مشاوره رایگان

02128111107

انواع ویزای استرالیا

انواع ویزای استرالیا

انواع ویزای استرالیا

در این مقاله به توضیح کامل درباره انواع ویزا در کشور استرالیا پرداخته ایم. اگر قصد دریافت ویزای استرالیا را دارید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید .

آنچه در این مقاله میخوانید :

انواع ویزای استرالیا

کشور استرالیا به دلیل داشتن بهترین سیستم آموزش و پرورش، درآمد بالا و کیفیت عالی سلامت، دومین کشور برتر جهان برای زندگی از سوی سازمان ملل انتخاب شده است. طبیعت بی نظیر و آب و هوای بسیار مطلوب این کشور همراه با شهر های مدرنی مانند سیدنی، ملبورن، کانبرا و آدلاید بی شک بهترین مقصد مهاجرتی برای شما می تواند باشد. شما نیز با اخذ ویزای این کشور می توانید به استرالیا مهاجرت کرده و اقامت دائم آن را کسب نمایید. گزینه های بسیاری برای دریافت ویزا و اقامت استرالیا وجود دارد. هر ساله چیزی بیش از 80،000 فرصت شغلی در استرالیا موجود است که کسانی که در شغل خود مهارت داشته باشند در اولویت قرار می گیرند. ویزای خانوادگی نیز چیزی در حدود 32000 مهاجر را به این کشور سرازیر می کند. خیل عظیمی از دانشجویان نیز از سراسر جهان این کشور را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب می کنند. با توجه به اهداف و شرایط، شما نیز این امکان را دارید که یکی از انواع ویزای مهاجرتی استرالیا را که در ادامه توضیح داده خواهد شد انتخاب نمایید.

مقاله پیشنهادی ——-> ویزای 186 استرالیا

انواع مهاجرت به استرالیا

انواع ویزا استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا انواع مختلفی ویزا وجود دارد از جمله:

 • ویزای کاری
 • ویزاهای کوتاه مدت
 • ویزای توریستی
 • ویزای تجاری
 • ویزای دانشجویی
 • ویزای اقامت دائمی

مقاله های پیشنهادی : انواع ویزا

ویزای کار و مهارت استرالیا

 برای دریافت این نوع ویزای کشور استرالیا  دو گزینه برای دریافت ویزای کاری پیشرو است که تحت شرایط خاصی به شما اعطا می شوند.

کسی که قصد دارد این ویزا را دریافت کند باید تمام شرایط را داشته باشد و طبق قوانین استرالیا برای دریافت ویزای کار عمل کند.

 این شرایط به دو صورت ویزای کار با اقامت موقت و ویزای کار در تعطیلات است، که در ادامه مقاله به بررسی هر یک از این نوع ویزای کار می‌پردازیم. اگر قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارید در رابطه با این نوع ویزا اطلاعات لازم را کسب کنید.

ویزای کاری با اقامت موقت – به متقاضیانی که تا حداکثر 4 سال در استرالیا مانده مشغول به کار شوند می توانند این ویزا را دریافت کنند. حمایت مالی از کارفرما یکی از مهمترین بخش دریافت ویزای کاری استرالیا است. مراحل کار شما باید توسط یک کارفرما در استرالیا انجام و حمایت مالی وی مورد تأیید بگیرد.

خود ویزای کاری موقت نیز به دسته‎‌های زیر تقسیم می‌شود که در صورت واجد شرایط بودن می‌توان از یکی از این موارد استفاده کرد.

ویزای موقت 400 استرالیا: این نوع ویزا زمانی برای فرد مهاجر صادر می‌شود که برای وی از سوی یک از سازمان‌ها و یا موسسات معتبر این کشور دعوتنامه کاری ارسال شده باشد. در صورت داشتن این دعوتنامه شخص می‌تواند به مدت 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشد.

ویزای 476 استرالیا: این نوع ویزا به افرادی تعلق خواهد گرفت که از دانشگاه‌های مورد تایید استرالیا فارق التحصیل شده باشند. با داشتن این نوع فرد متقاضی می‌تواند به مدت 18 ماه در این کشور اقامت کند. همینطور می‌توان پس از سپری شدن این مدت آن را به ویزای اقامت دائم تبدیل کرد که راهکارهای خود را دارد.

ویزای 485 استرالیا: این نوع به افرادی تعلق خواهد گرفت که از موسسات آموزشی استرالیا فارغ التحصیل شده باشند. با پایان تحصیلات فرد متقاضی کار در این کشور می‌تواند این نوع ویزا را مدت اعتبار 2 تا 4 سال در یافت کند. همینطور ویزای 485 استرایا از جمله ویزاهایی به شمار می‌رود که می‌تواند به اقامت دائم تبدیل شود.

ویزای 482: از جمله انواع ویزای استرالیا جهت مهاجرت کاری ویزای 482 است. این برای افرادی صادر خواهد شد که دارای تخصص و مهارت خاصی هستند و تمایل دارند تا در مناطقی از استرالیا مشغول به کار شوند که جمعیت کمی دارد. این نوع را نیز می‌توان پس از مدتی و با طی کردن شرایط قانونی به اقامت دائم تبدیل کرد.

ویزای 491: این نوع نیز باری اسپانسرهای اقوام صادر می‌شود و یا آنکه این افراد تمایل داشته باشند تا به عنوان اسپانسر در مناطقی که جمعیت کمی دارد، حضور یابند.

ویزای 186: این نوع ویزا دائمی است و لازم است تا برای دریافت آن کارفرمای معتبری شما را به دولت استرالیا معرفی کند. به کمک این ویزا می‌توان در مناطق خاصی از این کشور زندگی کرد.

ویزای 187: این نوع نیز از انوای ویزای استرالیا برای مهاجرت کاری است که ویزای دائم کاری به شمار می‌رود. برای دیافت این نوع ویزا فرد متقاضی باید توسط شخص معتبری به دولت استرالیا معرفی شود و کارفرما باید در یکی از مناطق کم جمعیت استرالیا حضور داشته باشد. نکته قابل ذکر جهت دریافت این نوع ویزا کسب نمره 6 در آزمون آیلتس است.

ویزای کاری 189: این ویزای کاری دائم، برای افرادی صادر خواهد شد که با توجه به سن، تحصیلات و مدرک زبان دریافتی، سابقه کاری، باید امتیاز به آن‌ها تعلق گیرد. همنیطور افرادی که اسپانسر ندارند می‌توانند از این نوع ویزا استفاده کنند. همنیطور بسیاری از متقاضیان مهاجرت کاری به استرالیا از این نوع استفاده می‌کنند. زیرا با داشتن آن می‌توانند در هر شهر و ایالتی که تمایل داشته باشند در این کشور زندگی کنند.

ویزای کاری 190: این نوع نیز مانند ویزای کاری 189 هنگام صدور ابتدا سن، میزان تحصیلات و مدرک زبان، سابقه کاری، مورد بررسی قرار می‎‌گیرد. از سویی اگر شخص بتواند از یکی از ایالتهای این کشور اسپانسر بگیرد انگاه 5 امتیاز مازاد به وی تعلق خواهد گرفت. همینطور در ایالتی که اسپانسر در آنجا حضور دارد باید سکونت کند.

ویزای کار در تعطیلات – کار در مراکز تفریحی در دوران تعطیلات در استرالیا به طور نیمه وقت یا دائم برای تأمین درآمد یکی دیگر از گونه های ویزای کار استرالیا است. متقاضیان که بین 18 تا 26 سال سن داشته و کشور های کانادا، کره، ژاپن، ایرلند، هلند، مالت و انگلستان باشند می توانند این ویزا را دریافت کنند. لازم به ذکر است که شهروندان ایرانی واجد شرایط دریافت این ویزا نمی باشند.

ویزای کار استرالیا

درباره استرالیا بیشتر بدانیم ——-> ویزای کار استرالیا

ویزای موقت استرالیا

برای مهاجرانی که با اهدافی قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشند می توانند این ویزا را نیز دریافت کنند. این ویزا به متقاضیان ماهر یا به جهت بهبود روابط فرهنگی و بین الملل با کشور های دیگر در نظر گرفته شده است.

یکی از شرایط این بوده که این امکان تغییر کارفرما و یا شهر خود را بدون اجازه قبلی نخواهید داشت. این اجازه را کتباً می توانید از نزدیکترین دفتر ایالتی، منطقه ای یا اداره مهاجرت و امور فرهنگی در منطقه خود در استرالیا دریافت کنید.

ویزای توریستی استرالیا

به غیر از شهروندان نیوزیلند برای بازدید از استرالیا باید ویزای این کشور را دریافت کرده باشید. از زمان ورود به این کشور تحت ویزای بازدید از استرالیا تا 3 ماه می توانید اقامت این کشور را داشته باشید. از زمان تاریخ صدور این ویزا اعتبار آن 1 سال است.

ویزای بازدید از استرالیا
ویزای گردشگری استرالیا

اگر قصد دارید که مقداری بیشتر در این کشور بمانید، برای دریافت ویزای اقامت بلند مدت آن می توانید این ویزا را نیز درخواست کنید که چیزی در حدود 6 ماه اعتبار دارد. چیزی در حدود 24 ساعت نیز بررسی درخواست ویزای بلند مدت استرالیا زمان خواهد برد. ویزای بازدید از استرالیا خود شامل ویزای تجاری و تحصیلی می شود.

ویزای تجاری استرالیا

برای انجام امور تجاری اگر قصد داشته باشید وارد استرالیا شوید باید ویزای تجاری این کشور را دریافت کنید. مواردی نیز مانند برگزاری کنفرانس، مذاکرات تجاری، بازبینی از شرکت یا منطقه تجاری شامل دریافت این ویزا می شود.

به شخص ویزای تجاری کوتاه مدت این امکان را می دهد که بدون محدودیت به استرالیا سفر کند. حدود 3 ماه نیز ویزای تجاری این کشور است. با این ویزا می توانید برای اقامت در استرالیا ویزای خود را نیز تمدید نمایید.

درباره استرالیا بیشتر بدانیم ——-> ویزای سرمایه گذاری استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

در استرالیا تمام دانشجویانی که قصد تحصیل دارند می توانند با اخذ پذیرش از دانشگاه درخواست ویزا دهند. در استرالیا دانشجویان این حق را دارند تا 20 ساعت در هفته در طول دوره خود برای تامین منابع مالی خود کار کنند. زمانی نیز که دانشگاه ها تعطیل هستند دانشجویان می توانند به صورت تمام وقت در این کشور به کار مشغول باشند.

در حاضر بسیاری از متقاضیان مهاجرت به استرالیا خواهان اخذ ویزای تحصیلی این کشور هستند. با وجود امکان کار حین تحصیل؛ اما تمامی متقاضیان اخذ این نوع ویزا باید گواهی تمکن مالی ارائه بدهند. داشتن مدرک آیلتس شش به بالا یا معادل آن برای اخذ ویزای تحصیلی الزامی به حساب می‌آید. در میان انواع ویزای استرالیا ویزای دانشجویی طی مدت‌زمان نسبتاً کوتاهی صادر می‌شود. هزینه صدور ویزای تحصیلی کشور استرالیا 518 دلار است.

احتمال ریجکتی درخواست اخذ ویزای تحصیلی به طور قابل توجهی از انواع ویزای کاری کشور استرالیا پایین‌تر است. دارندگان این نوع ویزا می‌توانند برای همسر و فرزندان خود نیز ویزای همراه اخذ کنند. نامه پذیرش از سمت دانشگاه و گواهی تمکن مالی، مهم‌ترین مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی کشور استرالیا به حساب می‌آیند. یکی از دلایل محبوبیت ویزای تحصیلی در میان متقاضیان، دانشگاه‌های برتر متعدد این کشور است.

 

ویزای 888 استرالیا

در میان انواع ویزای استرالیا می‌توان به ویزای 888 اشاره کرد. برای اخذ این نوع ویزای تجاری در ابتدا باید ویزای 188 استرالیا را اخذ کرده باشید. دریافت مجوز کار و سرمایه‌گذاری در استرالیا از مزایای این نوع ویزا محسوب می‌شود. در صورت تمایل به اخذ این نوع ویزا باید ویزای 188 را به همراه مدارک هویتی خود، به اداره مهاجرت کشور استرالیا تحویل دهید. در نظر داشته باشید تمامی دارندگان ویزای 888 استرالیا تحت پوشش بیمه سلامت این کشور قرار می‌گیرند.
به تمامی دارندگان ویزای 888 کشور استرالیا کارت اقامت این کشور نیز اعطا می‌شود. پس از دریافت ویزای 888 می‌توانید نسبت به اخذ حق شهروندی و به دنبال آن پاسپورت کشور استرالیا نیز اقدام کنید. ارائه گواهی عدم سوءپیشینه برای اخذ این نوع ویزا، الزامی به حساب می‌آید. مدت اعتبار ویزای 888 استرالیا 260 هفته است. در صورت تمایل می‌توان نسبت به تمدید آن نیز اقدام کرد.
دارندگان ویزای 888 تنها در صورتی که حداقل شصت درصد از زمان خود را داخل خاک کشور استرالیا بگذارند، می‌توانند برای تمدید این نوع ویزا اقدام کنند. برای صدور ویزای 888 استرالیا باید 2590 دلار بپردازید. در صورت تمایل به اخذ این نوع ویزا برای همسر و فرزندان نیز باید این هزینه را مجددا پرداخت کرد.

 

ویزای 580 استرالیا

ویزای 580 یکی دیگر از انواع ویزای استرالیا محسوب می‌شود. این نوع ویزا برای والدین دانش‌آموزان خارجی در نظر گرفته شده است. بسیاری از دارندگان ویزای تحصیلی کمتر از هجده سال سن دارند. این افراد می‌توانند برای والدین خود نیز ویزا بگیرند. ویزای 580 کشور استرالیا معمولا برای پدر یا مادر صادر می‌شود. در اکثر مواقع نمی‌توان برای پدر و مادر هم‌زمان ویزای گاردین گرفت.
مدت اعتبار این ویزا به مدت اعتبار ویزای تحصیلی دریافت شده، بستگی دارد. با داشتن این ویزا نمی‌توان کارت اقامت استرالیا را اخذ کرد. جهت دریافت ویزای 580 استرالیا نیازی به ارائه مدرک زبان وجود ندارد. سوابق کیفری متقاضیان اخذ ویزای گاردین کشور استرالیا مورد بررسی قرار می‌گیرد. ارائه گواهی سلامت برای اخذ این نوع ویزا الزامی به حساب می‌آید.
برای صدور ویزای 580 استرالیا باید 535 دلار استرالیا بپردازید. هزینه صدور این ویزا از انواع ویزای استرالیا پایین‌تر است. باید هم‌زمان با ویزای تحصیلی درخواست اخذ ویزای 580 را ثبت کنید. اداره مهاجرت استرالیا معمولا طی سه تا چهار هفته این نوع ویزا را صادر می‌کند. طی این مدت تمامی مدارک ارائه شده توسط متقاضی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

ویزای 402 استرالیا

ویزای 402 یکی از انواع ویزای استرالیا به حساب می‌آید. این نوع ویزا برای محققان صادر می‌شود. در نظر داشته باشید برای اخذ این نوع ویزا باید در ابتدا یک نامه از سمت دانشگاه استرالیایی دریافت کنید. در برخی از مواقع دانشگاه‌های کشور استرالیا برای محققان خارجی دعوت‌نامه ارسال می‌کنند. پس ازدریافت دعوت‌نامه، می‌توان نسبت به اخذ این ویزا اقدام کرد.
مدت اعتبار ویزای 402 استرالیا در اکثر اوقات بین شش تا دوازده ماه است. در برخی از مواقع با ارائه دلیل موجه برای ادامه تحقیق، می‌توان نسبت به تمدید این نوع ویزای کشور استرالیا اقدام کرد. شایان ذکر است ویزای 402 برای افرادی که قبلا ویزای تحصیلی این کشور را اخذ کرده باشند، صادر نمی‌شود. پیش از اخذ این ویزا باید گواهی سلامت بگیرید.
ارائه گواهی تمکن مالی برای اخذ ویزای 402 الزامی به حساب می¬آید. این گواهی نشان‌دهنده توانایی مالی افراد برای تأمین هزینه‌های زندگی طی مدت اقامتشان در کشور استرالیاست. برای صدور کارت ویزای 402 کشور استرالیا باید حدود 600 دلار بپردازید. همانند سایر ویزاهای استرالیا جهت اخذ این ویزا نیز ارائه دو قطعه عکس به اداره مهاجرت برای درج بر روی ویزا ضروری است.

 

ویزای 132 استرالیا

از میان انواع ویزای استرالیا می‌توان به ویزای 132 اشاره کرد. معمولا سرمایه‌داران و تاجران برای اخذ این نوع ویزا اقدام می‌کنند. در صورت تمایل به اخذ این نوع ویزا باید یک شرکت در کشور استرالیا ثبت کنید. ارائه طرح تجاری یا بیزینس پلن برای اخذ این نوع ویزای کشور استرالیا الزامی به حساب می‌آید. هزینه صدور ویزای ساب کلاس 132 در حدود هشت هزار دلار استرالیاست. با دریافت این نوع ویزا می‌توان به صورت دائمی در کشور استرالیا اقامت داشت.
مهم‌ترین مدرک برای اخذ ویزای ساب کلاس 132، طرح تجاری و گواهی تمکن مالی است. از میان دیگر مدارک لازم برای اخذ ویزای ساب کلاس 132 می‌توان به پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه اشاره کرد. اکثر متقاضیان ثبت شرکت در میان انواع ویزای استرالیا خواهان اخذ ویزای ساب کلاس 132 هستند.
برای ثبت شرکت به صورت شریکی باید درخواست اخذ ویزای 132 را به طور هم‌زمان با شریکتان ثبت کنید. تا زمانی که افراد مالکیت شرکتشان را واگذار نکرده‌اند، می‌توانند به صورت دائمی با این ویزا در استرالیا بمانند. پس از اخذ این نوع ویزا می‌توانید برای همراهان خود نیز ویزا اخذ کنید. اداره مهاجرت این ویزا را پس از ثبت درخواست طی شش تا نه هفته صادر می‌کند.

اقامت دائم استرالیا

برای اقامت دائم در استرالیا، دو روش مهاجرتی عمده وجود دارد که شامل موارد زیر است:

 • برنامه مهاجرتی
 • برنامه بشردوستانه

این برنامه ها برای کسانی که برای استرالیا مفید باشندو کسانی که به دلایلی جانشان در خطر است در نظر گرفته شده است.

ویزای اقامت دائم در استرالیا

مهاجرت به استرالیا

تمام کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا را داشته باشند باید شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت به این کشور را داشته باشند. شرایط که مورد بررسی قرار می گیرد شامل موارد زیر است:

 • مهارت کاری
 • تمکن مالی
 • سن
 • توانایی زبان انگلیسی
 • خانواده
 • کسب و کار
 • سلامتی

افراد با صلاحیت و مهارت از هر نژاد، فرهنگ و جنسیت که برای پیشرفت اقتصاد و جامعه استرالیا مفید باشند می توانند به این کشور مهاجرت کنند.

متقاضیان این امکان را دارند که تحت این برنامه مهاجرتی از طریق مواردی که در زیر به آنها اشاره شده این ویزا را دریافت کنند.

مهاجرت به استرالیا

ویزای کاری استرالیا

انواع ویزای کار استرالیا

طبق ویزای مهاجرت کاری استرالیا باید یکی از پنج روش زیر می توانید استرالیا مهاجرت کنید.

1. ویزای مهارت کاری با ارتباط در استرالیا

برای افرادی است که اعضای خانواده آنها در استرالیا هستند این ویزا را می توانند دریافت کنند. باید خانواده آنها در استرالیا از آنها حمایت مالی انجام دهد. از شرایط دریافت این ویزای مهاجرتی این است که زبان انگلیسی، مدرک تحصیلی داشته در رده سنی مناسبی قرار داشته باشند.

2. مهارت کاری مستقل

برای آنکه ویزا را دریافت کنید باید زیر 45 سال سن داشته و واجد شرایط کار در استرالیا باشید.

3. ویزای نامزدی کارفرما استرالیا

کارفرمایانی که قصد داشته باشند نیروی ماهر خود را از خارج از کشور تامین کنند می توانند این ویزا را درخواست دهند. این کار در استرالیا در شرایطی است که نیروی کار در موقعیت و مهارت شما وجود نداشته باشد. بر اساس توانایی، شرایط و سن و مهارت زبان انگلیسی متقاضیان این نوع ویزا مورد ارزیابی قرار می گیرند.

4. استعداد برجسته

تمام افراد با استعداد و برجسته ورزشی، هنری یا هر مقوله دیگری از این ویزا می توانند استفاده کنند در صورتی که تبحر داشته باشند.

5. مهاجران تحت حمایت منطقه ای

اگر کارفرمای استرالیایی در منطقه ای دور افتاده در خارج از کلان شهرها حمایت مالی از متقاضی کار را بکند متقاضی می تواند با این ویزا اقامت استرالیا را دریافت کند.

درباره استرالیا بیشتر بدانیم ——-> مهاجرت کاری به استرالیا

برنامه مهاجرتی تجاری استرالیا

به گروهی از افراد ماهر ویزای مهاجرتی تجاری تعلق می گیرد. این ویزای مقررات و دسته بندی های خاص خود را دارد. تجاری که قصد راه اندازی کسب و کار در استرالیا را داشته باشند این برنامه مهاجرتی برای آنها در نظر گرفته شده است.

افراد موفق را این برنامه مهاجرتی تشویق می کند در این کشور به طور دائم ساکن شده و کسب و کار خود را گسترش دهند. صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران می توانند از طریق این ویزا اقدام به دریافت اقامت استرالیا کنند. این برنامه مهاجرتی خود به 3 دسته تقسیم می گردد.

1. ویزای سرمایه گذاری در استرالیا

ویزای سرمایه گذاری استرالیا، ویزایی است برای تجار با سرمایه گذارانی که قصد دارند در استرالیا سرمایه گذاری کنند.

2. ویزای استارت آپ استرالیا

این ویزا برای کسانی در نظر گرفته شده است که صاحب شغلی در استرالیا می شوند.

3. ویزای استعداد کسب و کار استرالیا

افراد برجسته اقتصادی این ویزا را با حمایت مالی ایالتی دریافت می کنند.

شرایط ویزای تجاری استرالیا به شرح زیر است:

 • برای مهاجران استعداد و مهارت بالای تجاری، اقامت دائم  بوده و معمولاً توسط دولت حمایت مالی می شوند.
 • برای سایر مهاجران کاری، اقامت موقت است و صورت تایید متقاضی، این ویزا 4 سال اعتبار دارد.
 • برای دریافت ویزای تجاری داشتن شرایط لازم و سرمایه متناسب باید در نظر گرفته شود.
 • از طریق مهاجرت با حمایت های مالی ایالتی، تجار می توانند از مزایای بسیاری مانند آسان شدن روابط بین خدمات تجاری و دولتی بهره مند شوند.

ویزای خانواده استرالیا

از طریق این برنامه مهاجرتی اعضای خانواده مهاجران، می توانند به استرالیا مهاجرت کنند. از این طریق در استرالیا چیزی در حدود 32000 مهاجر پذیرش شده اند. اگر یکی از اقوام شما در استرالیا از شما حمایت مالی کند، می تواند شانس شما را برای اقامت در این کشور افزایش دهد.
یکی از اعضای خانواده شما که نتواند هزینه زندگی خود را تامین کند مانند یک فرد مسن یا یک کودک می تواند از طریق این برنامه مهاجرتی اقدام کند. مهارت یا توانایی زبان انگلیسی برای مهاجرت از این برنامه مهاجرتی مورد نیاز نمی باشد. اما مهاجران  بر اساس سلامتی ارزیابی می شوند.

تمامی افرادی که در این طرح قرار می گیرند شامل موارد زیر هستند:

1. کودکان

 • کودکی که به یکی از بستگان خود در استرالیا از نظر مالی وابسته باشد. حتی بالای 18 سال نیز شامل اعمال می شود.
 • فرزند خواندگی
 • خویشاوند یتیم

2. همسر

 • شریک زندگی مانند همسر
 • شخصی که با فرد ساکن در استرالیا احتمال ازدواج در آینده وجود دارد مانند نامزد.

3. والدین

ویزای والدین به راحتی مورد پذیرش قرار نمی گیرد. تعداد کمی از این ویزا ها مورد تایید سفارت می باشد.

4.  انواع ویزای خانوادگی دیگر

 • آخرین اقوام باقی مانده برای مهاجرت به استرالیا
 • وابستگان پیر  و تنها
 • مراقبت از شخصی که در استرالیا است
 • خانواده یا شهروندان نیوزلندی
 • شهروندان سابق و کنونی استرالیا

دریافت تابعیت استرالیا برای دارندگان انواع ویزای این کشور

اکثر دارندگان انواع ویزای استرالیا می‌توانند نسبت به اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام کنند. به طور کلی دارندگان انواع ویزای کاری بلندمدت و سرمایه‌گذاری، برای اخذ کارت اقامت دائم و به دنبال آن تابعیت کشور استرالیا واجد شرایط هستند. شایان ذکر است امکان اخذ تابعیت کشور استرالیا برای دارندگان ویزاهای موقتی وجود ندارد.
برای اخذ تابعیت استرالیا باید حداقل 48 ماه از زمان ورود افراد به خاک کشور استرالیا گذشته باشد. داشتن کارت اقامت دائم برای اخذ تابعیت کشور استرالیا الزامی به حساب می‌آید. چنانچه خواهان اخذ تابعیت استرالیا هستید، باید در ابتدا یک تقاضانامه به اداره مهاجرت این کشور ارسال کنید. دارندگان تابعیت استرالیا می‌توانند پاسپورت این کشور را نیز اخذ کنند.

نتیجه گیری

استرالیا یکی از بهترین کشور های جهان از لحاظ رفاه اجتماعی بوده و بالاترین رشد اقتصادی را در میان کشور های جهان در اختیار دارد. از همین رو مهاجران بسیاری از اقصی نقاط دنیا استرالیا را برای مهاجرت انتخاب می کنند. برنامه های مهاجرتی بسیاری برای دریافت اقامت دائم و یا موقت این کشور وجود دارد. برای آنکه به این کشور مهاجرت کنید، می توانید از طریق برنامه های مهاجرتی تجاری، خانوادگی، تحصیلی و یا کاری اقدام کنید. با مهاجرت به استرالیا این امکان نیز وجود دارد که شما بتوانید با اقامت در این کشور به طور پیاپی اقامت دائم استرالیا را نیز دریافت کنید.

سوالات متداول

انواع مختلفی از ویزا برای مهاجرت به استرالیا مانند ویزای توریستی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای بازدید، ویزای توریستی و ویزای کار وجود دارد. بسته به این که هدف شما از مهاجرت به استرالیا چیست؟ می توانید از یکی از این ویزاها استفاده کنید.

درخواست ویزای استرالیا به صورت آنلاین می باشد. این بدین معنی است که باید فرم درخواست را پر کرده و هزینه مربوطه را نیز پرداخت کنید. درخواست شما پس از آن به طور خودکار پردازش می شود و پس از آنکه ویزا صادر شد می توانید به استرالیا وارد شوید.

 

برای درخواست ویزای استرالیا شما تنها به اطلاعات تماس و گذرنامه خود نیاز خواهید داشت. اگر پیش از این به استرالیا رفته باشید، ممکن است که از شما درخواست شماره ویزا را نیز کنند. بسته به اینکه با چه نوع ویزایی قصد مهاجرت به استرالیا را دارید ممکن است که مدرک زبان و تحصیل، تمکن مالی و بیمه سلامت نیز از شما درخواست کنند.

ویزای استرالیا 12 ماه از زمان اعطای آن اعتبار دارد. در این 12 ماه می توانید به استرالیا بروید. حداکثر 3 ماه پیاپی پس از ورود به این کشور می توانید اقامت داشته باشید. تا زمانی که ویزای شما اعتبار دارد مجاز به بازگشت نامحدود به استرالیا در این 12 ماه هستید.

به شرط ورود به استرالیا قبل از انقضا ویزا به تعداد نامحدود می توانید به این کشور سفر داشته باشید. 

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

2 پاسخ

 1. سلام یه سوال داشتم. اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای تحصیلی امکان پذیره؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله در صورت مناسب بودن سن و رزومه تحصیلی امکانپذیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن