مشاوره رایگان

02128111107

کار در خارج

کار در خارج

کار در خارج

کار در خارج موضوعی است که قصد داریم به آن بپردازیم پس اگر می خواهید به خارج از کشور سفر و در آنجا زندگی کنید اما حساب بانکیتان شما را مایوس کرده است بهتر است که نگاهی به این مقاله بیندازید.

امروزه بسیاری از شرکت ها جهانی شده و فرصت های بی شماری در همه جای دنیا وجود دارد همچنین در سراسر جهان مشاغل بسیار متنوعی وجود دارد.

اگر دانشجویی هستید که پس از فارغ التحصیلی خود به دنبال کار در خارج از کشور هستید، یا تجربه کاری ندارید و یا اینکه سن شما بالا است و هنوز به دنبال تجربه های جدید هستید، می توانید در خارج از کشور کار کنید.

کار در خارج از کشور بسته به اینکه کجا می روید و یا اینکه برای چه کمپانی کار خواهید کرد  و مدت زمان اقامت شما، روند متفاوتی خواهد داشت .  اما نگران نباشید ما اینجا هستیم تا شما را راهنمایی کنیم. اگر قصد کار در خارج از کشور را دارید این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

🔍سوالات خود را درباره کار در خارج از ما بپرسید

آنچه در این مقاله می خوانید :

شرایط سنی کار در خارج از کشور

معمولاً سن چیزی جز یک عدد نیست اما در مورد کار در خارج از کشور گاهی اوقات می تواند گزینه های شما را برای پیدا کردن کار محدود کند. قانون اول برای کار در خارج از کشور این است که شما در ابتدا ویزا دریافت کنید. برای دریافت ویزای کار، جایی است که سن وارد می شود. سن برای پیدا کردن کار در بسیاری از کشور ها مانند کانادا بسیار مهم است. زمانی که شما بین 25 تا 35 سال هستید بیشترین امتیاز را دریافت می کنید و از همین رو شانس شما برای دریافت ویزای کار افزایش پیدا می کند. در بیشتر کشور های دنیا متقاضیانی که بین 18 تا 45 سال سن داشته باشند شانس پیدا کردن کار را دارند.

کار در خارج از کشور پس از فارغ التحصیلی

کار در خارج از کشور پس از فارغ التحصیلی

بعد از فارغ التحصیلی راه های بسیاری برای کار در خارج از کشور وجود دارد. یافتن شغل و شروع به کار مهمترین هدف همه فارغ التحصیلان است. البته آنها به دلیل نداشتن تجربه ممکن است که تحت فشار باشند.  بهترین روش کار در خارج از کشور پس از فارغ التحصیلی ، کار در کشور هایی مانند آلمان و استرالیا است که اهمیت بسیاری به مدرک تحصیلی می دهند. برای آنکه در جزئیات کار پس از فارغ التحصیلی قرار بگیرید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

درباره مهاجرت کاری به کانادا بیشتر بدانید ——-> ویزای کار کانادا

کار با ویزای جستجوی کار 

مدارک مورد نیاز برای ویزای جستجوی کار

در بسیاری از کشور های دنیا مانند آلمان، کانادا و اتریش ویزای جستجوی کار وجود دارد. به طور مثال شما می توانید با دریافت این ویزا در کشور آلمان 6 ماه اقامت داشته و در این مدت به دنبال کار بگردید. با پیدا کردن کار در این مدت می توانید یک تجربه بی نظیر در یک کشور خارجی را بدست آورید. با نگاهی تازه تر به آنچه در زندگی و حرفه خود می خواهید ، دریافت ویزای جستجوی کار آلمان می تواند بهترین گزینه شما باشید. برای دریافت ویزای جستجوی کار مدارک زیر را باید به همراه داشته باشید:

 • مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد از یک دانشگاه آلمان یا معادل خارجی آن.
 • حداقل 5 سال تجربه کار در زمینه شغلی مربوطه  
 • اثبات بودجه کافی برای تأمین هزینه اقامت خود
 • برای اقامت در آلمان تا زمانی که مجوز کار دریافت نکرده اید بیمه مسافرتی یا پزشکی داشته باشید

کار  با ویزای تعطیلات

ویزای کار در تعطیلات در خارج از کشور  به طور معمول برای افراد بین سنین 18 تا 30 سال و بعضی اوقات 35 سال بسته به کشور مقصد شما می باشد. شما با این ویزا می توانید تا دو سال در کشور مقصد اقامت داشته باشید. ویزای تعطیلات روش بسیار عالی برای کار در خارج از کشور پس از فارغ التحصیلی است. ویزای تعطیلات به تجربه نیازی ندارد و به راحتی از این ویزا می توانید استفاده کنید.

کار در خارج از کشور با ویزای کار

اگر به دنبال بهترین روش برای کار در خارج از کشور هستید یکی از بهترین روش های و مرسومترین ها دریافت ویزای کار است. دریافت این ویزا کمی دشوارتر است. برای این ویزا ها باید مدارک و مهارت های حرفه ای خود را به کار فرما اثبات کنید. بسیاری از کشور های دنیا مانند آلمان، استرالیا و کانادا به علت بالا رفتن سن نیروی کار و مازاد بودجه نیاز به نیروی کار ماهر برای رشد اقتصادی خود دارند. با داشتن رزومه و تجربه کاری می توانید کارفرمایان در این کشور ها را مجاب کنید که اسپانسر مالی شما بشوند. برای دریافت ویزای کار شما باید شرایط زیر را به همراه داشته باشید

 • داشتن پیشنهاد کاری 
 • تجربه کاری
 • مدارک تحصیلی معتبر 
 • اثبات تمکن مالی
 • بیمه درمانی

اطلاعات جامع و کامل در مورد مهاجرت ——-> مهاجرت

روش پیدا کردن کار در خارج از کشور

روش پیدا کردن کار در خارج از کشور

موسسات کاریابی یکی از بهترین مکان هایی هستند که می توانند برای شما کار پیدا کرده و یا اینکه شما را به دوره های کارآموزی به کمپانی های خارج از کشور معرفی کنند. موسسه کاریابی تمام آنچه را که نیاز دارید به صورت مرتب برای شما انجام می دهند. همچنین به شما در مورد ویزا، نحوه پیدا کردن کار در کشور مورد نظر می تواند کمک کند. این موسسات انتقال شما به خارج از کشور را آسان می کنند. آنها به شما کمک خواهند کرد تا ویزا، گواهینامه رانندگی، بیمه درمانی و در صورت نیاز حساب بانکی بین المللی خود را داشته باشید. 

کار معلمی در خارج از کشور

اگر معتقدید که کودکان آینده این جهان هستند، بنابراین می توانید به عنوان یک معلم در خارج از کشور کار کنید. اگر شما مدرک TEFL  داشته باشید،می توانید تقریباً در هر کجای دنیا تدریس کنید تا تأثیر ماندگاری بر روی شاگردان خود داشته باشید.

کار در خارج از کشور موجب می شود که شما مقداری نیز از زبان کشور مقصد خود را نیز یاد بگیرید. با حقوقی که دریافت می کنید می توانید در کشور مقصد خود به دنبال کار نیز بگردید. این یک گزینه بسیار خوب برای کار در خارج از کشور است. بدون توجه به سن یا داشتن تجربه، شرط لازم برای این شغل این است که شما به خوبی به انگلیسی صحبت کنید.. یکی از سختی ها این شغل این است که شما ممکن است با شوک فرهنگی که موقتی است روبرو شوید. سازگاری با زندگی جدید خود در خارج از کشور قطعاً یک چالش برای شما خواهد بود.

مقاله پیشنهادی ——-> تدریس زبان در خارج از کشور

کار در خارج از کشور با ویزای کارآموزی

یکی از روش های کار در کشور های دیگر کار با ویزای کارآموزی در مشاغل مختلف است. به طور مثال در آلمان ویزای کارآزموزی برای رشته های متنوعی از پرستاری و مهندسی گرفته تا نجاری و راننده قطار وجود دارد. متقاضیان کار آموزی باید بین 18 تا 25 سال سن داشته باشند. دوره های کار آموزی بین 1 تا 2 ماه بوده و متقاضی در این مدت در کنار تقویت رزومه خود مدرک رسمی دریافت می کند. در آلمان به کار آموزان در حدود 500 تا 2000 دلار در ماه حقوق داده می شود. کسانی نیز که قصد بازگشت به کشور را داشته باشند از دیگر متقاضیان متمایز خواهند بود .یکی از مزایای کار در خارج از کشور با ویزای کار آموزی این است که شما نیازی به تجربه کاری ندارید و شما تنها با داشتن مدرک زبان و دیپلم می توانید در خارج از کشور کار کنید.

چگونه در خارج از کشور کار پیدا کنیم

چگونه در خارج از کشور کار پیدا کنیم

برای آنکه کار مورد علاقه خود را در کشور مورد نظر خود پیدا کنید، شاید در نگاه اول کمی پیچیده بیاید اما با سپری کردن این 4 مرحله شما نیز می توانید در کشور رویاهای خود مشغول به کار شوید. این 4 مرحله شامل:

پیدا کردن مکان مورد نظر :  تشخیص اینکه کدام کشور برای شما مناسب است مهمترین قسمت مهاجرت شما است. لیست مکانهایی که با توجه با رزومه و اهداف شما مناسب است را بنویسید. اجازه ندهید چیزی مانع انتخاب بهترین مکان برای زندگی شما شود. کشور رویاهایتان را حتما در نظر بگیرید.

شغل مورد نظر خود را انتخاب کنید :  در مورد اینکه کدام یک از شرکتها یا سازمانها برای شما مناسب است آنها را بر روی کاغذ بیاورید. نقش آنها را در آینده خود در نظر بگیرید.

با دیگران مشورت کنید: از کسانی که در این زمینه تجربه دارند استفاده کنید. با کسانی که پیش از شما این مسیر را طی کرده اند صحبت کنید. اگر هم کسی را پیدا نکردید با موسسات مهاجرتی تماس بگیرید و با منخصصان و کارشناسان آنها در مورد ایده های خود مشورت بگیرید.

امور مالی خود را مدریت کنید: بودجه خود را  برای مهاجرت کاری به خارج از کشور تنظیم کنید. درباره هزینه های مهاجرتی خود اطلاعات کافی جمع کنید. یکی از مهمترین شرایط برای دریافت ویزای کاری داشتن تمکن مالی است.

نتیجه گیری

وقتی صحبت از کار در خارج از کشور می شود، فرصت های بسیاری برای شما وجود دارد. شما فقط باید مطمئن شوید که همه مدارک را فراهم و شرایط لازم را دارید. اگرچه روند مهاجرت کاری ممکن است که سخت و طاقت فرسا باشد اما همیشه بدانید که پایان شب سیه سپید است. بنابراین نا امید نشوید و برای ویزای کار در خارج از کشور از همین حالا مدارک خود را جمع آوری کنید. برای مهاجرت به خارج از کشور از طریق کار روش های بسیاری وجود دارد. برای کار در خارج از کشور داشتن مدرک زبان و تحصیلات دانشگاهی بسیار مهم بوده و داشتن تجربه کاری نیز می تواند کارفرمایان را مجاب کند که شما را برای پست خالی خود انتخاب کنند.

سوالات متداول

 • برای کار در خارج از کشور گزینه های بسیاری وجود دارد اما کار در بخش  بهداشتی و سلامت، آموزش زبان و مراقبت از بچه ها و شغل های مهندسی بیشترین تقاضا را دارند.
 • کار در خارج از کشور مزایای بی شماری را دارد از جمله می تواند سطح زندگی شما را بهبود بخشد. هنگام کار در خارج از کشور فرهنگ های مختلفی را تجربه می کنید. این فرصتی بی نظیر برای سفر به مناطق مختلف جهان است. همانطور که در خارج از کشور کار می کنید، زبان جدید را یاد می گیرید. در بیشتر موارد، درآمد در کشورهای خارجی به معنای بدست آوردن پول زیاد نیز است.
 • رشته های مانند فناوری اطلاعات. جامعه شناسی و تجارت بین المللی و همچنین پرستاری از جمله رشته هایی هستند که شما می توانید برای آن همیشه کار پیدا کنید.
 • ارائه سوابق تحصیلی
 • داشتن شرایط سنی مناسب

سایت های کاریابی را جستجو کنید. پیش از عزیمت با موسسات مهاجرتی تماس بگیرید. یک پروفایل در LinkedIn ایجاد کنید. کپی رزومه، توصیه ها و سایر گواهینامه های تحصیلی و کاری خود را به همراه داشته باشید.

یکی از بزرگترین دلایل انتخاب مهاجران برای مهاجرت به خارج این است که آنها به دنبال فرصت های شغلی بهتر هستند. کشورهایی مانند آلمان، کانادا و استرالیا می توانند مکان مناسبی برای مهاجرت کاری باشند و در مدت زمان نسبتاً کوتاهی درآمد بسیاری را کسب کنند.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن