مشاوره رایگان

02128111107

ویزا شنگن سوئیس

ویزا شنگن سوئیس

ویزا شنگن سوئیس

همه ما نام ویزای شنگن یا شنگن (shcengen visa)‌ را شنیده‌ایم. ویزا شنگن سوئیس را می‌توان یکی از برترین و معتبرترین ویزاهای مسافرتی جهان دانست. اعتبار ویزای شنگن و همچنین اعتبار کشور سوئیس موجب شده تا دارندگان این ویزا بتوانند بدون دردسر و دغدغه خاصی امور مسافرتی خود را انجام دهند.

اگرچه دریافت این ویزا تقریباً‌ مشابه دریافت سایر ویزاهای شنگن است، اما برای افرادی که برای اولین‌بار می‌‌خواهند ویزای شنگن را تهیه کنند بهترین گزینه به شمار می‌آيد. شاید به همین دلیل است که بسیاری از هم‌وطنان ویزا شینگن سوئیس را از بین ویزاهای مختلف شینگن انتخاب می‌کنند.

با ما در مقاله آشنایی با ویزا شنگن سوئیس همراه باشید تا در مورد کشور سوئیس، ویژگی‌های اصلی ویزای شنگن و همچنین مراحل و مدارک موردنیاز برای کسب این ویزا با شما صحبت کنیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

معرفی کشور سوئیس

معرفی کشور سوئیس

قبل از معرفی کلی مراحل درخواست ویزا شنگن سوئیس بهتر است به شکل مختصر در مورد این کشور اطلاعاتی را به شما ارائه کنیم. دانستن این اطلاعات نه‌تنها به شما در شناخت کلی این کشور کمک خواهند کرد، بلکه می‌توانید از این داشته‌ها در کلیه مراحل درخواست برای ویزا بهره ببرید.

 

جغرافیای سوئیس

سوئیس یا switzerland یک کشور تقریباً کوهستانی است که در بخش میانی اروپا جای گرفته است. این کشور به طور کامل توسط خشکی احاطه شده است؛ بنابراین دارای مرز دریایی نیست. از همسایگان این کشور می‌توان به ایتالیا و همچنین کشور فرانسه اشاره کرد. سوئیس با اتریش، آلمان و لیختن‌اشتاین نیز مرزهایی دارد.

بیشتر جمعیت کشور سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته‌کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد. منطقه کوهستانی  جنوب کم‌جمعیت است.

 

مردم و فرهنگ

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان به شمار می‌آید. سوئیسی‌ها به‌خاطر شکلات‌ها و ساعت‌هایشان به‌خوبی شناخته شده‌اند. در سوئیس یک زبان رسمی وجود ندارد. مردم به یکی از چندین زبان  آلمانی سوئیسی، فرانسوی و ایتالیایی صحبت می‌کنند.

 

طبیعت

رشته‌کوه‌های آلپ سوئیس کوه‌هایی مرتفع و پوشیده از برف است. بیشتر آنها بیش از 13000 فوت (4000 متر) هستند. معروف‌ترین قله ماترهورن است که 14692 فوت (4478 متر) ارتفاع دارد، اما بلندترین قله Dufourspitze با 15203 فوت (4634 متر) است.

بیشتر حیوانات این کشور در کوهستان زندگی می‌کنند. گونه‌ای از بزهای کوهی مخصوص این کشور در اوایل دهه 1800 منقرض شد. اکنون بیش از 15000 بز از گونه‌های مختلف در کوه‌های آلپ سوئیس زندگی می‌کنند. جنگل‌های سوئیس نیز محل زندگی آهو، خرگوش، روباه، گورکن، سنجاب و بسیاری از پرندگان هستند. در ادامه بحث ویزا شنگن سوئیس به تاریخ این کشور می‌پردازیم.

 

دولت

این کشور از 26 کانتون یا ایالت تشکیل شده است که کنفدراسیون اصلی را تشکیل می‌دهند. رهبر دولت رئیس‌جمهور است. رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور هر دو توسط مجمع فدرال از شورای فدرال انتخاب می‌شوند. آنها در یک دوره یک‌ساله خدمت می‌کنند. انتخابات معمولاً در ماه دسامبر برگزار می‌شود. نمایندگان کانتون‌ها برای دوره‌های چهار‌ساله به عضویت مجمع انتخاب خواهند شد.

 

تاریخ

سوئیس در سال 1291 به‌عنوان اتحادیه‌ای متشکل از سه ایالت تشکیل شد و در سال 1815 به طور کامل به‌عنوان یک کشور مستقل رسمیت پیدا کرد. قانون اساسی سوئیس که در سال 1848 تصویب شد که اجازه اعزام نیرو برای خدمت در جنگ‌های خارجی را نمی‌دهد. این کشور در درگیری‌های سراسر جهان، از جمله هر دو جنگ جهانی اعلام بی‌طرفی کرد. سوئیس تا سال 2002 به عضویت سازمان ملل متحد درنیامده بود و عضو اتحادیه اروپا نیست.

مقاله پیشنهادی: مهاجرت به سوئیس

معرفی منطقه شنگن

معرفی منطقه شنگن

منطقه شنگن شامل بیست و شش کشور قاره اروپا است که برای مسافرت بین آن‌ها به روادید  یا ویزا نیاز ندارید. ساکنین هر یک از بیست و شش کشور می‌توانند بدون نیاز به ارائه هیچ‌گونه ویزایی در هر زمان بین کشورهای مختلف شینگن جابه‌جا شوند.

تاریخ تشکیل اتحادیه شنگن به سال 1985 میلادی باز می‌گردد. کشورهایی نظیر آلمان و فرانسه از پایه‌گذاران این منطقه به شمار می‌‌آیند. همان‌طور که گفته شد امروزه بیست و شش کشور جزو این اتحادیه به شمار می‌آیند. البته امکان این که کشورهای دیگری نیز به این پیمان بپیوندند وجود دارد.

جالب است بدانید که نام پیمان شنگن از یک روستای بسیار کوچک در کشور لوکزامبورگ گرفته شده است.

معرفی ویژگی‌های ویزای شنگن

اصلی‌ترین و مهم‌ترین ویژگی ویزا شنگن سوئیس را می‌توان در این دانست که دارندگان آن می‌توانند بین برترین کشورهای اروپایی بدون نگرانی جابه‌جا شوند. آنها می‌توانند بدون طی مراحل پیچیده اداری و یا ارائه مدارک مسافرتی مختلف بین این کشورها سفر کنند. همین ویژگی به‌تنهایی موجب شده تا هرساله تعداد بسیار زیادی از ساکنین سایر کشورهای جهان، نسبت به دریافت ویزای شنگن اقدام نمایند.

 

مهم نیست که مسافرت شما در حوزه کشورهای شنگن به چه دلیل رخ می‌دهد. خواه مسافرت تجاری داشته باشید و یا تفریحی، به هر نحو با داشتن ویزای شنگن دیگر نیاز نیست پشت صف‌های طولانی سفارت منتظر بمانید و شاهد هدررفتن وقت و هزینه خود باشید.

از بین ویزاهای مختلف کشورهای شنگن، ویزای شنگن سوئیس را می‌توان برترین آن‌ها دانست. در ادامه با مراحل ارائه درخواست برای دریافت ویزای شنگن این کشور آشنا خواهیم شد.

مقاله پیشنهادی: ویزای شینگن

آشنایی با مراحل ارائه درخواست جهت دریافت ویزای شینگن

آشنایی با نکات مهم هنگام تکمیل فرم‌های مربوطه

همانند هر روند دیگری دریافت ویزای شینگن کشور سوئیس نیز دارای مراحل اداری خاصی است. در همین ابتدای امر باید به شما بگوییم که اگرچه هرساله افراد بسیاری می‌توانند ویزای شنگن این کشور را دریافت کنند، اما هرساله درخواست افراد مختلفی نیز ریجکت یا رد می‌گردد.

 

این رد شدن بستگی به نظر افیسر سفارت دارد. به طبع داشتن مشکلات خاص در فرم‌ها و یا اسناد مدنظر سفارت می‌تواند مهم‌‌ترین علت ریجکت شدن درخواست شما باشد؛ به همین دلیل است که قبل از ارائه هر درخواستی برای ویزا شنگن سوئیس باید نسبت به تکمیل کلیه اسناد موردنیاز اقدام کنید.

آشنایی با نکات مهم هنگام تکمیل فرم‌های مربوطه

در تکمیل فرم‌های مربوط به دریافت ویزا همواره باید اصل صداقت را رعایت کنید. توجه داشته باشید که کوچک‌ترین ناهماهنگی و یا ارائه مطالب نادرست موجب خواهد شد در کوتاه‌ترین زمان ممکن ویزای شما ریجکت یا رد شود؛ به همین دلیل توصیه ما این است که در هنگام تکمیل مدارک موردنیاز و فرم‌های درخواستی دقت لازم را به خرج دهید.

همه مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای شنگن سوئیس باید به طور کامل ترجمه شوند. برای این کار بهتر است به دارالترجمه‌های معتبر مراجعه نمایید تا در مورد ترجمه مدارک مشکلی به وجود نیاید. برخلاف برخی ویزاهای دیگر، برای تهیه این نوع ویزا احتیاجی به دریافت تأییدیه دادگستری و یا وزارت امور خارجه وجود نخواهد داشت.

برای تهیه ویزای شنگن کشور سوئیس به چه مدارکی نیاز است؟

برای تهیه ویزای شنگن کشور سوئیس به چه مدارکی نیاز است؟

در ادامه به‌طورکلی در مورد اسناد و مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای شنگن مربوط به کشور سوئیس اشاره خواهیم کرد. در ابتدا باید این نکته را به شما گوشزد کنیم که در هر لحظه ممکن است تعداد و یا نوع این مدارک تغییر کند؛ بنابراین بهترین روش برای دریافت ویزا شنگن سوئیس این است که از مراکز مشاوره مربوط به ویزا کمک بگیرید.

 

 

تکمیل فرم اولیه مربوط به ویزا

اولین قدم جهت ارائه درخواست ویزای شینگن سوئیس، تکمیل فرم اولیه درخواستی است. این فرم شامل اطلاعات هویتی مانند نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، محل زندگی و … است. همین فرم ابتدایی را می‌توان یکی از مهم‌ترین فرم‌های درخواست ویزا دانست. به جهت اهمیت فوق‌العاده بالای این فرم توصیه می‌کنیم در پرکردن تک‌به‌تک موارد فرم دقت لازم را به خرج دهید.

 

 

پرداخت کامل هزینه مربوط به فرم درخواست ویزا

همانند هر درخواست ویزای دیگری، برای این ویزای شینگن نیز باید هزینه مربوطه را پرداخت نمایید. این هزینه جهت پیشبرد مراحل ثبت‌نام و پیگیری درخواست شما دریافت خواهد شد. پس از پرداخت کامل این هزینه می‌توان به سراغ مراحل بعد رفت.

 

 

ارائه تاریخچه مسافرت

یکی دیگر از روش‌های بسیار خوب برای تسهیل روند دریافت ویزای شینگن کشور سوئیس، ارائه یک تاریخچه مسافرت است. دارندگان پاسپورت‌های سایر کشورهای اروپایی و یا کشورهای معتبر آسیایی (مانند کره و یا چین) می‌توانند روند ساده‌تری را در زمینه دریافت ویزای شنگن سوئیس طی کنند.

 

 

ارائه یک گذرنامه معتبر

 داشتن گذرنامه معتبر را می‌توان یکی از ضروری‌ترین بخش‌های دریافت ویزای شنگن کشور سوئیس دانست. منظور از گذرنامه معتبر، گذرنامه‌ای است که از زمان درخواست شما برای دریافت ویزا تا زمان اعتبار آن گذرنامه حداقل شش ماه فاصله باشد. ارائه گذرنامه‌ای که اعتبار آن تمام شده و یا به‌صورت فیزیکی مخدوش شده است، تنها موجب ریجکت شدن درخواست شما خواهد شد؛ بنابراین بهتر است قبل از ارائه هرگونه درخواستی مبنی بر دریافت ویزا شنگن سوئیس نسبت به تمدید اعتبار گذرنامه اقدام کنید.

 

 

ارائه دو قطعه عکس معتبر پاسپورتی

علاوه بر موارد گفته شده باید دو قطعه عکس باکیفیت و استاندارد را به همراه داشته باشید. تمامی قوانین مربوط به‌عکس پاسپورت (شامل پس‌زمینه سفید، نداشتن عینک و …) در این عکس‌ها باید رعایت شده باشند.

 

 

تکمیل فرم‌های مربوط به دعوت‌نامه

اگر قصد دارید جهت شرکت در یک مجمع اقتصادی و یا کنفرانس علمی به کشور سوئیس مسافرت کنید، باید پس از تکمیل مراحل فوق سند دعوت‌نامه خود را به سفارت تحویل دهید. در دعوت‌نامه مذکور باید تمامی اطلاعات هویتی شما به دقیق‌ترین شکل ذکر شده باشد تا در فرایند بررسی‌ درخواست مشکلی ایجاد نشود.

روش دعوت‌نامه معمولاً برای افرادی که به‌منظور مقاصد تجاری و یا آموزشی – علمی به سوئیس مسافرت می‌کنند کاربرد دارد. منظور از دعوت‌نامه، ارائه سندی است که برگزارکننده کنفرانس و یا مراسم برای حضور شما در کشور سوئیس ارسال نموده است.

 

 

داشتن تمکن مالی به حد کافی

امروزه ارائه مدرک مربوط به تمکن مالی تقریباً برای دریافت ویزای بسیاری از کشورهای اروپایی (چه عضو شینگن و چه غیر شینگن) ضروری است. مدرک تمکن مالی نشان‌دهنده این است که شما به‌تنهایی توانایی پرداخت کلیه هزینه‌های مربوط به اقامت، درمان و … را در کشور مدنظر دارید.

سند مربوط به تمکن مالی باید بر اساس واحد مالی اتحادیه اروپا (یورو) باشد. میزان مبلغ موردنیاز سند تمکن مالی را باید با مراجعه به سفارت به دست بیاورید. بحث بعدی در مورد ویزا شنگن سوئیس مربوط به ارائه مدارک اشتغال در سوئیس است.

 

 

ارائه هرگونه مدرک مربوط به اشتغال

اگر قصد دارید برای یک پیمانکار و یا کارگزار سوئیسی مشغول به کار شوید باید یک مدرک اشتغال کاملاً معتبر را ارائه نمایید. این مدرک به افیسر مربوطه ثابت می‌کند که شما پس از انجام امور ذکر شده در گواهی اشتغال قصد دارید به کشور خود بازگردید. داشتن این گواهی به شما کمک می‌کند تا رضایت افیسر مربوطه را در کوتاه‌ترین زمان ممکن جلب کنید.

 

ارائه گردش حساب بانکی مربوط به سه ماه قبل

اگر با فرایند درخواست ویزای کشورهای اروپایی کمی آشنا باشید احتمالاً بارها با درخواست ارائه گردش حساب بانکی مواجه شده‌اید. این گردش حساب عموماً جهت بررسی فرایند ورود و خروج پول به‌حساب شما و اطمینان از غیرقانونی نبودن امور مالی صورت می‌گیرد.

 

 

ارائه اصل ترجمه شده همه اسناد خواسته شده

مورد بعدی در زمینه ارائه درخواست جهت دریافت ویزا شنگن کشور سوئیس، ارائه اصل مدارک و اسناد ملکی است. این مدارک (همانند مدارک تحصیلی و یا هویتی) باید توسط دارالترجمه‌های رسمی ترجمه شوند تا در روند کلی درخواست ویزا خطایی به وجود نیاید.

 

 

ارائه اصل و همچنین سند ترجمه شده شناسنامه یا کارت هویتی فرد متقاضی

قاعدتاً یکی از مهم‌ترین بخش‌های مربوط به ارائه درخواست ویزا، تقدیم کلیه اسناد هویتی فرد درخواست دهنده است. بهتر است کلیه اسناد دارای اعتبار کافی باشند.

هزینه مربوط به دریافت ویزای شینگن سوئیس

علاوه بر موارد گفته شده، یکی دیگر از مباحث مربوط به ارائه درخواست جهت دریافت ویزا شنگن سوئیس هزینه این درخواست است. اگر بخواهیم به‌طورکلی به این پرسش پاسخ دهیم باید بگوییم که هزینه این درخواست برای هر فرد متفاوت خواهد بود.

هزینه ویزای شنگن (صرف‌نظر از کشور) معمولاً به دو عامل مهم بستگی دارد. عامل اول سن و عامل دوم مدت زمانی است که مسافر می‌خواهد در کشور سوئیس اقامت داشته باشد.

 

  • برای مسافرانی که زیر پنج سال هستند عمدتاً هیچ‌گونه هزینه‌ای جهت دریافت ویزا گرفته نخواهد شد؛ بنابراین والدین دارای کودکان زیر پنج سال می‌‌توانند بدون هیچ‌گونه دغدغه‌ای نسبت به دریافت ویزا برای فرزندان خود اقدام کنند.
  • مسافرانی که سن آن‌ها بین شش الی دوازده سال است باید باتوجه‌به قوانین مربوط به ویزای شینگن مبلغی برابر با حدوداً چهل یورو را پرداخت نمایند.
  • مسافرانی که سن‌ آن‌ها از سیزده ‌سال بالاتر است، باید مبلغی برابر هشتاد و پنج یورو را به سفارت بپردازند. توجه داشته باشید که افراد زیر هجده سال برای مسافرت باید همراه با یکی از والدین اقدام کنند.

علاوه بر موارد فوق جالب است بدانید که برای دانشجویان و دانش‌آ‌موزانی که در مدارس سوئیس تحصیل می‌کنند معمولاً هیچ‌گونه هزینه‌ای دریافت نخواهد شد. پژوهشگرانی که جهت شرکت‌ در کنفرانس‌های علمی به این کشور مراجعه می‌کنند نیز مشمول دریافت هیچ هزینه‌ای نیستند.

مدت‌زمان لازم جهت دریافت ویزای شینگن سوئیس

مدت زمان لازم برای دریافت ویزای شینگن سوئیس

در زمینه مدت‌زمان لازم برای تأیید درخواست شما و در نهایت دریافت ویزا شنگن سوئیس نمی‌توان به‌آسانی سخن گفت؛ دلیل این امر نیز وابستگی بسیار زیاد تأیید درخواست به نظر افیسر سفارت است. امکان دارد شما تمامی اسناد و مدارک ذکر شده و همچنین مراحل مربوط به درخواست ویزا را به بهترین شکل انجام بدهید، اما افیسر باتوجه‌به نظر شخصی خود درخواست ویزای شما را رد کند.

 

اما نیاز نیست نگران باشید، با ارائه مدارک معتبر و همچنین تکمیل دقیق فرم‌های مربوطه به‌وسیله یک مشاور مهاجرتی متخصص دلیل خاصی برای ریجکت کردن درخواست شما وجود نخواهد داشت. به‌طورکلی در بهترین حالت مدت‌زمان لازم جهت بررسی و همچنین تعیین وقت با افیسر حدوداً سه هفته خواهد بود. پیشنهاد ما این است که جهت جلوگیری از کمبود وقت و یا داشتن زمان کافی برای تهیه کلیه مدارک، از چهار هفته قبل از سفر نسبت به تهیه ویزا اقدام کنید.

مصاحبه با افیسر

اگر تمامی مدارک شما بدون مشکل باشند، پس از مصاحبه با افیسر می‌توانید خیال راحتی از بابت دریافت ویزای شنگن داشته باشید. نکته بسیار مهم در مصاحبه با افیسر این است که به طور کامل خون‌سردی خود را حفظ کرده و به‌تمامی سؤالات افیسر بادقت و صداقت جواب دهید.

نتیجه گیری

مهم‌ترین نکته در هنگام ارائه درخواست جهت دریافت ویزای شینگن سوئیس، صداقت در ارائه اطلاعات درخواستی است. وجود کوچک‌ترین عبارت نادرستی موجب می‌گردد که درخواست ویزا به‌طورکلی ریجکت (reject)‌ شود؛ بنابراین اگر می‌خواهید فرایند کلی درخواست ویزا به‌خوبی پیش برود، همه مدارک و فرم‌های موردنیاز را به‌دقت و با صداقت کامل تکمیل کنید. اگرچه مراحل ذکر شده ممکن است زمان‌بر و یا پیچیده به نظر برسد، اما لذت دریافت ویزای شنگن کشور زیبای سوئیس تمامی این سختی‌ها را از یاد شما خواهد برد.

 

به پایان مقاله معرفی ویزا شنگن سوئیس رسیدیم. در این مقاله سعی کردیم به‌صورت مختصر ولی جامع در مورد کلیه مواردی که باید جهت تهیه ویزا سوئیس رعایت کنید با شما سخن بگوییم. همان‌طور که مشاهده کردید‌ ویزای شینگن کشور سوئیس را می‌توان یکی از بهترین گزینه‌های ویزای شنگن به شمار آورد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن