مشاوره رایگان

02128111107

بهترین کشور همسایه برای مهاجرت

بهترین کشور همسایه برای مهاجرت

بهترین کشور همسایه برای مهاجرت

برای برخی از مهاجران، فاصله بین کشوری که می خواهند به آن مهاجرت کنند بسیار مهم است. بسیاری از افراد به دلیل دور بودن کشورهایی مانند استرالیا، کانادا و یا حتی ایالات متحده آمریکا مهاجرت به این کشور ها را ترجیح نمی دهند. اختلاف زمانی بسیار طولانی، دردسرهای دریافت ویزا برای اعضای خانواده و مسافت باعث شده است تا متقاضیان مهاجرت، کشورهای نزدیک تری را به میهن عزیزمان ایران انتخاب کنند. بر همین اساس ما نیز در این مقاله قصد داریم که بهترین کشور برای مهاجرت که در همسایگی ایران قرار دارد را به شما معرفی کنیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

شرایط زندگی در کشورهای همسایه

شرایط زندگی در کشورهای همسایه

به طور کلی شرایط زندگی در کشورهای همسایه ایران در واقع مشابه با کشور خودمان است. بنابراین بسیاری از مهاجران ایرانی به دلیل تشابه فرهنگ و سنت، کشورهای همسایه را برای زندگی انتخاب می کنند. به همین دلیل مردم می توانند خون گرمی و نشاط فرهنگ ایرانی را نیز در کشورهای همسایه ایران بیایند. اصولاً این به دلیل گستردگی مرزهای ایران در قدیم بوده است که حال و هوای ایران در میان مردمان کشورهای همسایه مان نیز همچنان حاکم است.

افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای همسایه ایران را دارند تنها به دلیل نزدیک بودن فرهنگ و سنت این کشورها به کشورمان اینگونه مهاجرت را انتخاب نمی کنند. گاهی شرایط خانوادگی، موقعیت اقتصادی، کیفیت زندگی، نزدیکی به ایران و زبان کشورهای همسایه ایران باعث می شود که این کشورها برای مهاجرت ایرانیان مناسب تر باشد.

به طور کلی شرایط زندگی در کشورهای همسایه ایران مانند ترکیه، آذربایجان، روسیه و امارات بسیار مشابه شرایط زندگی در ایران است. البته تفاوت ها خیلی بیشتر است. اول از همه، کیفیت بالای زندگی در این کشور ها باعث شده است که متقاضیان مهاجرت در تصمیم گیری خود مصمم تر باشند. دوم شغل فراوان و بیکاری کم در این کشور ها است و نرخ بیکاری در کشورهای همسایه بسیار کمتر می باشد. در این مقاله قصد داریم بهترین کشور همسایه را برای مهاجرت به شما معرفی کنیم.

شرایط زندگی در ترکیه به گونه ای است که ایرانیان به راحتی می توانند در این کشور زندگی کنند. اتحاد ایران و ترکیه از قدیم الایام باعث تشابهات فرهنگی بین این دو کشور شده است. به طور کلی کشورهایی مانند ترکیه که به دلیل رشد اقتصادی بالا و صادرات بالای کالا به کشورهایی مانند ایران، مانعی بین کشورهای آسیایی و اروپایی ایجاد می کند، به یکی از مراکز تجاری و فرهنگی کشورمان تبدیل شده است. از همین رو شهر استانبول به عنوان یکی از مهمترین مراکز تجاری آسیا تبدیل شده است.

شرایط زندگی در کشورهایی مانند امارات، عمان و قطر نیز مشابه شرایط زندگی در شهرهای جنوبی ما است. با توجه به نزدیک بودن مرزهای این کشورها به جنوب ایران، شرایط فرهنگی و معیشتی شهرهای اهواز و خوزستان به کشورهای امارات، عمان و قطر بسیار نزدیک می باشد. شباهت آب و هوا و فرهنگ این مردم باعث شده است که جنوبی های ما بیشتر به فکر مهاجرت به کشورهای مذکور باشند. در ادامه نیز به بررسی هر یک از این کشورها خواهیم پرداخت.

بهترین کشور همسایه برای مهاجرت کاری

یکی از دلایل اصلی مهاجرت، برای کار است. مردم برای به دست آوردن یک شغل خوب با درآمد بالا به دنبال مهاجرت به یک کشور بهتر هستند. کشورهای همسایه عموماً برای کار شاید نسبت به کشور های متمول دنیا چندان مناسب نباشند اما از شرایط خوبی برخوردارند و همچنین می توانند نقطه شروعی برای مهاجرت به کشور های بهتر باشند. با این حال، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کار در کشور های همسایه و ترکیه با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

کشورهای اطراف ایران مانند ترکیه، آذربایجان، امارات و عمان شرایط کاری بهتری نسبت به ایران دارند. اما همانطور که قبلا گفته شد این کشورها خیلی مهاجر پذیر نیستند. اگر فردی قصد مهاجرت کاری به هر یک از این کشورها را دارد، باید قبل از ورود به آن کشور از یک کارفرمای معتبر پیشنهاد کاری دریافت کرده باشد. شما با آن قرارداد و پیشنهاد شغلی در سفارت پروسه دریافت ویزا خود را می توانید طی کنید. کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما به شما راهنمای گام به گام کار در کشور های همسایه را خواهند داد.

کشوری مانند عمان فرصت بسیار خوبی برای مهاجرت پزشکان، دندانپزشکان، پرستاران و ماماها می باشد. این کشور با فراهم آوردن شرایطی برای معادل سازی مدارک این دسته از کارها توانسته است که شرایط بسیار خوبی را برای مهاجرت ایرانیان فراهم کند تا متقاضیان بتوانند در عمان به کار و زندگی مشغول باشند. حقوق این افراد در عمان کاملاً مناسب و تقریباً برابر با کشورهای اروپایی می باشد. کافی است به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید و شرایط مهاجرت را نیز داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت پزشکان و پرستاران به عمان با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

مقاله پیشنهادی ——-> بهترین کشور برای کار

بهترین کشور همسایه برای مهاجرت تحصیلی

بهترین کشور همسایه برای مهاجرت تحصیلی

وقتی نوبت به تحصیل در خارج از کشور می رسد اولین چیزی که به ذهن می رسد تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، هنر و حقوق است، اما باید بدانید که تحصیل دلیل و بهانه ای برای مهاجرت است، در واقع تحصیل هدف مهاجران نیست. همچنین می توانید حتی در شاخه ای که دوست ندارید تحصیل کنید.

از نظر بهترین کشور همسایه برای مهاجرت تحصیلی، همیشه ترکیه و روسیه اولین کشورها هستند. از آنجایی که این کشورها خیلی مهاجر پذیر نیستند، اما می توانند مقصد خوبی برای تحصیل باشند زیرا دانشگاه های بسیار با کیفیتی در این کشورها وجود دارند. افراد زیادی هستند که ابتدا در کشورهایی مانند آذربایجان، روسیه و یا ترکیه تحصیل کردند و پس از مدتی توانستند که به کشورهای بالاتر مانند کشورهای اروپایی و آمریکایی مهاجرت کردند. بنابراین می توان گفت که تحصیل در این کشورها نتایج و آثار خود را دارد. البته هستند کسانی که تنها قصد ادامه تحصیل در کشورهای همسایه را دارند و قصد دارند پس از فارغ التحصیلی به ایران بازگردند.

تحصیل در ترکیه به دو صورت امکان پذیر است. تحصیل در دانشگاه های خصوصی و تحصیل در دانشگاه های دولتی در ترکیه به زبان اصلی آن کشور امکان پذیر است. بنابراین اگر افرادی قصد تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی دولتی ترکیه را دارند باید به زبان ترکی مسلط باشند. اگر افرادی قصد تحصیل در دانشگاه های بزرگ این کشور در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی را دارند باید در آزمون YOS شرکت کرده و در این آزمون نیز قبول شوند. این پیش نیاز ورود به رشته پزشکی در ترکیه می باشد.

دانشگاه های خصوصی بیشتر به زبان انگلیسی هستند و سخت گیری کمتر است، اما شهریه در این دانشگاه ها بیشتر می باشد. شما می توانید در شعبه های دانشگاه های آمریکا نیز در ترکیه تحصیل کنید.

آذربایجان نیز برای تحصیل به یکی از کشور های بسیار مهم تبدیل شده است. تفاوت بسیار مهم آذربایجان با سایر کشورهای همسایه مان این است که پذیرش رشته پزشکی و دندانپزشکی در آذربایجان در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی و بدون کنکور است. این امر باعث شده داوطلبان بسیار زیادی برای تحصیل پزشکی به این کشور جذب شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در ترکیه و آذربایجان می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید تا اطلاعات تکمیلی در این مورد را دریافت کنید.

اما کشور های قبرس شمالی و ترکیه برای افرادی که بودجه مالی محدودی دارند مناسب است.

به طور کلی کشور های توسعه یافته مانند کانادا ، آلمان ، استرالیا ، آمریکا ، انگلستان و هلند از محبوب ترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی است .

مهاجرت تحصیلی ایرانیان به دو کشور کانادا و استرالیا به خاطر استاندارد های آموزشی بالا و امکان کار پس از فارغ التحصیلی بسیار گزینه های مناسبی هستند.

بهترین کشور همسایه برای سرمایه گذاری

بهترین کشور همسایه برای سرمایه گذاری

کشورهای همسایه برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می توانند گزینه خوبی باشند. کشورهایی مانند امارات متحده عربی، ترکیه و آذربایجان از دیرباز کانون سرمایه گذاری در کشورهای غرب آسیا بوده اند. این کشورها خدمات و مزایای ویژه ای مانند اقامت یک ساله، اقامت دائم، و شهروندی را ارائه می دهند و متقاضیان را برای جذب سرمایه گذاری بلندمدت تشویق می کنند.

اگر فردی بخواهد به کشوری که به ایران نزدیک است کسب و کار راه اندازی کند و اقامت و تابعیت این کشور را داشته باشد معمولا کشورهای همسایه ایران بسیار مناسب می باشند. اما سوال اصلی این است که کدام کشور همسایه برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بهتر است. موسسه مهاجرت با ما با تحلیل و بررسی مسیرهای مهاجرت و شرایط شما می تواند بهترین کشور همسایه را به شما معرفی کند. از این رو پیشنهاد می شود که با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید تا آنها بهترین کشور را برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به شما معرفی کنند.

شما می توانید با خرید ملکی به ارزش حداقل یک میلیون درهم به مدت یک سال اقامت امارات را داشته باشید و به راحتی وارد مبادلات و معاملات بین المللی شوید. با این اقامت به راحتی می توانید حساب ارزی بین المللی باز کنید و حتی در امارات متحده عربی زندگی کنید.

همچنین شما می توانید با 250000 دلار در ترکیه ملک بخرید و ظرف چند ماه تابعیت این کشور را کسب کنید. در این صورت اگر قصد مهاجرت به کشورهایی مانند آمریکا و کشورهای اروپایی را داشته باشید با تابعیت ترکیه مهاجرت شما به این کشور ها آسان تر خواهد بود.

مهاجرت به ترکیه

اکثر کسانی که معمولا مهاجرت و اقامت به ترکیه را انتخاب می کنند سرمایه گذاران می باشند. اگر ویزای بلند مدت ترکیه را می خواهید از طریق ویزای تحصیلی، کاری و یا سرمایه گذاری می توانید اقدام کنید. تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در دانشگاه های دولتی ترکیه رایگان و همراه با بورسیه می باشد.

برای دریافت مجوز اقامت از طریق سرمایه گذاری، به اوراق قرضه دولتی نیز نیاز دارید که سرمایه گذاری یا اشتغال شما را به صورت دقیق و کاملا قانونی توصیف کند. مشاغلی که عموماً مورد علاقه مهاجران ترکیه هستند نیز عبارتند از مدیریت هتل، سرمایه گذاری در اقامتگاه ها و فعالیت های توریستی، مهمان نوازی و آموزش زبان.

بهترین شهر ترکیه برای مهاجرت و اقامت

بهترین شهرهای ترکیه برای اقامت از نظر معیارهایی مانند اقتصاد شهری، سطح تحصیلات افراد محلی، امکانات آموزشی و فرهنگی، امکانات ایمنی و امنیتی به ترتیب استانبول، آنکارا، ازمیر، آلانیا، بدروم و آنتالیا می باشند.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به ترکیه 

مهاجرت به امارات متحده عربی

مهاجرت به امارات متحده عربی

امارات می تواند کشور خوبی برای بسیاری از افرادی باشد که قصد مهاجرت به یک کشور نزدیک به ایران را دارند. استانداردهای زندگی بالا، ثبات و رشد اقتصادی بسیار خوب، به همراه عدم مالیات و بسیاری موارد دیگر، امارات را به یکی از کشورهای بسیار خوب در همسایگی ایران برای مهاجرت تبدیل کرده است.

اگر تمام مدارک شما کامل باشد می توانید در این کشور از طریق سرمایه گذاری ویزای اقامتی امارات را دریافت کنید. برای دریافت ویزای کار امارات ابتدا باید مهارت ها و توانایی های خود را به همراه مدارک لازم ارائه دهید و در صورتی که فردی اماراتی نتواند کار شما را در این کشور انجام دهد به شما ویزای کار امارات اعطا می شود. با توجه به سطح تحصیلات در این کشور می توانید ویزای تحصیلی امارات را نیز دریافت کنید. ویزای دانشجویی معمولا برای 12 ماه یا بیشتر صادر می گردد.

بهترین شهر امارات برای اقامت و مهاجرت

امارات متحده عربی کشوری محبوب است که هم برای سفر و هم برای زندگی بسیار مناسب می باشد. دبی، ابوظبی، شارجه، العین، عجمان و دیگر شهرهای این کشور برای زندگی بسیار مناسب هستند. امنیت بالا، سطح تحصیلات بالا، امکانات شهری بسیار خوب و مدرن و تنوع زیاد امکانات تفریحی این شهرهای امارات را برای اقامت بسیار مناسب کرده اند. اما زندگی در دبی نسبت به سایر شهرهای عربی آسان تر به نظر می رسد. با توجه به اینکه دبی بیشتر به فضای توریستی تبدیل شده است، انتخاب این شهر برای اقامت بسیار مناسب است.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به امارات

مهاجرت به روسیه

کشور روسیه یکی دیگر از کشور های بسیار مدرن و خوب در نزدیکی ایران است که برای مهاجرت پیشنهاد می شود. یکی از بهترین روش های مهاجرت به روسیه از طریق مهاجرت تحصیلی است. اگر می خواهید با ویزای تحصیلی به روسیه سفر کنید، باید بدانید که روسیه کشوری است که تحصیل در آن بسیار مناسب است. اگر شما شرایط لازم را از لحاظ علمی داشته باشید می توانید، بورسیه تحصیلی دریافت کنید و از خدماتی مانند هزینه رایگان دانشگاه بیمه و خوابگاه رایگان استفاده نمایید.

اگر تجربه کاری زیادی دارید می توانید از طریق ویزای کار به کشور روسیه مهاجرت کنید. یکی از نکات جالب در مورد محیط کار روسیه این است که مهاجران این کشور نیز در هر محیط کاری با حقوقی یکسان با سایر شهروندان این کشور قرار می گیرند. یکی از مواردی که گرفتن ویزای کار کشور روسیه را برای متقاضیان آسان می کند، دریافت دعوت نامه کاری رسمی از طرف کارفرما است. همچنین شما می توانید با درخواست ویزای کارآفرینی یا ازدواج در این کشور اقامت خود را دریافت کنید.

بهترین شهر روسیه برای مهاجرت و اقامت

وقتی به بهترین شهرهای کشور روسیه برای زندگی نگاه می کنیم، قطعا مسکو و سن پترزبورگ به چشم می خورند. همچنین این دو شهر بسیار بزرگ دارای تمامی امکانات رفاهی مختلف هستند. وجه مشترک همه شهرهای بزرگ روسیه این است که زیبا و پر از امکانات می باشند. امنیت عمومی و سطح علمی و فرهنگی نیز در این کشور بسیار بالاست. اما به هر حال، در استان ولگوگراد شهری به نام ولژسکی وجود دارد که در آن سطح هزینه شما برای زندگی کمتر می باشد. شهری مانند نیژنی نووگورود نیز مقصد مورد علاقه بسیار از کسانی است که تازه شروع به زندگی در کشور روسیه کرده اند.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به روسیه

مهاجرت به آذربایجان

مهاجرت به آذربایجان

آذربایجان کشوری بسیار زیبا است که نه تنها از لحاظ جغرافیایی بلکه از لحاظ اقتصادی، دینی، فرهنگی و اجتماعی نیز به کشور عزیزمان ایران نزدیک می باشد. از یک سو شرایط خوب زندگی، تحصیل و کار و از سوی دیگر نزدیک بودن فرهنگ این کشور به فرهنگ ایرانی باعث شده است که سالانه بسیاری از شهروندان ما به آذربایجان مهاجرت کنند.

هزینه پایین تحصیل در آذربایجان نسبت به کشورهای اروپایی و سطح رفاه و درآمد بالا در این کشور از جمله عواملی هستند که توجه مهاجران ما را به این کشور جلب کرده است. برای مهاجرت به آذربایجان ابتدا باید روش های مختلف مهاجرت به آذربایجان مانند مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق ازدواج و تولد را بشناسید. هر یک از روش های ذکر شده قوانین و شرایط خاص خود را دارد که شما می توانید با ارتباط با کارشناسان ما در مورد آنها اطلاع دقیقی را کسب کنید.

بهترین شهر آذربایجان برای مهاجرت و اقامت

از بهترین شهر های آذربایجان برای زندگی که دارای امکانات بسیار خوبی نیز می باشد می توانیم به شهر های باکو، سومقاییت و لنکران اشاره داشته باشیم.

مقایسه کشورهای همسایه و اروپایی از نظر مهاجرت

کشورهای اروپایی همیشه در همه زمینه های مهاجرت حرف اول را می زنند. تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی قوانین خود را دارند.

در کشورهای اروپایی شما عزیزان می توانید با اخذ ویزای کاریابی در کشورهایی مانند آلمان و اتریش برای مهاجرت کاری اقدام کنید.

در کشورهایی مانند لهستان، لتونی، جمهوری چک، مجارستان، اتریش، آلمان، هلند، فنلاند، سوئد، نروژ، سوئیس، اسپانیا و فرانسه نیز شما می توانید از طریق تحصیل برای مهاجرت اقدام کرده و اقامت این کشور ها را دریافت نمایید. البته سرمایه گذاری در این کشورها مستلزم داشتن شرایط لازم برای مهاجرت است.

در زمینه سرمایه گذاری نیز می توانید کشورهایی مانند یونان، اسپانیا، پرتغال را انتخاب کنید و یا از طریق خرید ملک اقامت این کشور ها را دریافت نمایید. همچنین می توانید در کشورهایی مانند فرانسه، ایتالیا، اتریش و پرتغال از طریق شبه سرمایه گذاری و خودکفایی اقامت این کشور ها را دریافت کنید.

تفاوت اصلی بین درخواست مهاجرت کشورهای همسایه با درخواست مهاجرت به کشورهای بزرگ اروپایی این است که شما می توانید پس از میانگین 5 سال برای اقامت دائم کشورهای اروپایی اقدام کنید. برنامه های مهاجرت نیز به طور منظم برای کار، تحصیل و سرمایه گذاری در این کشورها تعریف شده اند.

اما بهترین کشور همسایه برای مهاجرت تحصیلی، شغلی و یا سرمایه گذاری کدام کشور است؟ برای جواب به این سوال باید شرایط شما مورد بررسی قرار بگیرد. از این رو ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای بررسی بیشتر شرایط خود در این مورد با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

مقاله پیشنهادی ——-> راحت ترین کشور برای مهاجرت

سوالات متداول

اگر یک تخصص پزشکی دارید، می توانید از طریق برنامه های مهاجرتی برای عمان درخواست داده و ویزای این کشور را دریافت کنید. در غیر این صورت باید یک کارفرمای معتبر با قرارداد کار داشته باشید و از طریق آن برای ویزای کار عمان اقدام نمایید.

شما می توانید ملکی به ارزش 250000 دلار در ترکیه خریداری کنید و تابعیت ترکیه را دریافت کنید. پاسپورت ترکیه در حال حاضر در رتبه 21 جهان قرار دارد.

بله شما می توانید در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و بهداشت با پرداخت شهریه 2 تا 5 هزار دلار در سال بدون کنکور و بدون مدرک زبان انگلیسی وارد آذربایجان شده و دوره های آموزشی خود شرکت داشته باشید.

کشور های بسیاری در همسایگی ایران قرار دارند که می تواند برای مهاجرت مناسب باشند. شما از طریق مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری به کشورهای همسایه می توانید که مهاجرت کرده و در این کشور ها اقامت خود را دریافت کنید. شما می توانید به راحتی ویزا یا اقامت بلند مدت خود را در این کشور ها داشته باشید. اما بهترین کشور همسایه بسته به شرایطی که شما دارید می تواند امارات، ترکیه، آذربایجان و یا روسیه باشد. از همین رو پیشنهاد می شود که برای بررسی بیشتر با کارشناسان ما در این رابطه در تماس باشید تا آنها شما را برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت راهنمایی کنند.

بهترین و ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه اجاره کردن یک خانه در این کشور است که ما در یک مقاله جداگانه به بررسی این موضوع پرداخته ایم. شما همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره خانه در ترکیه با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما  در تماس باشید.

برای مهاجرت به ترکیه نیاز به سرمایه اولیه حدود 20-30 میلیونی دارد.

بله، بسته به نوع مهاجرت و شرایط شخصی، بعد از 1 تا 5 سال می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

مهاجرت دانشجویی و سرمایه گذاری در این کشور در حال حاضر ساده ترین و سریع ترین روش های مهاجرت به کشور روسیه هستند.

کشور روسیه یکی از معدود کشورهایی است که در صورت وجود پیشنهاد شغلی یا مجوز پذیرش، ورود به این کشور به دلیل شرایط سنی ممنوع نیست.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن