مشاوره رایگان

02128111107

انواع ویزای آلمان

انواع ویزای آلمان

انواع ویزای المان

کشور آلمان در اروپای غربی واقع، پایتخت آن برلین و واحد پول آن یورو است. کشور آلمان در منطقه شنگن قرار گرفته و دارای شهر های بسیار زیبایی مانند مونیخ، هامبورگ، کلن بوخوم و فرانکفورت می باشد. این کشور صنعتی، قطب اقتصادی اروپا بوده و با داشتن بازار کار عالی و کیفیت بالای زندگی، سالانه مقصد مهاجران بسیاری از سراسر جهان می باشد. شما می توانید با مهاجرت به این کشور از طریق دریافت ویزای تحصیلی، کار و سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت و در آن اقامت داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع ویزای مهاجرت به آلمان، نحوه دریافت ویزای و مدارک لازم تا انتها این مقاله را مطالعه بفرمایید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید :

چه کسی برای مهاجرت به ویزای آلمان نیاز دارد؟

انواع ویزا برای مهاجرت به آلمان

ویزای دانشجویی

ویزای کار

ویزای تحقیقاتی آلمان

ویزای کارآموزی یا آسبیلدونگ آلمان

چطور برای ویزای کار آلمان وقت سفارت بگیریم؟

چه کسانی ویزای تحقیقاتی آلمان را می‌گیرند؟

ویزای سرمایه گذاری در آلمان

ویزای دیدار از خانواده در آلمان

ویزای توریستی آلمان

هزینه دریافت انواع ویزای آلمان

مدت زمان صدور ویزای آلمان

نتیجه گیری

سوالات متداول

چه کسی برای مهاجرت به آلمان به ویزا نیاز دارد؟
به طور کلی، تمام شهروندان خارج از اتحادیه اروپا برای اقامت بیش از سه ماه در آلمان نیاز به دریافت ویزا دارند. تمام متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به این کشور باید ویزای آن را دریافت کنند. اگر چه بعضی کشور ها برای اقامت تا 90 روز در این کشور نیازی به دریافت ویزای این کشور را ندارند اما تمام شهروندان ایرانی برای مهاجرت به این کشور باید ویزای دریافت کنند.

ارزش و اعتبار ویزای کار کشور‌های دیگر

انواع ویزا برای مهاجرت به آلمان

انواع ویزا برای مهاجرت به آلمان

تمام متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا به جز چند کشور مانند آمریکا، ژاپن، استرالیا و غیره باید برای ورود به آلمان ویزا دریافت کنند. انواع بسیاری ویزا برای اقامت بلند مدت و یا کوتاه مدت در این کشور وجود دارد. بسته به شرایط و یا اهداف خود ویزایی را برای اقامت شما که برای شما مناسب است را درخواست دهید.

انواع مختلف ویزا در آلمان شامل ویزای دانشجویی، کار، جستجوی کار، سرمایه گذاری، کارآموزی، خوداشتغالی، توریستی و غیره است. انواع ویزای و مدارک لازم برای آنها در ادامه توضیح داده شده است.

مقاله های پیشنهادی : انواع ویزا

ویزای دانشجویی

ویزای دانشجویی

آلمان یکی از بهترین سیستم های آموزشی را در جهان در اختیار دارد و تحصیل در این کشور می تواند یک فرصت بسیار عالی برای دانشجویان در سراسر جهان باشد. اگر شما نیز قصد تحصیل در این کشور را دارید و از یک دانشگاه در این کشور پذیرش خود را دریافت کرده اید، می توانید برای تحصیل در این کشور درخواست ویزا کنید.

 برای درخواست ویزای تحصیلی در آلمان برای مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری باید مدارک تحصیلی پیشین خود را ارائه دهید. علاوه بر موارد ذکر شده، برای تحصیل در این کشور، باید توانایی تأمین هزینه های زندگی خود را داشته و بیمه درمانی نیز ارائه دهید. مدارک زبان بسته به اینکه تحصیلات شما به زبان آلمانی یا انگلیسی می باشد نیز، لازم است.

پس از ورود به آلمان از آنجایی که  ویزای دانشجویی معمولاً سه ماه اعتبار دارد، باید برای دریافت مجوز اقامت در این کشور به اداره مهاجرت شهر محل تحصیل خود مراجعه کنید.

کاناد

ویزای کار

چهارمین اقتصاد جهان با نرخ بیکاری بسیار پایین آلمان است که هر ساله مقصد بسیاری از مهاجران برای کار در این کشور می باشد. حقوق های بسیار بالا و نرخ تورم بسیار پایین موجب شده است که آلمان بهشت کارمندان و کارگران معرفی شود. شما نیز اگر قصد کار در این کشور را دارید می توانید با داشتن دعوت نامه از طرف یک کارفرما در این کشور و مدارک لازم اقدام به اخذ ویزای کار کنید.

اما پیدا کردن کارفرما سخت و زمان بر است. چون اگر شرکتی قصد دارد نیرویی خود را از کشوری خارج از اتحادیه اروپا بیاورد باید به مدت سه ماه اگهی استخدام منتشر کند. در صورتی که نیروی لازم پیدا نشد می تواند برای جذب نیروی خارجی اقدام گردد.

اگر شما مهارت و یا استعداد در رشته و شغل خود را دارید، نگران پیدا کردن کار نباشید. هم اکنون آلمان به نیروی کار ماهر نیازمند است. می توانید برای پیدا کردن شغل مورد نظر خود در آلمان با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

ویزای تحقیقاتی

ویزای تحقیقاتی
ویزای تحقیقاتی آلمان

یکی از انواع ویزای آلمان ویزای تحقیقاتی است که تنها به پژوهشگران تعلق می‌گیرد. آلمان بهشت محققان است و کتابخانه های بسیار غنی و مراکز تحقیقاتی بی شماری را نیز دارد. دولت آلمان این فرصت را به محققان یا دانشمندان داده است برای کار در یک پروژه، شرکت یا موسسه واقع در آلمان ویزای تحقیقاتی این کشور را دریافت کنند. تمام کسانی که قصد دریافت این نوع ویزا را دارند باید با یک موسسه یا شرکت تحقیقاتی برای دریافت این ویزا قرارداد کاری داشته باشند.بیشتر کسانی که برای کار تحقیقاتی به کشور آلمان سفر می‌کنند، در غرب این کشور ساکن می‌شوند. زیرا بیشتر موسسات تحقیقاتی در قسمت غربی این کشور واقع شده‌اند.

ویزای کارآموزی یا آسبیلدونگ

ویزای کارآموزی یا آسبیلدونگ

ویزای کار آموزی آلمان ویزایی است که به شما این امکان را می دهد که در کنار کار در این کشور حقوق نیز دریافت کرده و مدرک معتبری نیز در پایان دوره کسب کنید. برای دریافت ویزا آوسبیلدونگ شرایط خاصی مانند حداکثر 25 سال و برای پرستاری تا 40 سال لازم است. برای شرکت در دوره کارآموزی داشتن حداقل مدرک دیپلم ضروری می باشد. با گذراندن دوره در رشته و مهارت مورد نظر خود در آلمان در مدت زمان بین 1 تا 3 سال می توانید در این کشور و یا کشورهایی مانند فرانسه و سوئیس نیز مشغول به کار شوید. در طول دوره به متقاضی نسبت به نوع آن حقوق 800 تا 1500 یورو پرداخت می شود.

چطور برای ویزای کار آلمان وقت سفارت بگیریم؟

کار در کانادا با مدرک دیپلم

برای این‌که ویزای کاری خود را بگیرید، باید ابتدا از سفارت شروع کنید. برای سفارت هم لازم است وقت بگیرید. بنابراین کاری که باید انجام دهید این است که سایت کارگزار سفارت آلمان در تهران باز کنید. سپس در قدم اول به صورت آنلاین در این سایت ثبت نام کنید. در حین ثبت نام اطلاعات لازم را وارد می‌کنید. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، شماره گذرنامه و غیره می‌شود. در ضمن از شما ایمیل معتبر هم خواسته می‌شود تا در صورت لزوم اطلاع رسانی‌ها را از طریق ایمیل برای شما ارسال کنند. به طور کلی از ایمیل برای اطلاع رسانی جهت وقت سفارت استفاده می‌شود. وقتی که شما کارهای اولیه را انجام دادید، حدود یک سال الی یک سال و نیم طول می‌کشد تا به شما وقت سفارت بدهند. بعد از آن می‌توانید به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنید و مدارک ترجمه شده را ارائه کنید.

چه کسانی ویزای تحقیقاتی را می‌گیرند؟

چه کسانی ویزای تحقیقاتی می‌گیرند؟

به طور کلی برای دادن ویزای تحقیقاتی، ملیت فرد اهمیت دارد. بعضی از افراد برای ورود به کشور آلمان نیازی به داشتن ویزا ندارند. تمامی کسانی که عضو کشورهای اتحادیه اروپا هستند یا این‌که تابعیت آن‌جا را دارند، می‌توانند بدون نیاز به گرفتن ویزا به آلمان سفر کنند. البته بعضی از کشورهای دیگر مانند کانادا، ژاپن، آمریکا، استرالیا و کره جنوبی هم برای ورود به آلمان نیازی به داشتن ویزا ندارند و تنها با استفاده از پاسپورت خود می‌توانند به آلمان سفر کنند.

شرایط لازم برای گرفتن ویزای تحقیقاتی آلمان

برای گرفتن ویزای تحقیقاتی آلمان باید تمامی مدارکی که اداره مهاجرت عنوان کرده است را آماده کنید. به طور کلی اولین کاری که باید برای گرفتن چنین ویزایی انجام دهید، این است که فرم درخواست یا اپلیکیشن خود را پر کنید. اطلاعاتی که در این فرم وارد می‌کنید، بسیار مهم هستند و نباید هیچ گونه مغایرتی داشته باشند. این فرم باید دو بار چاپ شود و هردو فرم چاپ شده باید توسط متقاضی امضا شوند.

بعد از فرم نوبت به گرفتن عکس پاسپورتی می‌رسد. عکس‌هایی که می‌گیرید، حداکثر باید در 3 ماه گذشته گرفته شده باشند. داشتن پاسپورت معتبر هم یکی دیگر از مدارک بسیار مهم برای ویزای تحقیقاتی است که حتما باید حداقل 12 ماه معتبر باشد. درضمن متقاضی باید یک کپی از صفحه اطلاعات پاسپورت خود را بگیرد.

داشتن بیمه نامه سلامت هم از مهم‌ترین مدارکی است که باید آماده کنید. بیمه سلامت به این معنی است که شما باید حداقل 30 هزار یورو داشته باشید تا در صورت وقوع اتفاقاتی مانند تصادف، بیماری یا فوت هزینه لازم برای درمان یا برگرداندن شما به کشورتان وجود داشته باشد.

شرط محل سکونت برای ویزای تحقیقاتی آلمان

برای گرفتن ویزای تحقیقاتی آلمان حتما باید ثابت کنید که شما یک محل اقامت در مدت زمانی که در آلمان هستید، دارید. این مکان می‌تواند هتل، خانه‌ای که خودتان اجاره می‌کنید یا دعوت نامه از دوست و آَشنا در کشور آلمان باشد که قرار است پیش او بمانید. بعضی از مدارک متقاضی هم در صورت وجود باید ضمیمه سایر مدارک شوند. برای مثال می‌توان به سند ازدواج، گواهی فوت همسر و غیره اشاره کرد که تنها افراد متاهل چنین مدارکی دارند.

ویزای سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان

آلمان با داشتن اقتصاد بسیار عالی برای تجارت و سرمایه گذاری کشور بسیار مناسبی است. متقاضیانی که قصد تأسیس شرکت یا استارت آپ در این کشور را دارند، می توانند این ویزا را دریافت کنند. برای گرفتن این ویزا به چند نکته باید توجه کرد. سود آوری شرکت و تأمین منافع اقتصادی و یا محصول و خدمات منطقه ای در این کشور باید از طرف سرمایه گذار اثبات شود. نکته قابل توجه برای متقاضیانی که قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان را دارند این است که با این نوع ویزا، اقامت دائم این کشور داده نمی شود.

ویزای دیدار از خانواده

ویزای دیدار از خانواده

گر اعضای خانواده شما در آلمان هستند، این امکان برای شما محیا است که با دریافت این ویزا در آلمان اقامت داشته باشید. ویزای پیوستن به خانواده در صورتی به متقاضی داده می شود که فرد ساکن در این کشور به طور قانونی در این کشور اقامت داشته باشد. این ویزا برای اعضای خانواده غیر آلمانی خارج از اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده و به اعضای خانواده، همسر یا بستگان اتباع خارجی داده می شود. با استفاده از این ویزا، می توانند به طور موقت یا دائم در این کشور اقامت داشته باشید.

ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی

آلمان یکی از زیباترین کشور های جهان بوده و از مهمترین مقاصد گردشگری در جهان است. این نوع ویزا برای افرادی است که قصد گشت و گذار و یا دیدار از بستگان خود در این کشور را دارند. این ویزا شنگن بوده و متقاضی علاوه بر آلمان به دیگر کشور های این حوزه در اروپا نیز می تواند سفر داشته باشد. متقاضی باید به این نکته توجه کند که این ویزا کوتاه مدت بوده و نمی تواند بیش از 90 روز در آلمان اقامت داشته باشد.

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا

هزینه دریافت انواع ویزای آلمان

برای دریافت ویزای کشور آلمان باید به کنسولگری این کشور هزینه ای را بابت صدور ویزا پرداخت کنید. برای درخواست ویزای کار در حدود 80 یورو نیز باید پرداخت شود. برای تمام کسانی که قصد دارند اقامت بیش از سه ماه در این کشور داشته باشند باید 75 یورو برای ویزای بلند مدت و برای کمتر از سه ماه 60 یورو برای ویزاهای کوتاه مدت پرداخت کنند.

این امکان نیز برای شما بوجود آمده است که در موارد خاص، درخواست کاهش هزینه برای دریافت ویزا نیز داشته باشید. لازم به ذکر است که سفارت این کشور این امکان را نیز وجود آورده است که، هزینه درخواست ویزا را با تومان پرداخت کنید. این را نیز در نظر داشته باشید که در صورت رد شدن درخواست ویزای شما هزینه پرداخت شده به سفارت آلمان عودت داده نمی شود.

مدت زمان صدور ویزای کشور آلمان

زمان صدور ویزا

پس از ارسال مدارک باید منتظر ویزای خود از سفارت آلمان باشید. در بیشتر مواقع بررسی ویزای این کشور معمولاً تا 4 هفته طول می کشد. اما لازم به ذکر است که گاهی اوقات، ممکن است طولانی تر نیز شود. این می تواند بسته به شرایط شما، حجم کاری سفارت و ارسال مدارک به آلمان متفاوت باشد.

حتی زمان بررسی ویزای شما در اداره مهاجرت این کشور نیز مقداری زمان بر است تا درخواست شما در آن اداره نیز تایید گردد. به طور کلی، پیش از درخواست ویزا آلمان این زمان را باید در نظر بگیرید. بهتر است که حدود 4 الی 5 ماه پیش از تاریخ ورود به آلمان روند درخواست خود را آغاز کنید.

نتیجه گیری

آلمان قطب اقتصادی اروپا است و مهاجران بسیاری از کشور های مختلف برای کار یا تحصیل وارد این کشور می شوند. این کشور با داشتن فرصت های کاری و تحصیلی فراوان زندگی راحت و با امکانات بالا را به مهاجران ارائه می دهد. برای مهاجرت به این کشور انواع ویزا وجود دارد. آلمان با ارائه ویزاهای مختلف این فرصت را به افراد واجد شرایط می دهد تا در این کشور اقامت داشته باشند. ویزای دانشجویی، کار، خوداشتغالی، جست و جوی کار، دیدار از خانواده، توریستی، کارآموزی و تحقیقاتی نمونه هایی از انواع ویزای این کشور هستند. دریافت ویزای آلمان شرایطی دارد که باید در هنگام گرفتن آن مورد توجه قرار گیرد.

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید موسسه مهاجرت با مابا داشتن پرونده های موفق بی شمار در زمینه مهاجرت به آلمان می تواند به شما برای اخذ اقامت آلمان کمک کند. برای آنکه در جریان جزئیات مهاجرت و انواع ویزای آلمان قرار بگیرید با کارشناسان ما در تماس باشید.

سوالات متداول

هزینه درخواست ویزای آلمان چقدر است ؟

هزینه ویزا بین 60 تا 80 یورو بسته به مدت زمان اقامت شما متغیر می باشد.

مدت زمان درخواست ویزا آلمان چقدر می باشد؟

روند بررسی درخواست ویزای این کشور حدود یک ماه است.

آیا بدون ویزا می توان به آلمان سفر کرد؟

خیر – گرفتن ویزا برای ایرانیان برای سفر به آلمان الزامی است.

آیا با گرفتن ویزای شینگن می توانم در این کشور اقامت دائم داشته باشم؟

خیر – این ویزا کوتاه مدت بوده و فقط می توانید به گشت و گذار، دیدار از بستگان و یا خانواده خود بپردازید.

آیا برای گرفتن ویزای توریستی آلمان داشتن مدرک زبان الزامی است؟

خیر برای ویزای گردشگری آلمان اجباری به ارائه مدرک زبان نیست.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.


فرم ارزیابی رایگان

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.


ارتباط با کارشناسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن