مشاوره رایگان

02128111107

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

ما نیز در این مقاله به بحث اقامت ترکیه از طریق خرید ملک خواهیم پرداخت. یکی از مهمترین روش های مهاجرت به ترکیه و دریافت اقامت این کشور از طریق خرید ملک می باشد. با توجه به اینکه ترکیه در نزدیکی ایران واقع شده است مهاجرت به این کشور برای مهاجران ایرانی بسیار مهم است. از این رو آشنایی با قوانین و روشهای مهاجرتی در این کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بسیاری از افرادی که دوست دارند به کشورهای نزدیک ایران مهاجرت کنند، در اندیشه دریافت اقامت کشور ترکیه از طریق خرید ملک هستند. هم اکنون شما نیز می توانید برای آنکه در ترکیه اقامت داشته باشید باید در مبلغ مشخصی در این کشور ملک خود را خریداری کنید تا واجد شرایط دریافت اخذ اقامت ترکیه نیز بشوید. پس از دریافت اقامت ترکیه شما این امکان را نیز خواهید داشت که با خرید خانه در ترکیه تابعیت این کشور را نیز دریافت کنید.

 

اگر می خواهید در مورد شرایط دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، مزایای اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، اقامت ترکیه با خرید ملک ارزان و حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه آشنا شوید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

آنچه در این مقاله میخوانید :
شرایط دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

بازار ملک در ترکیه

با توجه به اینکه دریافت اقامت کشور ترکیه از طریق خرید ملک، اهمیت بسیاری در بین ایرانیان دارد، ما نیز در این مقاله قصد داریم که اطلاعات مفیدی را در مورد کشور ترکیه و شرایط خرید ملک در این کشور به شما بدهیم. اما بهتر است که پیش از پرداختن به مسئله خرید ملک و دریافت اقامت این کشور، در مورد شرایط زندگی در این کشور بیشتر آشنا شده باشید.

 

ترکیه کشوری است که در بین آسیا و اروپا قرار گرفته و به نوعی کشوری اوراسیایی شناخته می شود. نام رسمی این کشور، جمهوری ترکیه است و بخش بزرگی از آن که آناتولی نام دارد در شمال غرب آسیا و خاورمیانه قرار دارد.

 

بخش بسیار کوچکی نیز که به ترکیه معروف است در منطقه بالکان قرار گرفته که در جنوب شرقی اروپا واقع شده و بسیار محبوب است. همسایگان ترکیه را از سمت شرق می توانیم ارمنستان، گرجستان، ایران و نخجوان از سمت جنوب شرقی سوریه و عراق و از سمت شمال غربی نیز کشورهای یونان و بلغارستان بدانیم.

در مرز های شمالی ترکیه دریای سیاه و در مرز های غربی آن دو دریای اژه و مرمره و در مرز های غربی آن نیز دریای مدیترانه واقع شده است.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به ترکیه

اقامت ترکیه با خرید خانه

یکی از مهم ترین روش های سرمایه گذاری در کشور ترکیه که این روزها دارای طرفداران بسیاری است خرید خانه می باشد.

دریافت اقامت ترکیه برای کسانی که در ترکیه خانه می خرند با مزایای بی شماری همراه است.

ما نیز در این مقاله قصد داریم که در مورد اقامت کشور ترکیه از طریق خرید ملک هر آنچه را که می دانیم به شما بگوییم و مطالب مهمی را برای شما بیان نماییم.

هم اکنون شما این امکان را دارید که در ترکیه ملک خود را خریداری کرده و برای درخواست اقامت در این کشور اقدام کنید.

 

البته توجه کنید که قوانین کشور ترکیه مقداری تغییر کرده و تنها آن دسته از افرادی می توانند در ترکیه ملک مورد نظر خود را خریداری کنند و برای درخواست اقامت و تابعیت درخواست خود ارائه کنند که ملک خریداری شده آنها ۲۵۰۰۰۰ دلار آمریکا ارزش داشته باشد.

در این صورت است که شما این امکان را خواهید داشت که درخواست اقامت و تابعیت ترکیه را نیز بدهید.

 

نکته ای که شما باید در مورد خرید ملک و اخذ اقامت در ترکیه به آن توجه کنید این است که ملکی که شما قصد دارید در کشور ترکیه خریداری کنید، باید آن را تا ۳ سال حفظ کرده تا برای درخواست اقامت و تابعیت این کشور واجد شرایط باشید.

شما همچنین می توانید با خرید ملکی به ارزش ۵۰۰۰۰۰ دلار در ترکیه برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور به صورت آنی اقدام کنید.

 

خرید و اجاره خانه در ترکیه

شما با خرید ملک در ترکیه می توانید اقامت و تابعیت ترکیه را نیز دریافت کنید اما این در حالی است که با اجاره ملک در این کشور تنها اقامت توریستی به شما داده می شود.

با اجاره ملک در کشور ترکیه، شما این امکان را نخواهید داشت که به صورت آزادانه به کار و تحصیل بپردازید و باید به صورت جداگانه برای هر کدام از ویزاهای مورد نظر خود اقدام کنید.

علاوه بر تمام مواردی که به شما ذکر شده است شما برای آنکه با اجاره خانه در ترکیه متقاضی کار و تحصیل باشید باید اقامت خود در این کشور را نیز تغییر داده تا به شما اجازه کار و تحصیل داده شود.

 

اقامت توریستی از طریق خرید خانه در ترکیه

همچنین شما این امکان را خواهید داشت که با خرید خانه در ترکیه که ارزش آن حداقل ۶۰،۰۰۰ دلار است نیز اقامت این کشور را دریافت کنید.

در اینگونه روش اقامتی به شما اقامت ۳ ساله اعطا خواهد شد که تنها از نوع توریستی می باشد. این بدین معنا است که شما اجازه کار در ترکیه را نخواهید داشت.

البته این در صورتی است که اگر شما بتوانید در این کشور استخدام شوید و حق بیمه خود را نیز پرداخت کنید، یا اینکه در ترکیه شرکتی را تاسیس نماید و ۵ نفر از شهروندان ترک را در شرکت خود استخدام کنید این امکان را خواهید داشت که مجوز کار را در ترکیه کسب کنید. اقامت از طریق این روش مهاجرتی ۳ ساله است که تا ۱۰ سال نیز قابل تمدید می باشد.

 

نکته مهم دیگری که باید به شما ذکر کنیم این است که با اجاره ملک در ترکیه در مدت زمان مشخصی کارت اقامت شما اعتبار خواهد داشت. تا پیش از ۲۰۲۰ از طریق اجاره ملک، اقامت ۲ ساله برای شما صادر می‌شده، اما این در حالی است که از ابتدای ۲۰۲۰ اقامت تنها به صورت سالیانه است و این در حالی است که شما پس از پایان ۱ سال نیز امکان تغییر و یا تمدید اقامت خود را نیز نخواهید داشت.

اقامت توریستی از طریق خرید خانه در ترکیه

اقامت دائم از طریق خرید خانه ارزان در ترکیه

قبلا گفته می شده است که به‌جای خرید ملک ترکیه شما همان هزینه را در کشور های اسپانیا، بونان، فرانسه و یا قبرس کنید. این بدین دلیل بود که به نوعی شما این امکان را داشته باشید که اقامت اروپا را دریافت کنید. اما دریافت اقامت ترکیه خود دارای جذابیت های بیشماری است و شما با سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه می توانید از مزایای بی شماری در این کشور بهره مند شوید.

همانطور که تا به‌کنون متوجه شده اید شما پیشتر می توانستید با ۲۵۰ هزار دلار و یا ۶۰ هزار دلار در ترکیه اقامت این کشور را از طریق خانه دریافت کنید.

 

ولی یکی از بهترین روش های خرید ملک در کشور ترکیه این است که متقاضی با پرداخت تنها ۱۵۰ هزار دلار به جای اینکه ۲۵۰ هزار دلار خرج کند، ملک مورد نظر خود را در بخش های ساحلی و توریستی ترکیه خریداری نماید. در این گونه خرید خانه ۱۰۰ هزار دلار مابقی را شرکت های دیگری که قصد سرمایه گذاری دارند خریداری می کنند.

 

خریدار با این روش این امکان را خواهد داشت که پس از گذشت ۴ سال از تاریخ خرید ملک خود آن را بفروش برساند و یا اینکه آن را اجاره داده و درآمد ارزی خود را نیز به صورت ماهانه داشته باشد.

 

خریدار این امکان را نیز خواهد داشت که از دو طریق از ملک خود سود داشته باشد. یکی این است که متقاضی این امکان را خواهد داشت که هر سال یک ماه را در ملک خود در کشور ترکیه به سفر و تفریح بگذراند و یا اینکه سود حاصله از اجاره ملک خود را دریافت کند. این در حالی است که سودی که عاید صاحب خانه می شود به صورت ارزی می باشد.

پس شما با خرید خانه در ترکیه به این روش هیچ گونه ضرری را نخواهید کرد و از بابت سرمایه گذاری خود در کشور ترکیه می توانید کسب درآمد ارزی داشته باشید و یا اینکه خود به تفریح و گردش بپردازید.

اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه

یکی دیگر از مهمترین روش های دریافت اقامت کشور ترکیه از طریق اجاره خانه است. شما با اجاره خانه در ترکیه این امکان را خواهید داشت که اقامت توریستی دریافت کنید.

این بدین معنی است که شما تنها این امکان را خواهید داشت که اجازه کار و یا تحصیل در ترکیه را تنها تا زمانی داشته باشید که مجوز مخصوص به آن را نیز دریافت کرده و در واقع نوع اقامت خود را تغییر بدهید.

در قوانین قدیم ترکیه از طریق اجاره ملک، شما این امکان را داشتید که اقامت توریستی ترکیه را به صورت دو ساله دریافت کنید که قابلیت تمدید داشت.

اما در قوانین جدیدی که دولت ترکیه ارائه کرده است به این صورت است که شما تنها می توانید با اجاره خانه اقامت یک ساله را دریافت کنید. این در حالی است که شما این امکان را نیز نخواهید داشت که پس از پایان یک سال اقامت خود را تمدید کرده باشید.

برای تمدید این اقامت لازم است که حداقل یک سال از پایان اقامت قبلی شما حداقل گذشته باشد.

اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه

استانداردهای سرمایه گذاری در کشور ترکیه

شما اگر قصد دارید که اقامت ترکیه را از طریق خرید ملک دریافت کنید، بهتر است که در ابتدا با استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور آشنا شده باشید. این امر می تواند به شما در دریافت اقامت ترکیه با ریسک بسیار پایین کمک کند. پس از آن، شما این امکان را خواهید داشت که اقامت و تابعیت ترکیه را نیز دریافت کنید.

یک چیزی که در مورد ترکیه بسیار جالب است این است که ترکیه به ترتیب اولین و دومین کشور سرمایه گذاری خارجی در خاورمیانه و آسیا می باشد.

 

برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا از بزرگترین سرمایه گذاران ترکیه می باشند.

کشور های آمریکا و هلند خود بیشترین سرمایه گذاری را در ترکیه دارند. جالب است که بدانید هلند با حدود ۱۵.۸ بیشترین سرمایه گذاری را در ترکیه دارد و آمریکا پس از آن قرار گرفته است.

البته لازم به ذکر است که با درگیری های به وجود آمده اخیر در کشور ترکیه و مرزهای اطراف آن، رکود چشمگیری در سرمایه گذاری در کشور ترکیه مشاهده شده است.

ما نیز در ادامه این مقاله قصد داریم که بررسی استانداردهای سرمایه گذاری مانند نرخ مصادره اموال، کیفیت نظارتی و کنترل فساد در ترکیه بپردازیم.

 

نرخ مصادره اموال برای خرید خانه در ترکیه

بر اساس نرخ مصادره اموال، ترکیه در دسته ۵ از ۷ دسته قرار گرفته و از این رو یکی از امن ترین کشورهای جهان برای سرمایه گذاری می باشد. دسته ۱ امن ترین و دسته ۷ پرریسک ترین از لحاظ سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در ترکیه به نوعی شامل ریسکی در حد متوسط است و از نظر مصادره اموال کشوری امن به حساب می آید.

تا اینجا این را می توان گفت که اگر شما اختلافی داشته باشید و یا اینکه شرایط بحرانی را سپری کنید، امکان سلب مالکیت و مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی شما وجود خواهد داشت. این کار نیز به واسطه دولت و قوه قضاییه در ترکیه انجام می گیرد.

 

کیفیت نظارتی برای خرید خانه در ترکیه

مورد مهمی که در مورد سرمایه گذاری در خارج از کشور باید به آن توجه کنید این است که، استاندارد کیفیت نظارتی در کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید چگونه است. از لحاظ کیفیت نظارتی نیز ترکیه یکی از کشور های برتر جهان می باشد.

کیفیت نظارتی در واقع به مسئله امنیت در سیاست های اجرایی کشور مورد نظر شما می پردازد. از این نظر کشور ترکیه نرخ ۰.۰۱- را به خود اختصاص داده است. بر این اساس شاخص کیفیت نظارتی عددی بین منفی ۲.۵ تا مثبت ۲.۵ خواهد بود.

 

کنترل فساد برای خرید خانه در ترکیه

یکی دیگر از مهمترین نکاتی که باید در مورد مهاجرت به ترکیه شما در نظر داشته باشید شاخص کنترل فساد می تواند باشد. کنترل فساد شاخصی است که در بحث امنیت سرمایه گذاری بسیار مورد توجه است و باید مورد بررسی باشد.

شاخصی که برای کنترل فساد در نظر گرفته شده است عددی بین منفی ۲.۵ تا مثبت ۲.۵ می باشد. در حال حاضر شاخص کنترل فساد ترکیه عددی در حدود منفی ۰.۲۹ می باشد.

استانداردهای سرمایه گذاری در کشور ترکیه

اقتصاد کشور ترکیه

از مواردی که در مهاجرت به ترکیه بسیار حائز اهمیت است شاخص های اقتصادی این کشور است. شما در بحث اخذ اقامت هر کشوری باید اول از همه شاخص های اقتصادی کشور مورد نظر خود را مورد بررسی قرار دهید.

از مهمترین شاخص های اقتصادی هر کشوری این است که شما موارد متعددی را مانند تولید ناخالص داخلی، رشد اقتصادی، تورم و میزان مالیات بر درآمد را در نظر داشته باشید.

در واقع این طور می توان به صورت خلاصه گفت که کشوری که دارای ۲ درصد رشد اقتصادی است از یک اقتصاد سالم و رو به رشدی بهره مند می باشد.

ما نیز در ادامه به هر یک از شاخص های اقتصادی مورد نظر به صورت تفصیلی خواهیم پرداخت.

 

تولید ناخالص داخلی

تولید ناخالص داخلی یکی از مهمترین شاخص های اقتصادی در جهان امروز است و برای بررسی شرایط اقتصادی یک کشور در نظر گرفته می شود. در واقع این شاخص برابر است با کل ارزش مالی محصولاتی که توسط واحدهای اقتصادی در یک کشوری تولید می گردند.

این شاخص نیز به مانند خیلی از شاخص ها بر مبنای دلار آمریکا است. بر این اساس میزان سرانه تولید ناخالص داخلی ترکیه چیزی در حدود ۳۲۲۷۸ دلار بوده و از این حیث رتبه ۶۸ام جهان را در اختیار دارد.

 

تورم

تورم نیز از مهمترین مواردی است که در بحث شاخص های اقتصادی باید مورد بررسی قرار گیرد.

نرخ تورم، به تغییر نرخی گفته می شود که در طول ۱ سال نسبت به قدرت خرید مردم به‌وجود آمده است. نرخ تورم در کشور ترکیه در سال ۲۰۲۰ در حدود ۱۲.۲۸% بوده است.

 

مالیات بر درآمد

یکی از مهمترین نکاتی که باید برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در یک کشور خارجی نیز مورد توجه داشته باشید نرخ مالیات است.

در مورد مالیات بر درآمد در ترکیه باید اینطور گفت که میزان مالیات بر درآمد به طور معمول در مدت ۱ سال کاری مورد بررسی قرار می گیرد و البته این نیز به میزان درآمد هر شخصی نیز بستگی دارد.

در کشور ترکیه نیز نرخ مالیات بر درآمد چیزی در حدود ۱۷ درصد می باشد.

اقتصاد کشور ترکیه

شرایط لازم برای خرید ملک در ترکیه

یکی از مهمترین شرایطی که برای خرید ملک در ترکیه حائز اهمیت است، اخذ اقامت ترکیه می باشد.

کسانی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند باید بر اساس قوانین این کشور اقدام به خرید کنند.

ترکیه مطابق با اصل تقابل نیز امکان خرید ملک را به‌وجود آورده است. بر این اساس سرمایه ‌گذاران خارجی در ترکیه این امکان را خواهند داشت که ملک مورد نظر خود را نیز خریداری کنند.

اصل تقابل در واقع بدین معنا است که کشورهایی که مجوزی را که به شهروندان ترکیه داده اند که ملک مورد نظر خود را در کشورشان خریداری کنند شهروندان آنها نیز می توانند در ترکیه ملکی را خریداری کنند.

در این مورد لازم به ذکر است که تمام شهروندان عضو کشورهای اتحادیه اروپا به جز کشور های قبرس، بلژیک، چک و اسلواکی این امکان را نیز دارند که در کشور ترکیه ملک مورد نظر خود را خریداری کنند.

شهروندان آمریکایی و کانادایی نیز این امکان را دارند که در ترکیه ملک مورد نظر خود را بر اصل تقابل خریداری کنند.

 

شهروندان ایرانی نیز این امکان برای آنها به‌وجود آمده است که از طریق خرید ملک بتوانند اقامت و تابعیت ترکیه را نیز کسب کنند.

در مورد خرید ملک در ترکیه نیز این نکته را در نظر داشته باشید که اشخاص حقیقی خارجی هستند که این امکان را دارند که در کشور ترکیه ملک مورد نظر را خریداری کنند. خریداری ملک در ترکیه باید در مناطق مجازی که از سوی دولت ترکیه در نظر گرفته شده است انجام پذیرد.

چنانچه شهروندی خارجی در کشور ترکیه اقدام به خرید زمین کند، در صورتی که زمینی که وی خریداری کرده است سازه ای را نداشته باشد، در طی ۲ سال باید پروژه ای را بر روی آن به اجرا بگذارد.

در این شرایط است که وی می تواند از طریق این پروژه، اقامت و تابعیت این کشور را نیز دریافت کند.

در ترکیه اشخاص حقیقی، امکان خرید ملک در مناطق نظامی را نخواهند داشت و این نیز از مواردی است که در این کشور ممنوع می باشد.

 

مراحل قانونی اخذ اقامت ترکیه

شما برای آنکه از طریق خرید ملک، اقامت ترکیه را اخذ کنید، ملزم به رعایت موارد قانونی هستید.

اشخاصی که قصد دارند در ترکیه ملک مورد نظر خود را خریداری کنند باید مطابق با قوانین این کشور مراحل قانونی را طی کرده باشند.

آن دسته از سرمایه گذارانی که اقدام به خرید ملک در ترکیه می کنند باید از جزئیات قرارداد خرید ملک خود و شرایط آن نیز اطلاع کافی داشته باشند.

شما همچنین در ترکیه این امکان را خواهید داشت که در هنگام خرید ملک در ترکیه و همچنین در مدت زمان حضور خود در این کشور، از یک مترجم حقوقی بهره مند شوید. مترجم حقوقی شما به واسطه دفتر اسناد رسمی نگاشته می شود و به شما راهنمایی های خوبی را ارائه می کند.

 

از مهمترین مواردی که شما باید برای خرید ملک در ترکیه رعایت کنید این است که گذرنامه شما حتما برای ترجمه به دفتر اسناد رسمی ارسال گردد.

در این صورت است، که قرارداد بین طرفین منعقد شده را می توانید امضا کنید.

در این مرحله باید آن مبلغ مورد نظری را که با فروشنده ملک به توافق رسیده اید را به وی پرداخت کنید. پس از آنکه مراحل لازم سپری شد شما باید برای تکمیل مدارک و همچنین تهیه سند رسمی، تمام مدارک مورد نظر را به مراجع ذیربط ارسال کنید.

در صورتی که مدارک شما تکمیل بوده و بر اساس قوانین ترکیه مراحل به خوبی سپری شده باشد، سند رسمی برای ملک خریداری شده صادر می گردد.

سندی که برای شما صادر شده است TAPU نام دارد. در این سند در واقع امضاء خریدار، عکس مالک و تمبر نیز وجود دارد.

پس از آنکه مراحل قانونی انجام شد و سند رسمی صدور یافت، اداره مالیات باید از این رو یک حساب بانکی برای فردی که متقاضی است افتتاح کند.

پس از آنکه شما یک حساب مالی در ترکیه افتتاح کردید، یک شماره مالیات اقتصادی به شما داده خواهد شد.

شما پس از این باید ۳ درصد از ارزش ملکی که خریداری کرده اید را به عنوان مالیات و عوارض آن پرداخت کنید.

مراحل قانونی اخذ اقامت ترکیه

مقاله پیشنهادی ——-> سرمایه گذاری در ترکیه

هزینه خرید خانه در کشور ترکیه

زمانی که شما قصد دارید که اقامت ترکیه را از طریق خرید ملک اخذ کنید، لازم است که به طور قطع از حداقل قیمت خرید ملک در این کشور نیز آگاهی کافی داشته باشید.

تنها با داشتن آگاهی کافی است که شما این امکان را خواهید داشت که با توجه به بودجه و شرایط خود در ترکیه اقدام به خرید خانه و یا اجاره ملک کنید.

یکی از زیباترین شهر های ترکیه استانبول می باشد که به نوعی می توان گفت از گران‌ترین و بزرگترین شهرهای این کشور نیز به حساب می آید.

 

استانبول در میان ۹۴ شهر برتر دنیا رتبه ۳۴ ام را به خود اختصاص داده است.

در حالی که پایتخت ترکیه آنکارا می باشد اما این استانبول است که طرفداران بسیاری از سراسر جهان دارد.

در این میان لازم به ذکر است که قیمت خرید ملک و حتی اجاره ملک نیز در شهری مانند استانبول به مراتب بسیار بیشتر از پایتخت ترکیه آنکارا می باشد.

ما نیز در ادامه در جدولی به بحث هزینه خرید خانه در شهر های مختلف ترکیه پرداخته ایم. میانگین هزینه خرید خانه در شهر های ترکیه با واحد رسمی پول ترکیه لیر و دلار بدین صورت است:

شهر در ترکیه                       قیمت هر متر مربع به لیر                  قیمت هر متر مربع به دلار

استانبول                              ۸.۶۰۸ لیر ترکیه                             ۱.۴۶۱ دلار آمریکا

مارماریس                           ۶.۵۰۰ لیر ترکیه                             ۱.۱۰۳ دلار آمریکا

ازمیر                                 ۵.۶۶۴ لیر ترکیه                             ۹۶۱ دلار آمریکا

آنکارا                                 ۴.۵۳۱ لیر ترکیه                             ۷۶۹ دلار آمریکا

آدانا                                    ۴.۳۳۳ لیر ترکیه                             ۷۳۵ دلار آمریکا

ترابزون                              ۳.۹۲۱ لیر ترکیه                             ۶۶۵ دلار آمریکا

آنتالیا                                  ۳.۲۲۵ لیر ترکیه                             ۵۴۷ دلار آمریکا

خرید خانه در استانبول

استانبول بهترین و پرطرفدارترین شهر ترکیه می باشد. استانبول در واقع پلی بین اروپا و آسیا می باشد که جمعیت بسیاری نیز در آن زندگی می کنند.

قدمت ترکیه به ۲۵۰۰ سال پیش باز می گردد و که در اکثر این سال ها جزو پیشرفته‌ترین شهرهای دنیا بوده است. این شهر دارای قسمت های اروپایی و آسیایی می باشد که بخش اروپایی آن محبوبیت بیشتری در نزد مردم دارد.

میانگین هزینه خانه در استانیول در حدود ۸ هزار لیر می باشد و شما می توانید با خرید خانه به ارزش ۲۵۰ هزار دلار در این شهر اقامت ترکیه را نیز دریافت کنید.

 

خرید خانه در آنکارا

آنکارا را بی شک می توان پس از استانبول یکی از بزرگترین شهرهای ترکیه دانست. این شهر جمعیتی در حدود ۴.۵ میلیون نفر دارد و از حیث دومین شهر بزرگ ترکیه نیز می باشد.

آنکارا شهری است که در شمال غربی ترکیه واقع شده و با توجه به اینکه زمان تاسیس آن هنوز مشخص نیست، اما شواهدی از باستان شناسی گواه بر آن است که این شهر از عصر حجر وجود داشته است.

میانگین هزینه خرید خانه در آنکارا ۴.۵ لیر می باشد و شما می توانید با خرید خانه به ارزش ۲۵۰ هزار دلار در این شهر اقامت ترکیه را نیز دریافت کنید.

وکیل برای اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه

آن دسته از افرادی که قصد اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک را دارند بهتر است که برای سهولت و سرعت کار خود با یک وکیل امور ملکی مشاوره داشته باشند.

بهتر است که شما پروسه خرید ملک خود را نیز به این متخصصان و وکیلان بسپارید. این امر موجب می شود که امور مهاجرتی شما با ریسک کمتری انجام پذیرد.

پیش از سال ۲۰۱۸ آندسته از اشخاصی که قصد خرید ملک در ترکیه را داشتند لازم بود که مجوز نظامی نیز دریافت می کردند که این امر موجب طولانی شدن پروسه خرید خانه آنها می شده است و در واقع امری زمان بر نیز بوده است.

اما این قانون نیز از سال ۲۰۱۸ تغییر پیدا کرده است.

و شما می توانید بدون اخذ مجوز نظامی ملک مورد نظر خود را در کشور ترکیه خریداری کنید.

تنها کافی است که شما پس از تایید مستندات خود مبلغی که با مالک به توافق رسیده اید را به فروشنده پرداخت کرده و پس از آن ملک مورد نظر خود را دریافت کنید.

نکته ای که بسیار مهم است و باید در هنگام خرید ملک به آن توجه کنید این است که هنگام عقد قرارداد در ترکیه و زمانی که قرار است انتقال هزینه انجام شود حضور ۲ طرف خریدار و فروشنده در جلسه قرارداد الزامیست و باید آنها نیز حضور داشته باشند.

 

به طور کلی اینطور می توان گفت که اشخاص متقاضی که قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارند باید به مواردی مانند قوانین سرمایه گذاری در این کشور دقت و توجه کافی داشته باشند.

بر همین اساس حضور یک وکیل مجرب که تخصص کافی در امور خرید ملکی داشته باشد در کنار شما می تواند با اشرافی که به قوانین ملکی ترکیه دارد، شما را به بهترین نحو ممکن برای خرید خانه راهنمایی کند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وکیل مهاجرتی ترکیه در امر خرید و اجاره خانه در ترکیه با ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

وکیل برای اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه

خدمات موسسه مهاجرت با ما برای خرید خانه در ترکیه

در صورتی که شما می خواهید اقامت ترکیه را از طریق خرید ملک کسب نمایید موسسه مهاجرت با ما به عنوان یک موسسه حقوقی بین المللی می تواند با همراه داشتن وکلای مجرب، به شما در امر خرید خانه و اجاره خانه در کنارتان باشد.

 

کارشناسان ما می توانند شما را در مورد پروسه خرید ملک در کشور ترکیه و اخذ اقامت آن همراهیتان کنند.

نکته ای که بسیار اهمیت دارد این است که کشور ترکیه شاهد تغییرات دائمی در قوانین مهاجرتی بوده است.

از مهمترین خدماتی که موسسه مهاجرت با ما می تواند به شما جهت خرید و یا اجاره ملک در ترکیه ارائه کند این است که شما می توانید با همراه داشتن یک وکیل مجرب با کمترین ریسک ممکن فعالیت خود را در ترکیه انجام دهید.

ما در موسسه مهاجرت با ما پیش از آنکه قرارداد خرید ملک در ترکیه را برای شما انجام دهیم، جلسات متعددی را در خصوص نحوه خرید ملک و استانداردهای سرمایه گذاری برگزار خواهیم کرد.

این امر موجب می شود تا شما از تمام مواردی که در مورد خرید ملک در ترکیه لازم است که بدانید آگاه شوید.

همچنین ما به شما انواع ملک هایی که لازم است که شما با آنها آشنا شوید را به شما معرفی خواهیم کرد و سپس پروسه اقدام برای خرید ملک شما را شروع خواهیم کرد.

در صورتی که شما قصد خرید خانه در ترکیه و اخذ اقامت این کشور را دارید بهتر است که پیش از انجام هر کاری از کارشناسان ما مشاوره دریافت نمایید و از قوانین این کشور نیز آگاهی پیدا کنید.

توصیه های حقوقی برای خرید خانه در ترکیه

در صورتی که شما قصد دارید از طریق خرید ملک اقامت ترکیه را نیز دریافت کنید لازم است که در این رابطه به توصیه های مهم و حقوقی در این زمینه توجه کنید.

با توجه به همچین توصیه هایی این امکان را خواهید داشت تا با کمترین ریسک ممکن ملک مورد نظر خود را خریداری کنید.

توجه داشته باشید که خرید ملک در ترکیه در هر شهری برای شما امکان پذیر نخواهد بود و برای خرید ملک در مورد شهری که قصد دارید ملک خود را خریداری کنید اطلاعات کاملی را کسب کرده باشید.

حتما توجه کنید که شما مجاز به خرید کدام نوع ملک هستید و برای خرید آن نیز اقدام کنید

مطابق با قانون املاک و اراضی ماده ۳۵ کشور ترکیه، تمام اتباع خارجی این امکان را نخواهند داشت که املاک و اراضی خود را خریداری کنند.

 

کنسولگری ترکیه اسامی کشورهایی که برای خرید ملک مجاز هستند را هر سال اعلام می کند. از این سو تنها کسانی که تابعیت آن کشور ها را دارند این امکان را دارند که از طریق خرید ملک برای اخذ اقامت ترکیه اقدام نمایند که ایران نیز در بین آنها دیده می شود.

نکته ای که باید به آن حتما توجه کنید این است که اشخاصی که متقاضی خرید ملک در ترکیه هستند باید برای خرید ملک خود قراردادی را منعقد کرده باشند.

شخصی که خریدار ملک است می تواند پس از امضا قرارداد مبلغ ملک مورد نظر خود را پرداخت کند و پس از انجام این مراحل، سند رسمی ملک خود را نیز دریافت نماید.

توصیه های حقوقی برای خرید خانه در ترکیه

نتیجه گیری

ترکیه یکی از بهترین کشور های دنیا از لحاظ گردشگری و رفاه اجتماعی است و این کشور از یک اقتصاد رو به رشدی بهره مند است. به همین دلیل مهاجران بسیاری هر ساله برای مهاجرت این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند. یکی از روش های مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک است و شما این امکان را دارید که اقامت ترکیه را از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری دریافت کنید.

 

شما در صورتی می توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید که از قوانین مهاجرتی ترکیه به خوبی آشنایی داشته باشید. با آشنایی از قوانین ترکیه شما می توانید ملک مورد نظر خود را با سهولت و در کمترین زمان ممکن خریداری کنید. اگر قصد دارید که ملکی را در ترکیه خریداری کنید لازم است که قرارداد خرید ملک خود را نیز با فروشنده منعقد کرده و پس از امضا قرارداد، هزینه آن را نیز پرداخت کرده باشید.

 

البته لازم است که شما توجه داشته باشید که هزینه ای که شما باید برای خرید ملک در ترکیه بپردازید با توجه به متراژ ملک شما متفاوت خواهد بود. شما تنها در صورتی این امکان را خواهید داشت که اقامت ترکیه را با خرید ملک دریافت کنید که ملکی که شما قصد خرید آن را دارید حداقل ۶۰۰۰۰ دلار آمریکا بوده باشد. شما با خرید ملک به ارزش ۲۵۰ هزار دلار می توانید تابعیت ترکیه را نیز دریافت کنید.

سوالات متداول

بله – شما این امکان را دارید که با خرید ملکی در ترکیه به ارزش ۲۵۰،۰۰۰ دلار آمریکا تابعیت ترکیه را با داشتن شرایط مورد نیاز دریافت نمایید.

شما برای خرید ملک در ترکیه حداقل مبلغی که باید هزینه کنید ۶۰۰۰۰ دلار آمریکا می باشد. از این طریق امکان دریافت اقامت ترکیه برای شما فراهم خواهد شد.

بله شما می توانید با اجاره خانه در ترکیه اقامت این کشور را دریافت کنید. اما اقامتی که به شما داده می شود، اقامت توریستی ۱ ساله است که قابل تمدید نیز نمی باشد.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک به اهداف شما بستگی دارد. ترکیه کشوری بسیار زیبا است که دارای اقتصادی رو به رشد است و از لحاظ فرهنگی نیز بسیار به کشورمان نزدیک است. بسته به اینکه شرایط و سلیقه شما چیست نمی توان یک نسخه را به همه تجویز کرد. اما مهاجرت به ترکیه به دلیل کیفیت بالای زندگی و هزینه های بسیار کم آن به شما پیشنهاد می شود.

بله به نوعی می توان گفت که نسبت دیگر کشور های جهان قیمت خانه در ترکیه بسیار ارزان است. یکی از دلایل آن این می تواند باشد که بازار مسکن در ترکیه هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد. شما در برخی از شهر های ترکیه مانند دیدیم و آلتینکوم انبوه زمین های خالی برای ساخت و ساز را خواهید دید که از متقاضیان آن نیز بیشتر است. این موجب شده است که قیمت هر متر مربع خانه در ترکیه بسیار کم باشد.

بسته به این که شما در کجای ترکیه قصد خرید خانه را دارید ممکن است که با قیمت های متفاوتی روبرو شوید. در همین زمینه به صورت کلی میانگین قیمت خانه در ترکیه برای هر متر مربع ۳۱۰۴ لیره و یا ۴۵۵ دلار می باشد.

شهر های بسیاری در ترکیه هستند که برای خرید خانه می توانند مناسب باشند اما در این میان ما می توانیم به شما شهر های استانبول، آنکارا، آنتالیا، بدروم، بورسا، ازمیر، آلانیا و مارماریس را معرفی کنیم.

ترکیه یکی از ارزانترین کشور های جهان است و هزینه تخمینی یک خانواده چهار نفره ماهانه ۱۲۷۶ دلار یا ۱۲۷۲۸ لیر بدون اجاره خانه می شود. هزینه ای که یک فرد مجرد باید در ترکیه به صورت ماهانه بدون اجاره پرداخت کند ۳۶۵ دلار یا همان ۳۶۳۷ لیر می باشد. هزینه زندگی در ترکیه به طور متوسط ۵۰ درصد کمتر از کشور های پیشرفته جهان مانند آمریکا، کانادا و استرالیا می باشد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن