مشاوره رایگان

02128111107

راحت ترین کشور برای بورسیه تحصیلی

راحت ترین کشور برای بورسیه تحصیلی

راحت ترین کشور برای بورسیه تحصیلی

به نظر شما تحصیل در کدام کشور مناسب‌تر است؟ از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی چه می‌دانید؟ امروزه افراد زیادی هستند که دغدغه‌ مهاجرت تحصیلی داشته و تمایل دارند که برای رسیدن به شرایط بهتر و مطلوب‌تر به کشورهای خارجی مهاجرت کرده و از این کشورها بورسیه تحصیلی دریافت کنند. اگر شما نیز جزء این دسته از افراد هستید، توصیه می‌کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید :

چه کسانی بورسیه تحصیلی می گیرند؟

افراد زیادی هستند که تمایل به دریافت بورسیه تحصیلی داشته و علاقه‌مند به شناسایی راحت‌ ترین کشور برای بورسیه تحصیلی هستند. قبل از اینکه به معرفی این کشورها و شرایط دریافت بورسیه تحصیلی بپردازیم، لازم می‌دانیم که در ابتدا اطلاعاتی در خصوص بورسیه تحصیلی در اختیارتان بگذاریم.

بورسیه تحصیلی در واقع به موقعیت‌های خاص و ویژه‌ای گفته می‌شود که از طرف برخی از موسسه‌ها و ارگان‌های خصوصی و دولتی به صورت سالانه تحت عنوان هزینه‌های تحصیلی، در اختیار دانشجویانی با شرایط ویژه گذاشته می‌شود.

به بیان دیگر، بورسیه‌های تحصیلی را می‌توان به‌عنوان یک کمک‌هزینه تحصیلی دانست که به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد تا هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های خارجی را پرداخت کنند. ممکن است برای دریافت بورسیه تحصیلی یک کشور یا ارگان به‌خصوص، نیاز به مدارک وجود داشته باشد. برای مثال، برخی از برنامه‌ها و بورسیه‌های تحصیلی نیازمند مقالات علمی چاپ شده در مؤسسه‌های معتبر خواهند بود.
بااین‌وجود، راحت ترین کشور برای بورسیه تحصیلی کشوری است که کمترین مدارک را برای اعطا بورسیه مدنظر داشته باشد. هنوز هم کشورهای زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که بورسیه‌های ساده‌ای را در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهند. این بورسیه‌ها ممکن است تمام و یا بخشی از هزینه‌های تحصیلی دانشجو را پرداخت کنند.

افرادی که طبق امتیازات و شرایط ویژه‌ خود مشمول دریافت این هزینه می‌شوند را دریافت کننده بورسیه تحصیلی می‌‌نامند‌. معمولا افراد نخبه و کسانی که در سطح علمی بالایی قرار دارند، موفق به دریافت بورسیه‌های تحصیلی می‌شوند. بورسیه‌های تحصیلی نیز انواع مختلفی دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

مقاله پیشنهادی  ——->  بورسیه تحصیلی

انواع بورسیه تحصیلی

معرفی انواع بورسیه‌‌های تحصیلی و غیر تحصیلی

بورسیه‌های تحصیلی نیز انواع مختلفی دارند و تنها در شرایط خاص و منحصر به فرد است که دانشجو موفق به دریافت بورسیه تحصیلی می‌شود و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها برای دریافت آن ممتاز بودن دانشجو است. 

اما این بدان معنی نیست که شما باید جزو دانشجویان نخبه و بسیار باهوش باشید. برای دریافت بورسیه‌های تحصیلی و غیرتحصیلی، کافی است تا حداقل‌های لازم برای کسب این بورسیه‌ها را داشته باشید. در واقع شما باید به دولت یا ارگان دولتی و غیردولتی که بورسیه موردنظر را ارائه می‌کند، بقبولانید که استحقاق دریافت چنین بورسیه‌ای را دارید. زمانی که راحت ترین کشور برای بورسیه تحصیلی را پیدا کردید، می‌توانید با ارسال مدارک تحصیلی و یک انگیزه نامه مناسب، بورسیه تحصیلی موردنظر خود را دریافت کنید.

قبل از اینکه راحت‌ ترین کشور برای بورسیه تحصیلی را شناسایی کنید، بهتر است که انواع بورسیه‌های تحصیلی و غیر تحصیلی و شرایط دستیابی به آن‌ها را بررسی کنید. انواع بورسیه‌‌های تحصیلی و غیر تحصیلی به شرح زیر است:

بورسیه برای دانشجویان خاص

بورسیه برای دانشجویان خاص یا Specific Student یکی از رایج‌ترین انواع بورسیه تحصیلی است که افراد خاصی با داشتن سوابق پزشکی، مذهب و نژاد خاص و جنسیت شامل دریافت آن می‌شوند.

بورسیه مشاغل

بورسیه مشاغل و یا Career-specific شامل حال دانشجویانی می‌شود که قصد ادامه تحصیل در رشته‌ای را دارند که مرتبط با کار آن‌ها است‌‌. معمولا کشورهایی که در زمینه این رشته‌ها با کمبود نیروی کار مواجه هستند جزء راحت‌ ترین کشور برای بورسیه تحصیلی محسوب می‌شوند و افراد می‌توانند موفق به دریافت این بورسیه تحصیلی شوند. لازم به ذکر است که رشته مامایی جزء این مشاغل محسوب می‌شود.

بورسیه ویژه کالج

بورسیه کالج یا بورسیه محبوب College -specific به بورسیه تحصیلی گفته می‌شود که توسط دانشگاه‌های برتر دنیا با سطح علمی بالا به دانشجویان تعلق می‌گیرد. جالب است بدانید تنها دانشجویانی مشمول دریافت این بورسیه تحصیلی می‌شوند که دارای مهارت، امتیاز و سطح علمی بالایی باشند و در مقابل بورسیه تحصیلی که دریافت می‌کنند باید وثیقه‌ای قرار داده و متعهد شوند که پس از اتمام تحصیلات مدت زمان خاصی را زیر نظر کارفرمایان تحت نظر کالج مشغول به کار شوند.

بورسیه ورزشی

از دیگر بورسیه‌های متداولی که افراد برای دریافت آن‌ها اقدام می‌کنند، بورسیه ورزشی است. این بورسیه در واقع کمک هزینه‌ای است که در اختیار ورزشکاران گذاشته می‌شود که همزمان با انجام فعالیت‌های ورزشی به تحصیل در این رشته ورزشی در مراکز آموزش عالی تحصیلی بپردازند.

بورسیه تحصیلی مخصوص افراد مخترع

دانشجویانی مشمول دریافت این بورسیه تحصیلی می‌شوند که دارای ایده خاص و خلاقانه‌ای در زمینه اختراعات باشند و معمولا کشوری که برای تحصیل به آنجا مهاجرت می‌کنند در این زمینه آن‌ها را ساپورت مالی می‌کند‌.

چرا تحصیل در خارج از کشور؟

افرادی که از راحت‌ ترین کشور برای بورسیه تحصیلی اقدام می‌کنند از مزایای منحصر به فردی بهرمند می‌شوند‌‌. در واقع مزایای دریافت بورسیه تحصیلی بر هیچ‌کدام از دانشجویان بین‌المللی پوشیده نیست. به کمک دریافت چنین بورسیه‌هایی می‌توانید به بهترین شکل ممکن دوران تحصیلی خودتان در یک کشور را پشت سر بگذارید. با اخذ بورسیه‌های تحصیلی کشورهای خارجی، دیگر نیازی نیست تا نگران هزینه‌های زندگی و تحصیل در کشورهای بین‌المللی باشید و شانس بهره‌مندی از بهترین و برجسته‌ترین دانشگاه‌ها را خواهید داشت.  از جمله مهم‌ترین مزایای دریافت بورسیه‌های تحصیلی در خارج از کشور به موارد زیر می‌توانیم اشاره کنیم:

 • برخورداری از بالاترین سطح کیفیت آموزشی به صورت کاملا رایگان
 • امکان برخورداری از امکانات ویژه تحقیقاتی و مطالعاتی درجه یک
 • دریافت اقامت رایگان در خوابگاه‌های زیر نظر دانشگاه
 • بهرمندی از وام‌های ویژه شرایط خاص
 • بهرمندی از کمک هزینه‌ها برای درمان بیماری‌های خاص
 • امکان برخورداری از شرایط ویژه دستیارهای افراد مدرس
 • امکان بهرمند شدن از شرایط کارآموزی به صورت رایگان
 • آشنا شدن با فرهنگ جدید و خاص
 • شرایط لازم برای یادگیری زبان‌های جدید
 • تجربه کردن زندگی مستقل و جدید در کشوری پیشرفته
 • امکان بهره‌مندی از موقعیت‌های تحصیلی و شغلی برای اقامت در آینده
 • و سایر امکانات منحصر به فرد دیگر

مقاله های پیشنهادی : فاند

راحت‌ ترین کشور برای بورسیه تحصیلی

بهترین کشور برای بورسیه تحصیلی

در این قسمت از مقاله برای افراد مشتاق به دریافت بورسیه، راحت‌ ترین کشور برای بورسیه تحصیلی را معرفی کرده و به شرح مفصل شرایط اخذ و دریافت بورسیه تحصیلی از این کشورها را بررسی می‌کنیم. از جمله مهم‌ترین و راحت‌ترین کشورهایی که بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهند می‌توانیم به فرانسه، اسپانیا، اتریش، آلمان و… اشاره کنیم.

1-بورسیه تحصیلی آراسموس(Erasmus mundus)

بورسیه تحصیلی آراسموس از جمله بورسیه‌های تحصیلی است که برخی از کشورهای نام برده آن را ارائه می‌دهند. به کمک این بورسیه تحصیلی افراد از این امکان بهرمند می‌شوند که در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا هزینه‌های تحصیل را به حداقل ممکن برسانند.

مزایای بورسیه تحصیلی آراسموس

 • پرداخت کمک هزینه ماهانه حدوداً ۱۱۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو
 • امکان معافیت از پرداخت شهریه‌های دانشگاه
 • هزینه پایین سفر
 • پرداخت هزینه بلیت برای سفرهای بین‌ المللی
 • دریافت ویزای کاری برای افراد دارای بورسیه تحصیلی آراسموس
 

2-بورسیه تحصیلی ایتالیا

ایتالیا یکی از راحت‌ ترین کشور برای بورسیه تحصیلی است‌‌‌. دولت کشور ایتالیا سالانه دانشجویان متعددی را از سایر کشورها به عنوان مهاجر تحصیلی پذیرش کرده و بورسیه‌های تحصیلی را در اختیار این دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف، قرار می‌دهد. معمولا مبلغ هزینه بورسیه‌‌ای که دولت ایتالیا در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد حدوداً بین ۵ الی تا ۱۱ هزار دلار به صورت سالانه است.
از جمله مهم‌ترین بورسیه‌های تحصیلی کشور ایتالیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • بورسیه‌های شایستگی

بورسیه مبتنی بر شایستگی کشور ایتالیا، توسط وزارت امور خارجه و وزارت توسعه اقتصادی این کشور اعطا می‌شود. این بورسیه یک برنامه برای دانشجویان مستعد و موفق است که در اختیار تمامی دانشجویان بین‌المللی قرار گرفته است. بدین صورت این بورسیه‌ها به افرادی تعلق می‌گیرد که در یک زمینه علمی، ورزشی یا هنری به موفقیت به خصوصی دست‌یافته باشند.
 

• بورسیه‌های دولتی

اما آن چه که ایتالیا را نامزد راحت ترین کشور برای بورسیه تحصیلی کرده است، بورسیه‌های دولتی این کشور است. دولت ایتالیا سالیانه بورسیه‌های مختلفی را در اختیار دانشجویان بین‌المللی که در این کشور تحصیل می‌کنند، قرار می‌دهد. تمامی بورسیه‌های دولتی ایتالیا در اختیار دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا قرار خواهد گرفت. از برترین این بورسیه‌های تحصیلی می‌توان به بورسیه تحصیلی DSU Toscana، بورسیه تحصیلی EDISU و بورسیه تحصیلی Politecnico Di Torino اشاره کرد.
 
 

3-بورسیه تحصیلی کانادا

از دیگر کشورهایی که بورسیه‌های تحصیلی در اختیار دانشجویان مهاجر قرار می‌دهد، می‌توانیم به کشور کانادا اشاره کنیم. افرادی که علاقه‌مند به دریافت بورسیه تحصیلی از کشور کانادا هستند، در ابتدا باید ویزای اقامت در این کشور را دریافت کنند.
جالب است بدانید که کانادا یکی از راحت‌ ترین ‌کشور برای بورسیه تحصیلی است که امکان اشتغال به تحصیل بودن برای دانشجویان مهاجر را نیز فراهم کرده است. البته لازم به ذکر است که تحصیل در کشور کانادا حتی برای شهروندان بومی این کشور نیز رایگان نیست و هزینه‌های نسبتا بالایی دارد.
بنابراین دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا را دارند بهتر است که مشمول دریافت بورسیه تحصیلی در این کشور شوند. کمک هزینه بورسیه‌ای که کشور کانادا در اختیار دانشجویان مهاجر قرار می‌دهد شامل هزینه‌های تحصیل، مسکن، خورد و خوراک و… می‌شود.
 

معروف‌ترین بورسیه‌های تحصیلی کشور کانادا

 • بورسیه تحصیلی KDS  کشور کانادا معادل ۱۵۰۰دلار
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه وست کانادا معادل ۸۰۰۰ دلار
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه ساسکاچوان کانادا معادل ۲۰۰۰۰دلار
 • بورسیه تحصیلی جیم بنت برای دانشجویان یان جدید کانادا معادل ۲۵۰۰ دلار
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه لورنتیان کانادا معادل ۲۲۰۰۰ دلار
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه الگومای کانادا معادل ۵۰۰۰ دلار
 • بورسیه تحصیلی جوایز دانشگاه مک گیل برای رشته‌های مهندسی در دانشگاه کانادا معادل ۳۰۵۰۰ دلار
توجه داشته باشید که کشور کانادا یکی از راحت‌ ترین کشور برای بورسیه تحصیلی است که در سال ۲۰۱۵ از ۳۵۰۰۰۰ نفری که به آن‌ها بورسیه تحصیلی تعلق گرفته بود به ۵۰۰۰۰۰ نفر بورسیه تحصیلی داده‌اند‌.
 

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در کشور کانادا

کشور کانادا از جمله برترین کشورهایی است که متقاضیان بسیار زیادی برای دریافت بورسیه تحصیلی و مهاجر دانشجو دارد. از آنجایی که تعداد دانشجویان متقاضی به شدت بالا است برای پذیرش دانشجو در این کشور محدودیت‌هایی اعمال شده‌اند.
برای اینکه افراد امکان دریافت راحت‌ ترین کشور برای بورسیه تحصیلی از طرف کشور کانادا را داشته باشند، نیاز به رزومه قوی تحصیلی و شرایط ممتاز علمی دارند. به عنوان مثال لازم است که چندین مقاله پژوهشی معتبر با نمرات بالا داشته باشند.
 

4- بورسیه تحصیلی استرالیا

کشور استرالیا دارای دانشگاه‌های معتبر زیادی است و سالانه افراد متعددی برای تحصیل در دانشگاه‌هایی با سطح علمی بالا به کشور استرالیا مهاجرت می‌کنند. از جمله بهترین دانشگاه‌های کشور استرالیا می‌توانیم به دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه سیدنی، دانشگاه، ملبورن، دانشگه۶ کوئینزلند و سایر دانشگاه‌های دیگر اشاره کنیم.
کشور استرالیا نیز جزء راحت‌ ترین کشور برای بورسیه تحصیلی محسوب می‌شود و مانند کشورهای کانادا، انگلیس، آمریکا و .. بورسیه‌های تحصیلی در اختیار دانشجویان مهاجر قرار می‌دهد و دانشجویان می‌توانند در صورت داشتن شرایط مناسب در این کشور به تحصیل رایگان بپردازند.
هزینه‌های تحصیلی در کشور استرالیا به صورت متوسط و میانگین بین ۱۸ هزار دلار تا ۲۵ هزار دلار در سال است. هزینه‌های تحصیل و زندگی در کشور استرالیا به مرکز شهر و خارج شهر بودن دانشگاه و مسکن شخص دانشجو مرتبط بوده و با توجه به این مسئله به صورت متغیر است.
 

معروف‌ترین بورسیه‌های تحصیلی کشور استرالیا

برای اشاره به معروف‌ترین بورسیه‌های تحصیلی کشور استرالیا برای دانشجویان مهاجر در این کشور می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم:
 • بورسیه تحصیلی جوایز تحقیقات تحصیلات تکمیلی دانشگاه سیدنی در Myrtle Rust   معادل ۳۵۰۰۰ دلار
 • بورسیه تحصیلی جوایز بین المللی دانشکده تجارت و اقتصاد ANU  در استرالیا معادل ۱۰۰۰۰ دلار
 • بورسیه تحصیلی جوایز بین المللی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه سیدنی استرالیا معادل ۲۸۰۰۰ دلار
 • بورسیه تحصیلی جوایز بین المللی دانشگاه فناوری سیدنی شامل پرداخت کل شهریه دانشگاه
 • بورسیه تحصیلی جوایز بزن المللی مهندسی دریایی در دانشگاه تاسمانی استرالیا شامل کلیه‌ی هزینه‌های اقامت
 • بورسیه تحصیلی جوایز بین المللی موسسه فرهنگ و جامعه دانشگاه وسترن معادل ۳۰۰۰۰ دلار
 • بورسیه تحصیلی University of So uth Australia  معادل ۲۸۰۰۰دلار
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه کوئینزلند استرالیا معادل ۲۸۰۰۰ دلار

مزایای عمومی دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا

– پوشش هزینه شهریه دانشگاه
کشور استرالیا زمانی که بورسیه تحصیلی در اختیار دانشجویان مهاجر قرار می‌دهد موظف به پرداخت کلیه‌ شهریه‌های دانشگاهی نیز بوده و نیاز به پرداخت شهریه در این کشور در صورت بهره‌مندی از بورسیه تحصیلی نخواهید داشت‌.
– دریافت کمک هزینه تحصیلی
از جمله مهم‌ترین مزایای دریافت بورسیه تحصیلی در کشور استرالیا بهره‌مندی از کمک هزینه‌های تحصیلی است. این کمک هزینه به منظور پرداخت هزینه اقامت، لوازم مورد نیاز تحصیل من جمله کتاب و لوازم‌التحریر است.
– مشارکت کردن در هزینه‌های زندگی
دولت کشور استرالیا در کنار بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان مهاجر یک سهم دو هفته‌ای در هزینه‌های اساسی زندگی نیز به دانشجویان مهاجر بر اساس نرخ‌های تعیین شده توسط دپارتمان پرداخت می‌کند.
– دوره آکادمیک مقدمانی IAP
برای دانشجویان مهاجری که موفق به دریافت راحت‌ ترین کشور برای بورسیه تحصیلی از استرالیا می‌شوند در دوره‌های آموزشی که کشور استرالیا به صورت مقدماتی برای کسب اطلاعات درباره زندگی و تحصیل برگزار می‌کنند، بهرمند می‌شوند.
– بیمه درمانی دانشجویان بین المللی OSHC
دانشجویانی که به واسطه جایزه موفق به دریافت بورسیه تحصیلی از کشور استرالیا شده‌اند می‌توانند برای تامین هزینه‌های پزشکی خود در این کشور بیمه درمانی دریافت کنند.
– کمک هزینه پژوهشی بانوان  APEC استرالیا
کشور استرالیا برای محققان خانمی که در این کشور به پژوهش‌های اقتصادی می‌پردازند نیز کمک هزینه تحصیلی در نظر گرفته است و افراد باید صلاحیت خود را برای دریافت این بورسیه تحصیلی ثابت کنند.
– برنامه آموزش تحقیقاتی دولت استرالیا RTP
از تاریخ یکم ژانویه ۲۰۱۷ آموزش تحقیقاتی دولت استرالیا به جای بورسیه‌های بین المللی کارشناسی ارشد جایگزین شده و دولت استرالیا با ارائه این بورسیه تحصیلی کلیه برنامه‌های تحصیلی و متدهای آموزشی را در اختیار دانشجویان مهاجر قرار می‌دهد.
 – هزینه‌های پیش نیاز برای زبان انگلیسی
برای دانشجویانی که نیاز به آموزش‌های ویژه در زمینه  یادگیری زبان انگلیسی دارند، هزینه‌های پیش نیاز به عنوان بورسیه تحصیلی برای یادگیری زبان انگلیسی به افراد دانشجوی مهاجر تعلق می‌گیرد.

تامین کننده‌های بورسیه تحصیلی در استرالیا چه ارگان‌هایی هستند؟

جالب است بدانید که هر یک از بورسیه‌های تحصیلی که راحت‌ ترین کشور برای بورسیه تحصیلی در اختیار دانشجویان می‌گذارد توسط ارگان و گروه خاصی تامین می‌شود. موارد زیر از جمله مهم‌ترین ارگان و گروه‌های تامین کننده هزینه بورسیه تحصیلی هستند:
 • موسسه‌های آموزشی در استرالیا
 • تامین کننده محل اقامت دانشجویان
 • دولت استرالیا
 • دپارتمان‌های دولتی در کشور مبداء مهاجر
 • موسسه‌های آموزشی شخص مهاجر در کشور مبداء
 • سازمان‌ها، ارگان‌ها، شرکت‌های بزرگ و خصوصی در کشور استرالیا
 • جوایز استرالیا
 

 5- بورسیه تحصیلی آمریکا

کشور آمریکا نیز از دیگر کشورهایی است که بورسیه تحصیلی در اختیار دانشجویان مهاجر قرار می‌دهد. از جمله بهترین دانشگاه‌های کشور آمریکا که می‌توانید از آن‌ها بورسیه تحصیلی دریافت کنید شامل دانشگاه ماساچوست، دانشگاه هاروارد، دانشگاه استنفورد، دانشگاه شیکاگو، دانشگاه بیل و سایر دانشگاه‌های معتبر کشور آمریکا می‌شوند.
کشور آمریکا راحت‌ ترین کشور برای بورسیه تحصیلی از نظر اقتصادی و سیاسی دارای پایداری و ثبات بوده و از این جهت مورد توجه دانشجویان مهاجر قرار گرفته است و از طرفی سطح علمی دانشگاه‌های این کشور به شدت بالا است. کشور آمریکا برای دانشجویانی که مشمول دریافت بورسیه تحصیلی می‌شوند، سالانه حدود ۲۰ هزار دلار تا ۳۰ هزار دلار کمک هزینه تحصیلی در نظر می‌گیرد.
 

معروف‌ترین بورسیه‌های تحصیلی کشور آمریکا

یکی از بهترین بورسیه‌هایی که آمریکا را جدی‌ترین نامزد راحت ترین کشور برای بورسیه تحصیلی کرده است، بورسیه فولبرایت است. این بورسیه تحصیلی که به‌تمامی دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌شود، هم اکنون برای 115 کشور در دسترس است. جالب است بدانید که بورسیه فولبرایت آمریکا هرساله به بیش از 4000 دانشجو اعطا می‌شود. دانشجویانی که واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی فولبرایت باشند، می‌توانند به کمک این بورسیه بیشتر هزینه‌های خود از جمله هزینه‌های تحصیل، زندگی و سفر را پوشش دهند.
بورسیه تحصیلی فولبرایت ایالات متحده برای تمامی دانشجویان، هنرمندان و متخصصان به جز رشته‌های پزشکی در دسترس است. معیارهای واجد شرایط بودن این بورسیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی برای دانشجویان بین‌المللی از یک کشور تا کشور دیگر متفاوت خواهد بود.
 
از جمله مهم‌ترین و رایج‌ترین بورسیه‌های تحصیلی که کشور آمریکا در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد به موارد زیر می‌توانیم اشاره داشته باشیم:
 • بورسیه تحصیلی keith Flet cher   آمریکا معادل ۱۰۰۰ دلار
 • بورسیه تحصیلی VanEd Ca res  آمریکا معادل ۱۰۰۰ دلار
 • بورسیه تحصیلی دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه بین المللی آمریکا معادل ۹۰۰۰دلار
 • بورسیه تحصیلی کالج بین‌ المللی Mary ville  در آمریکا معادل ۲۲۰۰۰ دلار
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه پورت لند آمریکا معادل ۱۵۰۰دلار برای هر ترم
 • بورسیه رقابتی برای دانشجویان بین المللی آمریکا معادل ۱۵۰۰ دلار
 • بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی UMF  در آمریکا معادل ۹۰۰۰ دلار
 • بورسیه تحصیلی کالج سنت مری کالیفرنیا در آمریکا معادل ۳۰۰۰۰ دلار
 • بورسیه تحصیلی جوایز بین المللی Nyg ard Enowment   در آمریکا معادل ۱۰۰۰ دلار
 • بورسیه تحصیلی Bauer  در آمریکا معادل ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار
 

 6- بورسیه تحصیلی نیوزلند

نظام آموزشی کشور نیوزلند شباهت بسیار زیادی به کشور انگلستان داشته و یکی از راحت‌ ترین کشور برای بورسیه تحصیلی محسوب می‌شود.‌ در این کشور نیز دانشجو موظف است هزینه تحصیل در دانشگاه را پرداخت کند و باید تسلط کامل به زبان انگلیسی نیز داشته باشد.
دانشجویانی که به کشور نیوزلند مهاجرت تحصیلی دارند می‌توانند از مزایای تحصیل در این کشور و بورسیه تحصیل برای دانشگاه‌های دولتی کشور نیوزلند بهرمند شوند. از جمله دانشگاه‌هایی که در کشور نیوزلند می‌توانید موفق به دریافت بورسیه تحصیلی از آن‌ها شوید شامل دانشگاه اوکلند، بورسیه UC ، دانشگاه ویکتوریا ولینگتون و… می‌شود.
 

معروف‌ترین بورسیه‌های تحصیلی کشور نیوزلند

از جمله مهم‌ترین بورسیه‌های تحصیلی که می‌توانید آن‌ها را در کشور نیوزلند دریافت کنید، موارد زیر هستند:
 • بورسیه تحصیلی برنامه‌های کارشناسی ارشد تجارت بین المللی دانشگاه اوکلند نیوزلند معادل ۳۲۰۰۰ دلار
 • بورسیه تحصیلی و کمک مالی در مقطع کارشناسی دانشگاه لینکلن نیوزلند معادل ۳۰۰۰ دلار
 • بورسیه تحصیلی و کمک هزینه دانشجویی بین المللی نیوزلند در دانشگاه ویکتوریا ولینگتون معادل ۵۰۰۰ دلار
 • بورسیه تحصیلی دانشجوییWebjet   در نیوزلند معادل ۵۰۰۰ دلار
 • بورسیه تحصیلی جوایز بین المللی دانشگاه اوتاگو در نیوزلند ۱۶۰۰۰ دلار
 • بورسیه تحصیلی بین المللی شریل والد روم دانشکده حقوق اوتاگو در نیوزلند  معادل ۲۰۰۰ دلار
 • بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی در دانشگاه کانتربری نیوزلند معادل ۲۰۰۰۰ دلار

7- بورسیه تحصیلی برزیل

همه‌ افراد کشور برزیل را به فوتبال می‌شناسند. جالب است بدانید که برزیل یکی از راحت‌ ترین کشور برای بورسیه تحصیلی به شمار می‌رود و دانشگاه‌های متعدد و معتبری برای ادامه تحصیل مهاجرات در این کشور وجود دارند.
بر اساس آمارهایی که در سال ۲۰۱۳ گرفته شده‌اند، متقاضیان و شرکت کننده‌ها ۵۹ درصد به سهولت در دریافت پذیرش دانشجو در کشور برزیل رای مثبت داده‌‌اند و از شرایط تحصیل در برزیل نهایت رضایت را داشته‌اند. به جرئت می‌توانیم بگوییم که کشور برزیل جزء ۲۲ کشور برتر جهان برای تحصیلات و دریافت بورسیه تحصیلی محسوب می‌شود.
 

8-بورسیه تحصیلی کره جنوبی

کشور کره جنوبی را به جرئت می‌توانیم سومین کشور پهناور آسیا بنامیم. کره جنوبی نیز جزء معدود کشورهایی است که شرایط اخذ پذیرش بورسیه تحصیلی در این کشور برای مهاجران دانشجو آسان است.
کشور کره جنوبی یکی از راحت‌ ترین کشور برای بورسیه تحصیلی محسوب می‌شود و نهمین کشور بزرگ دنیا برای گذراندن دوره‌های تحصیلی است. جالب است بدانید که شرایط اشتغال نیز در این کشور به شدت ایده‌آل بوده و سالانه افراد زیادی برای مهاجرت کاری و تحصیلی به کشور کره جنوبی مهاجرت می‌کنند.
ازاین‌رو اگر در آسیا به دنبال راحت ترین کشور برای بورسیه تحصیلی می‌گردید، کشور کره باید یکی از گزینه‌های شما باشد. از قابل‌توجه‌ترین بورسیه‌های اعطا شده در کره می‌توان به بورسیه دانشگاه Yonsei اشاره کرد که به دانشجویان برتر در هر کلاس اعطا می‌شود. بورسیه تحصیلی سامسونگ نیز به دانشجویانی که دارای عملکرد تحصیلی مناسبی هستند، اعطا خواهد شد. همچنین دانشگاه ملی هنر کره، برنامه بورسیه تحصیلی هنر عمده آسیا را به دانشجویان بین‌المللی اعطا خواهد کرد.
 

 9-بورسیه تحصیلی آلمان

اگر به دنبال کشوری هستید که جزء بهترین کشورها برای دریافت بورسیه تحصیلی باشد می‌توانیم به کشور آلمان اشاره کنیم که دارای سطح علمی بسیار بالایی بوده و از طرفی هزینه تحصیل در این کشور نیز به شدت مقرون به صرفه است. بورسیه‌های متعددی در کشور آلمان برای دانشجویان وجود دارند که برخی از مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:
 

– بورسیه تحصیلی آلمان DAADScolarship Programs

این بورسیه‌ تحصیلی به منظور تبادل بین دانشجویان بین المللی به دانشجویان تعلق گرفته  و هدف آن ارتقاء روابط بین المللی در آموزش است. این بورسیه یکی از راحت‌ترین‌هامحسوب شده که توسط آلمان ارائه داده می‌شود.دانشجویانی که موفق به دریافت این نوع بورسیه تحصیلی می‌شوند به شدت به تحقیقات و پژوهش علاقه‌مند بوده و جزء محقق‌هایی به حساب می‌آیند که هزینه‌های کمک مالی دریافت می‌کنند و از طرف دولت آلمان مورد حمایت قرار دارند.
مبلغ کمک هزینه این بورسیه تحصیلی حداقل ماهانه ۸۵۰ یورو و یا حداکثر ۱۲۰۰ یورو در ماه است و کفاف خرج و مخارج و هزینه‌های زندگی دانشجویی را می‌دهد.
 

– بورسیه تحصیلی Heinrich Boll Foundation Scholarshipin Germany

جالب است بدانید که این بورسیه تحصیلی تنها به ۱۲۰۰دانشجو تعلق می‌گیرد و این دانشجویان می‌توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا باشند. مبالغ تعلق گرفته در این بورسیه تحصیلی به افراد مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی ماهانه ۸۵۰ یورو است و دانشجویانی که عضو اتحادیه اروپا باشند به صورت جداگانه ماهانه ۶۴۰ یورو نیز کمک هزینه مالی دریافت می‌کنند.
از طرفی به این افراد ۳۰۰ یورو در ماه برای خرید کتاب کمک می‌شود. افرادی که عضو اتحادیه اروپا نیستند ماهانه ۱۲۰۰ یورو کمک هزینه مالی دریافت کرده و معادل ۱۰۰ یورو هزینه نیز بابت نقل مکان دریافت می‌کنند.
 

– بورسیه تحصیلی آلمان ‌DeutschlandStipendium Nation Scholarship Programme

این بورسیه از طرف آلمان برای دانشجویان بسیار سخت کوش و نخبه ارائه داده می‌شود. دانشجویان مهاجر و دانشجویانی که در دانشگاه‌های بین المللی آلمان مشغول به تحصیل هستند، در صورت داشتن شرایط این بورسیه تحصیلی شامل حالشان می‌شود.
طبق این بورسیه‌ تحصیل بخش عظیمی از هزینه‌های تحصیل در کشور آلمان و هزینه‌های زندگی در این کشور توسط دولت فدرال آلمان پرداخت می‌شوند و لازم به ذکر است که دانشجو حین تحصیل می‌تواند به دوره‌های کارآموزی و کارورزی نیز بپردازد.
 

– بورسیه تحصیلی آلمان onrad-Adenauer-Stiftung  Scholarships in Germany for International Students

این بورسیه تحصیلی به دانشجویان نخبه‌ای تعلق می گیرد که علاقه شدیدی به سیاست و مباحث سیاسی دارند. دانشجویانی که در مقاطع کارشناسی ارشد در علوم سیاسی در کشور آلمان مشغول به تحصیل هستند می‌توانند در طی ۲ سال ماهیانه ۸۵۰ یورو هزینه کمک تحصیلی دریافت کنند.
اگر شخص دانشجو مشغول به تحقیقات پژوهشی باشد و تا ۳ سال طول بکشد در این مدت ماهانه ۱۲۰۰ یورو کمک هزینه تحصیلی به شخص دانشجو تعلق می‌گیرد. لازم به ذکر است تعداد و تنوع بورسیه‌های تحصیلی در کشور آلمان به شدت بالا بوده و می‌توانید از مراکز آموزشی عالی این بورسیه‌ها را دریافت کنید.
 

10-بورسیه تحصیلی فرانسه

از جمله راحت ترین کشور برای بورسیه تحصیلی در اروپا، بدون شک باید به کشور فرانسه اشاره کرد. فرانسه دارای شهریه‌های تحصیلی پایین و بورسیه‌های بین‌المللی قابل‌توجه برای تمامی دانشجویان است؛ به همین دلیل در نظر بسیاری از افراد، این کشور یکی از بهترین و ساده‌ترین کشورها برای دریافت بورسیه تحصیلی است. از جمله بهترین بورسیه‌های تحصیلی فرانسه، می‌توان به بورسیه دانشگاه پاریس – ساکلی اشاره کرد. این کشور برنامه‌های کارشناسی ارشد زیادی به زبان انگلیسی ندارد.
اما اگر مدرک زبان فرانسه را داشته باشید، به‌سادگی می‌توانید از این بورسیه تحصیلی استفاده کنید. بورسیه دانشگاه پاریس – ساکلی یک بورسیه تحصیلی 10000 یورویی بوده که تنها پس از ورود دانشجویان برای شروع تحصیلی به آن‌ها تعلق خواهد گرفت. برنامه بورسیه تحصیلی ایفل نیز توسط وزارت اروپا و امور خارجه فرانسه به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا اعطا می‌شود. این بورسیه تنها برای چهار رشته اصلی حقوق، اقتصاد و مدیریت، علوم سیاسی و علوم مهندسی به دانشجویان داده می‌شود.

11- بورسیه تحصیلی سوئد

سوئد یکی از معدود کشورهایی در اروپا بود که افراد می‌توانستند تا سال 2010 به‌صورت رایگان در آن تحصیل کنند. پس از این تاریخ، دولت سوئد قانونی را وضع کرد که دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا را ملزم به پرداخت شهریه کرده است. بااین‌وجود، بورسیه‌های تحصیلی کشور سوئد به‌صورت گسترده در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار خواهد گرفت تا این دسته از دانشجویان نیز بتوانند تحصیل رایگان در سوئد را تجربه کنند.
ازاین‌رو دور از انتظار نیست که سوئد را جزو راحت ترین کشور برای بورسیه تحصیلی بدانیم. از جمله مهم‌ترین بورسیه‌های کشور سوئد، می‌توان به بورسیه مؤسسه سوئدی اشاره کرد که مخصوص متخصصان جهانی است. این بورسیه هم شهریه، هم هزینه زندگی و هم بیمه دانشجویان برتر و متخصص را پرداخت خواهد کرد. در کنار این بورسیه، بورسیه تحصیلی مؤسسه فناوری بلنکینگ نیز وجود دارد. دانشجویان بین‌المللی همچنین می‌توانند از بورسیه تحصیلی دانشگاه چالمرز و دانشگاه کریستیانستاد نیز استفاده کنند.

نتیجه گیری

در این مقاله به این نکته مهم اشاره کردیم که سالانه افراد زیادی به کشورهای خارجی برای تحصیل مهاجرت می‌کنند. از آنجایی که هزینه تحصیل در خارج از کشور بالا است افراد به دنبال راحت‌ ترین کشور برای بورسیه تحصیلی هستند. در این مقاله تعدادی از کشورهایی که دریافت بورسیه تحصیلی از آن‌ها آسان بود را برایتان شرح دادیم.

حال با آگاهی کامل نسبت به قواعد و شرایط بورسیه تحصیلی در خارج از کشور می‌توانید تصمیم به مهاجرت تحصیلی به کشور مورد علاقه خود گرفته و با تحصیل و دریافت مدارک تحصیلی معتبر آینده شغلی و زندگی  خود را تامین کنید.

سوالات متداول

بورسیه تحصیلی در واقع به موقعیت‌های خاص و ویژه‌ای گفته می‌شود که از طرف برخی از موسسه‌ها و ارگان‌های خصوصی و دولتی به صورت سالانه تحت عنوان هزینه‌های تحصیلی، در اختیار دانشجویانی با شرایط ویژه گذاشته می‌شود.

 • بورسیه برای دانشجویان خاص
 • بورسیه مشاغل
 • بورسیه ویژه مشاغل
 • بورسیه ورزشی
 • بورسیه تحصیلی مخصوص افراد مخترع
 • ایتالبا
 • کانادا
 • استرالیا
 • آمریکا
 • نیوزلند
 • برزیل
 • کره جنوبی
 • آلمان

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن