مشاوره رایگان

02128111107

اقامت ترکیه از طریق کالج زبان

اقامت ترکیه از طریق کالج زبان

اقامت ترکیه از طریق کالج زبان

کشور ترکیه با داشتن یکی از بهترین اقتصاد های منطقه و همچنین نرخ بالای اشتغال به همراه تولید ناخالص داخلی بسیار بالا به عنوان یکی از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرتی معروف شده است. کشور ترکیه به علت نزدیکی به کشور عزیزمان ایران موجب شده تا به علت رفت و آمد آسان و همچنین هزینه های بسیار پایین سفر در بین ایرانیان نیز مقصد مهاجرتی بسیار خوبی در نظر گرفته شود. ترکیه علاوه بر تمام مواردی که ذکر شده است یکی از بهترین سیستم های آموزشی را در منطقه در اختیار دارد. سیستم آموزشی ترکیه به تبعیت از سیستم آموزشی بولونیا کار می کند و یکی از روش های مهاجرت به این کشور، اقامت ترکیه از طریق کالج زبان است.

دانشگاه های کشور ترکیه در دهه های اخیر پیشرفت بسیار خوبی را داشته و در میان برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند. یکی از مهمترین روش های مهاجرت به ترکیه و استفاده از سیستم آموزشی این کشور تحصیل در دوره های کالج می باشد.

مهاجرت به ترکیه
آنچه در این مقاله میخوانید :

مهاجرت به ترکیه از طریق کالج زبان

زبان تحصیلی در تمام موسسه های آموزشی در کشور ترکیه، ترکی استانبولی می باشد. زبان دوم برای تحصیل در مدارس و دانشگاه های ترکیه نیز زبان انگلیسی می باشد. یکی از بهترین روش های یادگیری زبان ترکی، یاد گرفتن این زبان در سن ۸ سالگی و تحصیل در مدارس ترکیه می باشد. از آنجا که زبان تحصیل در بسیاری از مدارس ابتدایی، دبیرستان‌ها و کالج‌های این کشور به ترکی می باشد می توان اینگونه گفت که آموختن این زبان می تواند در سنین پایین‌تر بسیار آسان باشد.

تمام مهاجرانی که به کشور ترکیه مهاجرت می کنند در کنار زبان ترکی لازم است که زبان انگلیسی را نیز فرا بگیرند. در ترکیه نیز به مانند بسیاری از کشور های جهان از جمله روسیه، کانادا و انگلیس شما می توانید در برنامه های تحصیلی زبان شرکت کنید و اقامت نیز دریافت کنید. شما باید برای مهاجرت از طریق آموزش زبان در ترکیه در موسسات آموزشی باید ثبت نام کنید. این امکان برای شما وجود دارد که با شرکت در کلاس‌های آموزش زبان ترکی مدرک زبان ترکی را نیز دریافت کنید.

البته اگر شما دارای مدرک زبان انگلیسی معتبری هستید این امکان برای شما وجود دارد که به زبان انگلیسی در ترکیه ادامه تحصیل دهید. گر چه تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه مزایایی دارد اما معایبی را نیز برای شما دارد. اعم از این که شما باید شهریه های بیشتری نسبت به دوره های زبان ترکی پرداخت کنید و پیدا کردن کار برای شما با زبان انگلیسی در ترکیه سخت خواهد بود و عقد قرارداد با کارفرمای ترک و تمدید اقامت در کشور ترکیه نیز با زبان انگلیسی وجود ندارد.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت تحصیلی به ترکیه

شرایط تحصیل در دوره های زبان ترکی

شرایط تحصیل در دوره های زبان ترکی

برای شرکت در دوره های زبان ترکی در ابتدا شما لازم است که از موسسه آموزش زبان پذیرش دریافت کنید. در همین حال لازم است که شما هزینه تحصیل خود را به حساب کالج مقصد پرداخت کرده و با دریافت برگه پذیرش به سفارت ترکیه مراجعه و ویزای خود را نیز دریافت کنید. البته این برای دوره های زبان آلمانی و انگلیسی نیز صدق می کند و شما می توانید از طریق شرکت در این دوره های زبان به ترکیه مهاجرت کنید. شما بهتر است برای مهاجرت به ترکیه از طریق دوره های زبان آگاهی خوبی نیز از هزینه های تحصیل در این کشور کسب کرده باشید.

مقاله پیشنهادی ——-> تحصیل در ترکیه

هزینه تحصیل کالج های زبان ترکی

برای تحصیل در موسسات زبان ترکیه شما می توانید به سایت موسسه ای که قصد دارید در آن تحصیل کنید مراجعه کرده و از هزینه پذیرش، شهریه و یا هزینه‌های اقامت در طول مدت تحصیل خود اطلاع لازم را کسب کنید. ممکن است که شما بسته به کیفیت موسسه زبان و مدت زمان دوره ای که قصد دارید در آن شرکت کنید هزینه های متفاوتی را پرداخت کنید. شما می توانید برای کاهش هزینه های خود موسسات ارزانتر و شهر های مقرون به صرفه ترکیه را انتخاب کنید. تا هزینه های شما در هنگام تحصیل در ترکیه کاهش پیدا کند.

متقاضیانی که قصد دارند در کشور ترکیه در دوره های زبان شرکت داشته باشند باید با توجه به موسسه زبان و سطح زبانی که دارند چیزی بین 300 تا 2300 دلار هزینه کنند. یکی از مهمترین مزایای یادگیری زبان ترکی در این کشور این است که تحصیل به زبان ترکی در این کشور ارزان بوده و از طریق یادگیری آن ثبت نام در دانشگاه های دولتی و کم هزینه این کشور برای شما بسیار راحت تر خواهد بود. ما در ادامه هزینه آموزش زبان ترکی را در بهترین موسسه های آموزشی مرتبط به زبان در جدولی برای شما فراهم کرده ایم:

هزینه

کالج های آموزش زبان

2100 دلار

آموزشگاه بین المللی زبان بابل

1300 دلار

آموزشگاه زبان Learn Turkish & Live

700 دلار

مدرسه سلطنتی ترکی ازمیر

800 دلار

آکادمی پوزا

800 دلار

آموزشگاه زبان های مفهومی

شما می توانید با پرداخت هزینه هایی در همین حدود در دوره های زبان آلمانی نیز در ترکیه شرکت داشته باشید.

مقاله پیشنهادی ——-> تحصیل در مدارس ترکیه

شرکت در دوره های زبان آلمانی در ترکیه

شرکت در دوره های زبان آلمانی در ترکیه

شما این امکان را دارید که با مهاجرت به کشور ترکیه در دوره های زبان آلمانی نیز ثبت نام کرده و این زبان را نیز در کشور ترکیه زیر نظر اساتید آلمانی فرا بگیرید. دوره های زبان آلمانی در ترکیه از کیفیت و اعتبار آموزشی بسیار خوبی برخوردار هستند. با توجه به این نکته که ترکیه کالج زبان ندارد، شما باید برای تحصیل در دوره های زبان آلمانی در کشور ترکیه در این موسسات ثبت نام کنید. شما از طریق تحصیل در دوره های زبان می توانید پس از پیدا کردن کار ویزای خود را به ویزای کار تغییر دهید. این امکان برای شما وجود دارد که در زمانی که ویزای تحصیلی شما به پایان رسید ویزای تحصیلی خود را نیز تمدید نمایید.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی شما نیز در ترکیه بسته به مدت زمان دوره زبان شما خواهد بود. دوره زبان آلمان در کشور ترکیه در دو دوره ۳ ماه و 1 ساله می باشد. به طور معمول هزینه تحصیل در دوره های زبان آلمانی در کشور ترکیه چیزی در حدود 500 تا 2500 دلار است. اما این نیز با توجه به دوره ای که شما انتخاب کردید و یا موسسه ای که قصد دارید در آن تحصیل کنید، ممکن است که متفاوت باشد. هزینه تحصیل در دوره های زبان آلمانی به این صورت است:

هزینه دلار

کالج های آموزش زبان آلمانی در ترکیه

2400 دلار

آموزشگاه زبان بابل، آنتالیا

1400 دلار

آموزشگاه زبان آلمانی هارلی آکسفورد

1300 دلار

آموزشگاه زبان افق

1200 دلار

آموزشگاه زبان Udemy

شما همچنین امکان تحصیل در دوره های زبان انگلیسی را نیز در ترکیه با پرداخت هزینه های مشابه دوره های زبان آلمانی خواهید داشت.

شرکت در دوره زبان انگلیسی در ترکیه

آکادمی ها و کالج های بسیاری در کشور ترکیه وجود دارند که شما از طریق ثبت نام در این موسسات زبان انگلیسی را آموزش ببینید. شما از طریق شرکت در دوره های زبان می توانید خود را برای دوره های زبان آیلتس و تافل و sat در ترکیه آماده کنید. کالج های زبان انگلیسی در اکثر شهرهای ترکیه وجود دارند. شما بسته به شهر و موسسه آموزشی که در آن ثبت نام کرده اید باید هزینه های متفاوتی را نیز پرداخت کنید.

معمولا کالج های زبان انگلیسی در ترکیه برای پذیرش در سنین خاصی متقاضی پذیرش می کنند. اما کالج ها و موسسه های آموزش بسیاری در ترکیه وجود دارند که برای ثبت نام دوره های زبان محدودیت سنی ندارند و با هر سنی امکان تحصیل در دوره های زبان در این موسسات امکان پذیر است. شرکت در دوره زبان انگلیسی در ترکیه را بی شک می توان یکی از بهترین و مفید ترین روش های مهاجرت به کشور ترکیه دانست. شما از طریق ثبت نام در دوره های زبان انگلیس در کشور ترکیه می توانید با دریافت اقامت این کشور مدرک زبان آیلتس و یا تافل خود را نیز دریافت کنید.

دوره های زبان انگلیسی معمولا در ترکیه شامل یک ترم تابستانی ۴ ماه است یا این که شما می توانید در دوره های یکساله شرکت کنید. مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی شما در ترکیه نیز با توجه به مدت زمان دوره زبان انگلیسی شما صادر می‌گردد. به طور معمول هزینه‌ی تحصیل زبان انگلیس در ترکیه نیز 500 تا 2500 دلار است. شما می توانید در صورت لزوم برای تمدید ویزای تحصیلی خود نیز پس از پایان یافتن آن نیز اقدام کنید.

 

آموزشگاه و کالج های زبان انگلیسی در بسیاری از شهر های ترکیه مانند ازمیر، استانبول و آدانا وجود دارند. ما برای شما در جدول زیر تعدادی از بهترین آکادمی های زبان انگلیسی را با توجه به هزینه های آن فراهم کرده ایم.

 

هزینه دلار

کالج های آموزش زبان انگلیسی در ترکیه

1500 دلار

آموزشگاه آکادمی زبان افق

1300 دلار

آموزشگاه Direct English Turkey

1300 دلار

آکادمی کمبریج – استانبول

1200 دلار

آموزشگاه زبان Udemy

کالج های بسیار خوبی در ترکیه وجود دارند که شما می توانید از طریق تحصیل در آنها مدرک بین المللی زبان خود را دریافت کنید. برای آشنایی با هزینه تحصیل در این موسسات بهتر است که به سایت موسسه مورد نظر خود مراجعه کنید.

بهترین کالج زبان انگلیسی در استانبول

بهترین کالجهای زبان انگلیسی در استانبول

کالج های بسیاری در ترکیه وجود دارند که دارای کیفیت بسیار خوبی هستند. در بسیاری از شهر های ترکیه اعم از استانبول، ازمیر، آدانا و آنکارا شما می توانید کالج های بسیاری خوبی را برای شرکت در دوره های زبان انگلیسی پیدا کنید. از بهترین آکادمی هایی که شما می توانید در آن در دوره های زبان شرکت کنید می توانیم به آکادمی زبان کمبریج، دانشگاه بغازیچی، دانشگاه استانبول، دانشگاه فنی استانبول، دانشگاه فنی خاورمیانه و دانشگاه گالاتاسرای اشاره داشته باشیم.

دانشگاه های ذکر شده در بالا را می توانیم بهترین دانشگاه های ترکیه بدانیم که شما می توانید از طریق تحصیل در ان ها مدرک زبان رسمی خود را دریافت کنید. مدرک زبان ارائه شده به شما از این دانشگاه های بین المللی در سراسر جهان مورد اعتبار هستند. آکادمی ها و موسسات معتبر غیر دانشگاهی نیز در ترکیه وجود دارند که شما این امکان را دارید که از طریق تحصیل در آنها مدارک زبان خود را دریافت کنید از بهترین آکادمی های زبان انگلیسی در ترکیه می توانیم به آکادمی زبان کمبریج استانبول اشاره داشته باشیم، که دوره های زبان انگلیسی را برای شرکت در آزمون های آیلتس و تافل برگزار می کنند. شما این امکان را دارید که از طریق تحصیل در دوره های زبان اقامت و ویزای تحصیلی ترکیه را نیز دریافت کنید.

اقامت و ویزا‌ی تحصیلی از طریق شرکت در دوره های زبان

اقامت ترکیه از طریق شرکت در دوره های زبان

شاید مهمترین سوالی که ممکن است در ذهن شما باشد این است که آیا این امکان وجود دارد که از طریق شرکت در دوره های زبان اقامت و ویزای تحصیلی ترکیه را نیز بدست آورد. باید به شما بگوییم که از طریق ثبت نام در آموزشگاه های زبان و دوره های زبان ترکی ثبت اقامت این کشور را نیز دریافت کنید. اما این برای ثبت نام در دوره های زبان آلمانی صدق نمی کند و شما نمی توانید اقامت دائم آلمان را نیز از این طریق کسب کنید.

اگر قصد دارید که از طریق زبان آلمانی اقامت ترکیه را کسب کنید، لازم است که در دو زبان ترکی و آلمانی به صورت همزمان ثبت نام کنید. البته باید توجه کنید که ثبت نام در دو دوره ممکن است که برای شما کمی هزینه بر باشد. یکی دیگر از روش های دریافت اقامت ترکیه این است که شما ملکی را در ترکیه اجاره کنید و سپس در دوره های زبان آلمانی ثبت نام کنید. از این طریق شما اقامت یک ساله ترکیه را کسب کرده و در دوره های زبان نیز میتوانید شرکت کنید.

در حال حاضر قوانین مهاجرتی برای اتباع ایرانی در ترکیه این گونه است که شما می توانید از طریق اجاره ملک در این کشور اقامت یک ساله ترکیه را نیز کسب کنید. اما لازم به ذکر است که پس از مدت زمان مشخص دیگر شما نمی توانید اقامت خود را تمدید کنید. پیشنهاد می شود که پیش از مهاجرت به ترکیه در مورد هزینه های زندگی در ترکیه نیز پرس و جو کرده و اطلاع لازم را در این مورد کسب کنید.

مقاله پیشنهادی ——-> اقامت دائم ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه

ترکیه یکی از مقرون به صرفه ترین کشور های جهان برای زندگی است. شما این امکان را دارید که با کمترین هزینه ممکن در ترکیه زندگی کنید. شما برای زندگی در ترکیه برای مدت زمان 1 ماه همراه با خورد و خوراک و اجاره خانه تنها به 2 هزار دلار نیاز دارید. یک خانواده 4 نفره نیز برای تامین هزینه های زندگی خود در تنها به 4 هزار دلار در ماه نیاز دارد.

هزینه زندگی در ترکیه به نسبت دیگر مقاصد مهاجرتی بسیار کمتر می باشد. این در حالی است که شما در ترکیه می توانید از کیفیت بالاتری از زندگی برخوردار شوید. اگر بخواهیم ترکیه را با ایران مقایسه کنیم، هزینه زندگی در ترکیه حدود 10.87% پایین تر از ایران می باشد. شما برای اجاره خانه در کشور ترکیه چیزی در حدود 49.25% از ایران کمتر هزینه خواهید کرد.

در زیر شما می توانید جزئیات هزینه زندگی در کشور ترکیه را مشاهده کنید:

 

هزینه به لیر

عنوان

26 لیر

وعده غذایی در رستوران

5 لیر

1 لیتر شیر

2 لیر

نان 500 گرمی (یک عدد)

20 لیر

سینه مرغ (یک کیلو)

68 لیر

گوشت گاو (یک کیلو)

2 لیر

بطری آب

200 لیر

هزینه رفت و آمد

7 لیر

بنزین (1 لیتر)

480 لیر

خدمات شهری

0.79 لیر

مکالمه تلفنی (1 دقیقه)

106 لیر

اینترنت پرسرعت

1594 لیر

آپارتمان یک خوابه

1005 لیر

آپارتمان یک خوابه

مقاله پیشنهادی ——-> هزینه تحصیل و زندگی در ترکیه

نتیجه گیری

یکی از بهترین کشور های منطقه از لحاظ آموزش ترکیه است. ترکیه کشوری است که از دانشجویان به خوبی استقبال می کند. از طریق تحصیل در کالج و موسسات زبان ترکیه این امکان وجود دارد که شما به ترکیه مهاجرت کرده و در این کشور اقامت داشته باشید. به غیر از زبان ترکی شما می توانید در دوره های زبان آلمانی و یا انگلیسی نیز شرکت کنید و مدارک معتبر بین المللی در این کشور ها را نیز دریافت کنید. برای شرکت در دوره های زبان ترکی تنها لازم است که هزینه های دوره را پرداخت کنید.

البته شرکت در دورهای زبان آلمانی و انگلیسی معایبی دارد و این که شما اماکن دریافت اقامت ترکیه را از این طریق نخواهید داشت. در حال حاضر تنها شما از طریق تحصیل در دوره های کالج زبان ترکی است که می توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید. اما اگر پذیرش شما از طریق دوره های زبان در دانشگاه های ترکیه باشد، شما می توانید اقامت ترکیه را نیز دریافت کنید.

رشته زبان انگلیسی هم اکنون در بسیاری از دانشگاه های ترکیه به عنوان محبوب ترین رشته تحصیلی در نظر گرفته می شود. شما می توانید با دریافت مدرک زبان انگلیسی خود در ترکیه به عنوان مدرس زبان انگلیسی نیز استخدام شوید. یکی از بهترین روش های دریافت اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک در ترکیه است. شما از طریق اجاره خانه در ترکیه می توانید اقامت یک ساله ترکیه را دریافت کنید و در این مدت در دوره های زبان نیز شرکت کنید.

سوالات متداول

خیر، شما این امکان را دارید که در دوره های بسیار کم هزینه و یا همراه بورسیه های تحصیلی شرکت کنید. اما در ترکیه شما دوره های کاملا رایگان زبان ترکی را نیز نخواهید داشت.

بسته به این که در کدام موسسه آموزشی قصد تحصیل دارید شما باید چیزی بین 300 تا 2200 دلار هزینه کنید.

بله شما این امکان را دارید که به عنوان مدرس دوره های زبان انگلیسی با داشتن یک پیشنهاد کاری از ترکیه به این کشور مهاجرت کرده و در این کشور نیز استخدام شوید.

بله شما این امکان را دارید که با پرداخت هزینه های دوره زبان آلمانی در این کشور در دوره های زبان ترکی نیز شرکت کنید. شما برای شرکت در دوره های زبان ترکی لازم است که بین 500 تا 2500 دلار هزینه کنید.

بله شما این امکان را دارید که از طریق شرکت در دوره های زبان انگلیسی به ترکیه مهاجرت کنید. بسته به موسسه زبان و شرایط تحصیل شما می توانید به ترکیه مهاجرت کرده و اقامت این کشور را نیز دریافت کنید. هزینه شرکت در دوره های زبان انگلیسی در ترکیه چیزی بین 500 تا 2500 دلار می باشد.

به طور کلی کل این فرایند می تواند در حدود 6 ماه تا یک سال طول بکشد.

خیر شما از طریق دوره های زبان انگلیسی امکان دریافت اقامت ترکیه را نخواهید داشت. شما برای دریافت اقامت ترکیه باید یا همزمان در دوره های زبان ترکی ثبت نام کنید و یا اینکه خانه ای را در ترکیه اجاره کنید.

بله شما این امکان را دارید که با شرکت در دوره های زبان ترکی در ترکیه اقامت تحصیلی نیز دریافت کنید. اما این امکان برای دوره های دیگر زبان وجود نخواهد داشت.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن