مشاوره رایگان

02128111107

بهترین راه های مهاجرت

بهترین راه های مهاجرت

بهترین راه های مهاجرت

بهترین راه های مهاجرت موضوعی است که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم اگر شما هم قصد مهاجرت دارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

فرآیند مهاجرت امری سرنوشت‌ساز برای بسیاری از مردم است. بنابراین آنها به‌دنبال بهترین راه‌ها برای رسیدن به هدف خود هستند. طبق تحلیل‌ها و آمارها مشخص شده که بهترین راه های مهاجرت، از طریق کار و تحصیل است. مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی کاربرد بیشتری میان متقاضیان مهاجرت دارند. اما هرکدام از این روش‌ها شرایط و ضوابط خود را دارند و برای همه اقشار و سنین مناسب نیستند. در ادامه به‌صورت دقیق‌تر به بررسی مهاجرت کاری و تحصیلی می‌پردازیم.

آنچه در این مقاله می خوانید :

مهاجرت کاری

مهاجرت کاری

مهاجرت کاری یکی از بهترین راه های مهاجرت به خارج از کشور است. اکثر کشورهای جهان، امروزه دارای اقتصادی پرقدرت و در حال پیشرفت هستند و جای تعجب نیست که به نیروی کار متخصص و کارآزموده نیاز داشته باشند. افراد در صورت داشتن تخصص کافی در مشاغل پر‌تقاضای کشورهای مختلف، می‌توانند از طریق مهاجرت کاری به کشور مورد نظر سفر کنند.

 

مهاجرت کاری از طریق ویزای اسکیل ورکر (skill worker)

ویزاهای مختلفی مربوط به مهاجرت کاری وجود دارد که هرکدام شرایط خاص خود را دارند. اما سوال این است که چگونه می‌توان ویزای کاری دریافت کرد؟ سه روش کلی وجود دارد که تقریباً همه کشورهای با اقتصاد پایدار و قدرتمند از آنها برای جذب نیروی متخصص استفاده می‌کنند.

ویزای اسکیل ورکر یا ویزای کارگر ماهر یک روش ایده‌آل برای متخصصین و افراد دارای مهارت خاص است که از طریق مهارت خود به کشور مقصد مهاجرت کنند. برای دریافت ویزای اسکیل ورکر شرایط خاصی وجود دارد و افراد می‌بایست حد نصاب امتیاز برای گرفتن این ویزا و مهاجرت کاری از طریق ویزای اسکیل ورکر را کسب کرده باشند.

 

مهاجرت کاری از طریق ویزای جاب آفر (Job Offer)

ویزای جاب آفر یا پیشنهاد کاری نیز یکی از بهترین راه های مهاجرت کاری است که افراد با دریافت یک پیشنهاد کاری از یک کارفرما در کشور مقصد می‌توانند به آن کشور سفر کرده و در آنجا مشغول شوند. متقاضیان به دو روش می‌توانند ویزای جاب آفر را دریافت کنند: یکی از طریق بررسی آگهی‌های کارفرماها در سایت‌های مربوطه و روش دیگر با ارسال رزومه خود به کارفرمایان خاص.

 

مهاجرت کاری از طریق ویزای جاب سیکر (Job seeker)

ویزای جاب سیکر یکی از ساده‌ترین و بهترین راه های مهاجرت کاری است. کشورهای بزرگ و صنعتی از طریق ویزای جاب سیکر به جذب افراد متخصص می‌پردازند. به این ترتیب که متقاضیان در صورت داشتن شرایط ویزای جاب سیکر می‌توانند آن را دریافت کرده و به مدت 18 ماه به کشور مقصد به هدف جستجوی کار سفر کنند‌. به محض پیدا کردن کار مناسب و عقد قرارداد، فرد می‌تواند در کشور مزبور به کار و فعالیت بپردازد.

شرایط مهاجرت کاری

شرایط مهاجرت کاری
شرایط مهاجرت کاری از بهترین راه های مهاجرت

مهاجرت کاری دارای شرایط و ضوابط خاصی برای خود است. کشورهایی که متقاضیان مهاجرت را از این طریق جذب می‌کنند، ممکن است شرایط متفاوتی نسبت به همدیگر داشته باشند. اما شرایطی که در ادامه گفته می‌شود معمولا برای همه افرادی که قصد مهاجرت از طریق کار را دارند لازم و ضروری است.

بیشتر کشورها برای پذیرش مهاجر به جهت کار شرط سنی دارند که معمولاً هر چقدر سن پایین‌تر و زیر 35 سال باشد، احتمال پذیرفته شدن برای مهاجرت کاری بیشتر می‌شود. داشتن تخصص و مهارت در مشاغل پرتقاضا یکی دیگر از شروط پذیرش مهاجر است. معمولاً کشورها لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را در سایت‌های خود ارائه می‌دهند و اگر تخصص متقاضی در لیست مشاغل پرتقاضا باشد، می‌تواند شانس خود را برای مهاجرت به آن کشور امتحان کند.

برای بیشتر کشورها داشتن مدرک دانشگاهی معتبر یکی از شروط پذیرش مهاجر به شمار می‌رود. متقاضیان مهاجرت کاری برای تقویت رزومه خود بهتر است که یک مدرک دانشگاهی معتبر را ارائه دهند. شرایطی همچون داشتن سلامت کامل روحی و جسمی، گواهی عدم سوءپیشینه و تمکن مالی از شروط همه کشورها برای جذب مهاجر است.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

یکی از بهترین راه های مهاجرت، گرفتن ویزای تحصیلی و اقدام به مهاجرت تحصیلی است. امکان تحصیل در همه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در بیشتر کشورهای پیشرفته و صنعتی وجود دارد. تنها نکته حائز اهمیت این است که افراد باید دارای یک رزومه قوی برای دریافت پذیرش تحصیلی باشند. به فرآیند اخذ پذیرش تحصیلی اپلای گفته می‌شود.

مهاجرت تحصیلی از آن جهت جزو بهترین راه های مهاجرت به شمار می‌رود که امکان کار پس از فارغ‌التحصیلی و اقامت در بیشتر کشورها امکان‌پذیر است. افراد می‌توانند بلافاصله پس از اتمام تحصیلات 12 ساله در کشور محل اقامت، برای ادامه تحصیل به کشور دیگری اپلای دهند و یا اینکه برای تحصیلات تکمیلی در یک کشور دیگر اقدام کنند. این امر زمانی امکان‌پذیر است که متقاضیان مهاجرت و به خصوص مهاجرت تحصیلی شرایط آن را هم داشته باشند.

شرایط مهاجرت تحصیلی

شرایط مهاجرت تحصیلی

واضح است که هر کشور یا بهتر است بگوییم هر دانشگاه، شرایط خاصی را در نظر می گیرد. اما به طور کلی داشتن شرایطی که در ادامه عنوان می‌شوند برای شروع اپلای و گرفتن ویزای تحصیلی لازم و ضروری هستند.

معمولاً بیشتر کشورها برای هر مقطع تحصیلی شرط سنی خاصی را در نظر می‌گیرند. به عنوان مثال برای مقطع کارشناسی سن متقاضی مهاجرت تحصیلی باید زیر 25 سال، برای کارشناسی ارشد بین 25 تا 30 و برای دکتری تا سن 35 سال باشد.

ارائه یک رزومه قوی با دستاوردها و توانایی‌های فردی و همچنین (CV) برای همه دانشگاه‌ها الزامی است. هر چقدر رزومه قوی‌تر باشد، امکان دریافت ویزا و مهاجرت تحصیلی برای متقاضی مهاجرت افزایش پیدا می‌کند.

افراد برای تحصیل در هر مقطعی باید مدرک و ریز‌نمرات مقطع قبلی خود را به صورت واضح و ترجمه شده به دانشگاه مورد نظر ارائه دهند. برخی دانشگاه‌ها برای معدل بالا نیز امتیاز خاصی در نظر می‌گیرند. ارائه انگیزه‌نامه، توصیه‌نامه، مدارک تمکن مالی، گواهی عدم سوءپیشینه و همچنین گواهی پزشکی مبنی بر سلامت روحی و جسمی از دیگر شروط مشترک همه دانشگاه‌ها برای اعطای پذیرش تحصیلی به متقاضیان مهاجرت تحصیلی است.

ویژگی‌های کشورهای برتر برای مهاجرت کاری و تحصیلی

ویژگی‌های کشورهای برتر برای مهاجرت کاری و تحصیلی

ویژگی‌های کشورهای برتر برای مهاجرت کاری و تحصیلی

همان‌طور که برای همه واضح است مهاجرت به هر کشوری نمی‌تواند برای فرد با موفقیت همراه باشد. معمولاً کشورهایی که هم تحصیل و هم کار را برای افراد متقاضی مهاجرت فراهم می‌کنند انگشت‌شمار هستند. شرایط کشورها برای مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری می بایست کاملاً عالی باشد تا ارزش ریسک کردن را پیدا کند‌. متقاضیان باید کشورهایی را برای مهاجرت انتخاب کنند که دارای دانشگاه‌های سطح بالا و معتبر باشند یا اینکه رنکینگ آنها جهانی باشد؛ همچنین این کشورها باید نرخ بیکاری بسیار پایینی داشته باشند و جمعیت آنها نسبت به وسعت کمتر باشد.

تنها با در نظر گرفتن این شرایط فرد می‌تواند کشوری را به عنوان مقصد برای مهاجرت انتخاب کند. کشورهایی که تقریبا می‌توان گفت همه این شرایط را دارند و در دهه‌های اخیر به یک مقصد ایده‌آل برای متقاضیان مهاجرت تبدیل شده‌اند شامل کانادا، فرانسه، استرالیا، نیوزلند، آلمان و آمریکا هستند.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری​

یکی از بهترین راه های مهاجرت، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است. شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی اقامت این کشورها را کسب کرده و بعد از گذشت مدتی پاسپورت آن کشور را دریافت کنید. در واقع می‌توان گفت مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌های مهاجرتی است. شما علاوه بر اینکه می‌توانید اقامت یک کشور خارجی را دریافت کنید، با یک انتخاب درست و مطمئن می‌توانید سرمایه خودتان را هم چند برابر کنید.

طبق آمار و نمودارهای جهانی ثابت شده است سرمایه‌گذاری در مشاغل اقتصادی مانند مک‌دونالد می‌تواند یک انتخاب سودآور برای سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی باشد. اگر شما هم قصد دارید تا از طریق یکی از بهترین راه های مهاجرت، اقامت کشورهای خارجی را کسب کنید، پیشنهاد ما به شما مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است. البته در خصوص این‌گونه مهاجرت باید بدانید که شما از طرق مختلف می‌توانید این سرمایه‌گذاری را تجربه کنید.

از مهم‌ترین روش‌های مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری می‌توان به روش‌های زیر اشاره کرد:

• سرمایه‌گذاری ساده

یکی از بهترین راه های مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری ساده و عادی است. در این روش شما تنها باید مقدار مشخصی پول و ارز را وارد کشور مقصد کنید تا بتوانید اقامت این کشور را دریافت نمایید. برای مثال کشور کانادا چند روش مختلف برای این‌گونه مهاجرت پیش روی متقاضیان خود قرار می‌دهد و شما می‌توانید با سرمایه‌ای 100 هزار دلاری اقامت این کشور را کسب کنید. از مهم‌ترین مزایای این روش آن است که در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم و پاسپورت کانادایی خواهد شد.

• ثبت شرکت

یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت است. در این روش شما باید در کشور مقصد یک شرکت را به ثبت برسانید و سپس از این طریق اقدام به ایجاد کارآفرینی در کشور مقصد کنید. بدین صورت کشور مقصد بعد از این‌که متوجه شد شما برای شهروندان آن کشور موقعیت‌های شغلی ایجاد کرده‌اید و به‌ صورت کلی برای کشور سودآوری دارید، به شما اقامت خواهد داد.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که شرایط هر کشور برای ثبت شرکت می‌تواند با یکدیگر کاملا متفاوت باشد. ازاین‌رو اگر قصد دارید تا بهترین راه های مهاجرت را تجربه کنید، باید با شرایط هر کشور آشنایی کامل داشته باشید. همچنین نباید فراموش کرد که شما به روش‌های مختلفی می‌توانید در کشور مقصدتان شرکت ثبت کنید. از شرکت‌های سهامی خاص گرفته تا شرکت‌هایی با مسئولیت محدود، همه‌وهمه شیوه‌هایی هستند که می‌توانید یک شرکت را در کشورهای خارجی به ثبت برسانید.

• خود حمایتی

یکی دیگر از روش‌هایی که به کمک آن می‌توانید مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری را در یک کشور دیگر تجربه کنید، مهاجرت از طریق خود حمایتی است. خود حمایتی یا تمکن مالی به این معنی است که فرد به کشور مقصد خود اثبات می‌کند که بدون نیاز و کمک آن کشور و تنها با پشتوانه مالی قدرتمندی که دارد، می‌تواند در آن کشور به زندگی خود ادامه دهد.

از مهم‌ترین مزایای مهاجرت از طریق خود حمایتی می‌توان به نیاز نداشتن به تحصیلات خاص، هزینه نکردن‌های اضافی، بدون نیاز به دانش زبانی و بی‌اثر بودن محدودیت سنی اشاره کرد. به این موارد همچنین می‌توان به امکان دریافت اقامت دائم و پاسپورت کشور مقصد و همچنین اجازه تحصیل برای همسر و فرزندان را هم اضافه کرد تا به‌ خوبی متوجه شوید که این شیوه یکی از بهترین راه های مهاجرت است.

البته باید به این نکته اشاره کنیم افرادی که از طریق ویزای خود حمایتی وارد کشوری می‌شوند، خود اجازه کار در آن کشور را ندارند. اما می‌توانند در آن کشور سرمایه‌گذاری کرده و یک کسب‌وکار را برای خودشان دست‌وپا کنند. از بهترین کشورها که ویزای خود حمایتی را در دستور کار خود دارند، می‌توان به فرانسه، یونان، اتریش، اسپانیا و … اشاره کرد.

• خرید ملک

بسیاری از افراد خواهان این هستند که در کشور مقصد خود دست به خرید ملک و یا زمین بزنند و از این طریق اقامت آن کشور را دریافت نمایند. باید اشاره کرد که خرید ملک یکی از پرمتقاضی‌ترین شیوه‌های مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است. این شیوه علاوه بر اینکه می‌تواند برای شما اقامت دائم و همچنین پاسپورت کشور مقصد را به دست بیاورد، یک روش سرمایه‌گذاری با سوددهی بلندمدت است.

البته جا دارد به این نکته اشاره کنیم که تمامی کشورهای جهان چنین برنامه‌ای را در دستور کار خود ندارد و کشورهای اندکی هستند که با خرید ملک به فرد متقاضی امکان دریافت اقامت دائم و پاسپورت را می‌دهند. اما اگر بخواهیم چند کشور بزرگ در این زمینه را نام ببریم، می‌توان به ترکیه، پرتغال، یونان و اسپانیا اشاره کنیم. در هرکدام از این کشورها شما با یک سرمایه حداقل 250 هزار یورویی، می‌توانید ملکی را خریداری کرده و دست به مهاجرت بزنید.

 

نتیجه گیری

مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی که از بهترین راه های مهاجرت به حساب می آیند می‌تواند نقطه شروعی برای یک زندگی بهتر برای بیشتر افراد باشد. درصورتی که افراد مایل باشند از طریق کار و تحصیل به کشورهای دیگری مهاجرت کنند، توصیه می‌شود که این کار را از سنین پایین شروع نمایند.

سوالات متداول

  • مهاجرت کاری از طریق ویزای اسکیل ورکر (skill worker)
  • مهاجرت کاری از طریق ویزای جاب آفر (Job Offer)
  • مهاجرت کاری از طریق ویزای جاب سیکر (Job seeker)

بله – بیشتر کشورها برای پذیرش مهاجر به جهت کار شرط سنی دارند که معمولاً هر چقدر سن پایین‌تر و زیر 35 سال باشد، احتمال پذیرفته شدن برای مهاجرت کاری بیشتر می‌شود.

بیشتر کشورها برای پذیرش مهاجر به جهت کار شرط سنی دارند که معمولاً هر چقدر سن پایین‌تر و زیر 35 سال باشد، احتمال پذیرفته شدن برای مهاجرت کاری بیشتر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن