مشاوره رایگان

02128111107

بهترین کشور برای کار

بهترین کشور برای کار

بهترین کشور برای کار

متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند، به دنبال آسان ترین روش برای مهاجرت هستند و آن هم مهاجرت از طریق کار است. بنابراین به دنبال یافتن بهترین کشور برای کار هستند که البته شرایط مهاجرت بسته به اینکه شما تحصیلات آکادمیک داشته باشید و یا اینکه یک کارگر ماهر باشید متفاوت خواهد بود. بسیاری از کشورهای توسعه یافته وجود دارند که جزو بهترین کشور برای کار بوده و به دنبال استخدام کارگران ماهر هستند.

به عنوان مثال، بسیاری از کشورهای توسعه یافته و صنعتی اروپا مانند آلمان یا اتریش که جزو بهترین کشور برای کار هستند، با کمبود نیروی کار جوان دست و پنجه نرم می کنند و شرایط خوبی را برای جذب کارگران ایجاد کرده اند. علاوه بر این، در صورتی که برای ادامه تحصیل، قصد مهاجرت دارید، بسیاری از کشورها شرایط بسیار خوبی را برای ورود به بازار کار به شما ارائه می دهند، از آنجا که مهاجرت کاری یکی از مقرون به صرفه ترین مسیرهای مهاجرت است، همیشه متقاضیان خاص خود را در زمینه یافتن بهترین کشور برای کار دارد.

 با این حال، بهتر است قبل از یافتن بهترین کشور برای کار، این نکته را در نظر داشته باشید که برای برخی تخصص ها مانند پزشکی، حقوق، حسابداری و رشته های مشابه، بایستی قبل از ورود به بازار کار تمامی مدارک تحصیلی را معادل سازی کنید.

 

آنچه در این مقاله میخوانید :

مدارک مورد نیاز برای ویزای مهاجرت کاری چیست؟

متقاضیان مهاجرت کاری به کشورهای دیگر، برای ورود به کشور دیگر نیاز به ویزای کاری دارند. اما یکی از شرایط اصلی مهاجرت کاری به دیگر کشورها، دریافت پیشنهاد شغلی از سمت کارفرما است. در حال حاضر در برخی از کشورها همچون کانادا این شرایط وجود داشته و متقاضیان می توانند با داشتن شرایط لازم برای مهاجرت به این کشور اقدام کرده و اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. بنابراین کشور کانادا می تواند به عنوان بهترین کشور برای کار باشد.

البته به غیر از کانادا، کشورهای دیگری همچون اتریش، آلمان و آفریقای جنوبی ویزای جستجوی کار ارائه می دهند که متقاضیان واجد شرایط می توانند اقدام کنند. استرالیا و نیوزیلند نیز می تواند به عنوان بهترین کشور برای کار باشد، البته با این تفاوت که ویزای کار این کشورها دارای سیستم امتیاز بندی است.  برای دریافت امتیاز مورد نیاز بایستی مدارکی همچون مدارک تحصیلی، سابقه کاری، سن و مدرک زبان انگلیسی را ارائه داد. البته تعداد بسیاری امتیاز لازم را بدست می آورند و بنابراین برای دریافت چنین موقعیت شغلی بایستی با یکدیگر به رقابت بپردازند.

اما به صورت کلی مدارک مورد نیاز برای ورود به بهترین کشور برای کار شامل موارد زیر است:

 

_ مدارک شناسایی فرد

_ عکس

_ سوابق کاری

_ مدرک زبان

_ ارائه قرارداد کاری

_ داشتن تمکن مالی

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای کار

روش یافتن شغل در یک کشور خارجی چگونه است؟

روش یافتن شغل در یک کشور خارجی چگونه است؟

متقاضی برای اینکه بتواند در یک کشور خارجی کار پیدا کند، می تواند از دو روش زیر این کار را انجام دهد:

 

یافتن کار به صورت مستقیم:

برخی از افراد هستند که قادر به پرداخت هزینه های وکیل مهاجرت نیستند، بدین خاطر شخصا به صورت خود مختار و با کسب اطلاعات کافی در این زمینه اقدام به کاریابی در خارج از کشور می کنند. البته فرد متقاضی برای یافتن بهترین کشور برای کار، باید نرخ بیکاری را نیز در نظر بگیرد، چرا که کشورهایی که نرخ بیکاری بالایی دارند، کاریابی در این کشورها بسیار پایین است. باید بررسی کنید شغلی که مد نظر شماست در کدام کشورها مورد نیاز است. بدین روش می توانید ویزای کار کم ریسکی تهیه کرده تا در وقت و هزینه شما صرفه جویی شود.

 

به هر حال برای یافتن بهترین کشور برای کار، باید یک روزمه قوی مربوط به تخصص کاری خود داشته باشید و در مورد اینکه چگونه کار پیدا کنید نیز اطلاعات کاملی داشته باشید. با اطلاعاتی که در قسمت های قبل گفته شد متوجه شدید که کشورهایی همچون آلمان، اتریش، استرالیا که آن را به عنوان بهترین کشور برای کار می دانند بایستی اطلاعات کاملی در این زمینه داشته باشید.

البته این نکته را فراموش نکنید لیست کشورهایی که در فهرست اعزام نیروی کار به خارج از کشور بوده و جزو بهترین کشور برای کار هستند، چندان زیاد نیست، اما در مقابل لیست متقاضیان بی شمار است. پس شانس انتخاب شدن شما را کم می کند. بنابراین در این زمینه نیاز به اطلاعات دقیقی بوده تا بتوانید هم از نظر رزومه نویسی، حقوق کار، پیدا کردن کارفرما و شغل مورد نظر خود در یافتن بهترین کشور برای کار راحت باشید.

 

یافتن کار از طریق وکیل مهاجرتی:

این روش نیز همان گونه که از نامش مشخص است، با پرداخت هزینه از طریق یک وکیل مهاجرتی امکانپذیر است.

اما به صورت کلی چند عامل در پیدا کردن بهترین کشور برای کار مهم است که شامل: نرخ بیکاری، درآمد مشاغل گوناگون، قوانین کشور مد نظر، چگونگی دریافت اقامت کاری.

شرایط دریافت ویزای کاری در بهترین کشور برای کار چیست؟

در این قسمت به بررسی شرایط دریافت ویزای کاری چند نمونه از بهترین کشور برای کار می پردازیم.

 

شرایط دریافت ویزای کاری آلمان:

آلمان به عنوان یکی از بهترین کشورها برای کار شناخته شده است. افرادی که متقاضی ویزای کار برای کشور آلمان هستند،درصورتی که تخصص آنها جزو تخصص های مورد نیاز کشور آلمان باشد میتوانند برای دریافت جاب آفر آلمان اقدام کرده و به این کشور مهاجرت کنند . 

 

شرایط دریافت ویزای کار اتریش:

اتریش نیز می تواند بهترین کشور برای کار ایرانی ها باشد. اما آن دسته از افرادی که متقاضی ویزای کار کشور اتریش هستند باید تخصص هایی را داشته باشند که در لیست مشاغل این کشور وجود دارد. درضمن حداقل امتیازی که برای دریافت ویزای کار اتریش مورد نیاز است، 70 امتیاز است. البته برخی از مشاغل همچون مهندسی نیز با دریافت 65 امتیاز واجد شرایط مهاجرت می شود. از دیگر مدارکی که موجب کسب امتیاز برای مهاجرت کاری به کشور اتریش می شود، سن، مدرک تحصیلی، سابقه کاری، مدرک زبان، جوایز بین المللی و … است.

 

شرایط دریافت ویزای کار استرالیا:

اغلب افرادی که قصد مهاجرت کاری به خارج را دارند، استرالیا را به عنوان بهترین کشور برای کار انتخاب می کنند. اما مهاجرت به کشور استرالیا براساس سیستم امتیاز بندی است و فرد متقاضی بایستی حداقل 65 امتیاز بدست آورده باشد. برای دریافت ویزای کاری استرالیا  سه سابکلاس رایج وجود دارد : 491، 190 و 189 که در این روش ها افراد متخصص  اقامت کشور استرالیا را بدست میاورند . هر یک از این روش ها دارای شرایط خاصی است. سابکلاس 189 برای آن دسته از متقاضیانی است که خانواده و اقوام نزدیک آنها در استرالیا زندگی می کنند. سابکلاس 190 برای آن دسته از افرادی است که از طرف استان نامزد شده اند. اما برای دریافت سابکلاس 491 شرایط خاصی مورد نیاز نیست. از مهم ترین شرایط برای دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا، نمره زبان آیلتس بیشتر از 7 بوده و رشته تخصصی فرد نیز باید در لیست مشاغل مورد نیاز کشور باشد.

 

شرایط دریافت ویزای کار کانادا:

کانادا بهترین کشور برای کار است. اما افرادی که قصد دریافت ویزای کار کانادا را دارند باید رشته و شغل مورد نظر آنها در لیست مشاغل مورد تقاضای کشور کانادا باشد. روش های مهاجرت کاری به کانادا از دو روش جاب آفر و یا اسکیل ورکر امکان پذیر است. آن دسته از افرادی که دارای 3 سال سابقه کاری مرتبط و مدرک حداقل لیسانس با نمره زبان آیلتس 6 به بالا هستند می توانند برای مهاجرت اسکیل ورکر کانادا اقدام کنند.

مقاله پیشنهادی ——-> جاب سیکر آلمان

بررسی نرخ بیکاری در بهترین کشور برای کار

برای انتخاب بهترین کشور برای کار، یکی از فاکتورهایی که باید در نظر گرفت، بررسی نرخ بیکاری است. در صورتی که نرخ بیکاری در یک کشور پایین باشد، نشان دهنده این است که شرایط کاری برای افراد بهتر است. از جمله کشورهایی که دارای نرخ بیکاری پایین تری نسبت به دیگر کشورها هستند می توان به کانادا، سوئیس، سوئد، استرالیا و .. اشاره کرد. به گونه ای که در کشور کانادا نرخ بیکاری از سال سال 2018 در حدود 0.2 درصد کاهش داشته است. اما در کشور اتریش نرخ بیکاری نسبت به سال 2018 در حدود 1.5 درصد افزایش داشته است. آلمان نیز از جمله کشورهایی است که نرخ بیکاری در این کشور نسبت به سال 2018 کاهش یافته و شرایط بهتری برای یافتن شغل برای متقاضیان وجود دارد.

بررسی مشاغل مورد نیاز در بهترین کشور برای کار

بررسی مشاغل مورد نیاز در بهترین کشور برای کار

آن دسته از افرادی که به دنبال شغل در کشورهای دیگر هستند، باید به دنبال بررسی شرایط شغلی در این کشورها باشند و برای شغل هایی اقدام کنند که رشته آنها جزو لیست مشاغل مورد نیاز این کشورها باشد. به عنوان مثال در کشورهایی همچون اتریش و آلمان، مشاغل مهندسی بیشتر مورد نیاز است. در صورتی که در کشور کانادا مشاغل مختلف سطح بندی می شود و افرادی که متقاضی ویزای کاری کانادا هستند بایستی شغل مورد نظر آنها در یکی از این سطوح قرار داشته باشد. در ادامه لیستی از برخی از مشاغل مورد نیاز در تعدادی از کشورهای اروپایی آورده شده است که از آن به عنوان بهترین کشور برای کار عنوان می شود.

 

مشاغل مورد نیاز در کشور اتریش   مهندس مکانیک، مهندس ارتباطات، مهندس متالوژی، مهندسی فرآیند، مهندسی برق، تکنیسین حمل و نقل و پزشک
مشاغل مورد نیاز کشور آلمان   مهندسی خودرو، مهندسی سازه، مهندسی مکانیک، مهندسی ارتباطات، مهندسی برق، پرستاری ، پیراپزشکی و پزشکی
مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا _ مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی مواد، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع
مشاغل مورد نیاز کشور کانادا مکانیک، سرآشپز، راننده کامیون، جوشکار، ماشین کار، نقاش ساختمان، مشاور املاک

مقاله پیشنهادی ——-> مشاغل مورد نیاز آلمان

بررسی حقوق در بهترین کشور برای کار

بحث حقوق و درآمد در شغل های مختلف عامل موثری است که در انتخاب بهترین کشور برای کار باید در نظر گرفته شود. در اصل متوسط حقوق دریافتی در کشورهای مختلف براساس میزان ساعتی است که کارگران در آن کشورها مشغول به کار هستند. برای آشنایی با میزان حقوق دریافتی در بهترین کشور برای کار در ادامه لیستی از این مشاغل مختلف به همراه حقوق دریافتی آنها قرار داده شده است:

پزشک سالیانه 196490 دلار آمریکا
روانپزشک سالیانه 220380 دلار آمریکا
پروتز دندان سالیانه 191400 دلار آمریکا
متخصص اطفال سالیانه 183240 دلار آمریکا
دندانپزشک سالیانه 175840 دلار آمریکا
بینایی سنجی سالیانه 119980 دلار آمریکا
داروساز سالیانه 123670 دلار آمریکا
مدیر بازرگانی سالیانه 123880 دلار آمریکا
مشاور مالی سالیانه 121770 دلار آمریکا
وکیل سالیانه 144230 دلار آمریکا

مقاله پیشنهادی ——-> حقوق در آلمان

معرفی بهترین کشور برای کار در سال 2023

 

در سال گذشته به خاطر بحران کرونا، بسیاری از کشورهای مهاجرپذیر در سراسر دنیا با مشکلات جدی اقتصادی روبرو شدند و بنابراین سال 2023 می تواند فرصت خوبی برای کشورها باشد تا با افزایش تعداد مهاجران، بحران ها و مشکلات موجود را حل کنند. از آنجایی که مهم ترین روش مهاجرت به کشورهای خارجی، مهاجرت کاری است، بنابراین در سال جاری، یافتن بهترین کشور برای کار، به عنوان یکی از اصلی ترین روش های مهاجرت در نظر گرفته خواهد شد، زیرا اکثر کشورها لیستی از مشاغل لازم را با نیازهایی که در این زمینه شغلی دارند را ارائه می کنند که یک فرصت مناسب برای افرادی است که می خواهند از طریق ویزای کاری اقدام به مهاجرت کرده و بهترین کشور را برای کار پیدا کنند.

HSBC اخیراً لیستی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت کاری در سال 2023 منتشر کرده است که بر اساس معیارهایی مانند درآمد، هزینه، کیفیت، ثبات اقتصادی و فضای دوستانه جمعیت این کشور انتخاب شده است.

1- کشور کانادا

کشور کانادا یکی از مقاصد اصلی مهاجرت در جهان است که سال گذشته به دلیل بحران کرونا با مشکلات اقتصادی زیادی روبرو شده است. دولت نیز راه اصلی خارج شدن از این وضعیت و بهبود اقتصادی پس از کرونا را در افزایش تعداد مهاجران و ساده سازی کار در کانادا می داند. با توجه به پیر شدن هرم جمعیت، کانادا عموماً با کمبود نیروی کار ماهر در بسیاری از مناطق روبرو شده است که با کرونا این وضعیت تشدید می شود. همانطور که در برنامه مهاجرت برای 2023-2023 ، که برای چند سال آینده برنامه ریزی شده است ، مشخص شده است. این برنامه که بر اساس روشهای مهاجرت نیروی کار مانند ورود سریع، PNP استانی و خلبان آتلانتیک است ، با هدف جذب حداکثر تعداد کارگر ماهر از سراسر جهان برای غلبه بر بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور انجام می شود.

2- کشور سوئیس

از آنجایی که کشور سوئیس از نظر اقتصادی، ثبات بازار و درآمد در وضعیت مناسبی قرار دارد، می تواند به عنوان بهترین کشور برای کار قرار گیرد. بر اساس آمارهایی که سازمان OECD اعلام کرده است، سوئیس از نظر درآمد شغلی در جایگاه سوم، از نظر بازار کار و فرصت های شغلی برای بازار کار در جایگاه دوم، از نظر رضایت از زندگی در جایگاه چهارم در میان دیگر کشورهای دنیا قرار دارد. علاوه بر این کشور سوئیس توانسته است با برقراری شرایط عالی برای شهروندان خود در جایگاه دوم از نظر رفاه زندگی قرار بگیرد.

با بررسی این آمارها متوجه خواهید شد که سوئیس جزو بهترین کشور برای کار بوده و سالانه متقاضیان بی شماری برای مهاجرت به این کشور اقدام می کنند.

3- کشور استرالیا

از دیگر کشورهایی که ایرانیان می توانند برای مهاجرت بدان اقدام کنند، کشور استرالیا است. اما اینکه جه مواردی کشور استرالیا را تبدیل به بهترین کشور برای کار کرده است را در این قسمت مورد بررسی قرار می دهیم.

عواملی هم چون رفاه اجتماعی، شرایط مناسب زندگی، پایین بودن نرخ بیکاری این کشور را در جایگاه سوم بهترین کشور برای کار از نظر متقاضیان مهاجرت کاری قرار داده است. به غیر از این موارد داشتن جایگاه هفتم در درآمد شغلی، جایگاه دهم از نظر رضایت از زندگی، جایگاه سی و یکم در توازن کار و زندگی را در میان کشورهای دنیا دارد.

بدین خاطر هر ساله ایرانیان بی شماری با دریافت ویزای کاری استرالیا به دنبال کار در کشور استرالیا و زندگی در این کشور هستند.

4- کشور آلمان

آلمان به عنوان یکی از محبوب ترین کشورهای مهاجرتی بوده که اغلب ایرانیان آن را به عنوان بهترین کشور برای کار می دانند و در تلاش برای دریافت ویزای کاری این کشور و کار در آلمان هستند.

از جمله ویژگی هایی که این کشور را تبدیل به بهترین کشور برای کار کرده است شامل: پایین بودن سطح فساد، پایین بودن نرخ بیکاری، داشتن صنایع اقتصادی قوی و داشتن سطح نوآوری بالا است. براساس آمارهای جدیدی که از طرف سازمان همکاری و توسعه اقتصادی ارائه شده است: آلمان از نظر درآمد در جایگاه پنجم، از نظر ایجاد فرصت های شغلی در جایگاه هفتم، از نظر رضایت از زندگی در جایگاه سیزدهم قرار دارد.

5- کشور نروژ

یکی از گزینه هایی که ایرانیان می توانند برای مهاجرت کاری انتخاب کنند، کشور نروژ است. این کشور به لحاظ داشتن صنایع قدرتمند از جمله نساجی، معدن کاری، صنایع غذایی، تولید چوب و کاغذ توانسته است بهترین فرصت های شغلی را برای مهاجران متخصص ایجاد کند. از آنجایی که رقابت در حوزه های شغلی مختلف این کشور بالا است، نرخ بیکاری در این کشور در سال گذشته در حدود 3.67 درصد بوده است.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که برای دریافت ویزای کاری به این کشور، باید از این کشور پیشنهاد شغلی داشته باشید.

مواردی که نروژ را به بهترین کشور برای کار تبدیل کرده است شامل: از نظر درآمدی در جایگاه چهارم، از نظر بازار کاری در جایگاه یازدهم، از نظر رضایت از زندگی در جایگاه دوم، از نظر توازن کار و زندگی در جایگاه نهم در بین دیگر کشورهای جهان قرار دارد. تمامی این موارد گویای آن بوده که نروژ می تواند به عنوان بهترین کشور برای کار ایرانیان باشد.

6- کشور نیوزیلند

از ویژگی های بارز کشور نیوزیلند این است که دارای اقتصادی پررونق بوده که این کشور را تبدیل به بهترین کشور برای کار در حوزه سلامت، آموزش و جنگل داری کرده است. در این کشور می توان به راحتی شغل مورد نظر را از طریق مراجعه به لیست مهارت ها و شغل های مورد نیاز اداره مهاجرت پیدا کرد. از دیگر امتیازاتی که کشور نیوزیلند نیست به دیگر کشورها دارد، داشتن ویزای کاری موقت است که برای مهارت های شغلی خاصی طراحی شده است.

افرادی که موفق به دریافت اقامت موقت در این کشور می شوند می توانند برای دریافت اقامت دائم نیز اقدام کنند. از دیگر روش هایی که می توان برای مهاجرت کاری بدین کشور اقدام کرد، این است که متقاضی بتواند از سمت کارفرمای خود مدرکی دریافت کند که در طی آن نیروی متخصص خود را در کشور مورد نظر دریافت نکرده و به دنبال نیروی کاری متخصص خارجی است.

نتیجه گیری

با بررسی هایی که در این مقاله بیان شد، متوجه شدیم که کار یکی از اهداف اصلی برای مهاجرت ایرانیان است. بنابراین بهترین کشور برای کار، آن کشوری است که بتوان در نهایت رفاه و آسایش، رعایت استانداردهای زندگی و بدون ترس از عدم هم خوانی دخل و خرج به راحتی زندگی کرد. پس در انتخاب بهترین کشور برای کار و زندگی کاملا دقت کرده تا موفق شوید. 

 

سوالات متداول

فرد متقاضی برای انتخاب بهترین کشور برای کار مواردی از جمله نرخ بیکاری، فرآیند استخدام، پرداخت مالیات، ثبات و رفاه اقتصادی، آب و هوا، تناسب درآمد و هزینه ها را نیز باید در نظر داشته باشد.

از جمله کشورهایی که برای دریافت ویزای کاری خود، از سیستم امتیاز بندی استفاده می کند، کشور استرالیا، کانادا، نیوزیلند است. متقاضیانی که به دنبال مهاجرت کاری به این کشورها هستند باید مواردی هم چون سن، تحصیلات، سوابق شغلی و دانش زبانی برای ارزیابی بدین کشور در نظر بگیرند.

اغلب کشورهایی که برای مهاجرت کاری اقدام می کنید، از شما سوابق شغلی مرتبط با رشته تحصیلی می خواهند. چرا که از این طریق می توانید تخصص و دانش لازم را برای شغل مورد اثبات کنید.

از آنجایی که برای کار کردن در کشورهای بیگانه نیاز به داشتن دانش و مهارت زبان مقصد است، دریافت ویزای کاری بدون ارائه مدرک تحصیلی امکان پذیر نیست. بنابراین برای دریافت ویزای کاری در اغلب کشورها باید مدرک زبان متناسب با آن کشور را ارائه دهید.

 

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن