مشاوره رایگان

02128111107

شهرهای آلمان

شهرهای آلمان

بهترین شهرهای آلمان برای زندگی ایرانیان

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید مقصد شما به یکی از شهرهای آلمان، براساس شرایط تحصیلی و شغلی متفاوت خواهد بود. آلمان در حال حاضر یکی از صنعتی‌ترین کشورهای اروپاست و هر کدام از این صنایع و شرکت‌ها در بخشی از این کشور واقع شده‌اند و به هر قسمت رونق خاصی بخشیده‌اند.

 همچنین آلمان، یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی، بهداشتی و رفاهی را در جهان دارد و در دهه‌های اخیر بسیاری از شهرهای این کشور، به عنوان بهترین شهرهای جهان برای زندگی و مهاجرت شناخته شده‌اند. فراوانی به این کشور آمده و این کشور را به یکی از متنوع ترین کشورهای اروپا از نظر نژاد و قومیت تبدیل کرده است.

آنچه در این مقاله میخوانید :

شهرهای مختلف آلمان

آلمان کشوری بسیار مدرن و پیشرفته‌ای است، که اکثر شهرهای آن، دارای بهترین سطح رفاه، آسایش و خدمات عمومی در اروپا هستند، اکنون برلین به عنوان پایتخت سیاسی آلمان معرفی شده است که بهترین شهر این کشور نیز به شمار می‌رود.

در زمان معرفی شهرهای آلمان، این کشور متشکل از 16 ایالت مستقل است که همگی زیر نظر جمهوری فدرال آلمان بوده و تحت نام تنها کشور آلمان فعالیت می‌کنند. آلمان در حال حاضر دارای 79 شهر بزرگ و مهم است که با توجه به آمار جمعیت این کشور بالغ بر 100000 نفر جمعیت دارد، مهم‌ترین ایالت فدرال این کشور ایالت باواریا است که شامل سه شهر مونیخ، نورنبرگ و برلین است.

ایالت‌های فدرال آلمان عبارتند از:

بادن-وورتمبرگ، بایرن، برلین، براندنبورگ، برمن، هامبورگ، هسن، مکلنبورگ-پومرانی غربی، نیدرزاکسن، نوردراین-وستفالن، راینلاند-فالتز، زارلند، زاکسن-آنهالت، زاکسن، اشلسویگ-هولشتاین، تورینگی.

شهر های آلمان

برلین پایتخت آلمان

آلمان کشوری بسیار مدرن و پیشرفته‌ای است، که اکثر شهرهای آن، دارای بهترین سطح رفاه، آسایش و خدمات عموم

برلین پایتخت آلمان، در قلب دشت آلمان شمالی قرار دارد و یک محور تجاری و جغرافیایی شرقی-غربی را ایجاد کرد که به پایتخت پادشاهی پروس تبدیل شد. اما شهر برلین از ویرانی‌های جنگ جهانی دوم جان سالم به در برد و بازسازی شد و رشد اقتصادی و فرهنگی شگفت انگیزی را نشان داد.

تقسیم آلمان پس از جنگ جهانی دوم، برلین را به طور کامل در قلمرو جمهوری دموکراتیک آلمان (GDR یا آلمان شرقی) قرار داد، به طوری که خود شهر منعکس کننده تقسیم ملی بود، به طوری که برلین شرقی پایتخت آلمان شرقی و برلین غربی یک فدرال است.

سرانجام، سقوط رژیم کمونیستی در آلمان شرقی و گشایش همزمان دیوار در پایان سال 1989 به طور غیرمنتظره‌ای چشم انداز بازگرداندن برلین را به عنوان پایتخت کل آلمان باز کرد، وضعیتی که در سال 1990 تحت شرایط پیمان اتحاد احیا شد و بعداً برلین به عنوان یکی از 16 ایالت فدرال آلمان و پایتخت آن تعیین شد.

ی در اروپا هستند، اکنون برلین به عنوان پایتخت سیاسی آلمان معرفی شده است که بهترین شهر این کشور نیز به شمار می‌رود.

در زمان معرفی شهرهای آلمان، این کشور متشکل از 16 ایالت مستقل است که همگی زیر نظر جمهوری فدرال آلمان بوده و تحت نام تنها کشور آلمان فعالیت می‌کنند. آلمان در حال حاضر دارای 79 شهر بزرگ و مهم است که با توجه به آمار جمعیت این کشور بالغ بر 100000 نفر جمعیت دارد، مهم‌ترین ایالت فدرال این کشور ایالت باواریا است که شامل سه شهر مونیخ، نورنبرگ و برلین است.

ایالت‌های فدرال آلمان عبارتند از:

بادن-وورتمبرگ، بایرن، برلین، براندنبورگ، برمن، هامبورگ، هسن، مکلنبورگ-پومرانی غربی، نیدرزاکسن، نوردراین-وستفالن، راینلاند-فالتز، زارلند، زاکسن-آنهالت، زاکسن، اشلسویگ-هولشتاین، تورینگی.

شرایط اقلیمی و اقتصادی برلین

برلین آب و هوای معتدلی دارد و هر 4 فصل را تقریبا به طور کامل می‌بیند، اما سرمای این شهر در زمستان اغلب با باران و برف همراه است، برلین نیز یکی از مهم ترین مراکز علمی آلمان است. 34 دانشگاه دولتی و خصوصی در این شهر وجود دارد. جمعیت این شهر تقریباً 4 میلیون نفر بوده و شرکت‌های بزرگ و معروف جهانی در آن فعالیت می‌کنند که وضعیت اقتصادی و شرایط کاری در این شهر را بسیار مناسب کرده است.

هامبورگ مرکز فرهنگی و توریستی آلمان

هامبورگ، مرکز فرهنگی و گردشگری با 1.9 میلیون نفر جمعیت، دومین شهر بزرگ آلمان، بزرگ‌ترین شهر غیرپایتخت اتحادیه اروپا است، این شهر سومین بندر بزرگ اروپا را در خود جای داده و به دریای شمال نزدیک است (حدود 100 کیلومتر دورتر) هامبورگ واقع در البه در شمال آلمان و 230 کیلومتری مرز دانمارک، یک مرکز فرهنگی و توریستی است که رودخانه‌ها و کانال‌های آن توسط  2500 پل (بیشترین پل در هر شهر در اروپا) از یکدیگر جدا شده اند.

این شهر دارای زیربنای قوی در بخش مالی است و قدیمی‌ترین بورس اوراق بهادار آلمان را در خود جای داده است، در حالی که از نظر صنعت در تولید فولاد، آلومینیوم و مس و همچنین کشتی‌سازی و هوافضا یکی از قدرت‌های برتر آلمان و اروپا محسوب می‌شود. تنها شرکت ایرباس با13000 کارمند و کارگر در این شهر مشغول به کار است.

مونیخ مرکز توریستی

در صورتی که بخواهیم یکی دیگر از شهرهای آلمان را معرفی کنیم، به مونیخ خواهیم رسید. مونیخ یک مرکز توریستی، سومین شهر بزرگ آلمان است، بیش از 1.5 میلیون نفر در جنوب آلمان، در ایالت باواریا زندگی می‌کنند و در 160 کیلومتری دورتر از مرز اتریش واقع شده است.

 این شهرت خوبی برای برتری در هنر، علم، فناوری، فرهنگ، آموزش و امور مالی دارد، در حالی که اولین تیم فوتبال آن، بایرن مونیخ، در سراسر جهان شناخته شده است.

این شهر همچنین یک مرکز توریستی است، زیرا جشنواره اکتبر سالانه میلیون‌ها بازدید کننده را به خود جذب می‌کند. مونیخ در صنایع و بخش‌های مختلف مانند خودروسازی، فناوری اطلاعات، بیوتکنولوژی، مهندسی مکانیک، الکترونیک و انرژی‌های تجدیدپذیر نقاط قوت زیادی دارد. این شهر مقر شرکت‌های چند ملیتی مانند BMW، Siemens و Allianz است.

سنت و فرهنگ دنج باواریا این شهر جنوبی را شکل داده است و غیرعادی نیست که در خیابان‌های آن با افرادی با لباس‌های سنتی روبرو شویم، به‌ویژه در طول جشنواره اکتبر، بزرگترین جشنواره مردمی سنت و فرهنگ باواریا، به بهترین شکل در این شهر قابل مشاهده است.

کلن، مرکز تحقیقاتی پیشرو در صنعت هوافضا

کلن، مرکز تحقیقاتی پیشرو در صنعت هوافضا

تقریباً 1.1 میلیون نفر در شهر کلن در کرانه رود راین زندگی می‌کنند. در ادامه معرفی شهرهای آلمان با کلن، مرکز تحقیقاتی پیشرو در صنعت هوافضا آشنا خواهید شد. شهر کلن در غرب آلمان و در فاصله 70 تا 100 کیلومتری مرزها دور از بلژیک و لوکزامبورگ و در هلند واقع شده است.

این شهر همچنین نزدیک‌ترین شهر بزرگ به بن، پایتخت سابق جمهوری فدرال آلمان است. به عنوان مرکز فرهنگی و آموزشی آلمان یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین دانشگاه‌های اروپا، دانشگاه کلن است.

 

کلن علاوه بر اینکه مرکز تحقیقاتی پیشرو برای صنعت هوافضا است، مرکز هوافضای آلمان و دفتر مرکزی آن نیز می‌باشد. شهر کلن امروزه مرکز ملی شرکت‌های بیمه و رسانه‌های آلمانی است که با همه این مزیت‌ها مرکز اصلی فضانوردان اروپایی و پایگاه بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی آلمان لوفت هانزا نیز می‌باشد.

این شهر جشنواره‌ای به نام کارناوال نیز دارد، مانند شهر مونیخ که مردم را با لباس‌های رنگارنگ و سنتی به سطح شهر می‌کشاند و جشن می‌گیرد، می‌رقصد و آبجو می نوشد، این شهر به عنوان مرکز مردم آزاد اندیش آلمان معرفی شده است. با انواع باورها و طرز فکرها به بهترین شکل ممکن در کنار هم زندگی می‌کنند.

فرانکفورت آم ماین

فرانکفورت کلان شهر بانکداری آلمان با بیش از 752000 نفر است که به طور رسمی به نام فرانکفورت آم ماین شناخته می‌شود و به طور کامل رودخانه در جنوب غربی آلمان را می‌پوشاند. این شهر دارای نقاط قوت بی‌شماری در زمینه‌هایی مانند تجارت، آموزش و حمل و نقل است که فرودگاه آن را به یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های اروپا تبدیل کرده است.

اما این صنعت مالی این شهر است که فرانکفورت را در سطح جهانی مشهور کرده است، بانک مرکزی، دویچه بوندس‌بانک، بورس فرانکفورت، بانک DZ و KfW و بسیاری از موسسات و بانک‌های معروف دنیا، همه در سطح مالی و وام بانکی که شرایط بسیار خوبی را برای استارت آپ ها و ایده های جدید ایجاد کرده است.

فرانکفورت علاوه بر فرصت های تجاری و شغلی، دارای نقاط و فرصت های تاریخی و تفریحی بسیاری نیز می‌باشد که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند، وجود موزه‌ها، مناظر و طبیعت دیدنی در کنار تفریحات شبانه می‌تواند سفری بسیار لذت بخش را رقم بزند.

مقاله پیشنهادی ——->مهاجرت به آلمان

اشتوتگارت مقر شرکت‌های بزرگ و معروف

اشتوتگارت، مقر شرکت‌های بزرگ و معروف، با حدود 635000 نفر جمعیت و خانه سوابی‌ها که به‌عنوان زحمت‌کش و مقتصد شناخته می‌شوند، در جنوب آلمان در نکار و راین در 160 کیلومتری مرز فرانسه واقع شده است، اقتصاد اشتوتگارت را نشان می‌دهد.

 مقر شرکت‌های بزرگ و معروفی مانند پورشه، بوش، مرسدس بنز و دایملر قدرت مهندسی و خودروسازی در این شهر هستند، اما اشتوتگارت در زمینه‌های انتشارات، صنعت انگور، خدمات مالی، تحقیق و توسعه و گردشگری به عنوان یکی از بهترین شهرهای آلمان شناخته می‌شود.

این شهر با موزه‌های مختلف برای گردشگران بسیار سرگرم کننده است، همچنین وجود دو موزه معروف پورشه و مرسدس بنز، به گفته بسیاری از گردشگران، غذاهای دلچسب و شراب خوب، بسیاری از خوش خوراک‌ها را به این شهر می‌کشاند.

این نوع جذابیت‌ها برای این منطقه معمولی است و در تمام رستوران‌ها، بارها و کافه‌ها می‌توانید خوشمزه‌ترین و بهترین نوشیدنی‌ها و غذاها را سفارش دهید و لذت ببرید.

این شهر همچنین دارای هنر و فرهنگ فراوانی است به خصوص وجود قلعه جدید در مرکز شهر بسیار زیباست و جلوه‌ای جذاب و نفس گیر به آن بخشیده است.

دوسلدورف مرکز ایالت نوردراین-وستفالن

در معرفی شهرهای آلمان، می‌خواهیم دوسلدورف را معرفی کنیم. حدود 620000 نفر در دوسلدورف، مرکز ایالت نوردراین وستفالن زندگی می‌کنند که پایتخت ایالت نوردراین وستفالن را در رتبه هفتم در بین بزرگ‌ترین‌های شهرهای آلمان قرار می‌دهد. دوسلدورف در راین در غرب آلمان و در 180 کیلومتری مرز با هلند واقع شده است.

در امتداد رود راین می‌توانید پیاده روی فوق العاده‌ای داشته باشید که به بندر مدیا ختم می‌شود و لحظات خوشی را در غروب دلپذیر با فروشندگان آثار هنری و صنایع دستی در بستر رودخانه سپری کنید.

دالسدورف با ساختمان‌های خارق العاده‌اش که توسط معماران مشهور طراحی شده بسیار معروف است. مردم این کشور نیز برای دیدن معماری جذاب و دیدنی آن از شهرهای دیگر به این شهر سفر می‌کنند.

شهرت دوسلدورف به خاطر کیفیت چشمگیر زندگی که به ساکنانش ارائه می‌دهد و میزبان 22 کالج و دانشگاه است، قطب پیشرو مخابرات آلمان و مقر اروپایی بسیاری از شرکت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات و اینترنت در صنعت خودرو و مالی است.

کلن، مرکز تحقیقاتی پیشرو در صنعت هوافضا

لایپزیگ، شهر تاریخی آلمان

لایپزیگ با 602000 نفر جمعیت، یکی از بزرگ‌ترین شهرهای آلمان است که در گذشته کاملاً در شرق آلمان قرار داشت. شهرت تاریخی لایپزیگ در 160 کیلومتری جنوب غربی برلین پایتخت آلمان واقع شده است و شهرت تاریخی لایپزیگ بر پایه هنر، فرهنگ و تجارت بنا شده است.

 اما افراد جوان و خلاق را نیز جذب می‌کند زیرا هزینه های اجاره در این شهر هنوز متوسط ​​است و فضا و شرایط زیادی برای آزمایش و تجربه وجود دارد، به همین دلیل لایپزیگ را برلین جدید یا هیپزیگ نیز می‌نامند.

 

در حالی که بخش‌ها و صنایع نوظهور در شهر بسیار رایج هستند، این شهر هم‌چنین در سال‌های اخیر خود را به عنوان یک مرکز اروپایی برای تجارت الکترونیک و تدارکات تثبیت کرده است، لایپزیک دارای بخش گردشگری سالم و بسیار پررونقی است و توسط GfK به عنوان قابل سکونت‌ترین شهر آلمان طبقه بندی شده است.

دیگر نقاط قوت صنعتی لایپزیگ در بخش خودرو، انرژی، نرم افزار و تحقیقات پزشکی-بیوتکنولوژیک نهفته است و امید می‌رود در سال‎های آینده این شهر به یکی از صنعتی ترین شهرهای آلمان هم‌تراز با شهرهایی مانند برلین، مونیخ و هامبورگ تبدیل شود.

دورتموند بزرگ‌ترین شهر در منطقه روهر

نهمین شهر مهم آلمان با حدود 601700 نفر جمعیت، دورتموند بزرگ‌ترین شهرهای آلمان در ناحیه روهر است، این منطقه در غرب آلمان زمانی مهم‌ترین مرکز زغال سنگ و فولاد در آلمان و اروپا بود و بسیاری از ساختمان‌های صنعتی مانند کارخانه‌ها در ققنوس قدیمی باقی مانده است،  در دورتموند یادآور این دوره است. اما از زمان فروپاشی این صنایع، دورتموند خود را به عنوان یک مرکز فناوری پیشرفته دوباره اختراع کرد و یکی از نوآورترین شهرهای اتحادیه اروپا به حساب می‌آید.

دورتموند در نزدیکی کلن و دوسلدورف در ایالت نوردراین-وستفالن در غرب آلمان واقع شده است، این شهر بر روی رودخانه‌های Emscher و Ruhr که از شاخه‌های رود راین هستند، قرار دارد که امروزه نقطه مهمی برای سرمایه‌گذاری در فناوری، گردشگری، امور مالی، آموزش، خدمات، رسانه و تدارکات است. دورتموند به دلیل حجم بالای شرکت‌های کوچک و متوسط ​​آلمانی که خانه آن هستند، شناخته شده است.

اسن پایتخت انرژی آلمان

اسن چهارمین شهر از شهرهای آلمان است که در ایالت نوردراین وستفالن واقع شده است و این شهر همچنین نزدیک به مرز هلند بوده که در منطقه روهر قرار دارد، در طول جنگ جهانی دوم حدود 90 درصد از مرکز شهر ویران شده است، اما در حال حاضر تقریباً 591000 نفر در این شهر با آن زندگی می‌کنند.

اسن در آلمان به معماری معروف نیست اما چشم انداز طبیعی و سرسبز آن همه چشم‌ها را خیره می‌کند و بناهای تاریخی مختلفی در این شهر تحت نظارت یونسکو وجود دارد که از جمله آن می‌توان به کولی سابق اشاره کرد که در حال حاضر صحنه یکی از آن هاست. بسیاری از رویدادها و علاوه بر این، در این شهر استخرهای طبیعی و مکان های بکر زیادی برای لذت بردن از زندگی وجود دارد.

این شهر به عنوان پایتخت انرژی آلمان محسوب می‌شود و مقر E، ON و RWE، بزرگ‌ترین تامین کنندگان انرژی در آلمان است، تخصص‌های دانشگاه های این شهر در هنر و پزشکی شهرت زیادی برای آن به ارمغان آورده و دانشجویان خارجی زیادی را به خود جذب کرده است. ، جذب افرادی که مقیم مهاجرت به این کشور برای تحصیل در آلمان هستند.

نتیجه گیری

در این مقاله به معرفی بهترین شهرهای آلمان پرداختیم که در این میان دو شهر برلین و مونیخ از بهترین شهرهای این کشور محسوب می‌شود که تعدادی بی‎شماری خواستار مهاجرت به این کشور هستند. کشور آلمان، کشوری است که اقشار مختلفی از مردم را به عنوان مهاجر می پذیرد.

متقاضیان بی شماری هرساله برای تحصیل، کار و زندگی به این کشور سفر می‌کنند. برای اینکه با جزئیات بیشتری از مهاجرت به این کشور آشنا شوید، می‌توانید با کارشناسان مجرت موسسه مهاجرتی با ما در ارتباط باشید و از خدمات این موسسه استفاده کنید.

سوالات متداول

این کشور دارای 16 ایالت مستقل است که همگی زیر نظر جمهوری فدرال آلمان فعالیت می‌کنند و به نام تنها کشور آلمان، 79 شهر در آلمان تعریف شده است. مهم‌ترین ایالت فدرال آلمان ایالت فدرال بایرن است که سه شهر مونیخ، نورنبرگ و برلین در آن قرار دارند.

برلین آب و هوای معتدلی دارد و تقریباً هر 4 فصل را دارد، سرمای این شهر در فصل زمستان در بیشتر مواقع با باران و برف همراه است. برلین یکی از مهم‌ترین مراکز علمی آلمان است و دارای 34 دانشگاه دولتی و خصوصی است، جمعیت این شهر نزدیک به 4 میلیون نفر است.

کیفیت زندگی چشمگیر دوسلدورف شهرت جهانی دارد، این شهر خانه 22 کالج و دانشگاه است، دوسلدورف به عنوان مرکز پیشرو مخابرات آلمان در نظر گرفته می‌شود و مقر اروپایی بسیاری از شرکت‌های فناوری اطلاعات و اینترنت است.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن