت سرمایه‌گذاری سوئد را دریافت کند
 • فرزندان زیر 18 سال متقاضی امکان تحصیل به صورت رایگان در مدارس سوئد را خواهند داشت
 • همسر متقاضی امکان تحصیل به صورت رایگان در موسسات آموزشی این کشور را دارد
 • متقاضی به همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال خود امکان سفر بدون ویزا به کشورهای حوزه شینگن را خواهد داشت
دوره‌های زبان سوئد

شرکت در دوره زبان سوئد و شرایط آن

برای گذراندن دوره زبان سوئدی باید 30 واحد درسی را پاس کنید. این 30 واحد شامل 15 واحد گرامر و 15 واحد نگارش آکادمیک می‌شوند. باید بدانید که دوره پذیرش در این رشته شش ماه است و مدت گذراندن آن به سرعت یادگیری زبان سوئدی شما بستگی دارد. لازم به ذکر است که برای گذراندن زبان سوئدی باید مدرک آیلتس داشته باشید. شما باید مدرک آیلتس خود را با حداقل نمره 5.5 به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید.

باید بدانید که با گذراندن دوره زبان سوئدی به راحتی می‌توانید به تحصیل هر رشته‌ای در دانشگاه‌های سوئد بپردازید. دانشجویانی که دوره زبان انگلیسی سوئد را می‌گذرانند برای تحصیل هر رشته‌ای که قصد تحصیل آن را دارند، نیازی به ارائه مدرک زبان آیلتس ندارند. در واقع دانشجویان با گذراندن دوره‌های زبان سوئد، به دلیل افزایش سطح تسلط آن‌ها به این دو زبان، مشکلی در تحصیل رشته‌های مورد نظر نخواهند داشت.

انواع دوره‌های زبان انگلیسی در کشور سوئد

دوره های زبان انگلیسی در سوئد

دوره زبان سوئد انواع مختلفی دارد که هر کدام دارای یک بازه زمانی مجزا است. دوره‌های زبان سوئدی را می‌توان به دو صورت هم‌زمان با تحصیل رشته‌ای دیگر و تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی گذراند. اما دوره‌های زبان انگلیسی در سوئد شامل سه دوره آموزشی می‌شود که هر کدام در یک بازه زمانی مشخص برگزار می‌شوند.

دوره‌های زبان انگلیسی در سوئد شامل موارد زیر می‌شوند:

 • دوره یک‌ترمی
 • دوره تابستانه
 • دوره یک‌ساله

تحصیل دوره یک‌ترمی زبان انگلیسی در کشور سوئد

دوره یک‌ترمی زبان انگلیسی در سوئد معمولا برای متقاضیانی برگزار می‌شود که سطح تسلط آن‌ها به زبان انگلیسی پایین‌تر از سطح مورد نظر دانشگاه‌ها است. متقاضیان برای شرکت در این دوره باید مدرک پیش‌دانشگاهی و آیلتس با حداقل نمره 5 خود را ارائه دهند. هزینه شرکت در این دوره معمولا بین 3700 تا 7800 یورو خواهد بود. این دوره هر سال دو بار در ماه‌های ژانویه و سپتامبر برگزار می‌شود. متقاضیانی که برای این دوره پذیرش می‌گیرند امکان آوردن همراه به سوئد را خواهند داشت.

گذراندن دوره تابستانه زبان انگلیسی در کشور سوئد

دوره تابستانه زبان انگلیسی در سوئد حدود چهار ماه طول می‌کشد که همان‌طور از نام آن مشخص است، تنها در تابستان برگزار می‌شود. برای شرکت در این دوره باید مدرک پیش‌دانشگاهی خود را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید. البته ممکن است که برخی از دانشگاه‌های برگزارکننده این دوره، از شما بخواهند که مدرک آیلتس با حداقل نمره 5 را برای آن‌ها ارسال کنید. باید بدانید که میانگین هزینه تحصیل در این دوره حدود 2750 تا 3700 یورو است. همچنین باید اشاره کرد که با اخذ پذیرش در این دوره می‌توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به سوئد ببرید.

ادامه تحصیل در دوره یک‌ساله زبان انگلیسی در کشور سوئد

دوره یک‌ساله زبان انگلیسی در سوئد معمولا از ماه سپتامبر آغاز می‌شود و طول آن یک سال است که در دو ترم برگزار خواهد شد. متقاضیان برای شرکت در این دوره باید مدرک پیش‌دانشگاهی و مدرک آیلتس با حداقل نمره 5.5 داشته باشند. میانگین هزینه تحصیل در این دوره با توجه به دانشگاه محل تحصیل حدودا بین 7400 تا 14700 یورو خواهد بود. همچنین متقاضیان با اخذ پذیرش در این دوره می‌توانند همراهان خود را به کشور سوئد ببرند.

مراحل و شرایط ثبت نام در دوره زبان سوئد

برای ثبت نام در دوره زبان سوئد، ابتدا باید بررسی کنید که چه مدارکی برای آن مورد نیاز است. سپس در مرحله بعدی، دانشگاه یا موسسه ارائه‌دهنده دوره‌های زبان در سوئد را پیدا کنید. در مرحله سوم لازم است که مدارک مورد نیاز را تهیه و جمع‌آوری کرده تا بتوانید برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر آن‌ها را ارائه دهید.

قبل از ارائه مدارک باید درخواست پذیرش خود را ارسال کنید؛ چرا که تنها پس از تایید درخواست پذیرش امکان ارسال مدارک را خواهید داشت. در نهایت پس از تایید مدارک و دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر باید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید. سپس باید برای تکمیل کارهای ثبت نام و شروع تحصیل خود وارد کشور سوئد شوید تا بتوانید این کار را در دانشگاه مورد نظر انجام دهید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی برای شرکت در دوره‌های زبان سوئد

دوره‌های زبان سوئد معمولا به دو صورت کوتاه‌مدت و بلندمدت برگزار می‌شوند. معمولا دوره کوتاه‌مدت بین سه تا شش ماه و دوره بلندمدت یک سال طول خواهد کشید. اخذ پذیرش در دوره بلندمدت برای متقاضیان ایرانی نسبتا دشوار است، اما به راحتی می‌توانند در دوره‌های کوتاه‌مدت شرکت کنند. مدت اعتبار ویزایی که شما برای تحصیل دوره زبان سوئد دریافت می‌کنید، با توجه به طول دوره تعیین می‌شود.

از جمله مدارک مهمی که برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد باید ارائه دهید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پاسپورت معتبر
 • مدرک پیش‌دانشگاهی و سایر سوابق تحصیلی
 • مدرک زبان آیلتس
 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • گواهی سلامت جسمی و روانی
 • گواهی تمکن مالی
 • اسناد هویتی مانند شناسنامه
 • گواهی عدم سوء پیشینه

برترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده دوره‌های زبان در کشور سوئد

با توجه به اینکه برای شرکت در دوره زبان سوئد لازم است که از دانشگاهی در این کشور پذیرش بگیرید، انتخاب دانشگاه مناسب اهمیت زیادی خواهد داشت. بنابراین باید دانشگاهی را انتخاب کنید که توانایی پذیرش از آن را داشته باشید. باید بدانید که هدف از شرکت در دوره‌های زبان کشور سوئد افزایش سطح تسلط به زبان انگلیسی و سوئدی است. از همین رو باید دانشگاهی را انتخاب کنید که سطح علمی و کیفیت آموزش بالایی داشته باشد. باید بدانید که کشور سوئد دارای دانشگاه‌های باکیفیتی است که بسیاری از آن‌ها دوره‌های زبان را برگزار می‌کنند.

از جمله برترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده دوره‌های زبان در سوئد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • موسسه فناوری سلطنتی با رتبه 89 در رنکینگ جهانی QS
 • دانشگاه لوند با رتبه 95 در رنکینگ جهانی QS
 • دانشگاه صنعتی چالمرز با رتبه 125 در رنکینگ جهانی QS و هم‌رده با دانشگاه‌های جنیوا در سوئیس و کوئین مری لندن
 • دانشگاه اوپسالا با رتبه 128 در رنکینگ جهانی QS
 • دانشگاه استکهلم با رتبه 153 در رنکینگ جهانی QS
 • دانشگاه گوتنبرگ با رتبه 185 در رنکینگ جهانی QS و هم‌رده با دانشگاه‌‌های مینه‌سوتا در آمریکا و ولونگونگ در استرالیا

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت تحصیلی به سوئد

هزینه‌های زندگی دانشجویی در کشور سوئد

یکی از مواردی که تمام دانشجویان بین‌المللی در هنگام مهاجرت تحصیلی باید در نظر بگیرند، هزینه زندگی به عنوان دانشجو در کشور مقصد است. تحصیل در دوره زبان سوئد هم از این قانون جدا نیست و برای شرکت در این دوره حتما باید بررسی کنید که زندگی در سوئد چقدر هزینه دارد. به طور کلی سطح رفاه و کیفیت زندگی در سوئد بسیار بالا است. از همین رو تقاضا برای مهاجرت به این کشور روزبه‌روز افزایش پیدا می‌کند. باید بدانید کسانی که اقامت سوئد را دریافت می‌کنند، از تمامی حقوق شهروندی این کشور برخوردار می‌شوند.

برخی از هزینه‌های اساسی برای زندگی در سوئد شامل موارد زیر می‌شوند:

 • اجاره آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر 1300 یورو در ماه
 • اجاره آپارتمان یک‌خوابه در حومه شهر 900 یورو در ماه
 • اجاره آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر 2000 یورو در ماه
 • اجاره آپارتمان سه‌خوابه در حومه شهر 1300 یورو در ماه
 • یک وعده غذا در رستوران حدود 12 یورو
 • بلیت سینما حدود 14 یورو
 • بلیت ماهانه مترو حدود 90 یورو
 • بلیت یک‌طرفه مترو حدود 4 یورو
 • یک بطری آب 1.5 لیتری حدود 2 یورو
 • انواع میوه هر کیلو بین 1 تا 2 یورو

شرایط کار دانشجویی هم‌زمان با تحصیل در دوره‌های زبان سوئد

به طور کلی متقاضیانی که ویزای تحصیل سوئد را دریافت می‌کنند، امکان 15 تا 20 ساعت کاری پاره‌وقت در هفته را دارند. باید اشاره کرد که با توجه به دوره تحصیلی که در آن ثبت نام کرده‌اند، میزان ساعات کاری دانشجویان تعیین می‌شود. لازم است بدانید با وجود اینکه ویزای دوره زبان در سوئد در دسته ویزاهای تحصیلی قرار می‌گیرد، اما دانشجویانی این دوره اجازه کار دانشجویی ندارند. چرا که دوره‌های زبان در سوئد حداکثر تا یک سال طول خواهند کشید و در مقایسه با رشته‌های تحصیلی اصلی در دانشگاه‌ها کوتاه‌مدت به شمار می‌روند.

دانشجویان پس اتمام دوره زبان سوئد و ادامه تحصیل در رشته‌های اصلی، می‌توانند به کار دانشجویی بپردازند. دانشجویان مقطع کارشناسی در کشور سوئد حداکثر تا 15 ساعت در هفته اجازه کار دارند. همچنین دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می‌توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند.

شرایط اخذ ویزای همراه دانشجوی دوره‌های زبان سوئد

یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در دوره‌های زبان سوئد امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان است. بسیاری از دانشجویان متاهل که قصد شرکت در دوره زبان سوئد را دارند، طبیعتا تلاش می‌کنند همسر و فرزندان خود را به سوئد ببرند. این امکان برای چنین متقاضیانی در سوئد فراهم شده است؛ آن‌ها می‌توانند تنها برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه دریافت کنند. لازم به ذکر است که همسر دانشجو در صورت داشتن تسلط کافی به زبان سوئدی می‌تواند به صورت تمام‌وقت در سوئد کار کند. همچنین فرزندان دانشجو امکان تحصیل رایگان در مدارس سوئد را خواهند داشت.

از جمله مدارک مهم برای اخذ ویزای همراه دانشجو سوئد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اسناد هویتی همراهان شامل شناسنامه و کارت ملی
 • سند ازدواج متقاضی و همسرش
 • مدارک نشان‌دهنده محل اقامت متقاضی در سوئد
 • اثبات تمکن مالی متقاضی برای پشتیبانی مالی همسر و فرزندان در کشور سوئد
ویزای همراه دانشجوی دوره‌های زبان سوئد

شرایط اخذ اقامت دائم کشور سوئد از طریق شرکت در دوره‌های زبان

بسیاری از کشورهای اروپایی با هدف آموزش نیروی کار متخصص، همیشه در تلاش برای جذب دانشجویان بین‌المللی هستند. به عنوان مثال کشورهایی مانند آلمان و فرانسه شرایط تحصیل کم‌هزینه و رایگان را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده‌اند تا بتوانند نیروی کار متخصص بیشتری را جذب کنند. کشور سوئد نیز یکی از همین کشورها است.

باید بدانید متقاضیانی که برای تحصیل دوره زبان سوئد ویزای تحصیلی می‌گیرند، امکان ورود به بازار کار کشور سوئد در پایان تحصیلات خود را ندارند. در نتیجه امکان اخذ اقامت دائم کشور سوئد را نخواهند نداشت. به عبارتی دیگر، این دانشجویان تنها در صورتی می‌توانند اقامت دائم سوئد را دریافت کنند که پس از دوره زبان در یک رشته اصلی به تحصیل بپردازند. در نهایت پس از فارغ‌التحصیلی، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

معمولا پس از فارغ‌التحصیلی، دولت سوئد یک اقامت شش تا دوازده‌ماهه به متقاضی می‌دهد تا بتواند در این مدت کار پیدا کند. متقاضی با اقامت کاری به مدت چهار سال در کشور سوئد و پرداخت حق بیمه و مالیات می‌تواند برای اخذ اقامت دائم سوئد درخواست دهد. از زمانی که متقاضی اقامت دائم دریافت کند، امکان اخذ پاسپورت سوئدی را نیز خواهد داشت.

نتیجه گیری

تحصیل در کشور سوئد به طور کلی مزایای بسیار زیادی مانند هزینه پایین تحصیل و بهره‌مندی از کیفیت بالای امکانات آموزشی دارد. دوره‌های زبان انگلیسی و سوئدی از جمله دوره‌های تحصیلی پرطرفدار در این کشور به شمار می‌روند. با تحصیل در این دوره‌ها دانشجویان سطح تسلط خود را به دو زبان انگلیسی و سوئدی افزایش خواهند داد. موسسه مهاجرت با ما مرجعی باسابقه در زمینه مشاوره مهاجرتی است. شما می‌توانید با مراجعه به موسسه ما، از مشاوره بهترین کارشناسان مهاجرتی در زمینه شرکت در دوره زبان سوئد بهره‌مند شوید و مهاجرتی آسان را تجربه کنید.

سوالات متداول

دوره زبان انگلیسی در سوئد شامل سه دوره یک‌ترمی، تابستانه و یک‌ساله می‌شود. دوره یک‌ترمی معمولا شش‌ماهه و دوره تابستانه چهارماهه هستند.

بله. همراهان دانشجو یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال او می‌توانند ویزای همراه سوئد را دریافت کرده و به این کشور سفر کنند. باید اشاره کرد همسر دانشجو امکان کار تمام‌وقت و فرزندان او امکان تحصیل رایگان در مدارس سوئد را خواهند داشت.

بهترین دانشگاه‌های سوئد برای تحصیل دوره‌های زبان شامل، موسسه فناوری سلطنتی، دانشگاه لوند، دانشگاه صنعتی چالمرز، دانشگاه اوپسالا، دانشگاه استکهلم و دانشگاه گوتنبرگ می‌شوند.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن