مشاوره رایگان

02128111107

ارزان ترین شهرهای ترکیه

ارزان ترین شهرهای ترکیه

آیا به مهاجرت به ترکیه فکر می کنید؟ ارزان ترین شهر ترکیه را می شناسید؟ آیا از هزینه های زندگی در ترکیه اطلاع دارید؟ آیا می دانید برای زندگی در ترکیه به چه مقدار پول نیاز دارید؟ در زیر لیست ارزان ترین شهرهای ترکیه برای زندگی را به شما معرفی کرده ایم.

سفر و مهاجرت به ترکیه در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است، ایران و ترکیه به هم نزدیک هستند و سنت ها و فرهنگ های این دو کشور بسیار مشابه یکدیگر می باشند. ایرانیان بسیار زیادی در این کشور زندگی، کار و تحصیل می کنند.

اکثر افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند به دنبال پیدا کردن ارزان ترین شهرهای ترکیه هستند. مهاجرت به ترکیه در درجه اول به اندازه بودجه شما بستگی دارند.

استانبول، آنتالیا، بدروم، آلانیا و … از گران ترین شهرهای ترکیه هستند اما کیفیت زندگی در این شهر ها بسیار بالاست. هزینه های زندگی در ترکیه بسته به موقعیت، امکانات و موقعیت شهری که انتخاب کرده اید متفاوت است.

سطح دسترسی به امکانات در شهرهای گران قیمت ترکیه بسیار آسانتر و سریعتر می باشد و بدیهی است که هزینه زندگی در این شهر ها ممکن است که بالا باشد. افرادی که به دنبال اقامت ارزان در ترکیه هستند، نباید این شهرها را برای زندگی خود انتخاب کنند.

یافتن ارزان ترین شهر برای زندگی در ترکیه در سال های اخیر به یکی از دغدغه های مهم مهاجران تبدیل شده است، زیرا قیمت خرید خانه های ترکیه در شهرهای مختلف متفاوت است. به همین منظور ما بهترین شهر ها و ارزانترین شهر های این کشور را به شما معرفی خواهیم کرد.

آنچه در این مقاله میخوانید :

مهاجرت به شهر های ارزان ترکیه

مهاجرت به شهرهای ارزان ترکیه

ما در ادامه بهترین و ارزانترین شهر های ترکیه را به شما معرفی خواهیم. اما مهاجرت به شهر های ارزان بسته به شرایط و ویژگی های هر شخص ممکن است که متفاوت باشد، به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که با کارشناسان و متخصصان مهاجرتی ما در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما در تماس باشید، تا آنها مناسبترین و ارزانترین شهر ممکن را در ترکیه به شما معرفی کنند.

شهر آغری ترکیه

در مورد ارزان ترین شهر ترکیه، شهر آغری را می توانیم به شما معرفی کنیم. نام این شهر از بلندترین کوه ترکیه به نام آغری گرفته شده است. این کوه از نظر موقعیت زمین شناسی بسیار حائز اهمیت است،

اولین صعود به این کوه در سال 1829 و دومین صعود در سال 1970 بوده است. این شهر شامل ساختمان های قدیمی و جاذبه های باستانی است. هزینه های زندگی در این شهر برای سفر، اقامت، غذا و حمل و نقل بسیار مقرون به صرفه است. مهاجرت به این شهر به دلیل هزینه های کم زندگی اهمیت ویژه ای دارند و بسیاری از مهاجران ایرانی این شهر را برای مهاجرت انتخاب می کنند.

شهر آدی یامان ترکیه

آدی یامان، یکی از ارزان ترین شهرهای ترکیه است که به عنوان یکی از قدیمی ترین شهر های ترکیه با قدمتی حدود 40000 سال شناخته می شود. این شهر باستانی با طبیعت بکر و افسانه تاریخی خود هر ساله مورد بازدید گردشگران و مهاجران بسیار زیادی است.

شما می توانید با در نظر گرفتن تمامی خدمات و کیفیت زندگی به عنوان یکی از ارزان ترین و کم هزینه ترین شهرهای ترکیه، این شهر را در اولویت خود قرار دهید. امروزه این شهر محل زندگی بسیاری از کردهای ترکیه است و سالانه مهاجران بسیار زیادی به این شهر که دارای اقوام مختلف است مهاجرت می کنند.

شهر آفیون ترکیه

آفیون شهری در قلب آفیون کاراهیسار در 350 کیلومتری آنکارا پایتخت ترکیه است. این شهر با حدود 600000 نفر به عنوان یکی از زیباترین و بهترین شهرهای ترکیه شناخته می شود. یکی از قدیمی ترین جاذبه های ترکیه، موزه ظفر، مکانی برای علاقه مندان به تاریخ و باستان شناسی است و برای بازدید و آشنایی با تاریخ باستانی ترکیه مهاجرت به این شهر پیشنهاد می شود.

اگرچه این شهر یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی ترکیه است، اما هزینه زندگی در این کشور در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ ترکیه بسیار پایینتر می باشد. شما در این شهر می توانید با کمترین هزینه در هتل های چند ستاره با کمترین هزینه اقامت داشته باشید.

شهر آماسیا ترکیه

آماسیا یکی از کوچک ترین و ارزان ترین شهرهای ترکیه است و با وجود وسعت کوچک، یکی از پربازدیدترین شهرهای ترکیه می باشد و سالانه گردشگران بسیار زیادی را به خود جذب می کند.

این کشور که در شمال ترکیه قرار دارد، از نظر آب و هوا بسیار گرم است. آماسیا، در کنار رشته کوه و در کنار دریا واقع شده است. این منطقه در کنار دریای سیاه و در مجاورت رودخانه یسیرمارک واقع شده است. این شهر در دره باریک رشته کوه های سنگی احاطه شده است و یکی از زیباترین شهر های ترکیه می باشد.

شهر آرتوین ترکیه

آرتوین که به بهشت طبیعی ترکیه شهرت دارد، شهری است با دره های زیبا و رویایی، رودخانه های خروشان، جنگل های وسیع و کوه های ناهموار.

اگر به دنبال ارزان ترین شهر ترکیه هستید، که طبیعتی زیبا را داشته باشد این گزینه را از دست ندهید. آرتوین بهترین مکان در ترکیه برای زندگی در محیطی کم هزینه و به دور از شلوغی است.

این شهر در شرق دریای سیاه قرار دارد و همسایگان این شهر اردهان، ریزه و ارزروم هستند. بررسی ها نشان می دهد قدمت این شهر با قدمت طولانی به قبل از میلاد مسیح می رسد. این شهر سکونتگاهی با قدمت 2000 سال را دارد.

شهر بالیک اسیر ترکیه

شهر بالیک اسیر با داشتن زمینی حاصلخیز و درختان زیتون در مجاورت دریای اژه و مرمره قرار گرفته است و بر این اساس می توان نتیجه گرفت که آب و هوای این شهر معتدل و دلپذیر است. این شهر با مناطقی مانند ازمیر، چاناکاله و بورسا مجاور است و بهشت اکسیژن منطقه آلتین لوکا می باشد.

اگر به دنبال شهری ارزان هستید به هیچ عنوان شهر بالیک اسیر را از دست ندهید.

شهر بیلجیک ترکیه

یکی دیگر از ارزان ترین شهرهای ترکیه شهر بیلجیک ترکیه است. این شهر که در اوایل سال 3000 پیش از میلاد تأسیس شده است، از نظر مساحت شهری کوچک است و منبع مهم باستان شناسی و فرهنگی ترکیه محسوب می شود.

این شهر توسط رشته کوه های بلند و رودخانه های خروشان در مرز ترکیه احاطه شده و طبیعتی بسیار بکر را دارد. این شهر را نیز می توانیم از شهر های ارزان ترکیه بدانیم.

شهر بینگول ترکیه

شهر بینگول یکی از ارزان ترین شهرهای ترکیه است و به شهر کردنشین ترکیه معروف می باشد. این شهر با مساحتی کوچک و جمعیت کم توسط دریاچه یخچال احاطه شده است.

بینگول یکی از مقاصد گردشگری ترکیه است و میانگین هزینه زندگی در این شهر بر اساس خدماتی که به ساکنان این شهر ارائه می شود بسیار مقرون به صرفه و پایین است.

شهر بیتلیس ترکیه

بیتلیس یکی از شهرهای ترکیه است که در دره قرار گرفته و همچنین یکی از ارزان ترین شهرهای ترکیه نیز به حساب می آید.

بیتلیس که در 1545 متری و 15 کیلومتری دریاچه وان در شرق ترکیه قرار گرفته است، پایه اقتصادی کشاورزی، باغداری و و تنباکوی ترکیه است. صنعت این شهر محدود است و معمولاً پارچه و تنباکو از مهمترین صادرات این شهر می باشند.

معماری و ساختار شهر بیتلیس به قرون وسطی باز می گردد. به طور کلی می توان گفت که محیط زندگی این شهر هنوز کاملا مدرن نشده است.

شهر بولو ترکیه

بورو شهری بین آنکارا و استانبول است که یکی از شلوغ ترین شهرهای توریستی ترکیه در فصل تعطیلات به حساب می آید. این شهر به دلیل جاذبه های تفریحی و طبیعی فراوان، مقصد بسیاری از مسافران گردشگری ترکیه است. بول یکی از قابل سکونت ترین مناطق استانبول است. مهاجرانی که به دنبال یک منطقه تجاری در نزدیکی استانبول هستند زندگی در این شهر را معمولا ترجیح می دهند.

شهر بوردور ترکیه

یکی از ارزان ترین شهرهای منطقه مدیترانه غربی ترکیه، شهر بوردور است که در جنوب غربی آناتولی و مرکز فرهنگی این منطقه قرار گرفته است. این شهر کوچک به سرزمین دریاچه سرخ معروف است و هزاران سال است که این شهر پابرجا است. این شهر را می توانیم گوشه ای از فرهنگ ترکیه بدانیم که به خوبی حفظ شده و پر از مردم خوب است.

شهر قلعه چاناکاله ترکیه

شهر چاناکاله پلی بین قاره اروپا و آسیاست که قرن هاست مردمی از فرهنگ ها و نژادهای مختلف با فرهنگ ها و مذاهب مختلف در این شهر زندگی می کنند.

این شهر با مساحت 9172 کیلومتر مربع در جنوب غربی ترکیه، تقریباً در تمام طول سال دارای آب و هوای گرم و مطلوب است. این شهر با هزینه های بسیار پایین یکی از بهترین شهر های ترکیه برای زندگی می باشد.

شهر چوروم ترکیه

چوروم شهری است که در نواحی آسیایی و دریای سیاه ترکیه، در نزدیکی شهر های کاراک، سینوپ، سامسون و یوزگات واقع شده است. این شهر با 527000 نفر جمعیت شهری شلوغ نیست و 128000 کیلومتر مربع مساحت نیز دارد.

اکثر ساکنان این شهر مسلمان هستند که به دو دسته شیعه و سنی تقسیم می شوند. این شهر نیز یکی از بهترین و زیباترین شهر های ترکیه برای مهاجرت می باشد.

شهر الازیگ ترکیه

الازیگ شهری در منطقه آناتولی است و مساحت این شهر بسیار کم می باشد. برعکس به خاطر زیبایی خاص و مناظر بی نظیرش این شهر سالهاست که بسیار مورد توجه گردشگران و مهاجران قرار گرفته است. ما نیز این شهر را به عنوان یکی از شهر های مقرون به صرفه در کشور ترکیه برای مهاجرت به شما پیشنهاد می کنیم. هزینه های خرید خانه و خورد و خوراک در این شهر بسیار کمتر از دیگر شهر های ترکیه می باشد.

شهر ارزینجان ترکیه

ارزنجان به عنوان مرکز پیست های اسکی ترکیه شناخته می شود. مسافران زیادی را می توان در حال انجام ورزش های زمستانی در این شهر دید که در زمستان با تله کابین از کوه ها بالا می روند.

پیست اسکی ارگان از مهمترین مراکز گردشگری این شهر می باشد. این شهر در حالی که یکی از زیباترین شهر های ترکیه است، به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین شهر های این کشور نیز شناخته می شود.

دیگر شهرهای ارزان ترکیه

دیگر شهرهای ارزان ترکیه

شهرهای دیگری که ممکن است به عنوان ارزان ترین شهرهای ترکیه معرفی شوند عبارتند از شهر گیره سوم، گوموش هانه، هاکاری  و کرشهیر.

گیره سوم سومین شهر بزرگ ترکیه است که با 90034 نفر جمعیت یکی از مهمترین شهر های دریای سیاه محسوب می شود.

گموش هانه نیز شهری با ارتفاع 1227 متر و مساحت 2608 کیلومتر مربع یکی از بهترین شهرهای حاشیه دریای سیاه است.

هاکاری نیز شهری با 58145 نفر جمعیت در منطقه آناتولی، نزدیک مرز ایران، در جنوب شرقی ترکیه قرار گرفته است.

یکی دیگر از شهرهای آناتولی نیز کرشیر است که بر اساس آخرین سرشماری 88105 نفر جمعیت دارد. این شهر تاریخی طولانی دارد و مکان های تاریخی بسیاری را این شهر در خود جای داده است.

این شهر که به شما معرفی کردیم نیز از شهر های ارزان ترکیه می باشد و برای مهاجرت این شهر را نیز ما به شما پیشنهاد می کنیم که در نظر داشته باشید.

هزینه زندگی در ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه

قبل از مهاجرت بهتر است که ارزان ترین شهر برای خرید خانه را در ترکیه و همچنین هزینه زندگی در این کشور را توجه کنید.

خوشبختانه هزینه های زندگی در ترکیه کمتر از ایران است و نسبت درآمد به هزینه زندگی در این کشور ثابت تر است. همچنین این کشور بسیار ارزانتر از دیگر کشور های اروپا است.

اما شاید بتوان کیفیت زندگی در این کشور را با دیگر کشور های اروپا مقایسه کرد. طبق آمار منتشر شده در سال 2022 قیمت املاک در ترکیه تا 50 درصد کمتر از ایران است.

بدون شک شهرهایی مانند استانبول، آنکارا، ازمیر و آنتالیا بهترین شهرهای ترکیه برای خرید خانه هستند و کیفیت زندگی در این شهر ها بسیار بالاتر از دیگر شهر های ترکیه می باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های زندگی در این کشور به خصوص هزینه های درمانی و خورد و پوشاک با کارشناسان ما در تماس باشید.

هزینه خرید ملک در ترکیه

هزینه خرید ملک در ترکیه

چه خانه ای در ترکیه اجاره کنید یا بخرید، قطعاً باید بدانید که معیار قیمت گذاری ملک در این کشور چیست. در این قسمت می خواهیم در مورد استانداردهای هزینه ملک در ترکیه با شما بیشتر صحبت کنیم.

قبل از هر چیز باید بدانید که سیستم املاک و مستغلات ترکیه بسیار سیستماتیک است و قوانین بسیار زیادی قیمت املاک را در این کشور کنترل می کنند.

به طور کلی، بسیاری از مسائل را می توان به قیمت گذاری املاک و مستغلات مرتبط کرد، مانند:

 

  • موقعیت جغرافیایی ملک یا محله
  • تاریخ ساخت و سن و سال ملک
  • دسترسی به حمل و نقل شهری
  • نوع ملک مانند ویلا، آپارتمان، مسکونی و …

 

همانطور که گفته شد با توجه به این معیارها، شهرهایی مانند استانبول، آنتالیا، ازمیر و آنکارا به طور کلی از گران ترین شهرهای ترکیه هستند.

خرید آپارتمان در استانبول صرف نظر از قیمت آن بسیار مهم است. در نظر داشته باشید که خرید خانه در استانبول ارزانتر از خرید آپارتمان در تهران می باشد. بر اساس آماری که در سال 1400 منتشر شد، میانگین قیمت خرید یک آپارتمان ایرانی حدوداً متری 30 میلیون تومان برآورد شد. این در حالی است که تنها نصف قیمت خرید ملک در استانبول می باشد.

 

در پایان این قسمت باید اضافه کرد که شهر استانبول با توجه به وضعیت تجاری و اقتصادی بهترین شهر برای ثبت کسب و کار و تجارت شما می باشد.

برای ثبت شرکت در ترکیه باید در یکی از بانک های ترکیه حساب باز کنید.

در همین راستا ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه افتتاح حساب در ترکیه با کارشناسان ما در تماس باشید.

ارزان ترین شهر ترکیه برای ایرانیان

ارزان ترین شهر ترکیه برای ایرانیان

در این مقاله شما را با ارزان ترین شهرها برای خرید خانه و زندگی در ترکیه آشنا کردیم. اما آنچه تاکنون به آن نپرداخته ایم فرهنگ و سنت های زندگی در این شهرهاست.

اجازه دهید در این مورد کمی دقیق تر باشیم. تمام شهرهای ذکر شده در قسمت قبل کمی با مرکز ترکیه فاصله دارند. به عبارتی برخلاف شهرهایی با فضای مدرن، مهاجرپذیر و تا حدودی اروپایی مانند استانبول و آنکارا، فرهنگ و سنت مردم این شهرها کمی ممکن است که سنتی تر باشد.

 

بنابراین سازگاری با مردم این شهر و جامعه تا حدودی برای ما ایرانی ها می تواند کمی سخت باشد. به همین دلیل، فهرست کوتاه دیگری تهیه کردیم تا شهرهای ارزانی که نزدیکی خاصی به فرهنگ ایران را دارند به شما معرفی کنیم. از این رو این شهر ها عبارتند از :

 

شهر قونیه ترکیه

این شهر نزدیک ترین شهر به فرهنگ ایرانی و مقصد بسیاری از ایرانیان برای سفر و زندگی در ترکیه است. البته می دانید که مقبره مولانا نیز در این شهر قرار گرفته است.

میانگین قیمت هر مترمربع ملک در شهر قونیه حدود 220000 لیر است. این شهر یکی از ارزانترین شهر های ترکیه برای مهاجرت می تواند به شما معرفی شود.

 

شهر ارزروم ترکیه

یکی از ارزانترین شهر های ترکیه شهر ارزروم ترکیه می باشد. این شهر یکی دیگر از شهرهای تاریخی ترکیه محسوب می شود که در طول تاریخ، به مرکز تجاری ایران و ترکیه به شمار می رفته است.

فرهنگ ایرانی در این شهر بسیار برجسته است. علاوه بر این می توان این شهر را ارزان ترین شهر در ترکیه برای تحصیل نیز به شما برد.

از دیگر شهر های ترکیه که برای مهاجرت ایرانیان بسیار مناسب هستند می توانیم به این شهر ها اشاره داشته باشیم:

 

  • بورسا (متوسط قیمت املاک حدود 230000 لیر است)
  • آدانا (متوسط قیمت املاک حدود 265000 لیر)
  • مرسین (متوسط قیمت املاک حدود 210000 لیر)
  • هیل قاضی (متوسط قیمت املاک حدود 245000 لیر)
  • ترابوزان (متوسط قیمت املاک حدود 240000 لیر)

ارزان ترین شهر ترکیه برای دانشجویان

ارزان ترین شهر ترکیه برای دانشجویی

در قسمت قبل در مورد ارزان ترین شهرهای ترکیه صحبت کردیم. اما ارزانترین شهر برای دانشجویان کدام شهر است. ما شهر ارزروم را به عنوان مقصدی ارزان برای دانشجویان می توانیم به شما معرفی کنیم. این شهر سومین شهر پرجمعیت ترکیه است. دانشگاه آتاتورک نیز در این شهر قرار دارد و البته یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه نیز می باشد و برای مهاجرت ایرانی ها این شهر بسیار مناسب است.

اما اگر همچنان به دنبال شهری ارزان برای تحصیل در ترکیه هستید، شهری به نام شهر اسکی شهیر وجود دارد. دانشگاه آناتولی و دانشگاه قاضی عثمان پاشا، دو تا از بهترین دانشگاه های ترکیه، در این شهر واقع شده اند.

نه تنها هزینه خرید و اجاره خانه در این شهر کم است، بلکه دانشجویان بسیاری که در این شهر قرار دارند، این را موجب شده اند تا خوابگاه های بسیار زیادی در این شهر برپا شوند.

اگر می خواهید در مورد دانشگاه، تحصیل و زندگی دانشجویی در این شهر بیشتر بدانید به شما پیشنهاد می کنیم که با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی مهاجرت با ما در تماس باشید.

نتیجه گیری

برای سفر و اقامت در ارزان ترین شهرهای ترکیه، گزینه های بسیار متنوعی وجود دارد که ما آنها را به شما معرفی کردیم و می توانید در نظر داشته باشید. مهاجران در ترکیه امتیازات بسیار مهمی در رابطه با اقامت خود دریافت خواهند کرد. به خاطر داشته باشید که حتی شهرهای بسیار بزرگ با خدمات بالاتر هزینه بیشتری را خواهند داشت. از این رو بهتر است که شهر های کم هزینه را برای اقامت خود در نظر داشته باشید.

سوالات متداول

فرهنگ و سنت های شهری، باورها و اعتقادات، امنیت حاکم بر شهر، آسایش و آرامش محیطی که برای زندگی شهروندان وجود دارد را باید در نظر داشته باشید.

هنگام انتخاب ارزان ترین شهر ترکیه، هزینه های حمل و نقل، قیمت خانه، اجاره هتل و قیمت مواد غذایی را لازم است که در نظر داشته باشید.

اگر اقامت دائم نداشته باشید، باید هزینه آن را در زمان منقضی شدن پاسپورت خود در نظر داشته باشید.

بر اساس یک نظرسنجی، استانبول گران ترین شهر ترکیه است. این شهر از نظر غذا بسیار گران است. خانه نیز در این شهر بسیار پر هزینه تر از دیگر مناطق ترکیه می باشد.

زونگولداک یکی از ارزان ترین شهرهای ترکیه است که در ساحل دریای سیاه و در شمال ترکیه قرار دارد. شاید نام این شهر از بلندترین کوه نزدیک به این منطقه گرفته شده که دوک نام دارد.

یکی از دلایل مهم ترجیح این شهر برای مهاجران، ساده و راحت بودن سیستم حمل و نقل این شهر است. سیستم حمل و نقل ازمیر کل این شهر را به هم متصل می کند و هزینه های سفر را نیز برای شما کاهش می دهد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن