مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت کاری به امارات

مهاجرت کاری به امارات

مهاجرت کاری به امارات

مهاجرت کاری به امارات مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. در سال‌های گذشته مهاجرت متقاضیان ایرانی به کشورهای حاشیه خلیج فارس افزایش پیدا کرده است. چرا که این کشورها شرایط کار بسیار مناسب و میزان درآمد بالایی دارند. یکی از این کشورها امارات متحده عربی بوده که داری اقتصاد قدرتمندی است. قدرت اقتصادی امارات باعث شده تا فرصت‌های شغلی بسیار زیادی در این کشور ایجاد شود. همچنین باید اشاره کرد هزینه زندگی به نسبت درآمد در امارات مناسب بوده و نرخ بیکاری این کشور پایین است. از همین رو، روند افزایش میزان تقاضا برای کار در امارات همچنان ادامه دارد. با ما همراه باشید تا به بررسی شرایط مهاجرت کاری به امارات بپردازیم.

آنچه در این مقاله میخوانید :

کار در امارات چه مزایایی دارد؟

امارات کشور بسیار ثروتمندی است و یکی از قدرت‌های اقتصادی خاورمیانه به شمار می‌رود. به همین دلیل میزان درآمد در امارات نسبت به سایر کشورهای حوزه خلیج فارس بالاتر است. یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت کاری به امارات این است که برای کار در این کشور نیازی نیست که به زبان عربی تسلط داشته باشید. به عبارتی دیگر، شما تنها با تسلط به زبان انگلیسی می‌توانید به امارات مهاجرت کرده و وارد بازار کار این کشور شوید. باید اشاره کرد که میزان درآمد در کشور امارات نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی نیز بسیار بالاتر است.

با وجود هزینه‌های بالای زندگی در امارات، به نسبت میزان درآمد در این کشور، می‌توان زندگی باکیفیتی را تجربه کرد. لازم به ذکر است که شما می‌توانید مدتی را در کشور امارات کار کرده و رزومه کاری خود را تقویت کنید. سپس با یک رزومه بسیار قوی به کشورهایی مانند آلمان، فرانسه، ایالات متحده آمریکا، کانادا و یا هر کشور دیگری برای کار مهاجرت کنید.

کار در امارات

شرایط عمومی کشور امارات برای مهاجرت کاری

قبل از بررسی شرایط مهاجرت کاری به امارت، لازم است که این کشور را بیشتر بشناسید. کشور امارات در جنوب کشور ایران واقع شده است و با کشورهای عمان و عربستان سعودی مرز خاکی مشترک دارد. همچنین دارای مرز آبی مشترک با کشورهای ایران و قطر است. این کشور حدود 83600 کیلومتر مربع مساحت داشته و در حدود 10.207.000 نفر جمعیت دارد. باید اشاره کرد که بخشی از این جمعیت شامل مهاجران به این کشور می‌شود.

واحد پول کشور امارات درهم است و زبان عربی زبان رسمی این کشور به شمار می‌رود. البته در چند سال گذشته زبان انگلیسی در این کشور بسیار رایج شده است. کشور امارات شامل هفت شهر شیخ‌نشین ابوظبی، دبی، عجمان، راس‌الخیمه، شارجه، ام‌القوین و فجیره می‌شود. باید اشاره کرد که شهر ابوظبی پایتخت امارات به شمار می‌رود. جالب است بدانید که کشور امارات در دسامبر 1971 اعلام استقلال کرد و از بریتانیا جدا شد. در حال حاضر این کشور با نام امارات متحده عربی شناخته می‌شود.

اقتصاد امارات و میزان نرخ بیکاری در این کشور

یکی از مهم‌ترین مواردی که برای مهاجرت کاری به امارات باید در نظر بگیرید وضعیت اقتصادی این کشور و نرخ بیکاری در آن به شمار می‌رود. باید بدانید که کشور امارات پتانسیل بالایی برای درآمدزایی دارد؛ چرا که قدرت اقتصادی این کشور در سال‌های گذشته افزایش پیدا کرده است. باید اشاره کرد که این فرایند همچنان ادامه دارد. کشور امارات با سرمایه‌گذاری بر روی رویکردهای اقتصادی در زمینه ساخت‌وساز و عمران، قدرت اقتصادی خود را در سال‌ها گذشته افزایش داده است.

بیشتر درآمد کشور امارات از طریق فروش نفت و گاز تامین می‌شود. لازم به ذکر است که این کشور روزانه دو میلیون بشکه نفت خام را به سراسر دنیا صادر می‌کند. یکی دیگر از منابع مالی کشور امارات معادن طلای این کشور است. همچنین بسیاری از سرمایه‌داران خارجی با سرمایه‌گذاری در امارات، رونق اقتصادی را در این کشور افزایش داده‌اند.

اشتغال‌زایی در امارات در نتیجه سرمایه‌گذاری‌های خارجی در این کشور باعث شده تا کشور امارات نرخ بیکاری 3.5 درصد را به ثبت برساند. این موضوع حاکی از آن است که از هر 100 نفر در کشور امارات تنها 3 یا 4 نفر بیکار هستند. در نتیجه می‌توان گفت که مهاجرت کاری به امارات می‌تواند فرصت استثنایی برای متقاضیان کار باشد.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری

ویزاهای کاری کشور امارات را بشناسید

مهم‌ترین قدم برای مهاجرت کاری به امارات و اشتغال در این کشور اخذ ویزای کاری است. باید بدانید که برای اشتغال در امارات دو راه وجود دارد. اولین راه اخذ ویزای جستجوی کار امارات و راه دوم دریافت پیشنهاد کاری است. ویزای جستجوی کار امارات شش ماه اعتبار دارد که متقاضیان با اخذ آن می‌توانند در کشور امارات به دنبال کار بگردند. لازم به ذکر است که کشور امارات به متقاضیان ایرانی کار در این کشور ویزای جستجوی کار نمی‌دهد.

در روش دوم شما باید از یک کارفرمای اماراتی دعوت‌نامه همکاری دریافت کنید. دقت داشته باشید که کارفرمای شما باید تابعیت اماراتی داشته باشد. همچنین به خاطر بسپارید که با ویزاهای دیگر مانند ویزای توریستی نمی‌توانید در کشور امارات کار کنید. برای اشتغال در این کشور باید مجوز قانونی کار و اقامت کاری امارات را داشته باشید.

پس از اینکه پیشنهاد کاری را دریافت کردید، کارفرما وظیفه دارد که امور مربوط به دریافت مجوز کار و اقامت شما را در امارات انجام دهد. باید اشاره کرد که اشتغال بدون مجوز قانونی کار در امارات جرم به شمار می‌رود. در نتیجه می‌تواند جریمه، حبس و حتی اخراج از کشور را برای شما در پی داشته باشد. لازم به ذکر است که در چنین حالتی نه‌تنها کارمند بلکه کارفرما هم مجازات خواهد شد.

افرادی که پیشنهاد کاری دریافت می‌کنند، از سوی وزارت منابع انسانی امارات مجوز کار خواهند گرفت. با این مجوز، متقاضی می‌تواند به مدت دو ماه در کشور امارات حضور داشته باشد. در این مدت کارفرما باید مدارکی را به اداره امور اقامت بیگانگان در امارات ارائه دهد تا بتواند برای متقاضی اقامت کاری دریافت کند.

از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت کاری امارات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک پزشکی
 • کارت اعتباری امارات برای کارمند
 • کارت کارگری
 • مجوز کار مهر شده بر روی پاسپورت متقاضی

هزینه‌ها و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری امارات

اخذ ویزای کاری برای مهاجرت کاری به امارات امری ضروری است که برای آن باید هزینه‌هایی پرداخت شود. البته باید بدانید که هزینه اخذ ویزای کاری امارات با توجه به نوع ویزای شما مشخص خواهد شد. به عنوان مثال، افرادی که برای اشتغال به صورت دورکاری و مجازی قصد مهاجرت به امارات را دارند باید حدود 290 دلار برای اخذ ویزای بپردازند. همچنین متقاضیان باید هزینه‌های بیمه درمانی و سفارت امارات را پرداخت کنند. یکی دیگر از هزینه‌های اخذ ویزای کاری امارات، پرداخت 100 درهم (حدود 28 دلار) برای ثبت درخواست ویزا است.

به غیر از پرداخت هزینه‌های اخذ ویزای کاری، متقاضیان باید مدارکی را نیز به سفارت امارات ارائه دهند. باید اشاره کرد که مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری امارات به دو دسته اسناد هویتی و سوابق کاری تقسیم می‌شوند. برای اینکه بتوانید فرایند اخذ ویزای کار امارات را بدون مشکل طی کنید بهتر است که تمام مدارک مورد نیاز را همراه خود داشته باشید. شما با دریافت مجوز کار به مدت دو ماه فرصت دارید که در امارات حضور داشته و نسبت به اخذ ویزای کار اقدام کنید. با اخذ ویزای کار، اجازه اقامت به مدت سه سال را دریافت خواهید کرد که قابل تمدید خواهد بود.

از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری امارات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پاسپورت معتبر به مدت حداقل شش ماه
 • آخرین مدرک تحصیلی به صورت ترجمه شده
 • گواهی تمکن مالی
 • رزومه کاری
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • بیمه‌نامه مسافرتی
 • گواهی سلامت جسمی و روانی
 • مجوز کار صادر شده از سوی وزارت کار امارات
 • گواهی‌نامه تجاری معتبر شرکت محل کار
 • جواز کسب شرکت محل کار
 • کارت کارگری

شرایط اخذ کارت کارگری امارات

کارت کارگری در واقع مجوزی جدا از قرارداد کاری در امارات است که برای اخذ آن به مدارک خاصی نیاز خواهید داشت. برای اخذ کارت کارگری باید مجوز کار خود را به همراه یک قطع عکس و پاسپورت معتبر ارائه دهید. همچنین باید گواهی سلامت جسمی و روانی، مجوز تجاری معتبر شرکت محل کار، مدارک تحصیلی و گواهی‌نامه‌های مهارت‌های خود را برای ارائه همراه داشته باشید. باید اشاره کرد که باید از قرارداد استخدام خود سه نسخه کپی بگیرید. این کپی‌ها را باید به کارفرما و وزارت کار بدهید و یک نسخه را برای خود نگه دارید. لازم به ذکر است که پاسپورت شما باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.

میزان درآمد مشاغل مختلف در کشور امارات چقدر است؟

یکی از موارد مهمی که متقاضیان مهاجرت کاری به امارات باید بدانند میزان درآمد مشاغل مختلف در این کشور است. آگاهی از میزان درآمد مشاغل مختلف در امارات اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که متقاضی برای مدیریت هزینه‌های زندگی به اطلاعات کافی در این زمینه نیاز خواهد داشت. جالب است بدانید که در کشور امارات حداقل حقوق پرداختی به افراد خارجی تعیین نشده و هیچ‌گونه محدودیتی ندارد.

باید اشاره کرد که وزارت کار امارات در سال 2013 سه قانون را برای حداقل میزان حقوق پرداختی در این کشور را تصویب کرد. طبق این قوانین افرادی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده و وارد بازار کار می‌شوند حداقل 12000 درهم (حدود 3270 دلار) حقوق دریافت می‌کنند. همچنین حداقل دستمزد ماهانه افراد متخصص 7000 درهم (1905 دلار) و کارگران ماهر 5000 درهم (1360 دلار) است. شاید جالب باشد بدانید که در کشور امارات امکان تشکیل اتحادیه‌های کارگری وجود ندارد؛ چرا که این کار در امارات غیر قانونی به شمار می‌رود.

به طور کلی میزان درآمد برخی از مشاغل در کشور امارات شامل موارد زیر می‌شوند:

 • حسابدار ماهانه حدود 3500 تا 20000 درهم (حدود 953 تا 5445 دلار)
 • خلبان ماهانه حدود 30000 تا 50000 درهم (حدود 8168 تا 13613 دلار)
 • مهندس مکانیک ماهانه حدود 10000 تا 25000 درهم (حدود 2723 تا 6806 دلار)
 • کارگر ساده ماهانه حدود 600 تا 1500 درهم (حدود 163 تا 409 دلار)
 • پرستار ماهانه حدود 1200 تا 3000 درهم (حدود 327 تا 817 دلار)
 • مدیر اجرایی ماهانه حدود 13500 تا 42500 درهم (حدود 3675 تا 11570 دلار)
 • مدیر مدرسه بین‌المللی ماهانه حدود 25000 تا 45000 درهم (حدود 6806 تا 12251 دلار)
 • معلم مدرسه دولتی ماهانه حدود 24000 تا 34000 درهم (حدود 6534 تا 9256 دلار)
 • استاد دانشگاه ماهانه حدود 10000 تا 30000 درهم (حدود 2723 تا 8168 دلار)
میزان درآمد مشاغل مختلف در کشور امارات

مشاغل مورد نیاز کشور امارات در سال 2022 کدام‌اند؟

مشاغل مورد نیاز امارات

کشور امارات یک لیست از مشاغل مورد نیاز خود را در هر سال منتشر می‌کند. در این لیست مشاغلی قرار داده می‌شود که با کمبود نیروی کار ماهر مواجه هستند. معمولا کارفرماها در این کشور با توجه به نیازهای شرکت‌های خود لیست مشاغل مورد نیاز را به اداره کار این کشور ارسال می‌کند. هر سال این لیست به‌روزرسانی می‌شود و ممکن است برخی از مشاغل با استخدام افراد جدید مشکل کمبود نیروی کار خود را رفع کنند. در نتیجه این مشاغل از لیست مشاغل مورد نیاز کشور امارات خارج می‌شوند.

این امکان نیز وجود دارد مشاغلی که قبلا کمبود نیروی کار نداشتند، در سال بعدی با این مشکل روبه‌رو شده و به نیروی کار ماهر نیاز داشته باشند. در نتیجه وارد لیست مشاغل مورد نیاز کشور قرار خواهند گرفت. برای تامین نیروی کار ماهر، کشور امارات شرایط را برای مهاجرت کاری به این کشور را برای اتباع خارجی فراهم کرده است. متقاضیان می‌توانند با داشتن شرایط استخدام و مهارت در مشاغل مورد نیاز امارات، با اخذ ویزا اقدام به مهاجرت کاری به امارات کنند.

برخی از مشاغل مورد نیاز کشور امارات عبارتند از:

 • مهندس IT
 • طراح نرم‌افزار
 • توسعه‌دهنده وب
 • معمار
 • مدیر بازاریابی
 • پزشک و سایر مشاغل پیراپزشکی
 • مدیر منابع انسانی
 • مکانیک خودروهای سنگین
 • معلم
 • راننده جرثقیل
 • مهندس برق
 • بنا و سیمان‌کار
 • نجار
 • پرستار سالمندان و کودکان
 • بازاریاب تلفنی
 • مهندس ساختمان و تاسیسات
 • مهندس مخابرات

کاریابی در کشور امارات و روش‌های آن

پیدا کردن کار در کشور امارت روش‌های مختلفی دارد که رایج‌ترین آن مراجعه به سایت‌های کاریابی در این کشور است. با این روش شما می‌توانید فرصت‌های شغلی مورد نظر خود را در آگهی‌های استخدامی این وب‌سایت‌ها مشاهده کنید. سپس با کارفرمایان مورد نظر تماس گرفته و رزومه خود را برای آن‌ها بفرستید. در صورت تایید رزومه شما، وقت مصاحبه کاری دریافت خواهید کرد. اگر در مصاحبه کاری قبول شوید، کارفرما برای شما دعوت‌نامه همکاری ارسال می‌کند. سپس می‌توانید برای مهاجرت کاری به امارات ویزای کاری دریافت کرده و وارد این کشور شوید. روش دیگر برای کاریابی در امارات اخذ ویزای جستجوی کار در این کشور است که برای متقاضیان ایرانی امکان‌پذیر نیست.

موسسات کاریابی در امارات را بشناسید

برای پیدا کردن کار در امارات می‌توانید به موسسات کاریابی در این کشور مراجعه کنید. این موسسات می‌توانند واسطه شما و کارفرمایان در کشور امارات باشند. به عبارتی دیگر، این موسسات مدارک و سوابق شما را دریافت کرده و بهترین موقعیت‌های شغلی را به شما پیشنهاد می‌دهند. همچنین راه‌های ارتباطی به کارفرمایان را در اختیار شما قرار می‌دهند.

برخی از موسسات کاریابی در امارات شامل موارد زیر می‌شوند:

 • موسسه Akhtaboot
 • موسسه BAC خاورمیانه
 • موسسه Dubizzle

شرایط اخذ ویزای همراه کشور امارات از طریق مهاجرت کاری

متقاضیان متاهلی که قصد مهاجرت کاری به امارات را دارند، معمولا در تلاش برای اخذ ویزای همراه هستند تا بتوانند خانواده خود را به این کشور ببرند. امارات متحده عربی از آن دسته کشورهایی است که به همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضیان کار، ویزای همراه می‌دهد. البته باید اشاره کرد که همسر متقاضی با ویزای همراه نمی‌تواند در کشور امارات مشغول به کار شود.

شرایط اخذ ویزای همراه

امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور امارات به‌واسطه کار در این کشور

بسیاری از متقاضیان کار با هدف اخذ اقامت دائم به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند. طبیعتا افرادی که برای مهاجرت کاری به امارات اقدام می‌کنند، در تلاش برای اخذ اقامت دائم این کشور خواهند بود. اما باید بدانید که این کار بسیار دشوار است، چرا که به طور کلی کشورهای حوزه خلیج فارس به‌سختی اقامت دائم و تابعیت به اتباع خارجی می‌دهند.

در کشورهای اروپایی با حداکثر پنج سال اقامت کاری می‌توان اقامت دائم این کشورها را دریافت کرد. اما برای اخذ اقامت دائم کشور امارات شما باید حداقل 30 سال در این کشور اقامت داشته باشید تا بتوانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید. اما اقامت کاری شما که نوعی اقامت موقت به شمار می‌رود قابل تمدید است. تا زمانی که در امارات مشغول به کار هستید، می‌توانید در این کشور حضور داشته باشید.

مقاله پیشنهادی ——-> مهاجرت کاری به قطر

نتیجه گیری

کشور امارات یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا است که در حاشیه خلیج فارس قرار دارد. این کشور دارای اقتصاد بسیار قدرتمندی است و در سال‌های گذشته مهاجران زیادی برای کار به امارات مهاجرت کرده‌اند. برای مهاجرت کاری به امارات، لازم است که با مواردی مانند مشاغل مورد نیاز این کشور و شرایط اخذ ویزای کاری آشنا باشید. مهاجرت با ما، موسسه‌ای باسابقه و سرشناس در زمینه ارائه خدمات مشاوره‌ای برای مهاجرت است. شما می‌توانید با دریافت خدمات مشاوره‌ای از موسسه ما، مهاجرتی بدون دردسر و سریع به کشور امارات داشته باشید. کارشناسان ما در تمام مراحل مهاجرت کاری شما به امارات در کنارتان هستند.

سوالات متداول

بله. متقاضیان کار در امارات می‌توانند همسر و فرزندان خود را با ویزای همراه به این کشور ببرند. اما همسر متقاضی اجازه کار در امارات را نخواهد داشت.

خیر. دولت امارت به متقاضیان ایرانی ویزای جستجوی کار را نمی‌دهد. افراد ایرانی تنها با دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرمای اماراتی می‌توانند ویزای کار دریافت کنند.

بله. اما برای اخذ اقامت دائم امارات باید به مدت 30 سال در این کشور اقامت موقت داشته باشید.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن