مشاوره رایگان

02128111107

اقامت ترکیه برای افغان ها

اقامت ترکیه برای افغان ها

اقامت ترکیه برای افغان ها

اقامت ترکیه برای افغان ها مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. کشور ترکیه یکی از مهمترین کشور هایی است که با داشتن بالاترین سطح کیفیت زندگی توانسته است که به عنوان یکی از مهمترین کشور های جهان برای کار و زندگی تبدیل شود. ترکیه در بسیاری از زمینه های مختلف مانند نرخ تورم، قدرت خرید و کاهش فاصله طبقاتی توانسته است که پیشرفت های بسیار خوبی را در سالهای اخیر داشته باشد. تولید بالای ناخالص داخلی و روابط خارجی خوب به همراه نرخ صادرات بسیار بالا مهمترین دلایلی بوده اند که ثبات اقتصادی را به کشور ترکیه آورده اند. تمام این عوامل موجب شده است که اتباع خارجی بسیاری برای کار و زندگی به ترکیه کشانده شوند. در این میان یکی از مهمترین جامعه مهاجران در ترکیه افغان ها هستند و ما در این مقاله به بررسی اقامت ترکیه برای افغان ها خواهیم پرداخت.

مهاجرت به ترکیه برای افغان ها

افغان های بسیاری هم اکنون در کشور ترکیه زندگی می کنند و با تلاش و توانایی هایی که دارند در این کشور پیشرفت کرده و زندگی با آرامشی را دارند. شرایط زندگی افغانها در ترکیه به نسبت دیگر کشور های جهان بسیار خوب است. شهروندان افغانی این امکان را دارند که با داشتن شرایط لازم به آسانی مجوز اقامت ترکیه را دریافت کرده و به این کشور مهاجرت کنند. ما نیز به دلیل اهمیت موضوع اقامت ترکیه برای افغان ها به بررسی این مقوله برای شما پرداخته ایم. اگر می خواهید در مورد شرایط اقامت ترکیه برای افغان ها، هزینه اقامت در ترکیه برای افغان ها و نحوه اقامت ترکیه برای افغان ها اطلاعات کاملی را کسب کنید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

مهاجرت به ترکیه برای افغان ها

افغانستان کشوری است که امروزه به دلیل بحران های سیاسی، گریبانگیر بحران های اقتصادی و اجتماعی نیز شده و زندگی برای افغان ها بسیار سخت گردیده است. از این رو افغان ها مجبور شده اند که از روش های مختلفی وطنشان را ترک کرده تا از تهدید خطر جانی در امان بمانند. به دلیل جنگهای داخلی که در افغانستان وجود دارد، افغان ها برای داشتن یک زندگی بهتر به صورت قاچاقی و غیرقانونی اغلب از طریق مرزهای ایران به ترکیه مهاجرت می کنند تا زندگی خوبی را برای خود و خانواده شان به ارمغان آورند.

اما سفر غیر قانونی به ترکیه با معایب و خطرات بسیاری از جمله کشته شدن و از دست دادن دارایی همراه است. اما خیر خوب این است که امکان مهاجرت به ترکیه به صورت قانونی برای افغان ها وجود دارد. افغان ها این امکان را دارند که از طریق مسیر های قانونی گوناگون به کشور ترکیه مهاجرت کرده و مجوز اقامت این کشور را دریافت کنند.

شهروندان افغان می توانند از طریق متخصصان ما در امور مهاجرت به ترکیه در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما  برای دریافت اقامت ترکیه مشاوره و ارزیابی رایگان مهاجرت را دریافت کنند. متخصصان موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما با هزاران پرونده موفق مهاجرتی شما را برای مهاجرت به ترکیه راهنمایی کرده و تا دریافت اقامت دائم آن شما و خانوادتان را همراه خواهند کرد.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به ترکیه

ویزای ترکیه برای افغان ها

ویزای الکترونیکی ترکیه برای افغان ها

داشتن گذرنامه برای اقامت بیش از سه ماه شهروندان افغان در ترکیه لازم و ضروری است. شهروندان افغان باید پیش از سفر خود برنامه ریزی های لازم را انجام داده و به نمایندگی های ترکیه در افغانستان مراجعه حضوری داشته باشند. با پیش بینی تاخیری که ممکن است که در مراحل صدور ویزای ترکیه وجود داشته باشد، بهتر است که حداقل شما یک ماه پیش از آنکه سفر خود را انجام دهید، برنامه ریزی های درخواست های ویزا خود را با دقت انجام داده باشید.

 

اولین مرحله برای سپری کردن پروسه ی درخواست ویزا مهاجرتی این است که متقاضیان مدارک لازم خود را برای دریافت ویزای ترکیه بر اساس هدف مهاجرتی خود فراهم کرده و ارائه کنند. با این حال، لازم است که شهروندان افغانستانی این را در نظر داشته باشند که به آنها ویزاهای کاملی برای ورود به کشور ترکیه ارائه نخواهد شد. این که شما می توانید وارد مرزهای ترکیه شوید و یا اینکه صلاحیت مجوز ورود به ترکیه را بدست آورید یا خیر به مقامات مرزی ترکیه بستگی دارد.

 

یکی از مهمترین مواردی که شهروندان افغان باید آن را در نظر داشته باشند این است که اگر قصد دارند به ترکیه مهاجرت کنند باید بیمه‌ی درمانی مناسبی داشته باشند. بیمه باید تمام مدت زمانی را که آنها در ترکیه حضور دارند به طور کامل تحت پوشش خود قرار دهد.

 

مدت زمان ویزای ترکیه برای افغان ها

 

مدت زمان حضور قانونی تمام مهاجران افغان که به ترکیه مهاجرت می کنند، به مدت زمان اعتبار ویزای آنها بستگی دارد. مدت زمان حضور افغان ها در ترکیه به نوعی میتوان ۹۰ روز به ازای ۶ ماه است. در همه انواع ویزاهای مهاجرتی ترکیه ویزاها با حداکثر ۹۰ روز اقامت در کشور ترکیه اعطا می گردند. آندسته از اتباع خارجی که قصد دارند بیش از ۹۰ روز در کشور ترکیه اقامت داشته باشند لازم است که برای تمدید اقامت خود به یکی از نزدیکترین دبیرخانه های مهاجرتی استانی در شهر خود مراجعه داشته باشند. تا اقامت کوتاه مدت آنها تمدید شود.

ویزای الکترونیکی ترکیه برای افغان ها

به صورت معمول برای عبور از مرز ترکیه لازم است که شما در گذرنامه خود مهر مالیاتی یا مهر ویزا را دریافت کنید. اما امروزه ویزای الکترونیکی جای ویزاهای معمول را گرفته است. متقاضیان این امکان را دارند که با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز خود به صورت آنلاین E-Visa خود را با پرداخت هزینه های آن دریافت نمایند. پس از موافقت با اعطای ویزای الکترونیکی این ویزا به آدرس پست الکترونیکی از طریق اداره مهاجرت ترکیه صادر می شود.

 

متقاضیان باید ویزای الکترونیکی خود را بدین منظور چاپ و آن را در صورت لزوم به شرکتهای هواپیمایی در ترکیه و یا در مرز و گمرک نشان دهند. ویزای الکتریکی در واقع مجوز برای ورود به کشور ترکیه است. البته علاوه بر اینکه شما ویزای الکترونیکی خود را دریافت می کنید لازم است که شخصا در نمایندگی های ترکیه در افغانستان، برای هر نوع مهاجرتی اعم از کاری، سرمایه گذاری و یا تحصیل یک بار نیز مراجعه داشته باشید.

مجوز اقامت ترکیه برای افغان ها

مجوز اقامت ترکیه برای افغان ها

در ترکیه اتباع خارجی این امکان را دارند که از روش های مختلفی اقامت این کشور را دریافت کنند. از مهمترین روش های دریافت اقامت ترکیه برای اتباع افغان می توان به این موارد اشاره داشت:

 

 • مجوز اقامت کوتاه مدت؛
 • مجوز اقامت از طریق خانواده؛
 • مجوز اقامت تحصیلی؛
 • مجوز اقامت سرمایه گذاری؛
 • مجوز اقامت کاری؛
 • مجوز اقامت بلند مدت؛
 • اقامت های بشردوستانه.

ویزای کاری ترکیه برای افغان ها

آندسته از شهروندان افغانی، برای آنکه مجوزهای لازم را برای اقامت کاری خود بدست آورند لازم است که به یکی از نمایندگی های ترکیه در کشور افغانستان مراجعه داشته باشند شهروندان افغانستانی که قصد دارند در ترکیه کار کنند باید همزمان به وزارت کار و تأمین اجتماعی کشور ترکیه نیز درخواست خود را ارائه کنند.

وزارت کار و تأمین اجتماعی به درخواستهای مجوز کاری شهروندان خارجی بسته به شرایطی که آنها دارند ممکن است که پاسخ مثبت یا منفی بدهد. شهروندان افغان در صورتی که پاسخ مثبت را دریافت کنند می توانند مجوزهای اقامت موقت خود را به اقامت کاری تغییر دهند و به راحتی در ترکیه به کار و زندگی بپردازند. همچنین از شهروندان افغانی هزینه ویزای ورودی، هزینه اقامت و هزینه صدور گواهینامه نیز اخذ می شود.

 

تمدید مجوز کار ترکیه برای افغان ها

حداکثر ۹۰ روز مدت زمان است که کارت مجوز کار توسط نمایندگی های خارجی ترکیه به شهروندان افغانستانی به عنوان جایگزین مجوز اقامت صادر می شود تا در ترکیه بتوانند اقامت قانونی داشته باشند. شهروندان افغانی این امکان را  دارند که به شرطی که در همان محل کار و همان شغل خود مشغول به کار باشند مجوز کار خود را نیز به مدت دو سال پس از یک دوره مجوز کار قانونی یک ساله تمدید نمایند.

شهروندان افغان در صورتی که در پایان دوره کاری سه ساله خود قرار دارند این امکان را خواهند داشت که مجوز کاری خود را نیز برای سه سال دیگر تمدید نمایند. البته این مشروط بر آن است که آنها در همان حرفه و با کارفرمای قبلی خود در حال کار باشند. آندسته از شهروندان افغانی که به مدت هشت سال به صورت قانونی و بدون وقفه در کشور ترکیه مشغول به کار بوده اند این امکان را خواهند داشت که مجوز کاری نامحدود خود را نیز دریافت نمایند.

شما می توانید برای دریافت کسب اطلاعات تکمیلی، مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد ویزای کاری ترکیه برای افغان ها با کارشناسان ما در امور مهاجرت به ترکیه در موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما  در تماس باشید.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری به ترکیه

اقامت سرمایه گذاری ترکیه برای افغان ها

تابعیت ترکیه برای افغان ها

افغان ها این امکان را دارند که از طریق خرید خانه در یکی از شهر های این کشور سرمایه گذاری کرده و  اقامت ترکیه را نیز اخذ کنند. شهروندان افغان این امکان را دارند که با سرمایه گذاری ۲۵۰ هزار دلاری بر روی ملک پس از ۳ سال، اقامت دائم ترکیه را نیز کسب کنند. البته اگر متقاضیان افغان با هزینه ۵۰۰ هزار دلار، ملکی را در ترکیه خریداری کنند، این امکان برای آنها وجود دارد که به محض ورود به کشور ترکیه اقامت این کشور را نیز دریافت کنند. خرید ملک در ترکیه را بی شک می توان بهترین روش برای دریافت اقامت ترکیه دانست.

مقاله پیشنهادی ——-> سرمایه گذاری در ترکیه

تابعیت ترکیه برای افغان ها

شهروندان افغان این امکان را دارند که با سپری کردن مراحل لازم و داشتن شرایط مورد نیاز شهروندی افغانستان را نیز برای خود دریافت کنند. اتباع و شهروندان افغان که مایل هستند تابعیت ترکیه را دریافت کنند می تواننند با تصمیم مقامات ذیصلاح در ترکیه کارت شهروندی ترکیه را نیز دریافت کنند. افغان هایی که قصد دارند تابعیت ترکیه را بدست آورند لازم نیست که از تابعیت قبلی خود خارج شده و می توانند با داشتن تابعیت پیشین خود تابعیت جدید (ترکیه) دریافت کرده باشند.

برای کسب اطلاعات تکمیلی، مشاوره و ارزیابی رایگان مهاجرت در مورد تابعیت ترکیه برای افغان ها با کارشناسان ما در امور مهاجرت به ترکیه در موسسه مهاجرت با ما  در تماس باشید.

 

مزایا و معایب تابعیت ترکیه برای افغان ها

دریافت تابعیت ترکیه با مزایا و معایبی همراه است. از مهمترین مزایا و معایب دریافت تابعیت ترکیه برای افغان ها می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 • اعزام برای خدمت سربازی؛
 • شرکت در انتخابات؛
 • انتخاب شدن در مراکز سیاسی؛
 • حق استفاده و ورود به عرضه خدمات عمومی؛
 • امکان واردات خودرو؛
 • امکان دریافت معافیت گمرکی.

 

شرایط کسب تابعیت ترکیه برای شهروندان افغانی

برای دریافت تابعیت ترکیه لازم است که شما ۳ شرط را رعایت کرده باشید. این ۳ شرط عبارتند از:

 • مطابق با قوانین کشور ترکیه متقاضی باید عاقل و صاحب قدرت تشخیص باشد.
 • زمانی که درخواست خود را ارائه می کند لازم است که متقاضی پنج سال مداوم در کشور ترکیه زندگی کرده باشد.
 • اثبات رفتاری که نشان دهنده آن باشد که وی قصد دارد در کشور ترکیه مستقر شود. این رفتار ها عبارتند از:
 • یکی از مهمترین شرایطی که همراه با دریافت اقامت ترکیه برای افغان ها می باشد این است که متقاضی یک ملک در ترکیه خرید کند.
 • از دیگر موارد برای اثبات رفتار مستقر شدن در ترکیه می توان به این موارد اشاره داشت. ایجاد کار در کشور ترکیه، ایجاد استارت آپ در ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه، انتقال یک مرکز تجاری به ترکیه، ازدواج با یک شهروند ترک، تقاضای دریافت شهروندی از طریق خانوادگی، داشتن نسبت فامیلی با پدر، برادر یا فرزندانی که پیشتر دارای تابعیت ترک بوده اند.
 

البته لازم است که با توجه به مواردی که ذکر شده است افغان هایی که قصد دارند به ترکیه مهاجرت کنند در این کشور در یکی از بانکهای آن، حساب بانکی خود را افتتاح کنند. از مهمترین شرایط دیگری که باید برای دریافت اقامت ترکیه برای افغان ها شما در نظر داشته باشید می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • نداشتن بیماری واگیردار مسری و یا خطرناک؛
 • عدم سوء پیشینه و داشتن اخلاق خوب و قابل اعتماد در جامعه؛
 • داشتن تسلط لازم به زبان ترکی؛
 • داشتن درآمد کافی برای امرار معاش و زندگی در ترکیه؛
 • عدم تهدید برای امنیت و نظم ملی در کشور ترکیه؛
 • عدم دریافت های اجتماعی؛
 • منبع درآمدی ثابت برای زندگی در ترکیه.
 

شما می توانید برای دریافت کسب اطلاعات تکمیلی، مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد خرید خانه در ترکیه برای افغان ها با کارشناسان ما در امور مهاجرت به ترکیه در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

مهاجرت به ترکیه برای شهروندان افغان زیر ۱۸ سال

نکات اقامت ترکیه برای افغان ها

آندسته از شهروندان افغانستانی که سن آنها نیز زیر ۱۸ سال است باید برای هر منظوری که به ترکیه مهاجرت می کنند رضایت والدینشان را در پروسه‌ی اخذ ویزای خود به همراه داشته باشند. اگر شهروندان افغانی که والدین آنها جدا شده و یا اینکه فوت کرده اند یا والدین آنها در دسترس نیستند لازم است که سندی ارائه کنند که حضانت کودک را اثبات کرده باشد. پس از آن است که ویزای مربوط به اقامت ترکیه برای متقاضی صادر خواهد گردید.

 

شما می توانید برای دریافت کسب اطلاعات تکمیلی، مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد ویزای ترکیه برای افغان ها با کارشناسان ما در امور مهاجرت به ترکیه در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

نکات اقامت ترکیه برای افغان ها

افغان ها باید این نکات را در مورد اقامت ترکیه در نظر داشته باشند:

 

 • شهروندان افغان این را نیز باید در نظر داشته باشند که این امکان برای آنها وجود دارد که از طریق ازدواج با کسانی که اقامت و یا تابعیت ترکیه را دارند اقامت این کشور را نیز دریافت کنند.
 • آندسته از شهروندان افغانستانی نیز که مجوز اقامت ترکیه را دارند می توانند به راحتی وارد مرزهای ترکیه شده و بدون ویزا در این کشور اقامت داشته باشند. افعان هایی که در ترکیه قصد دارند اقامت داشته باشند لازم است که یا گواهی معافیت کار و یا مجوز کار را داشته باشند تا این امکان برای آنها به وجود بیاید که اجازه اقامت در ترکیه را داشته باشند.
 • آندسته از افرادی که تمایل دارند برای مدت زمان بیش از نود روز در ترکیه اقامت داشته باشند لازم است که مجوز اقامت ترکیه را کسب کنند.
 • افغان هایی که قصد دارند از طریق کار به ترکیه مهاجرت کنند باید در ابتدا درخواست مجوز اقامت خود را از طریق نمایندگی های ترکیه در کشور افغانستان پیگیری کنند.
 • شهروندان افغانستان پس از گذشت شصت روز پیش از پایان مجوز اقامت، باید درخواست تمدید مجوز اقامت خود را ارائه دهند. پیش از انقضاء مجوز اقامت، درخواست تمدید باید در هر صورت انجام شود.

 

مقاله پیشنهادی ——-> اقامت دائم ترکیه

نتیجه گیری

ترکیه با داشتن نرخ بالای اشتغال و تولید ناخالص داخلی و به همراه پایین بودن هزینه زندگی و نرخ تورم به یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی برای مهاجران از سراسر جهان تبدیل شده است. از این رو یکی از بزرگترین جامعه اتباع خارجی در کشور ترکیه را مهاجران افغان تشکیل داده اند. افغان ها این امکان را دارند که از طریق دریافت مجوز اقامت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و یا خانوادگی به ترکیه مهاجرت کرده و در این کشور به کار و زندگی مشغول باشند.

برای دریافت اقامت کاری تنها داشتن یک کارفرما لازم است. برای دریافت ویزای سرمایه گذاری ترکیه نیز باید ۲۵۰ هزار دلار پول داشته باید و ملکی را در ترکیه خریداری کنید. پس از ۸ سال نیز امکان دریافت تابعیت ترکیه برای افغان وجود دارد.

سوالات متداول

شما برای دریافت ویزای گردشگری ترکیه لازم است که مدارک تکمیل فرم درخواست ویزا، داشتن دعوت نامه کتبی، ارائه عکس پرسنلی در سایز گذرنامه، ارائه بیمه سلامت، خرید بلیط هواپیما رفت و برگشت به ترکیه، ارائه مدارک محل سکونت مانند رزرو هتل، مدارک حساب بانکی با ۵۰ دلار وجه در آن، ارائه وثیقه و گذرنامه معتبر با ۶ ماه اعتبار پس از ورود به ترکیه را داشته باشید.

یکی از مهمترین شرایط دریافت اقامت ترکیه از طریق ازدواج این است که شما مدارکی را نشان دهید که اثبات کند که همسر شما تابعیت و یا اقامت دائم ترکیه را دارد. دوم این که نباید ازدواج شما صوری باشد و مدارکی را ارائه کنید که نشان دهد ازدواج شما صوری نیست. توجه کنید که از طریق ازدواج با یک پناهنده امکان دریافت اقامت ترکیه را نخواهید داشت.  

 

بله شما این امکان را خواهید داشت که از طریق ازدواج با یک فرد ترک، پس از ۳ سال اقامت دائم این کشور را نیز دریافت کنید.

از مهمترین شرایطی که برای دریافت تابعیت ترکیه باید داشته باشید عبارت است از:  اقامت مداوم در ترکیه برای ۸ سال، دریافت نکردن کمک اجتماعی در سه سال اخیر، داشتن منبع درآمدی مشخص برای تامین هزینه های زندگی.

از مهمترین شرایطی که برای دریافت تابعیت ترکیه باید داشته باشید عبارت است از:  اقامت مداوم در ترکیه برای ۸ سال، دریافت نکردن کمک اجتماعی در سه سال اخیر، داشتن منبع درآمدی مشخص برای تامین هزینه های زندگی.

 

شما این امکان را دارید که از طریق داشتن یک پیشنهاد و یا قرارداد کاری مجوز اقامت کاری ترکیه را دریافت نمایید. شما برای مهاجرت کاری به ترکیه باید یک کارفرما داشته باشید. بدین منظور برای پیدا کردن کارفرما لازم است که شما با مراجعه به موسسات کاریابی بین المللی در ترکیه کار پیدا کرده وبا دریافت پیشنهاد کاری خود، ویزای کاری ترکیه را نیز دریافت کنید.

 

شما برای مهاجرت به ترکیه باید بسته به برنامه مهاجرتی خود مدارک متفاوتی را ارائه کنید. اما به صورت کلی شما باید این موارد را نیز در نظر داشته باشید: تکمیل فرم درخواست، عکس در سایز گذرنامه، گذرنامه با 6 ماه اعتبار، عدم سوء پیشینه، بیمه درمانی، مدرک زبان ترکی (B1 آزمون تومر).

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن