مشاوره رایگان

02128111107

مهاجرت کاری با مدرک دیپلم

مهاجرت کاری با مدرک دیپلم

مهاجرت کاری با مدرک دیپلم

مهاجرت کاری با مدرک دیپلم موضوعی است که در این مقاله به صورت کامل به آن پرداخته ایم اگر شما هم قصد مهاجرت کاری با این روش را دارید همراه ما باشید.

احتمالاً در شرایط کنونی اقتصادی و اجتماعی جامعه شما از جمله افرادی هستید که می خواهید برای رسیدن به اهداف خود از ایران خارج شوند، اما ممکن است شرایط مورد نیاز مهاجرت را نداشته باشید. احتمالا در این راه تحقیقات بسیاری انجام داده اید و متوجه شده باشید که برای مهاجرت  نیاز به تحصیل و یا سرمایه گذاری خاصی در کشور مقصد دارید. اما این تمام داستان نیست روشهای مختلفی برای مهاجرت به هر کشوری وجود دارد، حتی اگر مدرک تحصیلی شما دیپلم باشد.

چند سال پیش، داشتن دیپلم در جامعه چندان از جایگاه اجتماعی خوبی برخوردار نبود، اما امروزه شما نیازی نیست که اعلام کنید مدرک تحصیلی شما دیپلم است. چرا که می توانید با گذراندن دوره های مختلف برای یکی از روش های مهاجرت کاری با مدرک دیپلم اقدام به دریافت اقامت دائم کنید.

آنچه در این مقاله می خوانید :

شرایط مهاجرت کاری با مدرک دیپلم چیست؟

برای اینکه یک متقاضی متوجه شود که آیا شرایط مهاجرت از این روش را دارد، باید بررسی کند که شرایط شغلی در کشور مورد نظر چگونه است. البته ناگفته نماند که داشتن مدرک دانشگاهیی می تواند مسیر دستیابی متقاضی را به کشور مقصد راحت تر کند، اما به طور قطعی تنها مسیر موفقیت نیست.

بنابراین داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی برای دریافت مهاجرت کاری ضروری نبوده، مگر اینکه کارفرما آن را جزو شرایط استخدامی خود اعلام کند. اما به صورت کلی می توان برای مهاجرت کاری از این طریق نیز اقدام کرد.  برای دریافت ویزای کار در کشور مختلف اروپایی نیازی به داشتن مدرک دانشگاهی نبوده و می توان برای مهاجرت کاری با مدرک دیپلم نیز اقدام کرد. چرا که اغلب کشورها برای استخدام کارگران غیرماهر، نیمه ماهر و افراد غیر دانشگاهی نیز درخواست نیرو می کنند.

اما در مورد کارت آبی اروپا شرایط تا حدی متفاوت است. درواقع کارت آبی آروپا مشابه با ویزای کار در کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده و افرادی که این کارت را دریافت کنند می توانند در سراسر اروپا به راحتی کار کرده و زندگی کنند.

اما برای دریافت کارت آبی در برخی از کشورهای اروپایی نیاز به مدرک دانشگاهی است و متقاضی امکان مهاجرت کاری از این طریق را به این کشور ندارد، مانند کشور آلمان. اما در کشوری همچون فرانسه متقاضی می تواند بدون مدرک دانشگاهی اقدام به مهاجرت کاری با دیپلم نموده و کارت آبی را دریافت کند.

علاوه بر فرانسه، کانادا نیز شرایطی را برای متقاضیانی که قصد مهاجرت از این طریق را دارند فراهم نموده که می تواند موفق به دریافت اقامت در این کشور شود. به عنوان مثال کشورهای اروپایی با ارائه ویزایکار فصلی این امکان را برای متقاضی فراهم می کند تا برای مهاجرت کاری با دیپلم به این کشور اقدام کرده و مشغول به کار شود.

آیا مهاجرت کاری با مدرک دیپلم امکان پذیر است؟

آیا مهاجرت کاری با مدرک دیپلم امکانپذیر است؟

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که مهارت و یا تجربه خاصی در کار خود دارید می توانید برای مهاجرت کاری با مدرک دیپلم به اکثر کشورهای اروپایی اقدام کنید. از جمله این کشورها می توان به کانادا، ایتالیا، فرانسه و اتریش اشاره کرد.

به هر حال برای موفقیت در مهاجرت کاری با این روش، باید با مشاغل پرتقاضا در هر کشور آشنا باشید و بدانید که در هر کشور کدام صنعت فرصت های شغلی بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت.

کدام کشورها برای مهاجرت کاری با مدرک دیپلم مناسب است؟

با دریافت ویزای کاری می توانید به صورت قانونی در کشور مورد نظر خود مشغول به کار شوید و اقامت دائم آن کشور را دریافت کنید. اما اگر شما به دنبال مهاجرت کاری از این طریق هستید، بهترین روش برای شما مهاجرت با استفاده از دوره های اوسبیلدونگ آلمان است.

البته این نکته را به خاطر داشته باشید بهتر است که به صورت قانونی برای مهاجرت کاری با مدرک دیپلم اقدام کنید، چرا که دریافت ویزای کار به صورت غیر قانونی برای شما قطعا تبعاتی به همراه خواهد داشت.

اطلاعات بیشتر ——-> دوره های اوسبیلدونگ آلمان

مهاجرت کاری با مدرک دیپلم به کشور کانادا

یکی از کشورهایی که شرایط مهاجرت کاری با دیپلم در آن فراهم است، کانادا است. کشور کانادا در حال حاضر تحت فشار کمبود نیروی متخصص بوده و بنابراین موقعیت خوبی برای کارگان ماهر برای مهاجرت با مدرک دیپلم دارد.

در کانادا موقعیت های مختلف شغلی وجود دارد که می توان از طریق روش های مختلف مهاجرتی در آن مشغول به فعالیت شد و این موقعیت خوبی برای افرادی است که خواستار مهاجرت کاری با دیپلم هستند.

به صورت کلی مشاغلی در کانادا وجود دارند که می توان از طریق مهاجرت کاری با مدرک دیپلم اقدام کرد.

این مشاغل عبارتند از:

 • مشاغل مدیریتی در زمینه مدیریت رستوران، معدن و یا ناخدای کشتی.
 • مشاغل سطح متوسط مانند راننده کامیون یا پیشخدمت رستوران ها
 • کارگران کشاورزی، خدمات نظافت و شستشو. البته این دسته از گروه مشاغل می توانند در حین کار نیز آموزش ببینند.

علاوه بر مشاغلی که در بالا گفته شد، به صورت کلی برای کانادا شش روش وجود دارد که می توان از طریق آن برای مهاجرت کاری با  دیپلم اقدام کرد.

روش های مهاجرت به کانادا از این روش عبارتند از:

 • برنامه نامزدی استانی کانادا
 • سیستم اکسپرس اینتری
 • روش مهاجرت پرستار خانگی کانادا
 • روش مهاجرتی کشاورزی و مواد غذایی کانادا
 • روش پایلوت مهاجرت اقیانوس اطلس
 • روش پایلوت نواحی روستایی و شمالی کانادا

درباره  کانادا بیشتر بدانیم ——-> مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری با مدرک دیپلم به کشور آلمان

از آنجایی که کشور آلمان به عنوان یکی از برترین مراکز اقتصادی جهان شناخته شده است، می توان برای مهاجرت کاری با مدرک دیپلم به این کشور اقدام کرد. البته از آنجایی که کشور آلمان یکی از پایین ترین نرخ های بیکاری را دارد، فرصت های شغلی بی شماری برای کارگران ماهر در این کشور فراهم است.

اما ناگفته نماند که کشور آلمان، کشوری مدرک محور است و برای استخدام در حوزه های مختلف کاری، تاکید زیادی بر داشتن مدرک تحصیلی دارد. اما در این سال های اخیر تغییر روند داده و تجربه و مهارت کاری را جایگزین مدرک تحصیلی کرده است.

هر ساله کشور آلمان، در موقعیت های شغلی مختلف اعلام نیرو می کند. بنابراین اگر تجربه کافی داشته و بر زبان آلمانی تسلط داشته باشید، می توانید برای مهاجرت کاری از طریق دیپلم اقدام نمایید. یکی از روش های موفقیت آمیز مهاجرت کاری از این طریق در این کشور، در بخش فناوری اطلاعات است. اما باید در این حوزه اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید کارفرمای خود را برای استخدام راضی کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که عدم تسلط بر زبان آلمانی، می تواند مراحل مهاجرت شما را سخت تر کند. البته آن دسته از افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند می توانند راحت تر مراحل دریافت مهاجرت کاری با مدرک دیپلم را طی کنند.

این نکته را در نظر بگیرید که یافتن شغل در بخش های مختلف آلمان متفاوت است، به عنوان مثال در جنوب کشور آلمان بازار کار رونق بهتری نسبت به بخش شرقی آن دارد. با توجه به تمام این شرایط گذراندن مراحل مهاجرت کاری در کشور آلمان با مدرک دیپلم کار چندان ساده ای نیست.

برای موفقیت در مراحل باید در یکی از شرایط گرو های زیر قرار بگیرید:

 1. برای دریافت کارت آبی کشور آلمان، باید حداقل 5 سال سابقه کاری داشته باشید، تا بتوانید مراحل مهاجرت کاری کشور آلمان را از این طریق با موفقیت سپری کنید.
 2. در صورتی که در یکی از مشاغل مورد نیاز کشور آلمان تخصص کافی داشته باشید، می توانید برای مهاجرت کاری با مدرک دیپلم اقدام کنید.

روشی دیگر که می توانید از طریق آن برای مهاجرت کاری از این طریق به کشور آلمان اقدام کنید، شرکت در دوره های اوسبیلدونگ آلمان است. با شرکت در این دوره ها می توانید به راحتی ویزای کار آلمان را دریافت کنید.

درباره  آلمان بیشتر بدانیم ——-> مهاجرت کاری به آلمان

منظور از دوره های اوسبیلدونگ آلمان چیست؟

منظور از دوره های اوسبیلدونگ آلمان چیست؟

آسان ترین راه برای مهاجرت کاری با مدرک دیپلم به کشور آلمان، شرکت در دوره های اوسبیلدونگ است. منظور از دوره های اوسبیلدونگ به یک سری دوره های کارآموزی گفته می شود که برای مشاغل مختلف طراحی شده است. افراد می توانند با شرکت در این دوره ها در شغل مورد نظر مشغول به فعالیت شوند. دوره های اوسبیلدونگ بسیار گسترده بوده و بیش از 230 شغل در این دور ها تحت پوشش قرار می گیرد. اما برای شرکت در این دوره ها، باید بر زبان آلمانی تسلط داشته باشید، چرا که تمامی دوره ها با زبان آلمانی آموزش داده می شود. بعد از اینکه در این دوره ها شرکت کردید، می توانید نسبت به دریافت اقامت دائم در این کشور اقدام کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که برای شرکت در دوره های اوسبیلدونگ آلمان، حداقل سطح B1 زبان آلمانی ضروری است و علاوه بر این داشتن حداقل تحصیلات 9 یا 10 ساله تحصیلی برای شرکت در این دوره ها الزامی است.

با توجه به اینکه کشور آلمان به نیروی متخصص کاری نیازمند است، متقاضی می تواند با  کسب نمره عالی در این دوره ها، از طریق مهاجرت کاری با دیپلم در این کشور موفق به دریافت اقامت دائم شود. از آنجایی که جمعیت کشور آلمان رو به پیری است، به احتمال زیاد در چند سال آینده در بخش مراقبت های بهداشتی کشور آلمان، نیاز به شغل پرستار سالمند افزایش می یابد و می توانید با شرکت در دوره های یک ساله آموزش پرستاری وارد بازار کار شوید.

شرایط مهاجرت کاری با مدرک دیپلم در ایتالیا

از آنجایی که کشور ایتالیا با شرایط رکود اقتصادی درگیر است، بنابراین از شرایط کاری مناسبی برخوردار نیست. اما با تمام این شرایط می توان برای مهاجرت کاری با مدرک دیپلم در کشور ایتالیا اقدام کرد. ایتالیا از یک سیستم سهمیه ای مناسب برای استخدام کارگران خارجی ماهر و نیمه ماهر استفاده می کند. البته این سهمیه شامل مشاغلی همچون مهندسان حرفه ای نیست. به علاوه یک سری از مشاغل که با کمبود نیروی کار حرفه ای مواجه است، از این سهمیه بندی معاف است.

کشور ایتالیا از برنامه جذب کارگران فصلی نیز برای استخدام نیروهای خارجی استفاده می کند. از جمله مشاغلی که در ایتالیا می توان به مهاجرت کاری بادیپلم در این کشور اقدام نمود شامل: نیورهای خدماتی هتل ها و رستوران ها، جمع آوری میوه های فصلی، پیست اسکی.

ویزایی که برای اینگونه از مشاغل صادر می شود، حداکثر 6 ماهه بوده و ممکن است تحت شرایطی برای سه ماه دیگر نیز تمدید شود.

برای چه مشاغلی می توان از طریق مهاجرت کاری با مدرک دیپلم اقدام کرد؟

پردرآمدترین مشاغل کشور کانادا

از آنجایی که در کشور های اروپایی همچون آلمان، بدون داشتن مدرک تحصیلی نمی توان شغل پردرآمد و خوبی بدست آورد، بنابراین یافتن شغل خوب کار چندان راحتی نیست. پس برای اینکه از طریق مهاجرت کاری با مدرک دیپلم، بتوانید شغل خوبی پیدا کنید، بایستی مدرک زبان مرتبط و تجربه کاری خوبی در این زمینه داشته باشید. اما به صورت کلی مشاغلی وجود داردند که برای مشغول شدن در این مشاغل نیازی به داشتن مدرک تحصیلی وجود ندارد.

برخی از این مشاغل عبارتند از:

 1. توسعه دهنده وب
 2. تکنیسین برق
 3. لوله کش
 4. آشپز
 5. جوشکار
 6. مکانیک
 7. مدیریت ساختمان
 8. نجار
 9. پیشخدمت
 10. برق کار
 11. باتری ساز
 12. پرستار خانگی
 13. مشاور املاک
 14. راننده کامیون
 15. نیروهای خدماتی در کافه ها و رستوران ها

نتیجه گیری

روش های مختلفی برای مهاجرت با مدرک دیپلم وجود دارد، اما ارزان ترین روش ، مهاجرت کاری از این طریق است. البته از آنجایی که نمی توان برای مهاجرت کاری با دیپلم برای همه کشورها اقدام کرد، پس بهتر است قبل از اقدام به مهاجرت نرخ بیکاری در کشور مقصد و روش اعطای ویزای کاری در کشور مربوطه را مورد بررسی قرار دهید. به عنوان مثال کشورهایی همچون آلمان و اتریش نوعی ویزا با عنوان جستجوی کار به موسسات کاریابی می دهد که از این طریق افراد علاقه مند می توانند به مهاجرت از این طریق اقدام نمایند.

سوالات متداول

بله هنرمندان نیز می توانند با اثبات تمکن مالی و سابقه هنری قوی خود برای مهاجرت کاری با دیپلم نیز اقدام کنند.

برای دریافت ویزای کاری آلمان، نیاز به دریافت یک پیشنهاد کاری از کارفرمای آلمانی هستید. البته یک راه دیگر نیز برای دریافت ویزا وجود دارد و آن هم ارائه مدرک فوق دیپلم از خارج از کشور است. به علاوه باید به زبان آلمانی نیز تسلط داشته باشید.

امکان مهاجرت کاری با مدرک دیپلم فنی حرفه ای به آلمان وجود دارد.

بهترین روش مهاجرت با مدرک دیپلم گرافیک، گذراندن دوره های اوسبیلدونگ است.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن