مشاوره رایگان

02128111107

ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا و هر آن  چیزی که باید در مورد آن بدانید.اگر قصد دریافت ویزای کار در کشور استرالیا را دارید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید .

هزينه زندگي در استراليا

هزينه زندگي در استراليا

در حال حاضر، استراليا شانزدهمین كشور گران‌قيمت از نظر هزينه‌هاي زندگي است و ايالات متحده و انگليس، به‌ترتيب در جايگاه 21 و 33 قرار دارند. از گران‌ترين شهرهاي استراليا با شاخص هزينه زندگی، سیدنی در رتبه 42 قرار گرفته و ملبورن، دومين شهر گران‌قيمت استرالياست که در رتبه 99 قرار دارند.

به دليل بالا بودن هزينه زندگي در استراليا، بهتر است افرادي كه قصد مهاجرت به اين كشور را دارند، به‌دنبال شغلي مناسبي باشند تا بتوانند هزينه زندگي خود را به‌خوبي تأمين كنند. به نسبت پرهزينه بودن خدمات در استراليا، درآمد هم تقريباً مناسب است؛ به همين دليل، بسياري از افراد فقط با هدف كار به اين كشور مهاجرت مي‌كنند.

درباره استرالیا بیشتر بدانیم ——-> انواع ویزای استرالیا

ویزای کار کانادا

ویزای کاری استرالیا

زندگی در استرالیا به معنای داشتن فرصت های بسیاری است. این کشوری جوان، چندفرهنگی و باز است که دارای اقتصادی رو به رشد می باشد. کیفیت زندگی و زیبایی های طبیعی بی نظیر استرالیا، برای کسانی که آرزوی آینده درخشانی دارند مقصد ایده آلی است. استرالیا در تمام شاخص ها  مانند مسکن، درآمد، شغل، جامعه، آموزش، محیط زیست، بهداشت، رضایت از زندگی و ایمنی امتیاز بالایی کسب کرده است.

اما سیاست مهاجرتی استرالیا بسیار سختگیرانه است. اول از همه، دولت کشور به منافع ساکنان محلی رسیدگی می کند و ورود شهروندان سایر کشورها را محدود کرده است. حتی برای یک سفر توریستی، یک فرد خارجی باید مدارک قابل توجهی را ارائه دهد و قصد خود را برای ورود به کشور استرالیا اعلام کند. اخذ ویزای کار استرالیا شاید فرآیند دشواری است که همه قادر نیستند که آن را طی کنند. اما اگر شما دارای مهارت و صلاحیت ویژه ای هستید ممکن است که در این رده قرار نگیرید.

ویدیو زیر رو حتما مشاهده کنید :

مقاله های پیشنهادی : انواع ویزا

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

ویژگی‌های مهاجرت تحصیلی به استرالیا
مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا میتواند یکی از بهترین تصمیم های هر انسانی باشد ، اقتصاد استرالیا یکی از مترقی ترین اقتصاد ها در جهان است. در عین حال، بازار کار این کشور منحصراً معطوف به جمعیت محلی می باشد. چنین سیاستی توسط دولت استرالیا با اقدامات قانونی مربوطه تنظیم شده است. آموزش نیروی متخصص بومی اولویت اول دولت استرالیا برای دستیابی به شرایط بهینه اقتصادی است. حضور متخصصان واجد شرایط بومی، درخواست ها برای نیروی کار خارجی را به طور قابل توجهی کاهش داده است. بنابراین، بسته به این شرایط گرفتن ویزای کار استرالیا بسیار دشوار شده است.

دولت استرالیا هر کاری که از دستش بر می آید انجام می دهد تا شهروندان این کشور بتوانند به راحتی شغل پردرآمد خود را بدست آورند و از این طریق درآمد خوبی کسب کنند. میانگین حقوق در استرالیا در سالهای گذشته در بالاترین حد خود قرار داشته است.

مسئله مهاجران غیرقانونی در استرالیا در سال های اخیر بسیار حاد شده است. این پدیده منجر به توسعه رکود اقتصادی استرالیا شده و افزایش بیکاری، کاهش دستمزد و کاهش کسر مالیات با ورود مهاجران را به همراه داشته است.

دولت استرالیا به هر طریقی سعی در جلوگیری از توسعه چنین سناریویی دارد. یکی از روشهای آن کنترل بازار کار و محدود کردن جریان مهاجران غیرقانونی است. با وجود شرایط سخت مهاجرت، اخذ مجوز کار در استرالیا امکان پذیر است. با این حال، برای این کار، نیروی کار متقاضی خارجی باید مهارت خود را نشان دهد و با کارفرمایی در استرالیا به توافق برسد.

طبق قوانین استرالیا، اگر کارفرمایی نتواند از جمعیت بومی متخصص نیروی کار خود را پیدا کند، این حق را دارد تا نیروی مورد نظر خود از خارج وارد کند. کمبود نیروهای واجد شرایط در استرالیا وجود دارد و استخدام یک متخصص از کشور دیگر با اداره مهاجرت استرالیا توافق شده است. بنابراین، متخصصان واجد شرایط بیشترین شانس را برای مهاجرت، کار و زندگی در این کشور را دارند.

استرالیا با در نظر گرفتن سیستم امتیازبندی و بررسی پرونده‌ها، اقدام به پذیرش مهاجر می‌کند. این کشور با اولویت قرار دادن رشته‌هایی که در آنها با کمبود نیروی متخصص مواجه است، راه را برای متقاضیان ویزای کار استرالیا باز می‌کند. بر همین اساس، کشور استرالیا سالانه لیستی از مشاغل پرتقاضا را ارائه می‌دهد؛ سپس بر اساس سیستم امتیازبندی، مهاجران واجد شرایط را پذیرش می‌نماید.
متقاضیان اخذ ویزای کار استرالیا می‌توانند از طریق این روش، اقامت دائم این کشور را به دست آورند. به این ترتیب که پس از چند سال کار موفق و مداوم، می‌توانند برای اقامت دائم و پس از چند سال برای تابعیت اقدام کنند. افراد همچنین می‌توانند با دریافت اقامت دائم و تابعیت استرالیا، از مزایای بی‌نظیر شهروندی این کشور بهره‌مند شوند.

چند نکته در مورد جاب آفر آلمان

شرایط ویزای کار استرالیا​

شرایط ویزای کار استرالیا

برای درخواست ویزای کار استرالیا، شما نه تنها باید یک بسته ای از مدارک خود را جمع آوری کنید، بلکه قوانین خاصی را نیز باید رعایت کنید. از مهمترین شرایط دریافت ویزا کار استرالیا شامل موارد زیر است.

_ اثبات مهارت کاری و صلاحیت حرفه ای

_ اثبات مهارت زبان انگلیسی (حداقل نمره 5 در هر بخش از آزمون آیلتس).

_ ضامن شدن کارفرما در برابر اداره مهاجرت استرالیا برای شما

داشتن این شرایط، احتمال استخدام شما را در استرالیا افزایش می دهد، اما تضمینی برای آن نیست.

چارچوب قانونگذاری کشور استرالیا متمرکز بر یافتن نیروی کار از میان مردم محلی و در جهت محافظت از منافع کارفرمایان است. بنابراین، به عنوان آخرین گزینه استخدام متخصصان خارجی در نظر گرفته می شود. در عین حال ، هر شرکتی در استرالیا حق استخدام خارجی ها را ندارد.

توی ویدیو زیر راه های اثبات سابقه کاری رو میتونید مشاهده کنید

مراحل اخذ ویزای کار استرالیا

مراحل دریافت اکسپرس اینتری

همان‌طور که قبلا گفته شد، ویزای کار استرالیا بر اساس سیستم امتیازبندی بررسی می‌شود. بنابراین در اولین مرحله برای اخذ این ویزا ابتدا باید امتیازات متقاضی محاسبه گردند. در مرحله بعدی و در صورت اینکه متقاضی واجد شرایط شناخته شود، وی می‌بایست مدارک خود را به ‌صورت آنلاین آپلود کند. سپس مدارک ارسال شده توسط ارگان‌های مربوطه با دقت بررسی و به تایید نهایی می‌رسند. ادامه مراحل اخذ ویزای کار استرالیا به شرح زیر خواهند بود:

1. بعد از مراحل فوق و تایید نهایی امتیازات، متقاضی باید فرم (EOI) را در سایت مهاجرت استرالیا تکمیل و برای سفارت ارسال کند. 

2. متقاضی بعد از ارسال این فرم می‌بایست منتظر بماند تا شرایط امتیازات همه کسانی که برای این ویزا اقدام کرده‌اند، بررسی شود.

3. در این مرحله هم متقاضی باید به دنبال پیدا کردن اسپانسرشیپ ایالتی و جذب آن باشد.

4. بعد از جذب اسپانسرشیپ ایالتی و دریافت دعوتنامه، متقاضی به‌مدت 60 روز زمان دارد تا برای اخذ ویزای کار استرالیا اقدام کند.

5. در مرحله آخر، متقاضی می‌بایست به همراه مدارک خود به سفارت استرالیا مراجعه کند و برای مصاحبه ویزا حاضر شود.

 
مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

مدارک مورد نیاز ویزای کار استرالیا

مدارک مورد نیاز ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا برای ایرانی ها و سایر خارجی ها می تواند موقت یا دائمی باشد. به عنوان یک قاعده، ویزای موقت در ابتدا صادر می شود که بعداً متقاضی این امکان را دارد که ویزای بلند مدت استرالیا را دریافت کند.

برای کسب هر نوع مجوز کار در استرالیا، جمع آوری و ارائه بسته کاملی از مدارک به کنسولگری استرالیا ضروری است.

چک لیستی که شما باید برای جمع آوری مدارک داشته باشید شامل موارد زیر است:

 _ پاسپورت که حداقل 6 ماه از تاریخ عبور از مرز معتبر باشد

_ برگه های شناسایی ملی معتبر

_ کپی از تمام ورق های گذرنامه، که در آن ویزا نیز وجود دارد.

_ چهار عکس رنگی با فرمت 35×45 میلی متر، با پس زمینه سفید.

_ تکمیل فرم درخواست که توسط متقاضی با دست خود تکمیل و امضا شده است (فرم تخصصی 1400 برای قرارداد موقت شامل حدود 20 برگ است، و در کنسولگری صادر می شود یا می توان آن را از وب سایت سفارت استرالیا دانلود کرد).

_ اظهار نامه بانکی متقاضی، که ثبات مالی وی را تایید می کند.

_ گواهی پزشکی

_ مدارکی از محل اقامت شما در استرالیا (اگر کارفرما شما مسکن شمار را تأمین نکند لازم است)

هزینه ویزای کار استرالیا

هزینه ویزای کار در استرالیا
هزینه ویزای کار استرالیا

علاوه بر لیستی که شما در بالا مشاهده کردید، رسید پرداخت هزینه کنسولگری استرالیا نیز یکی از مهمترین مدارکی است که شما باید ارائه دهید. هزینه آن مستقیماً به نوع مجوز و دسته ویزا شما بستگی دارد و حداقل چیزی در حدود 175 دلار استرالیا است.

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

انواع ویزای کار و مهارت استرالیا

انواع ویزای کار و مهارت استرالیا

انواع ویزای استرالیا  شامل اقامت کوتاه و بلندمت :

1- ویزای موقت کار استرالیا

اخذ ویزای کار با زیر کلاس 457 استرالیا بهترین گزینه برای اخذ اقامت موقت استرالیا است. امروزه انواع مختلفی از این مجوزهای ورود به استرالیا وجود دارد که شامل موارد زیر است:

📌ویزای موقت 1

ویزای اقامت موقت کاری متخصصان

📌ویزای موقت 2

ویزای کار برای فارغ التحصیلان دانشگاه های خاص

📌ویزای موقت 3

ویزا کار برای فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا

📌ویزای موقت 4

 2- ویزای حمایت مالی برای اقوام یا مناطق کم جمعیت

از ویژگیهای خاص ویزای زیر کلاس 457 مجوز ورود موقت و برای همکاری با کارفرما است. در صورت فسخ قرارداد کاری، متقاضی باید یک حامی مالی دیگر ظرف 28 روز پیدا کند و اگر نتوانست باید استرالیا را ترک کند. یک قانون مشابه نه تنها در مورد خود کارمند، بلکه در مورد تمام اعضای خانواده وی که با او به این قاره سبز آمده اند نیز اعمال می شود.2 سال اقامت این کشور را دریافت کند.

3- ویزای کار و تعطیلات استرالیا

این ویزا برای افراد جوانی است که قصد دارند در تعطیلات و برای کار به استرالیا سفر کنند. این افراد، باید ویزای کار برای تعطیلات را دریافت کنند. دریافت این ویزا، به متقاضیان بین 18 تا 30 سال این امکان را می‌دهد که در تعطیلات استرالیا، برای تأمین هزینه سفر خود، مشغول‌به‌کار شوند.

این افراد باید پاسپورت معتبري داشته باشند؛ علاوه بر این، نباید فرزندی با خود داشته باشند. تا زمانی که فرد در استرالیا حضور دارد، می‌تواند در این کشور کار کند و درصورت پایان اعتبار ویزا، می‌تواند برای ویزای تعطیلات و کار دوم، درخواست دهد.

فردی که ویزای کار استرالیا از نوع ویزای کار و تعطیلات آن را دارد، می‌تواند به‌مدت 12 ماه (یک سال) در این کشور اقامت داشته باشد. هزینه دریافت این ویزا، 495 دلار استرالیاست. مدت‌زمان پردازش به درخواست ویزای کار و تعطیلات هم به این صورت است که 75% بررسی درخواست‌ها در 39 روز و 90% درخواست‌ها در 66 روز انجام می‌گیرند.

با داشتن این ویزا شما می‌توانید کارهای کوتاه‌مدتی در استرالیا انجام دهید. همچنین این امکان را دارید که به‌مدت 4 ماه در این کشور درس بخوانید و هر زمان که خواستید، می‌توانید از کشور خارج شده یا وارد آن شوید. یکی دیگر از مهم‌ترین شرایط ویزای کار استرالیا، این است که شما نباید قبلاً با ویزای زیرکلاس 462 یا 417 وارد استرالیا شده باشید. در صورتی که قبلاً با ویزای زیرکلاس 462 وارد این کشور شده‌اید، باید برای دومین ویزای کار و تعطیلات استرالیا درخواست دهید.

4- ویزای کار فصلی

این نوع ویزا به شما این امکان را می‌دهد که به‌صورت موقت، برای شرکت در برنامه کارگران فصلی به استرالیا مهاجرت کنید. شما می‌توانید تا زمانی که در ویزا مشخص شده است، در استرالیا بمانید که اغلب مواقع، اين زمان ممکن است تا حداکثر 9 ماه باشد. هزینه دریافت این نوع ویزا، از 315 دلار استرالیا شروع می‌شود. زمان بررسی به درخواست این ویزا، به این شکل است که 75% درخواست‌ها در 15 روز و 90% درخواست‌ها، طی 17 ماه به طول می‌انجامند.

با داشتن ویزای کار فصلی استرالیا، می‌توانید به‌عنوان کارگر فصلی در صنایع منتخب برای کارفرمایانی که نمی‌توانند نیروی کار بومی تهیه کنند، کار کنید. برای دریافت این ویزای کار استرالیا، شما باید به‌صورت آنلاین درخواست دهید. همچنین باید از طرف کارفرمای استرالیا که قصد حمایت از شما را دارد، دعوت‌نامه داشته باشید. به‌علاوه، هنگام درخواست و تصمیم‌گیری درمورد درخواست، باید خارج از استرالیا باشید.

5- ویزای سرمایه‌گذاری موقت استرالیا

ویزای سرمایه‌گذاری موقت در استرالیا، به شما این امکان را می‌دهد که یک تجارت را در استرالیا اداره کنید. علاوه بر این، با استفاده از ویزای سرمایه‌گذاری موقت، می‌توانید در استرالیا، فعالیت تجاری و سرمایه‌گذاری داشته باشید یا در این کشور کارآفرینی انجام دهید. برای دریافت این ویزا شما باید در یک آژانس دولتی ایالتی منتخب بوده یا دعوت‌نامه داشته باشید.

ویزای سرمایه‌گذاری موقت، برای افرادی است که مهارت‌های تجاری خاصی دارند و با استفاده از آن، می‌توانند کسب‌وکاری را در استرالیا اداره کنند. با داشتن این ویزا، شما می‌توانید به‌مدت 5 سال در اين كشور اقامت داشته باشيد. هزينه دريافت ويزاي سرمایه‌گذاري موقت، از 6085 دلار استراليا شروع مي‌شود. مدت‌زمان بررسي درخواست‌ها هم به این صورت است که 75% درخواست‌ها ظرف 30 ماه و 90% آن‌ها طی 35 ماه بررسی و پردازش می‌شوند.

هر دسته از ویزای کاری شامل ویژگی های خاص خود است، اما مفهوم کلی آن بدون تغییر باقی می ماند و بر اساس اصول زیر می باشد:

_ انواع مجوزهای کار موقت دارای مدت اعتبار 4 تا 36 ماه هستند و برای استخدام نیروی کار خارجی واجد شرایط می باشد.

_ هرگونه ویزای استرالیا برای ایرانی ها یا سایر خارجی ها بر اساس درخواست کارفرما از اداره مهاجرت صادر می شود؛

_ اعضای خانواده کارمند متقاضی نیز شامل مهاجرت به این کشور می شوند (در این حالت، کل خانواده وی به عنوان یک واحد در نظر گرفته می شود)؛

_ تمام اعضای خانواده متقاضی باید تحت معاینه پزشکی قرار گیرند.

_ کلیه بزرگسالانی که در گواهینامه مهاجرت ظاهر می شوند ، لازم است گواهی عدم سوء پیشینه در كشور خود را ارائه دهند.

_ اعضای خانواده متقاضی مشمول هیچ قانون که حقوق آنها را محدود کند نیستند. (آنها می توانند آزادانه در شرکت های استرالیایی استخدام شوند یا به تحصیل بپردازند).

متقاضی کار در استرالیا با ویزای موقت این امکان را دارد که برای خود و اعضای خانواده اش پس از ویزای موقت زیر کلاس 457 محبوب ترین در میان ساکنان متقاضیان کار است. در عین حال، به دست آوردن چنین مجوز ورود بسیار دشوار است و درصد رد شدن آن حدود 75-80٪ است. اگر می خواهید شانس خود را برای دریافت ویزای کاری موقت استرالیا افزایش دهید با مشاوران ما در هرمس اپلای در تماس باشید.

6_ ویزای دائم کار استرالیا

علاوه بر مجوز ورود موقت با کار توسط ویزای زیر کلاس 457 به استرالیا، امکان دریافت ویزای کار دائمی نیز در این کشور وجود دارد. می توانید با یکی از انواع ویزاهای زیر کلاس 457 این ویزای کاری را دریافت کنید.

زیر کلاس های  ENS 123 و 856 (طرح نامزدی کارفرما) امکان استخدام متخصصان سطح بالای خارجی را در استرالیا فراهم می کند. زیر کلاس 121 برای یک خارجی که خارج از استرالیا است صادر می شود و زیر کلاس 856 برای یک متقاضیان داخل استرالیا صادر می گردد.

زیر کلاس های RSMS 119 و 857 (طرح مهاجرت منطقه ای حمایت مالی) برای افرادی با تحصیلات عالی صادر می شود. علاوه بر این، فرد متقاضی باید در 2 سال گذشته سابقه کار تمام وقت را نیز داشته باشد. علاوه بر این، روابط بین طرفین باید توسط شورای صدور گواهینامه استرالیا تأیید شود. زیر کلاس 119 برای متقاضیانی صادر می شود که در خارج از استرالیا. اما در طرف مقابل زیر کلاس 857 برای یک متخصص خارجی که در استرالیا اقامت دارد صادر می گردد.

زیر کلاسهای LA 120 و 855 (موافقت نامه های کار) بر اساس مجوز کار موقت از زیر کلاس 457 صادر می شود. با این حال، برای دریافت ویزای کار، یک فرد خارجی باید یک توصیه نامه و یک درخواست کار ارائه دهد. درخواست وی توسط مدیر شرکت استخدام کننده باید تأیید شده باشد.

ویزای کار دائم دارای حقوق بسیار گسترده تری نسبت به مجوزهای کار موقت می باشند. با این حال، دستیابی به آنها به اندازه کافی آسان نیست. زیرا برای این کار شما باید خود را به عنوان یک متخصص حرفه‌ای در زمینه کاری خود معرفی کنید، که بدون آن کارفرما به راحتی قادر به استخدام شما نخواهد بود.

درباره استرالیا بیشتر بدانیم ——-> مهاجرت کاری به استرالیا

ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان

translator-language-svgrepo-com

مهم‌ترین شرط دریافت ویزای کاری استرالیا، داشتن مدرک زبان، آن هم در سطح بسیار بالا است. به طور کلی، افراد برای مهاجرت به استرالیا چه از روش کاری و چه تحصیلی، می‌بایست مدرک زبان با نمره عالی داشته باشند. حتی افرادی که در استرالیا دوره تحصیلی خود را به زبان انگلیسی گذرانده‌اند، برای دریافت امتیازات کافی در سیستم امتیاز‌بندی اخذ ویزای کار استرالیا به مدرک زبان انگلیسی معتبر نیاز دارند.

با این تفاصیل، نمی‌توان انتظار داشت که ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان به متقاضیان اعطا شود. اگر علاقه‌مند مهاجرت به استرالیا از طریق کار هستید، سعی کنید ابتدا همه شرایط برای دریافت امتیازات کافی را داشته باشید. شرکت در آزمون‌های بین‌المللی زبان و دریافت مدرک معتبر، یکی از این شرایط ضروری است.

 
تحصیل پزشکی در اتریش

معاینات پزشکی ویزای استرالیا

استرالیا از جمله کشورهای پیشرفته است که از بهترین استانداردهای بهداشتی در جهان برخوردار می‌باشد. برای حفظ این استانداردها، دولت استرالیا، متقاضیان اخذ ویزای کار استرالیا و مهاجرت را ملزم به رعایت حداقل استانداردهای بهداشتی می‌کند. توصیه می‌شود که تمام متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق کار، بلافاصله پس از ارائه درخواست ویزا، تست مدیکال یا معاینات پزشکی لازم را انجام دهند.

چه کسانی باید معاینات پزشکی انجام دهند؟

حال این سوال پیش می‌آید که چه کسانی می‌بایست برای انجام تست مدیکال و معاینات پزشکی استرالیا اقدام کنند؟. در واقع همه متقاضیان ویزای دائمی یا موقت موظف هستند معاینات پزشکی را به عنوان بخشی از فرآیند درخواست ویزا انجام دهند. هدف از انجام این تست‌های مدیکال این است که برای دولت استرالیا مشخص شود که متقاضیان از نظر جسمی، شرایط لازم را برای زندگی در استرالیا دارند یا خیر. به طور کلی، متقاضیانی که شرایط زیر را داشته باشند، می‌بایست حتما برای انجام تست مدیکال استرالیا اقدام کنند:
• افرادی که قصد دارند بیش از 6 ماه در استرالیا بمانند.
• افرادی که قصد دارند در طول اقامت خود وارد بیمارستان یا مرکز درمانی شوند. مثلا برای عیادت بیمار یا دیدن نوزاد تازه متولد شده.
• بانوان بارداری که قصد دارند زایمان خود را در استرالیا انجام دهند.
• افرادی که قصد دارند در استرالیا به‌عنوان پرستار، متخصص، پزشک و دندانپزشک فعالیت کنند.
• افرادی که قصد دارند در مراکز مراقبت از کودکان مثل مهدکودک‌ها مشغول به کار شوند.
• افرادی که بالای 60 سال سن دارند.

چه معایناتی باید انجام شوند؟

متقاضیان کار در استرالیا و اخذ ویزا باید معاینات زیر انجام دهند:
• آزمایش خون برای تشخیص ایدز و بارداری، افراد 15 سال و بیشتر
• آزمایش ادرار، متقاضیان 5 ساله و بالاتر
• رادیوگرافی قفسه سینه، افراد 11 سال و بالاتر
• آزمایش توبرکولین پوست برای تشخیص بیماری سل
• آزمایش ایدز و هپاتیت
• مشاوره پزشکی برای بررسی وضعیت روحی و روانی
• تست قد، وزن و فشار خون

 در ادامه برخی از این آزمایشات و لزوم انجام آنها شرح داده شده‌اند:

 

معاینات پزشکی برای تشخیص سل

کشور استرالیا در برابر شیوع بسیاری از بیماری‌های مسری به ویژه سل، بسیار هوشیارانه عمل می‌کند. بنابراین همه متقاضیان اخذ ویزای کار استرالیا و حتی خانواده‌های آنها می‌بایست تست مدیکال تشخیص سل را انجام دهند. در‌ صورت تشخیص بیماری سل، درخواست ویزا لزوما به‌طور خودکار رد نمی‌شود‌. بلکه فرآیند درخواست ویزا حتی پس از انجام آزمایش و تا زمان آزمایش مجدد و پاک شدن متقاضی از بیماری ادامه خواهد داشت.

 

معاینات پزشکی تشخیص بیماری ایدز

یکی دیگر از بیماری‌هایی که دولت استرالیا نسبت به آن حساسیت نشان می‌دهد، بیماری ایدز است. همه متقاضیان اقامت دائم استرالیا از طریق کار در استرالیا از 15 سال به بالا موظف هستند که آزمایش اچ‌آی‌وی را انجام دهند. نوجوانان و کودکان زیر 15 سال هم در صورت داشتن سابقه نشانه‌های بالینی یا انتقال خون باید تحت این آزمایش قرار بگیرند. متقاضیان اخذ ویزای کار استرالیا به صورت موقت معمولا نیازی به انجام آزمایش ایدز ندارند؛ مگر اینکه پزشک معاینه‌کننده تصمیم بگیرد که متقاضی باید آن را انجام دهد.
در صورتی که فرد به ویروس اچ‌آی‌وی آلوده باشد، معمولا‌ از گرفتن ویزا محروم نمی‌شود و درخواست وی به‌صورت خودکار رد نخواهد شد. تنها در صورتی درخواست ویزای متقاضیان رد خواهدشد که طبق معاینات پزشکی تشخیص داده شود که این افراد به درمان‌های پزشکی قابل توجه نیاز دارند. ضمن اینکه هزینه درمان آنها قرار است بر سیستم بهداشت استرالیا تحمیل شود.

 

معاینات پزشکی تشخیص بیماری هپاتیت

مقامات بهداشت و درمان استرالیا خطر انتقال بیماری هپاتیت از مهاجرین را زیاد نمی‌دانند. اما انجام تست مدیکال تشخیص این بیماری برای بسیاری از متقاضیان اخذ ویزای کار استرالیا لازم است. بانوان باردار و متقاضیانی که قصد دارند به‌عنوان پرستار، دندانپزشک، پزشک و مواردی از این قبیل در استرالیا مشغول به فعالیت شوند، از جمله افرادی هستند که باید تحت تست غربالگری هپاتیت (B) و (C) قرار بگیرند. تست هپاتیت (B) برای متقاضیانی که قسمت‌هایی از بدن را سوراخ کرده‌اند یا خالکوبی دارند هم انجام می‌شود.
به طور کلی، دولت استرالیا بر لزوم انجام معاینات پزشکی مهاجرین اصرار دارد. استرالیا با این کار، از کشورش در برابر خطرات سلامتی و همچنین هزینه‌هایی که ممکن است این خطرات به همراه داشته باشند، محافظت می‌کند.

امتیاز مورد نیاز اخذ ویزای کار استرالیا

جدول امتیازبندی ویزای سرمایه گذاری در استرالیا

برای دریافت ویزای کار استرالیا باید بتوانید در سیستم امتیازبندی حداقل 65 امتیاز کسب کنید. این امتیازات برحسب سن، میزان تحصیلات، سوابق کاری و مدرک تحصیلی مدرک زبان محاسبه می‌شوند‌. ویزاهای کاری 189، 190، 489 و 491 را می‌توان با کسب امتیاز لازم دریافت کرد. شما می‌توانید امتیاز خود را با توجه به جداول زیر محاسبه کنید.

جدول امتیاز سوابق کاری خارج از استرالیا 

سابقه کاری

امتیاز

3 سال

0

3 تا 5 سال

5

5 تا 7 سال

10

8 سال

15

 

جدول امتیاز سوابق کاری داخل استرالیا

سابقه کاری

امتیاز

1 سال

0

1 تا 3 سال

5

3 تا 5 سال

10

5 تا 8 سال

15

8 سال

20

جدول امتیاز مدرک تحصیلی

مدرک تحصیلی

امتیاز

کاردانی

10

کارشناسی

15

کارشناسی ارشد

20

جدول امتیاز سطح زبان انگلیسی

سطح زبان

امتیاز

خوب

0

خیلی خوب

10

عالی

20

جدول سطح‌بندی زبان انگلیسی در هر کدام از آزمون‌ها

 

خوب

خیلی خوب

عالی

IELTS

حداقل 6 در هرکدام از مهارت‌ها

حداقل 7 در هرکدام از مهارت‌ها

حداقل 8 در هرکدام از مهارت‌ها

TOEFL

حداقل:

12 برای شنیداری

13 برای خواندنی

21 برای نوشتاری

18 برای مکالمه

حداقل:

24 برای شنیداری

24 برای خوانداری

27 برای نوشتاری

23 برای مکالمه

حداقل:

 28 برای شنیداری

29 برای خوانداری

30 برای نوشتاری

26 برای مکالمه

PTE

حداقل 50 برای هرکدام از مهارت‌ها

حداقل 65 برای هرکدام از مهارت‌ها

حداقل 79 برای هرکدام از مهارت‌ها

Cambridge C1 Advanced Test

حداقل 169 برای هرکدام از مهارت‌ها

حداقل 185 برای هرکدام از مهارت‌ها

حداقل 200 برای هرکدام از مهارت‌ها

جدول امتیاز سن

میزان سن

امتیاز

18 تا 25

25

25 تا 33

30

33 تا 40

25

40 تا 45

15

نتیجه گیری

درخواست مجوز کار در استرالیا روندی پیچیده و زمان بر است. در عین حال، همه افراد، موفق به دریافت ویزای کار نمی شوند. شرایط لازم برای داوطلبان کمی سخت است. محبوب ترین نوع مجوزهای کاری ویزای موقت از زیر کلاس 457 است. اما دریافت ویزای کاری دائم دارای مزایای بسیار بی شماری است که گرفتن آن بسیار سخت بوده و فرد متقاضی باید مهارت کاری بالایی را داشته باشد.

سوالات متداول

این ویزا زیرگروه 417 یک ویزای موقت برای جوانانی است که می خواهند در تعطیلات در استرالیا تا یک سال کار کنند. این ویزا موقت است و بیشتر برای تبادل فرهنگی و روابط نزدیکتر بین استرالیا و کشورهای واجد شرایط می باشد.

TSS یک ویزای موقتی است که به کارمندان ماهر اجازه می دهد بسته به شغل تا 2 سال (TSS کوتاه مدت) یا 4 سال (TSS میان مدت) در این کشور کار کنند.

اگر این اتفاق بیفتد، شما دو گزینه دارید. اولین کار این است که با نماینده مهاجرت صحبت کنید و از او سوال کنید که آیا می توان تصمیم را برگرداند. دوم این است که در مورد گزینه های دیگر ویزا که ممکن است شامل شرایط شما باشد، اقدام کنید. 

اکثر متقاضیان ویزا برای اعطای ویزای استرالیا باید سلامت باشند. اگر بیماری دارید، باید با نماینده مهاجرت خود صحبت کنید زیرا آنها می توانند در مورد مراحلی که باید انجام دهید به شما مشاوره دهند. 

فارغ التحصیلان مهندسی اخیر از دانشگاه های شناخته شده و دانشگاه های واجد شرایط ممکن است قادر به دریافت ویزای تحصیلات تکمیلی مهارتی باشند که به آنها امکان می دهد تا 18 ماه در این کشور کار کنند.

درخواست ارزیابی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست ارزیابی خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

ارتباط با ما

اگر درباره ی این مقاله سوالی داشتید که به پاسخش نرسیدید، متخصصان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع ویزا

رایگان مشاوره بگیر!

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن