مشاوره رایگان

02128111107

بهترین رشته های مهندسی برای اپلای

بهترین رشته های مهندسی برای اپلای

بهترین رشته های مهندسی برای اپلای مطلبی است که با جزئیات در این مقاله به آن پرداخته ایم. مهندسی یکی از بهترین رشته ها برای مهاجرت در بین دانش آموزان و دانشجویان است. با ریشه های گسترده آن در اکثر حوزه هایی مانند عمران، علوم کامپیوتر، برق، مکانیک و غیره، چشم انداز شغلی در این زمینه بسیار زیاد است. اما با ثبت نام بیشتر دانشجویان در دوره های فوق الذکر، رقابت هم از نظر اخذ پذیرش و هم از نظر گرفتن شغل به ناچار افزایش یافته است. مجموعه ای از دوره های در حال ظهور وجود دارد که فرصت های شغلی فراوانی را ارائه می دهند. 

آنچه در این مقاله میخوانید :

بهترین رشته های مهندسی

بهترین رشته های مهندسی

به دنبال بهترین رشته مهندسی برای کسب درآمد و داشتن زندگی بهتر هستید؟ مهندسی با طیف گسترده ای از شاخه ها و تخصص ها به یک حوزه مطالعاتی متنوع و گسترده تبدیل شده است! در اینجا بهترین شاخه ها و دوره های مهندسی برای آینده آورده شده است:

علوم و مهندسی کامپیوترمهندسی مکانیکمهندسی برقمهندسی انرژی خورشیدیمهندسی انرژی بادی
نانوتکنولوژیمهندسی محیط زیستمهندسی دریاامنیت اطلاعاتتوسعه نرم افزار
مهندسی پزشکیمهندسی عمرانمهندسی هوا فضامهندسی شیمیمهندسی برق و الکترونیک
مهندسی نفتمهندسی مخابراتمهندسی هوش مصنوعیمهندسی رباتیکمهندسی بیوشیمی

بهترین شغل های مهندسی

مهندسی مملو از فرصت های شغلی متعددی است که در حال حاضر تقاضای زیادی دارند. طبق گزارش سال 2018 اداره آمار کار ایالات متحده آمریکا، نزدیک به 140000 شغل جدید در زمینه مهندسی پیش بینی می شود که رشد اشتغال را در دهه های آینده افزایش می دهد.

بهترین مشاغل مهندس شامل این موارد است:

مهندسی عمرانمهندسی مکانیکنصب کننده فتوولتائیک خورشیدیمهندسی صنایعتکنسین سرویس توربین بادی
مهندسی برقمهندسی الکترونیکمهندسی نفتتوسعه دهنده نرم افزارمهندسی رباتیک
مهندسی محیط زیستمهندسی سخت افزار کامپیوترمهندسی هوا فضامهندسی شیمیمهندسی ایمنی و بهداشت
مهندسی زیست پزشکیمهندسی دریاییمعمار دریاییمهندسی معدن و زمین شناسیمهندسی مواد

پر تقاضاترین شاخه های مهندسی در آینده

پر تقاضاترین شاخه های مهندسی در آینده

آیا می خواهید پرتقاضا ترین رشته مهندسی را در آینده بدانید؟ 10 شاخه برتر مهندسی مورد تقاضا برای سال 2020 و بعد از آن را ما مورد بررسی قرار داده ایم و مهمترین و پر تقاضا ترین رشته های مهندسی در آینده شامل موارد زیر هستند.

 

 • مهندسی ماشین
 • علم داده
 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی اتوماسیون و رباتیک
 • مهندسی کشاورزی
 • مهندسی انرژی جایگزین
 • مهندسی عمران
 • مهندسی پروژه
 • مهندسی معدن
 • مهندسی محیط زیست
 

نانوتکنولوژی

نانوتکنولوژی رشته چند رشته ای، شامل فیزیک، شیمی، زیست شناسی و ریاضی برای تغییر خواص مواد در سطوح اتمی و زیر اتمی برای ساختن سیستم های مختلف است. ساختارها معمولاً بین 100-1 نانومتر اندازه دارند و به دلیل افزایش سطح، خواص قابل توجهی از خود نشان می دهند.

 

داوطلبانی که در این دوره ثبت نام می کنند، می توانند در موضوعاتی مانند سنتز نانومواد، مکانیک کوانتومی، علم مواد، مکانیک آماری و ترمودینامیک، خواص نانومواد، مواد کربنی، خواص الکترونیکی و مواد نوری و غیره مهارت لازم را کسب نمایند.

 

نانوتکنولوژی یکی از رشته های گسترده ای است که پتانسیل ایجاد تغییرات در جهان را دارد. کاربرد فناوری نانو در زمینه های پزشکی نفس گیر است. پس از اخذ مدرک در یکی از دوره های متعدد فناوری نانو، فارغ التحصیلان می توانند در بخش هایی که نیازمند به مهندسی ریزساخت، نانوتکنولوژیست، مهندس فیزیک دستگاه MEMS، استاد، ویرایشگر علمی و غیره می باشد مشغول به کار شوند.

 

مهندسی نفت

رشته مهندسی نفت دانش شما را در مجموعه ای از موضوعات مانند مکانیک سیالات، ترمودینامیک، پدیده های حمل و نقل، خواص مواد همراه با استحکام یک ماده را می دهد. هدف این برنامه تحصیلی تجهیز دانش آموزان به مهارت های تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم های چاه، تکنیک های چاه، روش های حفاری و بهینه سازی مدیریت و توسعه منابع است.

 

برای اینکه یک مهندس نفت باشید، شما باید دارای قابلیت هایی باشید که مفاهیم اساسی دوره را عملی کنند. مهندسی نفت با مهندس مخزن، مهندسی محیط زیست، مهندس تولید و غیره به عنوان بخش های پرکابرد هستند.  از این رو می توانیم مهندسی نفت را بهترین دوره مهندسی برای آینده بدانیم.

 

فراگیری ماشین

یکی از نام‌های برتر در لیست بهترین دوره‌ های مهندسی برای آینده، یادگیری ماشینی است که در حال تبدیل شدن به یک رشته محبوب در بین دانشجویانی است که می‌خواهند ماشین‌هایی با تجهیزات بسیار مجهز با استفاده از نرم‌افزارهای تحلیلی و علم داده را طراحی کنند.

 

دوره های مهندسی یادگیری ماشین تلاش می‌کند تا دانش‌آموزان را به مهارت‌های لازم مجهز کنند تا بتوانند برنامه‌هایی را طراحی و ایجاد کنند که بتوانند ماشین‌ها را وادار به انجام عملکردهای خاص بدون هدایت آن‌ها به صورت دستی کنند.

 

در طول دوره، دانشجویان مجبور می شوند زبان هایی مانند C، C++، Scala، JavaScript، Julia و غیره را مطالعه کنند. معروف ترین مشخصات شغلی مبتنی بر هوش مصنوعی، دانشمند داده، مهندسی یادگیری ماشین، مهندس داده، تحلیلگر و مهندس زیرساخت داده ها می باشد.

 

مهندسی پزشکی

مهندسی زیست پزشکی ترکیبی نوآورانه از تکنیک های درگیر در زمینه مهندسی با حوزه زیست شناسی و پزشکی است. این رشته که در میان بهترین دوره های مهندسی برای آینده به حساب می آید، بر استراتژی های جدید مختلفی تمرکز دارد که می تواند در بخش مراقبت های بهداشتی اعمال شود.

 

در طول این دوره، دانش‌آموزان اطلاعات دقیقی در مورد موضوعاتی مانند مدولاسیون عصبی، بیومکانیک، تعمیرات ارتوپدی، بیومواد و غیره را دریافت می کنند. پس از اتمام دوره، شما می‌توانید در مشاغل مهندسی بیومدیکال مشغول به کار شوید. شما در بخش های مهندسی بیومدیکال، مهندسی نصب، مهندس تعمیر و نگهداری، مهندس ابزار، و بسیاری دیگر از تجهیزات مرتبط با سلامتی می توانید که کار کنید.

 

مهندسی مخابرات

رشته مخابرات حول محور تبادل اطلاعات از طریق کانال های مختلف با استفاده از وسایل سیمی یا بی سیم می چرخد. به عنوان یکی از بهترین دوره های مهندسی برای آینده، عناصر مختلف کامپیوتر، برق، و سیستم های دیگر را برای بداهه سازی ارتباطات از راه دور ترکیب می کند. مهندسان مخابرات در طراحی، توسعه و نگهداری سیستم‌های ارتباط صوتی که شامل ماهواره‌ها، فیبر نوری، کانال‌های سیمی و بدون سیم، همراه با رمزگذاری و فشرده‌سازی داده‌ها هستند، می توانند کار کنند.

 

برخی از بخش های برجسته ای که فرصت های شغلی متعددی را به مهندسان مخابرات ارائه می دهند عبارتند از: ارتباطات سیار، ارتباطات کامپیوتری و شبکه، پخش تلویزیونی و رادیویی، شبکه های نوری، سنجش از راه دور، و کنترل اندازه گیری.

شرایط شرکت در دوره های مهندسی

شرایط شرکت در دوره های مهندسی

داوطلبان باید کلاس دوازدهم را با سپری کردن درس های فیزیک، شیمی و ریاضی به عنوان موضوعات اصلی گذرانده باشند.

برای واجد شرایط بودن برای پذیرش در دوره های مهندسی و شرکت در کالج های مهندسی، دانش آموزان باید حداقل امتیاز را کسب کنند.

دانش آموزانی که زیست شناسی را به عنوان یکی از دروس خود در کلاس 12 خوانده اند نیز واجد شرایط رشته های مهندسی مانند مهندسی زیست پزشکی و بیوتکنولوژی خواهند بود.

بهترین دانشگاه های مهندسی

 • دانشگاه دوک، میکروالکترونیک، فوتونیک و نانوتکنولوژی
 • دانشگاه استونی بروک، علم مهندسی نانومقیاس
 • دانشگاه ساوتهمپتون، مهندسی الکترونیک با فناوری نانو
 • دانشگاه هیوستون، کارشناسی ارشد مهندسی نفت
 • دانشگاه کیپ برتون، لیسانس فنی مهندسی در نفت
 • دانشگاه آبردین، مهندسی نفت
 • دانشگاه هرتفوردشایر، مهندسی رباتیک و هوش مصنوعی
 • امپریال کالج لندن (هوش مصنوعی و یادگیری ماشین
 • دانشگاه کرنل، مهندسی زیست پزشکی
 • کینگز کالج لندن، مهندسی زیست پزشکی
 • دانشگاه استراثکلاید، مهندسی زیست پزشکی
 • دانشگاه اسکس، مهندسی ارتباطات
 • دانشگاه RMIT، لیسانس مهندسی مخابرات

پس از اتمام دوره مهندسی، داوطلبان می توانند تحصیلات عالی را دنبال کنند یا به دنبال یافتن شغلی مهندسی در بخش مورد نظر خود باشند.

بهترین شغل های مرتبط با رشته مهندسی در آینده

بهترین شغل های مرتبط با رشته مهندسی در آینده​

سریع ترین بخش های مهندسی در حال رشد را می توانیم این رشته ها بدانیم:

 1. مشاغل مهندسی نرم افزار
 2. مشاغل مهندسی هوافضا
 3. مشاغل مهندسی عمران
 4. مهندسی محیط زیست
 5. مهندسی زیست پزشکی
 6. مهندسی کامپیوتر
 7. مهندسی برق
 8. مهندسی پلاستیک

پردرآمدترین رشته های مهندسی

مهندسان زیر بالاترین حقوق را دریافت می کنند:

 

 1. مهندس سخت افزار کامپیوتر
 2. مهندس هوافضا
 3. مهندس هسته ای
 4. مهندس سیستم
 5. مهندس شیمی
 6. مهندس برق
 7. مهندس زیست پزشکی
 8. مهندس محیط زیست

مقاله پیشنهادی ——-> پردرآمدترین مشاغل

محبوب ترین رشته مهندسی

مهندسان از همه نوع مورد تقاضا هستند، اما برخی از آنها بسته به نیاز کارفرمایان و تکنولوژی محبوب تر از دیگران هستند. لیست مهندسانی را که از دیگر مهندسان محبوب تر هستند به این صورت می باشد:

 

 1. مهندسی اتوماسیون و رباتیک
 2. مهندسی انرژی جایگزین
 3. مهندسی عمران
 4. مهندسی محیط زیست
 5. مهندسی زیست پزشکی
 6. مهندسی نرم افزار سیستم ها

تحصیل در رشته مهندسی در کانادا

تحصیل در رشته مهندسی در کانادا

برخی از دلایل متعددی که موجب شده است که کانادا به عنوان یکی از بهترین کشور های جهان برای تحصیل در رشته های مهندسی در نظر گرفته شود را در این مقاله مورد بررسی قرار داده ایم.

کانادا چندین کالج مهندسی دارد که به دلیل تحصیلات با کیفیت بالا و نرخ اشتغال شناخته شده اند. برخی از کالج های مهندسی درجه یک در کانادا عبارتند از دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک گیل، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک مستر، دانشگاه اتاوا و دانشگاه کلگری.

 

علاوه بر این، چندین کالج مهندسی دیگر در کانادا وجود دارند که هر جنبه ای از دوره های مهندسی مانند دانش عمیق موضوع، تجربه یادگیری عملی، توسعه شخصی و رشد فکری را پوشش می دهند. این جزئیات جزئی مدرک مهندسی کانادا را به یکی از محبوبترین مقاصد تحصیلی مهندسی در جهان تبدیل کرده است.

 

برنامه های مهندسی ارائه شده توسط برترین دانشگاه های کانادا شهرت بی عیب و نقصی در جهان دارند. سازمان های بسیاری در سراسر جهان به دنبال استخدام فارغ التحصیلان مهندسی از دانشگاه های کانادا هستند. برتری علمی که توسط برنامه های تحصیلی در سراسر کشور کانادا برگزار می شود، شهرت خوبی را برای خود جمع آوری کرده اند.

 

کالج های مهندسی در کانادا از نظر علمی شهرت خوبی دارند. زیرا این دانشگاه ها با انگیزه بسیاری برای غنی سازی هر جنبه ای از یک دانشجوی مهندسی ایجاد شده اند. دوره های مهندسی کانادا نه تنها کاربردی هستند بلکه خلاقانه و شخصی نیز می باشند. کلاس های درس دانشگاه های کانادا معمولا میزبان تعداد کمی از دانشجویان هستند که محیط تعاملی را تسهیل می کنند، جایی که هر دانشجو فرصتی برای طرح شک و تردید خود و انتقال ایده های خود دارد.

 

اساتید مهندسی در دانشگاه های کانادا بسیار خبره و با تجربه بالا در زمینه تحصیلی هستند. آنها متعهد به ارائه آموزش عالی در عین الهام بخشیدن به دانشجویان برای برتری در زمینه های تحصیلی خود می باشند.

یک امتیاز بسیار عالی برای تحصیل در یک کالج مهندسی در کانادا، فرصت کار بر روی پروژه های صنایع و شرکت ها است. چنین روابط حرفه ای و کسب تجربه در زمینه تحصیل و کار می تواند به رونق شغلی شما کمک کند.

 

شرایط پذیرش برای تحصیل در رشته مهندسی در کانادا

دانشگاه ها و کالج های کانادا برنامه های مهندسی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. با این حال، همه دانشجویان بین المللی باید قبل از درخواست برای تحصیلات عالی اطمینان حاصل کنند که شرایط پذیرش در دوره های مهندسی در کانادا را دارند. پذیرش در کالج های مهندسی در کانادا بر اساس سوابق تحصیلی یک دانشجو است. دانشجویان بین المللی بر اساس سیستم آموزشی که در کانادا دنبال می شود، ارزیابی می شوند. بنابراین، برای دانشجویان بین‌المللی، تمام گزارش‌های تحصیلی به معادل کانادایی تبدیل می‌شود که چشم‌انداز انتخاب شدن آنها برای پذیرش در این کشور را بیشتر مشخص می‌کند.

در اینجا می توانید حداقل شرایط عمومی واجد شرایط بودن برای دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد در دوره های مهندسی در کانادا را بیابید.

 

معیارهای واجد شرایط بودن برای لیسانس مهندسی در کانادا

هر متقاضی برای درخواست دوره مهندسی در کانادا در مقطع کارشناسی باید معیارهای واجد شرایط بودن زیر را داشته باشد:

 

 • دیپلم کلاس دوازدهم را با نمره خوب کسب کرده باشد.
 • ریاضی، شیمی و فیزیک باید در دروس سپری شده بوده باشند.
 • نمرات مهارت زبان انگلیسی (TOEFL/IELTS) را کسب کرده باشند.
 •  

نمره آزمون های زبان مانند آیلتس و تافل مانند SAT معمولاً توسط دانشگاه های سراسر کانادا برای برنامه های مهندسی در مقطع کارشناسی پذیرفته می شود. در برخی موارد که معیارهای مورد نیاز موضوع را ندارید یا نمره لازم را کسب نکرده اید، ممکن است از شما خواسته شود که یک نمره SAT معتبر ارائه دهید.

 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته مهندسی در کانادا

 • ریز نمرات دوره متوسطه
 • گواهی قبولی کلاس 12
 • گذرنامه معتبر
 • بیانیه ای از هدف تحصیل در دوره مهندسی در کانادا
 • توصیه نامه
 • خلاصه سوابق کاری
 

معیارهای واجد شرایط بودن برای کارشناسی ارشد مهندسی در کانادا

برای هر برنامه کارشناسی ارشد مهندسی در کانادا، همه دانشجویان باید معیارهای واجد شرایط بودن خاصی را داشته باشند. آنچه برای شروع تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی در کانادا نیاز دارید در اینجا آمده است.

 • الزامات تحصیلی
 • مدرک لیسانس مهندسی یا معادل آن
 • نمره معتبرGRE
 • نمرات استاندارد شده مهارت زبان انگلیسی (تافل،آیلتس یا PTE آکادمیک)
 

مدارک مورد نیاز

 

 • ریز نمرات دوره متوسطه
 • گواهی قبولی کلاس 12
 • مدرک تحصیلی معتبر
 • گذرنامه
 • بیانیه ای از هدف تحصیل در کانادا
 • توصیه نامه
 • خلاصه سوابق کاری

مقاله پیشنهادی ——-> تحصیل در کانادا

دوره های مهندسی کالج های مهندسی کانادا

دوره های مهندسی کالج های مهندسی کانادا

کالج های مهندسی در کانادا نه تنها برخی از بهترین مدارک مهندسی متعارف مانند مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی علوم کامپیوتر، و مهندسی برق را ارائه می دهند، بلکه برخی از دوره های مهندسی تخصصی و منحصر به فرد مانند مهندسی مکاترونیک، مهندسی نانوتکنولوژی، مهندسی نفت و گاز، مهندسی حفاظت از معماری و مهندسی پایدار و بسیاری دیگر را نیز ارائه می کنند.

 

شما همچنین می توانید در یک برنامه مهندسی ترکیبی مانند مهندسی زیست پزشکی و برق، مهندسی زیست پزشکی و مکانیک، مهندسی برق و کامپیوتر و غیره شرکت کنید. علاوه بر این، کالج های مهندسی کانادا نیز برنامه های دوگانه را ارائه می دهند که دانشجویان می توانند در برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد با داشتن شرایط لازم شرکت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه ما به شما پیشنهاد می کنیم که با کارشناسان ما در زمینه های تحصیل مهندسی در کانادا در تماس باشید.

 

تحصیل در رشته مهندسی در کانادا به شما کمک می کند دیدگاه های خود را هم در سطح آکادمیک و هم در سطح حرفه ای گسترش دهید. علاوه بر این، شما فرصتی برای مطالعه یک دوره مهندسی از برخی از بهترین اساتید در این زمینه پیدا می کنید. در کالج، شما با دانشجویانی از نقاط مختلف جهان آشنا می‌شوید و به شما این فرصت داده می شود تا ایده‌ها، فرهنگ، دانش و تجربیات خود را با یکدیگر تبادل کنید و شخصیت خود را بسازید.

 

شما می توانید در کشوری که یکی از بالاترین کیفیت آموزش و استانداردهای زندگی را دارد مهندسی بخوانید. در طول اقامت خود در کانادا، می توانید فرهنگ این کشور را کشف کنید که سرشار از زیبایی های طبیعی و مکان های طبیعی است و در این دیگ فرهنگ ها ذوب شوید.

 

به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا، شما همچنین می توانید یک کار پاره وقت در حین تحصیل بدون درخواست ویزای کار داشته باشید. شما می توانید تا 20 ساعت در هفته کار کنید و این مدت زمان را می توان در طول تعطیلات مطالعاتی خود افزایش دهید.

مقاله پیشنهادی ——-> لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

نتیجه گیری

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا بینشی خوب در مورد بهترین رشته های مهندسی برای اپلای را کسب کرده باشید. اگر می‌خواهید برنامه‌های خارج از کشور را در این زمینه‌های نوظهور دنبال کنید، اما از روند پذیرش مطمئن نیستید، کارشناسان ما به شما کمک خواهند کرد.

سوالات متداول

از بهترین رشته های مهندسی برای آینده می توانیم به رشته های مهندسی نفت یا مهندس مخزن، مهندسی محیط زیست، مهندس تولید و غیره، به عنوان اکثر پروفایل های کاری انتخاب شده، به عنوان یکی از بهترین دوره های مهندسی برای آینده اشاره داشته باشیم.

از بهترین مدرک های مهندسی در سراسر جهان می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم : علوم و مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی خورشیدی، مهندسی انرژی بادی، نانوتکنولوژی، مهندسی محیط زیست، مهندسی دریایی، امنیت اطلاعات، توسعه نرم افزار.

مناطق خاصی مانند مهندسی سازه، مکانیک، برق، نرم افزار، کامپیوتر یا هوانوردی شما می توانید دوره های مهندسی رایگان پیدا کنید. edX کلاس های آنلاین رایگان در موضوعات مرتبط با مهندسی مانند ترمودینامیک، مکانیک ربات، آیرودینامیک و موارد دیگر را ارائه می دهد.

بله برای تعدادی از بخش‌هایی که در حال حاضر به دلیل کمبود مهارت توسط نیروی کار محلی پر نمی‌شوند، مهندسان برای کانادا ضروری هستند. بنابراین، این نه تنها شغلی است که مورد تقاضا است، بلکه کارفرمایان کانادایی نیز مایل به پرداخت حقوق بالاتر برای آن هستند.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن