مشاوره رایگان

02128111107

تدریس زبان در خارج از کشور

تدریس زبان در خارج از کشور

تدریس زبان در خارج از کشور

تدریس زبان در خارج از کشور می تواند فرصتی شگفت انگیز برای کاوش در جهان و داشتن تجربه ای متحول کننده برای کار در خارج باشد. با این حال، سخت ترین بخش در مورد معلمی زبان، این است که تصمیم بگیرید به کجای دنیا بروید!

امروزه کشورهای زیادی برای جذب اساتید زبان وجود دارند. همین تنوع ممکن است تصمیم گیری در مورد اینکه به کجا بروید را بسیار دشوار کند. اما نگران نباشید ما در مقاله پیش رو شما را با بهترین مقاصد مهاجرتی برای تدریس زبان آشنا می کنیم. بنابراین اگر قصد مهاجرت کاری به عنوان یک معلم زبان را دارید، مطلب زیر را با دقت مطالعه کنید.

امیدواریم بتوانیم با بینشی که در مورد هر یک از این مقاصد منحصر به فرد و جذاب ارائه می دهیم، انتخاب را برای شما راحت تر کنیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

تدریس زبان در چین

چین مکانی شگفت انگیز برای زندگی و کار به عنوان یک مهاجر است. در این کشور جنبه های بی پایانی از فرهنگ چینی برای کاوش و تجربه وجود دارد؛ بنابراین با سفر به مناطق و شهرهای مختلف می توان از تعطیلات خود در این کشور لذت ببرد.

چین مقصد بسیار خوبی برای تدریس زبان در خارج کشور است؛ زیرا با بیش از یک میلیارد شهروند، واضح است که افراد بسیاری متقاضی آموزش زبان انگلیسی در این کشور باشند. اما مهم ترین دلیل محبوبیت چین در بین اساتید و معلمان این است که بسیاری از مشاغل آموزشی در این کشور مشمول دریافت مزایایی مانند حقوق مناسب، اقامت رایگان، پوشش درمانی و کمک هزینه های سفر می شوند.

موسسات و آموزشگاه های زبان این کشور حقوق مناسبی برای کارمندان خود در نظر گرفته اند و افراد شاغل در این زمینه به راحتی می توانند در آن زندگی کنند. همچنین هزینه زندگی در اکثر شهرهای چین در مقایسه با بسیاری از کشورهای غربی پایین و به صرفه است.

حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای تدریس زبان در چین لیسانس است. در صورتی که زبان مادری شما انگلیسی نباشد لازم است  برای کسب مجوز آموزش، گواهینامه TEFL نیز داشته باشید.

میانگین حقوق ​​ماهانه معلم زبان در چین: 8500-25000 یوان (1200 تا 3500 دلار)

میانگین هزینه ماهانه زندگی در چین: 2700-7100 یوان (380 تا 1000 دلار)

تدریس زبان در کره جنوبی

تدریس زبان در کره جنوبی

کره جنوبی نیز مانند چین دلایل خوبی برای تبدیل شدن به یک گزینه عالی برای تدریس زبان در خارج از کشور دارد. امروزه فرصت های شغلی زیادی برای تدریس زبان در کره جنوبی وجود دارد که مهاجرت را برای افراد متخصص در این زمینه آسان تر از همیشه کرده است.

مسکن رایگان، کمک هزینه سفر، بیمه درمانی، پاداش های خوب و … همگی از جمله مواردی هستند که اشتغال به عنوان یک معلم زبان را در این کشور لذت بخش می کند. باتوجه به مزایای گفته شده شما می توانید زندگی راحتی در کره داشته باشید و حتی قسمتی از درآمد خود را پس انداز کنید.

به عبارت دیگر مزایای معمول ارائه شده توسط مدارس دولتی و خصوصی، کره را به یکی از جذاب ترین مکان ها برای معلمان زبان انگلیسی خارجی تبدیل کرده است. 

تنها دلیلی که ممکن است مهاجران را کمی نگران کند، فرهنگ و قوانین کاری این کشور است؛ کره طولانی ترین ساعات کاری را در بین کشورهای توسعه یافته دارد. اما با وجود تعادل بین ساعات کاری و درآمد، این موضوع می تواند قابل تحمل باشد. شما می توانید در ساعات استراحت خود با کاوش در کلان شهر سئول یا پیاده روی در مناطق کوهستانی خیره کننده و استراحت در سواحل معروف بوسان، تمام خستگی کار را فراموش کنید.

مانند چین حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای تدریس زبان در این کشور، لیسانس و داشتن  گواهی  TEFL، به ویژه برای اشتغال در مدارس دولتی است.

میانگین حقوق ماهانه معلم زبان در کره جنوبی: 1.5 تا 6.2 میلیون KRW (1100 تا 4400 دلار)

میانگین هزینه زندگی در کره جنوبی: 1.4 تا 2 میلیون KRW (1000 تا 1400 دلار)

تدریس زبان در ژاپن

ژاپن از دیرباز یکی از محبوب ترین گزینه ها برای تدریس زبان  در خارج از کشور بوده است. این کشور مملو از زیبایی های طبیعی، مناظر چشمگیر و مهمتر از همه، شهرهای شلوغ و پرهیاهو است که زندگی به خوبی در آن جریان دارد. همچنین یکی از منحصر به‌ فردترین فرهنگ ‌های سنتی در آسیا متعلق به ژاپن است که باعث شده بسیاری از مهاجران و معلمان زبان را به خود جذب ‌کند.

چه در قلب توکیو زندگی کنید و چه در دهکده ای روستایی در سایه کوه فوجی، شما هرگز از زندگی در این کشور خسته نخواهید شد.

فرهنگ کاری ژاپن نیز مشابه چین و کره است، اما باتوجه به جوامع مهاجر بزرگ در اکثر شهرهای بزرگ آن، سازگار شدن با جامعه ژاپن به نسبت آسانتر است.

اساتید زبان در ژاپن در کنار حقوق رقابتی، از مزایای بسیار خوبی مانند کمک هزینه مسکن و سفر نیز برخوردار می شوند. باتوجه به این موضوع و هزینه های مناسب زندگی می توانید با حفظ یک سبک زندگی راحت، مقداری از حقوق خود را نیز پس انداز کنید.

میانگین حقوق ماهانه معلم زبان در ژاپن: 200000 تا 600000 ین (1400 تا 4000 دلار)

میانگین هزینه زندگی در ژاپن: 188000-315000 JPY (1300 تا 2200 دلار)

تدریس زبان در ویتنام

باتوجه به مزیت های زندگی در ویتنام که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا می شوید، قطعا یکی از بهترین گزینه هایی که می توانید برای تدریس زبان در خارج از کشور انتخاب کنید، ویتنام است.

ویتنام به دلیل داشتن مناظر سرسبز و دراماتیک و فرهنگ آرام خود در سراسر دنیا مشهور است. در یک سال عادی، ویتنام میلیون ها گردشگر و مهاجر را به طور یکسان جذب می کند؛ بنابراین ساکنین آن باید به زبان های خارجی به ویژه انگلیسی تسلط داشته باشند. همین موضوع باعث شده ویتنام به مقصدی مناسب برای معلمان زبان تبدیل شود.

اگرچه بسیاری از معلمان به دلیل حقوق کمتر نسبت به کشورهایی که در پاراگراف های قبل بررسی کردیم، تمایل کمی برای مهاجرت به آن دارند؛ اما این نکته را هم در نظر داشته باشید که ویتنام باوجود داشتن طبیعت غنی و تراکم جمعیتی کمتر، یکی از بهترین مکان ها برای کار به عنوان معلم زبان، در شرایط آب و هوایی کنونی جهان است.  بنابراین با صرفه جویی در هزینه ها، لذت بردن از زندگی در این کشور کار چندان دشواری  نیست.

حداقل شرایط لازم برای مهاجرت به عنوان معلم زبان به ویتنام داشتن مدرک تحصیلی لیسانس، مدرک TEFL و سن زیر 60 سال است.

میانگین حقوق ​​ماهانه معلم زبان در ویتنام: 28,000,000-52,000,000 VND (1200 تا 2200 دلار)

میانگین هزینه ماهانه زندگی در ویتنام: 21,000,000-33,000,000 VND (900 تا 1400 دلار)

تدریس زبان در تایلند

گزینه بعدی برای تدریس زبان در خارج از کشور، تایلند است.

تایلند نیز مانند ویتنام سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر است که به قصد آشنایی با فرهنگ غنی، دیدن مناظر چشمگیر و لذت بردن از تنوع غذایی به این کشور سفر می کنند. به همین دلیل شرایط خوبی برای تدریس زبان در تایلند برای معلمان خارجی وجود دارد.

درست مانند ویتنام، معلمان انگلیسی در تایلند نیز در مقایسه با سایر کشورهای آسیایی، حقوق کمتری دریافت می کنند، اما این پول باتوجه به هزینه ارزان زندگی کافی است و در صورت صرفه جویی می تواند عالی هم باشد.

تایلند همچنین به دلیل فرهنگ کاری منعطف  خود نسبت به سایر کشورهای آسیای شرقی مشهور است. ساعات کاری کمتر به شما این امکان را می ‌دهد که زمان بیشتری را برای کشف علایق خود در خارج از محیط کار اختصاص دهید و از زندگی در این کشور لذت ببرید.

از جمله مزایای مهاجرت کاری به عنوان معلم زبان در تایلند می توان به کمک هزینه مسکن و پوشش بیمه درمانی اشاره کرد.

میانگین حقوق ماهانه معلم زبان در تایلند: 32000-94000 THB (850 تا 2500 دلار)

میانگین هزینه ماهانه زندگی در تایلند: 37500-75000 THB (1000 تا 2000 دلار)

تدریس زبان در اسپانیا

اسپانیا یکی از محبوب ترین مقاصد برای تدریس زبان در خارج از کشور و اروپا است. در مقایسه با بقیه کشورهای اروپایی، اسپانیا به طرز عجیبی آرام است و نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر در غرب، تعادل خوبی بین کار و زندگی در آن وجود دارد. این تعادل شرایط را برای معلمان و اساتید زبان خارجی ایده آل تر می کند.

شما می توانید در زمان استراحت خود جذابیت اسپانیا را با کاوش در فرهنگ، تاریخ و البته غذاهای غنی آن تجربه کنید.

حقوق یک معلم زبان در اسپانیا زیاد نیست، اما باتوجه به هزینه زندگی پایین نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر، کار و زندگی در آن به صرفه است.  

همانطور که می دانید زبان رسمی مردم این کشور انگلیسی است؛ اما در صورت تسلط به زبان های دیگر مانند فرانسوی و آلمانی می توانید موقعیت های شغلی مناسبی در این کشور پیدا کنید. البته دولت اسپانیا از افراد متخصص در زبان آمریکای لاتین نیز به خوبی استقبال می کند.

حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای مهاجرت به عنوان معلم زبان به استرالیا لیسانس است. البته باتوجه به محیط کاری ممکن است به گواهینامه های زبانی خاصی نیاز داشته باشید. 

میانگین حقوق ماهانه معلم زبان در استرالیا: 700-1800 یورو (690 تا 1770 دلار)

میانگین هزینه ماهانه زندگی در استرالیا: 810-1215 یورو (800 تا 1200 دلار)

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری به اسپانیا

تدریس زبان در فرانسه

اگر عاشق هنر، تفریح در کافه ها و لذت بردن از طعم پنیر هستید، فرانسه می تواند گزینه خوبی برای مهاجرت و تدریس زبان در خارج از کشور باشد. این کشور مسحور کننده مکانی فوق العاده برای کار و زندگی است.

اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید، پیدا کردن یک موقعیت کاری عالی در زمینه آموزش زبان در فرانسه کار چندان سختی نیست، در غیر این صورت تنها با داشتن مهارت و علم کافی می توانید موقعیت شغلی خوبی در این کشور بدست آورید.

خوشبختانه امروزه موسسات و برنامه های زیادی وجود دارد که نه تنها به شما در یافتن شغل مناسب کمک می کنند، بلکه فرآیند اخذ ویزا را نیز راحت تر خواهند کرد.

حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای تدریس زبان در فرانسه لیسانس و گواهینامه CELTA یا معادل آن است.

میانگین حقوق ماهانه معلم زبان در فرانسه: 800-2000 یورو (790 تا 1970 دلار)

میانگین هزینه ماهانه زندگی در فرانسه: 1600-2100 یورو (1570-2070 دلار)

تدریس زبان در امارات متحده عربی ​

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری به فرانسه

تدریس زبان در امارات متحده عربی

امارات متحده عربی یکی از مطلوب ‌ترین و بهترین مقاصد تدریس زبان در خارج از کشور برای ایرانیان است.

شرایط لازم برای تدریس در امارات متحده عربی  کمی دشوارتر از مقاصد دیگر است، اما پاداش‌ و حقوق و مزایای آن نیز به نسبت پربارتر است.

در حال حاضر امارات متحده با ارائه بالاترین حقوق، محبوب ترین گزینه برای مهاجران در سراسر جهان به شمار می آید. از جمله مزایای دیگر تدریس زبان در این منطقه می توان به مسکن رایگان، کمک هزینه سفر و بیمه درمانی اشاره کرد.

شما می توانید با مدرک تافل معتبر نیز در این کشور مشغول به تدریس شوید اما پیدا کردن شغل در صورت داشتن مدارک رسمی تدریس آسان تر است.

حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای تدریس زبان در امارات متحده لیسانس، گواهینامه TEFL و تجربه تدریس زبان است.

میانگین حقوق ماهیانه معلم زبان در ایالات متحده عربی: 12000-20500 درهم (3300 تا 5500 دلار)

میانگین هزینه زندگی در ایالات متحده عربی: 5000 تا 7000 درهم (1350 تا 1900 دلار)

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری به امارات

نتیجه گیری

همان طور که در طول مقاله گفته شد تدریس زبان در خارج از کشور تجربه شگفت انگیزی است که هر کسی می تواند باتوجه به دانش و مهارت خود از آن بهره ببرد. برای اینکه بتوانید به عنوان یک معلم زبان به کشورهای دیگر مهاجرت کنید، باید حداقل مدرک تحصیل لیسانس را اخذ کرده باشید. در اکثر کشورها یکی از شروط اصلی استخدام گذراندن دوره تافل و دریافت مدرک معتبر آموزش زبان است.

اگر در زمینه آموزش زبان های خارجی مهارت و تجربه کافی دارید پیشنهاد می کنیم فرصت را از دست نداده و شانس خود را برای داشتن آینده ای بهتر امتحان کنید. مجموعه مهاجرت با ما یکی از موسسات مهاجرتی با سابقه و فعال در زمینه ارائه خدمات مهاجرتی است. می توانید با مراجعه به موسسه ما اطلاعات دقیق تری پیرامون تدریس زبان در خارج از کشور کسب کنید.

سوالات متداول

در صورت داشتن مدرک لیسانس، گواهی TEFL و تجربه کاری می توانید برای تدریس زبان در خارج از کشور اقدام کنید.

کشورهای بسیاری برای این منظور وجود دارند اما همان طور که در طول مقاله گفته شد، چین، کره جنوبی، ژاپن، تایلند، ویتنام، اسپانیا، فرانسه و امارات  بهترین کشورها برای تدریس زبان هستند.

بیشتر کشورها حقوق و مزایای خوبی برای کارکنان بخش آموزش در نظر می گیرند اما در حال حاضر امارات متحده عربی  بالاترین حقوق را به معلمان زبان های خارجی ارائه می دهد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن