مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت کاری به فرانسه

مهاجرت کاری به فرانسه

مهاجرت کاری به فرانسه

مهاجرت کاری به فرانسه مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. فرانسه، سومین کشور پهناور قاره اروپا به شمار می‌آید که به سبب همسایگی با کشورهایی مانند آلمان، بلژیک و سوئیس از موقعیت بسیار خوبی برخوردار می‌باشد. مهاجرت کاری به فرانسه، یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما است. زیرا فرهنگ فرانسوی بیش از هر چیز از وجود تعادل میان کار و زندگی حمایت می‌کند. به همین دلیل در صورتی که به فکر مهاجرت هستید، باید به شما بگوییم که فرانسه از گزینه‌های محبوب متقاضیان برای مهاجرت کاری است. ویزای کاریابی این کشور به شما اجازه می‌دهد تا با کاریابی در این کشور با کمترین هزینه و حتی با حداقل حقوق، به حوزه شنگن وارد بشوید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

از شرایط اقتصادی کشور فرانسه بیشتر بدانید

برای اینکه بتوانید به یک تصمیم مناسب برای مهاجرت کاری به فرانسه برسید، باید از شرایط زندگی و اقتصادی این کشور اطلاعات کافی داشته باشید. واحد پول فرانسه یورو است. فرانسه حداقل در 2 قرنی که گذشته است، یکی از ابرقدرت‌ها در زمینه اقتصاد و فرهنگ بوده است. کمپانی‌ها و شرکت‌های بزرگ و صنعتی به همراه صنایع عظیم محصولات تولیدی فرانسه، فرصت‌های شغلی زیادی را برای متقاضیان ایجاد کرده‌اند.

بر اساس مؤسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی (Institut National de la Statistique et des Etudes Economiques INSEE)، نرخ بیکاری فرانسه در حال حاضر 7.1٪ است. فرانسه با دارا بودن رتبه پنجم اقتصاد به عنوان یکی از قدرت‌های مهم اقتصادی جهان شناخته می‌شود. فرانسه عضو سازمان‌های جهانی مختلفی مانند ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی، توسعه جهانی و گروه هفت است.

شرایط اقتصادی کشور فرانسه

وضعیت کلی بازار کار در کشور فرانسه

برای مهاجرت کاری به کشوری مانند فرانسه، باید شناخت دقیقی از وضعیت بازار کار آن داشته باشید. بازار کار فرانسه برای اتباع خارجی از شرایط چندان ساده‌ای برخوردار نیست. اما این موضوع به معنای عدم پذیرش مهاجران کاری در این کشور نمی‌باشد. در صورتی که متقاضیان دارای مدارک لازم و واجد شرایط باشند می‌توانند به راحتی ویزای کار این کشور را دریافت کنند.

به صورت کلی می‌توان مبدا مهاجرت، دلایل مهاجرت، جنسیت و سطح تحصیلات دانشگاهی را با میزان موفقیت در مهاجرت کاری به کشور فرانسه مرتبط دانست. نرخ مالیات بر درآمد در این کشور به طور کلی بین 5.5% تا 41% است. این نرخ مالیات بردرآمد هم به سطح مالیاتی افراد بستگی دارد. در افرادی که درآمد بسیار بالایی دارند، این میزان می‌تواند تا 45 درصد نیز افزایش داشته باشد. متوسط ساعات کاری در کشوری مانند فرانسه 35 ساعت در هفته و مرخصی سالانه نیز در حدود 5 هفته در سال است.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت به فرانسه

انواع ویزای مهاجرت کاری به کشور فرانسه

به منظور کار و اشتغال در فرانسه، متقاضیان نیاز به ویزای کار دارند. دولت فرانسه ویزاهای مختلفی را به متقاضیان در این کشور ارائه می‌کند که در این بخش قصد داریم به بررسی هر یک از آن‌ها بپردازیم. در ابتدا از ویزای کاری بلند مدت شروع می‌کنیم. این نوع ویزا برای متقاضیان کار در فرانسه صادر می‌شود و مدت زمان اعتبار آن بیش از 3 ماه است.

ویزای کاری ورزشی بلندمدت و تجاری فرانسه

این نوع ویزا برای ورزشکارانی است که به دنبال شرکت در فعالیت‌های ورزشی کشور فرانسه هستند. ورزشکاران با استفاده از این ویزا می‌توانند به راحتی تا یک سال در فرانسه اقامت داشته باشند. ویزای تجاری هم برای متقاضیانی صادر می شود که قصد راه اندازی کسب و کار و تجارتی را در فرانسه دارند. متقاضیان باید برای دریافت این نوع از ویزا طرح و برنامه تجاری خود را ارائه دهند. علاوه بر این باید ثابت کنند که توانایی مالی کافی در جهت راه اندازی کسب و کار و فعالیت اقتصادی و تجاری خود را دارا می باشند.

ویزای کاری نیروی کار و داوطلبانه فرانسه

ویزای کاری نیروی کار فرانسه مختص متقاضیانی است که به منظور کار و اشتغال در کشور فرانسه به مدت زمان یک سال وارد این کشور می‌شوند. ویزای کاری داوطلبانه فرانسه هم برای افرادی است که قصد شرکت در فعالیت‌های بشردوستانه در فرانسه را دارند. مدت زمان اعتبار این ویزا یک سال است.

ویزای کار با سازمان های بین المللی و جستجوی کار فرانسه

با ویزای کار با سازمان های بین المللی، متقاضی با یک سازمان بین‌المللی در فرانسه قراردادی را امضا می‌کند و با این منظور وارد خاک فرانسه می‌شود. ویزای جستجوی کار فرانسه هم مختص دانشجویانی است که دوره تحصیلی خود را تمام کرده‌اند و با ویزای تحصیلی خود تا مدت یک سال می‌توانند در جستجوی کار مورد نظر باشند. مدت اعتبار این ویزا یک سال است.

دیگر ویزاهای مهم در مهاجرت کاری به کشور فرانسه عبارتند از:

 • ویزا فرانسه برای محققان و دانشمندان
 • ویزای کاری فرانسه برای هنرمندان
 • ویزای مخصوص سرمایه گذاران
 • ویزا کاری مخصوص فارغ التحصیلان باتجربه
 • ویزای کاری کارگران ماهر
 • ویزای هنرمندان و ورزشکاران با توانایی و استعداد خاص
 • ویزای کاری مخصوص نمایندگی شرکت‌های معتبر
 • ویزا مختص کارمندان با ماموریت کاری در فرانسه

دریافت ویزای کار فرانسه چه شرایطی دارد

شرایط دریافت ویزا برای مهاجرت کاری به فرانسه به طور کلی به سه عامل یعنی ملیت متقاضی، نوع ویزا و مدت زمان ویزا بستگی دارد. از آنجایی که کشور فرانسه عضو کشورهای اتحادیه اروپا و سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه اروپا است، متقاضیان اخذ ویزای کار که ملیت اروپایی دارند، نیاز به دریافت این نوع ویزای کار ندارند. در حالی که متقاضیان دریافت این ویزا که ملیتی به غیر از اروپایی و کشورهای عضو اتحادیه اروپا داشته باشند، باید روال دریافت ویزای کار در این کشور را طی کنند. به صورت کلی ویزای کاری فرانسه به واسطه دعوت‌نامه از کارفرمای فرانسوی صادر می‌شود.

از جمله مدارک مورد نیاز هم برای دریافت ویزای کاری کشور فرانسه می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • رزومه، سوابق کاری و حرفه‌ای متقاضی کار در فرانسه
 • کپی پاسپورت و کارت شناسایی متقاضی مهاجرت کاری به فرانسه
 • ارائه اطلاعات لازم برای متقاضیان خارج از فرانسه
 • درخواست مجوز کار در کشور فرانسه
 • کپی مجوز اقامت برای آن دسته از متقاضیانی که در فرانسه زندگی می‌کرده‌اند
 • ارائه اطلاعاتی در رابطه با کار پیشنهادی در فرانسه

مشاغل مورد نیاز در بازار کار کشور فرانسه

اگر به دنبال دریافت اقامت از طریق کار هستید، لازم است تا با مشاغل مورد نیاز در کشور فرانسه آشنا شوید. اگر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید می‌توانید در مهاجرت کاری به فرانسه موفق باشید. زیرا بیشتر فرصت‌های شغلی در این کشور تنها به این دلیل اقدام به استخدام نیروهای خارجی می‌کنند که آن‌ها مسلط به زبان انگلیسی هستند. در ادامه به بررسی این گروه‌های شغلی می‌پردازیم.

شرکت‌های بزرگ چندملیتی

برخی از شرکت‌های بزرگ و چندملیتی که در فرانسه شعبه دارند و یا در آن جا فعالیت می‌کنند، همواره به دنبال استخدام نیروهایی هستند که بر زبان انگلیسی تسلط داشته باشند. زمینه‌های شغلی این گونه شرکت‌ها متفاوت است و شامل بازاریابی، بانکداری و گردشگری می‌شود.

مهاجرت کاری به فرانسه تحت عنوان مربی اسکی

آن دسته از متقاضیانی که در زمینه اسکی مهارت دارند، خیلی راحت می‌توانند در بازار کار کشور فرانسه به عنوان مربی اسکی استخدام شوند. هرچند این شغل به تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسوی نیاز ندارد. اما در هر صورت شما باید تا اندازه‌ای با زبان فرانسه آشنایی داشته باشید تا بتوانید به راحتی با شاگردان خود ارتباط برقرار کنید. در ضمن توجه داشته باشید که این شغل جزو مشاغل فصلی کشور فرانسه طبقه‌بندی می‌شود.

می‌توانید به صورت فریلنسری نویسندگی یا ویراستاری کنید

یکی از فرصت‌های شغلی جذاب در مهاجرت کاری به کشور فرانسه، نویسندگی یا ویراستاری به صورت فریلنسری است. اگر به شما به زبان انگلیسی تسلط دارید، این موقعیت شغلی می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد. شرکت‌های زیادی در فرانسه برای تولید محتوا به دنبال افرادی هستند که در زمینه نویسندگی از ذوق و استعداد بالایی برخوردار می‌باشند.

فعالیت در زمینه املاک

در صورتی که شما به زبان انگلیسی یا فرانسوی تسلط دارید و به فعالیت در زمینه املاک علاقه‌مند هستید، بازار کار کشور فرانسه در حوزه املاک پذیرای شما خواهد بود. شما برای یافتن موقعیت شغلی مناسب در این زمینه مشکلات زیادی را پیش رو نخواهید داشت.

از دیگر مشاغل مورد نیاز در کشور فرانسه می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • خانه‌داری: بعضی از خانواده‌های ثروتمند انگلیسی ساکن در کشور فرانسه از وجود افراد خارجی و عمدتا مسلط بر زبان انگلیسی در منازل خود استقبال می‌کنند. بیشتر این مشاغل تحت عنوان au pair دسته‌بندی می‌شوند
 • مترجم: در صورتی که شما به زبان‌های فرانسوی یا انگلیسی تسلط داشته باشید می‌توانید در شرکت‌های مختلف تحت عنوان مترجم مشغول به کار شوید. در ضمن همواره امکان فعالیت به صورت فریلسنری در کشور فرانسه برای شما وجود دارد
 • معلم زبان انگلیسی: در بازار کار فرانسه، فرصت‌های شغلی زیادی در انتظار کسانی است که به زبان انگلیسی تسلط دارند و می‌توانند به عنوان یک معلم زبان انگلیسی در موسسات آموزشی این کشور مشغول به کار شوند
 • راهنمای تور: اگر به گردشگری علاقه دارید و سطح تسلط شما بر زبان انگلیسی مناسب است، پیدا کردن کار تحت عنوان راهنمای تور در این کشور برای شما چندان سخت نیست. زیرا بیشتر گردشگران با زبان فرانسوی آشنایی چندانی ندارند

وضعیت دستمزد در کشور فرانسه

کشور فرانسه از جمله کشورهایی است که هزینه‌های بالایی برای زندگی دارد و در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی گران است. یکی از موضوعات مهم در مهاجرت کاری به کشور فرانسه، اطلاع شما از وضعیت حقوق و درآمد مشاغل در این کشور است.

در ادامه به بررسی دستمزد برخی از گروه‌های شغلی در این کشور می‌پردازیم:

 • مدیر پروژه آی تی: سالیانه در حدود 50.000 یورو
 • مهندس نرم‌افزار: سالیانه در حدود 42.000 یورو
 • دانشجوی مقطع دکتری: سالیانه در حدود 30.000 یورو
 • مدیر بازاریابی: سالیانه در حدود 45.000 یورو
 • توسعه‌دهنده وب: سالیانه در حدود 48.000 یورو

مهاجرت کاری موفق به کشور فرانسه با شناخت موسسات کاریابی این کشور

شما برای یافتن شغل در کشور فرانسه می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. از آنجا که در فرانسه شرکت‌های بزرگ چندملیتی فعالیت می‌کنند، در صورتی که شما دارای تحصیلات دانشگاهی و مهارت‌های لازم هستید می‌توانید این شرکت‌ها را برای اشتغال در نظر بگیرید. در این مسیر بعضی از وب‌سایت‌ها و موسسات کاریابی می‌توانند به شما در رسیدن به موقعیت شغلی مورد نظر کمک فراوانی بکنند.

مهاجرت کاری موفق به کشور فرانسه

کارفرما برای ویزای کاری فرانسه نیازمند داشتن چه مدارکی است

یکی از موارد مهم در بررسی مهاجرت کاری به کشوری مانند فرانسه، اطلاع از مدارک مورد نیاز کارفرما برای ویزای کاری این کشور است. کارفرما برای اینکه بتواند دعوتنامه‌ای را برای تبعه خارجی ارسال کند، باید ابتدا شرایط و مدارکی که در ادامه گفته می‌شود را داشته باشد.

این شرایط و مدارک نیز عبارتند از:

 • نامه‌ای درباره نقش کارمند یا دلایل استخدام آن‌ها به همراه جزئیات وظایفی که انجام می‌دهد
 • فرم درخواست مجوز کار
 • چهار نسخه از اطلاعات توضیحی در شرایطی که کارمند در خارج از کشور فرانسه مستقر است
 • استعلام از ثبت نام و برند تجاری برای اشخاص حقوقی
 • همراه داشتن یک کپی از گذرنامه یا سند هویت ملی
 • برای کارکنانی که در گذشته در کشور فرانسه زندگی می‌کردند تنها یک کپی از مجوز اقامت در این کشور کفایت می‌کند
 • رزومه یا CV یا سایر مدارک، مهارت‌ها و سوابق کاری
 • در صورت لزوم همراه داشتن یک کپی از مدارک مورد نیاز برای موقعیت کاری مورد نظر

چه مدارکی برای درخواست اقامت طولانی‌مدت در کشور فرانسه نیاز است

بعد از آنکه کارفرما شرایط مورد نیاز برای دعوتنامه کاری را فراهم کرد، در مرحله بعدی نیاز است که متقاضی کار با استفاده از آن دعوتنامه کاری برای اخذ ویزای کاری فرانسه اقدام نماید. این مساله هم خود مستلزم ارائه مدارک و شرایط کافی توسط خود متقاضی است.

در نتیجه متقاضی مهاجرت کاری به فرانسه برای اخذ ویزای کاری باید این مدارک را ارائه کند:

 • همراه داشتن یک پاسپورت که در 10 سال گذشته صادر شده باشد و حداقل 3 ماه بعد از تاریخ برنامه‌ریزی شده برای خروج از کشور فرانسه اعتبار داشته باشد
 • فرم درخواست طولانی‌مدت یعنی (cerfa no 14571*05) تکمیل، امضا و تاریخ خورده باشد
 • اثبات محل اقامت، به خصوص برای اتباع خارجی که به دنبال بازدید از خانواده هستند و یا اینکه می‌خواهند سفری شخصی داشته باشند
 • یک تضمین کافی برای بازگشت به وطن
 • ارائه بیمه خدمات درمانی و هزینه‌های پزشکی که می‌تواند حداقل تا 30.000 یورو را پوشش دهد

اخذ ویزای تلنت فرانسه چه شرایطی دارد

تجربه نشان داده در مهاجرت کاری به کشوری مانند فرانسه، آشنایی با قوانین کار می‌تواند دستیابی شما به موقعیت‌های شغلی مناسب را تضمین ‌کند. شرایط کاری در فرانسه برای کارگران ماهر و متقاضیانی که تحصیلات عالیه و تخصصی منحصر‌به‌فرد دارند به شدت متفاوت و قوانین مرتبط نیز در این زمینه متنوع هستند. این افراد می‌توانند با داشتن شرایطی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد برای دریافت ویزای تلنت کشور فرانسه اقدام نمایند.

متقاضیانی که به دنبال دریافت ویزای تلنت فرانسه هستند باید این شرایط را داشته باشند:

 • تخصص در حوزه مسائل هنری یا فرهنگی
 • متقاضی باید کارآفرین باشد
 • فرد مهاجر باید در فرانسه مالک یک شرکت باشد
 • اخذ ویزای تلنت فرانسه به منظور سفر یا ماموریت کارمندی
 • کارمند متخصص اروپا با کارت آبی باشد
 • شخص معروفی در دنیا باشد
 • در کشور فرانسه می‌خواهد سرمایه‌گذاری انجام دهد
 • دانشمند و یا پژوهشگر باشد

چشم‌انداز بازار کار در کشور فرانسه

مطابق آمارهای ارائه شده از کشور فرانسه، نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است. از طرفی فرانسه در زمینه‌ کسب و کارهای مختلف نیز رشد داشته و دوره‌های سخت اقتصادی خود را پشت سر گذاشته است. تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که بازار کار کشور فرانسه روبه رشد بوده و پذیرای نیروی کار جوان است. نرخ بیکاری در این کشور 7.8 درصد بوده که همین موضوع نیز ثابت می‌کند فرانسه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی گزینه‌ بهتری برای مهاجرت کاری به شمار می‌آید.

فرهنگ کار در فرانسه چه مشخصاتی دارد

کار در شرکت‌ها و محیط‌های اداری کشور فرانسه سلسله مراتب مخصوص به خود را دارد. به عنوان مثال منشی‌ها به سختی فعالیت می‌کنند تا از رئیس خود در برابر آشفتگی ناشی از تعویق پروژه‌ها محافظت کنند. از طرفی شما به سختی می‌توانید به شکل مستقیم با مدیران رده بالا صحبت کنید. حتی ترتیب صندلی‌ها در اطراف یک میز جلسه نیز بر اساس درجه سازماندهی می‌شود و مذاکرات کاری هم به صورت کاملا آرام و رسمی انجام می‌شوند.

فرهنگ کار در فرانسه

نتیجه گیری

راه‌های دیگری هم برای ورود به کشور فرانسه و اشتغال به کار بدون نیاز به دعوتنامه شغلی وجود دارد. به عنوان مثال متقاضی می‌تواند از طریق اخذ ویزای تحصیلی فرانسه و یا تحصیل زبان این کشور، اقامت فرانسه را به دست بیاورد. این اقامت هم به او امکان کار در حین تحصیل را می‌دهد.

موسسه مهاجرت با ما به عنوان یکی از بزرگ‌ترین دفاتر مهاجرتی در کشور، با در اختیار داشتن برترین مشاوران و وکلای مهاجرتی همراه شما در زمینه اخذ ویزا، اقامت و کار در کشور فرانسه است. با تجربیات تیم مهاجرت با ما علاوه بر تسریع پروسه مهاجرت، می‌توانید هزینه‌های خود را نیز به راحتی مدیریت کنید.

سوالات متداول

دشواری برای کارفرما از این جهت است که کارفرما باید شغل را به مدت 3 ماه ابتدا در کشور فرانسه و سپس برای 3 ماه دیگر در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا آگهی کند. در صورتی که در طی این مدت آگهی این شغل، نیروی کاری در کشور فرانسه و سایر کشورهای اتحادیه اروپا یافت نشد، در این صورت کارفرما می‌تواند متقاضی را به عنوان نیروی کار معرفی کند و مدارک او را به سفارت و وزارت کار ارائه بدهد.

این کارت مخصوص افرادی است که دارای تخصص و مهارت در یک زمینه فنی باشند و یا در یک رشته دانشگاهی خاص دارای مدرک تحصیلی باشند. با دریافت کارت آبی متقاضی به مدت 1 تا 3 سال دارای مجوز اقامت کار در این کشور می‌شود. در شرایطی که با این ویزا به مدت 5 سال مداوم در کشور فرانسه فعالیت کنید، می‌توانید به دنبال اخذ اقامت طولانی مدت در این کشور باشید.

این کار با دو روش انجام می‌شود. در روش اول نیاز به سرمایه‌گذاری حداقل 10 میلیون یورویی در اقتصاد فرانسه می‌باشد. روش دیگر هم سرمایه‌گذاری و کارآفرینی برای بیش از 50 نفر در این کشور است.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن