مشاوره رایگان

02128111107

اقامت کاری با مدرک CFA

اقامت کاری با مدرک CFA

اقامت کاری با مدرک CFA
از دیگر روش‌های مهاجرت تحلیلگران مالی به کشورهای خارجی، مهاجرت کاری با مدرک CFA است. اما مدرک آزمون CFA چیست؟ مدرک آزمون CFA یکی از معتبرترین گواهینامه های حرفه‌ای و بین المللی در حوزه بازار سرمایه است. آزمون CFA توسط موسسه CFA تنظیم می‌شود و تمرکز آن بر تجزیه و تحلیل بازار مالی، مدیریت دارایی، مدیریت سبد سرمایه گذاری و تجزیه و تحلیل ریسک است. این آزمون برای کسانی مناسب است که می‌خواهند سطح دانش خود را در زمینه های مشخص شده ثابت کنند. در این مقاله ابتدا مدرک آزمون CFA را می‌شناسیم و سپس به این سوال پاسخ می‌دهیم که آیا اقامت کاری با مدرک CFA نیز امکان پذیر است؟
آنچه در این مقاله میخوانید :

آزمون CFA چیست؟

آزمون CFA مخفف Chartered Financial Analyst می‌باشد. افرادی که در آزمون CFA شرکت می‌کنند، پس از قبولی، یک منشور CFA دریافت می‌کنند. آزمون CFA دارای سه سطح است و برای کسب مدرک CFA باید بتوانید هر سه سطح را پشت سر بگذارید. هر سطح از آزمون موضوعات خاصی مانند اصول سرمایه گذاری، کاربرد ابزارهای عملی، ارزیابی دارایی، مدیریت دارایی و پورتفولیو را بررسی می‌کند. تا سال 2022 سطوح مختلف این آزمون یک یا حداکثر دو بار در سال برگزار می‌شد و به طور متوسط 3 تا 4 سال طول می‌کشید تا داوطلبان در هر سه سطح آزمون شرکت کنند.

از سال 2022، موسسه CFA تاریخ‌های بیشتری را برای سطوح مختلف امتحانی ارائه می‌دهد. زمان بندی سطوح آزمون CFA به شرح زیر است:
• سطح اول آزمون CFA چهار بار در سال در ماه‌های فوریه، می، آگوست و نوامبر برگزار می‌شود.
• سطح دوم آزمون CFA سه بار در سال در ماه‌های فوریه، آگوست و نوامبر برگزار می‌شود.
• سطح سوم آزمون CFA دو بار در سال در ماه می و آگوست و سپتامبر برگزار می‌شود.

آزمون CFA چیست؟

هزینه مدرک آزمون CFA چقدر است؟

یکی از مواردی که برای اقامت کاری با مدرک CFA باید در نظر گرفت، هزینه این آزمون است. هزینه ثبت نام در آزمون CFA با توجه به تاریخ آزمون متفاوت است. اگر زودتر ثبت نام کنید (ثبت نام اولیه)، هر سطح آزمون 900 دلار هزینه دارد و اگر برای آزمون استاندارد (ثبت نام استاندارد) ثبت نام کنید، باید برای هر سطح آزمون 1200 دلار بپردازید. البته به خاطر داشته باشید که قبل از ثبت نام در آزمون 350 دلار هزینه ثبت نام از شما دریافت می‌شود. پرداخت این هزینه فقط یک بار قبل از ثبت نام در مرحله اول آزمون الزامی است. با کلیک بر روی تاریخ‌های آزمون CFA می‌توانید به مهلت ثبت نام هر سه سطح آزمون و اطلاعات بیشتر در مورد هر یک دسترسی داشته باشید.

اعتبار مدرک CFA چقدر است؟

از دیگر مواردی که باید در زمان مهاجرت کاری با مدرک CFA در نظر گرفت، اعتبار این مدرک است. نتایج آزمون CFA منقضی نمی‌شود و شما مجبور نیستید هر سال در این آزمون شرکت کنید. اگر در هر سه سطح شرکت کنید و نمره قبولی دریافت کنید، می‌توانید مدرک CFA را کسب کنید و دارای گواهی CFA شوید. البته برای شرکت در سطوح مختلف آزمون CFA محدودیت زمانی وجود ندارد و می‌توانید در هر زمانی که بخواهید در سطح بعدی این آزمون شرکت کنید.

اعتبار مدرک CFA چقدر است؟

مزایای دریافت مدرک CFA

• اولین مزیت آزمون CFA اخذ گواهینامه CFA است. شما می‌توانید دانش و مهارت های خود را با کسب مجوز CFA نشان دهید.
• با داشتن مدرک CFA، کارفرمایان می‌دانند که شما با اصول تحلیل بازار مالی و همچنین اصول اخلاقی این بازارها آشنا هستید. در واقع، مدرک CFA می‌تواند نشان دهد که شما دانش و تعهد لازم برای پیشرفت در صنعت سرمایه گذاری پیچیده و در حال تحول امروز را دارید. شرکت‌های سرمایه‌گذاری همچنین به رتبه‌بندی CFA به عنوان یک استاندارد جهانی متکی هستند.
• با کسب این مدرک، شما عضو یک جامعه بسیار بزرگ از هولدرهای CFA می‌شوید. مدرک CFA به شما امکان می‌دهد با اعضای این جامعه حرفه ای ارتباط برقرار کنید که می‌توانند شانس بیشتری برای موفقیت به شما بدهند و شانس شما را برای یافتن شغل مناسب افزایش دهند.

مزایای دریافت مدرک CFA

شرایط اقامت کاری با مدرک CFA

یکی از سوالاتی که ممکن است برای هر کسی ایجاد شود این است که آیا اقامت کاری با مدرک CFA نیز امکان پذیر است؟ برای متخصصان این رشته که در کشورهای پیشرو در بازارهای مالی زندگی می‌کنند، شرکت در آزمون CFA و دریافت گواهینامه توسط آن آسان تر است. از آنجایی که این افراد از نزدیک با فرهنگ اقتصادی و بازارهای سرمایه حاکم بر کشورشان آشنا هستند، شرکت‌های سرمایه گذاری نسبت به جذب این افراد احساس اطمینان بیشتری می‌کنند.

داوطلبان ایرانی آزمون CFA فقط به صورت تئوری با تجارت جهانی آشنا هستند و به دلیل محدودیت‌های بازار سرمایه، نمی‌توانند در برخی زمینه‌ها تجربه کسب کنند. توجه داشته باشید که شرکت‌های سرمایه گذاری بزرگ برای “تجربه کاری” بیش از یک مدرک ارزش قائل هستند. بنابراین، بیراه نیست اگر بگوییم به عنوان یک ایرانی با مدرک CFA، اگر قصد مهاجرت کاری را دارید، ممکن است نتیجه مطلوبی در مقایسه با اتباع کشورهایی مانند انگلستان و آلمان نداشته باشید. به عنوان مثال، مدیر یک شرکت سرمایه گذاری در انگلستان به خوبی می‌داند که شما از کشوری با ارتباطات محدود به بازارهای جهانی مهاجرت کرده‌اید و برخی از رویدادهای بازارهای مالی را تجربه نکرده‌اید.

سومین موردی که باید بدانید درآمد افراد متخصص در این زمینه است. در واقع، تفاوت زیادی در درآمد کسانی که CFA دارند و کسانی که ندارند، وجود ندارد. شاید افرادی که در مقاطع بالاتر در رشته‌های مختلف اقتصادی فعالیت می‌کنند مدرک CFA نداشته باشند و به صورت تجربی در این زمینه مهارت داشته باشند. بنابراین، کسب مدرک CFA با انگیزه افزایش حقوق ممکن است کافی نباشد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که تنها دریافت مدرک CFA برای مهاجرت کافی نیست، باید در این زمینه تخصص و مهارت کافی داشته باشید. اگر شخصی تجربه و مطالعه کافی در این زمینه داشته باشد، می‌تواند با فراهم کردن الزامات حداقلی برای کار در حوزه بازارهای مالی و سرمایه تلاش کند و در نهایت برای بهتر شدن شرایط در این آزمون ثبت نام کند.

شرایط اقامت کاری با مدرک CFA

مهارت های مورد نیاز برای اقامت کاری با مدرک CFA

به غیر از اینکه متقاضی باید در آزمون CFA پذیرفته شود، بایستی مهارت‌های زیر را نیز داشته باشد. موفقیت در زمینه تحلیل مالی مستلزم آگاهی دقیق از استانداردهای اقتصادی و تجاری است. آشنایی با مقررات سرمایه گذاری در کشورهای مختلف نیز بسیار مهم است. زیرا امروزه بازارهای مالی کاملاً به یکدیگر وابسته هستند. ریاضیات، علوم کامپیوتر برای استفاده از نرم افزارهای مختلف، توجه به جزئیات و همچنین فشار کاری زیاد از جمله مواردی است که برای ارائه پیشنهادهای علمی و دقیق نیاز به تسلط و تمرین کافی دارد. به طور کلی، مهارت‌های زیر برای موفقیت در فرآیند مهاجرت شغلی تحلیلگر مالی مورد نیاز است:

• توانایی تحقیق برای ارزیابی جامع و دقیق از بازار مالی
• عملکرد بالا در تجزیه و تحلیل داده ها
• درک قوی از اقتصاد، بازارهای مالی و استانداردهای معاملاتی
• ارتباط کتبی و شفاهی کافی
• امکان ثبت گزارش های مالی دقیق برای ارائه به سرمایه گذاران
• توانایی سخنرانی و ارائه محتوای جامع
• اعتماد به نفس برای دفاع از تصمیمات
• توانایی کار گروهی به همراه ابتکار

مهارت های مورد نیاز برای اقامت کاری با مدرک CFA

تحصیلات مورد نیاز برای دریافت اقامت کاری با مدرک CFA

یکی از عوامل ضروری در اقامت کاری با مدرک CFA برای تحلیلگران مالی، تحصیلات است. حسابداری، مدیریت مالی، مدیریت بازرگانی و اقتصاد رشته هایی هستند که می‌توان به عنوان یک تحلیلگر مالی در بازار کار مطالعه کرد. این حرفه مستلزم آموزش آکادمیک است و افرادی که در این زمینه به مدارج بالاتری از تحصیلات می‌رسند، مانند مدرک کارشناسی ارشد، از تخصص بالاتری برخوردار بوده و در کسب شغل در داخل و خارج از کشور موفق ترند. علاقه مندان به این حرفه نیز می‌توانند برای اخذ مدرک معتبر در دوره‌های آموزشی تحلیل مالی بازارهای بین المللی در سازمان حرفه‌ای شرکت کنند.

شایان ذکر است متقاضیان مهاجرت کاری با مدرک CFA، می‌توانند با اخذ گواهینامه بین المللی CFA خود را به عنوان یک تحلیلگر مالی توانمند در تحلیل بازارهای مالی جهانی معرفی کنند. گواهینامه بین المللی CFA مدرک بسیار معتبری است که می‌تواند احتمال موفقیت در اخذ پیشنهاد شغلی در فرآیند مهاجرت کاری تحلیلگر مالی به کشورهایی مانند کانادا را به همراه تجربه کاری به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

تحصیلات مورد نیاز برای دریافت اقامت کاری با مدرک CFA

نتیجه گیری

تحلیلگر مالی یکی از مشاغل مورد نیاز در کشورهای جهان است، چرا که در دنیای امروز اقتصاد حرف اول را می‌زند. سرمایه گذاری در بازارهای مالی مختلف از جمله بورس تا طلا و دیگر صنایع نیاز به تحلیل دقیق موازین اقتصادی است. به همین خاطر، در این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت کاری با مدرک CFA پرداختیم، امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید باشد. در صورت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

از جمله مزیت‌هایی که می‌توان برای مدرک CFA، بیان کرد اعتبار آن است که هر گز منقضی نمی‌شود.

  • از جمله مهارت های مورد نیاز می‌توان به درک قوی، توانایی سخنرانی، عملکرد بالا و اعتماد به نفس تصمیم گیری اشاره کرد.
  • در حال حاضر این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود و برای شرکت در این آزمون باید به یکی از کشورهای نزدیک از جمله ارمنستان، ترکیه یا قطر سفر کرد.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن