مشاوره رایگان

02128111107

معرفی کالج های ترکیه

معرفی کالج های ترکیه

معرفی کالج های ترکیه

یکی از مهمترین روش های مهاجرت به ترکیه تحصیل در کالج های ترکیه می باشد. موسسات آموزشی بسیاری در سراسر ترکیه وجود دارند که شما می توانید در آنها اخذ پذیرش دریافت کنید. کالج های آموزشی در ترکیه مکانی هستند که می توانید دوره های دبیرستان و پیش دانشگاهی خود را در آنها بگذرانید. 

ما در این مقاله سعی کرده ایم که به تمام سوالات شما در زمینه تحصیل در کالج های ترکیه و مهاجرت تحصیلی به ترکیه از طریق تحصیل پاسخ دهیم. اگر قصد دارید که اطلاعات کاملی از بهترین کالج های ترکیه، معرفی کالج های ترکیه و هزینه تحصیل در کالج های ترکیه و یا شرایط تحصیل در کالج های ترکیه بدست آورید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

چرا تحصیل در ترکیه

ترکیه یکی از بهترین کشور های جهان برای زندگی می باشد. با داشتن سیستم آموزشی پیشرفته و کیفیت بالای زندگی در سراسر این کشور جای شکی وجود ندارد که چرا بسیاری از متقاضیان تحصیل از سراسر جهان این کشور را انتخاب می کنند.

در کنار تمام این مواردی که گفته شد برای ایرانیان یکی از مهمترین موضوعاتی که ذهن می رسد در واقع شرایط راحت رفت و آمد به ترکیه می باشد. شما برای تردد به ترکیه در واقع نیازی به ویزا نخواهید داشت. همچنین حتی از لحاظ پروازهای هوایی از ایران بیشترین تعداد پرواز به سمت مقصد ترکیه نیز می باشد.

 

یکی دیگر از مزایای تحصیل در ترکیه مزایای ارزان بودن زندگی و تحصیل در این کشور است. تحصیل در ترکیه بی شک نسبت به سایر کشورهای جهان بسیار ارزانتر می باشد.

از آنجا که کشور ترکیه در “پیمان بولونیا” قرار دارد و از استاندارد های آموزشی اروپا برخوردار است و از این رو مدارک تحصیلی دانشجویانی که در ترکیه فارغ التحصیل شده اند در سراسر دنیا شناخته شده هستند.

دانشجویانی که از دانشگاه های ترکیه فارغ التحصیل می شوند می توانند مدرک جهانی معتبر و قابل قبول نیز داشته باشند که هر کارفرمایی را تحت تاثیر قرار دهند.

اهمیت تحصیل در کالج های ترکیه

یکی از مهمترین دوره های تحصیلی هر فردی در ترکیه تحصیل در کالج می باشد و این مقطع از اهمیت بالایی در سیستم آموزشی ترکیه برخوردار است.

اهمیت کالج در این است که دانش آموزان را برای ورود به دانشگاه های ترکیه آماده می کند. کالج می تواند تمام نیازهایی که یک دانشجو برای ورود به دانشگاه نیاز دارد را در اختیار وی قرار دهد. از طریق تحصیل در یک کالج خوب امکان دریافت بورس تحصیلی برای شما در ترکیه راحت تر خواهد شد.

شما می توانید با تحصیل در کالج های ترکیه مهارت‌های زبان، شبکه سازی و توان گفتگوی خود را در مصاحبه‌های آموزشی افزایش دهید. شما با تحصیل در کالج های ترکیه می توانید آمادگی خود برای شرکت در آزمون‌های ورودی دانشگاه را نیز افزایش دهید. به خاطر همین کالج در جهت موفقیت تحصیلی شما در ترکیه نقش بسیار مهمی را بازی می کند.

مزایای تحصیل در کالج های ترکیه

از مهمترین مزایای تحصیل در ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • اعطای اقامتگاه های لوکس و مدرن به دانش آموزان.
 • آموزش زبان ترکی در تمام کالج های کشور ترکیه.
 • تدریس تمامی دروس مورد نیاز برای موفقیت تحصیل در دانشگاه.
 • برنامه ریزی و نظارت شبانه روزی.
 • برگزار کردن آزمون های آزمایشی هفتگی برای آمادگی ورود به دانشگاه.
 • ارائه وعده های غذایی با بهترین مواد اولیه و کیفیت بالا.

مقاله پیشنهادی ——-> تحصیل در ترکیه

کالج های ترکیه

تحصیل - کالج - ترکیه

تحصیل در کالج های ترکیه برای تمام متقاضیان تحصیل در این کشور می تواند راهی برای استفاده از بهترین امکانات آموزشی در ترکیه باشد. ترکیه در سال های اخیر با پیشرفت بسیاری که در قسمت های مختلف آموزشی خود داشته است توانسته است که مهاجران بسیاری را از سراسر جهان به خصوص ایران به سوی خود جذب کند.

سیستم آموزشی ترکیه در میان برترین های جهان قرار دارد. همچنین لازم به ذکر است که دانشگاه های ترکیه از استاندارد های اروپا پیروی می کنند. در همین راستا تحصیل در کالج های برتر ترکیه راهی می تواند باشد که شما به صورت تضمین شده برای ادامه تحصیلات در مقاطع عالی بهترین دانشگاه های ترکیه تحصیل کنید.

بهترین کالج های ترکیه

شرایط - تحصیل - کالج - ترکیه

تحصیل در کالج های ترکیه می تواند شانس شما را برای داشتن یک آینده بهتر تضمین کند. در واقع این طور می توان گفته که آخرین ایستگاه برای دانش آموزان قبل از آنکه وارد بهترین دانشگاه های ترکیه شوند، تحصیل در کالج های این کشور می باشد.

در ترکیه یکی از مهمترین مراحل آموزشی را کالج ها تشکیل می دهند و از این رو دولت اهمیت بسیاری را به آنها می دهد. دانش آموزانی که این امکان را داشته باشند که بتوانند در مناسب ترین و بهترین کالج های ترکیه تحصیل کنند خود را یک قدم به پذیرش در بهترین دانشگاه های این کشور نزدیک می کنند. ما در ادامه برخی از بهترین کالج های کشور ترکیه را به شما معرفی خواهیم کرد.

کالج گالاتاسرای ترکیه

کالج گالاتاسرای یکی از بهترین کالج های کشور ترکیه برای تحصیل می باشد. این کالج در واقع در سال 1481 در بی اوغلو، ترکیه افتتاح شد. کاج گالاتاسرای یکی از قدیمی ترین کالج های ترکیه است.

نام قدیم این کالج پیشتر مکتب سلطانی بوده است. در گالاتاسرای شما می توانید به زبان فرانسوی نیز تحصیل کنید. بسیاری از افراد مشهور در ترکیه مانند Haldun Dormen ،Reşat Nuri Güntekin ،Candan Erçetin از این کالج فارغ التحصیل شده اند. در مجموع برجسته‌ترین نویسندگان و اندیشمندان ترکیه را کالج  گالاتاسرای تربیت کرده است.

کالج آناتولی کادیکوی ترکیه

یکی دیگر از برترین کالج های ترکیه برای تحصیل می تواند کالج آناتولی کادیکوی باشد. کالج آناتولی کادیکوی در واقع در سال 1955 تأسیس گردید. در کالج آناتولی کادیکوی شما می توانید دوره های جغرافیا و تاریخ را به زبان ترکی بگذرانید. این کالج که در ترکیKadıköy Anatolian  نامیده می شود توانسته است که برنده بسیاری از جوایز بین المللی نیز از روز تاسیس خود تا به امروز بشود.

در واقع این کالج یکی از معتبرترین کالج های ترکیه است که بهترین معلمان ترکیه را در خود جای داده است. مرسیت کلیچری کسی بود که این کالج را تاسیس کرد. کالج آناتولی کادیکوی در مودا واقع گردیده است.

کالج علوم آیدین ترکیه

کالج علوم آیدین نیز یکی دیگر از برترین کالج های ترکیه می باشد. این کالج توانسته که بیشترین میزان موفقیت را در آزمون های دانشگاهی را داشته باشد. موفقیت دانش آموزان این کالج موجب شده است که این کالج به یکی از شناخته شده ترین کالج های سراسر ترکیه تبدیل گردد. در بسیاری از مسابقات علمی سراسر ترکیه کالج علوم آیدین بوده است که بیشترین افتخارات را نیز کسب کرده است.

کالج پسرانه کاباتاش ترکیه

یکی از قدیمی ترین و بهترین کالج های سراسر ترکیه بی شک می تواند کالج پسرانه کاباتاش باشد که از تاریخ تاسیس خود در سال 1908 توانسته جوایز بی شماری را دریافت کند. در کالج پسرانه کاباتاش شما می توانید علاوه بر زبان ترکی، کلاس های خود را به زبان های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی نیز داشته باشید.

بسیاری از بزرگان ترکیه مانند دمت دمیر آساف، سلیمان سبا، و یکی از بهترین و معروفترین شاعران ترک به نام هیلمی یاووز از این کالج فارغ التحصیل شده اند.

کالج علوم آنکارا ترکیه

یکی از بزرگترین کالج های کشور ترکیه که توانسته است که دانشمندان برتر ترکیه را تربیت کند، کالج علوم آنکارا نام دارد. می توان گفت که این کالج از روز تاسیس خود در 3 آوریل 1964 توانسته است که جوایز و رتبه های علمی برتری را نیز کسب کرده است.

کالج علوم آنکارا در یکی از بهترین مناطق آنکارا به نام چانکایا واقع شده است. کالج علوم آنکارا بی شک سهم بسیار برجسته ای در پیشرفت علم در ترکیه را بازی کرده است.

کالج داروسافاکا ترکیه

عنوان یکی دیگر از کالج های برتر ترکیه را می توان به کالج داروسافاکا داد که در سال 1863 نیز تاسیس گردیده است. این کالج یکی از قدیمی ترین کالج های ترکیه است که در ابتدا نام آن Cemiyeti Tadrisi Islami  بوده است. این کالج سپس توانسته است که در سال 1865 به کالج داروسا فاکا تغییر نام دهد.

دانشمندان و بسیاری از بزرگان ترکیه در این کالج تحصیل کرده اند و از این رو این کالج یکی از محبوب ترین کالج های ترکیه برای متقاضیان تحصیل داخلی و خارجی می باشد.

کالج علوم چاپا ترکیه

کالج علوم چاپا عنوان یکی از قدیمی ترین کالج های ترکیه را دارد و از زمان تاسیسش توانسته است که جوایز بی شماری را نیز کسب کند. چیزی بیش از 500 دانش آموز در این کالج تحصیل می کنند. این کالج در ترکیه در دوره عدالمجید اول افتتاح شود. در واقع می توان کالج علوم چاپا را به عنوان یکی از قدیمی ترین کالج های تربیت معلم در ترکیه نام برد.

کالج امریکن رابرت ترکیه

یکی از محبوب ترین کالج های ترکیه برای متقاضیان تحصیل در داخل و خارج از کشور ترکیه کالج امریکن رابرت می باشد که این کالج توسط کریستوفر راینلند رابرت در استانبول تأسیس گردید. داستان تاسیس این کالج به دیدار دکتر رابرت با سیروس هملین در ترکیه باز می گردد که در آن دیدار بودجه لازم برای تاسیس این کالج بین این دو مورد توافق قرار گرفت.

برای تاسیس این کالج هملین منابع لازم را از آمریکا به ترکیه آورد. از زمان تأسیس، سیاست این کالج بر این است که بین مذاهب، زبان و نژادی تفاوتی قائل نشود. واقعا هم از نظر سیاسی در این باره هیچ نگرشی را نشان نداده است.

 

می توان گفت که کالج رابرت هسته اصلی دانشگاه  بوغازچی است. این کالج که در سال 1863 تاسیس گردیده است یکی از قدیمی ترین کالج های آمریکایی می باشد که در خارج آمریکا فعالیت می کند.

در واقع مدت هاست که در بین کالج های خصوصی در سراسر ترکیه این کالج توانسته است که عنوان برجسته‌ترین و پیشروترین کالج را ازآن خود کند. کلاس های درس در این کالج به دو زبان ترکی و انگلیسی نیز می باشند.

کالج پسرانه استانبول ترکیه

یکی از بهترین کالج ها در شهر زیبای استانبول کالج پسرانه استانبول می باشد که بالاترین میزان موفقیت را در آزمون های ورود به دانشگاه داشته است. در این کالج شما می توانید هم در دروس عددی مانند شیمی، فیزیک، ریاضیات و هم در دروس کلامی مانند جغرافیا و تاریخ شرکت کنید. کالج پسرانه استانبول در یکی از بهترین محله های استانبول به نام فاتح قرار دارد. این کالج اولین کالجی است که توسط محمد نادیر بیگ تاسیس گردیده است.

کالج علوم اربکر ترکیه

کالج علوم اربکر یکی از مهمترین کالج های ترکیه می باشد که اهمیت فراوانی در بین دانش آموزان داخلی و خارجی دارد. از مهمترین دروسی که در این کالج تدریس می شود می توان به دروس زیست شناسی، ریاضیات و شیمی اشاره کرد.

این کالج در نوع خود رتبه اول منطقه را دارد. کالج علوم اربکر از زمان تاسیس  خود در سال 1996 در دنیزلی توانسته است که جوایز بی شماری را ببرد. در کالج علوم اربکر شما می توانید علاوه بر زبان ترکی، کلاس های درس خود را به زبان انگلیسی و یا آلمانی نیز داشته باشید.

کالج چاگال اوغلو آناتولی ترکیه

یکی دیگر از مهمترین کالج های ترکیه را می توان کالج چاگال اوغلو آناتولی نامید این کالج که کار خود را در سال 1850 آغاز کرد، توانسته است که در سالهای اخیر در بین 10 کالج برتر ترکیه قرار گیرد. شما در این کالج می توانید از آزمایشگاه های فیزیک و شیمی بسیار مجهزی استفاده کنید که در میان تمام کالج های ترکیه بی نظیر می باشند.

کالج کی اند کی ترکیه

کی اند کی را می توان یکی از بهترین و مشهورترین کالج های ترکیه دانست که دانش آموزان را در رشته های پزشکی و دندانپزشکی برای ورود به دانشگاه های برتر ترکیه تربیت می کند. یکی از مهمترین مزیت های این کالج این است که شما برای ورود به این کالج نیازی به شرکت در آزمون YOS نخواهید داشت. شما می توانید تنها با گذراندن دوره های زبان ترکی در دوره های این کالج ثبت نام کنید.

 

برای تحصیل در این کالج باید مدارک لازم خود را ارائه کنید. از مهمترین مدارکی که شما باید برای ورود به این دانشکده ارائه دهید عبارتند از مدارکی که برای ثبت نام در یک دانشگاه نیاز است. از مدارک مهم می توان به مدرک دیپلم اشاره کرد و این که شما یک نامه معادل دریافتی از وزارت آموزش و پرورش ترکیه را نیز باید ارائه دهید. از دیگر مدارک مورد نظرمی تواند به کپی پاسپورت به همراه کپی گذرنامه اشاره داشت.

 

اما از مهمترین مدارکی که شما باید برای تحصیل در این کالج داشته باشید، مدرک زبان ترکی می باشد. شما برای آنکه بتوانید در این کالج ثبت نام کنید باید در برنامه های زبان ترکی شرکت کرده باشید. برای کالج های ترکیه گواهینامه زبان تومر معتبرترین گواهی زبان ترکی می باشد. تمام افرادی که گواهینامه و مدرک تومر ندارند باید در آزمون مهارت زبان ترکی استانبولی شرکت کرده باشند.

 

اگر قصد داشته باشید که در دوره تربیت بدنی این کالج ثبت نام کنید باید در یک تست aptitude نیز شرکت کرده باشید. برای تحصیل در این کالج باید افراد در ابتدا یک فرم درخواست آنلاین را تکمیل نمایند. در این راستا شما نیاز به رونوشت و یا دیپلم دبیرستان نیز خواهید داشت. آندسته از افرادی که قصد دارند در دوره های تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی شرکت کنند به گواهی نامه c1 نیز نیاز دارند.

کالج لاسال ترکیه

بی شک کالج لاسال در میان برترین کالج های ترکیه قرار دارد. کالج لاسال در استانبول قرار گرفته و یکی از بهترین تیم های تخصصی و همچنین اساتید خبره ای را در خود جای داده است. سیستم آموزشی کالج لاسال از بهترین سیستم های آموزشی در سراسر ترکیه می باشد. در این کالج به نوعی می توان گفته که فضا برای رسیدن به نتیجه ایده آل به خوبی فراهم شده است.

در کالج لاسال عمده یادگیری دروس بیشتر مبتنی بر نوآوری است. این بدین معنی است که دانش آموز باید طبق نوآوری های خود از درس، مطالب را یاد بگیرد. لازم به ذکر است که در نهایت نیز ارزیابی های مشخصی بر روی نوآوری دروس مختلف صورت خواهد گرفت.

 

کالج لاسال در سال 1993 کار خود را آغاز کرد و از آن زمان توانسته است که در زمینه هنر و مد جوایز بی شماری را دریافت کند. در واقع می توان گفت که بزرگترین طراحان دنیا در ابتدا در این کالج تحصیل کرده بودند.

طراحی مد و لباس یکی از پولسازترین مشاغل در ترکیه می باشد. در همین راستا این کالج توانسته است که در این زمینه ساختار بسیار خوبی را برای دانش آموزان علاقه مند فراهم کند.

کشور ترکیه توانسته است که در زمینه طرح های چند بعدی پیشرفته بسیار خوبی را داشته باشد و در این راستا در بین تمام کالج های ترکیه بهترین گزینه می باشد.

 

در کالج لاسال لازم به ذکر است که برنامه مد و طراحی های سه بعدی دسته بندی های بسیار مشخصی دارد. در واقع به زبان ساده می توان گفته تمام کسانی که قصد دارند در مد و طراحی لباس فعالیت کنند بهتر است که در این کالج ثبت نام کرده باشند. این فرصت بی نظیر برای یادگیری دروس پایه مد و هنر در این کالج می باشد.

برای کسانی که علاقه دارند در این کالج تحصیل کنند لازم به ذکر است که در ابتدا باید طراحی لباس و ساختار روتین مد در یک ترم را به صورت تئوری آموزش ببینند. این در حالی است که در ترم بعد نیز به صورت عملی آموزش های لازم را خواهند دید.

 

در این کالج ابزارهای برش و الگو برداری بسیار قدرتمندی وجود دارد که می تواند برای علاقه مندان به مد بسیار مناسب و ایده آل باشد. ناگفته نماند که این کالج در رشد اقتصادی ترکیه در سال های گذشته تاثیرات عمیقی را گذاشته است.

کالج ITTC ترکیه

یکی از کالج های برتر بین المللی ترکیه کالج ITTC می باشد. کالج ITTC یک کالج انگلیسی است و متدی که در این کالج استفاده می شود برگرفته از شعبه اصلی این کالج در انگلستان می باشد. خدمات آموزشی که این کالج ارائه می کند در واقع در سطح جهانی بی نظیر است.

دانش آموزان و دانشجویانی که در این کالج تحصیل می کنند از همان استاندارد های کالج های انگلیسی استفاده خواهند کرد. این کالج در شهر های استانبول و آنکارا نیز شعبه دارد.

 

از آنجا که دانش آموزان بسیاری از سراسر ایران برای تحصیل این کالج را انتخاب می کنند از این رو برای تحصیل در این کالج نیز شرایط ویژه‌ای برای تمام کسانی که قصد دارند در این کالج تحصیل کنند وجود دارد، این امکان را خواهند داشت که در این کالج از استادان ایرانی بهره مند شده و مشاور ایرانی را نیز در کنار خود داشته باشند. تمام این عوامل موجب شده است که دانشجویان در این کالج برای تحصیل در ترکیه احساس غربت نکنند و به سرعت با محیط ترکیه وفق پیدا کنند.

کالج آموزش زبان انگلیسی در ترکیه

بسیاری از کسانی که تحصیل در کالج های ترکیه را انتخاب می کنند، این امکان را خواهند داشت که در کالج های انگلیسی زبان شرکت کنند. در این میان در سراسر ترکیه کالج های فراوانی وجود دارد که شما می توانید در دوره های زبان انگلیسی آن نیز شرکت کنید.

می توان گفت که در حال حاضر در سراسر ترکیه دوره های زبان انگلیسی در آکادمی کمبریج، دانشگاه بغازیچی، دانشگاه استانبول، دانشگاه فنی استانبول، دانشگاه فنی خاورمیانه و دانشگاه گالاتاسرای به صورت مرتب برگزار می شود و شما این امکان را خواهید داشت که در این دوره ها شرکت کنید.

ابن در حالی است که در بسیاری از کالج های انگلیسی زبان هم اکنون جوانان ایرانی بسیاری مشغول به تحصیل هستند.

 

در دانشگاه های ترکیه شما این امکان را خواهید داشت که در دوره های کاربردی شرکت کنید که این در واقع می تواند برای آموزش زبان انگلیسی شما خوب باشد. موسسات معتبر غیر دانشگاهی بسیاری نیز در سراسر ترکیه وجود دارد که می توانید دوره های زبان انگلیسی خود را در آنها سپری کنید.

در این میان می توان به آکادمی کمبریج استانبول اشاره کرد که یکی از بهترین موسساتی می باشد که می تواند برای شما برای شرکت در دوره های زبان انگلیس به جهت آمادگی در آزمون های آیلتس و یا تافل مناسب باشد.

کالج های استانبول در ترکیه

کالج - رنسانس - ترکیه

بر اساس ارزیابی های انجام شده بهترین و موفقترین کالج های استانبول ترکیه را می توان اینگونه نامید:

 • کالج رنسانس
 • کالج اتابرک
 • کالج ایلیو
 • کالج بیلفن
 • کالج  اف ام وی آیسیک
 • کالج تد
 • کالج آتا
 • کالج استیک آجیبادم
 • کالج انکا
 • کالج مف

کالج های آنکارا در ترکیه

بیلفن - کالج -ترکیه

بر اساس تحقیقات و ارزیابی های اولیه می توان بهترین کالج های ترکیه در آنکارا را بر اساس موفقیت دانش آموزان اینگونه معرفی کرد:

 

 • کالج کاواکلیدر
 • کالج فناوری اطلاعات
 • کالج ایندیویجوال
 • کالج رایزینگ
 • کالج اگزمینیشن
 • کالج بیلفن
 • کالج بلی
 • کالج اینچی
 • کالج بایس شهیر
 • کالج مایا
 • کالج ژاله تزر
 • کالج مکتبیم

کالج های ازمیر در ترکیه

کالج - ترکیه - باهچه شیر

اگر شما قصد دارید که در شهر ازمیر تحصیل کنید، این امکان را خواهید داشت که از میان کالج های برتری که در زیر به آنها اشاره شده است یکی از کالج های زیر را انتخاب کنید.

 

 • کالج  تد
 • کالج روتا
 • کالج چاکابی
 • کالج اوگور
 • کالج خصوصی ترکیه
 • پردیس آموزشی اشیکنت
 • کالج چاملارالاتی
 • کالج باهس شهیر
 • کالج توفیک فیکرت
 • کالج تاکیو

مقاله پیشنهادی ——-> هزینه تحصیل و زندگی در ترکیه

هزینه تحصیل در کالج های ترکیه

کالج - مدارک -ترکیه

یکی از مقرون به صرفه ترین مکان های دنیا برای تحصیل،  ترکیه می باشد. در واقع می توان گفت ارزانترین کالج های جهان در ترکیه قرار دارند. شما این امکان را دارید که با هزینه ای بسیار کم در موسسات آموزشی گوناگون در این کشور تحصیل کنید.

 

برای مثال شما برای تحصیل در کالج های این کشور باید در سال چیزی در حدود 20000 تا 60000 لیر در سال هزینه کنید. هزینه کالج در ترکیه متفاوت می باشد به طور مثال شما باید برای تحصیل در کالج تد چیزی در حدود 84000 لیر در سال بپردازید. کالج خصوصی سن ژوزف فرانسه نیز در ازمیر برای تمام کسانی که می خواهند در آن تحصیل کنند هزینه سالانه چیزی در حدود 56.900  لیر در سال دریافت می کند.

 

اگر بخواهیم مثال بیشتری از هزینه کالج های ترکیه به شما بگوییم، اینگونه است که شما باید در کالج مایا آنکارا، برای سال تحصیلی 21-2020 چیزی در حدود 32.000 لیر بپردازید. امام لازم به ذکر است که این هزینه به استثنای وعده های غذایی در سال می باشد.

 

کالج  کوکائلی نیز یکی دیگر از بهترین کالج های ترکیه می باشد که در بسیاری از شهرهای ترکیه شعبه دارد. هزینه تحصیل در کالج کوکائلی نیز از 26.800 لیر شروع می شود. شما برای هزینه غذا نیز باید 4.150 لیر نیز بپردازید.

 

اگر قصد تحصیل در کالج بیلفن را نیز دارید بهتر است که بدانید این کالج در بسیاری از شهرهای این کشور نیز شعبه دارد. هزینه تحصیل در کالج بیلفن در آتاشهیر، استانبول، چیزی در حدود 67،260 لیر در سال می باشد.

اما اگر می خواهید با گرانترین کالج ترکیه آشنا شوید بهتر است که بدانید گرانترین کالج در ترکیه مربوط به کالج بین المللی رابرت است. شما برای تحصیل در کالج رابرت باید چیزی در حدود 167000 لیر در سال هزینه کنید.

شرایط تحصیل در کالج های ترکیه

کالج-های-ترکیه

رای تحصیل در کالج های ترکیه شما باید واجد شرایط لازم تحصیل نیز بوده باشید. از مهمترین شرایط تحصیل در کالج های ترکیه بر اساس آزمون ورودی است که به صورت استاندارد در تمام دبیرستان ها انجام می پذیرد. دبیرستان های ترکیه تحت نظر وزارت آموزش ملی ترکیه قرار دارند. آزمون های ورود به دانشگاه در کلاس 8ام در تمام دبیرستان ها به زبان ترکی می باشد. کالج های بسیاری در سراسر ترکیه وجود دارند که دانش آموزان را از طریق مصاحبه و ارزیابی های مخصوص به خود تحت بررسی قرار می دهند. 

 

مدارک لازم برای تحصیل در کالج های ترکیه

برای تحصیل در کالج های ترکیه شما باید یک سری مدارک مورد نیاز و لازم را با خود همراه داشته باشید و در زمان مورد نیاز به مراجع مورد نظر اراده دهید.

از مهمترین مدارکی که باید برای تحصیل در کالج های ترکیه به مراجع مورد نظر ارائه دهید عبارتند از:

 • 2 قطعه عکس
 • کپی شناسنامه
 • گواهی دانش آموزی
 • کارنامه معتبر که نمره شما را نشان دهد.
 • مدارک معتبر از مدرسه پیشین خود که توسط مدیر مدرسه امضا شده باشد.
 • نمرات پایان ترم یا میان ترم دانش آموز.

 

این امکان نیز وجود دارد که برای درخواست دانش آموزان خارج از کشور هرگونه گواهی دانش آموزی و یا رونویسی که مورد نظر است دریافت شود. همچنین این امکان نیز وجود دارد که کارنامه پایان ترم مدرسه یا پایان سال از مدرسه فعلی نیز دریافت گردد.

در پایان لازم به یادآوری است که شما باید برای ثبت نام نهایی، اسناد فوق الذکر خود را توسط دفتر معادلات آموزش و پرورش استانبول یا دفتر وابسته آموزشی یا مشاور آموزشی در خارج از کشور با مدارک معادل ترکیه معادل سازی کرده باشید.

نتیجه گیری

والدین در سراسر جهان همیشه به دنبال پیدا کردن بهترین مدارس و کالج ها برای فرزندانشان می باشند. از این رو از آنجا که مسافت ایران با ترکیه بسیار کم می باشد تحصیل در کالج های ترکیه که دارای اعتبار بالایی می باشند در اولویت بسیاری از والدین ایرانی قرار دارند. کالج های برتری در سراسر ترکیه قرار دارند که شما این امکان را دارید که در آنها تحصیل کنید. از مهمترین کالج های ترکیه می توان به کالج های گالاتاسرای، آناتولی کادیکوی، علوم آیدین، پسرانه کاباتاش، علوم آنکارا، داروسا فاکا، علوم چاپا، امریکن رابرت، پسرانه استانبول، علوم اربکر و چاگال اوغلو آناتولی نیز اشاره کرد

سوالات متداول

کالج های بسیاری در سراسر ترکیه وجود دارند که شما این امکان را دارید که از دریافت امکانات خوابگاهی نیز بهره مند شوید.

شما این امکان را دارید که در بیشتر کالج های ترکیه به زبان های گوناگونی مانند زبان ترکی، انگلیسی، فرانسوی و یا آلمانی دوره های تحصیلی خود را داشته باشید.

برای تحصیل در کالج های ترکیه سختگیری خاصی وجود ندارد و در این راستا تمام دانش آموزانی که در سال تحصیلی 2021 توانسته اند تحصیل خود را در کلاس 8 به پایان برسانند این امکان را دارند که در آزمون ها شرکت کنند.

پاسخ به این سؤال آری است. زیرا برای تحصیل در ترکیه هیچ شرایط خاصی که مانع تحصیل دانش آموزان ایرانی شود وجود ندارد. اما ممکن است که متقاضیان ایرانی برای تحصیل در کالج های ترکیه یک مصاحبه برای پذیرش داشته باشند.

از بهترین کالج های ترکیه برای تحصیل دانش آموزان ایرانی می توان به کالج TED، کالج مف، کالج بیلفن، کالج IELEV، کالج آتابرک و کالج  FMV Isik اشاره داشت.

از برترین کالج های ترکیه که در آنکارا قرار دارند می توان به کالج های مایا، Bee، بیلفن، İnci، باهس شهیر، کاواکلیدره و یا کالج ایندیویجوال اشاره کنیم.

از مهمترین کالج های این شهر می توان به کالج های بایس شهیر، کالج چاکابای، کالج جاملاراتی، کالج  تد، کالج تاکائو، کالج روتا، کالج  اوغور و کالج توفیک فیکرت اشاره کرد.

برای تحصیل در کالج های ترکیه شما باید چیزی در حدود 68000 لیر تا 167000 لیر در سال هزینه کنید. اما لازم به ذکر است که کالج های ترکیه یکی از مقرون به صرفه ترین کالج های جهان می باشند.

از گرانترین کالج های ترکیه می توان به کالج رابرت اشاره کنیم.

شما برای تحصیل در کالج های ترکیه باید یک سری مدارکی را که برای ثبت نام در دیگر موسسات آموزشی نیاز دارید، همراه خود داشته باشید. برای تحصیل در کالج های ترکیه شما باید گواهی های آموزشی و نمرات آزمون دوره های قبل خود را همراه داشته باشید.

بله – شما برای تحصیلی در کالج های ترکیه باید تمام مدارک مورد نیاز خود را معادل سازی کرده باشید.

شما برای تحصیل در کالج های ترکیه انتخاب های فراوانی را پیش رو خواهید داشت. شهر های بسیاری در ترکیه وجود دارند که برای تحصیل فرزندان شما مناسب هستند. اما در میان بهترین شهر های ترکیه شما این امکان را دارید که شهر های ازمیر، آنکارا و یا استانبول را انتخاب کنید.

از بهترین دانشگاه های ترکیه می توانی به دانشگاه بغازیچی، دانشگاه بیلگی استانبول، دانشگاه فنی خاورمیانه، دانشگاه اقتصاد و صنعت TOBB، دانشگاه آیدین استانبول، دانشگاه فنی استانبول و دانشگاه بیلکنت اشاره کنیم. شما می توانید با تحصیل در کالج های ترکیه شانس خود را برای پذیرش در این دانشگاه های افزایش دهید.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن