مشاوره رایگان

02128111107

اقامت ترکیه برای هنرمندان

اقامت ترکیه برای هنرمندان

اقامت ترکیه برای هنرمندان

اقامت ترکیه برای هنرمندان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. ترکیه با پیشرفت هایی که در سال های گذشته داشته است به یکی از بهترین کشور های جهان برای کار و زندگی تبدیل شده و به یکی از مهاجرپذیرترین کشور های جهان تبدیل گردیده است. هزینه زندگی در ترکیه مقرون به صرفه است و نرخ اشتغال در این کشور بسیار بالا می باشد.

 بسیاری از کسانی که قصد دارند در یک کشور خارجی مشغول به کار شوند بهتر است ترکیه را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند که از سرعت اقتصادی بسیار بالایی برخوردار است. همچنین ترکیه کشوری بسیار زیبا است که در بین اروپا و آسیا قرار گرفته است. ترکیه مکان و آثار گردشگری و فرهنگی بسیار فراوانی دارد که در لیست یونسکو به ثبت رسیده و این کشور را به یکی از توریستی ترین مکان های اروپا تبدیل کرده است و همچنین افراد زیادی متقاضی مهاجرت کاری به ترکیه هستند.

اخذ اقامت کشور ترکیه برای هنرمندان
آنچه در این مقاله میخوانید :

مزایای مهاجرت به ترکیه

مهاجرت هنرمندان به ترکیه

کشور ترکیه از قدیم به علت موقعیت جغرافیایی و سیاسی خاصی که داشته است، در طول تاریخ مورد توجه بسیاری از پادشاهان و اقوام گوناگون از سراسر جهان قرار گرفته بوده است.
ترکیه به همین علت همیشه به عنوان یکی از بزرگترین امپراتوری های بزرگ در جهان شناخته می شده است. ترکیه کشوری است که اقوام گوناگونی از ملیت‌های مختلف در آن زندگی می کرده و همچنان از این مزیت نیز استفاده می کند.

ترکیه از موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی بهره مند است که دارای مرزهای زمینی با کشورهای بسیاری می باشد. ترکیه با دو دریای بزرگ مدیترانه و سیاه و همچنین دو دریای مرمره و اژه مرز ساحلی دارد. در همین رابطه این موجب شده است که موقعیت گردشگری خوبی در ترکیه به‌وجود آید.

ترکیه به دلایل گفته شده دارای بنادر بزرگ و خوبی مانند استانبول است که برای زندگی شهری بسیار ایده‌آل محسوب می‌شود. شهر زیبای استانبول با موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی که دارد در طول تاریخ یکی از مهمترین شهرهای امپراتوری ها بوده است. استانبول از یک فرهنگ بسیار غنی آسیایی- اروپایی بهره مند است.

چیزی در حدود بیش از ۹/۳ میلیون مهاجر در ترکیه زندگی می کنند که این امر موجب شده است که ترکیه به یکی از مهاجر خیز ترین کشور های جهان تبدیل شود.

یکی از مهمترین دلایل انتخاب ترکیه به عنوان مهاجر خیز ترین کشور جهان، وجود سیستم آموزشی بسیار پیشرفته در این کشور است. دانشگاه‌های بین المللی بسیار عالی در ترکیه وجود دارد که به دلیل قرار داشتن در پیمان بولونیا اغلب آنها هماهنگ با استانداردهای تحصیلی اروپا می باشند. از همین رو این امر موجب شده است که افراد بی‌شماری از ملیت‌های گوناگون برای تحصیل به ترکیه مهاجرت کنند و این کشور تبدیل به یکی از بهترین کشور های جهان شده است.

ترکیه از لحاظ فرهنگی نیز بسیار غنی بوده و برنامه های بسیار خوبی برای جذب هنرمندان و افراد موفق در این کشور وجود دارد. ترکیه قصد دارد که از پتانسیل‌های افراد موفق استفاده کند و بتواند از توانایی های آنها در حوزه های بسیاری که خود با کمبود مواجه است بهره ببرد.
از این رو ترکیه را می توان به هنرمندانی که به دلایل بسیاری در کشور خود احساس خطر کرده و یا از شرایط اقتصادی و یا اجتماعی ناراضی هستند بسیار خوب در نظر گرفت.
هنرمندان می توانند از امکانات فرهنگی کشور ترکیه برای رشد و بهبود ظرفیت‌های خود استفاده کنند و در این راستا زندگی ایده‌آلی را برای خود بسازند.
بی شک می توان ترکیه را یکی از بهترین و مناسب ترین انتخاب های مهاجرتی برای شما دانست.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به ترکیه

مزایای مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان

ترکیه را بی شک می توانیم کشوری دو قسمتی بدانیم که در واقع پل ارتباطی بین دو قاره آسیا و اروپا می باشد. ترکیه یکی از بهترین کشور های جهان برای کار است و شما در اکثر شهر های ترکیه می توانید موقعیت‌های عالی برای توسعه کار، بهبود شرایط زندگی و پیشرفت را پیدا کنید.
ترکیه کشوری است که هم خود به عنوان واسطه برای مهاجرت به کشور های پیشرفته جهان در نظر گرفته می شود و هم اینکه خود کشوری بسیار عالی برای مهاجرت می باشد.

برای افراد موفق و هنرمندان، مهاجرت به ترکیه می تواند بهترین انتخاب شما باشد. ترکیه شرایط خیلی خوبی را برای مهاجرت هنرمندان و افراد موفق در نظر گرفته است. شما می توانید از این برنامه‌های مهاجرتی به نفع خود استفاده کنید.

شما به عنوان فردی هنرمند و فردی موفق، این امکان را خواهید داشت که در ترکیه به رشد اجتماعی و حرفه‌ای خود برسید و موقعیت اجتماعی خود را بهبود و توسعه بخشید.

ما نیز در این مقاله با هدف بررسی چگونگی مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان و افراد موفق این مقاله را تنظیم کرده ایم. اگر می خواهید در مورد مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان اطلاعات خوبی را کسب کنید این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

شرایط مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان و افراد موفق

شرایط مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان

تمام افرادی که از پتانسیل‌های خاصی بهره مند هستند و در ایران در بین هنرمندان و افراد موفق قرار دارند این امکان را دارند که به ترکیه مهاجرت کنند و در این رابطه در اولویت نیز قرار دارند.
با مهاجرت به ترکیه برای هنرمندانی که قصد دارند از طریق این کشور به کشوری دیگر مانند کشورهای اروپایی و یا آمریکایی مهاجرت کنند وضعیت آنها بسیار بهتر خواهد بود.
دولت ترکیه شرایط بسیار خوبی را برای هنرمندانی در نظر گرفته‌ است تا بتوانند با توانایی های خود از ظرفیت‌های موجود به بهترین شکل ممکن در جهت رشد اجتماعی و زندگی‌شان استفاده کنند.
ترکیه قصد دارد که از هنرمندان برای بهبود شرایط فرهنگی کشور خود استفاده کند. از اینرو ما قصد داریم که شرایط مهاجرت به ترکیه را برای هنرمندان و افراد موفق در ادامه به خوبی برای شما شرح دهیم.

بر طبق قوانین مهاجرتی ترکیه تمام مهاجران نظیر هنرمندان، دانش آموزان، دانشجویان، ورزشکاران، نخبگان و تاجرانی که در رشته های خود موفق هستند این امکان را دارند که با ارائه اسناد لازم و مدارک مناسب به آسانی به ترکیه مهاجرت کنند و فصل جدیدی را در زندگی حرفه‌ای خود آغاز کنند.
تمام افراد که در بالا ذکر شده است پس از ارائه اسناد و مدارک مناسب این امکان را خواهند داشت که با دریافت مجوز اقامت ۲ ساله که قابلیت تمدید نیز است، پس از گذشت ۵ سال به آسانی اقامت دائم ترکیه را نیز برای خود و خانواده خود دریافت کنند.
ناگفته نماند که افراد مذکور باید با قوانین ترکیه آشنایی کاملی داشته و بتوانند با موفقیت در آزمون های شهروندی ترکیه نیز قبول شوند.

هنرمندان و افراد موفق در ترکیه

هنرمند کسی است که از راه دانش، هنر و یا از راه ابتکار و خلاقیت پدید آورنده اثری باشد. هنرمند بر طبق قوانین مهاجرتی ترکیه می تواند پدیدآورنده، مؤلف و یا مصنف باشد. بر طبق قانون مهاجرتی ترکیه محدودیتی در قبال طریقه و روش ظهور اثر در نظر گرفته نشده است.
حال مهمترین چیزی که باید بدانید این است که در رابطه با شرایط مهاجرت به ترکیه کدام دسته از هنرمندان و افراد موفق می توانند به ترکیه مهاجرت کنند. و اینکه بر اساس چه معیاری آنها ارزیابی و شناخته می‌شوند.
در همین راستا ما در این قسمت به خوبی این افراد و نحوه ارزیابی و امتیازدهی به آنان را برای شما شرح خواهیم داد، پس بدین منظور ما را همراهی کنید.


کسانی که قصد مهاجرت به ترکیه را به عنوان هنرمند و فردی موفق دارند باید شرایط زیر را داشته باشند:

• تمام کسانی که از فستیوال‌ها و نمایشگاه‌های مهم و بین‌المللی در سال های اخیر جوایز مهمی را در حیطه کاری و فرهنگی خود دریافت کرده باشند؛
• تمام افرادی که از یک رزومه‌ قوی و درخشان برخوردار هستند؛
• تمام کسانی که فعالیت‌ها آنها در سطح جهانی و بین‌المللی قوی و معتبر است؛
• تمام ورزشکارانی که در سال های اخیر در مسابقات جهانی مدال و یا رده خوبی را کسب کرده اند.

آثاری هنری برای مهاجرت به ترکیه

آثار هنری هنرمندان برای مهاجرت به ترکیه

مهمترین آثار هنری که در ترکیه برای مهاجرت به ترکیه مهم می باشند عبارتند از:

• تمام آثار هنری سمعی و بصری که در تلویزیون، رادیو، سینما و یا در صحنه‌های نمایشی نوشته یا ضبط شده باشند؛
• تمام آثار ارزشمند هنری عکاسی؛
• تمام آثار ارزشمند فولکلور که بر پایه فرهنگ های عامیانه هستند؛
• آثار میراث فرهنگی و هنرهای ملی؛
• آثار موسیقی ارزشمندی که نوشته و یا این که ضبط شده باشند؛
• آثار هنری و یا فرهنگی مبتکرانه و نوآورانه؛
• آثار هنری و فرهنگی نقاشی، مجسمه، طراحی، خطوط تزئینی، هنرهای تجسمی
• آثاری مانند نقشه جغرافیایی، طرح فرش، یا هر چیز دیگری که به شکل هنری و یا فرهنگی خلق گردیده باشد.
• هر گونه آثار صمعی مانند شعر، تصنیف، ترانه و یا سرود که به واسطه شما نوشته یا ضبط شده ‌باشند.
• آثاری در حوزه هنر، علم، فنون یا ادبیات شامل کتاب و رساله و یا جزوه و نمایشنامه یا هر آثار هنری در این زمینه ها.
• هر گونه آثار هنری و فرهنگی شامل نقشه و طراحی ساختمان.
• هرگونه اثری که از ابداع و نوآوری آثار دیگر بوده باشند.
• آثار هنری ارزشمند هنر دستی، قالی و یا گلیم.
• تمام هنرمندانی که در ایران پیش از مهاجرت به صورت خود اشتغالی فعالیت داشته و اینکه ۵ سال قبل از درخواست خود برای مهاجرت خود به ترکیه، حداقل ۲ سال را به صورت تمام در زمینه های فرهنگی – هنری فعالیت کرده باشند. یا اینکه ۱ سال تمام را در رشته های فرهنگی – هنری در کشور خود و همچنین ۱ سال را به صورت حرفه ای در سطح بین‌المللی فعالیت کرده اند.

فعالیت‌های هنری و فرهنگی برای هنرمندان

فعالیت‌های هنری و فرهنگی برای هنرمندان

برای تمام کسانی که قصد دارند از طریق فعالیت های فرهنگی و هنری به ترکیه مهاجرت کنند در ابتدا لازم است که اطلاعات کاملی را از شرایطی که منجر به دریافت اقامت ترکیه از طریق فعالیت هنری می شود کسب کرده باشند. در همین رابطه اگر شما هنرمند و یا فردی موفق هستید که قصد دارید به ترکیه مهاجرت کنید، فعالیت‌هایی که به عنوان فعالیت فرهنگی – هنری محسوب می‌شوند، شامل این فعالیت ها باشند:

• فعالیت هایی شامل بایگانی، کتابداری و یا مرمت آثار تاریخی، باستانی و یا فرهنگی.
• فعالیت‌هایی که در ارتباط با موزه‌ و یا گالری می باشند.
• فعالیت هایی شامل نویسندگی، ویراستاری، روزنامه‌نگاری و یا مترجمی.
. فعالیت هایی هنری سینمایی شامل کارگردانی، بازیگری، تهیه‌کنندگی و مشاغلی شامل مدیریت و فیلم‌برداری.
• فعالیت های مرتبط با موسیقی از جمله خوانندگی، رقص و یا رهبری ارکستر
• فعالیت های شامل نقاشی، عکاسی، هنرهای تجسمی و گرافیکی
• فعالیت های هنری مرتبط با صدا و تصویر شامل تکنسین هنرهای گرافیک، تصویربرداری، پخش صدا، هنرهای نمایشی، تصاویر متحرک، گویندگی و مجری‌گری.
• فعالیت های مرتبط با گرافیک، تصویر گردانی، طراحی نمایشگاه و یا طراحی مد و تئاتر.
• الگو سازی و طراحی پوست و پارچه و یا چرم.

مقاله پیشنهادی ——-> اقامت دائم ترکیه

نکته های مهم برای اقامت ترکیه برای هنرمندان

از مهمترین نکته هایی که برای مهاجرت به ترکیه در نظر داشته باشید شامل موارد زیر می باشد:

• لازم است که توجه داشته باشید که برای مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت این کشور باید در رشته‌هایی که تا به اینجای کار گفته شده، به صورت خوداشتغالی فعالیت داشته و یا اینکه در سطح بین‌المللی کار کرده باشید.
• در همین رابطه لازم به ذکر است که فعالیت شما برای یک موسسه دولتی یا خصوصی نباید تنها به صورت استخدام و کارمند بوده باشد و در این رابطه درخواست شما مورد پذیرش نخواهد بود.
• اگر درآمد شما از فعالیت های هنری خود برای امرار معاش بوده باشد شما امکان دریافت خود اشتغال را ممکن است که داشته باشید.

ارزیابی هنرمندان برای مهاجرت به ترکیه

ارزیابی هنرمندان برای مهاجرت به ترکیه

شما به عنوان فردی که قصد دارید از طریق فعالیت هنری و یا فرهنگی خود به ترکیه مهاجرت کنید بهتر است که پیش از هر اقدامی در مورد رویه مهاجرت به ترکیه اطلاعات کاملی را دریافت کرده باشید.
شما به عنوان هنرمند و یا فردی موفق برای اخذ اقامت ترکیه رتبه‌بندی و امتیازدهی خواهید شد. اما این رتبه بندی و یا امتیاز دهی بر چه اساسی است و فرآیند ارزیابی آن چگونه می باشد.
شما به عنوان فردی هنرمند برای درخواست ویزای مهاجرت به ترکیه از طریق خود اشتغالی باید سه شرط زیر را داشته باشید:

• حداقل سابقه کاری به مدت دو سال؛
• امکان تمکن مالی لازم برای مدت زمانی که در ترکیه قصد دارید اقامت داشته باشید؛
• داشتن شرایط لازم برای دریافت ویزای ترکیه؛
• امکان مهاجرت به ترکیه و عدم ممنوع‌الورودی به ترکیه.

 

عواملی که بر اساس آن شما مورد بررسی قرار گرفته و برای مهاجرت به ترکیه توسط افسر مهاجرتی مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرد عبارتند از:

• داشتن تحصیلات عالی دانشگاهی در دانشگاه های معتبر ترکیه؛
• داشتن سابقه کار مفید و در رابطه با کار هنری؛
• داشتن سن مناسب برای مهاجرت به ترکیه بین ۲۵ تا ۳۲ سال؛
• مهارت کافی در زبان ترکیه و انگلیسی؛
• داشتن مهارت و آثار هنری معتبر.

شما اگر در طی ۵ سال گذشته تمام آن ۵ سال را سابقه فعالیت منظمی در زمینه هنری و فرهنگی داشته بوده باشید می توانید برای مهاجرت به ترکیه در اولویت قرار بگیرید.
نکته مهمی دیگر این است که بهتر است که شما در زبان ترکیه مهارت کافی را داشته باشید. آشنایی و داشتن مدارک زبان ترکی استانبولی می تواند شانس شما را برای مهاجرت به ترکیه افزایش دهد.
داشتن مدارک زبان ترکی مانند تومر و یا انگلیسی مانند آیلتس و یا تافل امکان مهاجرت به ترکیه را به شما دو برابر خواهد کرد. افسران مهاجرتی دوست دارند درخواست کسانی را که می تواننند در ترکیه به راحتی ارتباط برقرار کنند را قبول کنند.

ویزای خود اشتغالی ترکیه برای هنرمندان

اما باید این نکته را به شما گوشزد کنیم که اگر شما با ویزای خود اشتغالی هنرمندان به ترکیه وارد شوید اما شما در این کشور قصد نداشته باشید که در حرفه خود فعالیت کنید، ممکن است که دیپورت شده و مجبور باشید که کشور ترکیه را ترک کنید. این کار شما به معنای فریب افسر مهاجرتی ترکیه می‌باشد و ممکن است که شما در بلک لیست مهاجرت به ترکیه قرار گیرید و برای سفر به ترکیه ممنوع الورود شوید.

مقاله پیشنهادی ——-> اقامت ترکیه از طریق خود حمایتی

مزایای اقامت ترکیه برای هنرمندان

اقامت ترکیه برای هنرمندان دارای مزایای بی شماری است.

اقامت ترکیه برای هنرمندان دارای مزایای بی شماری است. از همین رو هنرمندان و افراد موفقی که به ترکیه مهاجرت می کنند از مزایای مهاجرت به ترکیه بهره مند می شوند. از مهمترین مزایای مهاجرت به ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• هنرمندان در ترکیه امکان تجارت آزاد را دارند؛
• هنرمندان امکان دسترسی و برخورداری از جاذبه‌های گردش‌گری ترکیه را دارند؛
• ترکیه از فرهنگ مشابه با فرهنگ ایرانی برخوردار است؛
• هنرمندان امکان دریافت ویزای سفر به بیش از ۷۰ کشور در سراسر جهان را دارند؛
• امکان استفاده از زندگی آرام و بی‌دغدغه برای هنرمندان؛
• ترکیه دارای مردمی فرهنگی، اجتماعی و میهمان‌نواز است که به هنر بسیار علاقه مندند؛
• امکان زندگی در دو فرهنگ مدرن و سنتی برای هنرمندان؛
• مسافت بسیار کم ترکیه تا ایران.

نتیجه گیری

ترکیه به دلیل داشتن یک سیستم اقتصادی بسیار پیشرفته، کیفیت بالای زندگی، نرخ بیکاری پایین و امکانات رفاهی بسیار خوب برای خانواده ها به یک از بهترین کشور های جهان برای کار و زندگی تبدیل شده است. ترکیه مکان های بسیاری تاریخی و فرهنگی در لیست یونسکو دارد که موجب شده است که این کشور به یکی از غنی ترین کشور های جهان تبدیل شود.

یکی از درآمد های اصلی در کشور ترکیه در سالهای اخیر از طریق تولید محصولات فرهنگی و هنری بوده و از این رو این کشور به هنرمندان و افراد موفق نیازمند است. هنرمندان این امکان را دارند که با داشتن شرایط مناسب مهاجرتی به این کشور مهاجرت کرده و در ترکیه اقامت دائم نیز داشته باشند.

سوالات متداول

مهمترین شرایط برای دریافت اقامت ترکیه برای هنرمندان عبارتند از داشتن تحصیلات عالی دانشگاهی، داشتن سابقه کار مفید هنری، داشتن سن مناسب، مهارت کافی در زبان ترکی و داشتن مهارت و آثار هنری معتبر.

کسانی می توانند اقامت ترکیه را دریافت کنند که از فستیوال‌ها و نمایشگاه‌های مهم و بین‌المللی جوایز دریافت کرده باشند، افرادی که رزومه‌ قوی و درخشانی دارند، کسانی که فعالیت‌ها آنها در سطح جهانی و بین‌المللی خوب است، کسانی که در سال های اخیر توانسته اند در مسابقات مدال و یا رتبه خوبی را دریافت کنند.

شما برای مهاجرت به ترکیه بر اساس شرایط و توانایی هایی که دارید سنجیده خواهید شد. پس اگر شما دارای مدرک زبان تومر باشید خیلی بیشتر در اولویت مهاجرت به ترکیه قرار خواهید گرفت و در این رابطه می توانید به آسان اقامت دائم ترکیه را نیز دریافت کنید.

بله. تمام هنرمندانی که شرایط لازم برای مهاجرت به ترکیه را داشته باشند می توانند برای اقامت دائم ترکیه اقدام کنند.

ترکیه کشوری است که بیش از هر کشوری به جامعه هنرمندان نیازمند است. اولین گام برای مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان این است که شناخت مناسبی از روش های مهاجرتی در این کشور وجود داشته باشد. سپس شما باید با توجه با شرایط خود بهترین گزینه را انتخاب کنید. بهتر است که در ادامه کار شرایط و مدارک مهاجرت مناسبی با توجه با ویزای خود را ارائه کنید.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن