مشاوره رایگان

02128111107

بهترین سرمایه گذاری در آلمان

بهترین سرمایه گذاری در آلمان

بهترین سرمایه گذاری در آلمان

بهترین سرمایه گذاری در آلمان موضوعی است که در این مقاله به معرفی آن پرداخته و ابعاد و جزئیات آن را بررسی می‌کنیم.آلمان، صنعتی‌ترین و پیشرفته‌ترین کشور اروپایی است که مجموعه‌ای از صنایع پیشرفته را در خود گرد آورده است. ازآنجایی‌که این کشور، مهد صنایع قاره سبز به شمار می‌رود، مرزهای خود را به‌سوی سرمایه‌گذاران، کارگران، تحصیل‌کرده‌های علوم فنی و مهندسی باز کرده و آن‌ها را با آغوشی باز، می‌پذیرد. اگرچه مهاجرت به آلمان از طریق راه‌های گوناگونی همچون تولد، ازدواج، تحصیل، کار، پناهندگی و سرمایه‌گذاری امکان‌پذیر است.

 

آنچه در این مقاله میخوانید :

پیشینه اقتصادی آلمان

پیشینه اقتصادی آلمان

اگرچه آلمان، در خلال جنگ‌های جهانی به‌شدت آسیب دید ولی با مدیریتی استراتژیک، سخت‌کوشی شهروندان و مهاجران، به‌کارگیری بهترین تدابیر مالی و اقتصادی، تقویت قدرت صنعتی، ارتقاء دانش و تخصص کارگران و کارفرمایان، توانست به یکی از برترین‌های اقتصادی دنیا تبدیل شود و در اروپا حرف اول را بزند.

همین ثبات اقتصادی و رشد مثبت مالی، بسیاری از سرمایه‌داران را ترغیب به سرمایه‌گذاری در این کشور می‌کند در واقع اقتصاد همیشه پویا، سلامت اداری و مالیاتی و در نهایت سیاست‌های درست صنعتی این کشور، سرمایه‌گذاران را برای بهترین سرمایه گذاری در آلمان و ورود به این عرصه تشویق کرده است.

شهروندان و مهاجران آلمانی، برای رفع نیازهای روزمره خود به‌هیچ‌عنوان دچار مشکل نبوده و دولت سیستماتیک آلمان، کلیه راهکارهای لازم را پیش‌بینی و ایجاد کرده است. آلمان از آن جهت که معدن صنایع نام گرفته و نزدیک به چهل شرکت برتر در دنیا در آلمان حضور دارند، توانایی جذب نیروی کار فراوانی را دارد. همچنین از لحاظ علوم و تکنولوژی به‌روز دنیا، از برترین‌های علم و فناوری است. یکی از راه‌های بهترین سرمایه گذاری در آلمان، همین دنیای فناوری و دیجیتال است.

درباره آلمان بیشتر بدانیم ——-> مهاجرت به آلمان

بررسی شرایط عمومی- اقتصادی آلمان

بررسی شرایط عمومی- اقتصادی آلمان

بررسی شرایط عمومی- اقتصادی آلمان

ازآنجایی‌که آلمان در مرکز اروپا قرار دارد، با کشورهای کوچک و بزرگی از اروپای شرقی و غربی همچون لهستان، چک، لوکزامبورگ، اتریش، سوئیس، هلند، فرانسه، دانمارک و بلژیک هم‌مرز است. این کشور به نسبت بزرگ، دارای جمعیتی از شهروندان آلمانی و مهاجران بسیاری است که به اقتصاد این کشور کمک کرده و بار بزرگی از آن را به دوش می‌کشند.

آلمان جزو اتحادیه اروپا و شنگن و دارای واحد پول یورو به‌عنوان پول رسمی است. برلین، مونیخ، فرانکفورت، اشتوتگارت و… از شهرهای مهم آلمان بوده و بهترین سرمایه گذاری در آلمان را می‌توان در این شهرها به سرانجام رساند.

آلمان قلب تپنده صنعتی اروپاست، با 80 میلیون جمعیت که اکثراً در صنایع مختلف و متنوعی همچون خودروسازی، کشاورزی، الکترونیک، برنامه‌نویسی، قطعه‌سازی، لوازم برقی، اسلحه‌سازی و… مشغول به کار هستند. بسیاری از تاجران با نفوذ دنیا، علاقه‌مند به یافتن راهی برای بهترین سرمایه گذاری در آلمان هستند.

این نکته ازآنجا قوت می‌گیرد که این کشور علاوه بر ثبات اقتصادی مطلوب، دارای نیروی متخصص بی‌شماری بوده و فرصت‌های شغلی فراوانی را ایجاد کرده است؛ بنابراین چه برای متخصصان و تحصیل‌کرده‌ها، چه برای نیروی کار فیزیکی و در نهایت برای سرمایه‌گذاران مقصدی عالی به شمار می‌رود.

امنیت سرمایه‌گذاری در آلمان

امنیت سرمایه‌گذاری در آلمان

برای یافتن بهترین سرمایه گذاری در آلمان بررسی شرایط گام بسیار مهمی تلقی می‌شود. خرید تجارتی پرمخاطب و دارای بازار فروش بهتر در کنار امنیت مالی و اقتصادی آن، نکته‌ای است که باید به آن توجه کرد. امنیت سرمایه‌گذاری در آلمان و خطر از دست دادن اموال، یکی از مهم‌ترین مواردی است که تجار بزرگ و کوچک در مورد آن بسیار حساس‌اند.

به همین علت دادن این مژده می‌تواند امیدواری زیادی برای سرمایه‌گذاران ایجاد کند که آلمان، کشوری با درصد بسیار پایین مصادره اموال بوده و ریسک بالایی در نرخ رشد مالی و سودی است.

فساد اداری و مالی در آلمان

فساد اداری و مالی در آلمان

مورد بعدی که سرمایه‌گذاران به هنگام شروع به سرمایه‌گذاری در کشور منتخب و صنایع مربوط به آن توجه می‌کنند، میزان فساد اقتصادی و اداری آن کشور است. آلمان، با داشتن قوانینی مدون و سخت، فساد اقتصادی را تا درصد بالایی کنترل کرده و سعی در بهبود شرایط موجود کرده است.

اگرچه شرایط اقتصادی کلیه کشورها، امروزه دچار فراز و فرود بسیاری است، با این همه آلمان از آن جمله کشورهای قانونمندی است که برای فساد مالی و اقتصادی مجرمین جایی نگذاشته و از قوانین سختی پیروی می‌کند. همین مطلب باعث شده بهترین سرمایه گذاری در آلمان انجام‌شده و رشد سود مالی در این کشور بالا باشد؛ در نتیجه اطمینان خوبی از سوی تجار و سرمایه‌گذاران کسب کند.

مالیات در آلمان

مالیات در آلمان
انواع مالیات در آلمان

یکی از نکات فوق‌العاده مهم برای سرمایه‌گذاران، میزان مالیات پرداختی آنان بسته به درآمد کسب شده از تجارت خود به دولت متبوع آلمان است. در واقع درصد مالیات پرداختی، بر روی نرخ سرمایه‌گذاری در هر کشوری تأثیر گذاشته و پارامتری مهم و تعیین‌کننده است. برای بهترین سرمایه گذاری در آلمان، دانستن این مطلب مهم بوده که آلمان، چندین نوع مالیات برای این کار تعریف کرده است.

مالیات بر کالا، مالیات بر درآمد کارگران و کارمندان، مالیات بر خدمات، مالیات بر درآمد شرکت‌ها، سازمان‌ها و کارخانه‌ها در بین انواع مالیات‌ها جای می‌گیرند. تا 15 سال پیش این مالیات‌ها بخش اعظمی از درآمد دولت آلمان را تشکیل می‌دادند و نرخ بالایی داشتند، اما پس از سال‌های 2006، سعی در جذب سرمایه‌گذاران و تشویق آنان به معاملات تجاری و ثبت شرکت در خاک آلمان شده است؛ به‌طوری‌که نرخ مالیات از سی درصد بالاتر نرفته و ثابت مانده است.

اقتصاد آلمان

نرخ رشد اقتصادی در آلمان

همان‌طور که می‌دانیم آلمان کشوری صنعتی با ثبات اقتصادی بسیار مطلوب است. قلب اقتصادی اروپا، با افزایش میزان تولید ناخالص بالایی که دارد، هر ساله نرخ رشد اقتصادی خود را افزایش می‌دهد. این رشد مرهون میزان تولیدات رو به افزایش و ارتباط آن با قیمت‌های فروش کارشناسی شده است. رشد مثبت اقتصادی آلمان، علاوه بر افزایش قدرت و توانایی‌های مالی و سرمایه‌گذاری‌های این کشور، به جذب مخاطبان و تجار کمک کرده و زمینه‌ساز بهترین سرمایه گذاری در آلمان می‌گردد.

بازار زمین، املاک و مستغلات در آلمان

بازار زمین املاک و مستغلات در آلمان
بازار زمین، املاک و مستغلات برای بهترین سرمایه گذاری در آلمان

یکی دیگر از راه‌های سرمایه‌گذاری در خاک آلمان، بررسی شرایط خرید و فروش املاک و مستغلات در خاک این کشور است. اگرچه طبق قوانین آلمان، با خرید و فروش زمین و املاک در آن نمی‌توان تقاضای اقامت کرد، اما با توجه به رشد متوسط قیمت زمین و مستغلات، می‌توان به افزایش سود و سرمایه آن امیدوار بود.

در واقع در کل اروپا، خرید و فروش املاک چیزی در حدود چهار درصد سود سالیانه به همراه دارد که برای افرادی که به دنبال بهترین سرمایه گذاری در آلمان هستند، دارای کمترین ریسک سرمایه‌گذاری با سودی تضمین شده است.

تاجران مهاجر از جمله ایرانیان سرمایه‌دار، می‌توانند به‌عنوان یک سرمایه‌گذار خارجی نسبت به خرید زمین و ملک در آلمان اقدام کنند و به افزایش سرمایه خود بپردازند؛ اگرچه با این روند موفق به گرفتن اقامت و پاسپورت آلمانی نمی‌شوند.

مگر آنکه با ارائه طرح‌های ساخت‌وساز عمرانی و اقتصادی، موافقت وزارتخانه متبوع را کسب کرده و به‌عنوان بهترین سرمایه گذاری در آلمان، موفق به دریافت ویزای کاری و سرمایه‌گذاری شده و اقدام به درخواست پاسپورت کنند. بدین ترتیب با راه‌اندازی پروژه‌های ساخت‌وساز و خریدوفروش املاک و مستغلات، می‌توانند از فعالیت اقتصادی پویایی بهره‌مند بوده و در چرخه اقتصادی آلمان مفید ظاهر شوند.

سود خرید ملک در آلمان

قیمت ملک در آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی پایین‌تر بوده و مشمول وام‌هایی با سود بسیار پایین می‌شوند. به همین علت خرید ملک در آلمان می‌تواند یکی از بهترین سرمایه گذاری در آلمان محسوب شده و نرخ مالیات کمی نیز برای آن پرداخت کرد. این بازپرداخت وام می‌تواند در بازه‌های طولانی‌مدت بوده و وام تا 80 درصد نرخ ملک را شامل شود.

علاوه بر آن، به دلیل نوع و پراکندگی بافت جمعیتی در آلمان، افزایش پناهندگی و مهاجرپذیری در این کشور، شرایط اقتصادی و صنعتی حاکم بر آن، تقاضا برای خانه‌هایی با متراژ کوچک تا متوسط را بسیار زیاد کرده‌اند. همین ویژگی باعث شده خرید خانه‌هایی با متراژ 50 تا 150 متر بسیار مورد توجه قرار بگیرد و در آینده سرمایه بدون ریسک خطر خوبی به شمار آید.

درباره آلمان بیشتر بدانیم ——-> زندگی در آلمان

ثبت شرکت و معنای آن در قوانین آلمان

ثبت شرکت و معنای آن در قوانین آلمان

انواع شرکت های قابل تأیید در آلمان

ازآنجایی‌که سرمایه‌گذاری در آلمان، نیازمند طی مراحل اداری و مالی دقیقی منطبق بر قوانین آلمان است، دانستن این مطلب خالی از لطف نیست! شرکت از نگاه قوانین تجاری آلمان، به بنگاهی تجاری اقتصادی گفته می‌شود که علاوه بر ثبت، باید به فعالیت اقتصادی، تولیدی، خدماتی، آموزشی و هر دادوستد تجاری بپردازد.

بدین ترتیب این شرکت فعال محسوب شده، تعدادی از افراد را استخدام کرده و علاوه بر سوددهی، سودرسانی نیز می‌کند. در نهایت موفق به پرداخت مالیات به دولت شده و محلی برای درآمد نیز به شمار می‌رود.

طبق شروط ثبت شرکت برای بهترین سرمایه گذاری در آلمان، لازم است حساب شرکت تازه تأسیس با سرمایه اولیه 25 هزار یورویی پر شده و پشتوانه‌ای اولیه جهت توسعه هر چه بیشتر آن محسوب گردد. البته هزینه ثبت شرکت خود مبلغ جداگانه‌ای در حدود 4 هزار یورو است که به دولت آلمان پرداخت می‌گردد.

طبق اساسنامه شرکت ثبتی، پس از راه‌اندازی و کسب درآمد، این مالیات پرداختی به دولت است که نشان‌دهنده فعالیت در خاک آلمان بوده و می‌توان با استفاده از آن، درخواست اقامت و پاسپورت آلمانی کرد.

سرمایه‌گذاری در آلمان از طریق راه‌اندازی شرکت

اگر بگوییم اقتصاد حوزه شنگن و چه‌بسا کل قاره سبز بر پایه اقتصاد آلمان قرار گرفته است، بیراه نگفته‌ایم. این کشور سراسر صنعتی پیشرفته، حوزه‌هایی متفاوت برای بهترین سرمایه گذاری در آلمان ایجاد کرده است. با ثبت شرکت در آلمان و راه‌اندازی کسب‌وکاری نوین یا گرفتن شعبات متنوع و متفاوت شرکت‌هایی خارج از خاک آلمان، می‌توان به اقامت دائمی در این کشور امیدوار بود و پس از چند سال پاسپورت معتبر آن را دریافت کرد؛ بدون آنکه نیاز به از بین بردن پاسپورت و تابعیت اولیه خود باشید.

ثبت شرکت در این کشور، نیازمند گرفتن تأییدیه اداری از وزارت خانه متبوعه بوده و با ارائه طرح‌های تجاری جدید و پشتوانه مالی قوی امکان‌پذیر است. در واقع هر نوع فعالیت شغلی و کاری منجر به تأییدیه دولت نمی‌شود. جهت دریافت مجوز نوین بودن، بالا بودن آینده اقتصادی، تضمین سوددهی حداقلی و داشتن سرمایه مالی خوب از جمله شروط دریافت این مجوز است. برای داشتن بهترین سرمایه گذاری در آلمان، توجه به نکات گفته شده توسط کلیه سرمایه‌گذاران خارجی الزامی است.

در اینجا انواع شرکت‌های قابل تأسیس در آلمان را برمی‌شماریم:

شرکت با مسئولیت محدود

این مدل شرکت، کم ریسک‌ترین و درعین‌حال محبوب‌ترین نوع تأسیس شرکت برای سرمایه‌گذاران تازه‌کار است که ترجیح می‌دهند با مبلغی کم شروع به فعالیت اقتصادی در خاک آلمان کنند. مشاوران اقتصادی بسیاری هستند که بهترین سرمایه گذاری در آلمان را ثبت شرکت، هم‌زمان با دو الی سه شریک تجاری می‌دانند و توصیه می‌کنند میان خود یک مدیرعامل معرفی کرده و این کار را با پشتوانه یکدیگر آغاز کنند.

ثبت شعب شرکتی

سرمایه‌گذاران خارجی امکان این را دارند که شرکت خود را در قالب یک شعبه مستقل یا وابسته در خاک آلمان تأسیس کنند. این روش یکی دیگر از روش‌های بهترین سرمایه گذاری در آلمان است.این شرکت‌ها بسته به قوانین شرکت مادر که خارج از خاک آلمان قرار دارد، می‌توانند تجارتی مستقل انجام داده و تاجران کاملی باشند یا زیرمجموعه و تابع کلیه قوانین شرکت مبدأ بوده و تاجرانی وابسته به شمار روند.

این تاجران جزء، امکان داشتن شعب از شرکت مادر با سرمایه‌ای خارجی را داشته و می‌توانند در یکی از شهرهای آلمان به فعالیت بپردازند. از نظر قانون تجاری آلمان، همه شرکت‌هایی که توسط افراد حقیقی یا حقوقی در خاک این کشور تأسیس می‌شوند، تاجرانی کامل و مستقل بوده که بنا بر درآمد سالیانه خود موظف به پرداخت مالیات به دولت هستند.

شرکت سهامی عام یا خاص

ثبت شرکت به‌صورت سهامی عام یا خاص نیز در آلمان با رعایت قوانین مربوطه امکان‌پذیر است. درصورتی‌که سرمایه‌گذار خارجی علاقه‌مند به تأسیس شرکتی در قالب سهامی عام باشد، باید سهم‌های شرکت خود را پس از ثبت، وارد بورس آلمان کرده و درصدی از آن را در اختیار مردم قرار دهد.

بدین ترتیب میزان معینی از سرمایه شرکت در قبال خریدوفروش سهام توسط افراد حقیقی و حقوقی تعیین می‌شود. درصورتی‌که که سهام‌دار علاقه‌مند به بهترین سرمایه گذاری در آلمان از طریق ثبت شرکت با سهام خاص باشد، می‌بایست سرمایه شرکت توسط چند سهام‌دار تأمین شده و در اساسنامه شرکت مقدار آن قید شده و محضری تائید کرد. بدین ترتیب هر سهامدار بسته به سهمی که در شرکت قرار داده، مسئولیت خاص خود را داشته و تعیین عنوان می‌شود.

ثبت دفاتر نمایندگی شرکت مادر

این نوع شرکت نیز از لحاظ میزان مسئولیت و ریسک پذیرفته شده، یکی از بهترین سرمایه گذاری در آلمان به شمار می‌رود؛ چرا که دفاتر نمایندگی به‌طور کامل وابسته به شرکت مادری خارج از آلمان هستند. سرمایه‌داران با ثبت دفتر در خاک آلمان، صرفاً دفتری برای کسب‌وکار خود باز کرده اما فعالیتی مستقل ندارند. تمامی کارها، قوانین و فعالیت‌های دفاتر نمایندگی تحت نظارت شعبه اصلی در خارج از آلمان انجام شده، اما سود اقتصادی برای دولت آلمان خواهد داشت؛ مانند دفاتر نمایندگی فروش پوشاک یا لوازم صوتی و تصویری!

کارآفرینی

یکی دیگر از راه‌های موفق جهت بهترین سرمایه گذاری در آلمان ایجاد بیزینس و تجارتی کارآفرین است. برای راه‌اندازی چنین شرکت‌هایی، نوآوری و بدعت‌گذاری قدمی بلند و حیاتی است. در واقع سرمایه‌گذار خارجی متقاضی ثبت شرکت‌های کارآفرین، در ابتدا بیزینس پلنی را تهیه کرده و به اتاق بازرگانی دولت آلمان برای پذیرفتن راهکارهای اقتصادی خود تقدیم می‌کند. درصورتی‌که طرح ارائه شده مورد قبول واقع شود، سرمایه‌دار اقدام به سرمایه‌گذاری در شرکت به مبلغ حداقل 250 هزار یورو می‌کند.

اگرچه این مبلغ قابل‌توجه است، ولی جهت پشتوانه شرکت لازم بوده و برای راه‌اندازی تجارت فوق‌الذکر لازم است. در این نمونه طرح‌های توجیهی اقتصادی که به‌عنوان کارآفرینی تهیه می‌شوند، فاکتورهایی مهم ارزیابی می‌گردند.

تعداد افرادی که به واسطه آن استخدام می‌شوند و میزان نرخ اشتغال‌زایی ایجاد شده، درآمد خالص قابل کسب سالیانه، درصد مالیات پرداختی، سودآوری و نتیجه بیزینس در بهبود اقتصاد آلمان و بسیاری از موارد دیگری که در آن دیده شده، باید اثبات شوند و نقشی در ارتقاء صنعت آلمان داشته باشند. از جمله این بیزینس‌های جدید، شرکت‌های فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی هستند که بازار کاری عالی در حیطه مذکور داشته و مورد استقبال تجار، سرمایه‌گذارها و صنعتگران آلمانی قرار می‌گیرند.

خرید اوراق قرضه دولتی یا خصوصی

در آلمان نیز مانند سایر کشورها بسیاری از شرکت‌های کوچک و بزرگ تحت حمایت دولت آلمان، اقدام به فروش اوراق قرضه می‌کنند. بدین ترتیب خریدار اوراق منابع مالی سازمان را تأمین کرده و شرکت یا دولت آلمان، تضمین به پرداخت سود در مدت‌زمان معینی و به ارز رایج مملکت که یورو هست را می‌کنند.

خرید و فروش اوراق قرضه راهی بسیار مناسب جهت سرمایه‌گذاری در اقتصاد رو به رشد و همیشه موفق آلمان است. خرید و فروش این اوراق جزو بهترین سرمایه گذاری در آلمان خواهد بود؛ زیرا معاملات و سرمایه‌گذاری در این اوراق به دو صورت کوتاه‌مدت و بلندمدت بوده و از سه ماه تا سی سال زمان بندی شده است.

مشخصاً اوراق عرضه سی‌ساله، دارای بازدهی بالاتری بوده و با توجه به نرخ پایین تورم در این کشور به‌صرفه است. حتی شرایط بررسی آنلاین اوراق خریداری شده نیز موجود بوده و شخص سرمایه‌گذار امکان نصب و بازگشایی یک حساب کارگزاری آنلاین را دارد. بدین ترتیب هر زمان که اراده کند، می‌تواند به بازبینی دارایی‌های خود نظارت کند.

البته با استفاده از این تجارت نمی‌توان اقدام به گرفتن پاسپورت و داشتن اقامت دائم کشور آلمان کرد، اما راهی مطمئن و کم ریسک در جهت بهترین سرمایه گذاری در آلمان خواهد بود. خرید و فروش اوراق قرضه جزئی از سیستم خرید و فروش سهام و اوراق بهادار در سازمان‌های مالی و بانکی آلمان قرار می‌گیرد. همچنین بازپرداخت پول به همراه سود تعیین شده، توسط دولت آلمان تضمین می‌شود.

تأسیس مشاغل خدماتی- حرفه‌ای فردی

راه‌اندازی مشاغلی مانند بازگشایی رستوران، فرش‌فروشی، تاکسیرانی، سوپرمارکت، واردات خشکبار و کلیه فعالیت‌های اقتصادی از این دست نیاز به تأسیس شرکت ندارد؛ اگرچه تمامی این مشاغل بازدهی مالی خوبی داشته و جزو اصناف با درجه بهترین سرمایه گذاری در آلمان خواهند بود.

برای انجام چنین کسب و کارهایی نیاز به مجوز اداره بازرگانی نیست ولی لازم است از طرف اداره ثبت کسب و کار، مجوز ویژه از اصناف مربوطه را دریافت کرد. این افراد چون به دولت آلمان، مالیات پرداخت می‌کنند می‌توانند پس از گذراندن دوره زمانی معینی، برای سایر اعضای خانواده خود درخواست ویزا کرده و سپس اقامت دائم بگیرند.

درباره آلمان بیشتر بدانیم ——-> کشور آلمان

مزایای سرمایه‌گذاری در آلمان

مزایای سرمایه گذاری در آلمان
مزایای بهترین سرمایه گذاری در آلمان

برخی سرمایه‌گذاری‌ها در آلمان، تبعات حقوقی داشته و امکان درخواست ویزا برای سایر افراد خانواده که شامل همسر و فرزندان زیر سن قانونی 18 سال می‌شوند را می‌دهد. همچنین فرصت خوبی برای ارائه درخواست اقامت دائم و در نهایت امکان دریافت پاسپورت را ایجاد می‌کند. این نتیجه می‌تواند فرد را در بررسی بهترین سرمایه گذاری در آلمان حساس‌تر کرده تا انتخاب‌های بهتری را داشته باشد.

از جمله مزایایی که سرمایه‌گذاری‌های مؤثر در آلمان ایجاد می‌کند.

علاوه بر امکان دریافت اقامت به همراه اقوام درجه یک فرد سرمایه‌گذار، می‌توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

 • کسب درآمد به یورو

 • اخذ تابعیت برای خود و خانواده تحت حمایت

 • دریافت ویزای شنگن با اعتباری بسیار بالا
 • اجازه کار در حوزه اتحادیه اروپا
 • اجازه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های اروپا
سرمایه‌گذاری و اقامت در آلمان

سرمایه‌گذاری و اقامت در آلمان

بسیاری از سرمایه‌داران ایرانی، با هدف دریافت ویزای آلمان، اقامت دائم و گرفتن پاسپورت معتبر این کشور اقدام به بهترین سرمایه گذاری در آلمان می‌کنند. دریافت اقامت دائم آلمان، نیازمند رعایت پیش شرط پنج سال فعالیت کاری منظم و درآمدزا و به تبع آن پرداخت بیمه، مالیات و سایر کسورات مورد نظر دولت آلمان است. ویزاهای سرمایه‌گذاری سه مرحله‌ای بوده و به‌صورت دو ویزای یک‌ساله در ابتدای کار و یک ویزای سه‌ساله بعدی انجام می‌گیرد.

درصورتی‌که سرمایه‌دار در طول این سال‌ها، بتواند تجارت خود را موفق و با سود دهی بالا اداره کند، اقامت دائم آلمان را دریافت خواهد کرد. کیفیت بالای زندگی، اقتصادی رو به رشد، نرخ بیکاری پایین، فرهنگی مهاجرپذیر و پاسپورتی قدرتمند از جمله مزایای زندگی در آلمان هستند.

به‌طوری‌که طبق نظرسنجی‌ها یکی از پنج کشور مطرح دنیا برای مهاجرت محسوب می‌شود. بالأخص برای مهاجران غیراروپایی متمول بهترین سرمایه گذاری در آلمان، منجر به اخذ ویزای چنین کشوری شده و گامی مهم به‌سوی زندگی آزاد به شمار می‌رود.

اقامت از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در کشور آلمان، در ابتدا می‌بایست با وکلای مهاجرتی قابلی مشورت کرده و از قوانین و راه‌کارهای مناسب جهت انتخاب بهترین سرمایه گذاری در آلمان، استفاده کرد. سپس استعلام عدم سو پیشینه و امنیت شخص را از اتحادیه اروپا گرفت. در مرحله بعد با تشکیل پرونده در وزارت بازرگانی و وزارت خارجه آلمان، اقدام به ارائه بیزینس پلن کرده و موفق به دریافت تأییدیه دولت متبوع آن کشور شد.

با دریافت تأییدیه، امکان فعالیت تجاری سرمایه‌گذار ایجاد خواهد شد. ازآنجایی‌که هر سرمایه‌گذاری در کشور آلمان، منجر به گرفتن ویزای سرمایه‌گذاری نشده و به‌تبع آن قابل درخواست برای اقامت دائم و گرفتن پاسپورت نیست، باید با اهالی فن در این زمینه کاملاً هماهنگ بود.

با دریافت ویزای سرمایه‌گذاری برای فرد سرمایه‌گذار و خانواده، می‌توان وارد خاک آلمان شد. در ابتدا این ویزا یک‌ساله بوده و برای سال دوم نیز تا یک سال تمدید می‌گردد. در صورت انجام مراحل ثبت، ارائه گزارش کاری موفق، افزایش سودآوری و پرداخت مالیات به‌موقع، ویزای سال سوم تا پنجم سه‌ساله صادرشده و پس از آن می‌توان به گرفتن ویزای دائم اقدام کرده و موفق شد.

کل زمان مورد نیاز برای تشکیل پرونده در مراحل اولیه، پذیرش بیزینس پلن توسط وزارتخانه‌های آلمان و صدور ویزای سرمایه‌گذاری در حدود شش ماه تا یک سال زمان می‌برد.

مقاله پیشنهادی ——-> مالیات در آلمان

تجارت‌های منجر به دریافت پاسپورت آلمان 

تجارت‌های منجر به دریافت پاسپورت آلمان

همان‌گونه که گفته شد، کلیه فعالیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در آلمان، موجب گرفتن ویزای اقامت دائم و پاسپورت نمی‌شوند. در واقع برای فهمیدن بهترین سرمایه گذاری در آلمان جهت مهاجرت فرد به همراه خانواده لازم است در یکی از موارد سرمایه‌گذاری زیر فعالیت کرده و موفق به کسب نتیجه مورد نظر شد:

 • راه‌اندازی شرکت‌های سهامی عام
 • راه‌اندازی شرکت‌های سهامی خاص
 • افتتاح مشاغل فردی مانند رستوران، سوپرمارکت، صادرات و واردات خشکبار، فروش فرش و صنایع‌دستی و…
 • تأسیس شعب از شرکتی مادر خارج از خاک آلمان یا داخل آلمان
 • تأسیس نمایندگی از شرکت‌های مادر خارج از خاک آلمان
 • راه‌اندازی شرکت‌های کوچک با مسئولیت محدود

راه‌اندازی بیزینس ها و فعالیت‌های کارآفرینی و…

نتیجه گیری

روش‌های سرمایه‌گذاری در آلمان متنوع و متفاوت هستند. از کارآفرینی گرفته تا مشاغل فردی، از ثبت شرکت با مسئولیت محدود گرفته تا ثبت شرکت‌هایی موجود در بورس آلمان و دارای سهامی عام. همین تنوع‌پذیری، شرایط گوناگونی را برای سرمایه‌گذاران ایجاد کرده تا با تکیه بر اقتصاد قوی آلمان، اقدام به انتخاب بهترین سرمایه گذاری در آلمان کنند.

البته که این سرمایه‌گذاری‌ها، بالأخص برای مهاجرانی خارج از حوزه اروپا، بی‌هدف نبوده و علاوه بر افزایش سرمایه، به دنبال کسب اقامت دائم و دریافت پاسپورت نیز هستند. ازآنجایی‌که هر سرمایه‌گذاری منجر به اقامت دائم آلمان نمی‌شود، مشاوره با اهالی فن و وکلای قانونی که بر این موضوع مسلط هستند، اکیداً توصیه می‌گردد. چه‌بسا سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات بسیار سودآور بوده ولی منجر به دریافت پاسپورت نشود. این امر برای مهاجرانی همچون سرمایه‌داران ایرانی سرنوشت‌ساز است.

با تمامی موارد گفته شده، توجه به اقتصاد پویا، رو به پیشرفت و جامعه مهاجرپذیر آلمان، نقطه عطف مهمی در سرمایه‌گذاری‌های مطمئن و قابل‌اعتماد در اروپاست. نرخ فساد اداری، مالی و اقتصادی پایین آلمان، درصد سود بانکی قابل‌قبول و فراوانی نیروی کار متخصص، حتی برای کارفرمایان خارجی نیز سودآور بوده و نویدبخش توسعه تجاری در حوزه کاری آنان است.

سوالات متداول

 • مالیات بر کالا، مالیات بر درآمد کارگران و کارمندان، مالیات بر خدمات، مالیات بر درآمد شرکت‌ها، سازمان‌ها و کارخانه‌ها
 • شرکت با مسئولیت محدود
 • ثبت شعب شرکتی
 • شرکت سهامی عام یا خاص
 • ثبت دفاتر نمایندگی شرکت مادر
 • کارآفرینی
 • خرید اوراق قرضه دولتی یا خصوصی
 • تاسیس مشاغل خدماتی_حرفه ای فردی
 • کسب درآمد به یورو
 • اخذ تابعیت برای خود و خانواده تحت حمایت
 • دریافت ویزای شنگن با اعتباری بسیار بالا
 • اجازه کار در حوزه اتحادیه اروپا
 • اجازه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های اروپا

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن