مشاوره رایگان

02128111107

کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا موضوعی است که در این مقاله به صورت کامل به آن پرداخته ایم ، همراه ما باشید.هزینه مقرون به صرفه زندگی و نرخ بزهکاری بسیار پایین در کانادا موجب شده است که این کشور به یکی از گزینه های عالی برای فارغ التحصیلانی تبدیل شود که مایلند در خارج از کشور کار کنند.

آبشار نیاگارا، دریاچه لوئیس و هاکی روی یخ کانادا چیزهایی هستند که به راحتی نمی توانید از آن بگذرید. طبیعت فراگیر در کنار رفتار بسیار متواضعانه مردم کانادا بر جذابیت این کشور می افزاید. اگر قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارید، ما در این مقاله در مورد نحوه مهاجرت کاری به کانادا و شرایط کار در کانادا و مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در کانادا صحبت خواهیم کرد.

آنچه در این مقاله می خوانید :

مشاغل در کانادا

نرخ بیکاری بسیار پایین (حدوداً 8. 7 درصد) در کنار درآمدهای بسیار بالا در کانادا این کشور را به یکی از مقاصد جذاب برای جویندگان کار تبدیل کرده است. این کشور در سال‌های اخیر، رشد اقتصادی بسیار چشمگیری داشته که به علت نیروهای متخصص و کارآمدی است که در بخش‌های مختلف این کشور، در حال فعالیت هستند. نرخ مشاغل در کلمبیا، انتاریو و آلبرتا در حال افزایش است و در بخش ها مختلفی نیاز مبرمی به نیروی کار وجود دارد. از مهمترین صنایع در کانادا می توان به موارد زیر اشاره داشت:

_ کشاورزی

_ انرژی

_ ماهیگیری

_ مراقبت های بهداشتی

_ جوشکاری

_ تولید

_ معدن

_ خرده فروشی

_ جهانگردی

پردرآمدترین مشاغل کشور کانادا

پردرآمدترین مشاغل در کانادا

هر فردی برای واردشدن به بازار کار موردعلاقه خود، باید ابتدا برای گذراندن دوره‌های مربوط به آن شغل اقدام کند. اما ممکن است پس از گذراندن آن دوره‌‌ها، نتواند وارد بازار کار شود. درصورتی‌که شما نیز تصمیم دارید برای کار در کانادا اقدام کنید، بهتر است که ابتدا با مشاغلی که بیشترین متقاضی را در این کشور دارند، آشنا شوید. نکته حائز اهمیت در این مسئله آن است که این مشاغل، نیاز به مدرک خاصی ندارند و تنها داشتن مهارت در هریک از آن‌ها، کافی است. در اینجا فهرستی از پردرآمدترین مشاغل کانادا در سال‌های اخیر را برای شما آماده کرده‌ایم:

1_ حسابداری

اگر به ریاضیات و اعداد علاقه دارید، حسابداری شغل مناسبی برای شماست؛ چراکه بازار کار این شغل در هر شرکت یا کارخانه‌ای وجود دارد. چنانچه شرایط لازم برای این شغل را داشته باشید، می‌توانید دستمزد سالانه 200 هزار دلار نیز کسب کنید.

2_ دستیار

امروزه دیگر شغل دستیاری فقط در منشی بودن خلاصه نمی‌شود. دستیاران در اداره‌ها و شرکت‌ها، علاوه بر مدیریت طیف وسیعی از کارمندان، به مهارت‌های حسابداری و کامپیوتری نیز مسلط هستند. در سال‌های اخیر، این شغل متقاضیان زیادی در کانادا داشته است.

3_ نماینده فروش

در این شغل، هراندازه که آمار فروش شما بیشتر شود، درآمد شما نیز افزایش می‌یابد. اخیراً پس از مشاغل کارگران عمومی، نمایندگی فروش نیز از پرمتقاضی‌ترین مشاغل کانادا بوده است.

4_ مشاوره برای مدیریت مشاغل

هر کسب‌وکاری برای افزایش موفقیت و رونق خود، به مشاوره نیاز دارد. شغل مشاوره مدیریت مشاغل نیز متقاضیان زیادی دارد و هر متقاضی لازم است که مهارت داشته باشد. برای مثال، چنانچه در یک‌رشته خاص مهارت لازم را کسب کنید، می‌توانید به‌راحتی وارد بازار کار شوید. ما پیشنهاد می‌کنیم که در زمینه تجارب صنعتی مهارت لازم را کسب کنید.

5_ مهندس کامپیوتر و نرم‌افزار

امروزه هر کسب‌وکاری با کامپیوتر و نرم‌افزارهای گوناگون و کاربردی سروکار دارد. افرادی که در زمینه کامپیوتر و نرم‌افزار مهارت دارند، به‌راحتی می‌توانند در مشاغل پردرآمدی همچون بانکداری یا مشاغل دولتی، برای کار در کانادا اقدام نمایند.

6_ مدیریت پروژه

به دلیل افزایش تقاضای مسکن و غیره در کانادا، هرساله پروژه‌های متعددی در این کشور آغاز به کار می‌کنند و به دنبال آن، بازار کار برای مدیران پروژه‌ها نیز چندبرابر می‌شود. دستمزد بالای این‌گونه مشاغل، از دیگر ویژگی‌های مثبت آن است که اخیراً متقاضیان زیادی را نیز به همراه داشته است.

7_ مدیر فروش

مدیریت فروش، یکی دیگر از مشاغل پردرآمد و پرمتقاضی کشور کاناداست. بازار کار این شغل وسعت بسیاری دارد. داشتن روابط‌عمومی بالا، افزایش دانش و اطلاعات در حیطه مربوطه، صبر و حوصله کافی، از لازمه‌های شغل مدیریت فروش هستند. مدیران فروش باید همواره تلاش کنند که علاوه بر جذب مشتریان جدید، مشتریان قبلی خود را نیز حفظ کنند.

برنامه های مهاجرتی کار در کانادا

برنامه های مهاجرتی بسیاری تحت عنوان اکسپرس انتری کانادا قرار می گیرند که شما می توانید از طریق آنها با داشتن شرایط و مدارک لازم خیلی سریع به کانادا مهاجرت کنید. 4 ویزا تحت برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری قرار می گیرند که شامل موارد زیر هستند:

  •  ویزای مهارت کاری کانادا
  •  ویزای مهارت تجاری کانادا
  • ویزای تجربه کار کانادایی
  • ویزای نامزدی استانی کانادا

مشاغل مورد نیاز در کانادا

از مهمترین و محبوب ترین مشاغل در کانادا می توان به موارد زیر اشاره داشت :

_ حسابداری

_ مهندسی برق

_ مدیریت منابع انسانی

_ بازرگانی

_ پرستاری دارای پروانه کار

جستجوی کار در کانادا

برای پیدا کردن کار در کانادا می توانید از مراکز کاریابی بین المللی استفاده کنید. برای پیدا کردن کار و اینکه کارفرمایان کانادایی شما را استخدام کنند به یک رزومه قوی نیاز دارید. رزومه ای مختصر و متناسب با هر درخواست خود طراحی کنید. اگر در مورد نوشتن رزومه تردید دارید می توانید با کارشناسان ما در مورد نحوه نوشتن رزومه راهنمایی دریافت کنید.

تدریس زبان انگلیسی در کانادا

اگر مدرک لیسانس دارید و به زبان انگلیسی مسلط هستید و تجربه تدریس دارید، ممکن است که بتوانید به عنوان یک معلم خصوصی انگلیسی در کانادا مشغول به تدریس شوید.

با توجه به اینکه زبان انگلیسی یکی از زبانهای رسمی کانادا است، تقاضا برای معلمان بین المللی انگلیسی نسبتاً کم است. 

شهروندان کانادایی از مزایای بیشتری در موقعیت های آموزشی برخوردار هستند، با این وجود فرصت های بسیاری در شهرهای بزرگ کانادا مانند تورنتو و ونکوور برای تدریس زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی (TEFL)  وجود دارد.

کارآموزی در کانادا

دوره کارآموزی در کانادا یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور است. در این دوره ها شما با افزایش مهارت های خود می توانید شانس خود را برای پیدا کردن کار در کانادا افزایش دهید. برای گذراندن دوره کارآموزی در کانادا، باید مجوز کار یا ویزا کار در کانادا را کسب کنید.

ویزای کار کانادا

برای کار در کانادا باید ویزای کار کانادا داشته باشید. برای گرفتن ویزای کار کانادا شما باید از کارفرمایان در کانادا پیشنهاد کاری دریافت کرده باشید. از مهم ترین شرایطی که باید برای دریافت ویزای کار کانادا داشته باشید موارد زیر می باشند.

_ از نظر مالی توانایی حمایت از سفر خود و اقامت در کانادا را داشته باشید

_ سوء پیشینه نداشته باشید

_ از نظر پزشکی در سلامت کامل باشید

_ شما برای کار در کانادا معمولاً به یک مجوز کار نیاز دارید و باید پس از مهاجرت به کانادا در طی 90 روز با مراجعه به اداره مهاجرت کانادا برای کسب مجوز کار در کانادا اقدام کنید.

ویژگی مثبت کشور کانادا که آن را از دیگر کشورها متمایز می‌کند، در سرعت اخذ اقامت دائم این کشور است. معمولاً 3 تا 5 سال پس از دریافت ویزای این کشور و شروع کار در کانادا، شرایط شما برای اخذ اقامت دائم این کشور فراهم می‌شود. علاوه‌برآن، افرادی که ویزای کار این کشور را دریافت می‌کنند، می‌توانند برای اخذ اقامت دائم همسر و فرزندان زیر 21 سال خود نیز اقدام کنند. همسر این افراد نیز پس از دریافت اقامت، اجازه کار را نیز دریافت می‌کنند.

مدرک زبان مورد نیاز برای کار در کانادا

کانادا رسما یک کشور دو زبانه است. در کانادا هم انگلیسی و هم زبان فرانسه صحبت می شود. تسلط به زبان انگلیسی برای مهاجرت به اکثر قریب به اتفاق شهرها و استانهای کانادا کافی است. کبک تنها استان در کانادا است که فرانسوی زبان رسمی آن است، هرچند در هر کجا که مستقر باشید احتمالاً در معرض هر دو زبان قرار خواهید گرفت.

شما برای مهاجرت به کانادا، باید مهارت خود را از طریق یک آزمون معتبر به اثبات برسانید. دولت کانادا دو آزمون انگلیسی را مورد تایید قرار می دهد.

 IELTS – سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی

 CELPIP – برنامه شاخص مهارت زبان انگلیسی کانادایی

کار در کانادا با مدرک دیپلم

اگر قصد دارید که در کانادا با مدرک دیپلم مشغول شوید می توانید از برنامه مهاجرتی پایلوت روستایی و شمالی استفاده کنید. با این برنامه مهاجرتی شما می توانید به یکی از 11 شهر در استان های انتاریو، مانیتوبا، ساسکاچوان، آلبرتا و کلمبیا مهاجرت کنید و در آنجا کار و زندگی خود را داشته باشید. برای آنکه در جریان جزئیات کار در کانادا با مدرک دیپلم قرار بگیرید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت با ما در تماس باشید.

دستمزد و حقوق کار در کانادا

متوسط حقوق یک کانادایی در کانادا 55،000 دلار کانادا است و حداقل دستمزد در هر حرفه توسط هر استان تعیین می شود. سیستم مالیات در کانادا نیز به نفع کسانی است که در آمد کمی در این کشور دارند، جایی که آنها با 15٪ در ازای هر حقوق زیر 47،630 دلار کانادا باید مالیات بپردازند.

ساعات کار در کانادا

به طور متوسط انتظار می رود که شما 40 ساعت در هفته، دوشنبه تا جمعه کار کنید. اگرچه زمان کار شما به شرکت و نقش شما نیز بستگی دارد. تعطیلات در کانادا شامل 9 تعطیل رسمی با حقوق و حداقل دو هفته مرخصی سالانه است که پس از یک سال کار با حقوق به شما تخصیص داده می شود. این بعد از شش سال خدمت به سه هفته  افزایش پیدا می کند.

نتیجه گیری

کانادا یکی از پیشرفته‌ترین کشوری های جهان است که بالاترین کیفیت زندگی را نیز در اختیار دارد. نرخ پایین بیکاری و تورم به همراه رشد بالای اقتصادی موجب شده است که این کشور هر ساله شاهد مهاجرت هزاران مهاجر از سراسر جهان باشد. شما برای آنکه در کانادا مشغول  شوید باید مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی داشته باشید. داشتن مدرک تحصیلی و سابقه کاری نیز در مجاب کردن کارفرمای شما برای استخدام می تواند بسیار مفید باشد. شما می توانید با داشتن پیشنهاد کاری اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنید.

سوالات متداول

بهترین مشاغل در کانادا شامل مدیریت شرکت، دندانپزشکی، پزشکی،  پرستاری،  روانپزشکی و کارمند بخش منابع انسانی می باشد.

برای مهاجرت کاری به کانادا برنامه های مهاجرتی بی شماری وجود دارد که شما می توانید از هر کدام از آنها برای کار در کانادا اقدام کنید. از آنها می توان به ویزای مهارت کاری، ویزای مهارت تجاری، کلاس تجربه کانادایی و نامزدی استانی اشاره داشت.

اگر واجد شرایط درخواست ویزای کار کانادا هستید، می توانید این کار را به صورت آنلاین از طریق سایت رسمی سفارت کانادا انجام دهید و یا اینکه به صورت حضوری به یکی از کنسولگری های کانادا در کشور های همسایه بروید.

کار در کانادا برای خارجی ها به طور کلی می تواند در دو صنعت مسکن و غذا باشد. اما همچنین به طرز جالب توجهی حدود یک سوم مهاجران در مشاغل پردرآمد امور مالی، بیمه، املاک و مستغلات و خدمات فنی مشغول به کار هستند.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن