مشاوره رایگان

02128111107

ویزای آمریکا

ویزای آمریکا

آیا به دنبال گرفتن ویزای آمریکا هستید؟ آیا قصد دارید به ایالات متحده مهاجرت کنید؟ دریافت ویزای ایالات متحده فرایند خود را داشته و به مدارکی نیاز دارد. در این مقاله به ویزای ایالات متحده می‌پردازیم و به پرسش‌های رایج درباره این ویزا پاسخ می‌دهیم.
برای ورود به خاک ایالات متحده لازم است که ویزای این کشور را دریافت کرده باشید. این ویزا به شما اجازه می‌دهد که در خاک آمریکا عبور و مرور داشته باشید. در ادامه بیشتر در مورد انواع ویزای آمریکا، نحوه دریافت و نکات آن توضیح می‌دهیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

درباره ویزای آمریکا

تمام افرادی که می‌خواهند وارد خاک ایالات متحده شوند، لازم است که ابتدا ویزای این کشور را دریافت کنند. ویزای آمریکا یکی از ویزاهای پر متقاضی است. این ویزا صاحب خود را مجاز می‌کند که در محدوده زمانی مشخص در آمریکا ساکن شود.

ویزای آمریکا یکی از ویزاهای پر متقاضی است.

روش اخذ ویزای ایالات متحده آمریکا؛ ویزای کاری، دانشجویی و ...

ویزای آمریکا را می‌توان از راه‌های گوناگونی به دست آورد. از مهم‌ترین این راه‌ها می‌توان به تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری و ازدواج اشاره کرد. در روش تحصیلی فرد از دانشگاه یا مؤسسه‌ای پذیرش می‌گیرد و با آن پذیرش ویزای ایالات متحده را دریافت می‌کند.

در روش کاری، متقاضیان پس از یافتن یک موقعیت شغلی و اخذ پذیرش از کارفرما می‌توانند جواز حضور در خاک آمریکا را به دست آورند. برای این امر می‌توان از خدمات مجموعه کاریابی بین‌المللی مهاجرت با ما استفاده کرد. این مجموعه با در نظر گرفتن مجموعه قوانین وزارت کار ایران قادر است که بر اساس شرایط و مهارت‌های فرد بهترین موقعیت‌های شغلی را در کشور آمریکا برای متقاضی فراهم کرده و او را در این مسیر یاری کند. در ویزای سرمایه‌گذاری افراد با خرید ملک یا سرمایه‌گذاری‌های دیگر و با داشتن شرایط لازم می‌توانند ویزای آمریکا را دریافت کنند.

روش اخذ ویزای ایالات متحده آمریکا

مراحل اخذ ویزا آمریکا

برای گرفتن ویزای ایالات متحده باید مراحل متعددی را طی کنید که عبارت‌اند از:


• مرحله ۱: نوع ویزای مورد نظر خود را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که اخذ ویزا برای شهروندان همه کشورها ضروری نیست. چنانچه علاوه بر ایران تابعیت کشور دیگری را نیز دارید، بهتر است ابتدا بررسی کنید آیا کشور شما شامل کشورهایی می‌شود که از اخذ ویزا معاف هستند یا خیر.
• مرحله ۲: برای اخذ ویزای آمریکا ابتدا باید فرم درخواست صدور ویزا را پر کنید. این فرم به‌ صورت الکترونیکی بوده و در سایت سفارت ایالات متحده موجود است. بهتر است پرینت و کپی فرم را نیز نزد خود نگه دارید.
• مرحله ۳: هزینه درخواست ویزا را بپردازید.
• مرحله ۴: از سفارت نوبت بگیرید.
• مرحله ۵: مدارک لازم را جمع‌آوری کنید.
• مرحله ۶: مصاحبه سفارت را بگذرانید.
• مرحله ۷: کارهای نهایی دریافت ویزا را انجام دهید و چمدان خود را ببندید.

مراحل اخذ ویزا آمریکا

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت تحصیلی به آمریکا

هزینه اخذ ویزای ایالات متحده آمریکا

هزینه درخواست ویزای آمریکا برای بیشتر ویزاهای رایج ۱۶۰ دلار بوده، در حالی که برای ویزاهای خاص ۱۹۰ دلار است. از این رو می‌توان گفت، هزینه ویزای ایالات متحده بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار متغیر بوده و این مبلغ غیر قابل ‌بازگشت است.

مدت زمان لازم برای اخذ ویزای آمریکا

زمان صدور ویزا ممکن است از یک هفته تا چند ماه طول بکشد. معمولاً از یک هفته تا یک ماه پس از نوبت سفارت ویزا صادر می‌شود. توصیه می‌شود متقاضیان حداقل سه ماه قبل از تاریخ مسافرت خود برای دریافت ویزا نوبت بگیرند. این مدت برای ویزاهای خاص ممکن است بیشتر شود.

مدت زمان لازم برای اخذ ویزای آمریکا

مدارک لازم برای صدور ویزای ایالات متحده

مهم‌ترین مدارک لازم برای دریافت ویزای آمریکا عبارت‌اند از:

 

• فرم درخواست صدور ویزا: این فرم را می‌توانید از سایت سفارت ایالات متحده دریافت کنید. فرم درخواست را باید به ‌صورت الکترونیکی پر کنید. توصیه می‌شود که یک کپی از فرم را نزد خود داشته باشید تا در مواقعی که به اطلاعات آن نیاز دارید، در دسترس باشد.


• پاسپورت معتبر: پاسپورت متقاضی باید حداقل شش ماه پس از تاریخ اقامت در آمریکا معتبر بوده و حداقل یک برگ سفید داشته باشد. در این بین، برخی کشورها از تسلیم این مدرک معاف هستند که البته این قانون شامل حال کشور ما نمی‌شود.


• عکس: عکسی که برای ویزا تهیه می‌کنید، باید با استاندارد پاسپورت تطابق داشته باشد. از جمله نکاتی که در این باره مهم است، می‌توان به سایز عکس اشاره کرد. عکس‌ها باید صورت را کامل نشان دهند و بدون مارک، لوگو یا علامت باشند.


• رسید پرداخت هزینه درخواست: برخلاف ویزای کشورهای اروپایی، برای دریافت ویزای آمریکا باید قبل از انجام مصاحبه هزینه صدور ویزا را بپردازید. برای رزرو کردن وقت مصاحبه باید ۱۶۰ دلار بپردازید و رسید آن را نگه دارید. این هزینه غیر قابل‌ بازگشت است و اگر بخواهید از وقت رزرو‌ شده استفاده نکنید، هزینه پرداختی به شما باز نمی‌گردد.


• جزئیات شبکه‌های مجازی متقاضی: لازم است که متقاضی لیستی از شبکه‌های مجازی را تهیه کند که عضو آن‌ها است و آن لیست را تحویل دهد. در این لیست باید نام شبکه‌ها، اکانت‌ها، آدرس ایمیل و مواردی از این ‌قبیل نوشته شده باشد.


• ترجمه هر سند و مدرک دیگری به انگلیسی یا زبان رسمی کشور میزبان (کشور که مصاحبه در آن انجام می‌شود): در این بین، باید کلیه مدارک به زبان انگلیسی یا زبان مورد تأیید سفارت ترجمه شود. ترجمه باید در دارالترجمه‌های معتبر و با رعایت استانداردهای لازم انجام شود.

مدارک لازم برای صدور ویزای ایالات متحده

چه مدارک دیگری را برای ویزا با خود ببریم؟

علاوه بر موارد گفته شده، مدارک دیگری نیز برای مراحل بعدی صدور ویزا لازم هستند. از این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• چنانچه قبلاً هم به ایالات متحده سفرکرده‌اید، لازم است پاسپورت قدیمی خود را نیز به همراه داشته باشید.
• یکی از مدارکی که برای برخی از متقاضیان لازم بوده، دعوت‌نامه است. متقاضی باید از یک شهروند آمریکایی دعوت‌نامه داشته باشد. این دعوت‌نامه نشان می‌دهد که فرد مورد نظر تمایل دارد متقاضی که دوست یا خانواده وی است، به آمریکا سفر کند. این دعوت‌نامه می‌تواند توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی تکمیل شود.
• متقاضیان باید مدارکی را ارائه دهند که رفت ‌و برگشت آن‌ها را نشان می‌دهند. از این مدارک می‌توان به بلیط رفت ‌و برگشت (در صورت وجود) و فرم رزرو هتل یا اقامت اشاره کرد.
• لازم است که متقاضیان تمکن مالی خود را نشان دهند. این به معنی آن است که باید ثابت کنند که از عهده تأمین هزینه‌ها در زمان حضور خود در خاک آمریکا برمی‌آیند. برای این منظور، لازم است که پس از واریز مبلغ معین به حساب خود رسید آن و گواهی تمکن را ارائه دهند.
• چنانچه یکی از شهروندان آمریکایی اسپانسر ویزای فرد شده باشد، فرد باید مدارک اسپانسری را نیز به همراه داشته باشد.
• اگر متقاضی صاحب ‌خانه یا ملک است، حتماً باید سند و مدرک مالکیت آن را به همراه ببرد. داشتن ملک نشان می‌دهد که قصد ماندن در آمریکا را ندارد و به کشور خود باز خواهد گشت. این سند می‌تواند شانس صدور ویزا را افزایش دهد.
• لازم است که فرد متقاضی مدارک شغلی خود را نیز ارائه دهد. از جمله این مدارک می‌توان به فیش حقوقی، حکم یا قرارداد استخدام و جواز کسب اشاره کرد. این مدارک نشان می‌دهند که فرد پس از اتمام تاریخ ویزا به کشور خود باز خواهد گشت و از این ‌رو، شانس دریافت ویزا بیشتر می‌شود.
• به ‌همراه ‌داشتن مدارک پزشکی از جمله بیمه و مدارک خانوادگی مانند شناسنامه، سند ازدواج، اسناد قیومیت یا سرپرستی و … نیز ضروری است.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری به آمریکا

مزایای ویزای ایالات متحده

ویزای آمریکا به شما اجازه می‌دهد تا در مهلت مقرر در خاک این کشور مستقر شوید. در صورتی ‌که شرایط لازم را داشته باشید، می‌توانید با داشتن ویزای ایالات متحده برای موقعیت‌های شغلی یا تحصیلی و … درخواست دهید. در صورتی‌ که بتوانید شغلی مناسب پیدا کنید، قادر هستید که ویزای خود را تمدید کنید و از این طریق، راه دریافت اقامت دائم آمریکا برایتان باز می‌شود.

مزایای ویزای ایالات متحده

نوبت گرفتن از سفارت برای صدور ویزا

برای دریافت ویزا لازم است که از سفارت ایالات متحده در یکی از کشورهای اطراف ایران نوبت بگیرید. در این مرحله، لازم است اسناد و مدارکی را آماده کرده و به سفارت تسلیم کنید. معمولاً با متقاضیان مصاحبه می‌شود و ممکن است در این مصاحبه در مورد دلیل سفر به ایالات متحده سؤالاتی پرسیده شود.


این نکته را در نظر داشته باشید که این مصاحبه در مواردی انجام نمی‌شود؛ مثلاً برای کودکان و افراد ۸۰ سال یا بیشتر بدون مصاحبه ویزا صادر می‌شود. کودکان و نوجوانان زیر چهارده سال نیازی به حضور در سفارت ندارند و والدین یا سرپرست‌های قانونی این افراد می‌توانند اسناد لازم را به سفارت تحویل دهند.

آیا می‌شود بعد از دریافت ویزا به کشورم بازگردم؟

برای برخی کشورها این امکان وجود دارد که افراد بعد از اخذ ویزای آمریکا به کشور خود بروند و بدون ابطال ویزای خود به ایالات متحده بازگردند. کشور کانادا و مکزیک شامل این قانون می‌شوند. کشور ما مانند بسیاری از کشورهای خاورمیانه‌ای از این قانون مستثنی است.

برای برخی کشورها این امکان وجود دارد که افراد بعد از اخذ ویزای آمریکا به کشور خود بروند

کلام آخر

ویزای آمریکا یکی از ویزاهای محبوب و پر طرفدار است. اخذ این ویزا پروسه‌ای چندماهه است و به مدارکی از جمله پاسپورت معتبر، گواهی تمکن، فرم درخواست صدور ویزا و رسید پرداخت هزینه درخواست نیاز دارد. لازم به ذکر است که موارد گفته‌ شده قوانین کلی ویزا هستند و ممکن است برای شرایط خاصی قوانین دیگری نیز وجود داشته باشند. اگر درباره اخذ ویزای ایالات متحده از طریق کار سؤالی داشتید، می‌توانید پرسش خود را با مجموعه مهاجرت با ما در میان بگذارید. کارشناسان مجرب مهاجرت با ما آماده ارائه مشاوره و پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

سوالات متداول

برای برخی کشورها این امکان وجود دارد که افراد بعد از اخذ ویزای آمریکا به کشور خود بروند و بدون ابطال ویزای خود به ایالات متحده بازگردند. کشور کانادا و مکزیک شامل این قانون می‌شوند. کشور ما مانند بسیاری از کشورهای خاورمیانه‌ای از این قانون مستثنی است.

فرم درخواست صدور ویزا
پاسپورت معتبر
عکس
رسید پرداخت هزینه درخواست
جزئیات شبکه‌های مجازی متقاضی
ترجمه هر سند و مدرک دیگری به انگلیسی یا زبان رسمی کشور میزبان (کشور که مصاحبه در آن انجام می‌شود)

هزینه اخذ ویزای ایالات متحده ۱۶۰ دلار است

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن