مشاوره رایگان

02128111107

اتریش چگونه کشوری است؟

اتریش چگونه کشوری است؟

اتریش یکی از کشورهای اروپایی می باشد که دارای حدود ۹ میلیون نفر جمعیت است. در اتریش زبان آلمانی صحبت می شود اما باید گفت این زبان با زبان آلمانی که در کشور آلمان صحبت می شود دارای تفاوت های قابل توجهی است، زیرا از آنجا که مردم اتریش دارای لهجه های مختلف می باشند از این رو درک زبان آن ها برای افراد دیگر کشورها حتی اتریشی های مقیم دیگر کشورها بسیار دشوار می باشد. در این مقاله قصد داریم به طور کلی کشور اتریش را مورد بررسی قرار دهیم و برای این سوال که اتریش چگونه کشوری است؟ به پاسخ مناسبی دست یابیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

تاریخچه کشور اتریش

تاریخچه کشور اتریش امروزه به خاندان هایزبورگ بر می گردد. در زمان های گذشته بخش عظیمی از این کشور به امپراتور روم تعلق داشت. مساحت کشور اتریش امروزی برابر با ایالت کارولینای جنوبی واقع در آمریکا برابر است اما در قدیم اتریش کشوری بزرگ بود و بخش بزرگ آن در اختیار اروپا بود. در گذشته های دور نام این کشور پادشاهی اتریش-مجارستان بود. امپراتوری هایزبورگ در سال ۱۹۱۸ با پایان یافتن جنگ جهانی دوم در کشور اتریش از بین رفت. پس از جنگ جهانی دوم و از سال ۱۹۴۵ جمهوری امروزی اتریش شکل گرفت.

 

تا سال ۱۹۵۵ این کشور در تصرف متفقین بود اما در نهایت موفق به پس گرفتن تمام اراضی کشور خود شد. تا پایان مقاله همراه ما باشید تا متوجه شوید اتریش چگونه کشوری است؟

آب و هوای اتریش

اگر قصد مهاجرت به اتریش را دارید خوب است بدانید که به دلیل وجود اختلاف در ارتفاع و دیگر جنبه ها در اتریش می توان انواع آب و هوای محلی را مشاهده نمود؛ اما به طور کلی می توان گفت آب و هوای این کشور معتدل می باشد و در تمامی فصول سال می تواند مقصد مناسبی برای گردشگران باشد. بخش شرقی اتریش نسبت به بخش غربی آن خشک تر است و از این رو فصل زمستان در آنجا سردتر و فصل تابستان در آن گرم تر و در نتیجه مرطوب تر از بخش غربی یا نواحی آلپی می باشد. مناطق کشور اتریش که دارای ارتفاع بیش از ۳۰۰ متر می باشند در تمامی فصل های سال پوشیده از برف هستند. کشور اتریش در مسیر آب و هوای اروپای مدیترانه و منطقه معتدل واقع شده است و به همین دلیل تحت تأثیر آب و هوای آتلانتیک و قاره ای قرار دارد.

 

در هر فصل از سال می توانید آب و هوای مخصوص همان فصل را در اتریش مشاهده نمایید. در مناطق کوهستانی بارندگی زیاد است و در نتیجه زمستان های طولانی را می توان مشاهده نمود. در دیگر مناطق کشور اتریش می توان گفت بارندگی اندک است و همچنین تابستان های آن گرم و در زمستان شاهد آب هوای معتدل خواهید بود.

آب و هوای اتریش

جغرافیای کشور اتریش

آیا در پی یافتن جوابی برای سؤال اتریش چگونه کشوری است؟ هستید. در این بخش از مقاله موقعیت جغرافیایی این کشور را بررسی خواهیم کرد. مساحت اتریش ۸۳۸۷۲ کیلومتر مربع می باشد. این کشور در قلب اروپای مرکزی واقع شده است و تمامی بخش های آن توسط خشکی محصور شده است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک و اسلواکی و از شرق با مجارستان همسایه است. از بخش جنوبی با اسلوونی و ایتالیا و از جنوب غربی با سوئیس و لیختن اشتاین دارای مرز مشترک است. بر خلاف دیگر کشورهای واقع در اروپای مرکزی با آب های آزاد جهانی و دریاها مرز مشترک ندارد. بیش از ۷۵% از خاک این کشور را رشته کوه های آلپ تشکیل می دهند که از بخش شرق به غرب امتداد یافته اند. کوه گروس بلندترین نقطه کوه های آلپ واقع در کشور اتریش می باشد.

 

دانوب و انس واین از رودهای بزرگ اتریش می باشند که از کوه های آلپ سرچشمه گرفته و در مسیر خود باعث ایجاد مناطق بسیار زیبا شده اند. در نواحی کم ارتفاع شمال و شمال شرق زمین های قابل کشت کشور اتریش واقع شده اند که نیمی از آن ها به کشت علوفه و درختکاری اختصاص داده شده اند. تپه های کوتاه، آبگیر وین و نواحی مسطح و ماندابی نزدیک به نویزیدلارزه در مرز مجارستان در بخش زمین های کم ارتفاع شرق اتریش واقع شده اند.

آشنایی با فرهنگ کشور اتریش

اگر قصد گرفتن اقامت اتریش را دارید، باید در پاسخ به سؤال اتریش چگونه کشوری است؟ فرهنگ مردم آن را نیز مورد بررسی قرار دهید. در رابطه با این سوال که کشور اتریش چگونه کشوری برای زندگی است باید گفت زندگی در اتریش دارای سطح عالی می باشد. مردم این کشور دارای فرهنگ مطابق با استانداردهای بالای زندگی می باشند. لباس هایی که مردم این کشور می پوشند به پوشش آمریکایی ها شباهت زیادی دارد.

لباس های گرم مردم این کشور نیز به مردم آمریکایی شبیه می باشد. در مراسم و مناسبت های خاص مردم این کشور لباس های محلی، سنتی و ملی خود را می پوشند. روز پدر، روز مادر و دیگر عادات که امروزه در کشور اتریش رعایت می شوند از جمله عاداتی می باشند که خاص این کشور نیستند اما در سال های اخیر از فرهنگ کشورهای خارجی الهام گرفته شده اند.

آشنایی با فرهنگ کشور اتریش

مذهب مردم اتریش

مذهب مردم اتریش در پاسخ به سؤال اتریش چگونه کشوری است؟ در نظر گرفته می شود. مسیحیت کاتولیک دین اصلی مردم کشور اتریش می باشد. تنها ۵% از مردم این کشور پیرو مذهب پروتستان هستند. ۵۰۰ هزار نفر از مردم اتریش مسلمان هستند که می توان گفت تنها مهاجران از کشورهای دیگر به اتریش پیرو دین اسلام هستند. در دهه های اخیر دین اسلام در این کشور رواج داشته است.

زبان رسمی مردم اتریش

زبان مردم این کشور را نیز باید در پاسخ به این سؤال که اتریش چگونه کشوری است؟ باید در نظر گرفت. آیا می خواهید بدانید اتریش چگونه کشوری برای زندگی است؟ زبان مردم این کشور را نیز در نظر بگیرید. زبان رسمی اکثر مردم بومی اتریش آلمانی می باشد اما درصد کمی از آن ها به زبان کروات، اسلوونیایی و مجارستانی صحبت می کنند.

 

در مناطق کوهستانی اتریش لهجه های مختلف زبان آلمانی مورد استفاده قرار می گیرد. گویش های اتریشی و باواریایی در این کشور بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

امکانات کشور اتریش برای زندگی ایده آل

یکی از شهرهای اروپایی منحصر به فرد وین پایتخت کشور اتریش می باشد. از جمله امکاناتی که در این کشور در اختیار مهاجران به اتریش قرار می گیرد خدمات بهداشتی مناسب می باشد. یکی از شرایط اخذ اقامت این کشور دریافت بیمه درمانی می باشد که اکثر هزینه های پزشکی را تحت پوشش قرار می دهد. از آنجا که کیفیت زندگی در اتریش مطابق با استانداردهای جهانی است اکثر افراد ساکن در این کشور از زندگی خود راضی هستند. از دیگر ویژگی های عالی اتریش می توان به موقعیت جغرافیایی آن اشاره کرد که در مرکز اروپا واقع شده است. این کشور همچنین از کشورهای حوزه شینگن می باشد به همین دلیل سفر به این کشور می تواند نهایت لذت را به همراه داشته باشد.

یکی دیگر از مزایای کشور اتریش برای زندگی امنیت بالای این کشور است. شما می توانید با آرامش و آسایش خاطر در این کشور اقامت نمایید. از آنجا که آب و هوای اتریش اکثر مواقع کوهستانی و بارانی می باشد زندگی در این کشور برای افرادی که آب و هوای بارانی را دوست دارند مناسب می باشد.

از جمله جاذبه های گردشگری موجود در اتریش می توان به کوه های آلپ آن اشاره کرد. یکی دیگر از مزایای کشور اتریش برای زندگی مناسب بودن هزینه زندگی در اتریش می باشد. وین پایتخت اتریش از بین ۲۱۴ کلانشهر در سطح جهان در زمینه هزینه خوراک، پوشاک و مسکن موفق به کسب رتبه ۴۸ شده است.

مزایای کشور اتریش

فرهنگ ارتباط های اجتماعی در اتریش

یکی از امور نسبی در زندگی تمامی افراد انجام تحقیقات و صحبت کردن با دیگران می باشد. برای برقراری روابط اجتماعی در این کشور توصیه می کنیم اضطراب و خستگی های عاطفی را کنار بگذارید. البته نکته مهمی که در اینجا باید بیان نمود این است که فرهنگ برقراری روابط اجتماعی در تمامی کشورها متفاوت است به صورتی که سوء رفتار با کودکان در قاره آسیا امری غیر قانونی نمی باشد. برقراری روابط شخصی در اتریش بسیار دشوار است. فرهنگ های موجود در اتریش نیز همانند بسیاری از دیگر کشورهای اروپایی غیر قابل تغییر است. بومیان ساکن اتریش افرادی غیر دوستانه نیستند اما برقراری روابط دوستانه با آن ها بسیار دشوار است.

میزان درآمد در کشور اتریش برای زندگی ایده آل

شرایط کار در کشور اتریش امروزه بسیار مناسب است به طوری که در مقایسه با شرایط کاری آلمان نیز دارای شرایط بهتری است. ممکن است اخذ ویزای کاری اتریش برای متقاضیان ایرانی کار دشواری باشد اما جالب است بدانید که تنها روش یافتن کار در کشور اتریش برای زندگی ایده آل دریافت ویزای کار اتریش نمی باشد.

شرایط اقتصادی حاکم بر کشور اتریش برای زندگی

به دلیل وجود نظام اقتصادی سوسیالیست در این کشور، برای شهروندان این کشور زندگی با سطح بالا فراهم شده است. پایه های بنیادین اقتصاد کشور اتریش را شرکت های کوچک و متوسط تشکیل می دهند از این رو شرایط کشور اتریش برای تأسیس شرکت های استارت آپ بسیار عالی می باشد.

فرهنگ ارتباط های اجتماعی در اتریش

هزینه زندگی در اتریش

یکی از بالاترین هزینه ها، هزینه خوراک در اتریش می باشد. به مهاجران اتریش توصیه می کنیم تا برای کاهش هزینه های خرید مواد غذایی در این کشور مواد مورد نیاز خود را از سوپر مارکت های عمده فروش خریداری نمایند. هزینه خرید غذاهای کنسرو شده، غذاهای منجمد، بوقلمون، مرغ و دیگر گوشت ها در این کشور در بین کشورهای اروپایی بسیار زیاد می باشد.

 

اکثر مهاجران به اتریش قادر به خرید خانه در این کشور نمی باشند و باید ملکی را اجاره نمایند. هزینه اجاره مسکن در مرکز اصلی شهرهای در مقایسه با دیگر مناطق بسیار بالاست. هزینه اجاره آپارتمان ۲ خوابه واقع در خیابان اصلی ماهانه ۱۳۵۰ یورو می باشد. هزینه اجاره همان خانه در منطقه های ارزان قیمت این کشور معادل ۱۲۰۵ یورو خواهد بود. به طور کلی هزینه ماهانه زندگی در اتریش میانگین ۹۵۰ یورو است.

 

هزینه حمل و نقل کشور اتریش برای زندگی

اتریش یکی از کشورهایی است که دارای سیستم حمل و نقل عمومی کارآمد و قابل اعتماد است. این سیستم حمل و نقل عمومی باعث اتصال شهرهای بزرگ و دیگر شهرهای اتریش به یکدیگر شده است. متروی زیرزمینی، اتوبوس و راه آهن در حومه کلان شهرهای اتریش قرار دارند. در صورتی که در شهرهای کوچک تنها یک یا دو حالت حمل و نقل وجود دارد. هزینه حمل و نقل عمومی در اتریش بالا نمی باشد. مهاجران کشور اتریش از مزیت تحصیل رایگان در اتریش برخوردار خواهند بود.

 

در آخر نکته مهمی در رابطه با هزینه زندگی در کشور اتریش خواهیم پرداخت و این نکته این است که هزینه زندگی در اتریش به سبک زندگی فرد در این کشور وابسته خواهد بود، اما به طور کلی می توان گفت هزینه زندگی در اتریش تقریباً بالاست، بنابراین توصیه می کنیم تنها در صورتی به مهاجرت به این کشور فکر کنید که دارای بودجه مناسب و کافی باشید.

هزینه زندگی در اتریش

سوالات متداول

اتریش یکی از کشورهای اروپایی می باشد که دارای ۸٫۶ میلیون نفر جمعیت است

پس از جنگ جهانی دوم و از سال ۱۹۴۵ جمهوری امروزی اتریش شکل گرفت

به طور کلی می توان گفت آب و هوای این کشور معتدل می باشد و در تمامی فصول سال می تواند مقصد مناسبی برای گردشگران باشد

مسیحیت کاتولیک دین اصلی مردم کشور اتریش می باشد. تنها ۵% از مردم این کشور پیرو مذهب پروتستان هستند

زبان رسمی اکثر مردم بومی اتریش آلمانی می باشد اما درصد کمی از آن ها به زبان کروات، اسلوونیایی و مجارستانی صحبت می کنند

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن