مشاوره رایگان

02128111107

اقامت ترکیه بدون کارت پایان خدمت

اقامت ترکیه بدون کارت پایان خدمت

اقامت ترکیه بدون کارت پایان خدمت
اقامت ترکیه بدون سربازی

مهاجرت را می توان یکی از تصمیمات بسیار سخت و پیچیده دانست. اما مهاجرت به یک کشور خوب همراه با پیشرفت مالی و اقتصادی است و از این رو این امر می تواند بسیار وسوسه‌ کننده‌ باشد. این روز ها فکر و ذهن بسیاری از جوانان و دانشجویان مهاجرت است. بدون شک حتی یک بار هم که شده شما نیز به فکر مهاجرت بوده اید و این مسئله نیز فکر شما را درگیر کرده است. شما می توانید با مهاجرت آینده‌ی بهتر و روشن‌تری را برای خود و خانوادتان بسازید. اما همواره برای این منظور یک مانع بزرگ را جلوی خود دارید. جوانان مانعی که جلوی راه خود دارند، خدمت سربازی می باشد. جوانان ایرانی به دلیل نزدیکی ترکیه به کشور عزیزمان، شبه جزیره آناتولی را اغلب به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند. برای جوانان ممکن است که این سؤال پیش بیاید که آیا امکان مهاجرت و اقامت ترکیه بدون کارت پایان خدمت وجود دارد؟

 ما نیز در این مقاله اهمیت مهاجرت به ترکیه بدون پایان خدمت را مورد بررسی قرار داده ایم. ما در اینجا به سوالات شما در مورد شرایط مهاجرت به ترکیه بدون پایان خدمت، هزینه مهاجرت به ترکیه بدون پایان خدمت و مراحل مهاجرت به ترکیه بدون پایان خدمت پاسخ داده ایم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

چرا اقامت ترکیه

ما لازم است که در ابتدا پیش از آنکه به موضوعات دیگری بپردازیم به بحث کسب اقامت ترکیه بدون دریافت پایان خدمت نگاهی انداخته باشیم. در ابتدا لازم است که بدانیم چرا ترکیه را می توان به عنوان بهترین مقصد مهاجرتی در نظر گرفت. چه عواملی موجب شده است که افراد در سالهای اخیر تا به این حد برای اخذ شهروندی ترکیه مشتاق باشند؟ در این بخش، ما قصد داریم که با نگاهی اجمالی، به موضوع برتری ترکیه بپردازیم و دلایلی که موج شده است که ترکیه به عنوان مقصد مهاجرتی برتر در نظر گرفته شود را برای شما ارائه کنیم. به صورت کلی مهمترین عواملی که موجب شده است که ترکیه به عنوان مقصد مهاجرتی برتر برای ایرانیان در نظر گرفته شود عبارتند از:

 • نزدیکی ترکیه به ایران
 • هزینه های پایین زندگی و اقتصاد پایدار و خوب ترکیه
 • جاذبه های گردشگری و توریستی ترکیه
 

 نزدیکی ترکیه به ایران

بی شک یکی از دلایل بسیار مهمی که موجب شده است تا افراد ترکیه را به عنوان مقصد مهاجرتی خود در نظر بگیرند نزدیکی ترکیه به کشورمان ایران است. ایران و ترکیه نیز کشورهایی هستند که به عنوان همسایه از نظر تاریخی و فرهنگی بسیار به یکدیگر شباهت دارند. ایران و ترکیه کشور هایی هستند که پیشینه‌ی تاریخی مشترکی داشته و جدا کردن این دو کشور از یکدیگر بسیار سخت است. این دو کشور از فرهنگ، آداب و رسوم نزدیک به یکدیگر بهره می برند و همین دلیل موجب شده است که ایرانیان در کشور ترکیه احساس راحتی داشته باشند.

به علاوه رفت و آمد آسان نیز می بین این دو کشور، از عواملی است که ترکیه را به مقصد مناسبی برای ایرانیان تبدیل کرده است. در آخر اینکه بر اساس عهدنامه‌ی مودت، ایرانیان برای سفر به ترکیه نیازی به دریافت ویزا ندارد.

 

 هزینه های پایین زندگی و اقتصاد پایدار و خوب در ترکیه

از دیگر دلایلی که موجب شده ترکیه به عنوان یکی از بهترین کشور های جهان برای مهاجرت در نظر گرفته شود مسائل مالی و اقتصادی است. نسبت به ایران هزینه های زندگی در ترکیه، برای شما بسیار کمتر می باشد؛ با این حال ممکن است که در بعضی از شهرها هرچند تفاوتی با ایران وجود نداشته باشد، اما بهتر است که شما در این مورد احساس نگرانی نکنید.

نسبت به ایران کشور ترکیه دارای اقتصاد بسیار آزادتر و پویاتر است. اقتصاد آزاد موجب شده است که فرصت‌های بسیاری برای اشتغال و موفقیت های بسیار خوبی برای شما به‌وجود آید. این را نیز در نظر بگیرید که نسبت درآمد به خرج در ترکیه بسیار بالا است. در این میان میزان تورم و قدرت خرید مردم نیز در این کشور بسیار بهتر از ایران است.

 

 جاذبه های گردشگری و توریستی ترکیه

جاذبه‌های طبیعی و تاریخی کشور ترکیه نیز دلیلی توجیه کننده است که چرا ایرانی ها مهاجرت به ترکیه و کسب اقامت این کشور را به دیگر کشور ها ترجیح می دهند. روزگاری پایتخت جهان، استانبول بوده، و این شهر به عنوان بهترین شهر جهان با هزاران رنگ و فرهنگ و نژاد در جهان می درخشیده است. در جای استانبول شما می توانید آثار بسیار متنوع و با شکوه تاریخی را به چشم ببینید. ترکیه کشوری است که پر است از آثار و بناهای بسیار تاریخی و زیبا که با نمایی چشم نواز هر کدامشان داستانی غنی و جداگانه را برای خود دارند.

از لحاظ آب و هوا نیز ترکیه کشوری است که به عنوان یک کشور مدیترانه‌ ای بسیار معتدل و مطلوب است. کشور ترکیه از طبیعت بکر و دست نخورده ای بهره می برد و با سواحل بسیار زیبا و منحصر به فردی که دارد چشم هر جنبنده ای را به سوی خود جذب می کند. تمام این عوامل موجب شده است که ترکیه را به عنوان یکی از بهترین کشور های جهان از لحاظ جاذبه های گردشگری بشناسیم.

مهاجرت به ترکیه بدون کارت پایان خدمت

اقامت ترکیه بدون پایان خدمت

یکی از بزرگترین موانعی که پیش روی جوانان ایرانی به لحاظ مهاجرت به ترکیه وجود دارد در واقع خدمت سربازی می باشد. موضوع سربازی برای کسانی که سن آنها بالاتر از 18 سال است مانند یک کابوس می باشد. البته این موضوع قابل حل است و جای نگرانی ندارد برای مهاجرت به خارج از کشور این امکان برای جوانان وجود دارد که با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل برای مدت مشخصی کشور را ترک کنند. اما این نیز به داشتن شرایط و مقررات خاصی نیاز دارد.

حال در ذهن شما ممکن است که این سؤال به‌وجود آید که آیا ممکن است که اقامت ترکیه را بدون پایان خدمت هم دریافت کرد؟ تنها می توان به شما این را گفت که این امر نیز برای شما شدنی و امکان پذیر است. کسانی که قصد دارند به ترکیه مهاجرت کنند و یا به قصد تحصیل به این کشور مهاجرت نمایند، این امکان را دارند که بدون داشتن کارت پایان خدمت با سپری کردن مراحل مهاجرتی کشور را ترک نمایند.

شرایط اقامت ترکیه بدون کارت پایان خدمت

شرایط اقامت ترکیه بدون کارت پایان خدمت

هر جوانی که سن وی بالاتر از 18 سال باشد و قصد داشته باشد که به خارج از کشور مهاجرت کند باید با اتمام سربازی‌اش کارت پایان خدمت خود را دریافت کرده باشد. پس از آن نیز لازم است که برای دریافت مجوز خروج از کشور آن را ارائه کند. اما سوالی که به‌وجود می آید این است که آیا امکان مهاجرت به خارج از کشور بدون دریافت کارت پایان خدمت وجود دارد.

جواب به این سؤال کاملا مثبت است. شما با سپردن وثیقه این امکان را دارید که بدون کارت پایان خدمت برای مهاجرت به ترکیه اقدام کنید. برای مهاجرت به ترکیه به طور کلی می‌توان اینطور گفت تنها کافی است که شما مدارکی را که وضعیت‌تان را مشخص کند ارائه کرده باشید. از مهمترین مدارکی که شما باید به دولت ارائه کنید عبارتند از:

 

 • مداکی اعم از اشتغال به تحصیل.
 • ارائه مدرک وثیقه.
 • ارائه مدرک ضمانت‌نامه.
 • پرداخت هزینه های اداری.

البته لازم است که شما برای مهاجرت به خارج از کشور و اخذ اقامت ترکیه بدون پایان خدمت نیز این شرایط را در ابتدا داشته باشید:

عدم غیبت در سربازی

در یکی از شرایط زیر قرار گرفته باشید:

 • دانش‌آموز      
 • دانشجو
 • طلبه
 • یا فارغ التحصیل
 
 • شامل سنوات ارفاقی تحصیل نباشید.
 • وثیقه‌ی ای که مورد نیاز است را به سازمان وظیفه به صورت کامل پرداخت کرده باشید.
 • گواهی اشتغال به تحصیل را ارائه کرده باشید.
 • ثبت ارائه درخواست مجوز خروج از کشور را نیز ارائه کنید.

اما کشور های قبرس شمالی و ترکیه برای افرادی که بودجه مالی محدودی دارند مناسب است.

به طور کلی کشور های توسعه یافته مانند کانادا ، آلمان ، استرالیا ، آمریکا ، انگلستان و هلند از محبوب ترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی است .

مهاجرت تحصیلی ایرانیان به دو کشور کانادا و استرالیا به خاطر استاندارد های آموزشی بالا و امکان کار پس از فارغ التحصیلی بسیار گزینه های مناسبی هستند.

مقاله پیشنهادی: اقامت دائم ترکیه

هزینه مهاجرت به ترکیه بدون کارت پایان خدمت

هزینه مهاجرت به ترکیه بدون پایان خدمت

شما برای مهاجرت به ترکیه بدون خدمت سربازی لازم است که وثیقه ای را به عنوان ضمانت بازگشت ارائه کنید. اما چیزی که در این میان بسیار اهمیت دارد نوع و مقدار وثیقه ای است که شما باید ارائه کنید. اما در مجموع هزینه وثیقه مهاجرت به ترکیه چقدر است؟ در پاسخ به این سؤال لازم است که بگوییم که بسته به نوع سفر، میزان وثیقه ای که شما باید ارائه کنید می تواند متفاوت باشد.

در اینجا لازم به ذکر است که وثیقه ای که شما برای خروج از کشور و مهاجرت به ترکیه باید ارائه کنید از اعتبار مشخصی برخوردار است. از این رو لازم به ذکر است که اگر شما در تاریخ مشخصی به کشور بازنگردید، ممکن است که وثیقه شما به نفع دولت ضبط گردد. هزینه ای که شما باید به عنوان وثیقه برای مهاجرت به ترکیه به دولت ارائه کنید عبارت است از:

 • برای سفرهای علمی – 5 میلیون تومان
 • برای سفرهای نیمه علمی – 8 میلیون تومان
 • برای سفرهای غیر علمی – 15 میلیون تومان
 • برای سفرهای مطالعاتی – 5 میلیون تومان
 • برای سفرهای زیارتی – 500 هزار تومان

مراحل خروج از کشور بدون کارت پایان خدمت

مهاجرت به ترکیه را شما دانستید که بدون کارت پایان خدمت هم می تواند ممکن شود، حال بهتر است که اطلاع کسب کنید که چه مراحلی را باید سپری کنید تا مجوز خروج از کشور به شما اعطا شود:

 • مرحله 1 – به سازمان نظام وظیفه مراجعه کنید.
 • مرحله 2 – کد سخا را از پلیس +10 دریافت کنید.
 • مدارکی شامل اشتغال به تحصیل و غیره را در به وبسایت نظام وظیفه ارائه کنید.
 • منتظر باشید تا درخواست شما مورد بررسی قرار گیرد.
 • پس از آنکه شما مورد تایید قرار گرفتید باید وثیقه مورد نظر خود را ارائه کنید.
 • در صورتی که شما مانعی برای دریافت مجوز از سوی پلیس ناجا نداشته باشید گذرنامه‌ی شما صادر خواهد شد.
 

نکات اقامت ترکیه بدون کارت پایان خدمت

بدون کارت پایان خدمت زمانی که شما گذرنامه‌ای را دریافت می کنید، تا زمانی می توانید در خارج از کشور باشید که وثیقه شما اعتبار دارد. اگر شما تا زمانی که مشخص شده است به کشور بازنگردید ممکن است که وثیقه‌ی شما به نفع دولت ضبط گردد. همچنین اگر شما 6 ماه تا 1 سال، حاضر نشوید برای ثبت بازگشت خود و یا همچنین تاخیر خود اقدام کنید ممنوع‌الخروج خواهید گردید. در آخر لازم است که به شما بگوییم که برای دریافت اقامت ترکیه بدون پایان خدمت به ترکیه شما نیازی به ویزا نخواهید داشت.

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه

در پایان نیز ما نگاهی می اندازیم به انواع اقامت در ترکیه. ترکیه یکی از بهترین کشور های جهان است که دارای تولید ناخالص داخلی بسیار بالایی است و از لحاظ کیفیت زندگی یکی از برترین کشور های جهان می باشد. ترکیه از یک سیستم آموزشی و بهداشتی بسیار خوبی بهره مند است و دانشگاه های این کشور در جهان از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشند. انواع برنامه های مهاجرتی مختلفی در کشور ترکیه وجود دارد. از مهمترین انواع روش های مهاجرت به ترکیه می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

 

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق کسب اقامت تحصیلی یکی از آسان‌ترین روش هایی اس که برای مهاجرت به ترکیه موجود می باشد. ممکن است که شما اطلاع نداشته باشید، اما سیستم آموزشی ترکیه یکی از بهترین های خود در جهان می باشد. تعدادی بسیاری از دانشگاه‌های ترکیه در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند. از بهترین دانشگاه های ترکیه می توان به دانشگاه های حاجت تپه، دانشگاه فنی خاورمیانه، دانشگاه کوچ و دانشگاه بیلکنت اشاره داشته باشیم.

علاوه بر تمام این اوامر نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی و انگلیسی زبان مانند کانادا، استرالیا، ایتالیا و انگلستان تحصیل در ترکیه بسیار ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر است. حتی این امکان برای شما وجود دارد که بورسیه و فاند نیز در ترکیه دریافت و هزینه‌های خود را کمتر کنید.

 

مهاجرت کاری به ترکیه

ترکیه دارای اقتصادی بسیار پویا است و فرصت‌های شغلی فراوانی را شما می توانید در کشور ترکیه پیدا کنید. نرخ بیکاری بسیار پایین به همراه تورم کم موجب شده است که ترکیه به عنوان یکی از بهترین کشور های جهان برای مهاجرت کاری تبدیل شود. شما در ترکیه می توانید به راحتی کار مورد نظر خود را پیدا کنید. کارگران و کارمندان در ترکیه درآمد بالایی دارند و با پایین بودن هزینه های زندگی در این کشور موجب شده است که ترکیه به عنوان یکی از بهترین کشور های جهان برای مهاجرت تبدیل گردد.

یکی از مهمترین سکوهای پرتاب به کشور های دیگر مانند آمریکا، کانادا و یا آلمان همین کشور ترکیه است. کار در ترکیه می تواند شانس‌ شما را برای موفقیت‌های بیشتر افزایش دهد. کسی که اقامت کاری ترکیه را دارد تنها لازم است که به زبان ترکی مسلط باشید. شما برای 90 روز می توانید در ترکیه بدون ویزا اقامت داشته باشید. همچنین این امکان برای شما وجود دارد تا در این مدت به دنبال کار نیز بگردید. شما همچنین می توانید از طریق موسسه کاریابی بین المللی کار بین نیز به دنبال کار مورد نظر خود بوده و با پیدا کردن کار  و دریافت پیشنهاد و یا قرارداد کاری از طریق کارفرمای خود برای دریافت ویزای کاری ترکیه اقدام کنید.  

 

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

دریافت شهروندی ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری نیز یکی دیگر از آسان‌ترین روش های مهاجرت به کشور ترکیه می باشد. شما در این روش مهاجرتی می توانید به ترکیه مهاجرت کرده و با سرمایه و تمکن مالی مورد نیاز اقامت ترکیه را نیز دریافت کنید. روش های متنوعی برای سرمایه گذاری در ترکیه وجود. برای مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری معمولا مهاجران دو مسیر را پیش روی خود دارند. 1- ثبت شرکت در ترکیه و 2- خرید ملک در ترکیه.

 اما آسانترین و راحت ترین روش مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک در این کشور است. شما از طریق این روش مهاجرتی تنها کافی است که ملکی به ارزش 250 هزار دلار را خریداری کرده باشید. از طریق این روش شما می توانید اقامت دائم ترکیه را نیز پس از 3 سال دریافت کنید. اما برای سرمایه گذاری های تجاری لازم است که شما با قصد ثبت شرکت حدود 1.5 میلیون لیر با توجه به شرایط موجود در ترکیه سرمایه گذاری کنید.

مقاله پیشنهادی: مهاجرت به ترکیه

معافیت سربازی در ترکیه

خانواده های که قصد دارند به ترکیه مهاجرت کنند، از نکاتی که نادیده می گیرند، مسئله سربازی فرزندان آنها است. لازم به ذکر است خانواده هایی که شهروندی ترکیه را دارند باید فرزندان آنها پیش از 18 سالگی خدمت سربازی را نیز مانند دیگر شهروندان ترکیه گذرانده باشند. مدت زمانی که لازم است که در این شرایط فرزند شما در ترکیه خدمت کند 6 ماه است و آنها از 21 سالگی نیز مشمول خدمت می شوند. البته لازم است که شما در مورد معافیت از خدمت در ترکیه با این موارد آشنایی داشته باشید:

 

 • در ترکیه شما این امکان را دارید که خدمت سربازی خود را خریداری کنید.
 • با 37 هزار لیر شما امکان خرید خدمت سربازی خود را خواهید داشت.
 • اگر شما خدمت خود را خریداری کنید. اما لازم است که همچنان 1 ماه در دوره های آموزشی آن شرکت کنید.
 • تا پایان دوره تحصیل در صورت قبولی در دانشگاه، معافیت از خدمت را شما دریافت می کنید.
 • در صورت گذراندن سربازی در ایران بعد از 21 سالگی در صورت داشتن شرایط ذکر شده از خدمت سربازی در ترکیه معاف خواهید بود.

نتیجه گیری

یک از موانع بسیار مهمی که برای مهاجرت به ترکیه پیش روی جوانان وجود دارد خدمت سربازی است. خدمت سربازی را شاید بتوان گفت که بزرگترین سد برای خروج جوانان از کشور است. جوانانی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند و کارت پایان خدمت ندارند ممکن است که فکر و ذهن آنها درگیر این مسئله شود. اما این موضوع، قابل حل شدن است. شما این امکان را دارید که با سپردن وثیقه مجوز لازم را برای مهاجرت به ترکیه دریافت کنید. شما از طریق وثیقه می توانید بدون کارت پایان خدمت برای مدت زمان مشخصی کشور را به مقصد ترکیه ترک کنید.

سوالات متداول

بله، با سپردن وثیقه شما این امکان را دارید که از سازمان نظام وظیفه مجوز خروج از کشور را دریافت کنید. شما همچنین این امکان را دارید که تا 90 روز بدون دریافت ویزا بر اساس پیمان نامه مودت در ترکیه بدون دریافت ویزا سفر داشته باشید.

شما این امکان را دارید که تا پیش از 18 سالگی بدون اخذ مجوز از کشور خارج شده و به ترکیه مهاجرت کنید. اما پس از این سن، لازم است که شما با توجه به شرایط خود و ضوابط موجود از سازمان نظام وظیفه مجوز خروج از کشور را دریافت کنید.

اول از همه شما نباید غیبت در سربازی داشته و دوم آنکه شما فارغ التحصیل، طلبه، دانش‌آموز و یا دانشجو باشید. سوم و مهمتر از همه که شما نباید سنوات ارفاقی تحصیلی داشته باشید.

شما این امکان را دارید که با سپردن وثیقه برای مدت زمانی که اعتبار آن را مشخص می کند کشور را ترک کنید. اما اگر بعد از اتمام اعتبار مجوز خود به کشور بازنگردید و یا اینکه در این مورد شما تاخیر داشته باشید، این امکان وجود دارد که وثیقه به نفع دولت ضبط گردد. شما در این صورت ممکن است که برای مدت شش ماه تا یک سال از کشور ممنوع الخروج شوید.

ترکیه برنامه های مهاجرتی فراوانی دارد که هر کدام مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. اما مهاجرت به ترکیه از طریق ویزای سرمایه گذاری در ملک به ارزش 250 هزار دلار بی شک بهترین شیوه مهاجرت می باشد. اقامت در ترکیه از راه های دیگر نیز وجود دارد که از آنها می توان به اقامت تحصیلی، سرمایه‌گذاری، خرید ملک و یا کاری اشاره داشته باشیم.

شهر های بسیاری در ترکیه وجود دارند که شرایط بسیار خوبی برای مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری دارند. از مهمترین شهر های ترکیه برای مهاجرت می توان به شهر های کونیا، بورسا، ازمیر، آنتالیا، استانبول، آنکارا اشاره داشت.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن