مشاوره رایگان

02128111107

تفاوت اقامت دائم و شهروندی ترکیه

تفاوت اقامت دائم و شهروندی ترکیه

تفاوت اقامت دائم و شهروندی ترکیه

تفاوت اقامت دائم و شهروندی ترکیه برای مهاجرت، در حق و حقوقشان در کشور ترکیه است. در ادامه مطلب به تمامی نکات در رابطه با این موضوع اشاره کرده ایم.در این مقاله تلاش کردیم تا به تمامی سوالات شما در زمینه های زیر به طور دقیق و کامل پاسخ دهیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

چند سالی است که قوانین اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه ساده تر شده اند. دلیل این امر نیز به سبب علاقه مندی بیشتر شهروندان سایرکشور از جمله ایران به مهاجرت به این کشور و دریافت اقامت دائم آن است. با ما همراه باشید تا با تفاوت اقامت دائم و شهروندی ترکیه آشنا شوید.

تفاوت بین اجازه اقامت و شهروندی در ترکیه

دو روش مهم برای خارجیانی که مایل به مهاجرت به ترکیه هستند وجود دارد. یکی از این موارد کسب اجازه اقامت است ، دیگری کسب تابعیت ترکیه است. از نظر قانونی اقامت شما در این کشور بدون اجازه اقامت امکان پذیر نیست. بدون گرفتن تابعیت ، شما نمی توانید از حقوقی که این کشور ارائه می دهد بهره مند شوید. اگر می خواهید در ترکیه زندگی کنید ، داشتن مجوز اقامت ترکیه و تابعیت ترکیه راحتی های زیادی را برای شما فراهم می کند. از آنجا که ترکیه کشوری در روند عضویت در اتحادیه اروپا است ، گذرنامه جمهوری ترکیه اجازه دسترسی به 110 کشور را می دهد. هنگامی که ترکیه یکی از کشورهای اتحادیه اروپا شود، شما همچنین می توانید بدون ویزا به کشورهای اروپایی سفر کنید.

به دلیل مزیت هایی که ارائه می دهد ، شهروندی ترکیه بیش از هر زمان دیگری مورد تقاضای خارجی ها قرار گرفته است. برای کسب اطلاعات دقیق در مورد تفاوت اقامت دائم و شهروندی ترکیه، مقاله ما را تا انتها مطالعه کنید.

اقامت دائم در ترکیه

اقامت دائم به معنی داشتن ویزای دائم است. داشتن ویزای دائم نیز به معنی اجازه زندگی دائم در خاک ترکیه است. شرایط اقامت دائم در ترکیه:

_اجازه اقامت دائم در خاک ترکیه با موافقت وزارت کشور به یک مقیم خارجی که به مدت هشت سال به طور مداوم در خاک ترکیه اقامت دارد بدون وقفه اعطا می شود.

_هشت سال بدون وقفه محاسبه می شود. در ماده 38 قانون ذکر شده است ، جایی که نیمی از مدت اجازه اقامت دانشجویی محاسبه می شود و مدت دیگر اجازه اقامت به طور کامل محاسبه می شود.

_طی سه سال گذشته کمک اجتماعی دریافت نکرده است.

_فرد مقیم باید درآمد کافی برای تأمین معیشت خود و خانواده اش به طور منظم داشته باشد.

_مقیم باید بیمه درمانی معتبری داشته باشد.

_نباید تهدیدی برای نظم عمومی و امنیت عمومی باشد.

مزایا و استثناهای مجوز اقامت دائم در ترکیه

  • خارجیانی که اجازه اقامت طولانی مدت دارند ممکن است از اکثر حقوقی که به یک شهروند ترکیه اعطا می شود بهره مند شوند ، به استثنای برخی از حقوق اساسی مانند: (نامزدی ، انتخابات ، اداره دولتی ، واردات ماشین).
  • فرد دارای اقامت دائم ترکیه از تعهد به انجام خدمت سربازی معاف است.
  • دارنده اقامت دائم ترکیه باید حقوق بیمه شده خود را حفظ کند.
  • اجازه اقامت دائم در ترکیه به مدت نامحدود (بدون محدودیت) صادر می شود.

شهروندی ترکیه

در ساده ترین زبان ممکن شهروندی ترکیه یعنی تفاوتی با یک شهروند ترک نداشته باشید. اگر چندین سال در ترکیه زندگی کرده اید و قصد ترک آن را ندارید ، ممکن است بخواهید درخواست تابعیت ترکیه را بدهید. یک خارجی که می خواهد تابعیت ترکیه را بدست آورد ، اگر شرایط مشخص شده در قانون را داشته باشد ، ترکیه می تواند با تصمیم وزارت ، تابعیت ترکیه را به آنها بدهد. اگر با تصمیم مقامات ملی تابعیت ترکیه را بدست آورید ، وضعیت تابعیت همسرتان تغییری نمی کند. در تاریخ کسب تابعیت یکی از والدین ، ​​فرزندانی که حضانت آنها با رضایت همسر دیگر حق اخذ تابعیت ترکیه را دارند. اگر والدین دیگر موافقت نکنند ، طبق تصمیم قضایی توافق یکی از والدین اقدام می شود.

شهروندی ترکیه با سرمایه گذاری

شهروندی-ترکیه-با-سرمایه-گذاری1

در سال 2018 ، دولت ترکیه سیستم جدیدی را برای کسانی که می خواهند شهروند ترکیه شوند ، راه اندازی کرد. طبق این سیستم ، حداقل 250،000 دلار خرید املاک و مستغلات در ترکیه یا حداقل 500،000 USD سرمایه گذاری برای 3 سال برای جلوگیری از دست زدن به سابقه ای که آنها برای سرمایه گذاری خارجی انجام می دهند ، تابعیت ترکیه را دارند. کسانی که حداقل 500000 دلار در سرمایه ثابت سرمایه گذاری کنند یا 50 نفر پرسنل ترک استخدام کنند نیز ممکن است از این سیستم بهره مند شوند.

شهروندی ترکیه با ازدواج

فرد خارجی که با یک تبعه ترکیه ازدواج کند نمی تواند تابعیت مستقیم ترکیه را داشته باشد. برای این کار ، او باید حداقل 3 سال با یک شهروند ترکیه ازدواج کند و ازدواج او باید ادامه داشته باشد. خارجیانی که این شرایط را دارند می توانند درخواست تابعیت ترکیه را بدهند.

شهروندی-ترکیه-با-ازدواج

شهروندی ترکیه با فرزندخواندگی

یک کودک که توسط یک شهروند ترکیه به فرزندی پذیرفته شده است از تاریخ تصمیم فرزندخواندگی  می تواند تابعیت ترکیه را بدست آورد. به شرطی که خطری برای نظم عمومی و امنیت ملی نداشته باشد.

انواع اجازه اقامت در ترکیه

1اجازه اقامت کوتاه مدت

نوع اجازه اقامت داده شده به خارجیانی که از کشور بازدید می کنند ، برای مدت زمان درخواست شده و فقط در صورتی که آنها اعلام کنند هدفشان از سفر چیست. حداکثر مدت زمان 2 سال است. به طور کلی این نوع اقامت به عنوان اجازه اقامت گردشگری دیده می شود.

2اجازه اقامت خانواده

نوع اجازه اقامت که می تواند به همسر خارجی یک شهروند ترکیه ، فرزندان زیر 18 سال ، کودکانی که نیاز به مراقبت مداوم دارند و تحت حمایت آنها هستند داده شود.

3اجازه اقامت دانشجویی

اجازه اقامت دانشجویان خارجی که در بخشهای مربوط به تحصیلات عالی در ترکیه تحصیل می کنند می توانند استفاده کنند.

4اجازه اقامت دائم

نوع اجازه اقامت که فقط توسط خارجیانی که حداقل 8 سال با اجازه اقامت مصوب در کشور به طور مداوم و قانونی زندگی کرده اند ، می توانند آن را بدست آورد.

5اجازه اقامت برای اهداف بهداشتی

نوع اجازه اقامت که باید توسط فرد خارجی در مدت زمانی که برای معالجه در مراکز بهداشتی در ترکیه سپری می کند ، اخذ شود.

6-اجازه اقامت از طریق سرمایه گذاری

شما همچنین می توانید با سرمایه گذاری 50.000 دلار غیر از درخواست ، اجازه اقامت خود را که برای اقامت قانونی آن در ترکیه در طول مدت زمان اقامت خود در ترکیه نیاز دارید ، کسب کنید.

اگر کسی بخواهد در ترکیه زندگی کند ، اجازه اقامت یک گزینه ایده آل است. اما اگر شما می خواهید در ترکیه برای همیشه زندگی کنید ، عاقلانه است به یاد داشته باشید که اجازه اقامت شما منقضی می شود. با گرفتن شهروندی ترکیه می توانید فرصت اقامت در ترکیه را پیدا کنید.

فیروزه کارت چیست؟

کارت فیروزه، بیمه شهروندان غیر ترکی واجد شرایط را که در ترکیه ملک خریداری می کنند ، در این کشور سرمایه گذاری می کنند و مایل به زندگی در ترکیه هستند ، فراهم می کند. شما به عنوان یک خارجی که در ترکیه زندگی می کنید ، می توانید با تحویل مدارک لازم (مانند اسنادی که اثبات کار ، اجاره یا پرداخت هزینه می باشد) به موسسات خاص به مدت 3 سال Turquoise Card را خریداری کنید. با تشکر از سیستم Turquoise Card که برای جلب سرمایه گذاران واجد شرایط و افراد با کیفیت (دارای مهارت خاصی در زمینه های ورزشی ، علمی یا هنری) به کشور طراحی شده است ، می توانید اجازه اقامت در ترکیه را نیز بدست آورید. اما برای اینکه دارنده کارت درخواست تابعیت دهد ، باید 5 سال را به طور قانونی در ترکیه سپری کند.

مقاله پیشنهادی ——->  تحصیل در ترکیه

سخن پایانی

پس از اخذ شهروندی ترکیه ، شما حق بهره مندی از تمام مزایای جمهوری ترکیه را خواهید داشت. شما در مورد اجازه اقامت مشکلی نخواهید داشت ، زیرا پس از اتمام تقاضایی که با اجازه اقامت کوتاه مدت انجام داده اید ، اکنون حق شماست که در ترکیه زندگی کنید. شما از حقوق مشابه هر شهروند ترکیه در ترکیه برخوردار خواهید بود. علاوه بر همه اینها ، با داشتن گذرنامه ممتاز ترکیه می توانید وقت خود را در بسیاری از کشورها با آرامش سپری کنید.

سوالات متداول

بله با داشتن تابعیت ترکیه گذرنامه جمهوری ترکیه اجازه دسترسی به 110 کشور میدهد.

بله . شخص اگر دارای اقامت ترکیه باشد از خدمت سربازی معاف میگردد.

شخص خارجی که با یک شهروند ترک ازدواج میکند باید ازدواج آنها 3 سال به طول انجامد تا کشور ترکیه تابعیت مستقیم دهد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن