مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت کاری به سوئد

مهاجرت کاری به سوئد

مهاجرت کاری به سوئد

مهاجرت کاری به سوئد مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.کشور سوئد به عنوان یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت کاری شناخته می‌شود. در این کشور شما شانس بالایی برای اشتغال در حرفه تخصصی خود دارید و می‌توانید بعد از مدتی، ویزای همراهی را برای خانواده و فرزندان خود دریافت کنید. از نظر شرایط کار، می‌توان گفت که سوئد از جمله کشورهایی است که بازار کاری بسیار پررونق دارد و میزان درآمدها در این کشور نیز با توجه به مخارج، بسیار مناسب است. به همین خاطر، می‌توان سوئد را یک کشور عالی برای کار و زندگی معرفی کرد. در این مطلب از مجموعه “مهاجرت با ما” با شرایط و روشن مهاجرت کاری به سوئد آشنا می‌شویم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

سوئد را به عنوان مقصدی برای کار و زندگی بشناسید

سوئد را می‌توان یک کشور صنعتی دانست که سالانه افراد زیادی برای کار در آن درخواست ویزا می‌دهند. این کشور مساحتی در حدود 449 هزار کیلومتر مربع و جمعیتی در حدود 10 میلیون نفر دارد. این کشور اروپایی، دارای شرایط رشد اقتصادی بسیار مناسبی است و سالانه چند درصد اقتصاد آن رشد می‌کند. در نتیجه، می‌توان گفت افرادی که جویای کار در یک کشور اروپایی هستند، با خیالی آسوده می‌توانند این کشور را برای هدف خود انتخاب کنند.

شرایط زندگی در کشور سوئد بسیار عالی است و می‌توان این کشور را در لیست بهترین کشورها برای زندگی قرار داد. وجود تناسب عالی میان درآمد و مخارج باعث شده است که مردم ساکن این کشور بتوانند به راحتی از پس هزینه‌های خود بربیایند.

سوئد به عنوان مقصدی برای کار

شرایط کار در کشور سوئد به چه صورت است؟

افرادی که قصد مهاجرت کاری به سوئد را دارند، باید کمی درباره شرایط کار در این کشور مطلع باشند. در کشور سوئد، بازار کار بسیار پررونق است و افراد متخصص می‌توانند در زمینه فعالیت حرفه‌ای خود، با حقوقی مناسب مشغول به کار شوند.

برای اخذ ویزای کاری کشور سوئد موضوع کشور مبدا برای ثبت درخواست بسیار مهم است. اگر شما از کشوری که عضو اتحادیه اروپا است، قصد اخذ ویزای سوئد را دارید، نیاز به اخذ ویزا پیش از سفر به این کشور ندارید. بلکه می‌توانید ابتدا به این کشور سفر کنید و به صورت حضوری به دنبال کار دلخواه خود بگردید. بعد از آن، نوبت به این می‌رسد که به صورت حضوری به سفارت این کشور مراجعه کرده و ویزای کاری این کشور را دریافت کنید. اما اگر ساکن کشوری خارج از اتحادیه اروپا باشید، شرایط شما برای مهاجرت کاری به سوئد پیچیده می‌شود.

به عنوان یک ایرانی که قصد مهاجرت کاری به سوئد را دارد، باید ابتدا برای خود کار پیدا کنید که این کار از طریق مجموعه‌های کاریابی امکان‌پذیر خواهد بود. بعد از اینکه توانستید کار دلخواه خود را پیدا کنید، نوبت به دریافت دعوت‌نامه کاری از سمت کارفرما می‌رسد. بعد از اینکه توانستید دعوت‌نامه کاری را از کارفرما دریافت کنید، باید با در دست داشتن مدارک به سفارت بروید و برای درخواست ویزا اقدام کنید.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری

دلایل انتخاب سوئد برای مهاجرت کاری

مزایای مهاجرت کاری به سوئد

امروزه کشور سوئد توانسته است خود را به یک قطب بزرگ برای متقاضیان کار تبدیل کند. دلیل آن هم خدمات و امکانات زیادی است که دولت این کشور برای مهاجران و شهروندان سوئد در نظر گرفته است. اگر شما نیز از جمله متقاضیان مهاجرت کاری به این کشور هستید، توصیه می‌کنیم با مزایایی که در ادامه درباره کار در سوئد بیان می‌کنیم، آشنا باشید.

مراقبت‌های بهداشتی در سوئد رایگان است

زمانی که برای کار یا حتی تحصیل در بسیاری از کشورها از جمله کشورهای اروپایی مانند انگلیس اقدام می‌کنید، متوجه می‌شوید که مراقبت‌های بهداشتی در این کشور پولی و نسبتا گران است. اما در کشور سوئد، برای آن هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند. این تبدیل به دلیلی شده است که خیلی از افراد امروزه سوئد را برای مهاجرت کاری انتخاب می‌کنند.

در سوئد روزهای مرخصی زیادی خواهید داشت

افرادی که در کارخانه‌ها و شرکت‌های مختلفی کار می‌کنند، این موضوع را می‌دانند که داشتن زمان زیاد برای مرخصی می‌تواند یک مزیت بسیار بزرگ تلقی شود. به طور کلی، می‌توان گفت که در کشور سوئد، شما می‌توانید 5 هفته تعطیلات را در سال به همراه حقوق دریافت کنید. همچنین هر فرد می‌تواند ماکزیمم در هفته 40 ساعت کار کند و شیفت کاری او می‌تواند منعطف و چرخشی باشد.

اگر در کشور سوئد هستید و بچه‌دار شده‌اید، می‌توانید مرخصی با حقوق 480 روزه دریافت کنید. به عبارتی دیگر، می‌توانید 15 ماه را سر کار نروید و در عین حال حقوق دریافت کنید. این در حالی است که در کشورهای دیگر مانند ایران، این مرخصی برای آقایان 2 هفته و برای بانوان 6 ماهه است. به همین خاطر، می‌توان گفت که سوئد توانسته است خود را به یک کشور مناسب برای کار و زندگی تبدیل کند.

تحصیل فرزندان در بهترین دانشگاه‌های جهان

اگر متاهل هستید و می‌خواهید برای همسر و فرزندان خود ویزای همراهی دریافت کنید، بد نیست بدانید که کشور سوئد دارای بهترین مراکز آموزشی است و به عنوان فردی که به این کشور مهاجرت کرده است، در صورت برخورداری از شرایط می‌توانید فرزند خود را در این مدارس و دانشگاه‌ها ثبت نام کنید.

با مهاجرت کاری به سوئد می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید

یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت کاری به سوئد، امکان دریافت اقامت دائم و حق شهروندی این کشور است. در بسیاری از کشورهای جهان، حتی اگر 10 سال و بیشتر را در آن کشورها کار کنید، اقامت دائم آن را دریافت نخواهید کرد.

در کشور سوئد، با اخذ ویزای کاری این کشور، شانس بالایی برای تبدیل اقامت موقتی خود به دائمی را دارید. برای این منظور، باید چند سالی از حضور شما در این کشور و کار کردن بدون وقفه گذشته باشد. در مرحله اول که تازه قصد ورود به سوئد را دارید، به شما اقامت یک ساله موقتی این کشور اعطا می‌شود.

نرخ بیکاری در کشور سوئد

برای مهاجرت کاری به کشور سوئد، باید نکاتی را درباره شرایط کار و نرخ بیکاری در این کشور بدانید. در این باره، باید بگوییم سوئد به عنوان یک کشور صنعتی شناخته می‌شود و در نتیجه، همواره درخواست نیروی کار در این کشور بسیار زیاد است.

نرخ بیکاری در سوئد، نسبت به کشورهای دیگر و مخصوصا ایران، بسیار کمتر است. کمترین میزان نرخ بیکاری در این کشور مربوط به سال 1991 می‌شود که این نرخ حدودا 3.8 برآورد می‌شد. در حوالی سال 1997، این نرخ به اوج خود یعنی 12 رسید. اما در سال‌های اخیر، نرخ بیکاری در سوئد روند کاهشی به خود گرفته است و دوباره دارد به مقدار تاریخی 1991 نزدیک می‌شود. در نتیجه، می‌توان گفت که اگر می‌خواهید این کشور اروپای شمالی را برای کار انتخاب کنید، الان بهترین زمان برای انجام این کار است.

میزان حقوق در کشور سوئد چقدر است؟

برای مهاجرت کاری به سوئد باید درباره میزان حقوق در این کشور اطلاعاتی داشته باشید. توجه کنید که برای دریافت ویزای کاری این کشور، تنها افرادی می‌توانند ویزای کاری این کشور را دریافت کنند که میزان حقوق آن‌ها حداقل 13 هزار کرون در ماه باشد. در غیر این صورت، امکان مهاجرت کاری به این کشور وجود نخواهد داشت.

 اگر بخواهیم میزان حقوق را در کشور سوئد برآورد کنیم، باید بگوییم یک مهندس ساخت و تولید در این کشور می‌تواند ماهانه مبلغی در حدود 4380 یورو درآمد داشته باشید. همین نرخ برای مهندسی ساخت و ساز به 4200 یورو می‌رسد.

یک مهندسی فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات حقوقی در حدود 4500 یورو دارد. یک برنامه‌نویس نیز می‌تواند در این کشور در حدود 4 هزار یورو درآمد ماهانه داشته باشد. این در حالی است که پزشکان حقوقی معادل 5200 یورو در ماه دارند.

به طور کلی می‌توان گفت که در کشور سوئد، حقوق‌ها با هم تفاوت فاحشی ندارند. همچنین میزان حقوق شما به شهر محل زندگی نیز بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال، در شهر استکهلم، مقدار حقوق دریافتی شما حداقل 22 هزار کرون خواهد بود.

روش‌های کاریابی در کشور سوئد

با توجه به اینکه افرادی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا قصد کار در سوئد را دارند، باید حتما ابتدا جاب آفر رسمی دریافت کرده باشند، این سوال مطرح می‌شود که چگونه وقتی هنوز اجازه ورود به این کشور را نداریم، می‌توانیم پیشنهاد شغلی دریافت کنیم؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که مراکز و سایت‌های کاریابی مختلفی در کشور سوئد وجود دارند که می‌توانید پیدا کردن کار را برای خود به آن‌ها بسپارید.

برای اینکه بتوانید از طریق سایت‌های کاریابی در سوئد مشغول به کار شوید، نیاز دارید که ابتدا یک رزومه کامل برای خود ایجاد کنید. در این رزومه باید بتوانید تمام اطلاعات مورد نیاز برای استخدام خود را ذکر کنید. بعد از اینکه توانستید یک رزومه کامل برای خود ایجاد کنید، می‌توانید از طریق سایت‌های کاریابی دلخواه خود، اقدام به ارسال رزومه برای شرکت‌های مورد نظر کنید. در صورتی که رزومه شما تایید شود، با شرکت مورد نظر مصاحبه خواهید کرد و در صورت قبولی، دعوت‌نامه کاری برای شما ارسال خواهد شد.

توجه کنید که بسیاری از سایت‌های کاریابی بخشی از خدمات خود را به صورت رایگان ارائه می‌دهند. اما برای اینکه بتوانید به تمام امکانات این سایت‌ها دسترسی داشته باشید و رزومه خود را برای شرکت‌ها مختلف ارسال کنید، نیاز به پرداخت هزینه خواهید داشت.

روش‌های کاریابی در کشور سوئد

بهترین مشاغل در کشور سوئد کدام‌اند؟

متقاضیان مهاجرت کاری به کشور سوئد باید با پرمتقاضی‌ترین مشاغل این کشور آشنایی داشته باشند. توجه کنید که هرچقدر تعداد متقاضی برای یک کار بیشتر شود، میزان حقوق پرداختی برای آن حرفه نیز بیشتر خواهد بود.

در سال 2022، برخی مشاغل از جمله استادی ریاضی، مدیریت برندینگ، مدیریت هواپیمایی، مدیریت اجرایی پروژه، مدیرعاملی، پزشکی، هماتولوژیستی و مدیریت تبلیغات توانسته‌اند عنوان پرمتقاضی‌ترین زمینه‌های کاری به خود اختصاص دهند.

در صورتی که زمینه فعالیت شما در لیست مشاغل مورد نیاز دولت سوئد باشد، شانس بسیار بالاتری را برای اخذ ویزای کاری این کشور خواهید داشت. هر ساله، دولت این کشور لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را در آن سال ارائه می‌کند که می‌توانید با مراجعه به سایت سفارت این کشور، لیست این مشاغل را مشاهده کنید.

آیا با مهاجرت کاری به سوئد می‌توانید ویزای همراه دریافت کنید؟

ویزای همراه به ویزای افراد خانواده گفته شده که شامل همسر و فرزندان می‌شود. زمانی که شما در کشور سوئد مشغول به کار می‌شوید، بعد از اینکه مدتی از اقامت شما در این کشور گذشت، این شانس را دارید که ویزای همراهی خانواده را دریافت کنید.

ویزای همراهی خانواده برای همسر شرایط خاصی ندارد. اما برای فرزند محدودیت سنی وجود دارد و تنها فرزندان زیر 21 سال شامل آن می‌شوند. البته در مواردی خاص که فرزند زیر 21 سال وابستگی مالی به خانواده دارد، تنها در صورت برخورداری از برخی شرایط می‌توان ویزای همراهی خانواده را دریافت کند.

نکته مهمی که درباره ویزای همراه در کشور سوئد وجود دارد این است که اگر مدت زمان اعتبار این ویزا برای همراهان بیشتر از 6 ماه باشد، این افراد می‌توانند در یکی از مراکز کاریابی جویای کار شوند. این امکانی است که بسیاری از کشورهای دیگر برای همراهان ارائه نمی‌دهند.

درباره هزینه دریافت ویزای همراه باید بگوییم افراد بزرگ‌سال یعنی همسر و فرزندان بالای 18 سال باید مبلغ 1000 کرون را به ازای هر نفر پرداخت کنند. همین هزینه برای فرزندان زیر 18 سال نیم‌بها و در حدود 500 کرون محاسبه شده است.

شما می‌توانید برای دریافت ویزای همراهی کشور سوئد، به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کنید و یا اینکه به صورت حضوری، به سفارت این کشور مراجعه کنید. اما توصیه می‌کنیم برای انجام این کار به سراغ یک آژانس مهاجرتی برتر در این زمینه بروید.

برای مهاجرت کاری به سوئد به چه مدارکی نیاز دارید

اگر می‌خواهید ویزای کاری کشور سوئد را دریافت کنید، باید مدارکی را به سفارت این کشور ارائه دهید. توجه داشته باشید که برخی از این مدارک باید به صورت ترجمه رسمی باشند. همچنین توصیه می‌کنیم تمام مدارک را به صورت کامل ارائه دهید. در غیر این صورت، درخواست دریافت ویزای کاری این کشور برای شما رد خواهد شد.

از جمله برخی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری کشور سوئد می‌توان به لیست زیر اشاره کرد:

 • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • دعوت‌نامه شغلی رسمی از سمت کارفرما
 • قرارداد کاری با حقوق حداقل 13 هزار کرون در ماه
 • برگه اجاره‌نامه منزل در سوئد (سند خانه در صورت خرید)
 • نامه عدم سو پیشینه
 • آخرین مدارک تحصیلی به صورت ترجمه شده رسمی
 • مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی (در صورت نیاز)
 • رسید پرداخت بیمه‌نامه مسافرتی

اگر می‌خواهید برای خانواده خود ویزای همراهی سوئد را دریافت کنید، باید مدارک زیر را به سفارت این کشور ارائه دهید:

 • پاسپورت اعضا
 • نامه پیشنهاد شغلی متقاضی اصلی (شما)
 • قرارداد کاری متقاضی اصلی
 • مدارک ازدواج متقاضی
 • مدارک هویتی همراهان
 • تحویل فرم‌های تکمیل شده

نتیجه گیری

سوئد را می‌توان بهشتی برای کارجویان دانست که می‌توانید با شرایط آسان‌تری نسبت به کشورهای دیگر از جمله آمریکا و کانادا، ویزای کاری آن را دریافت کنید. ما در آژانس مهاجرتی “مهاجرت با ما” می‌توانیم مسیر شما را برای اخذ ویزای کاری این کشور هموار کنیم. برای این منظور، تنها کافی است که با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از خدمات مشاوره آنلاین استفاده کنید.

سوالات متداول

بله. زمانی که دوره تحصیل دانشگاهی شما در کشور سوئد به پایان می‌رسد، اقامت یک ساله این کشور را برای پیدا کردن کار دریافت می‌کنید. بعد از پیدا کردن کار، ویزای دانشجویی شما به ویزای کاری این کشور تغییر می‌کند.

خیر. تنها راهکار برای مهاجرت کاری به کشور سوئد، دریافت جاب آفر یا پیدا کردن کار از طریق سایت‌های کاریابی است.

بله. به دلیل تناسبی که میان میزان حقوق و مخارج در این کشور وجود دارد، حتی با مقدار دریافت حداقلی در این کشور نیز می‌توانید امورات خود را بگذرانید.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن